Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1352) Chaser válasza KAMELOT (#1345) üzenetére


Chaser
titán

azt még nem használtam, olyanokat vettem amire alapból is sok a gar:)
ha meg valami elromlik, és nem tudják javítani/uo-ra cserélni, akkor visszajár a vásárláskori teljes összeg, ez bolttól független, jogszabály határozza meg

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1353) Whysperer


Whysperer
addikt

:K :C :C :F :F [link] ez kész

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1355) hobizoli válasza worxland (#1324) üzenetére


hobizoli
nagyúr

lehet hogy eleg, de ennyiert messze nem ilyen PC-t lehet mar venni es a minosegi hardverekbol
a garijukat meg b.sszak meg kb mert ketto osszeraksz ebbol ennyert minimum, es ha befexik max eloveszed a fiokbol a klonjat, az elsot meg addig legariztatod
elobb megoldva igy a hibat, mint ahogy a Dell-s szervizes a telephelyukrol egyatalan megindult a cseredarabbal
normalis hardverrel osszerakott PC nem all le csak ugy manapsag, es megsem kerul a felebe sem ennek meg ugy sem

az meg kulon vicc, hogy 252k-s tetelnel meg van 1700Ft-s hazhozszallitas is
baze, normalisabb webshopban 100k feletti rendelesnel free shipping van, de vhol mar 50k-nal is
nemhogy ilyen lehuzogep arnal ne ferjen mar bele, akkor mar irja inkabb azt ki, hogy 255k ez a foscsi ingyenes hazhozszallitassal

kulonben pont az a vicc, hogy a cegnel nalunk 1.5ev alatt 2x halt le a HDD a ugyanabban brand gepben, a masodiknal mar SSD kerult bele, es az spec pont egy klimatizalt helysegben van, szinte leallitas nelkul megy 0-24h
ami meg kulso beszallitos PC bótos technika, az meg kint van az uzemben a 30+ fokban meg joval magasabb RH% mellett, az tiz+ eve megy egy nyikkanas nelkul
nesze neked brand PC

azert ez mar nem a Acorp meg a Tomato alaplapok korszaka a Vargane a tsa tapokkal, csomo olyan brand technikat meg tudsz venni itthon is barhol keszletrol kifizetheto aron, amikrol 15-20eve meg jgp-kent nezhettel az anandtech-s meg tomshardware-s tesztjekeben a kepeket, hogy letezik olyan, hogy Corsair RAM űűűű, meg Enermax tap űűűű
akkor itt volt a Codegen tap, meg a noname Nanya meg vmi Samsung chip-s vmilyen modul, aminek kb a gyartoja sem derult ki soha, jo ha ora orajeleiket tudtak egyatalan

anno amikor vettem az Enermax tapot, arultak kb 2 helyen egesz Bp-n es ott is csak rendelesre hoztak, keszleten nem volt, meg elore ki kellett fizetnem
Kingmax RAM meg ugy volt, hogy az egyik ismi faterja a Malev BP-NY jaratan volt pilota es o hozta be onnan hetente par db-kent
mert amugy itthon felejtsd el kategoria volt egy olyan akkor meg exkluziv cucc
bementel egy PC boltba hogy egy ilyen kene neked nagyon, ugy neztek rad, mint egy UFO-ra

több drón kell ;P

(#1358) wwenigma válasza Kansas (#1340) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Azert low grade mert nezd meg a frekiket, feszultseget es homersekletet aztan pedig a 3600x/3700x-et is. Egyertelmuen az és a jobban sikerult lapkák pedig le vannak valogatva ebbol is, az lett a 3600x verzio. Nem rossz e miatt a 3600 mert tudja ami ra van irva csak a 3700x 8/16 maggal többet megy kevesebbet fogyasztva...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1359) NandoXXL válasza Timer (#1341) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Nagy hülyeség 1600x-et cserélni 3600-ra. 3700-re érdemes váltani.

(#1360) Timer válasza NandoXXL (#1359) üzenetére


Timer
veterán

Nem gondolnám. Általános felhasználásban olyan 30-35% az előnye, többszálúban meg 40-45 százalék körül. Épp tegnap olvastam egy tesztben, ahol mindkét típus szerepelt. Amúgy a garanciaidő miatt adom el, még van rá 8 hónap, és belátható időn belül már nem jön érdemi újdonság, szóval várni nincs mire.

(#1361) Kvg válasza KAMELOT (#1300) üzenetére


Kvg
senior tag

+ az Intelt kettéhugyozó ár.
Az rendes dolog volt az AMD Tök hogy nem engedték rá 9900k ra a 3900X et.

(#1362) #92006144 válasza Chaser (#1337) üzenetére


#92006144
törölt tag

Alzától ezt a választ kaptam garanciával kapcsolatban, szóval elég macerás még magánszemélyként is értékesíteni, tréfamókusokat most vegyük ki a képletből.

(#1363) Gyuri27
Ezzel nem értek egyet, mivel magánszemélyként sem hirdethetem garanciával az adott portékát. Talán egy félig kitöltött adásvételi és meghatalmazással orvosolható, de egyelőre a következő generációs radeon és ryzen portékákat más helyről szerzem be. Viszonylag sűrűn cserélem a procit és a vga-t, és nem akarom becsapni a vevőmet a garanciával kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#1363) Gyuri27 válasza #92006144 (#1362) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az hogy az alzánál ezt leirják nagy piros.
Mert elvileg itthon is minden boltban csak a tulajdonos (aki neve a számlán van) intézkedhetne.
Az más kérdés, hogy itthon többségében ezzel nem foglalkoznak.
De az alza a mit leírt jogilag helyes és korrekt!

Amd - Radeon - Ryzen

(#1364) csiga8 válasza #92006144 (#1362) üzenetére


csiga8
senior tag

Ok, adásvételi szerződés, érthető.

A meghatalmazást is adásvételkor adod? Elfogadják úgy?

(#1365) Chaser válasza #92006144 (#1362) üzenetére


Chaser
titán

ez nagyon helyes, de tőlem még sehol nem kértek személyit gariztatáshoz:) - legjobb tudomásom szerint nem is kérhetnek -, a termékre kerül a gar, nem egy névre, de ahogy írják is, max adásvételi és meghatalmazás, ha valaki tovább adja amit vett

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1366) Leon77 válasza Gyuri27 (#1363) üzenetére


Leon77
őstag

Amennyire én tudom, itthon törvény szerint nem kérhetnek számlát garanciális ügyintézéshez, elég kell legyen a garancia levél...

Szerk:

"Kötelező jótállás esetén nincs számla bemutatási kötelezettségünk, elegendő a jótállási jeggyel érvényesíteni igényünket. Ha a jogi előírások ellenére nem kaptunk jótállási jegyet, a garanciális igény a számlával is érvényesíthető. — A szavatossági időszakban a jogérvényesítés legfontosabb eszköze a blokk, számla bemutatása.+

[ Szerkesztve ]

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#1367) #92006144 válasza Leon77 (#1366) üzenetére


#92006144
törölt tag

Nincs garancialevél, a számlán szerepel a 36 AL (a hónapot szimbolizáló kifejezés).
Gondoltam megemlítem ezt a dolgot, a csalós is részben "garancia" miatt zárult. Ezt minimum fel kell tüntetni az összes alzás portéka hirdetésében, vagyis így lenne korrekt a vevőkkel szemben. De nem feszegetem a témát, már most több off lett belőle a kelleténél.

[ Szerkesztve ]

(#1368) Leon77 válasza #92006144 (#1367) üzenetére


Leon77
őstag

Az meg betenné a kaput, ha egy bolt az én személyazonosságomat ellenőrizni akarná, vicc kategória.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#1369) Kansas válasza wwenigma (#1358) üzenetére


Kansas
addikt

"3700x 8/16 maggal többet megy kevesebbet fogyasztva..." Ja, 70e helyett 110e-ért... eredetileg 60-65e közt szántam rá, kis fogcsikorgatással a 71e még belefér, a 110e már nagyon nem.
3600X: 200MHz a különbség, nekem az nem ér meg +15e-t, különösen, hogy a sima 3600-zal se leszek procilimites.
Ha a R5 3600 tudja ami rá van írva(meg tesztekben rendre elveri az 1700X-et), az nekem pont megfelel. Igazából már az 1600X is megfelelt, ami a 2400G előtt volt(komplikált, hogy miért váltottam, nem untatnálak vele, nem teljesítmény miatt), ez annál magasabb órajeleken megy, nagyobb IPC-vel és alacsonyabb TDP-vel...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#1370) Gyuri27 válasza Leon77 (#1366) üzenetére


Gyuri27
félisten

A törvény is meg a rendelet is leirja.
Garlevél, számla is jó. Illetve számla másolata.

Amd - Radeon - Ryzen

(#1371) Tengri válasza #92006144 (#1362) üzenetére


Tengri
senior tag

Köszönöm, hogy megosztottad. :R
Mosolyt csaltál az arcomra mikor olvastam, hogy a hivatalos "leveledbe" beleírtad az "eladásnál egy kicsit meg vagyok lőve" kifejezést.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#1372) Chaser válasza #92006144 (#1367) üzenetére


Chaser
titán

írni kell egy adásvételit és egy meghatamazást, nem kell feltüntetni semmit
zömében általában futárral gariztatnak, kérik bescannelve az igazolványod, v elkérik a boltban? nem hiszem:)
számlán ott van egy név, az vagyok, tsókolom'
de sztem is elég az off, úgy tapasztaltam megbízhatóak, trehányságok vannak - pl nem írták rá az azonosítókat a garlevélre, csak a típust -
ha ilyen lenne minden kisker minimum, nem kellene azon gondolkoznia az embernek honnan merjen vásárolni meg honnan ne
tegnap láttam hirdetve egy 2600-ost jó hűtővel 40-ért, gondoltam ha az iponosról lecsúsztam megkérdezem hova szól a gar, ha már az nem volt feltüntetve, pcx..meg is köszöntem, tőlük pl részemről semmit nem veszek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1373) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nem szoktam várni új HW-kat így nem tudom, de világosítson már fel valaki.
Ilyen premierekkor kb mennyit kell várni hogy a kisebb(relatív) boltok is kapjanak ezekből?
Gondolok itt az Ipon vagy PCX-re, vagy épp aqua vagy Compker..
Azt gondoltam hogy 7.-én még nem lesz nálunk, de hogy még 10.én se lesz egyiknél se, arra nem számítottam..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1374) Chaser válasza Sirandrish (#1373) üzenetére


Chaser
titán

fentebb volt, valaki már vett iponról
valszeg kicsit nagyobb lett a kereslet mint a kínálat, nincs ebben nagy csoda

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1375) fauv válasza Leon77 (#1366) üzenetére


fauv
őstag

A legújabb PTK rendelkezik a magánszeméllyel kapcsolatos garanciás ügyintézésről, egyértelműen rámutat arra, hogy a garancia a termékre vonatkozik és nem a vevőre, továbbiakban amennyiben ismételten eladásra kerül a termék, minden jótállási jog is átruházódik az új tulajdonosra.

Azt, hogy az Alza ezt nem fogadja el, gyakorlatilag törvényt sért.

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#1376) NandoXXL válasza Timer (#1360) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Vedd meg most túlárazva, 1440p-ben nincs ilyen előny, általános felhasználásra meg 20+% inkább, nem benchre. 1600-nál van ilyen nagy különbség amit írtál, alapon. 3700-nél ha rendeződnek az árak hasonló értsd mostani 3600 ár körül léphetnél más teljesítmény kategóriába 8 fizika maggal és 8 szállal. De van mire várni, jól árazott 3700-re. Legalább is én ezt nevezném valódi szint ugrásnak.

[ Szerkesztve ]

(#1377) Mr.Csizmás válasza Sirandrish (#1373) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

van hely, ahol készletről adják, de magánügy várni és többet fizetni érte.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1378) Whysperer válasza Timer (#1360) üzenetére


Whysperer
addikt

Megkérdezhetem ,ha nem titok milyen géped van pontosan és mire használod?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1379) syler123


syler123
veterán

Én egy 80-90eFt-ot szerettem volna szánni procira, de sajnos nem jött be a dolog, azt hittem a 3700x abban az ársávban lesz. Nem lesz később esetleg X nélküli verzió? Mennyi idő szokott lenni mire mérséklődnek az árak, 1-2 hónap?

Egy I5 4670K-t fog váltani, egy B450-es lappal, már ha addigra lesz valami jó ajánlás alaplapra is. Gondolom a procimhoz képest a 3600-as is nagy ugrás, mert én alap órajelen hajtom (3,8ghz allcore).
A videókártyám egy Nvidia 1070-es, azt még megszeretném tartani.

[ Szerkesztve ]

(#1380) Sirandrish válasza Chaser (#1374) üzenetére


Sirandrish
legenda

Azt tudom, de az csak a 3600 volt. Se 3700x, se 3900x nem volt.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1381) Sirandrish válasza Mr.Csizmás (#1377) üzenetére


Sirandrish
legenda

"de magánügy várni és többet fizetni érte."

Ezt a részt nem értem :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1382) Mr.Csizmás válasza Sirandrish (#1381) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az említett boltok 1-2 helyiértékkel kisebb nagyker szinten vannak, később is kapnak, és vszeg drágább is lesz/lett (ahogy írták fentebb). zöld ufóéknál holnap reggel 8-tól átveheted, ha rendelsz, kivéve a 3200G-t, mert az van helyben is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1383) lemusz válasza Ragnar_ (#284) üzenetére


lemusz
addikt

Mondjuk én 2019-ben 6c/6t procit már nem vennék játékra.

Végülis csak a játékosok 82,8%-ának lenne előrelépés egy 6 magos proci, de oké elhiszlek, abban a kb 2 játékban ami ki is használja a 6nál többet biztos játszhatatlan már a 6/6 is. Vicc hogy 10 évig elég volt a 4 mag, most meg már egyesek kb 2 év után kukáznák a 6 magot. Ennyire azért nem gyors az iram, alattatok zakatol csak gyorsan a hype vonat.

[ Szerkesztve ]

(#1384) beef válasza fauv (#1375) üzenetére


beef
őstag

Mondjuk ha adásvételije van, akkor nem kell meghatalmazás, mert minek, hiszen ott az adásvételi, hogy ő az új tulajdonos. Ha meg meghatalmazása, akkor meg adásvételi nem kell :)

(#1385) Sirandrish válasza Mr.Csizmás (#1382) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én tőlük irtózatosan messze vagyok, és ahogy már többször leírtam, komplett gépet vennék, mindezt úgy hogy össze is legyen szerelve.

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1386) FaTHI


FaTHI
őstag

Jó teszt jó nagy kamu! :C

(#1387) fauv válasza beef (#1384) üzenetére


fauv
őstag

Végül is a jó ezt tudni, amennyiben valaki az aprón vásárol és olyan terméket vesz, ami Alza garis, akkor írni kell egy adás-vételit, vagy egy meghatalmazást.Ennyi. Ezzel ki van védve minden.

Mondjuk kíváncsi lennék arra, ha többször is eladásra kerül akkor a meghatalmazást hogy oldják meg.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#1388) Mr.Csizmás válasza Sirandrish (#1385) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

5k-ért megérné sztem, mindenre 3 év garit adnak (ha kevesebb lenne vmelyik alkatrészre), + tesztelik, otthon belenyúlhatsz (nem zárjegyes gépház), 10 napos szervizelés. másik kettőnél a kész konfigokon és alkatrészválasztón kívül nem találtam semmi leírást, hogy lenne bármi extra. (ja és ingyen házhozviszik, az oldal tetején reklámozzák a kupont hozzá)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1389) Timer válasza Whysperer (#1378) üzenetére


Timer
veterán

MSI B350 PC MATE, R5 1600X, 32 GB RAM 3000/CL15 RAM, PALIT GF1080, ADATA SX8200PRO, LIQMAX 240 játékvíz.

20% játék, 50% virtualizálás, 10% képszerkesztés, 20% mindennapos munka.

@NandoXXL: kiindulva az R7 2700X árából, nem lesz 100k alatt a 3700 sem.

[ Szerkesztve ]

(#1390) Sirandrish válasza Mr.Csizmás (#1388) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem az 5K a baj..a PCX is annyiért csinálja. Csak nem tudom a minőség milyen.
Már asz összeszerelés minősége. A dobozokat is megkapom-e ilyesmi..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1391) Ragnar_ válasza lemusz (#1383) üzenetére


Ragnar_
addikt

"Mondjuk én 2019-ben 6c/6t procit már nem vennék játékra."...

...Ha vehetek ugyanannyiért egy 6/12-t is :) Oke, nem mondom, hogy a mostani és picit régebbi játékok nem mennek el 4/8-al, vagy 6/6-al, de azért én jövőtállóbbnak érzek egy 6/12 procit úgy, hogy hamarosan itt a 8/16-os konzolgen. És a sok CSGO DOTA, TF2, és egyéb casual játékosnak persze, hogy totál mindegy milyen gépen fut az aktuális játéka, vagy egyge népszerű retró csoda. És nem tudom mennyire valósak azok a számok, de lehet, hogy akkor nagyon sok felhasználó van azért kevés a 4+ maggal játszók száma, bár mondjuk a PUBG ami eléggé játszott játék is jobban szereti a 4+ magot. Mindegy ezek a számok. (Kérdés még, hogy az 5 mag vajon hogy jött ki, bár lehet, hogy csak nem ismerek egy procitípust valamelyik gyártótól, a 3 mag még rémlik AMD-től, lehet hogy nekik volt 5 magosuk ami ugye 1mag selejt 6magosból lett stb..)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#1392) Chaser válasza Sirandrish (#1385) üzenetére


Chaser
titán

alza box?
nem ismerem minden ram árát náluk, 2x16gb gskill 3000-est vettem tőlük 99 hó garral 47 e ft-ért felkerekítve, crucial mx500 1tb-ot 5 év garral 38e ft-ért lekerekítve múlt héten, pillants rá, hány év garral adják ezeket a termékeket mások, és milyen áron:)

szerk:
mondjuk rájuk telefonálsz, és írsz emailt, h kellenek a dobozok - nem tudom alapból komplett gépnél adják-e, azért esélyes h igen, de passz ,ezt nem tudom -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1393) Whysperer válasza Timer (#1389) üzenetére


Whysperer
addikt

Figyi Én erre a gépre nem költenék most feleslegesen. Én filmeken dolgozom és trailereken és otthon egy i7 4770k hajtja a GTX 1080-t szóval Én ahhoz a 6/12-höz nem rohangálnék. Annyit nem hoz. Egyetlen dolgon agyalni ,ha ennyi több szálas dolgokon dolgozol . Egy 2700-on. 68.000 Ft. Avval előrébb vagy mint egy 3600-al Munkára 28000 mennek aprón a R5 1600x-ek. Szóval Én nem tudom mennyire váltanék 6/12-ről 6/12-re. akkor már inkább 8/16 Szóval neked sz.tem csak a 2700/2700x/3700x lenne fejlődés csak

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1394) snecy20 válasza lemusz (#1383) üzenetére


snecy20
veterán

Attól még tényleg igaz, hogy egy natúr 6 magos proci az ma már minden csak nem időtálló.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1395) paprobert válasza lemusz (#1383) üzenetére


paprobert
senior tag

Hát, sokkal inkább most váltson valaki 8 magra, mint 2011-ben az FX-szel. :)

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#1396) Devas


Devas
őstag

Kéne olcsósított 6 vagy 8 core Ryzen SMT nélkül. Na azt vinném mint a cukrot.
Jelen állapotában az SMT általában visszafogja a teljesítményt, minthogy segítené a játékok kb felében. Ezt szűrtem le a külföldi tesztekből. (9700k megelőzi a 9900k-t ez is ilyesmit sejtet.)

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#1397) Sirandrish válasza Chaser (#1392) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát kíváncsiságból ránéztem..
Sajna olyan alaplap és VGA sincs náluk amit venni szeretnék, gépház sincs olyan, és a fele alkatrészekre még rá se néztem..
Pedig már majdnem elcsábultam :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1398) paprobert válasza Devas (#1396) üzenetére


paprobert
senior tag

Az a néhány extrém módon skálázódó motor szereti az SMT-t.

A többi motor pedig a valódi magokat használja, ha van kihasználatlan mag.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#1399) joysefke válasza Whysperer (#1393) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Egy 2700-on. 68.000 Ft. Avval előrébb vagy mint egy 3600-al Munkára 28000 mennek aprón

Ő tudja mit csinál.

Másrészt én nem látom azt, hogy egy 2700 miért lenne jobb munkára mint egy 3600. Ahhoz hogy a 2700 egyáltalán MT-feladatokban előnybe kerüljön a 3600-hoz képest, húzni kell.

Single threadben (és vannak ilyen feladatok is) viszont semmilyen körülmények között nem fog a 3600-nak nyomába érni a 2700. Játékokban főleg nem

3600 teszt:
2700 nincsen, csak 2700X, de abból lehet következtetni, hogy mit hozna egy sima 2700 (-10% ?).
https://www.techspot.com/review/1871-amd-ryzen-3600/

Szóval úgy hogy a 2700 és a 3600 kisker ára egymáshoz közel van, szerintem egyértelműen jobb választás a 3600. Pár hónap múlva amikor ezek a procik újra lesznek tesztelve, ezek a most kimért különbségek nem fognak csökkenni az biztos...

[ Szerkesztve ]

(#1400) Chaser válasza Devas (#1396) üzenetére


Chaser
titán

gyakorlatilag ingyen adják az smt-t, tehát nyugodtan tekintheted smt nélkülinek, és ha zavar, kikapcsolod:)
van benne igazság, ht/smt nem feltétlen gyorsít mindig, akár lassíthat is, épp ezért én úgy tekintek rá, ha adott felhasználásnál tudom h gyorsít akor számolok vele, egyébként úgy tekintem h az x magot veszem meg és annak érdekel az ára és teljesítménye - nyilván sok játékkal játszóknál ez nem kivitelezhető, de ha én pl használok valami videoszerkesztőt ami tudom h profitál virtuális szálból, azzal tudok kalkulálni -

ideális esetben mind intel, mind amd hanyagolni fogja ezt már későbbi genekben, szépen lassan standard lesz minimum 4/6 mag, aztán a 8, 12...nincs már rá szükség, 1/2 magnál és lassabb ipc-nél volt értelme - illetve el tudták adni, h ez mekkora karajság' -

Sirandrish
nekedsemmisejó' ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.