Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58801) anrab válasza icemad (#58800) üzenetére


anrab
addikt

S8+ volt az utolsó hogy új telóra kiadtam egy rakat lóvét mikor megjelent. Már nem is emlékszem, 200.000 Ft volt?
De hozzáteszem még mindig pöpec. Hátul alul pókhálós de már vagy két éve.
Akksi egy nap még simán. Abba még Bluetooth füles is belefér.
Szóval egy darabig még marad. Utána vagy használt felső vagy új alacsonyabb kategória.
Ha lebontom az árát havi szintre, bőven kiszolgál.
Viszont a mostani árakról már nem biztos hogy elmondható.
Majd 3 óra kijelzőidő és félig van. Az automatikus fényerő kb. 45%-on van.

[ Szerkesztve ]

(#58802) viktorhu válasza anrab (#58801) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, sajnos menni kell lefelé kategóriában :( Egyre drágább hardver kerül a telefonokba, meg a pénzünk is egyre kevesebbet ér.

(#58803) Shkiz0 válasza dkovizoli (#58777) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ezekre jött:

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#58804) dkovizoli válasza Shkiz0 (#58803) üzenetére


dkovizoli
addikt

Igen , láttam ezeket. Mind szolgáltatoi rom.

(#58805) Kajt


Kajt
tag

256Gb S22 berendelve. :) 4 éve nyüstölöm az S8-at és imádom. Kijelző volt anno cserélve még épp gariban amikor már látható volt a felső sáv meg URL sor beégése és akkor kicserélték az akksit is. Karc és törésmentes. Igen, azóta már nehezen bír egy napot és hidegben használva (pl fotózni Budapesten amikor hazalátogattam) 1-2 óra alatt feladta. Méretben szinte ugyan akkora és végre rendes optikai 3x zoom van benne, ezért sem váltottam S21-re anno (páromnak az lett egy Galaxy S7 korlátbaleset után egy éve...) . Nézegettem más gyártókat is de senki nem jött ki "kompakt" méretben amiben majdnem minden benne van (microSD meg Jack sajnos már szinte sehol nincs, Apple meg nem az én világom). Most egy 128-as kártya van benne az alap 64 Gb mellett, úgyhogy 256 Gb elég lesz nekem. Szóval nemsokára elbúcsúzok a topiktól. Vicces, hogy pontosan mai nappal 4 éve lett véve amikor bejelentették az S9-et és lement az ára, ma futottam bele a papírjaiba meg a dobozába.

(#58806) oil120


oil120
senior tag

Sziasztok,
Egy kis segítséget kérnék. Eddig éjszaka a az edge óra bekapcsolt, de pár napja nem megy.
Valamit elnyomhattam és nem találom hol lehet visszakapcsolni.
Köszönöm, ha kapok ehhez segítséget.

(#58807) oil120 válasza oil120 (#58806) üzenetére


oil120
senior tag

Megoldódott, a közepesen energiatakarékos mód valamiért be volt kapcsolva

(#58808) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Ma reggel megadta magát a kijelző. 4 évig birta. Kiváló ügynök volt. :O

(#58809) BoneDragon válasza BoneDragon (#58808) üzenetére


BoneDragon
veterán

Valahogy lehet tükrözni gépre a telefon kijelzőjét? Gondolok én arra, hogy rádugom gépre és valami windows alkalmazás megjeleniti azt a képet, amit telefonon látnék.

(#58810) icemad válasza BoneDragon (#58809) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Elméletileg lehet ilyet, gyakorlatilag halott telefonkijelzővel nem tudom, hogy lehet megoldani.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#58811) Kroni1 válasza BoneDragon (#58809) üzenetére


Kroni1
veterán

MHL kábel a telóba elvileg megoldja..

(#58812) BoneDragon válasza Kroni1 (#58811) üzenetére


BoneDragon
veterán

És gyakorlatilag? Ahogy icemad kolléga is irja, sajnos mindenféle képpen kell használni a kijelzőt, hogy átvigye a képet. Már 1 órája googlezok. :(

(#58813) Kroni1 válasza BoneDragon (#58812) üzenetére


Kroni1
veterán

nincs vele tapasztalatom. de ugy hallottam az ilyen mhl dokkolókkal pont le lehet menteni kijelzőhibás telefonról amit akarsz. youtubeon keress rá sztem.

(#58814) BoneDragon válasza Kroni1 (#58813) üzenetére


BoneDragon
veterán

Lehet beviszem egy Samsung boltba, hátha segitenek. Igazából csak a bank appomat kéne átvinni másik telefonra, többi nem érdekel.

(#58815) Kroni1 válasza BoneDragon (#58814) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem lehet h másik telefonon ha belépsz akkor ezt eldobja? Nálam igy volt, nem kellett a régi hozzá, takarékbank app.

(#58816) BoneDragon válasza Kroni1 (#58815) üzenetére


BoneDragon
veterán

Az applikáciból kell egy sok számjegyű kód, csak azzal engedi. Sajnos anélkül nem lehet átvinni. :( CIB amúgy.

(#58817) dkovizoli válasza BoneDragon (#58816) üzenetére


dkovizoli
addikt

Dex dokkoló megoldja. Én is azzal tudtam anno csinálni barmit is. Amúgy a cib megoldható simán. Akár az úgyfélszolgálat is kiadja az aktiváló kódot. Mi lenne ha beleejtenéd a dunába? Onnantól nincs banki megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#58818) BoneDragon válasza dkovizoli (#58817) üzenetére


BoneDragon
veterán

Nem akartam ezzel bemenni fiókba, viszont ha ezt az ügyfélszolgálat is elintézi akkor oké.

(#58819) dkovizoli válasza BoneDragon (#58818) üzenetére


dkovizoli
addikt

Mielőtt lehetett helyreállító kóddal is újraaktiválni, én telefonos ügyfélszolgálat segítségével oldottam meg.

[ Szerkesztve ]

(#58820) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Mivel múltkor smart switchel mentettem le az adatokat a gépre, jól megszopattam magam. Csak samsunggal működik ez a fos. Van valami standard app gépre is amivel tudom mozgatni a dolgokat különböző márkájú telefonokra?

(#58821) viktorhu válasza BoneDragon (#58820) üzenetére


viktorhu
veterán

Nemrég használtam a közvetlen telefonról telefonra költözést az új telefon beállításakor. Minden accountot átvitt, minden beállítást stb. Még a whatsappot se kellett újra sms-sel aktiválni, csak elindítottam, és működött. Honorról Redmi telefonra.

(#58822) BoneDragon válasza viktorhu (#58821) üzenetére


BoneDragon
veterán

Oké látom nem olvastál vissza, de azért köszönöm a választ.
Telefonomnak nem működik a kijelzője, sajnos ez az opció nem lehetséges.

(#58823) viktorhu válasza BoneDragon (#58822) üzenetére


viktorhu
veterán

Visszaolvastam volna, ha válasszal jelölöd az előzményt. Sajnálom akkor :( Külső kijelzőhöz próbáltad csatlakoztatni? Egy sima USB-C - HDMI adapterrel tudja az S8.

(#58824) Mauro812


Mauro812
tag

Ezek közül melyik jó az Ultrához?

https://www.bestmarkt.hu/samsung-ep-ta800ebe-pd-30-halozati-usb-c-tolto-5v-3a-fekete-eco-csomaglas-p573221

https://www.bestmarkt.hu/samsung-gyari-halozati-usb-c-tolto-usb-c-adat-es-toltokabel-5v-3a-fekete-eco-csomaglas-p610326

https://www.bestmarkt.hu/samsung-halozati-usb-c-tolto-25w-fekete-p530747

(#58825) Mauro812 válasza Mauro812 (#58824) üzenetére


Mauro812
tag

Bocsi rossz helyre ment.

(#58826) jambiyya válasza Shkiz0 (#58803) üzenetére


jambiyya
őstag

Innen hogy lehet letölteni FW-t? Biztos én bénázom el, de nem megy. Lépjek be, belépek, nem megy. :(

(#58827) anrab válasza jambiyya (#58826) üzenetére


anrab
addikt

Itt nincs fw.
A telefon beállítások-ba.

[ Szerkesztve ]

(#58828) jambiyya válasza anrab (#58827) üzenetére


jambiyya
őstag

Félreértek akkor valamit. Az a szitu, hogy apósomnak és nekem is S8-asunk van, de míg az enyémen a legfrissebb FW van, az övén valami régi, és nem is frissül automatikusan. Enyém magyar független, ő valami webshopból vette, ahol épp olcsó volt. Az övén pl. ne futnak banki alkalmazások, enyémen minden oké
Az a tervem, hogy odinnal teszek az övére is olyat, mint az enyémen van. Ehhez ugye kellene a FW, és ezt szeretném letölteni.
Ez így működhet?

(#58829) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

A családban van egy Samsung Galaxy S8+ mobil.
Mennyire kockázatos YouTube-ra, e-mailezésre és Facebookra használni, hogy már nincs hozzá semmilyen frissítés? Érdemes lenne leváltani egy belépőszintű Samsungra, amihez jönnek frissítések? Például A13 vagy A22

[ Szerkesztve ]

(#58830) anrab válasza jambiyya (#58828) üzenetére


anrab
addikt

Nem ebbe a régióba való. Azt kell megtudni és neten rendelni egy kártyát hozzá. Azzal fel lehet tenni a legújabbat, majd vissza a régi.
Nem tudom hogy teljes fw cserét lehetne csinálni.
Tudtommal.

(#58831) anrab válasza timelord1987 (#58829) üzenetére


anrab
addikt

Nem lenne érdemes.
Semmi jelentősége hogy nem kap frissítést. Ez még mindig egy középkategóriás teló szerintem.

(#58832) timelord1987 válasza anrab (#58831) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R
Nem jelent biztonsági kockázatot biztonsági frissítés nélkül használni a fentebb említett appokat?

(#58833) dkovizoli válasza jambiyya (#58828) üzenetére


dkovizoli
addikt

Frija és odin használatával fel tudod frissíteni. Megnézed, hogy milyen régiós a telefon a szolgáltatói szoftververziók menüben. Majd a telefon tipusának megfelelő legfrissebb verziót letöltöd a Frija programmal. Kicsomagolás után pedig odinnal felrakod a telefonra. Csinálhatsz teljes gyalulás mellett is frissítést vagy úgy is, hogy maradnak az adatok, ha odinnal frissítesz.

(#58834) Bjørgersson válasza timelord1987 (#58832) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Erre már az S9 topikban is kaptál választ.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#58835) jambiyya válasza dkovizoli (#58833) üzenetére


jambiyya
őstag

Vagyis 'XEH' fw-t nem rakhatok rá, csak olyat, mint ami most rajta van? Különben tégla lesz?

(#58836) dkovizoli válasza jambiyya (#58835) üzenetére


dkovizoli
addikt

Ha a tipusa sm-g950f, vagy sm-g950fd , akkor rakhatsz rá. De hogy teljes törléssel vagy sem az a jelenlegi szolgáltatói szoftververziótól függ.

(#58837) jambiyya válasza dkovizoli (#58836) üzenetére


jambiyya
őstag

950f mindkettő, és nem gáz a teljes törlés. Rápróbálok, köszönöm.

(#58838) kellcucc


kellcucc
aktív tag

Sziasztok!
Sajnos tavaly betört az S8-cam kijelzője és idáig viseltem, babusgattam még a kieső üvegdarabkák ellenére is. Mivel imádtam ezt a telefonom, pláne ezzel a skinnel, úgy gondoltam megadom másnak a lehetőséget, hogy kipróbálja, milyen elegáns is tud lenni egy bőrhatású hátlap, mivel a gyártótól már nem rendelhető.

(#58839) N.otorious válasza jambiyya (#58828) üzenetére


N.otorious
senior tag

Szerintem root olt, azért nem mennek a banki alkalmazasok. Ha a knox 1x0 akkor nem ia fog menni, ha 0x0 akkor fw update. Phoneinfoval asszem meg tudod nézni.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#58840) Ludovicus


Ludovicus
aktív tag

Egy A32 5g-re akarják cserélni a céges S8-amat, ahogy nézem a kijelző tekintetében elég erős visszalépés lenne. Összességében is? Ha igen, valameddig még húzom a gyenge akksival...

(#58841) róland válasza Ludovicus (#58840) üzenetére


róland
veterán

Minden téren erős visszalépés. Kijelzőben még az új S-ek is, ha nem az Ultra változatot választja valaki.
(Nekem van szerencsém családon belül egy A40-el összehasonlítani. Sebességben, ugyan az A40 hozza az S8 szintjét, de rengeteg apróság hiányzik.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#58842) AliasB


AliasB
senior tag

Üdv mindenkinek!
Egy időre félretettem az S8asom egy A70es kedvéért a két sim kártya miatt. Most újra egyet fogok használni és előszedtem az S8asom. Észrevehetően minőségibb és jobb az S8as de hát ez nem meglepő mert magasabb kategóriában játszik.

Viszont!

Az S8as akkuja mostanság örül ha kibír egy napot aminek nem igazán tudok örülni. Megnéztem miként tudnék javítani az üzemidőn és amik nagyon sokat fogyasztanak az a kijelző és az intra (reklámblokkoló)
Mivel az S8asomon még a 8as android van arra gondoltam, hogy frissítem amivel javulhat az üzemidő mert van sötét mód amitől a kijelző kevesebbet fogyaszt és nem kell az intra mert az újabb androidba be van építve privát DNS funkció.

Szerintetek megéri frissíteni a rendszert és javulni fog az üzemidő???
Köszi ;)

[ Szerkesztve ]

Járj nyitott szemmel.

(#58843) icemad válasza AliasB (#58842) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem vagy aksi csere vagy powerbank a megoldás. A többi, csak ideiglenes és tüneti kezelés. Aksi csere sem biztos, hogy megéri, mivel gyári akku már nem nagyon elérhető, és még ha találsz is, az is évekig állt a polcon...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#58844) AliasB


AliasB
senior tag

Ja és még plusz két infó amiért frissíteni fogom a rendszert. Az újabb rendszernél a beépített DNS szerves sokkal jobban működik, mint az intra (ami nélkül nézhetném a reklámokat)
Az intra használatával sokkal lassabb a net. Intrával 50Mb/s intra nélkül 160Mb/s plusz az intra eszi az adatot ami mobilnetnél nem túl jó. Az újabb androidba a beépített DMS szerverrel az A70es nem lassul és nem eszi az adatot. Ez így el is döntötte a sötét móddal együtt.
Frissítem és pár nap használat után megírom a tapasztalatokat róla. ;)

[ Szerkesztve ]

Járj nyitott szemmel.

(#58845) AliasB


AliasB
senior tag

Frissítés utáni tapasztalatok:

Az üzemidő észrevehetően javult!
1nap használat után 50%on az akku
ebből a kijelző 1.5óra 8%
kevesebb memóriát használ a rendszer mert 2GB a szabad ram (8asnál ez 1.3GB volt) pedig ugyan az maradt minden csak frissítettem a legújabb 9esre. Ugyan azok az appok és minden.

A sötét mód nem sikerült tökéletesre mert a gmail a legújabb de lemaradt belőle a sötét mód ahogy a térképből is! A számológép szintén maradt fehér. Nem is értem miért! A drive app sötét de az alsó navigációs sáv maradt fehér. Nem tudom mire gondoltak amikor ezt így felesbe megalkották.

Járj nyitott szemmel.

(#58846) anrab válasza AliasB (#58845) üzenetére


anrab
addikt

A telefon még pár napig tanulja a használati szokásaid. Ez után lesz látható a valós akku idő.

(#58847) Bjørgersson válasza AliasB (#58845) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A Gmail, Térkép és Drive mind a Google alkalmazásai, nem a Samsungé, szóval semmire gondoltak, mivel nem az ő felelősségük megoldani bennük a sötét módot. A Galaxy Store-ban és Play Store-ban minden frissítés fel lett telepítve?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#58848) AliasB válasza Bjørgersson (#58847) üzenetére


AliasB
senior tag

A legújabb gmail és térkép van feltelepítve mindkét samsungomon (verzióra is ugyan azok) és a sötét téma van használva mindkettőn de az S8ason nincs is ott a sötét mód használata ahogy a másiknál! Ezért nem igazán értem a dolgot. A másik telefonon megnézve tudom hol kellene lennie.

Járj nyitott szemmel.

(#58849) Bjørgersson válasza AliasB (#58848) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A Gmailt nem használom, úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni, a Térképben viszont nekem van egy ilyen témára vonatkozó beállításom - neked nincs ilyened? A navigációs beállításoknál pedig külön is tudod állítani.

Ja igen, az enyém S9. :)

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#58850) anrab válasza Bjørgersson (#58849) üzenetére


anrab
addikt

Lehet frissíteni kellene az alkalmazásokat.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.