Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58051) thedarkfox válasza Predatorr (#58049) üzenetére


thedarkfox
senior tag

A 10-es szériától felfele csak alaplapcserével igen. De itt még külön "modul", még a 9-eseknél is. Ha jól rémlik ezen is ment a háborgás(mikor indult a 10es), hogy külön nem javítható már a csati. Ha nem jól emlékszem akkor sorry :R

(#58052) S@c@


S@c@
őstag

A Samsung cloudrol jött az email, hogy megszünik. Igen, csak jelenleg 300ft-ért kaptam az 50 gigát, most pedig ha átmegyek one drive-ra akkor 600ft/hó lesz a 100giga, pedig annyira nincs szükségem. Van más megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#58053) sgeza válasza S@c@ (#58052) üzenetére


sgeza
veterán

Igen. Ne fizess elő! Alapból is van valamennyi. Azért nem tudom hirtelen, hogy mennyi, mert nekem korábbi valamik miatt 40GB-om van ingyen.

[ Szerkesztve ]

(#58054) zoo8800 válasza thedarkfox (#58051) üzenetére


zoo8800
veterán

10-esen 20e körül cserélik, forrasztani kell hozzá.

rip and tear, until it is done

(#58055) S@c@ válasza sgeza (#58053) üzenetére


S@c@
őstag

50gb-ot adtak ingyen 1 évre :D Így most 55 giga van, alapból 5 giga járna!

(#58056) sgeza válasza S@c@ (#58055) üzenetére


sgeza
veterán

Régen volt olyan, hogy nyilatkozni kellett, hogy maradjon-e a 15 GB az 5 helyett. Én ezt akkor megtettem. Ehhez jött nekem filmtekercs bónuszként +15 (amit utána egyből ki is kapcsoltam), aztán még 10 GB Samsung bónusz. Így lett nekem 40 GB. De nekem ez nem időkeretes.

[ Szerkesztve ]

(#58057) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Galaxy S8+ om elég magasról esett egyett, és elöl hátul tört, elöl volt üveg védelem,. Ott az, tehát semmi gond, hátul komoly tok volt, de a magasság nyert most, és ott a hátlap üveg tört.
Nem érdekel hogy néz ki, viszont valamennyire a vízállóságot szeretném vissza kapni.
Arra gondoltam tömítő szilikont nyomok a repedésekbe, de a gondom, nem hiszem hogy belemegy, túl sűrű ahhoz.
Van vkinek valami olcsó 5lete, ami használható?

Néztem üveg javítókat, de nagyon megoszlottak a vélemények.
Mint írtam nem érdekel hogy néz ki a hátulja, úgyis vissza megy a tokba.
Vízállóság érdekel csak.
Nem tökéletes vízálló, de pl ne okozzon izzadság pára gondot. Vagy ha esőben ráesik 2 csepp.... így gondolom.
Vmilyen szinten befedni a töréseket.

(#58058) Predatorr


Predatorr
őstag

Srácok, megjött a Poco X3-am. Ismételten köszönök mindenkinek minden segítséget a topicban, de a Xiaomi beüzemelésével a döntés: az S8 megy. Megvannak az ünnepek a naptárban, pikkpakk száguld a teló ehhez képest, nincs nyomkövetés-kihagyás, amit megint megcsinált, végre tudok normálisan gépelni, alig nagyobb (tokostul +8/15mm) és csak picit nehezebb, ugyanúgy elfér minden zsebemben, hasitasiban, kerékpáros tartóban, és ha baja lenne, nyilván sokkal olcsóbb a javítás. Szuper a képe, nem.látszik ipsnek az amoled mellett, esküszöm, egész fekete a fekete háttér, az ujjlenyomat-olvasó.pöccre kapcsol, nem írogatja.ki, hogy 5* sikertelen, amolednek meg majd ceszek egy Amazfit GTR2-t, és.még mindig féláron (sem) leszek egy samuhoz képest.

Lanszelot: én anno körbetixóztam széles szalaggal. Ja, hát a törésállóság ezeknél oltári kamu.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#58059) toompa válasza Predatorr (#58058) üzenetére


toompa
őstag

Erre szokták mondani hogy mindenki boldog! :)
Használd egészséggel!

(#58060) lanszelot válasza Predatorr (#58058) üzenetére


lanszelot
addikt

Ragasztószalagra én is gondoltam, méghozzá duck tape-ra, de minden ragszalag feljön pár hónap alatt /meleg miatt/, és egy ragacsos massza lesz rajta, amire semmi se fog ragadni, és leszedni lehetetlen.
Ezért az nem jó.
Pillanat ragasztó se jó, mert az meg porózus izé lesz, és letakaríthatatlan utána.

(#58061) trebrona válasza Predatorr (#58058) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ott lesz igazán gond a tracking-gel és a háttérben futó alkalmazásokkal, de legyen vele szerencséd! :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#58062) Predatorr válasza trebrona (#58061) üzenetére


Predatorr
őstag

Én eddig nem tapasztaltam ilyen hibát, GTR2-ben meg állítólag javították az előd hibáit. Ha mégis vacakolna a teló, még 14 napom van visszaküldeni, de ha töredék idő alatt talál.helyet galileo nélkül, mint a samu, és a szobám közepén is fél mp alatt megtalál, ahol a samu sehogy (csak az ablaknál), akkor azért még nem aggódom, pedig ettől tartottam.

Köszönöm a jókívánságokat. A pocohoz ráadásul alapból 3 év frissítést ígértek, nem csak biztonságit, ezek után a samu 2-400 rongyért dugja fel magának a 2 évet.

Lanszelot: hetente cseréled,.ha lejön,.de ha jól lesimítod a szélét, akkor nem fog. Vagy tokban.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#58063) Ludovicus válasza Predatorr (#58058) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

És nem fog rajta alul, felül beégni a waze...

(#58064) Predatorr válasza Predatorr (#58062) üzenetére


Predatorr
őstag

Elméletileg a hívásrögzítés is működik, de még nem hívtak...

Ludovicus: nálam bő 2 év alatt semmi nem.égett be amoleden.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#58065) lanszelot válasza Predatorr (#58062) üzenetére


lanszelot
addikt

Nem lehet cserélni, mert kiszedi a törött üveget.
Ragszalag nem jó.

(#58066) Predatorr válasza lanszelot (#58065) üzenetére


Predatorr
őstag

Hát nem visszaragasztod így is, úgy is?

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#58067) lanszelot válasza Predatorr (#58066) üzenetére


lanszelot
addikt

akkor másképp fogalmazok, kitépi a törött darabot, az pedig nagyobb probléát okoz majd.
nem akarom gányolni :)

(#58068) Predatorr válasza lanszelot (#58067) üzenetére


Predatorr
őstag

Akkor elég tré fa volt... :B

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#58069) dnelb válasza Predatorr (#58058) üzenetére


dnelb
veterán

csak én nem értem? tiltogattal mindent adatvédelem miatt meg hogy ne kövessenek, erre veszel egy kínai lomot? wtf :DDD

(#58070) Ludovicus válasza Predatorr (#58064) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Nálam másfél év alatt jól láthatóan beégett. Most már nem használom teljes fényerőn a wazét, de késő bánat... :(

(#58071) sebgutkopf válasza Ludovicus (#58070) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Nálam is 1,5 év alatt égett be, de gariban cserélték a kijelzőt és akksit. Azóta waze-ben nem engedem az adaptív fényerőt, kb 45% körüli fényerőt engedek és köszöni jól van. Egyébként amire cserélték tavaly a kijelzőt olyan mintha jobb lenne, mint amivel gyárilag szerelve volt. Lehetséges, hogy a gyártás technika fejlődésével a későbbi kijelző tényleg jobb lenne?
Most néztem össze egy S10-el a lassan 3 éves S8-at (kijelző kicsit több mint 1 éves) és azonos beállítás mellett ugyan azt a kép és színminőséget, színhőmérsékletet, intenzitást stb... tudják.

(#58072) icemad válasza Ludovicus (#58070) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Még szerencse, hogy a waze évek óta tudja az aksi kímélő módot. Ilyenkor magától leveszi a fényerőt, ha nincs utasítás. Egyetlen hátránya, hogy minden út előtt bekell kapcsolni.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#58073) sebgutkopf válasza icemad (#58072) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Egyetlen hátránya, hogy minden út előtt bekell kapcsolni.

Igen ez az egyetlen hátrány akkora, hogy emiatt sose használom, mert nem kotorászok a program beállítási menüben ezért. Ha legalább lenne egy gomb a navi képernyőn, amin be lehet kapcsolni, vagy fixen be lehetne... de nincs. Nagyon hiányosság.

A másik gond meg az, hogy városban meg mindig történik valami, tehát sose kapcsol ki a kijelző. :F

(#58074) lanszelot válasza lanszelot (#58057) üzenetére


lanszelot
addikt

Erre valakinek volna ötlete?

(#58075) Predatorr válasza Ludovicus (#58070) üzenetére


Predatorr
őstag

Én mindig adaptív fényerővel használtam, setét módban, wazét meg soha.

trebrona: A háttérben futó appokkal semmi probléma, simán kioszthatom a jogokat még takarékosságra is (4 mód). A trackingről meg annyit, hogy ma letértem Ben ZinQ-t látogatni (ha láttad a Pokoli torony balekjait :DDD ), ott a beemelés a kompresszorhoz és a szabálytalanul parkoló kocsik kerülgetése is. Elég nagy az ítás (az nem az út, hanem már Ben ZinQ kitérője. A fekete tényleg nem annyira fekete, mint az oled, de ha nem teszem mellé az S8-at, kevésbé tűnik fel. Szóval nekem eddig bejövős. A fényképek minőségéről nem is beszélve, de nem akarok annyit offolni.


[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#58076) Ludovicus válasza sebgutkopf (#58071) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Mióta észrevettem a beégést, én is így használom, adaptív fényerő ki, csökkentett fényerő és fekvő mód. Próbáltam egy "javító" alkalmazást, ami különböző színeket sűrű villogtat, de nem változott a beégés (a panelcsere több ok miatt sem opció nálam).

(#58077) Mauro812


Mauro812
tag

Ilyen árban kapok jobb hangminőségü headsetek Galaxykhoz?

https://www.mobilehome.hu//60403

(#58078) Predatorr válasza dnelb (#58069) üzenetére


Predatorr
őstag

Ne aggódj miattam, ezen is tiltok minden fontosabbat. :R Szerencsére megoldható. Android 10-ben van pár lehetőség, ami S8-on nem is lesz, + tűzfalban blokkolok minden szarságot + vpn.
Erre volt lehetőségem, és nem kell még egyszer drága, törésre gyártott telefon, horribilis javítási ktgekkel, amely 2 év után rendes támogatást sem kap. :(((

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#58079) zoo8800


zoo8800
veterán

Sziasztok!
Feleségem S8-asával történt egy kis baleset. A kijelző érzékeli az érintést (kivéve ahol sérült), egy pici darab hiányzik a kijelzőből, és egy sáv folyamatosan világít.
Jól sejtem, hogy kompletten kell cserélni a kijelzőt? Hol érdemes megcsináltatni?

rip and tear, until it is done

(#58080) hunluigi válasza zoo8800 (#58079) üzenetére


hunluigi
senior tag

Hát ez bizony komplett kijelző csere (volna), de jobban jársz ha vesztek egy másikat, ezt meg megpróbálni alkatrésznek hirdetni.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#58081) dkovizoli válasza zoo8800 (#58079) üzenetére


dkovizoli
addikt

Addig ments le róla minden fontosat, amíg működik!

(#58082) lanszelot válasza zoo8800 (#58079) üzenetére


lanszelot
addikt

Ismét azt tudom írni, hogy erre való az üveg védelem. Most nagy a bukta.
Pár napja esett hatalmasat a telefonom, sarokra, az üvegvédelem rotty, és a komoly védő tok ellenére a hátlapi üveg tört, de az elsőnek semmi baja, és a telefonnak se.
Annak a telefonak semmi baja se lett volna, ha csak ennyi baja lett.
Pár száz forintos üveg végő csere és kész.
Iszonyat sokat kapott már a telefonom, de a védelem nagyon sok költségtől mentett meg.
Kb a 6ik üveg védőt cserélem, és 1 méterről potyog.

(#58083) toompa válasza lanszelot (#58082) üzenetére


toompa
őstag

Soha nem törtem össze telefonom, pedig egyiken sem volt még csak fólia sem.
Akinél "potyog", ott baj van. :)
Ha úgy esik, lehet rajta bármilyen üveg...
Én egy fóliát nem tudok elviselni, nemhogy egy üveget.
Ha egyszer összetöröm, na bumm. Veszek másikat.
Fogyóeszköz. De ha eddig kibírtam, szerintem nem nagyon fogok telefont törni.

(#58084) lanszelot válasza toompa (#58083) üzenetére


lanszelot
addikt

Nagy butaságot írtál.
Mint írtam rengeteget esett.
Sarokra, mindenhogy, legtöbb esetben semmi baja se lett, legrosszabban össze tört az üveg védő. kb 4 méterről esett a sarkára betonra legutoljára.
A tok sarka eltört ahova esett, azért tört a háta, de az elejét így is megvédte az üveg védő.
Egyszerű általános iskolás fizika, miért az törik, és miért nem tud a mögötte lévő üveg törni. /esésről beszélek, nem tehervonattal áthajtani rajta/
Sosoe haználtál ilyet, gondolom sok tapasztalatod lehet. :C
És igen, mindenki egy szőnyegezett irodában ül vagy a Rols-Royce -jában. :)
Én nem vigyázok rá, mert nem dísznek van, ezért tudom, hogy ami fent van az le kerül, így vagy úgy, de a gravitáció mindig nyer. :D

(#58085) toompa válasza lanszelot (#58084) üzenetére


toompa
őstag

Nagy butaságot írtál!
Nem egy telót láttam már a védő üvegével törni.
Egyébként azt sem tartom jobbnak ha a hátlap törik, mint a tiéden. Biztos nem tartanám úgy sem meg. Egyszerűen zavarna.
Látod, nem butaság csak mások vagyunk, szerencsére.
Még csak jómódú sem vagyok, nem hogy luxus autó. Akkor nem biztos hogy ebben a topikban beszélgetnénk.
Ha nem vigyázol rá, hát dobáld. Nem fog mindent kibírni, hiába az üveg.
Én használom, de vigyázok a dolgaimra. 2 éves lesz, de full karcmentes. Nem, nincs màsik telefonom.

(#58086) zoo8800


zoo8800
veterán

Köszi a válaszokat. Szomorú vagyok, hogy egy kb. 30 centis zuhanástól gtk. a telefon. Javítva nem lesz, használjuk amíg bírja. Az AoD-t kikapcsolva a fehér sáv szerencsére eltűnik készenlétben.

rip and tear, until it is done

(#58087) lanszelot válasza toompa (#58085) üzenetére


lanszelot
addikt

Én is hallottam, hogy a szomszéd arról beszélt, hogy a buszmegállóban volt egy asszony aki látott egy embert, akinek a nagynénje emlékezett olyan valakire aki hallotta.... :DD
És én vagyok akivel megtörtént.
A kettő nem ugyanaz. :U

Mint írtam az a fránya gravitáció, az mindig győz.

Arra céloztam, hogy van aki fizikai munkát végez, és azok keze nem patyolat, és a bőr is sima, emiatt csúszik mert bár a billentyűzet nem koptatja le, de a vas fel is polírozza :K
Pár hónappal kiadás utántól van meg, tehát még van időd össze törni :DDD

(#58088) lanszelot válasza zoo8800 (#58086) üzenetére


lanszelot
addikt

A lekerekített üveg miatt van.
Mindenhol tele volt vele youtube, hogy mini esés és törik a sarka a kerekítés miatt. Ezért mondták, védeni védeni. Itt is írtuk anno. Vhol BP en van egy cég akik feltöltik, bár jobb nem lesz, de nem vágja el a kezed, és nem sérül párától.

(#58089) toompa válasza lanszelot (#58087) üzenetére


toompa
őstag

Nem vitatkozom. Nem érdemes. :)
Te védjed én meg nem dobálom. Pont.

(#58090) zoo8800 válasza lanszelot (#58088) üzenetére


zoo8800
veterán

Egy ilyen ütést egyébként megfogott volna ez a fólia, vagy ez is csak egy lom lenne a telefonon? :D
Járólappal burkolt lépcső élére esett a telefon sarka, onnan csúszott tovább. Egy behajtható tok volt rajta, szilikon kerettel.

rip and tear, until it is done

(#58091) szubrutin


szubrutin
aktív tag

En csak egy Uag tokot hasznalok, kijelzore semmit, 100 ezerszer esett le lassan a 3 ev alatt, es soha semmi baja nem lett, szerencsere.

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#58092) Predatorr válasza lanszelot (#58088) üzenetére


Predatorr
őstag

Az enyém (is) tokban, 5D üveggel együtt tört, amely a szélére is ráhajlott, szóval ami butaság, azt írni, hogy az üveg majd megvédi. Nem a sarka, az oldala, jobbra lent, 5 cm hosszan.

szubrutin: Az enyém is esett párszor, aztán * tört. Ellentétben az S5-tel és a f.sza Gorilla 3-mal.

Aki félti a telefonját, vegyen egy 360° szilikon tokot, az tényleg véd.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#58093) zoo8800


zoo8800
veterán

Megcsináltatjuk a telefont, 42-ért cserélik kompletten a kijelzőt.

Légyszi ajánljatok nekem olyan tokot, ami leeséskor a kijelző hajlított részét is védi (vagyis a tok pereme mindenhol magasabb a kijelző síkjánál). Nem baj, ha az Edge Panelt nem tudjuk kezelni a tokkal.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#58094) hunluigi válasza zoo8800 (#58093) üzenetére


hunluigi
senior tag

Spigen rugged armor-t használtam anno 8+ -on és most a 20U -n is. Minimalista, nem vastagít feleslegesen, és túllóg. Párszor nálam már bizonyított.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#58095) XSiGma válasza zoo8800 (#58093) üzenetére


XSiGma
aktív tag

Spigen Liquid Air tokom van már 2 éve, többször esett le a telefon 1-2 méteres magasságokból, mindig ép maradt.

[ Szerkesztve ]

(#58096) dkovizoli


dkovizoli
addikt

Dbt-re van októberi frissítés. Mind s8, mind s8+.

(#58097) icemad válasza zoo8800 (#58093) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Mondanám a Love Mei tokokat, de az egyrészt tankot csinál a telefonból, másrészt piszok drága is. De véd. :D

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#58098) ShadowLac


ShadowLac
addikt

S8 hoz 2 db tok ingyen Debrecenben, vagy Pesten !! Spigen , nillkin!!
Privát ba írj.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#58099) zoo8800 válasza icemad (#58097) üzenetére


zoo8800
veterán

Ehh... és pont ez a tank tetszik neki... :D az ára tényleg nem valami baráti.

rip and tear, until it is done

(#58100) Pete55555


Pete55555
addikt

Sziasztok!

Utánaolvastam, volt többször téma, de konkrét választ nem találtam a kérdésemre, így feltenném:
Vettem egy Rapoo XC100 QI töltőt az MM-ben. Elvileg 10W-al tud tölteni, illetve 5V 2A vagy 9V 1,67 A lehet a betáp.
Samsung gyári adapterhez csatlakoztatva (A40 gyári adaptere, 5V2A és 9V1,67A) sem az S8+-on, sem a kollégám S10-e nem tölt, csak 5W-al.
A kábel a Rapoohoz adott microUSB.

Otthon még megpróbálom másik töltőfejjel, illetve kábellel, de van egy olyan érzésem, hogy valami nem stimmel.

S10-nél beállításokban megnéztük, be volt kapcsolva a vezetéknélküli gyorstöltés, de ahogy ráraktuk a pad-ra, beszürkült a menüpont.
Az én S8+-onom elő se tudom hozni ezt a pontot...

Ötlet valakinek?

:R

...Szeretem leracsniztatni...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.