Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58751) icemad válasza lanszelot (#58749) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Kapcsold ki a telefont.
Tartsd lenyomva a hangerő fel+Bixby+bekapcsoló gombot.
Így belépsz a recovery menübe. Hangerő gombokkal lépkedsz fel-le, bekapcs gombbal okézol. Itt keress olyat, hogy wipe cache partition. (vagy valami hasonlót)

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#58752) lanszelot válasza icemad (#58751) üzenetére


lanszelot
addikt

Ez mit fog törölni?
Mit mentsek le, illetve mit kell majd vissza állítani? /progik, sms, hívások stb/

(#58753) icemad válasza lanszelot (#58752) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ez igazából semmi fontos dolgot nem töröl, csak a programok gyorsítótárazott dolgait. Nem fontos mentést csinálni előtte. Ha ezt megcsinálod, utána használd a telefont ahogy szoktad (kb 2-3 napig) és figyeld, hogy van e változás. Nem biztos, hogy megoldja a gondot, de érdemes megpróbálni teljes törlés előtt.

Itt bemutatják videón, hogy hogy néz ki a művelet. [link]
Mindenképpen nézd meg, nehogy meglepetés érjen.

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#58754) lanszelot válasza icemad (#58753) üzenetére


lanszelot
addikt

Azt mondja minden hónapban érdemes törölni...hmmm
Sose töröltem.
Mindenképpen megcsinálom, egyáltalán nem nehéz, és pár nap múlva megírom segített-e.
:R

(#58755) icemad válasza lanszelot (#58754) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

A minden hónap azért túlzás. Én csak frissítések után szoktam. Az aksi viszont biztosan elhasználódott már, cserélni sem biztos, hogy megéri. Inkább valamilyen jobb powerbank lehet megoldás.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#58756) Mauro812


Mauro812
tag

Miért lehet az, hogy ma bekapcsoltam a gépem és a gép kijelzőjén vöröses színű a fehér színű felület és ha rákötöm TV-re ott meg sárgás a TV kijelzőjén?

(#58757) Tamás88 válasza Mauro812 (#58756) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ezt biztos, hogy ide akartad írni?

(#58758) N.otorious válasza Mauro812 (#58756) üzenetére


N.otorious
senior tag

Rossz a kábel? Csatlakozó?

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#58759) gabo9201


gabo9201
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy S8-as telefont és nem tudom telepíteni a Revolut alkalmazást (play áruházban azt írja, hogy nem támogatott). A telefonon volt gyári visszaállítás csinálva (hard reset) mielőtt használatba vettem. A készüléken jelenleg 8-as Android van, de nekem furcsa, hogy ha próbálom a rendszert frissíteni, akkor nem csinál semmit, pedig nem hinném, hogy a legújabb rendszer van rajta. Azt gyanítom, hogy a régi rendszer miatt nem megy a Revolut (bár 7-es Androidos Xiaomin megy).
A telefon rootolva nincs, a szoftver látszólag gyári rajta. Ha manuálisan frissíteni szeretném semmit nem csinál ha rábökök a "Manuális frissítésletöltés"-re.
Esetleg valakinek tapasztalat ezzel?
Köszönöm!

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#58760) anrab válasza gabo9201 (#58759) üzenetére


anrab
addikt

Android 9 kellene hogy legyen rajta és a biztonsági frissítések.
Valószínű hogy a biztonsági frissítések nem megfelelő. Csinálj egy új gyári visszaállítást. Lépj be a gmail fiókoddal és a többit intézi a telefon.

(#58761) xrvman válasza gabo9201 (#58759) üzenetére


xrvman
őstag

Knox nem ugrott?
"az alábbiakra szükséges odafigyelnünk: a készülék legyen EU piacos ... legyen a Knox 0×0"
Android 9 kellene lennie 2021. április 1. frissítéssel.

(#58762) icemad válasza gabo9201 (#58759) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Windowsos PC-n telepítsd fel a smart switch programot. Az talán talál frissebb verziót.
Esetleg Odin és valami újabb firmware, de ehhez igazából nem értek, majd a többiek írnak róla.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#58763) gabo9201


gabo9201
senior tag

Nagyon köszönöm a válaszokat! Utána nézek a dolgoknak, mert amúgy tetszik a telefon.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#58764) emre33


emre33
addikt

https://www.sammobile.com/news/5-year-old-galaxy-s8-plus-new-software-update/

Lehet kapunk új frissítést?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#58765) Rocky975 válasza emre33 (#58764) üzenetére


Rocky975
senior tag

Én nem fogom frissíteni. Vettem egy új S10+ -t de ezt a telót annyira szeretem használni,hogy még a fiókban pihen az új.
Ezt az android 9-et nagyon eltalálták, remélem az s10+ -on is ilyen jól fut az android 11.
:)

Iphone 6s , Samsung Galaxy S8+

(#58766) hevepapa válasza Rocky975 (#58765) üzenetére


hevepapa
senior tag

Őszintén szólva nekem is nagyon bejött az S8. Egyszerűen nem érzek semmi késztetést arra, hogy lecseréljem valami újabb típusra - pedig.... cégesen lehetne akár S21 is ingyen. De valahogy nem izgat a csere. Túl konzervatív vagyok? Vagy hülye? :D

(#58767) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Srácok, valaki megkapta már a beígért biztonsági frissítést amiről 1-2 hete cikkeztek több helyen?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#58768) dkovizoli válasza Shkiz0 (#58767) üzenetére


dkovizoli
addikt

Szoktam nézni Frijával is, de még nem láttam semmilyen régióval. Pedig néhányat átnéztem.

(#58769) anrab válasza Shkiz0 (#58767) üzenetére


anrab
addikt

Mintha lenne jelentősége.

(#58770) emre33 válasza Shkiz0 (#58767) üzenetére


emre33
addikt

Xeh sajnos nem :(

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#58771) hevepapa válasza Shkiz0 (#58767) üzenetére


hevepapa
senior tag

Szerintem a magyar szolgáltatók (meg a többi is) igencsak sz.rnak már arra, hogy kiadják a frissítést az S8-ra.
Megjegyzem: attól megyek falnak, amikor itt-ott elkezdik osztani az észt, hogy jajjjj... a biztonság miatt frissíteni kell a telefont, mert különben világvége stb van. De szerencsétlen user hogy frissítsen, amikor a gyártó nem ad ki frissítést az egyébként még tökéletesen működő telefonjához??? Ráadásul nem is valami "dzsunka balra" készülékről van szó, hanem pár éve még flagship cuccról. Ja.. vegyél újat, ha frissítéseket akarsz - még 2 évig, utána újra vegyél újat.
A másik oldalról meg megy a mantra, hogy túl sok az elektronikai szemét és mi lesz így a környezettel???
El van ez a világ szúrva rendesen szerintem.

(#58772) dnelb válasza hevepapa (#58771) üzenetére


dnelb
veterán

5 éves telefonról beszélünk :) amúgy az új galaxyk már 5 évig fix kapják az updatet, vegyél azt vagy iphonet.

(#58773) hevepapa válasza dnelb (#58772) üzenetére


hevepapa
senior tag

Az teljesen mindegy, hogy 3 éves vagy 5 éves a telefon, ha egyébként tökéletesen működik.
Arra meg ne tedd fel a fizetésedet, hogy 5 évig tuti kapják a frissítéseket az új telefonok....
Bár más kategória, de a Windows 10 bevezetésekor még tutira ígérte a cég, hogy nem lesz több új op. rendszer, hanem a 10 lesz javítgatva. Ehhez képest.... :D

(#58774) dnelb válasza hevepapa (#58773) üzenetére


dnelb
veterán

nem mindegy, mert 2015ig úgy fejlődtek a hardverek meg maga az android hogy egyszerűen 2 év után kevés lett a hardver.. Kb az s8-tol indulva lett elég erős a hardver hogy most, még 5 év múlva is használható legyen. Amúgy mutass már másik android flagshipet ami 5 évesen kap BÁRMIT... :D A wp már akkor halott volt amikor kijott, 2 lista meg egy jobbra nyíl volt az egész felület, vicc :D Csupán azért bírt életben maradni egy rövid ideig mert akkoriban még laggoltak az androidok. Az egész szemléleted hibás amúgy, te telefonkent tekintesz rájuk pedig már rég nem azok, inkább mini pck.

(#58775) emre33


emre33
addikt

Pár verzióra kijött a novemberi update.

Xeh-re ezek nem rakhatóak fel úgy hogy Xeh maradjon?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#58776) dkovizoli válasza emre33 (#58775) üzenetére


dkovizoli
addikt

Az attól függ milyen régióra jött. Még nem néztem ma. Ha OXM csoportbeliekre jött, akkor Odinnal, home csc használata mellett felrakható simán.

[ Szerkesztve ]

(#58777) dkovizoli válasza dkovizoli (#58776) üzenetére


dkovizoli
addikt

Úgy nézem OXM még nincs mindig.

(#58778) svili


svili
tag

Sziasztok! 4 éves S8+ telefonomban akkumulátort cseréltettem, mert az eredeti akku 100% töltöttségnél is csak 15-17 óra üzemidőt jelzett. Sajnos az új, gyári akkumulátor is csak 15 óra üzemidőt jelez teljes feltöltöttség esetén. Most 33%-on 5 órát jelez. Kérdésem, hogy többszöri töltés után javulhat esetleg az idő, vagy felesleges volt az akkucsere? Előre is köszönöm a segítséget!

''A konyak a szocializmusban a nép itala, amit választott képviselői útján fogyaszt!''

(#58779) róland válasza svili (#58778) üzenetére


róland
veterán

Új akkut már nem gyárt hozzá a Samsung, a raktáron lévő készletekből cserélnek.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#58780) anrab válasza svili (#58778) üzenetére


anrab
addikt

Egy pár töltés kell neki hogy beálljon.

(#58781) svili válasza anrab (#58780) üzenetére


svili
tag

Köszönöm!

''A konyak a szocializmusban a nép itala, amit választott képviselői útján fogyaszt!''

(#58782) icemad válasza svili (#58778) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Felesleges volt.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#58783) svili válasza icemad (#58782) üzenetére


svili
tag

Ha az akkumulátor kapacitása csökken, akkor miért felesleges kicserélni? (Ha több, mint 4 éves a telefon). Fe ha nálaf van a "bölcsek köve", megoszthatnád ...😉

''A konyak a szocializmusban a nép itala, amit választott képviselői útján fogyaszt!''

(#58784) icemad válasza svili (#58783) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Mert amit beleraktak is minimum 2 éves, de inkább több.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#58785) svili válasza icemad (#58784) üzenetére


svili
tag

De a több, mint 4 éve használt akkunál jobb..

''A konyak a szocializmusban a nép itala, amit választott képviselői útján fogyaszt!''

(#58786) icemad válasza svili (#58785) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nézőpont kérdése. Hivatalos márkaszervízben a csere kb 16 000 forint. És ezzel nyerhetsz 10-20%-ot. Vagy ennyiből veszel egy full extrás powerbankot, amit máshoz is tudsz használni.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#58787) ЯΞD válasza icemad (#58786) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Szerintem ez hülyeség. A raktáron lévő új aksinak mi baja lenne? A 4 éves ami átesett mondjuk 1000 töltési cikluson nehogy már azonos szinten legyen vele. Meg kicsit utána olvasva ezek a Lipo aksik már nem szorulnak komolyabb karbantartásra.
Szerintem vagy szar/hibás/gagyi/hamis aksit kapott vagy nem belevalót mert mondjuk nincs már raktáron. Belekerült valami ami elfér de teljesítménybe kisebb.
Nekem már elmúlt 4 éves az S8 de most 57%-on 1 nap 7 órát ír... De amúgy is 2 naponta szoktam tölteni függetlenül, hogy 30 vagy 40%-on van.

svili: Hol/KI cserélt benne aksit azt lehet tudni?

(#58788) róland válasza ЯΞD (#58787) üzenetére


róland
veterán

Magyarországon 10 évig köteles gyári alkatrészt biztosítani minden gyártó.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#58789) svili válasza ЯΞD (#58787) üzenetére


svili
tag

Az Allee-ban levő Lcdfix szervizben történt az akkucsere. Sajnos az üzemidő 100% töltésnél is csak 14 óra 35 perc...😢

''A konyak a szocializmusban a nép itala, amit választott képviselői útján fogyaszt!''

(#58790) gyantaszuz válasza svili (#58789) üzenetére


gyantaszuz
tag

Tuti eredeti került bele?
Decemberben voltam a debreceni samsung store-ban, kérdésemre a srác azt mondta, hogy kb 14k a csere és egyeztessek előtte, ha 1 napos (órás?) szervizt szeretnék, mert lehetséges, hogy meg kell rendelni a gyártótól az akksit.

(#58791) hevepapa válasza svili (#58789) üzenetére


hevepapa
senior tag

Nálam a bő 3 éve használt S8-am 100%-os töltésnél 18 óra 46 percet jelez. Épp az előbb néztem meg.

(#58792) UfoZoli válasza hevepapa (#58791) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

Bazz ezek az idők rohadtul nem relevánsak! 5 töltési cikluson keresztül használod a telefont ezerrel s mondjuk 20%-ra meríted 5 óra alatt minden alkalommal majd feltöltöd a rendszer figyeli a korábbi használati szokásokat, s azt fogja írni a 100%-os töltésre hogy bír 9 órát. Utána nem csinálsz vele semmit, hagyod magától lemerülni 20%-ra s feltöltöd - s ezt is eljátszod 5x - akkor meg majd azt fogja írni hogy 22 óra vagy még több.

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#58793) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Az eddigi legjobb telefonomat, az S8-at szeretném megmenteni kislányom részére, mert az akksija már halódik. A Bp-i Árkádban 16e ft-ot és 1-1.5 hetet mondtak rá, igazából nem is lenne bajom vele, mert ha jól sejtem máshol nem feltétlenül raknak bele gyári akksit, és talán nem is nyomáspróbázzák, a vízállóság se feltétlen maradna meg.. Kérdés, hogy a hivatalos szervizben ezt megteszik-e rendesen?

Mellesleg valamikor korábban olvastam itt, h 11-ért csinálták meg valamelyik vidéki hivatalos szervizben valakinek, ami fura h ilyen árkülönbségek lehetnek.. De lehet én emlékszem rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#58794) Kroni1 válasza icemad (#58784) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem igazából az a fő problémám, hogy nagyobb hidegben irtó gyorsan merül, másik s8assal is ez lett idövel. Az 1 napot még nagyjából bírják, de síelés vagy tartós kültéri hidegben egy óra alatt nullázza magát akár 100%-ról!

Úgyh aki szereti a telóját annak én azt gondolom h érdemes lehet cseréltetni, oké h drága de legalább nem kell folyton powerbankon lógni..

[ Szerkesztve ]

(#58795) xrvman válasza Kroni1 (#58794) üzenetére


xrvman
őstag

Mikor cseréltetted az akkuját, s utána mennyi ideig hozta újkori tartósságot?

(#58796) Kroni1 válasza xrvman (#58795) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem cseréltettem sose, mert a másik S8 kijelzője is betört anno, igy az kukázva lett.

Most akartam az S8 DUOS-t, de az oktogonból elhajtottak, mondván, hogy itthon nem volt forgalmazva hivatalosan.. Hát mit mondjak, nem örültem neki, talán megcsináltatom valami gsm-boltban, de ott tuti nem eredetit tesznek bele szerintem, a vízállóság sem hiszem h megmarad, úgyh sokat nem várok tőle.

Amugy az eredeti tartósságot nem fogják hozni sztem már a gyári aksik se, ezek legalább 2-3 éve gyártott és azóta pihenő aksik. Jobb mint ami már tölve volt 1000x, de biztosan nem olyan mint amilyen anno volt frissen gyártott akksival.

[ Szerkesztve ]

(#58797) Ludovicus válasza Kroni1 (#58794) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Nálam is ez a helyzet, alapból sem bír már egy napot, de hidegben 20-25%-ról sokszor azonnal kikapcsol. Mivel sok helyen törött elől-hátul, nem hiszem, hogy van értelme akksi cserélni. Kérdés, hogy mire érdemes váltani, mert nekem ez a méret nagyon ideális, nagyobbat nem szeretnék, de tudásban sem alámenni.

(#58798) Kroni1 válasza Ludovicus (#58797) üzenetére


Kroni1
veterán

Én megnéztem pár akksicserélős videót, és ugy döntöttem rendelek egy akksit mindkét S8-asunkba. Mobilehome-nál kb. 8.5e ft volt a 2db akksi. Megpróbálom abban is aminek a kijelzőjén van egy kis bepattanás, remélhetőeg ha ovatosan melegítem akkor nem fog berobbanni.. ha ez a hidegben kikapcsolás megszűnik akkor még elhasználnám ezeket egy-két évig, utána jöhetne jóárasítva egy S21 vagy valami..

(#58799) anrab


anrab
addikt

Röhej hogy már fél millátt kérnek egy telefonért. (Majdnem)

(#58800) icemad válasza anrab (#58799) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kell megvenni.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.