Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58551) lanszelot válasza Lomha 8V (#58550) üzenetére


lanszelot
addikt

(#58552) szubrutin válasza Lomha 8V (#58550) üzenetére


szubrutin
aktív tag

Mennyi a keret? Nekem az S20 fe 5g jon be akkor is legjobban.

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#58553) Lomha 8V válasza szubrutin (#58552) üzenetére


Lomha 8V
addikt

200ezer a maximum, amit rászánnék.

lanszelot: köszi! :)

(#58554) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Végül az S21 lett a befutó. A 3D Touch nagyon fog hiányozni, de sajnos ez van.

(#58555) szubrutin válasza Lomha 8V (#58554) üzenetére


szubrutin
aktív tag

De az tobb mint 200 nem? Es milyen amugy? Megeri?

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#58556) Lomha 8V válasza szubrutin (#58555) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Holnap jön meg, utána majd írok róla pár szót. Drágább volt, de úgy voltam vele, hogy ha veszek valamit 200-ért amit utána megbánok, azzal nagyobb bukta lesz.

(#58557) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Ja és kiderült két napja, hogy Covidos vagyok, így nagyon jó az S8, mert tud véroxigénszintet mérni és az most áldás. Szóval amíg nincs vége ennek a járványhelyzetnek, ne adjátok el, mert kincset ér.

(#58558) szubrutin válasza Lomha 8V (#58557) üzenetére


szubrutin
aktív tag

Az oram is tudja... jobbulast neked :)

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#58559) Lomha 8V válasza szubrutin (#58558) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Köszönöm! :)

(#58560) ricsip válasza Lomha 8V (#58557) üzenetére


ricsip
addikt

LIDL-ben 5-6 ezerért szokott lenni ilyen SpO2 mérő kütyü, még tavaly év elején vettem. Lehúzós webshopok most 10-12 ezerért árulják ugyanezeket.

-

(#58561) sgeza válasza Lomha 8V (#58557) üzenetére


sgeza
veterán

És sajnos az S10-ben sokkal rosszabb! Az S8-ban még valóban jól mér! És valóban hasznos ilyenkor - bár magam miatt még nem kellett.

[ Szerkesztve ]

(#58562) valeno


valeno
tag

Sziasztok!
Lassan 3 éves lesz a telefonom és gondolkodom a váltáson, valami újdonság kellene. Azt szeretném kérdezni, hogy ki mire váltott S8-ról? :)
S10/10+/10e és S20-an gondolkodom, ezeknek még számomra használható a mérete. Esetleg valakinek van ezekkel tapasztalata?

(#58563) spider23 válasza valeno (#58562) üzenetére


spider23
aktív tag

Én S20+. Igazából sokat gondolkodtam hogy cseréljem e de érezhetően nagyobb a teljesítmény. Szóval én ezt ajánlom. Jobb akku jobb fényképező nagyobb teljesítmény.

(#58564) szubrutin


szubrutin
aktív tag

Nekem decemberben lesz 4 eves, addig varok, kivancsi leszek. Most az s20 fe tetszik, vagy ha lenne a72bol 5g. De neha kikacsintok az apple 12 minire :)

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#58565) valeno válasza szubrutin (#58564) üzenetére


valeno
tag

Pont én is az S20FE-n gondolkodtam de elég sok rosszat olvastam róla. Az i12 mini nekem is nagyon tetszik, de ennyit nem akarok kiadni egy telefonra :)

(#58566) szubrutin válasza valeno (#58565) üzenetére


szubrutin
aktív tag

S20 fe-bol az 5g-st erdemes venni csak, arrol jokat olvasni.

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#58567) anrab


anrab
addikt

Sziasztok.
Van ötletetek arra hogy a Bluetooth füles miért a csúcs hangerőn indul el? Ráadásul mindig elfelejtem. Hiába alacsony hangerőn kikapcsolom ki.
Mióta csináltam egy gyári visszaállítást, azóta van.

(#58568) valeno válasza szubrutin (#58566) üzenetére


valeno
tag

Az kapható már Magyarországon hivatalos helyen? Árukeresőn csak gsm boltot hoz ki.

[ Szerkesztve ]

(#58569) icemad válasza valeno (#58568) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Hivatalosan nem kapható. De nemsokára jön a 4g snapdragon verzió, az elméletileg lesz otthon is. Az sem lesz rossz. A mostaninak is csak a retek exynos proci a baja.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#58570) szubrutin válasza valeno (#58568) üzenetére


szubrutin
aktív tag

Nekem altalaban a sima gsm bolt is megfelel, csak ilyen helyrol veszek. Eu regiost kell venni, es akkor viheted egybol a Telemaxba, ami mostmar tmx egy evig, hogyha baja van.

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#58571) N.otorious


N.otorious
senior tag

Lesz S21 FE is nemsokára, én megvárnám, megvárom. Nekem is idén 4 éves, csere-érett lassan, bár csodálkoztam, hogy biztonsági frissítés még az idén is jött rá, meg, hogy mennyire megállja a helyét a mai telefonok között is.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#58572) Ludovicus


Ludovicus
aktív tag

Ide írom, mert arra gyanakszom, telefon specifikus a problémám. Ti tapasztaltátok, hogy a VoLTE hívások közül minden második, harmadik random időben megszakad vagy elmegy a hang és nem jön vissza? Hónapokig próbálkoztam a telekom VoLTE-val és cellától, térerőtől függetlenül ez a helyzet.Legtöbbet természetesen az itthoni cellát használom, de pl. feleségem A5-jén semmi gond a VoLTE-val.

Végül nemrég felvetettem egy hibajegyet ezzel kapcsolatban és végül felhívott egy telekomos műszaki ügyintéző, aki szerint, vagy térerő probléma, vagy ez a modell már nincs megfelelően optimalizálva a mai szolgáltatói hardverekhez. Bekapcsolta a VoWIFI-t és javasolta, hogy azt használjam inkább. Sajnos azzal sincs jó tapasztalatom, mert szintén jellemző a hívások megszakadása. De itt lehet router probléma is, ezért tettem fel a kérdésemet csak a VoLTE-ra.

(#58573) N.otorious válasza Ludovicus (#58572) üzenetére


N.otorious
senior tag

Nekem folyamatosan ki van írva, hogy VoLTE, de nem tapasztaltam hívás problémát. Vodafone

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#58574) toompa válasza Ludovicus (#58572) üzenetére


toompa
őstag

Szintén Vodafone, nem tapasztaltam ilyen problémát.

(#58575) valeno válasza szubrutin (#58570) üzenetére


valeno
tag

Melyik gsm bolt az ajánlott, vagy honnan tudom hogy EU régiós?

N.otorious#58571
Számomra is meglepő hogy mennyire jó telefon még mindig. Egy napot simán kibír, egyáltalán nem lassú. Néha jól jönne a több kamera de egyébként mindenre megfelel nekem. Az emberi természet, kívánja az újdonságot. :D S21 FE vajon mikorra várható?

(#58576) szubrutin válasza valeno (#58575) üzenetére


szubrutin
aktív tag

En a Partnerogsm es a Mobilcornertol tobbszor vettem telot. Elotte telefonalni kell, es addig nyaggatni oket, amig tuti, hogy EU-s lesz. Ha megjott a telo, akkor meglehet nezni a menuben. A Mobilcorner megszivatott az S8assal, mert Svajcbol jott, ami ugye nem EU, gariba szerettek vna kicsereltetni a kamerat, bugos volt, szoltam nekik, masnap jott a futar es kaptam egy EUsat. 1 honapos volt a telo.

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#58577) hevepapa válasza Ludovicus (#58572) üzenetére


hevepapa
senior tag

Telekom, Volte. Hasonló problémák. Néha elment a hang beszélgetés közben. Kikapcsoltam a Volte módot, azóta rendben van minden. Lehet, hogy szolgáltató specifikus a Volte probléma?

(#58578) Ludovicus válasza hevepapa (#58577) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Köszi a visszajelzést (a korábbiakat is!), még annyit írj, hogy XEH rom van a készülékeden? Könnyen lehet, hogy tényleg Telekom specifikus probléma. 3g-n nekem sincs semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#58579) hevepapa válasza Ludovicus (#58578) üzenetére


hevepapa
senior tag

TMH van rajta. Minden OTA frissítés telepítve van rá.

(#58580) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Android 7 alatt jó volt a slow motion kamera, de 8ban már használhatatlan lett.
Időkorlátos, nem szerkeszthető, stb.
Van rá valami kamera alkalmazás ami tud rendes slow motion-t?

(#58581) N.otorious


N.otorious
senior tag

Jött áprilisi biztonsági frissítés.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#58582) N.otorious válasza lanszelot (#58580) üzenetére


N.otorious
senior tag

Van a lassított, és van a super lassított. A super az időkorlátos, sima nem. Próbáld meg a sima lassítást.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#58583) lanszelot válasza N.otorious (#58582) üzenetére


lanszelot
addikt

Nekem nincs sima, se szuper.
Csak lassított van, szerkeszteni nem lehet, és időkorlátos
A8 nem 9 van fent

(#58584) N.otorious válasza lanszelot (#58583) üzenetére


N.otorious
senior tag

Akkor lehet ráférne egy frissítés, nekem android 9 van.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#58585) Tomiii258 válasza lanszelot (#58583) üzenetére


Tomiii258
tag

Nekem is 9-es van már és csak párszor használtam ezeket a lassított dolgokat, de nem nem tűnt fel, hogy 8-ason ezek ne működtek volna. Nem lehet, hogy egyszerűen csak be kéne raknod a választható módok közé?
A fényképező beállításai között van a Fényképező üzemmódjai menü, ott tudod beállítani, hogy az app használatakor milyen üzemmódokat tudsz használni pl Panoráma, Professzionális, Hyperlapse, Lassított, Szuperlassított stb

Mondjuk a szuperlassított mindig is időkorlátos volt, erre biztosan emlékszem, csak vmi 1-2 mp-es lassít le, nehéz is vele elkapni egy spontán pillanatot (pontosabban egy spontán pillanatot nem is lehet elkapni vele, max olyat, amire előre készülsz :D ).
A szerkesztés meg annyi, hogy zenét meg ilyesmiket lehet a videó alá rakni. De az tuti, hogy 8-ason működik, mert nekem 2018 októberéből vannak ilyen videóim, amikor egész biztosan 8-as android volt a telómon (2017-ben vettem 7-essel, valamikor 2018 tavaszán kapta a 8-ast)

Tomiii258

(#58586) lanszelot válasza Tomiii258 (#58585) üzenetére


lanszelot
addikt

Félre értetted.
7esen a slow motion-t lehetett szerkeszteni, hogy az egészet lassítsa, vagy csak egy részét, vagy több részét. Ez 8-nál nincs.
Slow motion elő került, és bár 15perc a keret, de nem szerkeszthető.
Most vettem fel egy fél perces kis videót, és pont mikor kellett volna akkor nem lassította, de nem lehet odébb tolni, hogy ott lassítsa, vagy az egészre azt mondani végig lassított.
Teljesen használhatatlan.

Közben sikerúlt app-ot találni : Gcam_6.1.021_Advanced_V1.7.190716.1800.apk
No, ez tudja amit kell.

[ Szerkesztve ]

(#58587) szubrutin válasza lanszelot (#58586) üzenetére


szubrutin
aktív tag

Miert nem frissited 9re?

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#58588) Tomiii258 válasza lanszelot (#58586) üzenetére


Tomiii258
tag

Valóban félreértettelek, mert ilyet még sosem próbáltam eddig, de most, hogy mondtad, megnéztem.
Ugyan nekem 9-es androidom van, de simán működik a lassított felvétel szerkesztése.
Először elindítom a lassított felvétel módban a kamerát, felveszek valamennyi videót majd utána akár sima galériában megnézem a felvételt. Ha rábökök a videóra vagy mondjuk megállítom, akkor alul látszik egy idősáv, amin ki van jelölve egy lassított rész narancssárga kerettel, de ha arra a területre hosszan nyomok, akkor lehet húzni a lassított rész széleit, lehet állítani a lassítás sebességét (1/2; 1/4; 1/8) és a kijelölt részt simán el lehet menteni.
Vagyis az egész videóból kijelölhető, hogy mit és mennyire akarsz lassítani.
Ha ez működött 7-esen és működik 9-esen is, akkor elég valószínű, hogy megy ez 8-ason is.

Tomiii258

(#58589) lanszelot válasza Tomiii258 (#58588) üzenetére


lanszelot
addikt

Na, azt a sárga csíkot nem lehet szerkeszteni a 8-ason. Semmit se lehet vele csinálni.
Felraktam a gcam-ot, és ezzel a samsung kamerával felvett videók is szerkeszthetők.
Ilyen a szerkesztő felület /7 esen is ilyen volt/

Több ilyen is berakható, vagy a teljeset ki tudom jelölni, es az egész lassított /pause alatt szaggatott vonalon a kis 3szögek/

A9 -en nem lehet felvenni a telefonbeszélgetéseket, azért nem.

(#58590) emre33


emre33
addikt

XEH-re megjelent az áprilisi frissítés :)

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#58591) s1ru2


s1ru2
senior tag

Sziasztok!

Nem 100%osan csak S8 ra vonatkozik a kérdésem, de remélem nem gond, hogy tulajként itt kérdezek :)

Elérhető-e valamilyen lista Samsungéknál az SHEALTH-el kapcsolódni és szinkronizálni képes keigészítőkről? Gondolok itt pl arra, hogy a Xiaomi Smart Scale tud csatlakozni, a Body Scale 2 nem, a Dekás pulzusmérő övem semmilyen listán nem szerpelt és mégis gond nélkül egymásra találtak. Vagy csak kipróbálás utján tudok biztosan megállpítani? Látszólag az Shealthen belül ezek a listák nemigazán frissültek...

Előre is köszi a tippeket!

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#58592) valeno


valeno
tag

Sziasztok!

Gondolom van köztetek is olyan, akinek tönkrement a töltőkábel az idők során. Milyet ajánlanátok az eredeti helyett, ami szintén tudja a gyorstöltést és nem horror áron van? :)

(#58593) róland válasza valeno (#58592) üzenetére


róland
veterán

Xiaomi kábelei egész jók. ;)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#58594) toompa válasza valeno (#58592) üzenetére


toompa
őstag

Miért nem veszel hozzá gyári kábelt? :F

(#58595) francz'70 válasza valeno (#58592) üzenetére


francz'70
aktív tag

Nálam elejetől fogva (4 éve) Samu vezetéknélküli töltőhöz van csatlakoztatva a kábel, szinte nincs esélye tönkremenni.
Amúgy meg miért kínlódnál mindenféle kábellel, ha van gyári?
Beütöd a keresőbe: Samsung S8 gyári töltőkábel és válogathatsz szinte fillérekért.

(#58596) hevepapa


hevepapa
senior tag

Ma olvastam, hogy a mostani volt az utolsó biztonsági frissítés az S8-hoz. Ezután a Samsung teljesen befejezte a támogatást. Kár érte, mert igaz hogy 4 éve jelent meg, de szerintem még most is teljesen jó telefon. Az enyém pl. 3 éves és egyáltalán nem érzem, hogy ki kéne dobnom és újat vennem. Az aksi idő bár kevesebb valamennyivel mint új korában, de azért 1 napot még kibír. A sebessége is még rendben van.

(#58597) BoneDragon válasza hevepapa (#58596) üzenetére


BoneDragon
veterán

+1. Amig ez tonkre nem megy nem fogok valtani. Nem latok az utobbi evekben nagy elorelepest telefonok teren. Az meg hogy valaki kamera miatt cserelgeti allandoan, hadd ne mondjam mi a velemenyem rola. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58598) francz'70 válasza BoneDragon (#58597) üzenetére


francz'70
aktív tag

Nem latok az utobbi evekben nagy elorelepest telefonok teren
Több mint 1.5 éve használok N10+ t, de megtartottam a most már közel 4 éves S8+ t is mellette, hááát ....van különbség, nem kicsi ;]
De, nem véletlenül maradt meg az S8+, párhuzamosan használom a Note mellett, igazából semmi szégyenkezni valója nincs, még mindig nagyon jó teló és amíg bírja marad is :K

(#58599) hevepapa válasza BoneDragon (#58597) üzenetére


hevepapa
senior tag

Ha az aksi megy benne csak tönkre akkor bőven megéri kicseréltetni és használni tovább. Tizenpárezerből megvan. A kijelzőcsere már nem biztos hogy ésszerű kiadás. Én is használom amíg bírja.

(#58600) zseko válasza hevepapa (#58599) üzenetére


zseko
veterán

Én sajnos megtörtem a kijelzőjét :O, így egy esetleges aksicsere is ugrott mint olcsó megoldás :( De most először nincs igazán indokom nekem sem arra, hogy másra lecseréljem. Amúgy eddig a kamera miatt cseréltem mindig :D (S2 -> S4 -> S8)

HR24.hu

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.