Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58601) zseko


zseko
veterán

Azt tudja valaki, hogy hogyan lehet rávenni a telefont, hogy a kezdőképernyőt forgassa el? Nova Prime-ot használok, mintha régen tudta volna, de most nem találom. Jó lenne, ha a feloldóképernyő is elfordulva jelenne meg mikor fektetve használom, ez főleg autóban lenne igen hasznos.

HR24.hu

(#58602) Tamás88 válasza hevepapa (#58596) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

No akkor most lehet igazán kiélni a romolási vágyat. Úgy felmegy rá a 11-es android.

(#58603) hevepapa válasza Tamás88 (#58602) üzenetére


hevepapa
senior tag

Én jól elvagyok a gyári rommal is :)

(#58604) viktorhu válasza valeno (#58592) üzenetére


viktorhu
veterán

A Ugreen kábelek a legjobbak minőségben.

(#58605) valeno válasza toompa (#58594) üzenetére


valeno
tag

#francz'70
A gyári kábelnek itt kezdett el szétmenni a csatlakozója:
elég gyengének tartom ezt a csatlakozást, gondoltam hátha valaki tud ennél jobb csatlakozású kábelt ajánlani. Nézegettem árukeresőn viszonylag jó árban van a gyári kábel, ha más nincs veszek egy ugyanilyet. :)

(#58606) toompa válasza valeno (#58605) üzenetére


toompa
őstag

Hàny év alatt ment szét? :)
Nekem aztán...

(#58607) baloghzoli92


baloghzoli92
csendes tag

Sziasztok
Lett egy s8+ telóm, ami bootloopos és fontos adatok lennének rajta, rátettem a legújabb androidot, home cs-vel, tölteni mostmár tölt a telefon és a Samsung logoig is eljut, viszont továbbra sem tölt be a rendszer. Mit lehetne tenni? Esetleg a rajta lévő adatokat miképp tudnám lementeni? Előre is köszönöm a segítségeteket

(#58608) Kroni1


Kroni1
veterán

Google Home Assistant-al nekem az a tapasztalatom, hogy rapszódikusan működik, azt vettem észre, hogy otthon ha wifin vagyok és a Home Mini-nek adok hangutasítást akkor nagy százalékban felrezzen az S8-as is, de útközben vagy máshol ahol mobilneten vagyok ott olyan 20% eséllyel éled fel a teló a Hey google vezényszóra. A nem optimalizált app-okhoz hozzáadtam az assistant-ot, az energiatakarékos dolgok mint letiltva. Másnál működik rendesen a google home hangvezérlés?

(#58609) sgeza válasza baloghzoli92 (#58607) üzenetére


sgeza
veterán

Mi volt a pontos sorrendje a folyamatnak? Mitől lett bootloopos? Nekem van egy olyan érzésem, hogy nem lesz menthető, de azért hátha! Azért próbálkozni mindenképp érdemes.

Ne vedd rossz néven, de miért nincs róla biztonsági mentésed, ha olyan adatok vannak (voltak?) rajta, amikre szükséged van???

[ Szerkesztve ]

(#58610) icemad válasza baloghzoli92 (#58607) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szia. S6 edge telefonnal jártam így, amikor odinnal akartam frissíteni. Levert a víz rendesen, amikor az 1 hónapos teló nem indult. :DDD A gond az volt, hogy bekapcsoltam az újraaktiválás tiltást. Ez valami knoxos védelem, hogy a lopott telefon adataihoz ne lehessen hozzáférni. Egy megoldás van, odinnal csont ugyanazt a firmware-t kell felrakni, ami rajta volt. Mindennek egyezni kell, a régiónak, kiadási dátumnak, android verziónak, mindennek. Ha ezt tudod, akkor csak a firmware fájlt kell megkeresned. Ha nem, akkor az cumi, lehet próbálgatni. Ha végül elindul, akkor a beállított Samsung fiókkal lehet újra használni a telefont. Ezt is tudnod kell.
Nekem anno szerencsém volt, mert még csak 3-4 verzió volt az s6 edgehez. S8-hoz most már biztos van pár száz. Az adatokat viszont mindenképpen bukod.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#58611) N.otorious válasza baloghzoli92 (#58607) üzenetére


N.otorious
senior tag

Recovery menüből töröld a chache fileokat, hátha segít.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#58612) dkovizoli válasza baloghzoli92 (#58607) üzenetére


dkovizoli
addikt

Nem lehet, hogy szolgáltatói rom volt rajta és arra raktad home csc-vel a független romot? Az is bekavarhatott. Ezeknél még volt mindhárom szolgáltatónak saját romja. De ha már az odinozás előtt is bootloopos volt, akkor esélyes az alaplapi hiba. Ha utána lett, akkor talán menthető egy saját szolgáltatói rom visszarakással. Viszont ha emlékezetem nem csal, akkor az is csak a saját csc-vel megy vissza már hibátlanul, ami viszont teljes törléssel jár. De azért megpróbàlnám home csc-vel is visszarakni a saját, szolgaltatói romot, ha az volt esetleg. Ha telenoros volt vagy vodás,esetleg telekomos, akkor tuti saját romja volt. Azt hiszem talán csak a nem szolgáltatónál vásárolt készülékek voltak XEH csc-vel és akkor még a szürkeimportos, fene tudja milyen kódos telefonokról ne is beszéljünk.

[ Szerkesztve ]

(#58613) Rocky975


Rocky975
senior tag

Sziasztok!
Tudtok olyat ajánlani aki az összetört üveget külön ki tudja cserélni?
Ennyit még rááldoznék. Komplett kijelző csere már nem éri meg.
:)

Iphone 6s , Samsung Galaxy S8+

(#58614) zseko válasza Rocky975 (#58613) üzenetére


zseko
veterán

Na egy ilyen lehet engem is érdekelne.

HR24.hu

(#58615) DJZoliboy


DJZoliboy
aktív tag

Sziasztok!
Az miért van hogy most voltam akksi cserén s8 és 100% on töltve az eszközkarbantaroba csak 15 orát ír, ez miért van? Köszi! nem több mint 1 napot kéne bírjon?

(#58616) anrab válasza DJZoliboy (#58615) üzenetére


anrab
addikt

Kell neki egy pár nap hogy beálljon. Tanulja a használati szokásaidat. stb.

(#58617) Kroni1 válasza DJZoliboy (#58615) üzenetére


Kroni1
veterán

Hol cseréltetted amúgy és mennyiért ha szabad kérdeznem?!

(#58618) DJZoliboy válasza anrab (#58616) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Rendben, Köszi, de azért fura mert használat közben gyorsan esnek a %-ok

(#58619) DJZoliboy válasza Kroni1 (#58617) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Samsung boltba, és 11k volt

(#58620) anrab válasza DJZoliboy (#58618) üzenetére


anrab
addikt

Ha új az aksi nem szabad gyorsan esnie. Kivéve ha komolyan használod vagy mondjuk 20% körül van.
Különben nem jó az aksi.
Az nem a tanulás része. :)

[ Szerkesztve ]

(#58621) DJZoliboy válasza anrab (#58620) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Tegnap 15:30 kor volt 100% on és használgattam de annyit nem, és most van 20 % ez real? amikor használgatom mind1 mire dobja a %okat, akkor átverttek? és nem uj akksit kaptam bele? :/lehetséges?

(#58622) anrab válasza DJZoliboy (#58621) üzenetére


anrab
addikt

Az lehet jó is.
Nem tudom mit hogy használtál és hogy mik futnak a háttérbe.
Ha már beállt egy pár nap után, amit ellenőrizni tudsz az eszköz karbantartóban és kibír egy napot úgy hogy nem viszed túlzásba a használatot akkor jó.
Nézd meg mi mennyit fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

(#58623) icemad válasza anrab (#58620) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Honnan vennének új aksit? Kb az s10 széria indulásánál leálltak az s8 alkatrészek gyártásával. Az meg már több, mint 2 éve volt. Legjobb esetben is olyan aksit kapott, ami "csak" 2 évig állt a polcon.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#58624) anrab válasza icemad (#58623) üzenetére


anrab
addikt

Utángyártott. Ugyanolyan jó lehet vagy nem.

(#58625) DJZoliboy válasza anrab (#58622) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

6 orával ezelött volt 100% on azota alig nyomkodtam és most van 48% szval holnap megy vissza a szerelökhöz.. :/

(#58626) szubrutin válasza DJZoliboy (#58625) üzenetére


szubrutin
aktív tag

Majd irj, hogy mit lett, ez igy tenyleg gyorsan merul..

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#58627) anrab válasza DJZoliboy (#58625) üzenetére


anrab
addikt

Ja. Gáz.

(#58628) DJZoliboy válasza szubrutin (#58626) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Bevittem, azt mondta a srác hogy évek folyamán amortizálódik a telefon/alkatrészei nah de akkor se kéne ennyire merüljön, max a fesz szabályzoja lehet gond, de nem tudok semmi biztosat, majd szolnak hogyha megvannak vele..

(#58629) Kroni1 válasza DJZoliboy (#58628) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem van egy 2-3 éves S8-asom belakva, Always on Display-el, Reggel 7:30-kor kiszállok a kocsiból 100%-on, délután 16h-ra olyan 50% körül van, szoktam néha nyomogatni munkaidőben, nem csak az asztalon pihen. Úgyhogy akármilyet is raktak bele az nem normális sztem sem, h ennyire merül.

[ Szerkesztve ]

(#58630) DJZoliboy válasza Kroni1 (#58629) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Persze hogy nem! tudom én is, kb jobban tudom mint itt a megyeszékhelyen a samsung boltba az okosok... de mind1 is :S nem tudok mit tenni, nem tudom magam szervizelni, pedig megtenném ..

(#58631) S@c@ válasza DJZoliboy (#58630) üzenetére


S@c@
őstag

Én is most akartam náluk cseréltetni, de ennek fényében inkább kihagyom. 11e-t ne akarok kidobni az ablakon, akkor már az új telómba rakom bele.

(#58632) Dávcy


Dávcy
csendes tag

Sziasztok! Mi lehet a probléma ha a Google Play Protect -nél nincs tanúsítványom? S8+ 9.0

Köszi

(#58633) DJZoliboy válasza szubrutin (#58626) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Igazából, semmi baja nem volt, ahogy vártam, cseréltek benne akksit megint így 20 órát bír az eszközkarbantartó szerint, szval igazábol semmi újdonság :D majd cserélek max az s20ra vmikor

(#58634) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Üdv
Az akkucsere mennyire viseli meg a készüléket?
Hova érdemes vinni ahol megbízhatóan szervizelnek?
Három éves készüléknek,átlag használat mellett milyen állapotú lehet az akkuja?

(#58635) valeno


valeno
tag

Sziasztok,
Ma ránéztem az akksi használatra (egyébként nem szoktam) és az tűnt fel hogy a második helyen a Chrome van. Nem teljesen értem, mert böngészőnek a Samsung sajátját használom. Csak kíváncsiságból kérdezem ez mi miatt lehet? :)
Csatoltam egy képet róla. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#58636) francz'70 válasza valeno (#58635) üzenetére


francz'70
aktív tag

Ha nem használod akkor kapcsold ki, mert csak bezavar. Én is csak a Dex-nél használom, amúgy a böngésző mindig samu.

(#58637) valeno válasza francz'70 (#58636) üzenetére


valeno
tag

Köszi, azóta nem hozta elő úgyhogy lehet egyszeri alkalom volt.

Másik kérdés:
Milyen memóriakártyát érdemes venni? Minimum 64/128-ra gondoltam, olyan 10k alatt. Olvastam korábbi hozzászólásnál, hogy uhs kategóriájú legyen és ne class10.

(#58638) valeno


valeno
tag

Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni tőletek. Adott egy Samsung S8 készülék, 2021.áprilisi biztonsági frissítéssel,android 9-cel.
A mai reggeltől kezdve 5 másodpercenként dobálja fel,hogy a ,,Google alkalmazás állandóan leáll'' hibaüzenetet. Próbáltam telefon újraindítást, nem segített.
Mi erre a megoldás?

(#58639) anrab válasza valeno (#58638) üzenetére


anrab
addikt

Töröld a Google frissítést és ne frissítsd egyenlőre. Nálam is ez volt. Valami van a frissítéssel. Majd a következőt rakd fel.

(#58640) svili válasza anrab (#58639) üzenetére


svili
tag

Sajnos hiába kapcsoltam ki a frissítést, továbbra is dobálja fel az ablakot -ki kellett kapcsolni magát a Google alkalmazást is... :))

''A konyak a szocializmusban a nép itala, amit választott képviselői útján fogyaszt!''

(#58641) valeno válasza anrab (#58639) üzenetére


valeno
tag

Nem tudom végül mi oldotta meg, de lefrissítettem az összes applikációt amit feldobott és valami oknál fogva megjavult. Volt közte egy Google frissítés is, de amikor csak azt frissítettem és nyomta egy újraindítást akkor ugyanolyan rossz volt.

(#58642) anrab válasza svili (#58640) üzenetére


anrab
addikt

Olvasd el mit írtam.
Nem kell kikapcsolni csak törölni a frissítést és úgy használni.

(#58643) svili válasza anrab (#58642) üzenetére


svili
tag

Írtam, hogy hiába kapcsoltam ki a frissítést, továbbra is dobálja az ablakot - csak az alkalmazás kikapcsolása segített, a frissítés kikapcsolása nem...

''A konyak a szocializmusban a nép itala, amit választott képviselői útján fogyaszt!''

(#58644) Tomiii258 válasza svili (#58643) üzenetére


Tomiii258
tag

Szerintem félreérted.
A frissítés kikapcsolása, amit te írsz az csak annyit jelent, hogy marad az app a mostani állapotban, a mostani verzión, csak már újabbra nem fog frissülni.
Mivel neked a mostani verzió nem működik jól, ezért ennek nincs semmi értelme.

Amit anrab írt, az a frissítés törlése. Ez azt jelenti, hogy letörlöd a frissítést az appról és ezzel visszaállítod azt a verziót, ami eredetileg is a telefonodon volt.
Oké, az egy régi változat lesz, de legalább nem dobálja folyamat a hibaüzenetet.
Majd vársz egy kicsit, míg a Gugli rendbeteszi a legújabb frissítést (mivel ez a hiba másnál is jelentkezett, a Gugli várhatóan rövid időn belül javítja) és utána frissítesz az app legújabb, már nem hibás változatára.
Valami "Frissítések eltávolítása" vagy hasonló a szöveg, amire nyomnod kell.

(feltéve hogy nem értem félre én is :DDD )

[ Szerkesztve ]

Tomiii258

(#58645) svili válasza Tomiii258 (#58644) üzenetére


svili
tag

Köszönöm az információt, megpróbálom! :R

''A konyak a szocializmusban a nép itala, amit választott képviselői útján fogyaszt!''

(#58646) anrab válasza Tomiii258 (#58644) üzenetére


anrab
addikt

Jól értelmezted! :)
Basszus ennyire szarul fogalmazok...

[ Szerkesztve ]

(#58647) XSiGma


XSiGma
aktív tag

Sajnos néhány napja történt egy kisebb baleset, ezért 2.5 év után kénytelen voltam elköszönni az S8-amtól. Ha valakit esetleg érdekelne egy törött kijelzős, de egyébként végig tokban tartott szép állapotú, stabil akku kapacitással rendelkező telefon donornak, az nyugodtan írjon PM-ben.
Pár hétig még tárolgatom, utána menne elektronikai hulladéknak. :O

(#58648) gyuri81 válasza valeno (#58638) üzenetére


gyuri81
veterán

A Google hiba nem a te készülékedben van, hanem sajnos globális problémáról beszélünk.
link

[ Szerkesztve ]

(#58649) anrab válasza gyuri81 (#58648) üzenetére


anrab
addikt

Jó reggelt kívánok!

(#58650) gyuri81 válasza anrab (#58649) üzenetére


gyuri81
veterán

Jó reggelt!
Bocs h adtam a hibáról egy konkrét linket.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.