Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58701) SpaceJam


SpaceJam
aktív tag

Hali!

S8+-on jól működő hangrögzítő appot tudtok mondani?
Ezt próbáltuk, d ezen a telefonon nem működött.

Köszönettel :R

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#58702) Gyurka81 válasza SpaceJam (#58701) üzenetére


Gyurka81
tag

Eu-ban nem lehet hívást rögzíteni,a rendszer nem engedi,nem találsz olyan rögzítő programot ami működik.

(#58703) lanszelot válasza sgeza (#58700) üzenetére


lanszelot
addikt

Ez jól hangzik, majd rá nézek :)

Google be volt kapcsolva, de az csak a fotókat menti.

Ami megoldotta a problémám:
- páromnak ugyanilyen telefonja volt, ami bekapcsológomb hibás, és pár hónapja kapott helyette másik telefont.
- Enyémből kiszedtem az alaplapot, és a bekapcsológombot, majd át tettem az övébe.
-- az enyémről nem lehetett volna sehogy menteni, mert az alaplapi csati kimozdult, tehát ezért nem volt se net, se wifi
- most a 2 rosszból lett egy jó. /első, hátsó törött, plusz most már a bekapcsológomb, de minden más jó, ha később gubanc lenne :) /

-A teljes folyamatot fotóztam nektek, hogy ide feldobom, PS -ben szépen össze pakoltam a képeket /majd 50 db/ és mentés, kiírta, túl nagy nem menti el, ok akkor kidobtam gif-be, és kiléptem, hogy feldobom......nem tudom mit alkotott az a nyomi PS , de csak 1 képet mentett el, így buktam a 2 órás PS melót.... jupiii

Mindenkinek köszönöm szépen a segítséget. :R

(#58704) lanszelot válasza SpaceJam (#58701) üzenetére


lanszelot
addikt

Nekem ez műxik, a többi tényleg nem

(#58705) ferenck válasza SpaceJam (#58701) üzenetére


ferenck
senior tag

Android 8 rendszerrel még működnek ezek a hívásfelvevő appok, utána már nem, a gdpr miatt. Bárki bármit is állít, hogy nála jól működik, utána már csak a mikrofon hangját veszi fel, ami csendes környezetben még többé, kevésbé hallható is. Android 9-től, már csak izraeli vagy hasonló, olyan régiójú sim a megoldás, ahol nincs ilyen korlátozás. Azzal már nem kell egyébként semmi külsős app., alapból a rendszer része. Olvass vissza kicsit ha érdekel, sokszor ki lett tárgyalva.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#58706) lanszelot válasza ferenck (#58705) üzenetére


lanszelot
addikt

Páromnak Android 11 van telóján, és felvesz mindent.
Amit ajánlottam ki is írja első indulásnál, hogy /már nem emlékszem mit/ engedélyezni kell, addig el se indul.
Engedélyezte, elindult, felvesz mindent.
Nekem is ez vesz fel mindnet S8+ -on. semmi más nem veszi fel, amiatt amit írtál, pedig nekem A8 van rajta, igaz, hogy a leges legújabb és már azon is rajta van az a tiltás.
XEU/XEU/XME legújabbja, abba be került.
Dobd fel és láss csodát :)

[ Szerkesztve ]

(#58707) SpaceJam válasza Gyurka81 (#58702) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Kurvára nem érdekel az EU, és már hogyne találnék, mint ahogy már sok telefonra találtam. Csak egyelőre ez a keresési fázis. Ebben kértem a segítségetek, nem a süketelésben.

lanszelot: Köszi!

ferenck: Oké, akkor legfeljebb root-olok.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#58708) Gyurka81 válasza SpaceJam (#58707) üzenetére


Gyurka81
tag

Köszönöm a megnyilvánulásod :F sok sikert a továbbiakban.

(#58709) SpaceJam válasza Gyurka81 (#58708) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Olyan még egy telefonnál se volt, hogy ez ne lenne megoldható, a szabályozást meg az dugja fel magának, aki kitalálta. Nyilván nem a legtürelmesebb állapotban reagáltam, de a hozzáállásom attól még adott. Köszi, viszont!

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#58710) dkovizoli válasza SpaceJam (#58707) üzenetére


dkovizoli
addikt

Nem kell root. Csc-t kell váltani ILO vagy THL régióra. Azokban engedélyezett a natív, beépített rögzítő. A rendszer marad gyári. Root-nál ugrik a knox. Ami pl banki appoknál nem biztos, hogy jó, esetleg nem működnek. Illetve bizonyos Samsung alkalmazások sem biztos, hogy mennek.

[ Szerkesztve ]

(#58711) SpaceJam válasza dkovizoli (#58710) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Köszönöm! Akkor kipróbálom az appot, ha az nem megy, jön ez a Csc akármi, utánanézek.

neszetools.hu ● pc360.hu

(#58712) dkovizoli válasza SpaceJam (#58711) üzenetére


dkovizoli
addikt

Nincs mit. Régebben rengeteget írtunk itt a fórumban róla. Ezekre a régiókra váltáshoz izraeli vagy thai sim kártya kell. Viszont natív rögzítést tesz lehetővé, vagyis akár bluetooth füles esetén is rendesen rögzít. Ebay-röl beszerezhető mindkettő. Vagy ha valakinek itt esetleg van és kölcsönadja. Az enyém sajnos eltűnt az idők folyamán.

(#58713) sgeza válasza dkovizoli (#58712) üzenetére


sgeza
veterán

Vagy Samkey! Igaz, hogy az fizetős, de nem kell SIM kártyát kutatni (ha esetleg nem lenne a közelben), illetve elvileg nem is reseteli a készüléket. Marad minden adat!

(#58714) sgeza válasza lanszelot (#58703) üzenetére


sgeza
veterán

Királyos! A lényeg, hogy sikerült megmenteni az adataidat!

(#58715) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok.

S8+ -ra szeretnék rakni Andorid 10 vagy 11-es szoftot.
Létezik olyan megoldás, hogy minden adatom megmaradjon, és úgy tegyem fel az új romot?
Sok sok évvel ezelőtt használtam custom romokat amikor még a Galaxy Spica jónak számított, az meg már nem most volt :)
De mióta relatív erős HW-es telókat használtam (S4 - S6 - S8+ ) nem nagyon érdekel a custom modolás, megelégedtem az OTA-n érkező frissítésekkel. Viszont ugye S8/S8+ -ra már nem érkezik frissítés.
Szóval kivitelezhető upgrade anélkül, hogy nullázni kéne a telót, vagy ez még most sem megoldott?

Köszi a válaszokat.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#58716) UfoZoli válasza Shkiz0 (#58715) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

Kérdésed azért elgondolkodtató mert ugye ha jól emlékszem ez a teló hivatalosan nem kapta meg egyiket sem, ergo valami készített custom rom-al akarnál mókolni. Ami szintén általában elsőre nem szokott flottul menni. Ennek ellenére úgy akarsz nekivágni, hogy a tárolt adatok megmaradjanak...
Szerintem ezek szerint te magad is sejted mi lehet a helyes válasz, a feltett kérdésedre...

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#58717) szubrutin válasza Shkiz0 (#58715) üzenetére


szubrutin
aktív tag

En is Spicaval kezdtem :)

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#58718) Speccy


Speccy
senior tag

Beszereztem egy S8-at tartaléktelónak, gondoltam kipróbálom mint dashcam kamera, de meglepődve tapasztaltam hogy csak 10 percnyi videót enged felvenni 4K-ban. Ennek mi értelme van, amikor a Galaxy S7-es 4K-ban addig tudott venni amíg be nem telt a memória(kártya)? Az ember azt hinné hogy előre fejlődik a technika, nem pedig vissza..

There is hope!

(#58719) icemad válasza Speccy (#58718) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Próbálj ki egy dashcam programot. Talán az enged többet is. Ha mást nem, akkor folyamatosan vesz fel 10 perceket.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#58720) Tomiii258 válasza Speccy (#58718) üzenetére


Tomiii258
tag

Nekem nincs erről tapasztalatom, mert nem szoktam videózni, de úgy rémlik, hogy korábban többször volt szó a fórumban erről a 10perces időkorlátról és elvileg melegedés elleni időkorlát.

EDIT: ja meg egy idő után akár méetkorlát is lehet, hisz 1 fájl nem lehet nagyobb 4GB-nál, de mondjuk 30fps-sel mindenképp többet tud felvenni, mint 10 perc.

[ Szerkesztve ]

Tomiii258

(#58721) Speccy válasza icemad (#58719) üzenetére


Speccy
senior tag

Sajnos kb. mindegyik használhatatlan, vagy eleve vacak, vagy nem tud 4K-ban felvenni. Az S7-esem folyamatosan tudott felvenni akár több órákat, igaz csak max 4GB-es fileok tudott kezelni, de legalább nem állt le a felvétel, nem úgy mint az S8-ban, ott tegnap amikor kipróbáltam, szépen leállt 10 percnél és bökhettem rá újra a rec gombra, főleg vezetés közben ez kb. a vicc kategória. Ha melegedés elleni időkorlát ez, akkor az S7-nél ez hogyhogy nem volt, ezért furcsálltam ezt.. az S7-es talán kevésbé melegedett? :F Amúgy S10e-sem is van, az is tud folyamatosan felvenni és ott már filekorlát sincs, csak annak az éjszakai felvétele valami borzasztó minőségű lett, az S7-esé sokkal szebb, ez is érdekes. Legalább akkor még az S7-esemet is tudom valamire használni a jövőben :))

There is hope!

(#58722) Kroni1 válasza Speccy (#58721) üzenetére


Kroni1
veterán

S7-nél az S8 jobban melegszik, S9 még annál is inkább! Ha dashcam-nak kell az S8 akkor a 1080 az egyetlen esélyed, múltkor egy esküvőt azzal videóztam, birta szépen..

(#58723) icemad válasza Kroni1 (#58722) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Van egy exynosos s20 fe-m. Kb emiatt használhatatlan. Túlmelegszik, bezárja a programokat, kijelző fényerőt leveszi olvashatatlan szintre, stb... Eladni meg nem lehet, mert kijött belőle a snapdragonos, mindenkinek az kell...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#58724) Kroni1 válasza icemad (#58723) üzenetére


Kroni1
veterán

Hát a Snapisnak más előnye is van, hálózati szempontból is stabilabb, meg FM rádiót is tartalmaz ha valakinek ez szempont.

Nem tudom S21 széria vmelyik tagja snapdragonnal kapható-e, de sztem nekem az lesz majd a következőm, majd ha az ára az általam elfogadható szintre csökken.

(#58725) Szirtimorc válasza Kroni1 (#58724) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Anno, mikor vettem az S8-amat, számított a FM, ezért (is) lett Snapis belőle.

[ Szerkesztve ]

(#58726) icemad válasza Kroni1 (#58724) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én úgy tudom, hogy az s20 fe 4g snapdragon verzióban sincs FM rádió. Nekem annyira már nem lényeg, évek óta online rádiót használok.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#58727) passat77


passat77
tag

Sziasztok,

Melyik szolgáltatói firmware tartalmazza a VOLTE funkciót? (TMH, VDH, PAN)
Létezik, hogy az XEH-ban ez nincs benne?

(#58728) anrab válasza passat77 (#58727) üzenetére


anrab
addikt

A szolgáltató kapcsolja be ha nem tette. Nekem egyszercsak megjelent. Digi.

(#58729) sgeza válasza passat77 (#58727) üzenetére


sgeza
veterán

A XEH-ben biztosan van, ha egyáltalán létezik olyan, hogy bizonyos régiókban ki van kapcsolva. Én ezt furcsállnám, de elviekben lehetne. A Telekomnál talán úgy volt korábban, hogy nem jelezte ki az értesítési sávon, de attól még abban is működött. Csak a visszajelzést nem mutatta. Ezek is kapcsolhatók, egyébként jellemzően a build.prop fájlban. Tehát többek között ezeket a "preseteket" változtatgatják régiók szerint.

[ Szerkesztve ]

(#58730) passat77


passat77
tag

Android 9 alatt be lehet állítani valahogy ezt a témát, vagy ikon csomagot? Ezt S7 Edge-n használom régóta.

(#58731) dnelb válasza Speccy (#58721) üzenetére


dnelb
veterán

rootold ki, custom rom és ennyi. Nekem folyamat hotspot megy róla, volt hogy 48 fokos is volt az akksi, nem hiszem hogy a videó feljebb vinné.

(#58732) anrab válasza passat77 (#58730) üzenetére


anrab
addikt

Persze. Töltsd le.
Nekem is megvan. Ingyenes.

(#58733) passat77 válasza anrab (#58732) üzenetére


passat77
tag

Szia,

Azért kérdeztem, mert nem találtam meg a téma áruházban... Android 9 alatt neked megvan?

(#58734) N.otorious válasza passat77 (#58733) üzenetére


N.otorious
senior tag

Nincs benne. Legalábbis a kép szerinti névvél nincs

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#58735) Tomiii258 válasza passat77 (#58733) üzenetére


Tomiii258
tag

Az igazat megvallva én sem pont ilyet látok a téma áruházban, hanem egy yellow és egy blue high contrast-ot, amolyan alapértelmezettként a saját dolgok között (ezeket nem lehet kitörölni úgy, mint az egyéb letöltött témákat).

Tomiii258

(#58736) anrab válasza passat77 (#58733) üzenetére


anrab
addikt

Szia. Nekem le van töltve. Lehet kivették ha nem találod.

(#58737) passat77 válasza anrab (#58736) üzenetére


passat77
tag

Azért köszönöm, hogy ránéztél. :)

(#58738) Shkiz0 válasza Kroni1 (#58724) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Úgy néz ki kaszálják :/

Pedig már lelkiekben rászántam magam, hogy megvegyem az S8+ után.
Sebességre az is okés, de már az akku nincs 100% állapotban, plusz elől kijelző is tört viszont használható. Sokáig nézegettem, hogy meg kéne csináltatni, mert nekem fizikálisan a kijelző az okés, csak az üveglap lenne cserés, meg akkor kapjon egy új akkut, de sok negatív dolgot olvastam csak a felső üvegrész cseréje esetén, kompletten meg annyiba van a kijelző csere is, mint amennyiért már egy épp darabot kapnék használtan, szóval nem éri meg rá költeni.
Mondhatnám, hogy akkor még opció az S20 FE, de azzal is az a baj, hogy lassan nincs hozzá support ahogy már S8-hoz sincs. (jó nyilván kicsit sarkalatos, de így hogy mindjárt itt az S22 előrehozott startja már annyira nem is)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#58739) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Jo minosegu tokot lehet meg kapni valahol S8 plusra?
Spigen, Otterbox, Speck, gyári?
Valami titkos, rejtett, elfekvo keszlet...
:R

(#58740) dkpisti


dkpisti
tag

Sziasztok!
Van egy s8+-om gyári rendszer helyett szeretnék rr-t vagy hasonlot guide van hogy mi merre hogy melyik az ajánlott? xiaomi redmi note 4-en resurrection remix fut az király.
Köszi előre is

(#58741) francz'70 válasza zolikaDB (#58739) üzenetére


francz'70
aktív tag

Csak beütöd a keresőbe és meglepően nagy választékra találsz, még gyáriból is van rendesen...
Nálam egy gyári clear cover hátlap tok van fent a kezdetektől (4 éve) és még mindig szép állapotban van. (na, jó azért egy belebújós bőrtokot még használok mellé :D )
(..bezzeg a Note10+ ra már alig találok gyárit :F

(#58742) dkovizoli válasza dkpisti (#58740) üzenetére


dkovizoli
addikt

Az elmúlt évek alatt itt a fórumban nem túl sok custom romról esettt szó. Knox, garancia végett leginkább. Nem hiszem, hogy túl sokan tudnának segíteni, de hátha. Javaslom az xda oldalain keresgélni, szerintem ott bőven van, amit keresel.

(#58743) emre33 válasza dkovizoli (#58742) üzenetére


emre33
addikt

Olyan ROM engem is érdekelne, amivel a Knox megmarad és újabb Android.

Bár kétlem, hogy létezne ilyen.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#58744) passat77


passat77
tag

Sziasztok,

Ezzel az üzenettel lehet valamit kezdeni?
Minden újraindítás után ez fogad...

(#58745) szubrutin válasza passat77 (#58744) üzenetére


szubrutin
aktív tag

Nekem is mindig feljon, nemet legios a telom, teljes visszaallitas , ujrarakas utan jo lesz.

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#58746) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Nagyon gatya lett a telefon SGS8+.
Megint kb 20Gb lefoglalt a semmi, nagyon be van lassulva, és 12 órát se bír az akksi.
Emiatt egy factory resetben gondolkodom.
Ez lenne a kérdeésem:
Samsund cloud nincs, google cloud fura, és nem lehet beállítani mit mentsen.
-Mivel tudom vissza állítani az sms -eket, híváslistát, és hogyan?
-Android 8 van rajta, az is kell nekem, mit csináljak hogy ne frissítse reset után azonnal? Mert első indításkor azt teszi, és nem átugorható, viszont net kell, mert google cloud akkor dobja fel a telefonszámokat stb.
-ki kell-e törölnöm a google account-ot, és úgy resetelni?

[ Szerkesztve ]

(#58747) MCMLXXXII


MCMLXXXII
tag

Próbáldmeg a Heliumot max kiprobálod másik telón a vissza állítást

2000 ---> Alkatel Max ; Siemens m35i ; Motorola v3i ; Samsung Omnia ; Samsung Note 3 ; Samsung Note 8+Dex-Pad helyett Melopow m002;. Note 10

(#58748) icemad válasza lanszelot (#58746) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én első körben csinálnék egy cache törlést. Menteni meg PC-n a Smart Switchel, de csak azt, ami nagyon kell. Ha mindent mentesz, akkor sokáig tart. Smart switchel viszont óvatosan, nem vagyok biztos benne, hogy az nem frissít automatikusan. Elméletileg nem, de már régen használtam.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#58749) lanszelot válasza icemad (#58748) üzenetére


lanszelot
addikt

a cache törlést hogyan?

MCMLXXXII: helium az inkább alkalmazásokra van, azok nem érdekelnek, de köszönöm szépen

[ Szerkesztve ]

(#58750) róland válasza lanszelot (#58746) üzenetére


róland
veterán

SMS Backup+ - van hozzá leírás, hogy hogyan kell beállítani a Google fiókot, mert időközben megváltozott a Google autentikációja.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.