Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58201) Smiro válasza UfoZoli (#58200) üzenetére


Smiro
senior tag

:R Erre gyanakszom én is sajnos.

(#58202) dkovizoli válasza Smiro (#58199) üzenetére


dkovizoli
addikt

Simán lehet akksi

(#58203) Ambavir


Ambavir
aktív tag

Sziasztok!
S6 Edge-ről van szó. Írtam ott is, de úgy vélem, itt is kaphatok segítséget.
Hard Reset után nem lép be a Samsung fiókba. Azzal volt regisztrálva.
Fiók jó, mostanin is ezt használom, bárhol be tudok lépni, csak ezen a telefonon nem.
Kis pihenés után fiamnak elővettem. Volna.
Köszönöm

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#58204) UfoZoli válasza Ambavir (#58203) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

nemrég vezették be a kétlépcsős hitelesítést. ha biztos jó a jelszó is akkor arra a számra kapsz kódot amiről a fiókot regisztráltad. De ha fiadnak szánod miért nem csinálsz neki egy külön fiókot?

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#58205) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Üdv.

1-2 hete jott elo az a problema, ha mentek le kepet valahonnan, akar messenger, fb, reddit, vagy csak siman google, akkor vagy nem mentodik le az albumba hiaba irja ki vagy kesobb jelenik meg ott az adott kep.
Valaki talalkozott mar ezzel? Elegge zavaro tud lenni.

[ Szerkesztve ]

(#58206) sgeza válasza BoneDragon (#58205) üzenetére


sgeza
veterán

Nem az albumba mentődik, az csaknegy megjelenítő alkalmazás. A tárhely valamelyik könyvtárába kerül, alkalmazástól függően. Ha ott van egy .nomedia nevű fájl, akkor a tartalma rejtve marad a média megjelenítő alkalmazások számára (de legalábbis alapértelmezetten nem jelenítik meg).

[ Szerkesztve ]

(#58207) BoneDragon válasza sgeza (#58206) üzenetére


BoneDragon
veterán

Albumrol galeriarol beszeltem es kepekrol, eddig semmi problema nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#58208) sgeza válasza BoneDragon (#58207) üzenetére


sgeza
veterán

Mindegy, hogy hívjuk. Amit írtam az továbbra is fennáll.

(#58209) Tomiii258 válasza lanszelot (#58193) üzenetére


Tomiii258
tag

A factory resetnél nem igazán lehet jobban legyalulni egy telefont...ha az nem oldja meg a problémát, akkor félő, hogy ott valami hardveres probléma kezd kialakulni, elvégre nem mai a telefon (ettől függetlenül engem is bosszant, hogy 3 évesen már bármikor előjöhet egy komolyabb hardveres probléma...) Bár nem tudom, hogy olyan lassulást, amit mondasz, okozhat e bármilyen hardver probléma. Esetleg valami érzékelési hiba magán a képernyőn.

Másik lehetőség, hogy a régi 7-es android miatt vannak problémák, de igazából ezt kétlem, hogy attól reagálna ilyen furcsán.

Mindenesetre mivel most kb használhatatlan, jobb híján valamit akkor is kell csinálnod vele és hogy a hangrögzítést ne bukd el, marad az, hogy Odinnal frissítesz arra a 8-as androidra, amit korábban írtak, hogy megy vele a jó minősítésű rögzítés.
Odinos frissítésnél két lehetőség van attól függően, hogy melyik fájlt tallózod be Odinba a frissítés során: vagy megmaradnak a régi beállításaid, vagy egy teljesen új, úgy értem üres, még be nem lakott telefont kapsz, lényegében ez egy factory resettel egyenértékű.

Tomiii258

(#58210) sgeza válasza Tomiii258 (#58209) üzenetére


sgeza
veterán

Rom verzió váltáskor (szolgáltatóiról függetlenre) azért illő a sima CSC, azaz a gyalulós változat alkalmazása. Egyébként is, amikor az izraeli kártya miatt CSC kódot vált, az úgyis mindenképp gyári alaphelyzettel jár együtt.

[ Szerkesztve ]

(#58211) Tomiii258 válasza sgeza (#58210) üzenetére


Tomiii258
tag

Izraeli kártya nála kihúzva, mert azt mondta, hogy nem tud szerezni. Ha tudna, akkor nem is kéne neki Odin, jó lenne a sima OTA frissítés 9-es androidra + a factory reset az izraeli sim behelyezésekor. De így kénytelen Odint használni, hogy csak arra a 8-asra menjen, amin még izraeli Sim nélkül is működik egy korábbi komment szerint a natív hangrögzítés.
Továbbá a problémái miatt mindenképp a factory resetes megoldás kell majd neki, igazából a 2 lehetőséget csak azért említettem meg, hogy tudjon róla és azt csinálja majd Odinban, amelyik minden adatot töröl.

Tomiii258

(#58212) sgeza válasza Tomiii258 (#58211) üzenetére


sgeza
veterán

Jaja, már nem emlékszem pontosan, hogy ki, milyen verzión áll. :D Meg aztán én S10-et használok, és már nem tudom, hogy melyik verzióval mi volt az S8-on.

(#58213) lanszelot válasza Tomiii258 (#58209) üzenetére


lanszelot
addikt

A factory reset nél fent van a telefonon az op rendszer, és csak a felhasználói fileokat, plusz a keletkezett file okat törli, a megjelölt mappákat, fileokhoz nem nyúl, ha azok sérültek akkor van ez.
Ezért kellene azokat is törölni, és újra rakni egy letöltött rom ból. Ezt nem tudom hogy kell, és senki nem is válaszolt rá.
Ez a módszer rendbe hozhatja, mivel teljesebb törlés.
Anno csináltam ilyet de azt terminalból kellett anno, nem programmal. Az igen régen volt már fogalmam sincs melyik teló, talán moto defy, de nem biztos, na azt pl így hoztam helyre.
De hogy odinnal ezt hogy kell...?

(#58214) dkovizoli válasza lanszelot (#58213) üzenetére


dkovizoli
addikt

Ezt odinnal úgy kell, hogy le kell tölteni az odint a számítógépre. Kell a Frija nevű program is, mert azzal töltöd le magát az op rendszert, amit az odinnal telepítesz fel. Ha régebbi op rendszer kell, akkor viszont marad a sammobile nevű oldal, ahol a régebbi szoftverek is megtalálhatóak, ugyanis a Frija mindig a legfriissebbet tölti le az adott régióhoz. Viszont cserébe a sammobile legalább lassú, mint a tetü.

(#58215) A 2. Vesztes


A 2. Vesztes
senior tag

Sziasztok!

3 év után visszatértem IOS-ről androidra, azon belül is az allant megnevezett készülékre. Érdekelne, hogy mik a ti tapasztalataitok az S8-al kapcsolatban. 3 év után is megbízható, jönnek rá frissítések, szeretitek még? :U :B

Én ezt a készülékemet ugy 3 évre tervezem, remélem jól döntöttem, ami a Samsung megbízhatóságát illeti.

Köszi előre is!

Vuff.

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#58216) dnelb válasza A 2. Vesztes (#58215) üzenetére


dnelb
veterán

szerintem újabb 3évet már nem bír ki ez, nekem most lesz 4 éves áprilisban, érezni már hogy kevés a ram(böngészőt kb rögtön tölti újra ha 2 appot nyitsz) , az appok sem olyan fürgén nyílnak mint 2 éve.. Frissítés még biztonsági fog jönni kb májusig, aztán marad az xda. Bár nagyon szeretem, szerintem rossz döntés volt ezt venned.
Ha nyugodt 3 évre tervezel androiddal, akkor csakis aktuális csúcsmodellt szabad, ez nem iOS, itt gyorsabban avulnak a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#58217) A 2. Vesztes válasza dnelb (#58216) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Nagyon köszi hogy írtál! :C

Én nem ezt vettem, hanem az allant olvasható S20 Ultrát. Azért kérdezlek titeket, mert olyan három évre tervezek vele, és ti ezen az időintervallumon vagytok túl az S8-al.

Akkor kijelenthetjük, hogy az S8 három évig jól használható volt?

Köszi, Vuff!

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#58218) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Amikor megnyitottam a Facebook alkalmazást utána nem sokkal jelzett a Messenger, hogy valaki (számomra ismeretlen, külföldi nevű) üzenetet akar küldeni nekem. A Messengerben nem volt sehol sem ez az üzenet, még az engedélykéréseknél sem. Lehet ez valami vírus? Kerülhetett a telefonra valamilyen kártevő? Be lehet valahol állítani, hogy a Messengeren ne tudjanak ismeretlenek üzenetet küldeni?
Csináljak a telefonon egy gyári beállítások visszaállítását?

(#58219) zoo8800 válasza A 2. Vesztes (#58215) üzenetére


zoo8800
veterán

Szvsz a mai napig megállja a helyét nyers erőben, nem érezni belassultnak. A 4 giga memória azért szűkös, gyakran újratölt.
Nekem az eddigi kedvenc telefonom az S8. Pár hete betört a kijelző, és nem sokat gondolkodtunk rajta, megcsináltassuk-e.

3 évig simán elmegy majd neked az Ultra.

rip and tear, until it is done

(#58220) A 2. Vesztes válasza zoo8800 (#58219) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Köszönöm szépen hogy írtál és örülök a megnyugtató gondolataidnak! :C

Szép napot, Vuff!

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#58221) Tomiii258 válasza timelord1987 (#58218) üzenetére


Tomiii258
tag

Messengerben ez kicsit el van dugva, de próbáld meg az engedélykérések között, miután a saját profilképedre kattintottál.

Tomiii258

(#58222) timelord1987 válasza Tomiii258 (#58221) üzenetére


timelord1987
őstag

Néztem, sajnos itt sincs.

(#58223) dnelb válasza A 2. Vesztes (#58217) üzenetére


dnelb
veterán

jah nem jöttem volna rá hogy az aláírásodra gondolsz.. Akkor azt kell mondanom jól döntöttél :K nekem is s20+ vagy az új s21(?) lesz az utód. :)

(#58224) A 2. Vesztes válasza dnelb (#58223) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Köszi neked is!

Látva az S21 előrejelzéseit, jóra váltasz.👍
De az s20+ is jó hírben van... :K

Vuff.

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#58225) lanszelot válasza dkovizoli (#58214) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Nézem ezt a sammobile -> odin kombó megoldást, csak nem találom. Valószínűleg rosszul keresem.
Tudnál segíteni hogy keressem?

(#58226) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Lassan elhal az imádott S8-asom, és azóta se adtak ki még olyan telefont amit szívesebben vennék mint ezt. Mi a legjobb esélyem egy jó állapotú S8-as vásárlásra? Gondolom csak a használt hirdetések közt van esélyem kifogni esetleg valami jobb állapotút.. Volt S9-essel egy próbálkozásom, de nehéz vastag, nem jött be, és ezek az S10 meg S20 tipusok se igazán.

[ Szerkesztve ]

(#58227) sebgutkopf válasza Kroni1 (#58226) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Annyira elviselhetetlenül nagyra és nehézre nőnek a csúcs android telefononk, hogy a végén nem lesz más választás, mint átállni a másik oldalra és bevállalni egy iphone se-t vagy 12 mini-t. :(
Már az is szomorú, hogy ilyenen gondolkozom, mert nem vagyok az ios rajongója, sőt...

(#58228) sgeza válasza Kroni1 (#58226) üzenetére


sgeza
veterán

S10e?

(#58229) Kroni1 válasza sebgutkopf (#58227) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem a pixel 5 nagyon szimpi, közel 1cm-el alacsonyabb még az S8nál is, könnyebb elérni a felső részt egyzekez használattal! Az ára már kevésbé szimpi, majd esetleg pár év múlva lesz annyi használtan amit reálisnak tartanék...

(#58230) Kroni1 válasza sgeza (#58228) üzenetére


Kroni1
veterán

Őszintén szólva az S10E is jó opció lehetne, de az S10 sorozattal az egyik apró problémám, hogy a power gomb hülye helyre került. A másik kevesbé apró hogy egy S10E még most is 2x annyi használtan mint amennyiért (50k) garis S8at vettem tavaly 2db-ot is... Ahogy néztem amúgy a sima S20 se nagy igazából, ha lecsökkenne az ára még az is szóba jöhetne, de nálam 100e a lélektani határ. Mivel az S8 számomra tökéletes ezért szomorkodom, hogy nem szereztem be 1et tartaléknak.

(#58231) sebgutkopf válasza Kroni1 (#58229) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Sajnos a melóhely korlátozza a választható készülékek körét.
Egyébként igen, egyetértek.

(#58232) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Volna pár kérdésem a telefon rom-mal kapcsolatban:
SM-G955FD - a telefonom
- tehetek rá más ország rom-ját is odinal?
mert pl magyar rom nincs, UK rom 3 db andr 7-es és 5 db andr 8-as van
DE ha Malaysia-t választom, akkor 7 db andr 7-es és 11db andr 8-as rom van
Míg uk rom 2018 -as az utolsó 8-as, addig Malaysia rom 2019-es az utolsó

-Mivel a telefonom Malaysia -ba lett szánva /ti mondtátok/ , nem lehet, hogy a 7-es rom frissítette magát uk rom-ra amikor factory resetet nyomtam, és azért lett rossz?

Csak agyalok melyik rom-ot kellene feldobnom. /8-as , de melyik 8-as mert rengeteg van/

(#58233) Tomiii258 válasza lanszelot (#58232) üzenetére


Tomiii258
tag

Az FD az DulaSim-es, ami csak néhány országban jelent meg, európában pl egyáltalán nem, szóval ott se magyar, se angol romot nem fogsz találni.
Ha maláj a teló, akkor rakj rá mondjuk malájt, a lényeg, hogy 950FD romot rakj fel, az ország mindegy, úgyis átáll majd a sim berakásakor és újraindításkor (sim-reset) arra az országra, amilyen kártya van benne.
A változat meg olyan, amilyet választasz.
Sajnos mivel a tiéd Duál, azt a romot nem rakhatod fel, amit korábban írt valaki, hogy megy rajta a hangrögzítés és innentől kezdve nincs semmi biztos, valamit választanod kell, aztán remélhetőleg működik majd rajta a hangrögzítés.
Mondjuk ha 7-esen maradsz, akkor valszeg működni fog, talán még 8-as on is, 9-esen kb biztos, hogy nem.

Tomiii258

(#58234) Tomiii258 válasza lanszelot (#58232) üzenetére


Tomiii258
tag

Sajnos már nem tudtam szerkeszteni és az kimaradt, hogy a 7-es androidhoz 3.12-es Odin kell, a 8-ashoz már 3.13-as!

Illetve, hogy addig tudsz visszafelé menni a romok között, amíg a rom kódjának hátulról 5. értéke nem vált. Pl ha az még egy 8-as androidos Rom estében 1-es (G950FXXU1CRD7), akkor arról még vissza tudsz menni 7-es androidos romra, mert azoknak is 1-es. Ha már 2-es (G950FXXU2CRED), akkor már nem tudsz visszamenni olyan romra, aminek ez a száma 1-es.

[ Szerkesztve ]

Tomiii258

(#58235) sgeza válasza Tomiii258 (#58233) üzenetére


sgeza
veterán

Nekem úgy rémlik, hogy a dual SIM-esre ugyanazt a firmware-t kell feltenni, nincs külön verzió.

(#58236) Tomiii258 válasza sgeza (#58235) üzenetére


Tomiii258
tag

Hátöööö...ezzel most megfogtál...lehet, mert ránéztem Sammobile-ra és a DualSimes verziók kódja is nagyon ismerős (CRAP, CRF7 stb végződésű romok :DDD )
De ha tutira akar menni, akkor biztosabb, ha a duálos FD verziót választja ki és onnan tölti le valamelyik országhoz tartozó romot, azzal rosszat biztos nem csinál.

Tomiii258

(#58237) sgeza válasza Tomiii258 (#58236) üzenetére


sgeza
veterán

Rosszat nem, csak kötöttebb a dolog, esetleg nehezebben talál, és nem is a legfrissebbet. Ezért lenne célszerű utánajárni. De én eléggé úgy emlékszem, hogy alapvetően nincs külön firmware-e.

(#58238) lanszelot válasza Tomiii258 (#58233) üzenetére


lanszelot
addikt

Először is nagyon szépen köszönöm, így már értem.
Van UK rom az FD hez, mivel itt is árulták, bár neten vettem, így nem uk ba szántat kaptam.

8-as romot választanék, viszont a 7-es 1es számú a legfrissebb 8as 4-es, tehát nincs vissza út, régebbit meg nem akarok, mert tuti nem véletlen frissítették, pláne nem 1-2 hónapon belül.
Remélem a legjobbakat :)
UK rom : G955FXXU4CRL3_G955FOXM4CRL1_XEU.zip
Malaysian : G955FXXS4CRLB_G955FOXM4CRL1_XME.zip

Malaysian 2019, UK 2018-as

(#58239) Gyurka81


Gyurka81
tag

Sziasztok.Nem tudom valaki tapasztalt e már olyat hogy feloldott állapotban,1 bizonyos helyen nincs térerő vagy is 1-es jelszint van 4G hálózaton.De mikor hívást indítok akkor azonnal felugrik full térerőre,majd amikor befejezem a hívást rövid időn belül vissza is esik a térerő minimumra.Telekomos vagyok,most cseréltettem sim kártyát emiatt de ugyan az a helyzet. És nem csak az én telefonom csinálja hanem a munkatársamé is,le volt rakva a 2 telefon egymás mellé,neki is 1 vonás a térerőn,felhívtam és mind a kettőnké azonnal a maximumra ugrott. Tanácstalan vagyok ilyenkor mit lehet csinálni.

(#58240) thedarkfox válasza Gyurka81 (#58239) üzenetére


thedarkfox
senior tag

A 4G jel ott marad hívás közben vagy levált H+ -ra?
Nem emlékszem hirtelen most, hogy csak a 4g/4g+ vagy voLTE felirat van-e térerő ikon mellett.
Volte hívás a hálózati beállításokba be van kapcsolva? (S8 melyik szoftver verzió van fent? Lehet nem támogatja a voltét vagy nincs aktíválva)
Nagy valószínűséggel visszavált 3g-re ezért ugrik fel a térerő, majd utána visszaáll 4g-re.

[ Szerkesztve ]

(#58241) sgeza válasza Gyurka81 (#58239) üzenetére


sgeza
veterán

Ha nincs VoLTE, akkor természetesen átvált híváskor 3G-re, aminek általában jobb a térereje. Ezért látod, amit látsz.
Ha az adott helyen nagyon rossz a 4G lefedettség, akkor állítsd fixen 3G-re!

[ Szerkesztve ]

(#58242) Gyurka81 válasza thedarkfox (#58240) üzenetére


Gyurka81
tag

Ott marad a 4G felirat csak rögtön felugrik maxra,a volte is be van kapcsolva

(#58243) Gyurka81 válasza sgeza (#58241) üzenetére


Gyurka81
tag

Fel is vettem videóra az egészet,van 4G

(#58244) sgeza válasza Gyurka81 (#58243) üzenetére


sgeza
veterán

Akkor nem ugrik 3G-re. Ezek szerint más a probléma, nem a hálózatváltás.

(#58245) dkovizoli válasza sgeza (#58237) üzenetére


dkovizoli
addikt

Így van , nyugodtan feltehető a szoftver, kompatibilis a single és a dual. Max a build számok miatt a frissítések problémásak. De a telefon ugyanúgy működik.

(#58246) Ambavir válasza UfoZoli (#58204) üzenetére


Ambavir
aktív tag

Mert nem enged tovább a Samsung Accountnál.
Már újratettem, TWRP nem óhajtott ma Odinnal együttműködni.

A jelszó jó, élő fiók, bármikor be tudok lépni bárhol.
Igen, kétlépcsős, kapok kódot.
A fiókomban sem látom a regisztrált eszközöknél.

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#58247) dkovizoli válasza Ambavir (#58246) üzenetére


dkovizoli
addikt

Rootolt? Bár annak sem kellene, hogy köze legyen hozzá. Csak nem értem a twrp és odin kombót.

(#58248) ferenck


ferenck
senior tag

S8+-om van, most esett le, hogy van benne véroxigén szint mérés. Sosem próbáltam, most mértem vele párat 93-95% között ingadozik a méréstartomány. Másnál is ilyen, vagy velem van valami gond? :)

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#58249) sgeza válasza ferenck (#58248) üzenetére


sgeza
veterán

Szerintem az rendben van.

(#58250) toompa válasza ferenck (#58248) üzenetére


toompa
őstag

3x mértem 97-98%.
Full egészséges vagyok. :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.