Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58101) sebgutkopf válasza Pete55555 (#58100) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Valószínű jobb kábel kell hozzá, amire a gyári samsung fej hajlandó többet ráereszteni.
Ha megy az erősebb töltés, akkor a telónak a padon is ki kell írnia, hogy vezeték nélküli gyorstöltés.

(#58102) Pete55555 válasza sebgutkopf (#58101) üzenetére


Pete55555
addikt

Próbáltam közben egy Samsung kábellel, azzal sem megy.
Nagynehezen sikerült egy gyári oldalt behozni (ez sem olyan egyszerű, mint amilyennek tűnik) és ITT azt írja, hogy "* For fast charging iPhone and Samsung smartphones, a QC 3.0 adapter is necessary."
A Samsung gyári töltője meg csak QC 2.0-t tud... :( Szóval gyanítom ez lesz itt a gond.

Bár azt továbbra sem értem, hogy minek kellene QC 3.0, mikor bemenetnek max 9V 1,67A van ráírva, ami ~15W-ot tud...
Másik terméknél, az XC140-hez adnak adaptert is, ami elvileg QC3.0-s, de arra is csak 5V2A és 9V 1,67A van írva :F

...Szeretem leracsniztatni...

(#58103) thedarkfox válasza Pete55555 (#58102) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Oké, gyári samsung kábel, de micro usb-s és nem type-c! Kissebb a vezeték keresztmetszete, ezért a samsung töltő sem "ismeri fel" samsungosnak és nem engedi a gyorstöltést.
(Nálam az autós töltőnél(qc3 kábeles) csak type-c kábellel megy gyorstöltés bármilyen telónál)

[ Szerkesztve ]

(#58104) sgeza válasza thedarkfox (#58103) üzenetére


sgeza
veterán

Ez ebben a formában hülyeség.

(#58105) róland válasza Pete55555 (#58102) üzenetére


róland
veterán

Én egy Baseus wireless töltőt használok. Többet is próbáltam közölük, megfelelő töltőfejjel megy a gyorstöltés funkció is, igaz max. 10W-tal az S(-on.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#58106) Pete55555


Pete55555
addikt

Köszi mindenkinek, OFF-ba rakom, mert nem szorosan a telefonhoz tartozik.
Végül is kicseréltettem (meg persze ráfizettem) az XC 140-re és működik rendesen 10W-al, telefon is kiírja szépen.

Ami érdekes, ehhez ugye adnak adaptert, ami a doboz szerint QC3.0-t tud.
Az adapteren a következők vannak:
3-6V 3A
6-9V 2A
9-12V 1.5A
Tehát a max amit tud az olyan 18W körül van.

A töltőpadra bemenetre ez van írva:5V 2A 9V 1,67A.

Namost azt nem értem, minek kell 9V 1,67A-nél nagyobb adapter hozzá? :D

De lényeg, hogy működik....

Még ki akarom próbálni, hogy mit csinál ez a pad a 9V 1,67A töltővel, csak már csurig nyomtam vele a telefont :D

Mindenesetre 6.000 JMF-ot megért szerintem ez a termék, csak nem kellett volna az olcsóbbikkal kerülnöm egy kört.

#58105 róland
Nálad mit jelent a megfelelő töltőfej? 9V 1,67A vagy "nagyobb" ?

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#58107) róland válasza Pete55555 (#58106) üzenetére


róland
veterán

A megfelelő töltőfej most épp egy Xiaomi Mi PowerBank 2S.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#58108) dkovizoli válasza Pete55555 (#58100) üzenetére


dkovizoli
addikt

Nem tudom, hogy most már megy-e az s8-odon, de azon addig nem is jön elő a vezetéknélküli gyorstöltés a menüben, amíg legalább egyszer rá nem kerül egy megfelelő vezetéknélküli gyorstöltőre, ami működik is. Az s10-nél alapból látható.

(#58109) Predatorr válasza zoo8800 (#58093) üzenetére


Predatorr
őstag

360° szilikon tok, az véd, oldalsáv is használható marad. 800Ft vilt anno iponban. A többit felejtsd el, kamu, legföljebb a mázli véd.

Hunluigi: nálam is bizonyított. 2* az 5D üvegfólia repedt rajta, harmadjára az ÉS a telefon is ripityára tört, mert pont ott a súlypont a hajlatnál. És csak 1.2m-ről esett. Drága védőtok, 16000Ft védőüveg pénzkidobás.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#58110) Reinkz


Reinkz
senior tag

Abban tud valaki nekem segíteni, hogy nálam bevan kapcsolva a wifi automatikus bekapcsolása olyan helyeken ahol használom, na most ezt hogy lehet resetelni?

elsétálok az egyetem mellett és rendszeresen be-be kapcsolj a wifit, hiába kapcsolgatom ki nem akarja megjegyezni.

(#58111) Predatorr válasza Reinkz (#58110) üzenetére


Predatorr
őstag

Mármint a wifit kapcsolgatod ki, vagy a wifi automatikus bekapcsolását? :F Adott helyet nem lehet tiltani?

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#58112) Reinkz válasza Predatorr (#58111) üzenetére


Reinkz
senior tag

A wifi automatikusán bekapcsol ott ahol használom, a probléma ott van hogy van néhány hely ahol régen használtam es ma már csak elsétálok és közben bekapcsolja nekem a wifit es megy egesz nap.
Es nem tudom hogy lehetne resetelni.

(#58113) toompa válasza Reinkz (#58112) üzenetére


toompa
őstag

Beállítások/Kapcsolatok/Wifi/jobb fent 3 pötty Speciális/hálózatkezelés. Ott kiválasztod a problémás kapcsolatot és az elfelejt gombra rányomsz.

[ Szerkesztve ]

(#58114) Reinkz válasza toompa (#58113) üzenetére


Reinkz
senior tag

Köszönöm, ahogy írtam Predatornak nekem is eszembe jutott hogy lehet az baj h el vannak mente az azonosításhoz szükséges adatok (és így a lokációja is), jövőhéten majd tesztelem de szerintem ez lesz a megoldás(;

(#58115) Mauro812


Mauro812
tag

Equalizer progikat össze lehet párosítani a Youtube-bal és TuneIn-al?

(#58116) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Sziasztok!

Régen még S5-ön valahol meg tudtam nézni az akku állapotát, hogy mennyire van elhasználódva stb. Ott voltak ilyen infók is, hogy hányszor volt töltve, vagy hányszor dugták rá a fülest stb... De S8-on de S7-en sem találom. 3 éves az S8-am és észrevettem drasztikusan merül. Hol tudom megnézni ezt az infót milyen az aksi állapota? :R

[ Szerkesztve ]

(#58117) janos666 válasza ЯΞD (#58116) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Konkrétan erre én az AccuBattery programot szoktam használni. De kell neki pár töltés (vagy egy szándékosan hosszú, hogy hagyod lemerülni ~20%-ig és feltöltődni legalább ~81%-oig), hogy értékelhető legyen a becslés (később majd mutatja grafikonon azt is, hogy időben ez miként változik, így azt is látod hetek-hónapok után, hogy kb. mekkora ebben a bizonytalanság).

Nemrég vettem egy használt S8-at. Egész addig örültem, míg hazaértem vele, és láttam, hogy ha nincs maxra tekerve a fényerő, akkor látványosan rózsaszínűre van égve a kijelző ~3/4 része. :O
Ezen kívül nagyon tetszik. Még pont a nálam vállalható méret teteje (a Xiaomi Mi 8-t pár hónap alatt ~10x ejtettem le, míg végül össze is tört), és még egész ergonomikus is (vékony, jól kerekítettek a sarkai és élei, stb).
Persze a kijelző lekerekítése (pixel vesztés) szerintem idióta dolog, de tolerálható.
Még az akksi is jól bírja. Majd kiderül, hogy viseli nálam az üveg a karcokat, mert ezt tok/fólia nélkül fogom használni. (Sokáig minden telefont meztelenül hordtam, csak azután kezdtem tokozni, hogy véletlenül eltört egy, de ironikusan az is épp akkor kapott átmeneti tokot, mert sejtettem, hogy veszélyes nap lesz, ott se volt jó semmire).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#58118) sgeza válasza janos666 (#58117) üzenetére


sgeza
veterán

Nem rózsaszínűre van "égve"! Az S8-aknál rengeteg készülék kijelzője gyárilag ilyen volt! Volt, amelyiknek az egész volt rózsaszínes bizonyos szögből, de volt, amelyik kinelzőnek csak egy bizonyos hányada. Használattól egyébként nem tud ilyen homogén rózsaszínűvé válni. Úgyhogy nyugi, nem közvetlenül az eladó, hanem inkább a Samsung cseszett át!

[ Szerkesztve ]

(#58120) dkovizoli


dkovizoli
addikt

Vajon mennyiért számolhat be a telemax most , a telenor akcióban egy s8+-t vagy s8-at? Mindkettő kifogástalan állapotban. Nem feltétlen akarok megszabadulni tőlük, de elgondolkodtató a jelenlegi akciójuk.

[ Szerkesztve ]

(#58121) trebrona válasza dkovizoli (#58120) üzenetére


trebrona
nagyúr

Bőven a piaci ár alatt szoktak, úgyhogy nem fűznék nagy reményeket hozzá. Megkérdezni azért meg lehet.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#58122) dkovizoli válasza trebrona (#58121) üzenetére


dkovizoli
addikt

Már a piaci ár sem túl magas. Ezért lennék kíváncsi. Plusz utalványt is ad a szolgáltató és azzal együtt már nem tűnne olyan rossznak. Szerintem a kettő együtt már bőven a piaci ár felett lenne. De igazából tényleg csak a kíváncsiság hajt. :)

(#58123) trebrona válasza dkovizoli (#58122) üzenetére


trebrona
nagyúr

Akkor rajta, számolj majd be róla! :R

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#58124) Predatorr válasza trebrona (#58121) üzenetére


Predatorr
őstag

Azért a "piaci ár" is érdekes, amikor sok mindenben bőven üti még a 80-100e Ft körül kapható telefonokat.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#58125) trebrona válasza Predatorr (#58124) üzenetére


trebrona
nagyúr

Persze, hogy üti, azok viszont újak, nem több éves használtak.

4-5 éves Focust is kapsz új Suzuki áron. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#58126) Predatorr válasza trebrona (#58125) üzenetére


Predatorr
őstag

Az én S8-am 3 év után is hozza az 1--2 nap üzemidőt, használattól függően. Azért van pár dolog, ami a vadi új Poco X3-ban sem jobb.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#58127) trebrona válasza Predatorr (#58126) üzenetére


trebrona
nagyúr

Látom nem érted mit írtam. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#58128) N.otorious válasza trebrona (#58127) üzenetére


N.otorious
senior tag

Az s8 túl jóra sikerült, csak a sötétben való fotózás a gyengéje.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#58129) S@c@ válasza N.otorious (#58128) üzenetére


S@c@
őstag

Sajnos nekem is nagyon a szívemhez nőtt! Az aksi még lehetne picit combosabb, de ennyi.

(#58130) N.otorious válasza S@c@ (#58129) üzenetére


N.otorious
senior tag

Egyet nem értek, ezt az edge kijelzőt miért nem tudják elfelejteni......egyszerüen minden fólia feljön...üveg meg csúnnya rajta...

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#58131) S@c@ válasza N.otorious (#58130) üzenetére


S@c@
őstag

jovore ujra sik lesz a leak szerint.

(#58132) dkovizoli válasza N.otorious (#58130) üzenetére


dkovizoli
addikt

Én meg vagyok békülve az uv üvegekkel. Sőt, párom s8-át sokszor védte meg. Ráadásul itt nem akadályozza az ujjlenyomatolvasót sem , mint a 10-eseken. Ráadásul nekem tetszik a lekerekítés. Ha nem lenne, úgy nézne ki, mint sok másik.

[ Szerkesztve ]

(#58133) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Mivel:
-hallásommal gond van, és rögzítenem kell a beszélgetést hogy vissza tudjam halgatni, ha pl főnök eldarál vmit, tudjam is mit mondott...emiatt kénytelen vagyok az Android 7.0-t használni.
- de a telefon annyira belassul csak úgy, és marhaságokat csinál /10 fotó sorozat, pedig épp hogy megérintem, a billentyű nem ír sehova, pl messenger, oda kell böknöm ahova ír, hogy írjon, mintha nem lenne a képernyűn billentyű, és oda böksz hogy felugorjon a billentyű stb../
-factory reset volt rosszabb lett , pl billentyű gond nem volt reset előtt.
-ti se tudtatok megoldást

Ezek miatt gondolkodom custom rom -on.
Nem érdekel csicsa, se semmi extra, csak a hibák egy része eltűnne, és fel tudnám venni ha hívnak, vagy hívok, az elég lenne nekem, /csak automatikus felvétel, call recorder-t használom áruházból/

-Custom rom Mellett - Ellen mi szól?
-Melyik az ami stabil, jó, és tudja azt amit a 7-el tudok /pl call recorder/

(#58134) ferenck válasza lanszelot (#58133) üzenetére


ferenck
senior tag

Az utolsó Android 8-as gyári rommal még jó a hangrögzítés.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#58135) Szirtimorc válasza lanszelot (#58133) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Esetleg ez? Elvileg megy későbbi romokkal is:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.catalinagroup.callrecorder&showAllReviews=true

(#58136) lanszelot válasza Szirtimorc (#58135) üzenetére


lanszelot
addikt

9-essel nem megy, mert személyiségi jogi túlmajomkodás miatt, aki meg nem hallja ne vegyen telefont - gondolattal kerítve.
/Mielőtt vki írná később hogy hallom, pl utcán felveszem, elmondja, és csendes helyre bemegyek, és ott már hallom/

ferenck : 8 ról elég sok rosszat olvastam, anno azért nem frissítettem.
ha nem jó vissza tudok állni 7 re? illetve hogy mondom meg a telefonnak, hogy ne 9re, hanem csak 8ra frissítsen?

(#58137) ferenck válasza lanszelot (#58136) üzenetére


ferenck
senior tag

A megfelelő romot kell letölteni és Odinnal frissíteni. Nem tudom, hogy vissza lehet-e utána állni 7-re. Illetve én megnézném, hogy a normál frissítés mire akar neked most frissíteni. Megy végig sorban az összes ota frissítésen, vagy rögtön a legújabbra ugrik?!

[ Szerkesztve ]

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#58138) lanszelot válasza ferenck (#58137) üzenetére


lanszelot
addikt

A nem tudom, és a talán nrkem nem jó, mert akkor új telefont kell vennem, ha mégsem.
Odint nem tudom mi, és azt se honnan lehet megfelelő romot leszedni, no meg mi a megfelelő. :)

(#58139) viktorhu válasza lanszelot (#58138) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem lehet visszaállni hivatalosan. Több olyan update is volt, aminél jelezték, hogy onnan nincs visszaút.

(#58140) lanszelot válasza lanszelot (#58133) üzenetére


lanszelot
addikt

Ha nem lehet vissza állítani, akkor viszont még mindig aktuális ez a kérdésem.

(#58141) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Lenne egy kérdésem nekem is a hívásrögzítéssel. Ez nem csak az EU-ban van? Más régiós ROM-nál pl US-nél sem működik? Vagy azok a ROM-ok nem jók az EU-s SIM kártyákhoz? Vagy most, hogy van ez?

[ Szerkesztve ]

(#58142) viktorhu válasza ЯΞD (#58141) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem úgy volt, hogy csak egy izraeli sim kell hozzá? Nagyon részletesen meg volt ez beszélve itt.

(#58143) ЯΞD válasza viktorhu (#58142) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Nem tudom. Eddig nem foglalkoztam a dologgal mert én is vissza tettem 8-as utolsó ROM-ot és azóta az van. Viszont szeretnék váltani S10+-ra. Most éppen ezt vadászok és jó lenne ha megoldható lenne a hívásrögzítés. Nekem is meló miatt kell. Sofőr vagyok és naponta sok sok infót kapok mikor máskor éppen vezetés közben. :)

(#58144) hunluigi


hunluigi
senior tag

ILO romot kell feltenni, és izraeli SIM-el SIM resetet csinálni. Utána menni fog a rögzítés.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#58145) ЯΞD válasza hunluigi (#58144) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Mi az, hogy SIM reset? És ha felteszek egy ILO ROM-ot az amúgy miben más mint ami mondjuk fent van?

(#58146) ЯΞD válasza ЯΞD (#58145) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Közben gondoltam letöltöm S8-ra (SM-G950F) Akkor [ERRE] lenne szükségem?

SIM kártyát honnan lehet szerezni? Vagy vannak akik vettek és esetleg ezt tovább adnák? Esetleg egy reset-ig kisegítenének? Ha nem ingyen az se baj...

(#58147) dkovizoli válasza hunluigi (#58144) üzenetére


dkovizoli
addikt

Az ilo rom ugyanaz, mint a többi OXM csoportba tartozó rom, (pl xeh, dbt, xeu, xef, pnh,). Ezért nem kell romot cserélni. Feltéve, hogy oxm csoportbeli rom van fent.

(#58148) hunluigi válasza ЯΞD (#58146) üzenetére


hunluigi
senior tag

Igen ez a rom jó. Igazából bármilyen OXM csoportba tartozó megfelel, csak nem akarom elbonyolítani :D Ha fent a rom, és beraksz egy izraeli kártyát, fel fogja ajánlani a sim resetet. Én már tovább adtam az izraeli sim kártyám itt valakinek. Keress vissza, és írj rá, mert kikötésem volt a creative commons.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#58149) hunluigi válasza dkovizoli (#58147) üzenetére


hunluigi
senior tag

Én tisztában vagyok vele, csak volt olyan delikvens, akinek próbáltam segíteni, és azt szajkózta, neki magyar romja van, és mégsem ajánlja fel a sim resetet (persze azt elfelejtette mondani, hogy magyar, csak szolgáltatós) Azóta javaslom inkább az ILO felrakását biztos ami biztos, wipe meg ígyis-úgyis lesz... Az OXM csoport és a multi CSC taglalása meg tapasztalatom szerint, további kavarodást okoz a fejekben... :DDD

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#58150) lanszelot válasza dkovizoli (#58147) üzenetére


lanszelot
addikt

Hol van ez a xef, xeh, xeu?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.