Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58351) laszlolczka válasza lanszelot (#58350) üzenetére


laszlolczka
őstag

https://forum.xda-developers.com/t/rom-oneui-hadesrom-pie-stock-v12-0-for-s8-s8-note8-exynos-03-03-2020.3891932/.Ez a rom jó a tiédhez is 950f 950 fd+note8.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#58352) bartalix


bartalix
csendes tag

SziaSZTOK!
Tudja valaki, hogy márka szervizbe,most mennyi egy kijelző csere? S8.

(#58353) toompa válasza bartalix (#58352) üzenetére


toompa
őstag

Üdv!
70ezer körül.

(#58354) bartalix válasza toompa (#58353) üzenetére


bartalix
csendes tag

Köszi.

(#58355) hentes555


hentes555
senior tag

Szép napot urak!

Nemrég hozzám került egy törött S8+. A kérdésem az lenne, hogy szeretném használni, kipróbálni a DEX módot. Ennek van valami olyan módja, hogy ne kelljen USB-C -> HDMI kábelt vennem, hanem mondjuk wifin keresztül tudjak csatlakozni a laptopra, így annak a kijelzője lenne használva ilyen célra? Vagy esetleg van egy Xbox One S is, ha arra van ilyen "alkalmazás" az még jobb, mert akkor a TV-re is ki tudom rakni a képet.

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#58356) sgeza válasza hentes555 (#58355) üzenetére


sgeza
veterán

PC-re van DEX program, így sima USB kábellel ki tudod próbálni ezt a módot. A PC lesz a képernyő a szoftver segítségével.

[ Szerkesztve ]

(#58357) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Vezeték nélküli gyorstöltőből mi volna a legolcsóbb vállalhatóbb példány szerintetek?

Köszönöm előre is segítségetek :R

(#58358) hentes555 válasza sgeza (#58356) üzenetére


hentes555
senior tag

És ez rendes DEX mód vagy csak a kijelzőt tükrözi?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#58359) sgeza válasza hentes555 (#58358) üzenetére


sgeza
veterán

Rendes DEX. Azért ez a neve!

(#58360) toompa válasza csubuka (#58357) üzenetére


toompa
őstag

Nem használok ilyet, de szerintem a gyárit venném:
[link]

(#58361) róland válasza csubuka (#58357) üzenetére


róland
veterán

Én használok Baseus gyorstöltőt. De nemcsak a töltőpad hanem a töltőfej és a vezeték is számít.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#58362) hentes555 válasza sgeza (#58359) üzenetére


hentes555
senior tag

Azt olvasom a DEX FAQ-ban, hogy csak S9-től érhető ez el :(((

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#58363) sgeza válasza hentes555 (#58362) üzenetére


sgeza
veterán

Ja, ez S8 topik. Nekem S10-em van, csak ide is be szoktam nézni. :D
Azért próbáld ki, nem vagyok benne biztos, hogy nem megy. Szerintem Android verziófüggő is, és lehet, hogy az a bejegyzés még korábban született. Nem tudom.

(#58364) trebrona válasza sgeza (#58363) üzenetére


trebrona
nagyúr

S10-en viszont már működik a vezetéknélküli DEX is.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#58365) róland válasza sgeza (#58363) üzenetére


róland
veterán

Sajnos az S8 kimarad a jóból, nem érhető el a PC-s DeX. :(

A legegyszerűbb egy Melopow M002 adapter rendelni hozzá 1-2 ezer Ft-ért. Azzal sokaknak működött. (Nekem korábbi USB csatlakozóm miatt nem ment, mióta kicserélték, nem próbáltam. A Melopow meg pont jól jött az új notimhoz posrtbővítéshez.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#58366) csubuka válasza toompa (#58360) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen! Ahogy nézem a Baseus sem annyival olcsóbb, jó lesz a gyári tényleg ilyen esetben.

#58361 róland:

Köszi Neked is. Akkor a jobbfajta alternatív márkák sem olyan olcsók. Ahogy nézem a Baseus és a Samu között nincs nagy különbség árban.

(#58367) sgeza válasza róland (#58365) üzenetére


sgeza
veterán

:R

(#58368) róland válasza csubuka (#58366) üzenetére


róland
veterán

Viszont a Baseus Simple Wireless Charger nagyságrendekkel jobban néz ki.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#58369) csubuka válasza róland (#58368) üzenetére


csubuka
addikt

Jogos, ez tényleg elég ütős :DDD

(#58370) róland válasza csubuka (#58369) üzenetére


róland
veterán

Töltésben meg szinte ugyanazt tudja, mint a Samsung (sőt szerintem a linkelt kicsi Samsung nem is tud többet, a nagyobb Samsungok jobbak, de jóval drágábbak is).

S a linkelt Baseus tölti a Samsung GWA2-es órámat is (bár annak kicsit sok a Baseus töltése, s gyorsan lekapcsol túlmelegedés miatt), ellenben a kicsi Samsungokkal, amik a Samsung saját óráit nem töltik.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#58371) lanszelot válasza róland (#58370) üzenetére


lanszelot
addikt

Gyorstöltőkről annyit, nekem van eredeti Samu gyorstöltő, de az S8 iszonyú lassan tölt vezeték nélkül. /vezetékhez késest/
Megvettem, és porosodik valahol a dobozában. 10szer se volt rajta a telefon.

(#58372) laszlolczka válasza lanszelot (#58371) üzenetére


laszlolczka
őstag

Szia,sikerült a Hadest feltenni?

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#58373) lanszelot válasza laszlolczka (#58372) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
A TWRP minimum követelmény Android8 volt, mivel nekem A7 volt fent, így mindenképpen kellett frissítenem A8-ra.
Tegnap tettem fel A8-at, és még tesztelem, hogy milyen.
Abban működik a hívás rögzítés.
De a telefonom hibái reset után pár hónappal kezd jelentkezni, így pár hónap, mire megtudom, hogy az A8 hogy viselkedik a telefonomon.
Ha ismét jól működik, akkor nem piszkálom, ha nem, akkor megy rá a Hades azonnal.
Elmentettem mindent, amit írtál, hogy tudjam hogyan.
A párom S8+ is trottyon van, azon is A7 van, azt is előbb A8-ra kell frissítenem.
Mivel az enyém a rosszabb, így az a teszt.
Egyenlőre köszönöm szépen, és mindenképpen fogok írni mi lett, kellett-e Hades, vagy A8 kiirtotta azt a sok hibát. :R

[ Szerkesztve ]

(#58374) róland válasza lanszelot (#58371) üzenetére


róland
veterán

Én a Samu GWA2 miatt utazásokhoz vettem eredeti Samsung vezeték nélküli gyorstöltőt. Jó töltőfejjel (mostanában elhelyezés miatt egy Xiaomi 10000 mAh-s akkurólhasználva) a Baseus egész jó teljesítményű.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#58375) redlysz


redlysz
csendes tag

Sziasztok! Néhány napja vettem egy használt S8 telefont, és nem működik az ujjlenyomat olvasója. Olvastam, hogy ez lehet szoftveres provléma is. Próbáltam keresgélni információkat arról, hogy hogyan lehetne megtudni, hogy szoftveres hiba-e vagy sem, de nem jártam sikerrel. A device info program is csak annyi ír, hogy nem észlelhető ujjlenyomat. Néztem, hogy közel 30.000 Ft lenne az ujjlenyomat olvasó javítása... :(( Van esetleg valami ötletetek arra vonatkozóan, hogy hogyan tudom megállapítani, hogy szoftveres probléma van, vagy hardveres? (A telefon szoftvere 2020.okt.1. Nincs eléehető szoftverfrissítés.) Köszi előre is!

(#58376) sgeza válasza redlysz (#58375) üzenetére


sgeza
veterán

Ugye volt már gyári alaphelyzet, ha nincs más ötlet?

(#58377) redlysz válasza sgeza (#58376) üzenetére


redlysz
csendes tag

Köszi a tippet, igen, eleve legyalultan vettem, aztán amikor ezzel találkoztam akkor megint visszaállítottam (gyári beállítások visszaállítása, ugye erre gondolsz?) És még kétszer, a hétvége óta. Még nincs egy hete nálam.

(#58378) sgeza válasza redlysz (#58377) üzenetére


sgeza
veterán

Igen, erre gondolok. Tehát akkor ha jól értem, egy full nulla helyzetből indulva is egyből rossz? Az nem jó jel.
Még a biztonság kedvéért nézd meg a Biometrikus azonosítás és biztonság menüben a Biometrikus biztonsági javítás lehetőséget! Ehhez adj neki netet, hátha frissíti, és esetleg megjavul.
De én azt gyanítom, hogy inkább hardveres gond lesz.

[ Szerkesztve ]

(#58379) thedarkfox válasza redlysz (#58377) üzenetére


thedarkfox
senior tag

*#0*#
Sensor teszt
Ha jól emlékszem a legallul lesz az ujjlenyomat olvasó teszt
Ott mit mutat?
Ha nincs rajta az ujjad a teszt indítása közben akkor minden oszlopba PASS kell legyen, ha FAILED akkor hardveres szenzorhiba van.

[ Szerkesztve ]

(#58380) oil120


oil120
senior tag

Sziasztok,
Kellemes Ünnepeket!
Érdeklődnék, hogy S8-ra létezik nem hivatalos android 10-es rom?
Vagy nem érdemes vele foglalkozni.
Most a 9-es októberi biztonságival van fent.

(#58381) sgeza válasza oil120 (#58380) üzenetére


sgeza
veterán

Szerintem létezik, de csak akkor érdemes vele foglalkoznod, ha nyitható a bootloadered. Meg persze, ha értesz hozzá! :D

(#58382) laszlolczka válasza oil120 (#58380) üzenetére


laszlolczka
őstag

Hivatalos nincs,de hades most adta ki a 10-et.OneUI 2.5 decemberi biztonsággal.Nálam már az van,gyors sima.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#58383) icemad válasza oil120 (#58380) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Régi szép idők, amikor még ZTE blade-n naponta cseréltem én is a romokat. :D Valahogy ez már elmúlt, vagy csak én lettem öregebb.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#58384) dkovizoli válasza icemad (#58383) üzenetére


dkovizoli
addikt

Szerintem mindkettő, mint sokunknál. Anno én is a htc desire-n. De akkor volt értelme. Most nem érzem szükségét ezeken a készülékeken. Lehet többet vesztenék, mint nyernék. Amin még kisérletezgetek néha az a nexus 5-öm. Azon most a legutolsó lineage os 17.1 fut android 10 alatt. De itt nem is akarok variálni. Persze lehet azért, mert van egy s10+-is, béta 11-el. Nem tudom, tudna-e annyi újat adni egy főzött rom, hogy érdemes legyen vele foglalkozni?

(#58385) gyuri81 válasza oil120 (#58380) üzenetére


gyuri81
veterán

Tessék. Android 10rom
link

Laci kollega már ezen tolja :)

(#58386) laszlolczka


laszlolczka
őstag

:R

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#58387) redlysz válasza thedarkfox (#58379) üzenetére


redlysz
csendes tag

Szia! Köszönöm a kódot! Érdekes módon a jobb alsó üres, nem is ad fel ujjlenyomat szenzor tesztet...

(#58388) toompa válasza redlysz (#58387) üzenetére


toompa
őstag

Megnéztem, a jobb alsó nekem is üres, pedig jó az ujjlenyomat olvasóm. Ott tuti nincs tesztelési lehetőség.

(#58389) toompa válasza redlysz (#58387) üzenetére


toompa
őstag

A Sensor-nál keresd. Ott görgess és az utolsó.
Bocsi, nem tudtam már szerkeszteni.

(#58390) oil120 válasza gyuri81 (#58385) üzenetére


oil120
senior tag

Köszi!
Régen én is szét romoltam a telefonomat, de az S4-óta nem foglalkoztam már vele. Még egy kicsit gondolkozom rajta, de azért izgatja is a fantáziámat.

(#58391) redlysz válasza toompa (#58389) üzenetére


redlysz
csendes tag

Köszi, sajnos azt hiszem akkor szoftverhibával állunk szemben.

(#58392) toompa válasza redlysz (#58391) üzenetére


toompa
őstag

Azt a legegyszerűbb orvosolni.
Rakd újra vagy tegyél fel egy másikat.

(#58393) thedarkfox válasza redlysz (#58391) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Ujj nélkül minden sor PASS?
Ha ráteszed az ujjad, teszt indításakor, akkor van olyan sor, amibe FAIL?
Ha igen, nem kell megijedni működik a szenzor. Akkor viszont szoftver az meg tényleg "könnyebben" orvosolható mint a hardvercsere. :R

(#58394) sgeza


sgeza
veterán

Na emberek! Az S10 fórumban az egyik srác talált egy megoldást CSC váltásra különösebb szükséges dolgok nélkül! Igaz, hogy S10 és Android 10 párossal, de valóban működik!
Valaki megnézhetné, hogy S8-on is megy-e!
Szóval a Google tárcsázó kell hozzá, ez lényeges lépés, mert a gyárival nem működik.

Tehát a Google tárcsázóba ezt kell beírni:
*#*#27262826#*#*

Ezt nyugodtan meg lehet tenni, ekkor még csak egy menü jön elő, ahol ki lehet választani a szükséges CSC kódot, és csak az install gomb megnyomása után történik meg a váltás.
Abban nem vagyok biztos, hogy gyári alaphelyzettel jár-e együtt, úgyhogy innen tovább csak az lépjen, akinek ez nem okozna problémát, ha bekövetkezne!
De magát a menüt nézze már meg valaki, hogy működik-e! Innen még simán vissza lehet lépni!

[ Szerkesztve ]

(#58395) sgeza válasza lanszelot (#58373) üzenetére


sgeza
veterán

Nézd meg az előbbi hozzászólásom, hátha hasznos neked! Így nem kellene az izraeli SIM!
Lehet verziófüggő is, így mindenképp várd meg, míg valaki kipróbálja az újabb romon is!

[ Szerkesztve ]

(#58396) Gyurka81 válasza sgeza (#58394) üzenetére


Gyurka81
tag

Nekem semmi nem történik

(#58397) sgeza válasza Gyurka81 (#58396) üzenetére


sgeza
veterán

Ugye Google tárcsázóval nézted?

(#58398) Gyurka81 válasza sgeza (#58397) üzenetére


Gyurka81
tag

Igen letöltöttem az áruházból

(#58399) sgeza válasza Gyurka81 (#58398) üzenetére


sgeza
veterán

És tényleg, tök semmi? A kódot tuti jól írtad be? Melyik Android verzión nézted?

Az is lehet, hogy S8-hoz is van ilyen kód, csak más.

[ Szerkesztve ]

(#58400) trebrona válasza sgeza (#58394) üzenetére


trebrona
nagyúr

Találtam egy videót hozzá: YT
Factory resettel jár a folyamat.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.