Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58151) ЯΞD válasza hunluigi (#58148) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Igen amúgy nekem TMH-os. De már 1 éve hűség nélkül vagyok. Lehet fel kéne hívnom a szolgáltatót, hogy függetlenítse a készüléket. Ha jól tudom van erre lehetőség.
A lényeg erre a ROM-ra gondolom akkor nem jó. Kell az amit letöltöttem és gondolom előtte egy wipe meg utána is. És akkor nincs más feladat mint hogy SIM-et beszerezzem.
Ha eljutottam erre a pontra akkor a SIM reset után simán mehet bele az én kártyám és kezdődhet a telefon belakása?

(#58152) viktorhu válasza ЯΞD (#58151) üzenetére


viktorhu
veterán

A telekom már régóta függetlenül árulja a telefonokat, de ennek nincs köze a romhoz, azt simán cserélheted.

(#58153) ЯΞD válasza viktorhu (#58152) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Nem tudom mi az a régóta de én még 2017-be vettem az S8-at. És ez még telekom függő. Vagyis sosem próbáltam más kártyával mert T-s előfizetésem van 15 éve... Ezt, hogy lehet megnézni? Vagy csak ha belepróbálok egy telenoros SIM-et akkor derül ki?

(#58154) viktorhu válasza ЯΞD (#58153) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, akkor fog kiderülni. Nem emlékszem, hogy pontosan mikor kezdődött, de pár éve leszálltak a függőségről. Kb. talán akkor, amikor a kötelező ingyenes függetlenítésről a törvény életbe lépett.

(#58155) Ateszpapa válasza ЯΞD (#58153) üzenetére


Ateszpapa
addikt

S8 volt az első ami független volt a Telekomnál. Először azt hittük hogy csak az előrendelés miatt nem volt idejük rá, de később kiderült miért is független.

(#58156) dkovizoli válasza hunluigi (#58149) üzenetére


dkovizoli
addikt

Ez mondjuk teljesen igaz.

(#58157) dkovizoli válasza ЯΞD (#58151) üzenetére


dkovizoli
addikt

Ha telekomnál vetted, akkor az online felületükön is le tudod kérni a kódot. De akkor is kell bele másik szolg kártya. Ha berakod és kéri a hálózati feloldókódot akkor függő. Oda kell beírni amit imei alapján kaptál. De ha TMH szolgáltatói szoftveres, akkor mindenképp kell a romcsere. Ha XEH szoftveres, akkor elég csak az izraeli sim és megoldható a régióváltás.

(#58158) dkovizoli válasza lanszelot (#58150) üzenetére


dkovizoli
addikt

A telefon adatai a beállítások közt és azon belül a szolgáltatói szoftververzió

(#58159) lanszelot válasza dkovizoli (#58158) üzenetére


lanszelot
addikt

SAOMC-SM-G955F-OXM-XEU-0083 ez?
Vagy XEU/XEU/XME?
Most akkor az enyém mi?
OXM vagy XEU vagy XME?

(#58160) dkovizoli válasza lanszelot (#58159) üzenetére


dkovizoli
addikt

Dual simes?
Az XME kód az Malaysia. Ez a telefon eredeti származási helye. Vagyis eredetileg oda szánták.
Az XEU az pedig Anglia, Írország.
Az OXM, az maga egy nagy csoport, amibe beletartozik nagyon sok régió, szolgáltatófüggetlen romja.

(#58161) kosztya2025


kosztya2025
tag

Sziasztok, felpúposodott a telefonomban az akkumulátor, így sajnos ki kell cserélnem, van valakinek tapasztalata, hogy honnan vegyek hozzá. Olvasgatva az ebay-es tapasztalatokat, hiába állítják, hogy OEM, általában hamisítvány. Nem feltétlenül olcsón akarom megúszni, inkább egyszer vennék, de az legyen jó. Köszönöm.

(#58162) sgeza válasza ЯΞD (#58151) üzenetére


sgeza
veterán

Igen, viszont utána, ha beteszed a saját kártyád, arra már ne nyomj SIM resetet, hogy maradjon ILO-n a régió! Különben átállna XEH-re.

[ Szerkesztve ]

(#58163) lanszelot válasza dkovizoli (#58160) üzenetére


lanszelot
addikt

igen dual, és online vettem, tehát bárhonnan jöhetett

(#58164) dkovizoli válasza kosztya2025 (#58161) üzenetére


dkovizoli
addikt

Szerviz?

(#58165) UfoZoli válasza ЯΞD (#58143) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

10es droiddal mókolás nélkül xeh rommal megy a hívásrögzítés S10+-on

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#58166) sgeza válasza UfoZoli (#58165) üzenetére


sgeza
veterán

Ezt azért így ne jelentsd ki, mert ez általánosan nem igaz!

(#58167) UfoZoli válasza sgeza (#58166) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

akkor úgy fogalmazók, hogy gyári független telefon legutolsó szoftververzióján telenor és vodafone kártyával is működik mindenféle mókolás nélkül. A szürkeimportos odin-os mókolással rendelkező telefonok vonatkozásában nem tudok nyilatkozni. Saját tapasztalat!!! Lehet hogy nem mindegyik program működik de az ACR biztosan fut!

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#58168) sgeza válasza UfoZoli (#58167) üzenetére


sgeza
veterán

Fogalmazzunk úgy, hogy nálad!
Az ACR fut, csak éppen nem veszi fel közvetlenül digitálisan a hangot, hanem csak a mikrofonnal rögzít a GDPR miatt.
Némelyeknél - így vélhetően nálad is - elvileg ennek ellenére mégis működik a digitális rögzítés is, ami ha valóban így van, nem tudom a magyarázatát. Elvileg - a GDPR miatt - nem szabadna működnie az EU régió országaiban.

[ Szerkesztve ]

(#58169) lanszelot válasza lanszelot (#58133) üzenetére


lanszelot
addikt

Ebben tudna valaki segíteni?

(#58170) UfoZoli válasza sgeza (#58168) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

Elvileg? Valójában nagyon sok embernek működik. Azért az elvileg két külön telefon esetében elég nagy mázlifaktor lenne. Igen 9es droid alatt nem működik a GDPR miatt, ezért is maradtam 8on. 10-en viszont dobozból kivéve gond nélkül ment mindkét telefonon. XEH rom alatt, két külön szolgáltató kártyájával

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#58171) sgeza válasza UfoZoli (#58170) üzenetére


sgeza
veterán

Ez azért nem reprezentatív felmérés. Sokaknál meg nem megy. És nem csak úgy elvileg, hanem a törvények szerint nem kellene. Az, hogy némelyeknél megy, nem tudom, miért van.
Még mielőtt félreértenéd, nem kötekedni akarok, csak nem akartam, hogy a kolléga, akinek nagy szüksége van erre, félre legyen vezetve. Mert az állítás olyan formában, hogy az ACR működik teljes mértékben, ez így nem igaz. Azért egészítettem ki, hogy esetleg őt ne érje meglepetés.

[ Szerkesztve ]

(#58172) trebrona válasza sgeza (#58171) üzenetére


trebrona
nagyúr

S10-es szérián valamiért megy, többin nem. Nálam is megy S10e-n.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#58173) sgeza válasza trebrona (#58172) üzenetére


sgeza
veterán

Az alkalmazás működik, fel is vesz, de mikrofonnal, nem pedig magát a digitális adatfolyamot. Legalábbis az előbb említett "elvileg" szerint.
Az a kérdés, hogy akinél "megy", az melyik esetet jelenti! Mert a mikrofonos verzió oké, hogy működik, de ég és föld a kettő egymáshoz képest.

Egyébként melyik ACR-t használjátok? Honnan van letöltve?

[ Szerkesztve ]

(#58174) UfoZoli válasza sgeza (#58173) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

Szerintem két külön dologról beszélünk.
Te a natív telefonmenüből is elérhető hívásrögzítésre gondolsz. Ami valóban nincs benne alapból, mert azt tiltja a GDPR. Ha valakinek az kell akkor első indítás előtt egy izraeli vagy tai sim kártyával kell először 15 percig használni a telefont. Utána lesz natív rögzítésed is.

Ezen mókolás nélkül a galaxy store-ból letöltött legfrissebb ACR és a Play áruházban megvett hozzá tartozó pro licensszel faszán működik.

Kit érdekel, hogy natív vagy nem natív? Kifogástalan a minőség érts ezalatt hogy ha kihangosítva telefonálok azt is kifogástalan minőségben rögzíti, részletes beállítási lehetőség van. Választható formátumba történő mentés, cloud backup stb.

[ Szerkesztve ]

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#58175) trebrona válasza UfoZoli (#58174) üzenetére


trebrona
nagyúr

Egy dologról megy a diskurzus. EU szabályozások alapján semmilyen formában nem működhetne. Sem natív, sem 3rd party. Ahogyan nem is működik, kivétel ezalól a 10-es széria valami oknál fogva.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#58176) sgeza válasza UfoZoli (#58174) üzenetére


sgeza
veterán

Dehogy! Nem két külön dologról beszélünk. Tudom, hogy van gyári is, és miként lehet működésre bírni.
Én magáról a hangrögzítésről beszélek, ami számomra eleve a "natív", digitális rögzítést jelenti. A mikrofonos bohóckodás (már bocs, hogy ezt mondom) nem - normális - hangrögzítés. Ez egyenértékű azzal, mintha egy diktafont mellé tennénk.
Tehát pont ez a lényeg: a normális, vagyis digitális hangrögzítés nem megy a GDPR miatt (habár az ACR is tudná ezt az üzemmódot). Az, hogy a mikrofon segítségével ordenáré minőségben felveszi, az más dolog.
Konkrétan: nekem jó a fülem, ergo a készülék hívás hangereje nálam a minimumon van, mert így is hallom, nem akarok megsüketülni. Namármost ezzel a hangerővel egy mukkot nem fogsz hallani az ACR felvételén (nem beszélve a külső zajokról)! Próbáld ki! Másik gond a BT hangrögzítés. BT fülessel az ég világon semmit nem fog felvenni.
Tehát összességében az a lényeg, hogy a normális hangfelvételi mód nem megy vele (ami minden esetben állandó minőséggel rögzít), csak a mikrofonos, ami a körülmények függvényében széles tartományban változik a hallhatótól az egyáltalán nem hallható esetekig. Így teljes a kép!

[ Szerkesztve ]

(#58177) UfoZoli válasza sgeza (#58176) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

Nem vitatkozom tovább!
Gondolom itt mindenki hangmérnök és audio cd minőségben akarja visszahallgatni az összes telefonbeszélgetését. Hogy számodra, és a kérdező számára mit jelent a hívásrögzítés a kérdésfeltevésből láthatóan nem ugyanazt takarja...
ACR-ben erre van egy olyan beállítás is hogy előerősítés... Soha nem volt semmi gondom a visszahallgatott telefonbeszélgetések minőségével, hangerejével. Mindkét fél tisztán és érthetően hallható volt. NMHH és NAIH is befogadta az így rögzített hívásokat, s nem dobta vissza semmiféle minőségi kifogás miatt.
Az eredendő kérdés egyébként az volt, megy-e a hívásrögzítés, erre pedig az a korrekt válasz hogy az S10-es szérián működik natív és nem natív is. Egyikhez kell molyolni picit - lásd natív izraeli sim-es megoldás, másikhoz nem.
Ugyanakkor ez az általad mikrofonos bohóckodásnak nevezett módszer S8-on, S9-en 9-es droiddal sehogy nem megy hogy a másik felet is rögzítse..., ott csak az izraeli sim-es megoldás játszik.
Hiába tiltja elvileg a rögzítést a jelenleg hatályos GDPR! Amit a google pont leszar, és 11-es droid alatt további enyhítések lesznek ennek kapcsán...

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#58178) sgeza válasza UfoZoli (#58177) üzenetére


sgeza
veterán

Én sem vitatkoztam. Csak pontosítottam az egyszerű "igen" választ arra, amit tulajdonképpen most leírtál. Nem árt tisztában lenni a körülményekkel, hogy miként működik a rögzítés, akinek szüksége van rá (mert ha mégsem tetszik így neki, nem tud visszamenni a 7-esre). Azt nem tudom, hogy a kolléga számára mit jelent a rendes rögzítés (mint ahogy valószínűleg te sem), miközben ő pont azért maradt a 7-es verzión, mert ott még normálisan működik a rögzítés. Ergo nyilván a natív módot használja, amihez képest azért erős visszalépés a mikrofonos megoldás. Nem csak minőségben, hanem funkcióban is. Én pusztán ezért tettem a kiegészítést! Felesleges ezt túlragozni. Én a tényeket akartam tisztázni számára, hogy tudja, mi várhat rá!

[ Szerkesztve ]

(#58179) lanszelot válasza lanszelot (#58169) üzenetére


lanszelot
addikt

Hezek szerint kukázzam a telefont?
Nem lehet vele mit kezdeni?

(#58180) Tomiii258 válasza lanszelot (#58179) üzenetére


Tomiii258
tag

Ha szereted a telót, akkor szerezz inkább egy működő izraeli simkártyát.
(erre egyik megoldás az, amit írt is itt valaki az előbb, hogy neki volt izraeli sim és itt adta tovább a fórumon belül, csak már nem emlékszik kinek...rá kell keresni a fórumban, aztán ráírni arra a fórumozóra, hátha még nála van és működik is)
Azzal nyugodtan mehetsz 8-as vagy 9-es droidra is, 5 perc szöszmötölés a kártyával és simán megy a digitális rögzítés klafa minőségben.

Tomiii258

(#58181) dkovizoli válasza Tomiii258 (#58180) üzenetére


dkovizoli
addikt

Így van. A régióváltás úgy is factory resettel jár. Vagyis lesz egy üres, szűz telefon. Az sem kell, hogy aktívált kártya legyen. Utána megy a rögzítés natív módon. Az akadozáaok, lassulások pedig jó eséllyel megszűnnek. Azért egy s8 ma sem egy sz@r telefon.

(#58182) lanszelot válasza Tomiii258 (#58180) üzenetére


lanszelot
addikt

Sajnos nem tudok sehonnan olyan kártyát szerezni, így ezt sajnos nem tudom megoldani.

Azt néztem, hogy hogyan tudnám 8-asra frissíten, de nem találok semmit.
Nem csináltam sohase ilyet, így semmit se tudok róla.
Azt az Odin-t se tudom mi az amit írtatok.

[ Szerkesztve ]

(#58183) sgeza válasza lanszelot (#58182) üzenetére


sgeza
veterán

Akár itt a fórumon is lehet valakinek, de 1-2 $-ért lehet rendelni neten csupasz kártyát. Az odines megoldás pedig roppant egyszerű (most hadd ne írjam le részletesen). Szóval ettől nem kell megijedned!

(#58184) lanszelot válasza sgeza (#58183) üzenetére


lanszelot
addikt

lehet hogy egyszerű, annak aki csinálta.
ott kezdődik, hogy honnan szedek tuti eredeti rom -ot, ami nekem való
Láttam videókat, de mindegyik tele van HA -val, és nálam tuti lesz HA
ha az ellenőrzés
ha ujraindulásnál
ha ...
na azokat a HA kat nem mutatja senki
kell e pit file, vagy miért nem
ha elakad akkor hirtelen mit csináljak
ha mégsem megy a 8 al a felvétel, akkor hogy rakom a 7 et vissza
ha indulásnál 9 re akar rissíteni, leállítani nem lehet, de mit tegyek...
telepítés után van aki azt mondja whipe ez az kell, más azt nem mutatja

teljes totális gyalu-t akarok, mindent de mindent legyalulni, és nulláról felrakni, mert úgy járok mint a factory resettel, hogy rosszabb lett mint volt

amikor megvettem tökéletes volt, 1-2 évig jól működött
/páromnak ugyanaz a telefonja és neki is ugyanakkor kezdett behalni/
ja, kell e root-olni hozzá

illetve ha root-olom a 9est, akkor működik e a hívás rögzítő?
ha igen hogy?

[ Szerkesztve ]

(#58185) Predatorr válasza trebrona (#58127) üzenetére


Predatorr
őstag

Látom nem érted mit írtam. :)

N.otorious: Az edge kijelző biztosítja a törést és a drága javítást, amitől kapásból rá kell számolni az eladási árra 30%-ot. Nekem.üvegfóliával együtt tört.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#58186) sgeza válasza lanszelot (#58184) üzenetére


sgeza
veterán

Ha rootolsz, akkor azt csinálsz, amit akarsz.
Ha nem rootolsz, akkor például izraeli SIM kártyával el tudod érni a nyers/natív/digitális/stb. - hívjuk bárhogy -, vagyis a jó minőségű, minden esetben rögzíteni képes funkciót. Ebben az esetben a gyári rögzítés is működik, nem kell még külön program sem. Ha nem akarsz izraeli SIM-et, akkor magyar CSC kódon maradva a korábban említett alkalmazással csak a mikrofonos rögzítést fogod elérni (vagyis 10-esen, a 9-esen még lehet, hogy azt sem). Ennek azért lehetnek hátrányai, mondjuk például fülessel gondolom semmit nem fog tudni rögzíteni.

Rom csere (csak vázlatszerűen, most nincs időm hosszasan leírni, meg már szerintem párszor le lett):
- Friyával - az egyszerűség kedvéért - ILO kóddal lekéred az aktuális legfrissebb romot, amit abban a régióban kiadtak. Ennek azért van jelentősége, hogy később kapjál OTÁ-n frissítést (mivel ILO CSC-n leszel.
- A legfrissebb Odinnel felteszed a romot. Nem kell PIT fájl, azt a rom tartalmazza. Semmit nem kell állítani, csak a megfelelő fájlokat a megfelelő helyre betallózni, a CSC-k közül a simát, nem a HOME-ot. Teljesen felesleges utána wipe cache, mivel eleve nulláról indulsz. De egyébként azt mindentől függetlenül bármikor nyomhatsz, az semmi bajt nem csinál (a wipe cache csak, nem a data factory reset!).
- Induláskor már legyen benne az izraeli SIM (korábban is beteheted, elvileg nincs jelentősége).
- Amikor elindult, SIM resetet fog kérni, erre nyomj igent, hogy átálljon az izraeli SIM szerinti ILO régióra.
- Kikapcsolod, beteszed a magyar SIM-et. Indulás után megint SIM resetet fog kérni, hiszen most a magyar kártya miatt XEH régióra gondolná, hogy beállna. De csak gondolná, mert ezt már nem engeded neki, hogy ILO-n maradjon. Ez minden újraindítás után megkérdezi, sosem engeded neki! Ennyi kényelmetlenséget okoz, ki lehet bírni. Viszont vigyázz, mert egyébként a SIM reset egyúttal gyári alaphelyzettel jár együtt, szóval véletlenül nem célszerű rányomni egy már belakott, használatban lévő készüléken.

Átfogóan ennyi. Ha beszerezted a szükséges dolgokat, akkor segítek még, ha gondolod, de onnan kb. negyed óra alatt megvan. Nem árt még egy usb 3-as kábel, hogy a firmware gyorsabban menjen fel a készülékre. Sokkal gyorsabb úgy.

[ Szerkesztve ]

(#58187) ЯΞD válasza lanszelot (#58184) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Nekem Android 8 van fent G950FXXS4CSA5_G950FODX4CRK3_TMH.zip
Már másfél éve. Nekem is frissült anno 9-re de nekem nem jött be. Meg nem ment a hívásrögzítés az ACR-el. Így vissza tettem a fent említettet. Azóta is jól működik. Teljesen elégedett vagyok amúgy a készülékkel azt leszámítva, hogy 3 éves és kezd az aksi már gyengélkedni. A 8-as Droid amúgy teljesen jó. Nekem sosem volt semmi gondom vele. A 7-esnél jobb az tuti. ACR-ből meg, hogy tökéletesen működjön és rendeljen a számokhoz nevet stb a 33.3-as verziót használom. És természetesen a PRO-t! Annyi, hogy nekem ki van kapcsolva az automata frissítés a Play-en és így az ACR-t nem frissítem le.

(#58188) lanszelot válasza sgeza (#58186) üzenetére


lanszelot
addikt

nem nagyon értem a root dolgot, tehát ha root-olom, akkor mikrofonnal fog felvenni?
Call recorder-t használom, azt is akarom abból van meg a pro, és tökéletesen működik, teljesen automata, kicsi file, pontos dátum és telefonszám a neve a file-nak, nagyom jó minőség...tehát más nem érdekel.

Izraeli-t nem tudok keríteni, és ez az indulási törlés lehetőség ki is zárta, rengetegszer nyomok félre.

Gyárilag nekem nincs hívás rögzítés benne.

8-assal akkor ugyanúgy megy a Call Recorder? Ott még nem változott semmi?

8-ról még vissza tudok állni 7-re ha nem menne?

Mint írtam 7el se volt bajom, valami lett a telóval és pocsék lett. Factory reset nem oldotta meg, ezért teljesebb törlést szeretnék, mindent nullázni. Ha a régi rendszert kapom vissza az is jó lenne, csak ez a rengeteg hiba tünne el.

(#58189) sgeza válasza lanszelot (#58188) üzenetére


sgeza
veterán

Ne vedd rossz néven, de ha ennyire nem vagy tisztában a root lehetőségeivel, akkor azt addig ne próbáld, amíg nem jársz utána kellőképpen! Azt írtam, hogy azzal azt csinálsz, amit akarsz. Ezért root. Nem értem, hogy ezt miként kapcsoltad össze a korlátozott, mikrofonos rögzítéssel.
Ha a többi opció nem játszik (egyébként izraeli SIM kártyát egyszerű szerezni), akkor nem tudok segíteni. A többi Android verzióról nem tudok nyilatkozni, hogy melyiken megy normálisan.

[ Szerkesztve ]

(#58190) lanszelot válasza sgeza (#58189) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,

Te írtad "Ha nem rootolsz, akkor például izraeli SIM kártyával el tudod érni a nyers/natív/digitális/stb. "
"Ha nem akarsz izraeli SIM-et, akkor magyar CSC kódon maradva a korábban említett alkalmazással csak a mikrofonos rögzítést fogod elérni"

Ez a két mondat 2szer is megerősíti, hogy csak az izraeli simmel lehet rögzíteni.
Mivel az első "Ha nem rootolsz", erről arra következtettem, hogy root-nál sem lehet normálisan rögzíteni.

Mivel nem root-oltam még /mert nem volt rá szükségem/ , így fogalmam sincs mi vagy hogy változik. Mindent lehet, az ok, de a kérdésem az volt, hogy mi módon, mert ha a nem mikrofonos, vagy speciális program, akkor az még attöl minden, csak másként.
Erre írtam nekem az a progi kelene.

Több lehetőséget is felsoroltam, pl, hogy Odinnal felrakom a 8-at, vagy csináok egy full gyalu 7-est Odinnal, nem csak a root-ot írtam. De próbálok minden utat feltérképezni, ha bele kezdek ne kelljen hetekre félre tenni a telefont, vagy teljesen kukáznom, mert vmi pl nem működött. pl 8 ról vissza kellene állni 7-re... vagy Ezért kérdezek mindent meg.

Nem értem miért olyan nagy baj, hogy nem akarom az izraeli sim-est, ismerem magam, és tuti elfelejteném, hogy ne nyomjak oda, és törölném a telefont véletlen, ez tuti.
Illetve sajnos nem Mo-on élek, tehát hiába találok itt vkit, ha több ezer kilométer választ el.
Az izraeli nálam nem jó megoldás.

(#58191) Tomiii258 válasza lanszelot (#58190) üzenetére


Tomiii258
tag

Ahogy én látom, ezek a lehetőségeid:

1: Ha rootolsz, akkor azt csinálsz, amit akarsz, bármilyen GDPR korlátozást át lehet hágni, semmi megkötésed nem lesz. (mondjuk egy csomó banki program nem nagyon megy rootolt telón). Ezek mellett én ezt nem ajánlanám, mert látszólag nincs meg hozzá a tudásod/tapasztalatod (nekem sincs meg, de épp ezért nekem ez eszembe se jutna :DDD )

2: Ha nem rootolsz, akkor a legegyszerűbb megoldás egy izraeli sim, amit lehetne szerezni innen a fórumról is akár. Ezzel simán, mindenféle "rom-mókolás" nélkül menne a fasza minőségű rögzítés és simán normál OTA frissítést is csinálhatnál a telefonon, mert izraeli simmel a legfrissebb hivatalos Android verzióval (ez S8 esetén a 9-es) is megy a hangrögzítés, hisz Izrael nem EU-tag, náluk nincs GDPR. (na jó, annyi mókolás kell, hogy egyszer berakod az izraeli simet és csinálsz egy resetet indításkor, ami 0-ra törli a telód és izraelire állítja a romod, utána meg jöhet a magyar sim de akkor és később bármilyen újraindításkor már nem csinálsz több resetet, hogy izraeli maradjon a telód a magyar sim ellenére)

3: Ha nem akarsz/tudsz izraeli simet szerezni és/vagy nem akarsz 9-es droidra frissíteni OTÁn, akkor marad az Odinos rom-mókolás. Persze ha nincs izraeli simed, akkor 9-esre nem is mehetsz mert azon biztosan bukod a hangrögzítést, a 8-ason ЯΞD 58187-es kommentje alapján nem.
Ebben az esetben célszerű lenne azt a 8-as romot felraknod, amit ЯΞD javasolt, hisz neki azzal megy a jó minőségű rögzítés.

Tomiii258

(#58192) sgeza válasza lanszelot (#58190) üzenetére


sgeza
veterán

Az első mondatot is olvasd el! "Ha rootolsz, akkor azt csinálsz, amit akarsz." Ez után minden más a nem rootolás esetére vonatkozik.

Illetve a kolléga is összefoglalta. De ahogy ő is írja, nagy mókolásokba így tényleg ne kezdj bele szerintem se! És ezt nem rosszból mondom, hanem jótanácsként.

[ Szerkesztve ]

(#58193) lanszelot válasza Tomiii258 (#58191) üzenetére


lanszelot
addikt

1. bár banki dolgokra sohasem használom, viszont amazont ritkán igen, viszont azt el tudm hagyni. A root ot legvégső esetnek gondoltam, mielőtt kukába kerülne a telefon, akkor meg nem számít ha elrontom.

2. fő gondom, hogy tuti újraindításnál elfelejteném és resetelném a telefont, egy ilyen nagy hiba lehetőség rosszabb mint a root, ezért engedtem el.

3. pont ez az ami érdekel, de valószínű rosszul kérdezek, mert erre nem válaszoltok.
A teljes fullos mindent gyaluló telepítés érdekelne, 7 vagy 8 az nekem mindegy, régen a 7 is jól működött. Lényeg, hogy a factory reset nem segít, attól komolyabb törlés kell, am mindent legyalu, mert valami bug be van akadva, és ki kellene pucolni.

Mint írtam, factory reset után nem hogy kevesebb, több lett a hiba.
pl ha estére ott hagyom, semmit se csinál a telefon, majd reggel felveszem kell kb 5-10 perc hogy elinduljon valami rajta, addig a fő képernyő és a programok között tudok váltani, ha rányomok bármire mintha nem tettem volna, 5-10 perc után minden ok. Mint ha nem aludta volna ki magát és kell idő hogy észhez térjen.
Nem megy progi a háttérben, nem merül le az este alatt, csak nehezen ébred...néha ez igen idegesítő hiba, egyszerűbb kikapcsolni, mint megvárni hogy felébredjen.

Vagy a billentyűzet néha gondol egyet és nem ír, pedig ott nyomkodom, oda kell megint nyomnom ahova írni kell hogy tudjak írni....

Fényképező egy rövid érintésre 10-15 képet csinál /sorozat/ , ez a páromnak is meg van.

stb. iszonyat hibák amik nem voltak mikor megvettem, egyik se, pedig soha se frissítettem a rendszert.

Ezért akarom teljesen, totálisan legyalulni /jobban mint factory reset csinálja/, és úgy ismét felrakni. Na de hogy tudom így legyalulni, és felrakni? Odin ezt tudja?

Bocsi, hogy sokat írtam, csak próbálom valahogy elmagyarázni.

[ Szerkesztve ]

(#58195) viktorhu válasza #46372352 (#58194) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha a szolgáltatónál van letiltva a szolgáltatás, akkor általában személyesen kell bemenni, hogy aláírd, adatvédelem miatt.

Ha ott nincs letiltva, akkor a tárcsázó beállításaiban a hívószám küldését be tudod kapcsolni. (Szerk: természetesen az is a szolgáltatónál fogja bekapcsolni.)

[ Szerkesztve ]

(#58197) UfoZoli


UfoZoli
aktív tag

bazze ember...
ennyi idő alatt már fél úton járna az izraeli sim-ed...
ha a factory reset nem oldotta meg a gondod, mire számítasz akkor ha felraksz egy 8-as rom-ot?
viszont leírtad hogy ez az Odin neked teljesen kínai, meg azt sem tudod mi az a wipe cache.
telibe meg nem akarsz 7esről 9esre frissíteni...
egyébként nem a droid verziót root-od hanem magát a telefont...
Bocs az oltásért de már fájdalmas, hogy napok óta írjuk neked a lehetőségeket, de egyfolytában csak az a válasz hogy hát honnan rendelj izraeli sim-et, meg hogy neked ez a szoftverfrissítés kínai. Főleg úgy hogy ahogy te magad írtad is a factory reset nem oldotta meg a problémádat...

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#58198) hunluigi válasza UfoZoli (#58197) üzenetére


hunluigi
senior tag

Közben rájöttem kinél van az izraeli SIM-em, de ennyire körülményes embert nem szabadítok a nyakára (annál jobb arcnak tűnt...) :DDD a keresőt meg a jelek szerint nem tudja használni...

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#58199) Smiro


Smiro
senior tag

Sziasztok! Bocs, hogy nem keresgélek, hanem kérdezek. Lányom S8+ telefonja random kikapcsol, majd vissza. Ez is random, van hogy azonnal vissza tudja kapcsolni, van, hogy csak percek múlva. Így vitte el szerelőhöz vélhető aksicsere okán, mert az is elég hamar merül, egy napot sem bír ki normál használat mellett, de a szerelőnél - fogorvos szindróma - azonnal meggyógyult, bekapcsolt. Nem tudott a szerelő ötletet adni, az akku cserét nem tartotta szükségesnek. Mi lehet az ok? A lányom törölte az összes nem szükséges fájlt, így a memória nincs fullon. Előre is :R Ha pedig szerelő olvasná, Pesten örömmel elviszi javításra, csak egy elérhetőség akár priviben is jöhet. :R

(#58200) UfoZoli válasza Smiro (#58199) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

kezdődő alaplap hiba lesz az szerintem...
esetleg egy factory resetet meg lehet próbálni, ha már minden fontos mentve/törölve lett

[ Szerkesztve ]

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.