Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) Taci válasza pepe792 (#5799) üzenetére


Taci
addikt

Ha rákattintasz, nem jön fel egy ablak ugyanezzel a szöveggel és egy OK gombbal?

(#5802) bg612 válasza boksz (#5797) üzenetére


bg612
tag

Bocsánat. Igen, igazad van.
Minden esetre a megoldás reményében egy újabb ígért kijött a Samsungból, persze eredmény még sehol (ez céges)

(#5803) lcee79


lcee79
őstag

Sziasztok!

Samsung hírlevélben szoktam kapni, hogy van nyereményjáték
Most is jött egy ilyen amiben s22 ultrát lehet nyerni pl
Gondoltam rámegyek, megnézem mit kell csinálni érte. :)

De ha a fejem tetejére állok akkor se találok semi játékot
a samsung oldalán...

Azt tudja valaki, hogy lehet elérni ezeket a nyereményjátékokat?

Köszi!

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#5804) Maxxy10 válasza lcee79 (#5803) üzenetére


Maxxy10
addikt

Samsung Members appot próbáld

(#5805) lcee79 válasza Maxxy10 (#5804) üzenetére


lcee79
őstag

Pc-n kerestem elsősorban.
De most lett is valami hiba, nem tudom hogy mi történt de olyan mintha elfogyott volna a korlátlan netem...
Vagy a telekomnál van vmi hiba...
De semmi netes dolog nem akar indulni :(

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#5806) lcee79 válasza Maxxy10 (#5804) üzenetére


lcee79
őstag

Úgy látszik vmi átmeneti dolog lehetett, mert most egyszercsak bejött minden ami előtte nem...
Members oldalon látom is a játékot, mindjárt meg is nézem. :)

Nem szokott ilyen lenni, de ezek szerint lehet ilyen is, hogy hirtelen nincs semmi net. :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#5807) norti válasza Jappán (#5798) üzenetére


norti
addikt

Csak emlegetni kellett :C

(#5808) Skatysuti válasza ace05 (#5795) üzenetére


Skatysuti
tag

Nagyon köszönöm .
Hasznos volt

ASUS Rog Strix G17 G713QM HX1139T+ 2x16gb Kingston Fury Impacr 3200mhz cl20, Samsung 980pro NVMe m.2 SSD, ASUS ROG Strix XG259Cm, Asus Rog Chakram X+ ASUS Rog Scabbard 2, Steelseries Arctis Nova7 Wireless, Xbox elite controller 2, Samsung Galaxy S22U 12/256 HUAWEI Watch Gt2, HUAWEI FreebBuds Pro

(#5809) axlfsi


axlfsi
veterán

Skacok! Régen a Gallery beállításaiban volt olyan opció, hogy a megosztások alkalmával a HEIC-et konvertálja JPG-gé ... sehol sem találom most, ahol lennie kell
(random videó róla).

Mi történ, lebutították volna?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#5810) TODI1111


TODI1111
addikt

SEK csc-re is kint van a frissítés és tölthető is. Viszont OTA nincs. :F

(#5811) Leonardo91 válasza TODI1111 (#5810) üzenetére


Leonardo91
senior tag

Ez a nagy kamera frissitéses? 1.7 GB vagy mennyi

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#5812) szilasz007 válasza TODI1111 (#5810) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Na akkor megnyugodtam. Mar en is hianyoltam en is az OTA-t SEK-re...
Megnyugodtam, mert mar tudom hogy meg mas se kapta meg a frissitest :)

(#5813) TODI1111 válasza Leonardo91 (#5811) üzenetére


TODI1111
addikt

Az EUX kapott egy nagy frissítést (szűk 2 hete) akkor lett AVEH, utána kapott egy hibajívítást és kamera frissítést akkor lett AVF1. A SEK-nél kimaradt az AVEH és egyből az AVF1-et kapta. Tehát mondhatni, igen ez tartalmazza a kamerafrissítést is.

(#5814) Leonardo91 válasza TODI1111 (#5813) üzenetére


Leonardo91
senior tag

[link] akkor gondolom ez :)

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#5815) TODI1111 válasza Leonardo91 (#5814) üzenetére


TODI1111
addikt

Annyit tudok biztosra, hogy ebben a frissítésben a kamera verziószáma 12.0.01.69-ről 12.0.01.76-ra változott.

(#5816) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Sziasztok! :)

Elnézést hogy ide írok de úgy gondoltam hogy lehetséges tudtok segíteni.

Rendeltem párom S22-jével egy Galaxy S22 keretes tokot a samsung.com-ról, viszont a minősége elmarad attól amit vártunk, így élnénk a 14 napos elállási jogunkkal.
Ebben az esetben ha jól olvastam, ki kell töltenünk az elállási nyilatkozatot, elküldeni azt az elallas@samsung.com-ra, és vissza kell juttatni nekik a terméket a vecsési raktárjukba?
Szerintetek ez jó megközelítése az ügyintézésnek, vagy valamire érdemes odafigyelni még? Van esetleg tapasztalatotok ezzel kapcsolatban? Minden tanácsot elfogadunk. :)

Illetve olyan kérdésem van még hogy a tokot több termékkel együtt rendeltük, például az említett S22-vel. Megkaptuk a számlát a rendelésről, viszont a garanciáról szóló iratokat nem. Ezt később fogják kiküldeni, vagy az ügyfélszolgálattól kell kérni?

Köszönöm a segítséget előre is! :R

(#5817) adam1991 válasza PrometheusX (#5816) üzenetére


adam1991
tag

Igen, azt a papírt kell kitölteni, és elküldeni emailben. Az elállási nyilatkozaton van olyan rublika hogy kérsz postát azt kell beikszelni és akkor ingyen postával elviszik nem muszáj személyesen elvinni. Engem 1 napon belül hívott egy tök illedelmes samsungos ember a raktárból hogy következő napra megrendeli a futárt ha nekem is okés. És a cuccot következő nap reggel el is vitték. A pénzvisszafizetés még nem tudom mennyi idő, mert ma reggel vitte el a futár.

A garancia a samsungnál számlával érvényes, amin szerepel készülék esetén imei szám. Én emailben nem ilyet kaptam kiszállításkor (számlát küldtek de imei nélkül), viszont a samsung fiókban letölthető volt (rendelések, számla letöltése menüpont alatt) bejelentkezés után.

UI: én is egy siralmas minőségű tokot küldtem vissza, pedig a kuponozással jó árra jött ki de még így is drága volt a piacon elérhető spigen-ekhez, nillkin-ekhez képest :)

[ Szerkesztve ]

(#5818) bbsofficial


bbsofficial
tag

sziasztok,

nálatok milyen az üzemidő?

Nálam 4 nap után, max. felbontás, adaptív Hz, 2/3 4G (5G off), 1/3 WIFI, 50% körüli fényerő max 3.5h SOT, teljes üzemidő nem volt 24h. Nem túl erős.

(#5819) ollie válasza bbsofficial (#5818) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én ugyanilyen beállításokkal gyakorlatilag nem tudom lemeríteni egy nap.
Most pl 58%-on van, és 3 óra 44 perc kijelzőidővel, ebben volt játék is, youtube, internet, és BT-s füles használat (zene és youtube).
Talán annyi a különbség, hogy 2/3 wifi inkább.

***

(#5820) bigmasterg válasza ollie (#5819) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nálam 4g itthon off (Home office, legtöbbet itthon vagyok), de wifi mindig ON, fullhd-ra levett adaptiv kijelző.
Most van reggel 7:00óta 37 %on a telefon.
2 óra 36 perc sot. És 0 játék volt ebben.

Xiaomi mi10 pro hasonló használat mellett lényegesen jobban bírta. Előtte Galaxy s10esem volt, az meg sokkal rosszabbul, azt üzemidő miatt adtam el. Akkor mondtam hogy nekem exynos nem kell, de csak visszatértem. Túl csábító volt az ár.
Amigy üzemidő miatt következő iPhone-on gondolkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#5821) bbsofficial válasza bigmasterg (#5820) üzenetére


bbsofficial
tag

Nem értem ezeket az eltéréseket, ti is csak pár napja használjátok?

(Legtöbbek szerint FullHD egyébként elvileg nem ad akkuban kB. semmit)

(#5822) ForRedGlory válasza bigmasterg (#5820) üzenetére


ForRedGlory
félisten

messenger.delete ;]

Javasolt beállítani a 24 órás automatikus újraindulást is. Nekem 6 óra kijelző bármikor kijön WiFi-n, és én sem játszom rajta.

(#5823) bigmasterg válasza ForRedGlory (#5822) üzenetére


bigmasterg
addikt

Mondjuk újraindítás nem volt, majd rápróbálok hogy javul-e, ha beütemezem.

(#5824) koxmatyi válasza ForRedGlory (#5822) üzenetére


koxmatyi
tag

Nekem nagyon még 5 óra sem igaz én világos módban használom , egyszerűen a sötét mod zavar, játék nincsen a telefonon és igazából csak netezés megy 70 százalékban wifiröl

(#5825) TODI1111


TODI1111
addikt

Nálam mindig minden bekapcsolva.Reggel 8-tól délután 5-ig csak mobil net.Világos téma, automata fényerő, legnagyobb felbontás , 120Hz.Egy galaxy watch 4 folyamatos kapcsolatba. Most így áll.
A wifi is folyamatosan be van kapcsolva csak azt itt nem mutatja.

Ma ilyen volt a mobil lefedettség.

[ Szerkesztve ]

(#5826) A-Bag válasza bbsofficial (#5818) üzenetére


A-Bag
tag

Sziasztok !
Hétfő óta használom "élesben". 2 sim, full hd, sötét mód, kb 10 óra mobil neten lógva, 1 óra kijelző idővel 50% -on áll.... Tegnap 2 óra kijelző idővel 30% volt...Valami nagyon nem stimmel nálam... S20 FE az előd, ott ugyanezekkel a telepített appokkal, ugyanilyen beállításokkal 5-6 óra sot-ok összejöttek. Nem értem mi lehet a baj :W

(#5827) PrometheusX válasza adam1991 (#5817) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

:R Köszönöm a segítségedet! :)

Igen, ez a keretes tok nagyon jó árra jött ki kuponokkal (3.000 forint környéke), gondoltam megpróbáljuk. Viszont kibontás után azonnal szembesültem a ténnyel, hogy nagyon silány minőségű. Szerintem egyszer leesik vele a telefon, és vége a toknak, illetve a telefonnak is.

Úgyhogy ahogy írtad, ma rendeltem is egy Spigen Ultra Hybrid Crystal tokot, az előző telefonjaimon nagyon jó szolgálatot teljesít. :) Nem olcsó de megéri (és teljesen más védelmet nyújt mint a teljes árú 7.500 forintos Samsung keretes tok, nem is értem hogy gondolták ezt).

Köszönöm még egyszer a segítséget, nagyra értékelem!

[ Szerkesztve ]

(#5828) m1lan


m1lan
őstag

SES-ben újra -100.000 Ft kedvezmény jár bármilyen leadott telefonért.
128GB: 389.990 Ft
256GB: 429.990 Ft
512GB: 469.990 Ft

Cégként vásárlóknak ez így elég jó deal. Freestyle promóval összevonható, úgy még -60K lejöhet az Ultrából. :)

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#5829) doooo válasza bbsofficial (#5821) üzenetére


doooo
veterán

Kell pár nap, amíg a rendszer megtanulja a felhasználási szokásokat. Azután rendszeres sokat javul mindenkinél.
Ez a "felbontásdi" meg tényleg lényegtelen. Max ha HD+-ra van állítva, akkor lehet kicsivel hosszabb üzemidőt kihúzni belőle, de egyrészt az sem lenne igazán észrevehető, másrészt semmi értelme nem lenne ilyesminek a világ legjobb és legszebb mobilképernyőjén. Még a 60Hz vs. adaptív képfrissítés sem hozna nagy különbséget azonos felbontáson. Ezeket max akkor érdemes babrálni, ha sürgősen kellene lejjebb venni a fogyasztást, mert nincs töltő a környéken és fontos, hogy ne merüljön le. Akkor érdemes bekapcsolni a 60Hz HD+-t (de a energiatakarékos módok megteszik ezt automatikusan is).

(#5830) kchris78 válasza doooo (#5829) üzenetére


kchris78
veterán

illetve a fényerő az ami nagyon sokat tud nyomni a latban. 8-12 órákat 10-20%-os fényerő mellett lehet kihozni.. ilyenkor nyáron amikor automatikusan feltolja maxra a fényerőt.. kézivel meg 50-80%-on lehet vakoskodni ha spórolni akar az ember.. már azzal sincsenek meg ezek ezek az értékek.. mindenesetre S21U-nél is voltak olyan szoftver verziók amik nagyon rosszul teljesítettek fogyasztásban.

(#5831) doooo válasza bigmasterg (#5820) üzenetére


doooo
veterán

Messenger, Facebook, Insta, meg a többi hasonló (lehetőleg Meta-produktum) zabálja az akksit. Optimalizálatlan vackok mind. És a legrosszabb, hogy bármelyik új frissítés totál elronthatja őket, hogy aztán egy héttel később (ha szerencsés az ember) megjavuljanak a következő frissítéssel.

Egyébként (ez mindenkinek szól) az akkubeállításoknál abszolút ajánlott bekapcsolni a "nem használt alkalmazások altatása" opciót, illetve az "adaptív akkumulátorkezelés" opciót.

Ahogy pedig egy kommenttel feljebb írtam, nyugodtan rakd WQHD+-ra a felbontást.

(#5832) kchris78 válasza doooo (#5831) üzenetére


kchris78
veterán

illetve böngésző. Lehet kicsit fapadosabb de a Samsung browser a legjobb a fogyasztásban. A Chromeról inkább nem írok semmit.. De amit konkrétan tapasztaltam pl hogy az Edge böngésző egy verzióban ahogy elindult és ameddig előtérben volt 100%-on futtatta a procit. Biztos jól fogyasztott.. (a jelszó sync miatt kell ez a böngésző)

(#5833) bigmasterg válasza doooo (#5831) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nálam nem használt alkalmazások altatása" opció, illetve az "adaptív akkumulátorkezelés" opció is be volt kapcsolva.

Az viszont jogos, hogy ezek gyakran elég bugos appok.

Csak akkor más telefon valahogy jobban kezelte őket. Xiaomi is, meg a céges iPhone se2020-asom sem bírja igazából rosszabbul napi szinten. Pedig azon is rajta van Facebook, messenger, insta.

(#5834) doooo válasza kchris78 (#5830) üzenetére


doooo
veterán

Nyilván van ebben is igazság, de beltéren azért nem megy 100%-ra a fényerő nyáron sem. Bár egy ennyire fényes, nagy felületű kijelzőnél nyilván a kisebb értékek is azért megdolgoztatják az akkut, főleg ha sok a fehér/világos szín a megjelenített képeken.
Persze az is igaz, hogy néha csak egy-egy adott szoftververzió teljesít rosszabbul, és ez is hamar megoldódik.

(#5835) adam1991 válasza PrometheusX (#5827) üzenetére


adam1991
tag

Spigen tokokat megèri megnézni az aqua-ban is. Ultrara vettem spigen rugged armor tokot 3490èrt, máshol 7+ :)

[ Szerkesztve ]

(#5836) doooo válasza bigmasterg (#5833) üzenetére


doooo
veterán

Frissítések után ajánlom az újraindítást (gyári szoftverfrissítés után, függetlenül attól, hogy a frissítés közben is újraindul), máskor nem szükséges, de olyankor mindig megcsinálom, az általában rögtön ráncba szedi a rendszert.

Ja meg figyelj arra, hogy milyen funkciók vannak állandóan bekapcsolva, pl ami a screenshotodon látszik, a GPS (otthon nincs szükség rá), meg hasonlók. Meg a folyamatos értesítések az olyan appoktól, mint a Tik-Tok meg haverjai... azok is abnormálisan zabálhatják az erőforrásokat.

(#5837) TODI1111 válasza doooo (#5836) üzenetére


TODI1111
addikt

"Ja meg figyelj arra, hogy milyen funkciók vannak állandóan bekapcsolva, pl ami a screenshotodon látszik, a GPS (otthon nincs szükség rá)"
A GPS jel csak akkor látszik ha valami használja. Lehet, hogy éppen az időjárás (én például hely alapon használom az időjárást). Nálam mint fentebb is említettem mindig minden be van kapcsolva, mert csak akkor fogyaszt ha használva is van. Például a mobilnetet sincs értelme kapcsolgatni otthon, hiszen a wifinek elsőbbségi pioritása van. Otthon átáll a készülék wifire a mobil net pedig hiába van bekapcsolva nem fogyaszt szinte semmit.

(#5838) bigmasterg válasza doooo (#5836) üzenetére


bigmasterg
addikt

A restart is jogos.
Legutóbbi frissítés óta nem volt újraindítva.
Kb 30 perce restartoltam (meg beállítottam reggelre a napi restartot) és újraindítás közben kiírta hogy alkalmazások optimalizálása.
Köszi a tippeket, most a GPS -t is kinyomtam.
Meg majd még tiltogatok le értesítéseket, átnézem midnet, hogy mi az ami tényleg kell.

(#5839) adamklark válasza bbsofficial (#5821) üzenetére


adamklark
senior tag

alkalmazások, beállítások, hőmérséklet, térerő stb. sok minden befolyásolja, pl watch active 2 óra nekem kibir 4-5 napot is, másnak 2 napot is alig (Bluetooth variáns)

(#5840) ollie válasza doooo (#5831) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, én facebookot egyáltalán nem használok, messengerből meg csak a lite változatot, és arra is kikapcsoltam az értesítéseket. A telefon téma meg dark.

De nekem is van egy Watch 4 állandó kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

***

(#5841) subset


subset
senior tag

Egy okosórával való szinkronizálás bluetoothon annyira elenyésző fogyasztást produkál, hogy még. Főleg így van ez a modern bluetooth LE eszközökkel.
Ezt kár is belevenni a képletbe.
Az azt kiszolgáló applikáció az igazi fogyasztó.

Használj Te is szabad szoftvert !

(#5842) geryboro


geryboro
senior tag


debloat ~99%
adaptiv minden
1sim + wifi
kozepes fenyero
fhd+ + 96hz max, forced 24hz
folyamatos aod 10hz
messenger, gmail hatterben.

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#5843) kanqkac


kanqkac
lelkes újonc

Sziasztok, nekem legutóbbi szoftverfrissítés után történt valami gond, nem nyitja meg a Beállításokat, hibaüzenetet ír ki, hogy a "Settings alkalmazás állandóan leáll". Mi lehet a gond? Gyorspanelről se, sehonnan nem nyílik meg a Beállítások

(#5844) ShadowLac


ShadowLac
addikt

[link]
Egy kis összehasonlítás iPhone 13pro maxal

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#5845) balintka


balintka
addikt

Örömmel jelenthetem, én is csatlakoztam egy fehér S22 Ultrával, tegnap megérkezett. Ezzel a kuponos-beszámítós akcióval rendkívül megérte az árát, olcsóbbra jött ki, mintha egy tavalyi S21U-t vettem volna. Plusz a Buds2-t is megkaptam hozzá. Eddig nagyon tetszik (és hát nagyon nagy, amit szokni kell :D).

[ Szerkesztve ]

(#5846) polonic válasza geryboro (#5842) üzenetére


polonic
félisten

Ez debloat nélkül is össze tud jönni legnagyobb felbontáson, adaptív frissítéssel, igaz aod csak érintésre.

(#5847) gyuri81 válasza bbsofficial (#5818) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Nálam az alábbiak szerint alakul az üzemidő:

- Hétvégén 100%-ra töltöm. Így kibírja a szombat vasárnapot. Kb 100%-ban wifi-n voltam( mivel otthon tartózkodtam) így majdnem 7 óra kijelző idő jött össze. ( játék nincs a telefonomon)
- Hétköznap 85%-ra töltöm. A munkahelyen iszonyat gyenge a térerő,tehát merl szépen, majd otthon is nyomkodom délután / este. Kb 30% környékén rakom töltőre.

De nagyon nagy mértékben függ a felhasználói szokásoktól, hogy hogyan alakul az üzemidő.
A mobilnet nagyon szívja az akksit, közel felezni tudja az üzemidőt a wifi-vel szemben.

(#5848) szilasz007


szilasz007
aktív tag

SEK megkapta az AVF1-es OTA-t.

(#5849) Vexille


Vexille
tag

Sziasztok! P30 Pro-t váltanék egy S22 Ultrával, megéri? Pár napja böngészgetem a netet ezzel kapcsolatba nem juttam még végleges döntésig. 3 éve van már nálam a P30 Pro gondoltam újítanék már :)

Szilvásbukta, mert azt szeretem!

(#5850) geryboro válasza polonic (#5846) üzenetére


geryboro
senior tag

akkor ott csak a majdnem 5 ora "kikapcsolt kijelzo" a difi,
ami alatt vegig ment az aod.

reszletek:
1sim 2+3+4g mobilnet + roaming, ugy 25-50%-os terero.
wi-fi 100%, hasznalatuk kb. 50%/50%
kijelzo FHD+, adaptiv, 24-96hz, aod 10hz
fenyero nagyjabol 50% valtoztatva, +-10%
aod ujjlenyomat ki, fenyero automata, folyamat ment.
gesztusra csak a felemeles van bekapcsolva,
igy ertelmetlennek talaltam a folyamatos ujjlenyomat olvasast, ha felemelem a telefont igyis egybol nezi az arcom, ha nem megy akkor az ujjlenyomat bekapcsolt kijelzonel mar uzemel.

adaptiv akkukezeles,
auto optimalizalas naponta.
auto kikapcs ki.
adaptiv energiatakarekossag ki
sotet tema.
debloat ~99%, szinte minden gyalulva
legtobb alkalmazas mely altatasban
hatterben futhat 5-6, koztuk: messenger, gboard, 3rd launcher, gmail, microg vancednek, nagyjabol ennyi.
+2gb virtualis ram.

amennyire lehetett, a szolgaltatas reszet inaktivaltam,
amber, covid meg foldrenges ertesitesek feleslegesek.
samsung cloud gyalu amit lehetett, tobbi kikapcsolva.
minimalis a hatter hasznalat.

ugy most vagyok kibelkulve a telefon uzemidejevel.. :R

korabbi hsz-eimbol latjatok a massziv-passziv 2 napos uzemidot, illetve a jatekos uzemidot sot-al.

[ Szerkesztve ]

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.