Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) lipothp válasza Joe_Muad_Dib (#10952) üzenetére


lipothp
tag

Nálam is ilyen a waze. Általában akkor, ha háttérbe teszem, és visszanyitom. Vagy osztott képernyőre váltok. Konkrétan egy téglalapot kivég a mapról.

S23 Ultra

(#11002) oszkarfincs


oszkarfincs
aktív tag

Rendeltem 2 olcsó edzett üveg fóliát emagról. Az egyik 700 Ft volt, de nem ér ki a széléig és vastagnak tűnik. Fel sem raktam.

A másik 1500 Ft (A+ márkás). Ez ráhajlik az ívelt kijelzőre a széleken, van egy kb 1mm-es fekete sáv a szélén. Nem tudom mi a funkciója, de az alatta lévő pixeleket kitakarja. Az ujjlenyomat olvasó újra regisztrálás után 10-ből 9-szer nem megy vele, bár azt hirdeti magáról hogy igen. A szenzor körül egyébként másmilyen az üveg anyaga. Ha tenyérrel megnyomom a kijelzőt, akkor lámpafény felé fordítva látszódik, hogy a kijelző és a fólia között valamilyen olaj szerű anyag van, ami szivárványszerű. Olyan, mintha csak a szélein tapadna. Ezen kívül jobban tükröződik, napfényben sötétebbnek tűnik a kijelző.

Ez alapján mit ajánlanátok kijelző védelemre?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#11003) Capella válasza TODI1111 (#10998) üzenetére


Capella
senior tag

Köszi. Így csináltam én is, de nem lett jó. Igaz én S21 Utrán vagyok, ha ez egyáltalán jelent valamit különbségként.
Ez a Samsung capture viszont nálam nincs, nem jelent meg.
Az lett a megoldás, amit korábban javasoltak, RegiStar újratelepítés, Alarm jog nem megadása, majd ráengedtem az AutoNotificationt is.
Most nincs már ikon a Back-Tapnál sem. :)

(#11004) subset válasza oszkarfincs (#11002) üzenetére


subset
senior tag

Egy 3-5 száz ezres telóra 700 vagy 1500 Ft.-os kijelző védelmet tenni olyan mintha egy 500LE-ős sportautóra futózott indiai gumit tennél.
Nem is értem, hogy meglepődsz azon hogy sz@rok.
Whitestone-t tegyél rá, igaz hogy húszon X ezer de az megéri az árát szvsz.
Ujjlenyomat is jól megy vele, ha ügyesen teszed fel.

Használj Te is szabad szoftvert !

(#11005) geryboro válasza Memmaao (#11000) üzenetére


geryboro
senior tag

mate 8-hoz volt ilyen osszetolhato fa tokom, jopofa de olyan bumszli lesz tole a telefon hogy ihaj.

#11002
osztrak mm-ben jutottam hozza dragan egy hasonlo uvegfoliahoz.
2 kozul tudtam valasztani, mondta az elado hogy kozepen van egy kor az ujjlenyomat hasznalathoz.
felraktam, szeleken fekete csik es csak a azeleken volt ragaszto, kor alatt ragaszto, ujjlenyomatot sehogy nem akartam vinni.
2 het utan dobtam ki a p*csaba.
nagyon bantam hogy megvettem.
azota 4 hydrogel volt a telefonon, mind elkezdett a szeleknel feljonni.

[ Szerkesztve ]

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#11006) Memmaao válasza geryboro (#11005) üzenetére


Memmaao
addikt

Ez tpu tok egy vékony fa héjjal. Nem vastagabb, mint egy átlag tok.

My name is Bond, James... Dean.

(#11007) Joe_Muad_Dib válasza TomPack (#10999) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

Több órát naponta. Egyik telóm sem égett be. S3, s7, note 8, 9, 10, 20, s22.
Talán mert mindenféle Waze risztás be van állítva (rendőr, veszély az úton, az útpadkán, ...) így sokszor módosul a kijelző. Meg én is sokszor jelentek ha látok valamit Talán ezért. Passz.

[ Szerkesztve ]

(#11008) ShadowLac válasza oszkarfincs (#11002) üzenetére


ShadowLac
addikt

Whitestone glass uv s. Van 2db os kicsonagolas is.
Meg lehet van már belőle nem uv is??

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#11009) TomPack válasza oszkarfincs (#11002) üzenetére


TomPack
őstag

Én a gyári fóliára szavazok!
Ugyan olyan masszív, és strapabíró mint ami gyárilag volt az S21-en. Senki sem szedte le róla, hogy üveget tegyen fel helyette, max egy évesen akinek már nagyon gatya volt.

(#11010) TomPack válasza Joe_Muad_Dib (#11007) üzenetére


TomPack
őstag

Én nagyon háklis vagyok az ilyesmire, azért nézegettem direkteben! Csak tesztelő programnál lehetett haloványan kivenni a narancssárga "jelentem" gomb helyét, ami aztán idővel felszívódott ahogy abbahagytam a Wazerkedést vele.
Gyanítom, ha huzamosabb ideig használtam volna, akkor visszafordíthatatlanul beleégett volna.

(#11011) janaman01 válasza TODI1111 (#10998) üzenetére


janaman01
addikt


Köszi szépen mindent így csináltam de a RegiStar megjelenés legfölül még mindig ott van ha lehúzom az értesítő sávot..
Valami tipp még esetleg?
:R

Szerk: na elöször beraktam az android rendszert...úgy ugye tiltott mindent és utána szerkesztettem és beirtam a title hogy ugye RegiStar - a többi alkalmazás felett..igy már jó
Csak renélem hogy a többi android rendszer értesítést azért megkapom..ezt hogy tudnám tesztelni hogy a többi android rendszer értesítéseket megkapom e?

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#11012) Remiel válasza oszkarfincs (#11002) üzenetére


Remiel
őstag

4000 ft volt a 2 gyári fólia, te 2200 - ért vettél két szart és utána azt kérdezed mi rá a jó?

No offense, de a telefont mennyiért vetted? Én szeretek tokokat rendelni az aliról, de nem azért mert 1500, hanem mert itthon szar sincs ami jópofa, vagy gyári van, vagy valami szintén fos csilliárd forintért, de fóliát nem ott veszek. Bár hazudok mert vettem egy teljesen körbe fedő fóliát, de még ki se bontottam, mert feltettem a gyárit.

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#11013) Capella válasza janaman01 (#11011) üzenetére


Capella
senior tag

A Title-ba magától beírja, felajánja a RegiStar szöveget az app.
Más értesítést nem fog letiltani, csak aminek ugyanez a title szövege.

Mire ez az ikonkérdés nálam megoldódott, kénytelen voltam mégis kikapcsolni ezt a Back-Tap funkciót.
Elég sűrűn elkezdett képernyőmentéseket csinálni. Dupla koppintásokat érzékelt, pedig nem a hátlapon kopogtattam. :W
Nálam ez így nem oké. Egyedül a Beállítások menü testreszabására tudom használni. Arra tényleg jó.

(#11014) Sun777 válasza oszkarfincs (#11002) üzenetére


Sun777
junior tag

Szia!

Üvegfóliák: erről már volt szó sokszor (érdemes rákeresni az üvegfólia szóra ebben a topikban), de leírom hogy egyben legyen:

1. Erre a telefonra az ívelt kijelző miatt hagyományos üvegfólia, olyan, ami a teljes felületén ragad, nem tapad fel mert nem tudja követni a görbületet.
A "harmadosztályú" üvegfóliák, amik középen nem is ragasztósak, csak a kereten ragadnak körbe (ezeket lehet felismerni a fekete peremükről, a "pixel-kitakarásról"), azok ugyan fennmaradnak, de csak rövid ideig. Nem tökéletes az illeszkedésük, mivel csak a kereten ragadnak, könnyen bemegy bármi kosz, por a fólia alá. Mégis árulják ezeket pedig kész átverés. Ujjlenyomat olvasó nem működik ezekkel. Ne felejtsük el, itt ultrahangos olvasó van!
2. Az "UV fóliák" vagyis egy hagyományos üvegfólia minusz öntapadó ragasztó réteg, helyette LOCA gél és UV lámpa... nos ezek már fennmaradnak szépen, többnyire az ujjlenyomat olvasó is működik velük, de én nem szeretem ezeket a folyékony ragasztó miatt. Ettől függetlenül jók.
3. ClearPlex a MediaMarktból vagy hasonló fólia a Yettel-től: ezek teljesen jók, puha fóliák de ütésállóak, és fel is helyezik szakszerűen. Működik az ujjlenyomat, tökéletes az illeszkedés, ajánlom. Bár ennek hátránya hogy elég "gumiszerűek" tehát más lesz a telefon tapintása és idővel el is használódik. (körömlenyomat stb). Kb. fél évente cserélni érdemes szerintem.
4. Samsung fólia. [link] Ez praktikus mert könnyedén felhelyezhető házilag is, és véd a karcok ellen, de nem ütésálló. Ha kinyitható/flip tokkal használod a telefont akkor viszont jó lehet. Ezt nevezik itt néhányan "gyári fóliának" ami helytelen megnevezés mert gyárilag nincs rajta fólia, de mondjuk olyan értelemben "gyári" hogy ezt a Samsung gyártja, csak külön kell megvenni.
5. Az úgynevezett "De az én telefonomon van gyárilag fólia" típusú fólia: ez fóliának nem tekinthető, ez csak egy gyári védőtakaró hogy szállítás közben ne sérüljön. Nem véd a mély karcok ellen, rontja a képminőséget és rá is van írva egy kiálló sarokfülre hogy "peel off here" vagyis itt tépd le. Ez beleakad értelemszerűen mindenbe, és magától lejön. Mert nem is arra való hogy rajtamaradjon, ezt a kicsomagoláskor szokás eltávolítani.

(#11015) janaman01 válasza Capella (#11013) üzenetére


janaman01
addikt

Hát ez érdekes mert ugye rákerestem az android rendszerre , ugye katt rá és üres a title is meg a text us ..én írtam be ugye a Registar - a többi alkalmazás felett...de bem tiltotta úgy..
Csak most azt nem tudom hogy letiltotta ez az összes android alkalmazás értesítést...
Azt le kéne tesztelnem valahogy csak nem tudom hogyan..hogy az android rendszer értesítéseket most megkapom e?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#11016) janaman01 válasza janaman01 (#11015) üzenetére


janaman01
addikt

A vicc az egészben hogy töröltem mindent az auto notification ból sőt most már magát az alkalmazást is töröltem...a registart is újraraktam..( adatok törlése gyorsítótár stb...) és müködik a dupla kopp hátul viszont semmi értesítése nincs a RegiStarnak... hát ezt nem értem...mondjuk ez volt a cél, de érthetetlen az egész...újrainditottam a telót is...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#11017) Dave Crank válasza Sun777 (#11014) üzenetére


Dave Crank
senior tag

+1 a yetteles fóliára, korábban volt olyanom is, egész jó volt.
Illetve még korábban írtam, itt Kecskeméten a konzolcityben rohadt jó fóliát raknak fel. 4 hónapja van fent a telón, és azóta se vált el semennyire.
Clearpex már aznap elvált a széléről.
Üveg szerintem erre a telóra és más ultrasonic szenzoros ujjlenyomatolvasós telóra felejtős, szerintem csak optikai szenzorosokon jó.
Tudom sokan mondják a whitestone-t meg még egykét drágábbat, próbáltam, trükközve felrakva, de nagyon gyér vele a felismerés.
Amit a konzolos boltban felraktak, valami öngyógyító és kicsit ütéselnyelő fólia, teljes szélig véd, yettelestől is jobb. Korábbi telómra is ilyet rakattam, ami szintén ívelt volt, mi11-re, azon is tökéletes volt.
Akinek a közelében van ilyen üzlet (nem tudom országos szinten hol van még), annak ajánlom. Hátlapi fóliával együtt 6.000Ft.

Másik:
Megint újrahúztam a telót odinnal, clear installal.
De most a legutolsó A12-vel.
Ezzel egyik nyűgöm sincs, ami az A13-mal igen (lassú keresés a kontaktok között, lassú médiakimenet választó betöltés).

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#11018) oszkarfincs


oszkarfincs
aktív tag

Köszönöm a kijelzőfóliával kapcsolatos tippeket, véleményeket. Az elmúlt 10 évben minden mobilomra ebayről rendeltem a tempered glasst, mindig a legolcsóbb ötből választottam az értékelések és fórumozók kommentjei alapján és mindig elégedett voltam. Attól hogy olcsó, még lehet jó, de tény, hogy az S22U adottságai miatt ide most nem jó választás egy budget kivitel.

A 20 ezres üvegfóliákkal az a fenntartásom, hogy nem sokkal drágább a teljeskörű készülékbiztosítás évente. Ha évente egyszer cseréled a fóliát, máris ott vagy. És akkor vegyük hozzá, hogy a felhelyezéshez gyakorlat kell, lásd kommentek. De elfogadom, hogy ez a legjobb, leginnovatívabb megoldás.

A Samsungnál vettem a telefont, akartam volna gyári kijelzővédőt, de ott "csak fólia" van, ami gondolom maximum a karcok ellen véd. Most megnéztem újra, megtaláltam a videót a felhelyezésről, szimpatikusabb lett, de ez tényleg nem több egy fóliánál. Egyelőre efelé hajlok. Ezzel működik az ujjlenyomat? Ráér a kijelző szélére? Magától tapad vagy ragasztót kell nyomni a kijelzőre? A videó alapján nem kell ragasztó, de az egyik webshopban azt írják, hogy a ragasztót mellékelik.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#11019) csubííí válasza janaman01 (#11016) üzenetére


csubííí
senior tag

Szerintem amit kikapcsoltál az kikapcsolva maradt.

Töltsd le pl. ezt.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.luutinhit.assistivetouch

Engedélyezd, kapcsold be amit kell. Ez is meg fog jelenni az értesítési sávban. Nyomva tartod és elvisz oda ahova az említett alkalmazás is vitt. Ott a lista elején látni fogod ott van-e amit már letiltottál.
A már említett úton tudod visszakapcsolni. Fejlesztői beállítás stb...

[ Szerkesztve ]

(#11020) kanehu válasza minilego (#10988) üzenetére


kanehu
csendes tag

(#11021) janaman01 válasza csubííí (#11019) üzenetére


janaman01
addikt

Köszi szépen . Na ezzel a módszerrel megnéztem a listában ki volt kapcsolva a RegiStar és kb ennyi.
Lényeg hogy az az android rendszer be volt. És most müködik rendesen a hátsó kopp értesítés nélkül. Auto notifi nélkül is😃

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#11022) csubííí válasza janaman01 (#11021) üzenetére


csubííí
senior tag

Nincs mit, örülök, hogy tudtam segíteni.

(#11023) guriga1234


guriga1234
addikt

Ez a hátlapi duplakopp miért olyan fontos? Ugyanez elérhető a kijelzőn is, és nem kell hozzá registar.

(#11024) T0mcs válasza oszkarfincs (#11018) üzenetére


T0mcs
tag

Tök fölösleges a fólia de ha téged megnyugtat akkor a gyári az ajánlott...

(#11025) Száguldo válasza Joe_Muad_Dib (#10952) üzenetére


Száguldo
aktív tag

Ez sajnos nálam is így van és még nem találtam rá megoldást. :(((

(#11026) Joe_Muad_Dib


Joe_Muad_Dib
tag

Száguldo:
Basszus bocs, hogy örülök Neked, de végre egy sorstárs. Hátha lesz megoldás is Még1x bocs.

[ Szerkesztve ]

(#11027) forintuser válasza kanehu (#11020) üzenetére


forintuser
őstag

Így átmentek a jelszavak is?

Holnapkészítést vállalok.

(#11028) spider23


spider23
aktív tag

Megvolt az első csontra fagyásom egy hívás után. Kikapcsolni sem tudtam, dupla gombnyomásra egy idő után elindult a fényképező aztán sehova tovább. Semmire nem reagált majd kb fél perc után magától újra indult. :F

(#11029) mihail38 válasza spider23 (#11028) üzenetére


mihail38
aktív tag

Ráadásul nem vagy egyedül, tudom hogy ez neked nem segítség, de sajnos ez van.
Másoknak megy minden flottul ahogy kell mint egy Sjváci óra.... 🙂
Ne aggódj nekem nem ilyen telefonom van, de nem is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#11030) spider23


spider23
aktív tag

Annyi biztos hogy tegnap raktam fel a goodlock ot és azt allítgattam. Szóval az volt a változás, így lehet az kavart be. Azért ettől függetlenül nekem nagyon bejön a telefon. Azért fél évig mióta megvan semmi ilyesmi nem volt. Most figyelem és ha megint lesz ilyen akkor törlöm majd amire ráfogtam hogy miatta volt ez.

(#11031) hanti válasza spider23 (#11028) üzenetére


hanti
senior tag

Beállítások, eszközkarbantartó, jobb felső sarok 4 függőleges vonal. Itt megmutatja hogy mi okozta a fagyást.

(#11032) hanti válasza thedarkfox (#10991) üzenetére


hanti
senior tag

Kereteset még nem láttam, csak fehér hátterüt, mit ez!
[kép]

(#11033) spider23 válasza hanti (#11031) üzenetére


spider23
aktív tag

Mai napra ott nincs bejegyzés. 4 nappal ezelőtti az első az is valamelyik app altatásáról szól. Szóval ott nem derült ki hogy mi volt a baj.

(#11034) hanti válasza spider23 (#11033) üzenetére


hanti
senior tag

Gondolom le van tiltva a Goodlock értesítése?

(#11035) kanehu válasza forintuser (#11027) üzenetére


kanehu
csendes tag

Nyilván nem. De ha a Google password-öt használod, az működik.

(#11036) spider23 válasza hanti (#11034) üzenetére


spider23
aktív tag

Nincs letiltva semmi.

(#11037) hanti válasza spider23 (#11036) üzenetére


hanti
senior tag

Nálam többször jelzett 3d app összeomlást, de egyszer sem okoztak ezek fagyást, persze ezek nem a rendszerbe turkálnak.

(#11038) Hauzer


Hauzer
tag

Sziasztok!

Tudtok esetleg tippet ,hogy honnan lehet Samsung fóliát rendelni,ahol van is? Több helyről is vissza írtak ,hogy nincs..az elsőnek ki fizettem..most várhatom míg vissza utálják. :W

(#11039) janaman01


janaman01
addikt

Nálam is vannak anomáliák a droid 13 al...random csinálja...ugye elmegyek itthonról wifi nincs, 4g meg nem kapcsol be csak ha újrainditom a telót..., a pdf ket a drive ban néha nem nyitja meg, csak üres lapot látok...reggel ezt eljátszotta, most pl jó minden úgy hogy hizzá se nyúltam semmihez.. érdekes...

Mondjuk a fine lock előtt ezeket nem tapasztaltam..lehet az kavar be? Fene tudja

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#11040) hanti válasza janaman01 (#11039) üzenetére


hanti
senior tag

Nem vagy egyedül, a béta teszttel ez jár!

(#11041) TomPack válasza Hauzer (#11038) üzenetére


TomPack
őstag

Én is láttam, hogy mindenhol fogyóban van. És mivel hosszabb távra terveznék a telóval, -és nem is olyan hatalmas beruházás-, ezért épp a napokban rendeltem az Aqua-ból tartalékba! Ott is nézted már?

Update; ott is elfogyott :(((

[ Szerkesztve ]

(#11042) TomPack válasza janaman01 (#11039) üzenetére


TomPack
őstag

Esetleg tegyél próbát a GoodLock-al! Én azt használom, és nem tapasztalom a leírtakat.

(#11043) surgery válasza Hauzer (#11038) üzenetére


surgery
senior tag

Például. [link] vagy [link] [link]

(#11044) Teal'C válasza surgery (#11043) üzenetére


Teal'C
addikt

Itt is készletent ír: [link]

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#11045) janaman01 válasza TomPack (#11042) üzenetére


janaman01
addikt

A good lock ot hogy lehet felrakni/ használatra bírni mert ugye a régióban nem elérhető

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#11046) Taci válasza janaman01 (#11045) üzenetére


Taci
addikt

Az összefoglalóban van egy pont hozzá, illetve anno én S10+-ra ez alapján raktam fel: [link]

(#11047) janaman01 válasza Taci (#11046) üzenetére


janaman01
addikt

Köszi nézem! :R

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#11048) Curtain válasza janaman01 (#11045) üzenetére


Curtain
senior tag

link

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#11049) Tybike81 válasza Curtain (#11048) üzenetére


Tybike81
őstag

Ezekből mit érdemes felrakni, és mi mire jó?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#11050) Curtain válasza Tybike81 (#11049) üzenetére


Curtain
senior tag

Youtube-on sok videót találsz amik bemutatják a különböző modulokat. Én csak kettőt használok.

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.