Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) blueye válasza adamklark (#5200) üzenetére


blueye
veterán

Értem de jó tanács : több hely a jobb 👍

(#5202) adamklark válasza blueye (#5201) üzenetére


adamklark
senior tag

persze, csak több negatív tapasztalatom volt felhővel mint telefonnal (random eltűntek dolgok, google), ezért ami fontos azt nem törlöm telefonról hanem megtartom, persze megy gépre is néha

(#5203) guriga1234 válasza adamklark (#5200) üzenetére


guriga1234
addikt

A telefon kapacitása behatárolt. Ha nagyon sok képed van, pláne videóid, akkor kénytelen vagy valahova lementeni és így helyet felszabadítani, vagy ha nem fontosak neked ezek, akkor simán csak törölni.

(#5204) blueye válasza adamklark (#5202) üzenetére


blueye
veterán

OK, csak sok barátom sírt már 😂

(#5205) guriga1234 válasza adamklark (#5202) üzenetére


guriga1234
addikt

Nekem nincs tapasztalatom felhővel kapcsolatban, mert annál sokkal jobban védem a privát szférámat, mint hogy bármit is oda pakoljak. Az meg csak hab a tortán, hogy ha oda pakolsz bármit is, akkor a felhő tulaja jogot gyakorol minden fölött, amit ott tárolsz. Régen mintha így lett volna, azóta nem is érdekel a felhő. Mint ahogy faszbuk és társai sem. Meg bankok sem.

(#5206) blueye válasza guriga1234 (#5205) üzenetére


blueye
veterán

Ott a pont

(#5207) ForRedGlory válasza guriga1234 (#5205) üzenetére


ForRedGlory
félisten

A felhő lehet privát felhő is. 😂🙏

[ Szerkesztve ]

(#5208) adamklark válasza guriga1234 (#5205) üzenetére


adamklark
senior tag

igen ez így van, mármint a jogi része, de az nem érdekel annyira, inkább a megbízhatóság ami a felhőben nincs meg, olyan is volt hogy google fenyegetett hogy törli a drive-t (mert valamit benéztek, semmi illegális nem volt rajta), szerelmes levél után lekoptak

(#5209) guriga1234 válasza ForRedGlory (#5207) üzenetére


guriga1234
addikt

Azt én nem nevezem felhőnek. Magát az elnevezést is utálom. Ezek szerverek. Felhőből meg csapadék jön általában.

[ Szerkesztve ]

(#5210) mrThomi válasza kiszu (#5191) üzenetére


mrThomi
addikt

Köszi, megrendeltem amazonról, hozzá csaptam még egy samsung clear cover tpu tokot is. Szerdán jön meg akkor tudok nyilatkozni róla. Viszont a fólia felrakástól még mindig tartok, hogy a széle ne jöjjön fel mert amazonon vannak felhasználói képet és némelyik elég gyatra.

Neked is ez van amúgy fent amit linkeltem ? Te tetted fel ?

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (2a)

(#5211) ForRedGlory válasza guriga1234 (#5209) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ja értem, ezzel a komoly érveléssel nem lehet vitába szállni.

(#5212) bigmasterg válasza guriga1234 (#5205) üzenetére


bigmasterg
addikt

Azért bank nélkül a mai világban elég kemény Amish hozzáállás. :DDD

(#5213) geryboro válasza Teal'C (#5197) üzenetére


geryboro
senior tag

nalam van egy sandisk extreme pro ssd 2tb a mediatartalomnak.
usb-c kabellel ossze lehetne hozni a telefonnal, de ha jol tudom a bitlocker-t az android nem kezeli. :DDD , arra ott az ultrabook.
par havonta nyomok egy teljes mentest, es pucolast a telefonon aztan minden rendben van.
ezert nem is tartottam szuksegesnek a fel tb-os variaciot,
na meg a ram tobblet, annyi appot nem futtatok egyszerre.

felhotarhelyet regebben onedrive-t hasznaltam a microsoft szinkronizacio miatt, de levettek az extra ajandek tarhelyeket, igy 36gb semmire nem eleg. alapjaraton mar csak 5 ha jol tudom.
google drive 15gb, az eleg az emaileknek.
mega-t ajanlottak regen, de valahogy nem tetszett.
net nelkul meg ugye kuka.

aki fel a felho alapu szolgaltatastol, az nezzen utana a forgalmazo megbizhatosaganak illetve a tarolas titkositasa sem az utolso szempont. :K

apple oldalon eleg sok ismeros szeretettel hasznalja az icloud penzbe kerulo szolgaltatasat, nem is ertem hogy miert... :F

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#5214) mrThomi


mrThomi
addikt

Egy olyan gyors kérdésem lenne hogy a wipe cache partition törlése milyen problémákra jó ? Ha belaktam a telót meg lehet csinálni, nem fog törölni semmit a telóról ?

Nothing Phone (2a)

(#5215) Mr X válasza mrThomi (#5214) üzenetére


Mr X
veterán

Miért akarod megcsinálni, ha nem is tudod, mire jó? Van valami gond a telefonoddal?

(#5216) ace05 válasza mrThomi (#5214) üzenetére


ace05
senior tag

Ha úgy érzed, hogy frissítés után valami baj van a telóval, gyorsabban merül vagy valami más akkor kell csinálni.

(#5217) guriga1234 válasza bigmasterg (#5212) üzenetére


guriga1234
addikt

Ateista vagyok, az egyéb ismérvek sem jellemzők rám.

(#5218) z67


z67
őstag

Sziasztok!

Elnézést kérek, ha már volt témára kérdezek újra. Egy Mate 20 Pro-ról készülök/nék váltani. Igazából semmilyen gondom nincs vele, talán csak az ujjlenyomat a nyögvenyelős, ezért nem is vagyok biztos benne, hogy cserélnem kell. Úgy tudom az arcfelismerését még mindig nem körözte le senki azóta sem. A Samsungban ennél gyengébb arcfelismerés van, ugye?

A másik, ami aggaszt a dxomark 14. hely, nekem nagyon fontos a kamera része, de csak a fotózás, video egyáltalán nem érdekel. Szívem szerint vennék egy Xiaomi vagy Honor csúcsmodelt emiatt, de rohadt pofátlan az árazásuk, még a Samsunghoz képest is.

A harmadik, ami aggaszt a töltés 'lassúsága'.

Egyszóval, végtelenül hálás lennék, ha segítenétek a döntésben.

Ja, még egy dolog, vehetnék iPhone-t a kamera miatt, de Watch4-et használok és az Apple müanyag gyerekórája elborzaszt.

Nagyon szépen köszönöm! :R :R :R :R :R

(#5219) mrThomi válasza Mr X (#5215) üzenetére


mrThomi
addikt

Köszi a válaszokat.

Nagy gondom nincsen, az akksi idő nálam szuper, a juniusi frissítés után csak egy gyári beállitások visszaállítását csináltam, most laktam vissza a telót, nem tudom az elég volt e neki ?! Topikba vissza olvasva láttam hogy írta valaki, az apróbb laggok miatt gondoltam hátha segitene valamit, ezért kérdeztem hogy mire jó pontosan és mit tesz a telefonnal , nem akarnám még egyszer gyalulni.

Nothing Phone (2a)

(#5220) Dr V válasza z67 (#5218) üzenetére


Dr V
őstag

Dxomark egy kínai kamu oldal, már az S21U-t lehúzták, de mindenhol jókat írnak róla. Nem tudom a véleményüket objektíven kezelni.
A gyorstöltés számomra teljesen elfogadható, hogy neked milyen, lenne azt nem tudom. Neten nézzél teszteket, segíthetnek.
Arcfelismerést nem használom, de az ujjlenyomat teljesen élhető, ajánlott.

Más.
Gépelés közben elég érdekes bukott találtam.

[ Szerkesztve ]

(#5221) z67 válasza Dr V (#5220) üzenetére


z67
őstag

Nagyon köszönöm!

(#5222) icecave válasza z67 (#5218) üzenetére


icecave
nagyúr

Az Apple-t nem körötte le senki a face ID-ban, de tény, hogy a telefonodban is 3D-s szkennelés van, ami mindenképpen jobb, mint a Samsung 2D-s cucca, ami simán átverhető egy fotóval. Persze S22U esetén meg pont az ujjlenyomat olvasó jó és biztonságos eléggé :)

(#5223) susa03


susa03
csendes tag

Az alábbi kérdésem lenne felétek, háhta tud valaki segíteni :) Meg lehet-e azt csinálni, hogy két teljesen külön profilt állítok be két különböző fingerprintre? (Pl munka és saját profil) Annó a Huawei-em tudta, teljesen más "profil" töltött be más más fingerprintre, de a Note 9-em már nem. Változott-e azóta a helyzet? Sehol nem találok ilyen beállítást a telefonban. Ez azért is jó lenne, mert mikor átadom másnak a telefont pár percre, ne turkáljon már a személyes dolgaim között... Köszönöm! :)

susa03

(#5224) z67 válasza icecave (#5222) üzenetére


z67
őstag

Nagyon köszönöm. Ezért engedem el nehezen. Viszont az arcfelismerés csak a feloldásnál működik, banknál nem. Különben még mindig nem lépnék tovább. Tudom, hogy itt sem lesz arcos, nem is akarnám a 2D miatt, de elegem van az ujjnyálazásból, meg az egyéb kínlódásokból az ujjlenyomatos belépéskor. Ebben jobbra számíthatok?

[ Szerkesztve ]

(#5225) icecave válasza z67 (#5224) üzenetére


icecave
nagyúr

Nincs Ultrám, ezt majd megmondják azok, akik napi szinten használják. Kezdetek óta követem a topikot, mert kiemelt figyelemmel olvasom a történéseket a telefon miatt, így azért az általános dolgokban azért merek válaszolni egy-egy embernek. A régebbi modelleket is követtem, az alapján én azt olvasom ki, hogy jobb lett az ujjlenyomat olvasó, sőt, mint tudjuk, maga a leolvasó terület mérete is megnőtt kicsit.

iPhone-on megy Face ID-val minden, de sajnos neked az azért esik ki, mert a Watch 4 már wear OS-es és nem megy iPhone-al, mint a régebbi modellek, de ezt úgyis tudod.

[ Szerkesztve ]

(#5226) geryboro válasza z67 (#5224) üzenetére


geryboro
senior tag

2db mate 20 prom volt, 1. a kamu vizallosag miatt doglott be, masodik android frissites utan fosta ossze magat mikor a 2sim-bol mar csak 1-et kezelt.
mate 20-hoz kepest az arcfelismeres olyan -10%, mert ugye a matet vaksotetben is fel tudtad oldani.
40-45w gyorstoltes kozel azonos a meret miatt.
kameraban forradalmi volt a mate, de azota eltelt 4 ev, szoval s22u-ban csalodni nem fogsz.
kijelzo ppi-t leszamitva minden masban jobb a samsung.

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#5227) z67


z67
őstag

Nagyon köszönöm a segítőkészségeteket! :R :R :R

(#5228) Dr V válasza susa03 (#5223) üzenetére


Dr V
őstag

És ez mire lenne jó?
Olyat tud, h több ujjlenyomatot veszel fel.

(#5229) guriga1234 válasza susa03 (#5223) üzenetére


guriga1234
addikt

A személyes dolgaidat tedd a "Biztonságos Mappába".

(#5230) guriga1234 válasza icecave (#5222) üzenetére


guriga1234
addikt

"simán átverhető egy fotóval" - próbáltam, nem ment.
Az átverés egy fotóval simán kivédhető, ha az arcfelismerésnél gyorsan készít 3-5 képet. Ha mindegyik kép ugyanazt mutatja (minimális eltérés sincs közöttük), akkor az egy fénykép, tehát nem old fel.

[ Szerkesztve ]

(#5231) icecave válasza guriga1234 (#5230) üzenetére


icecave
nagyúr

Azért abban egyetértünk, hogy egy Face ID és egy 2D-s arcfelismerő között melyik az, amire nyugdt szívvel rábízod magad, mint biztonsági megoldás, ugye? :R

Egyébként nekem sikerült már, nem is használtam soha (igaz, Note 10+-on szóval simán fejlődhetett azóta). Ami mén hektikusan működött nekem mindig is, az a "biztonságos helyek (smart lock)", vagyis amikor beállítod pl. a lakásod,hogy ott ne kérnek semmilyen azonosítást. Nos, akkor kapcsoltam ki, mikor többször is előfordult, hogy már vagy fél órája eljöttem a lakásból, több km-re voltam, és még mindig vígan feloldott, bárminemű azonosítási kérelmet mellőzve.

[ Szerkesztve ]

(#5232) susa03


susa03
csendes tag

Például arra lenne jó, hogy egy telefont használnék személyes és céges használatra. Külön profillal, mindennel. Régi P10-em tudta ezt. Egyik ujjamra személyes profil, másikra céges. Teljesen más profilt töltött be és nem volt átjárhatóság a kettő között.

susa03

(#5233) guriga1234 válasza susa03 (#5232) üzenetére


guriga1234
addikt

Ezt tudod megtenni a biztonságos mappával. Elsőre nem értetted?

(#5234) guriga1234 válasza icecave (#5231) üzenetére


guriga1234
addikt

Egyetértünk, hogy a 3D-s profibb megoldás, de nekem elegendő a 2D is. Egyébként ujjlenyomattal oldom fel a telefont.

A "biztonságos helyeket" pont biztonsági szempontból nem használtam sosem. Tartom magam annyira nagy fiúnak, hogy el tudjam dönteni, hogy mikor oldjon fel. Mivel kényes vagyok az eszközeimre, hogy más ne babrálja őket, így még a lehetőségét is el akarom kerülni, hogy bárki hozzáférjen feloldott állapotban. A számítógépeimet is azonnal lockolom, amint felállok a géptől.

(#5235) mrThomi válasza susa03 (#5232) üzenetére


mrThomi
addikt

Samsungnál nem tudsz másik felhasználói fiokot létrehozni ha erre gondolsz. Azon belül adná magát hogy rendezed el az ikonokat, milyen appokat használsz, ujjlenyomatokat stb, de itt ez nem lehetséges tudtommal. Xiaomi, OPPO, Oneplus, ott azt hiszem van fiókváltási lehetőség egyénre szabott lehetőségekkel, de én soha egyik telefonomnál sem használtam ilyeneket így nincs tapasztalatom ebbe.

Nothing Phone (2a)

(#5236) adamklark válasza z67 (#5224) üzenetére


adamklark
senior tag

egyébként pont olvastam hogy tervezik az arccal fizetést, ha kompetitív lesz akkor lehet fejlődni fog samsungnál is az arcfelismerés, bár őszíntén nekem elég az ujjlenyomat:
https://hvg.hu/gazdasag/20220601_mastercard_biometrikus_fizetest, bár mennyire bulvár hír azt nem tudom

(#5237) z67 válasza adamklark (#5236) üzenetére


z67
őstag

Köszönöm!

(#5238) guriga1234 válasza icecave (#5222) üzenetére


guriga1234
addikt

A face ID fabatkát sem ért a covidos időkben, amikor maszkot kellett hordani. Ujjlenyomat olvasó meg már nem volt ugye...

(#5239) icecave válasza guriga1234 (#5238) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem ért, van Apple watch-om. Plusz bejött a maszkos feloldás is, igaz, viszonylag későn.

Akinek meg csak iPhone volt, óra nem, valóban hatalmas erőfeszítés volt beírni a jelkódot ezen átmeneti időszakban, tudom, sokan belerokkantak (mielőtt még kikezdene valaki, csak poénkodok, egyértelmű, hogy ezen időszakban a csak telefonnal rendelező iPhone tulajoknak jóval kényelemetlenebb volt, mint azoknak, akiknek volt ujjlenyomatos lehetőség.

(#5240) dnelb válasza icecave (#5239) üzenetére


dnelb
veterán

Nekem ért, van Apple watch-om
magyarul apple watch nélkül nem ért semmit. vagy watchot is adnak már ingyen iphone mellé?
egyébként neked szerintem nem való android, olyan vagy mint én , csak fordítva. 2x próbáltam meg iphonera áttérni, 3 napig bírtam mind2x és eladtam. Az induló rendszer fogása annyira erős, a szokások, a kis apróságok hogy nehéz átállni.

[ Szerkesztve ]

(#5241) Dr V


Dr V
őstag

Sim kártya kezelésre van egyszerűbb megoldás,mint a beállításokban való turkálás? Adat kártyámat szeretném ki-be kapcsolni, amikor nem wifin vagyok. Bixby rutin nem segít.

(#5242) icecave válasza dnelb (#5240) üzenetére


icecave
nagyúr

15 éve kísérem végig az iOS és az android alakulását, annyi telefonom volt minkét oldalról, hogy azt bevallani is ciki. Mindig azt mondom, a kettőből volna egy tökéletes rendszer, mert mindkettőnek megvannak az előnyei és hátrányai is a másikkal szemben (tisztára, mint Xbox vs. ps és az exkluzívok).
Az,hogy kinek meilyik élhetőbb, az meg egyéni preferencia kérdése ugye. Kiek mi a fontos. Engem ami visszavisz iOS-re mindig, az a szinte nulla IDLE fogyasztás, az egyszerű (egyben unalmas, ez tény), de megbízható szoftver, a sokéves támogatás, kiváló backup dolog, meg nyilván ezer más kis dolog is. Közben mégis hiányzik pár doridos feature, normális filekezelés, AOD, stb. Persze az "épp mi szívta le az akkut" állandó keresgélése, a google play services kiszámíthatatlan működése, stb. meg nem.

Ez persze már nagyon OFF és sorry érte. A lényeg, hogy nem véletlen követem a topikot, nem tudni, mikor leszek megint egy ideig "ezen az oldalon".

(#5243) S e t h válasza icecave (#5242) üzenetére


S e t h
nagyúr

Az idle fogyasztást akkor tudnám megérteni, ha olyan munkakörben dolgozol, hogy a nap végére ki van számítva az a pár százalék töltöttség ami az aksiban marad.
A frissítést viszont elfogadom, ott az iOS lekörözi az androidot.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#5244) dnelb válasza S e t h (#5243) üzenetére


dnelb
veterán

hát azért számít, már ha csak azt nézed ha 85-re töltöd VS 100-ra, az másfél óra SOT. na ez mind megmarad "ingyen" iOS-on, mert az tényleg nagyon jól megvan benne csinálva. Ahogy azt is megtudták csinálni hogy a 120hz ne fogyasszon többet, itt meg simán -15% , ami rengeteg..Viszont sok más apró funkció amit meg alapnak hiszel és több éve van droidon, az nincs.. Valóban a 2 rendszerből lenne jó 1 mix.
jah és akkor a hardverek közötti dolgokról ne is beszéljük :(

[ Szerkesztve ]

(#5245) Locutus


Locutus
veterán

Használ valaki nagyon vékony kemény tokot? Nem szilikon meg tpu, hanem tényleg kemény műanyag, akár softtouch felülettel, akár átlátszóban.
Eddig mindegyik notenál ilyen volt nekem. Épp csak elég vastag legyen a kamerákat elnyelni, és körben rápattan az élére. A legjobb ha a gombok csatik ki is vannak vágva rajta.
Talált már valaki ilyet s22 ultrához?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#5246) vezse válasza susa03 (#5232) üzenetére


vezse
tag

Szia! Ugyan még nincs meg ez a telefon(úton), de android 12-nél Beállítások->Rendszer->Több felhasználó lehetőségnél szerintem van rá mód másik usert vagy vendég fiókot hozzáadni. Az admin törölheti az alfiókokat, fordítva nem. Felhasználók közötti váltáskor ujjlenyomattal is lehet igazolni(vagy PIN kóddal), hogy ki a jogosult az adott fiókhoz. Én nem használom ezt a funkciót, de ha jól értem mit szeretnél, akkor valahol itt kell keresgélned. :)

(#5247) ollie válasza vezse (#5246) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs ilyen Samsung telefonoknál. Tableteknél viszont azt hiszem igen.

***

(#5248) vezse válasza ollie (#5247) üzenetére


vezse
tag

Akkor ez nem nyert. :( Jelenleg Sony Xperia 10 lll van, annál van ilyen lehetőség, ezért gondoltam, hogy itt is lehetséges. Köszi az infót. :)

(#5249) TiMoN


TiMoN
senior tag

Lehetséges hogy az S pen nem bírja a vizet?
Itt vagyok strand csináltam jó pár fotót vízbe most nem tud csatlakozni hozzá!?
Lehet ki nyirtam?:F

-TiMoN-

(#5250) ollie válasza TiMoN (#5249) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Úgy emlékszem, hogy már a Note10-nek is vízálló s penje volt. Várd meg, amíg megszárad, meg a lyuk is, amibe bele kell tolni.

[ Szerkesztve ]

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.