Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) Teal'C válasza Teal'C (#5448) üzenetére


Teal'C
addikt

A Samsung-tól 2.-án rendelt termékekről is megjött az értesítés. Akinek esetleg érdekes.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#5452) Xlendo


Xlendo
csendes tag

Sziasztok, elérhető még esetleg működő kuponok a készülékhez? SAMAJUS10 alap samsung kupon. De ezen kívül más használhatót nem találtam...

(#5453) bigmasterg válasza Xlendo (#5452) üzenetére


bigmasterg
addikt

[link]
Ezek a kódok mennek mindig.
Itt is volt 1-2 berakva, de a Bestbuy topicba sokkal többet belinkeltek.

(#5454) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Ha már akku téma volt.
Ti használjátok az "akkumulátorvédelem" funkciót? Amivel max 85%-ig engedi tölteni a telefont?
Bekapcsoltam majdnem egy hete, de kicsit hiányzik az a 15%.
Ma pl 8:00kor húztam le a töltőről és 1,5 órával később már csak 70%on van a telefon.
Tegnap is már nap közepén felraktam töltőre, mivel 40% köré/alá esett a szint.
Ha ugyanakkor 55 körül lenne (a + 15%), akkor simán hagynám mert kibírná estig.

(#5455) adamklark válasza bigmasterg (#5454) üzenetére


adamklark
senior tag

akkor használom ha este rakom fel alvás előtt, egyébként nem

(#5456) Maxxy10 válasza bigmasterg (#5454) üzenetére


Maxxy10
addikt

Én nem használtom, ez még mindig csak egy telefon. A telefon van értem és nem fordítva bármikor történhet valami baj és nekem akkor legyen feltöltve a telefonom.

(#5457) Kiruci


Kiruci
újonc

Sziasztok,kinek milyen selfibot vagy tripod vált be ?S 22ultra az alany... Természetfotók készítéséhez gondoltam. ;)

[ Szerkesztve ]

(#5458) Teal'C válasza Kiruci (#5457) üzenetére


Teal'C
addikt

Én a gyárit vettem ipon-ban akcióban 7e volt. [link]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#5459) subset válasza ShadowLac (#5446) üzenetére


subset
senior tag

Ha számít az élettartam ez a hozzáállás a követendő szerintem is.
Ha nincs rá szükség minek erőltetni...persze aki egész nap nyomkod, annak nem mindegy meddig lóg a töltőn és van hozzáláncolva egy konnektorhoz :)
Mondjuk lehet alvás időben is tölteni, akkor meg tényleg ráér szvsz.

Használj Te is szabad szoftvert !

(#5460) gery14


gery14
senior tag

Hasonlo tok s22 Ultra hoz mint a ringke fision x ? A spigen en kivul uag ismerem nem kell :D

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#5461) sanyimobil válasza surgery (#5258) üzenetére


sanyimobil
csendes tag

Én megvettem a gyári fóliát.

Nekem nem sikerült úgy felrakni, hogy ne álljon el a széle egy kicsit. Azt írják, teljesen kompatibilis az ujjlenyomat olvasóval, de nekem nem mindig működik, valamikor az 'accidental screen protection'-t dobja fel, mióta rajta van a fólia. Az alsó 3 virtuális gomb sem teljesen ok, van hogy érzékeli jól, van hogy összevissza csinál mindent.

Ennél még az a vékony valami is jobb volt, ami a dobozban rajta volt (de az is feljött a szélén egy idő után, azért akartam helyette vmit). Most az üvegfólia felé hajlok, hátha az rendesen rásimul a széleire, de nem tudom az ujjlenyomat olvasó fog-e működni.... :(

[ Szerkesztve ]

(#5462) kchris78 válasza subset (#5459) üzenetére


kchris78
veterán

én azt veszem észre ezek a dolgok eltörpülnek másik akku degradáló dolog mellett éspedig a hőmérséklet. nyáron a zsebben. egy meleg autóban, amit még nem hűtött le a klíma.. ezer ok.. és nem csak a környezeti meleg hanem mindig van egy minimális hőleadás. simán felmegy a telefon hőmérséklete 28-30 fokra ilyenkor vagy akár e fölé és az jobban számít.

(#5463) bigmasterg válasza Kiruci (#5457) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nálam már több telefonos állvány tönkrement, elkopott, eltört

Ha jobb minőséget szeretnél, akkor vegyél egy olcsóbb fényképezőgép állványt és arra telefontartót. Azok sokkal masszívabbak, stabilabbak és sokáig bírják. Persze selfiebotnak nem igazán alkalmasak.

szerk.:
#5461sanyimobil
Nálam a gyári fólia 6 napja van fent és továbbra is hibátlan.
Eleve úgy sikerült felrakni, hogy teljesen lesimult a szélére, majd még aznap, az itt olvasottak után még rámentem hajszárítóval is.

[ Szerkesztve ]

(#5464) bbsofficial válasza kchris78 (#5462) üzenetére


bbsofficial
tag

30 fok egyáltalán nem sok az akkunak, 35-40 felett, pláne tűző napon vannak a problémák, illetve télen.

Képernyőbeégés esetén még mindig jár akkucsere? 3 év esetén nem elképzelhetetlen a beégés normál használat mellett.

(#5465) surgery válasza sanyimobil (#5461) üzenetére


surgery
senior tag

Hát nekem ma jött meg a gyári fólia megpróbálom délután feltenni olvastam olyat is hogy hajszárítózni kell akkor ràsimul teljesen. Egy próbát megér ha nem lesz jó elengedem azt a fólia dolgot.

(#5466) Curtain válasza subset (#5459) üzenetére


Curtain
senior tag

Én mindíg 100%-ig töltöm a mobiljaim. Tegyük fel hogy ez miatt kb 2 év alatt veszít a kapacitásából 10-15%ot. (többet nem hinném). Mi értelme van akkor ennek a 85%-ig töltésnek? :F

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#5467) bigmasterg válasza surgery (#5465) üzenetére


bigmasterg
addikt

[link] Ezt nézd meg azért előtte, + felrakás előtt nem árthat ablaktisztítóval megtisztítani a kijelzőt. Nekem jobban bevált, mint a nedves törlőkendő.

(#5468) Teal'C


Teal'C
addikt

Megjött a Jézuska

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#5469) surgery válasza bigmasterg (#5467) üzenetére


surgery
senior tag

Délután majd beszámolok hogy sikerült :R

(#5470) gyuri81 válasza bigmasterg (#5454) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Szerintem ez teljes mértékben egyénfüggő.
Nálam be van kapcsolva! Reggel olyan 4 körül húztam le a töltőről mikor kimentem mosdóba. Böngésztem, nyomkodtam, üzeneváltások voltak ma délelőtt és 75%-on van, iszonyatos gyenge térerő mellett. Este olyan 30-40%-on teszem töltőre.
Hétvégén kikapcsolom az akksi védelmet, így 100%-ra töltöm, így kibírja a szombat, vasárnapot.

[ Szerkesztve ]

(#5471) lcee79 válasza Curtain (#5466) üzenetére


lcee79
őstag

Én is mindig 100%-ra töltök.

5 évig használtam egy Mate 10 pro-t, mindig 100%-ra töltöttem,
de szinte sosem merült 20% alá :)
Most hogy megvan az S22 Ultra már nincs nagy igénybevétel, de otthon van.
Tegnapelőtt pont éjfélkor lett kész a töltés 100%-ra és lehúztam. (5 éves akksi)
Igaz már nincs benne sim és nem volt használva nap közben
Tegnap este ránéztem 22 óra alatt 3%-ot merült.
A mostani telefonok 3%-ot simán lemerülnek egy 6 órás éjszaka alatt, úgy is ha minden szinkronizálás ki van kapcsolva.

Szóval én úgy tapasztaltam, hogy a 100%-ra töltés nem tette tönkre egyáltalán az akksimat. és ez 5 év távlatában szerintem hosszútávú tapasztalatnak lehet mondani.:)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#5472) Curtain válasza lcee79 (#5471) üzenetére


Curtain
senior tag

Picit olyan nekem ez a 85%-ig töltés mintha az ember direkt akarná szivatni magát. Föleg egy olyan mobilnál ami nem az üzemidejéről híres. De ez csak az én véleményem, mindenki úgy és addig tölti a mobilját ahogyan akarja. :R

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#5473) lcee79 válasza Curtain (#5472) üzenetére


lcee79
őstag

Hát igen. :)

Amúgy szerintem nem olyan rossz a használati üzemideje az S22 Ultrának.
Tegnap majdnem 5 óra képernyőidővel 40%ot merült
És még volt bőven benne.
És ebben 2-3 óra játék is volt, ami a régebbi telefonomat sokkal jobban merítette.
Annál a készenléti idő volt nagyon jó, de ha már pörgött a proci, nagyobbakat ugrált le a százalékjelző :D

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#5474) Laraxior válasza lcee79 (#5473) üzenetére


Laraxior
titán

Ki lehet jelenteni, hogy nagyon jó az üzemideje, vagy ha nem, akkor én mindenképpen megvagyok vele elégedve. Szabadban használom, ergo kb max fényerőn megy, mobilnettel, nem is wifivel kb egész nap, és még sosem kellett töltőre tennem napközben :K
Wifivel jóval többet bír, mobilnet azért lehúzza a készenléti idejét.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#5475) JockeyEwing válasza bigmasterg (#5454) üzenetére


JockeyEwing
aktív tag

Én úgy oldottam meg, hogy 22.00-tól 5.15-ig Bixby rutin bekapcsolja az akkuvédelmet. 85%-on pihen, 5.15 után elindítja a töltést, 6-ra feltölt mire felkelek, így nem sokat van 100%-on, egyből leveszem és irány a munka. Így megvan a 100%, de mégsem áll rajta egész éjjel.

(#5476) csubííí válasza JockeyEwing (#5475) üzenetére


csubííí
senior tag

85%-on ugyanúgy áll (tartva van) , az sem jó. Így teljesen mindegy, hogy 85% vagy 100%-on állna (tartva volna).

[ Szerkesztve ]

(#5477) boksz válasza Curtain (#5472) üzenetére


boksz
senior tag

A 85% töltést annak a felhasználónak találták ki aki állandóan tölti a telefonját.
Gondolok itt pl. vezeték néklüli töltők.
Kocsiba be és ott a tartó tölti, a munkahelyent a töltő tölti, otthon a töltőn a helye.
Így nagyon praktikus a 85%...

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#5478) sfefe válasza lcee79 (#5471) üzenetére


sfefe
őstag

Szintén....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#5479) subset válasza Curtain (#5466) üzenetére


subset
senior tag

Én is 100-ig szoktam általában...de nyilván van valamennyi értelme a 85%-nak. Neked kell ezt mérlegelni.
Sok helyen mondják még ugye, hogy ne töltsd tele (laptopoknál is van hogy alapból nem tölt teljesen fel)

@kchris78
Igen a zsebedben és az autóban is melegszik - de a zsebedben nyilván nem töltöd közben, tehát ott nincs különösebb igénybevétel az akku felé - hacsak nincs beakadva egy messenger :)
Illetve forró autóba is az év csekély részében kerül csak a teló - és azzal nem tudsz mit kezdeni, ellenben töltőre minimum 2 naponta ráteszed télen nyáron.

A lényeg szvsz, hogy foglalkozol-e azzal - érdekel-e, hogy kíméld vagy sem a lassabb töltéssel - persze csak abban az esetben ha neked ráér mire megvan lassabban is ! És az is lehet, hogy nem sokat nyersz a kíméléssel...Mindenki úgy csinálja ahogy akarja ! :)

Azt azért meg lehet figyelni, hogy főleg almáék és jelen esetben a samu sem annyira erőlteti, hogy megnyerjék a töltési versenyt...elgondolkodtató ez is.

Használj Te is szabad szoftvert !

(#5480) Curtain válasza boksz (#5477) üzenetére


Curtain
senior tag

Mondjuk igen így jogos és van értelme.

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#5481) surgery válasza bigmasterg (#5467) üzenetére


surgery
senior tag

Feltettem de azért maradt egy két levegő buborék alatta másképp nem ment.Esetleg később kisimul? Persze már elhasználtam mind a kettőt :DD a másik még levegősebb lett.

[ Szerkesztve ]

(#5482) PeteePeti válasza surgery (#5481) üzenetére


PeteePeti
őstag

A levegőt szépen ki lehet dolgozni alóla! Viszont, ha valami por, vagy szösz maradt ott, akkor azt nem tudod eltűntetni, mert amiatt soha nem tud majd tökéletesen simulni a fólia a kijelzőre!

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#5483) surgery válasza PeteePeti (#5482) üzenetére


surgery
senior tag

Hát nem tudtam kidolgozni pedig nem volt por na most a ronggyal lehet sikeres lesz :DD

[ Szerkesztve ]

(#5484) surgery válasza PeteePeti (#5482) üzenetére


surgery
senior tag

De rendesen kell dolgozni vele

(#5485) bigmasterg válasza JockeyEwing (#5475) üzenetére


bigmasterg
addikt

Na ez jó ötlet,
Bixby rutinokhoz még hozzá sem nyúltam, de majd belövöm én is, hogy kb ébresztőre töltsön maxra. Ezt 2., almás teló magától tudja.

Más:
Gyári kamera app-ban be lehet valahogyan fixen kapcsolni a HDR-t?
Automatikusan kapcsolja ki-be, de volt már olyan amikor jól jött volna, de mégsem kapcsolta be magától.

[ Szerkesztve ]

(#5486) PeteePeti válasza surgery (#5484) üzenetére


PeteePeti
őstag

Hát nyomni kell rendesen őket, a simogatás itt most nem célravezető! ;)

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#5487) babosf válasza TODI1111 (#5444) üzenetére


babosf
aktív tag

igen én az alapján csináltam ..egyszerű volt. köszi.
akkor marad még a note 20 ultra..... izraeli volt még talán ami ment..gondolom itt az sem megy különben írtad volna :)

Galaxy S23 Ultra

(#5488) surgery válasza PeteePeti (#5486) üzenetére


surgery
senior tag

Igen már nincs alatta semmi izomból kell de tényleg eltűnt az összes :R Szóval ha valakinek buborékos nem kell a másik fólia szépen ki lehet dolgozni :C

(#5489) surgery válasza PeteePeti (#5486) üzenetére


surgery
senior tag

Remélem a tok nem fogja bántani a szélét :O

(#5490) madkiller válasza csubííí (#5476) üzenetére


madkiller
őstag

Szerintem is mindegy. Mindegy, hogy 85%on libikokázik egész éjjel vagy 100%on.

(#5491) HaliGab23 válasza csubííí (#5476) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Venni kell egy digitális időkapcsolót, amibe a töltő be van dugva, és este lefekvéskor rádugni a telót. A digitális időkapcsoló meg legyen úgy beállítva, hogy pl. hajnal 4től kapcsoljon be (vagy kinek mikor kell), és normál töltéssel így reggel 6ra tele is a teló :) :))

Valami hasonlót:

[link]

[ Szerkesztve ]

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#5492) csubííí válasza HaliGab23 (#5491) üzenetére


csubííí
senior tag

Ez jó ötlet, de nekem nincs szükségem rá. :)

Én így töltöm...

[ Szerkesztve ]

(#5493) gyuri81 válasza Teal'C (#5468) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Ejjj micsoda pakk. Majd írj ha kész lett a fehér ultra :)

(#5494) csubííí válasza HaliGab23 (#5491) üzenetére


csubííí
senior tag

Eltűnt amit szerkeztéskor írtam #5492.

Töltve csak lassú töltés, szinte mindig kikapcsolt állapotban. Ritkán bekapcsolva, de ebben az esetben ha a töltés kész, akkor leveszem a töltőről. 20% alá soha merítem, rátöltögetés nincs, ha töltőre kerül amíg nem töltött fel rajta marad. Késő este vagy korán reggel töltöm, használat függvényében két-három naponta.

[ Szerkesztve ]

(#5495) HaliGab23 válasza csubííí (#5492) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Általánosságban írtam, csak az általad feltárt problémához kapcsoltam :)

Amúgy ez most jutott eszembe, én közben már meg is csináltam, mostantól így töltöm.

Én lefekvéskor teszem rá mindig, reggel veszem le, így kevesebbet fog hintázni.

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#5496) Teal'C válasza gyuri81 (#5493) üzenetére


Teal'C
addikt

Már kész, és csodaszép. Minden átmásolva belakva. :D

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#5497) balintka


balintka
addikt

Ha már írtátok a kijelző fóliát. Tényleg nincs rajta gyárilag fólia?

(#5498) pontyos


pontyos
senior tag

helló, usb ről másolnék a gépre, de sehogy sem sikerül a kapcsolatot létrehozni. Fejlesztői beállításban engedélyezve van az usb hibakeresés ill a képek másolása funkció. Mit rontok még el :F valahol még kell egy engedély?

(#5499) surgery válasza balintka (#5497) üzenetére


surgery
senior tag

Sajnos nincs :N

(#5500) Scarabeus válasza surgery (#5499) üzenetére


Scarabeus
tag

Akkor ezek szerint holnap első utam az MM-be vezet felrakatni a clearpexet .. :F

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.