Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Laraxior válasza madkiller (#4000) üzenetére


Laraxior
titán

...és a felbontás maxon használata? Mert nekem a középsőn van, alapból. :F

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#4002) gyuri81 válasza Laraxior (#4001) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Nézd meg ezt a videót :)
[link]

(#4003) doooo válasza p87 (#3999) üzenetére


doooo
veterán

"Szerintem meg ha van egy applikáció ami az egyik telefonon vaj sima a másikon pedig akadozik akkor nem az app-al van a probléma."

Hát pedig abszolút nyilvánvaló, hogy azzal és csakis azzal van a probléma az ilyen esetekben. Nincs egyébként millió féle telefon, amire optimalizálni kell, SoC-kre kell optimalizálni, azokból meg azért nincs sok. A dollármilliókat meg milliárdokat hozó appok fejlesztői meg vehetnék a fáradtságot, hogy tízmilliók által használt SoC-kre optimalizálják az appjaikat. Ezesetben az Exynos 2200-ra.

(#4004) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Nekem most erősen laggol a telefon a legújabb frissítés után.

(#4005) S e t h válasza gjoco1 (#3998) üzenetére


S e t h
nagyúr

Lehet egyszer rászánom az időt, viszont azt nem lehet rólad mondani, hogy nem vagy ügyes. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#4006) guriga1234 válasza madkiller (#4000) üzenetére


guriga1234
addikt

Már ahol. Egyébként nekem a 120Hz semmi pluszt nem ad, számomra felesleges.

(#4007) gyuri81


gyuri81
Topikgazda

(#4008) T0rnad0 válasza Maxxy10 (#4004) üzenetére


T0rnad0
addikt

Wipe Cache Partition-t (jó USB C-s füles is, akkor nem kell gép) vagy/és SD Maid-et próbáld meg esetleg.

Z Fold 4

(#4009) gyuri81


gyuri81
Topikgazda

Bekapcsoltam a fejlesztői menüben a képfrissítés kijelzését, de azt tapasztalom, hogy a telefon folyamatosan 120Hz-en megy. Ez mitől lehet?? Kb 1 hónapja néztem, akkor simán visszavette a frekit. :(

Szerk: meg is van a titok! A fényerő függvényben is szabályozza a frekvenciát. Ha nagyon alacsony a fényerő, akkor nem veszi vissza 120Hz-ről. Fél fényerő környékén vagy épp alatta, 60Hz-ig veszi vissza.

[ Szerkesztve ]

(#4010) Laraxior válasza gyuri81 (#4009) üzenetére


Laraxior
titán

...es tenyleg :K

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#4011) bordi10 válasza gyuri81 (#4009) üzenetére


bordi10
senior tag

Próbáld ki a Galaxy Max Hz app-ot, 7 napos trial aztán instant buy 5 dodóért :K
ADB-n kell neki egy "Write jogsi" de root nem [link]
Tök minimális fényerőn is megáll 10 Hz-en pl de ez csak 1 a sok beállítás közül.

(A fotó miatt vettem csak le 2 kattintással 10 Hz-re, amúgy fix 96Hz-en használom adaptív nélkül :K )

[ Szerkesztve ]

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#4012) S e t h válasza bordi10 (#4011) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én sokáig használtam és követtem is a topikját a xda-n, de nem tudom azt mondani, hogy érzékelhető volt számomra mennyit is nyertem az aksin, de jobbat mondok, topikon belül sem volt ez téma, így meg viszont a létjogosultságát nem értem.

Nagyjából mindenki arról beszél, hogy ki milyen bugot talált és ki kéne javítani, én meg lassan meguntam használni.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#4013) bordi10 válasza S e t h (#4012) üzenetére


bordi10
senior tag

Én pl nem az aksi miatt használom, a fix rate miatt :DDD nem kell az adaptív vezérlés.

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#4014) pepe792 válasza p87 (#3999) üzenetére


pepe792
tag

Nem mindegy milyen hardverre fejlesztesz ... vegyünk egy ugyanolyan pc-t ami csak a videókartyában különbözik. (AMD/NVIDIA) Ott sem fog ugyanúgy futni egy játék, még ha a két kártya paraméterei meg is egyeznek..

(#4015) TODI1111


TODI1111
addikt

SEK csc-re is megjött a májusi frissítés.

(#4016) gyuri81 válasza bordi10 (#4011) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Igen, hallottam már róla, talan Kasya ajánlotta korábban nekem.
Valószínűleg azért nem engedélyezik alacsony fényerőn nehogy villódzás legyen?!?!?
De egyébként van számottevő haszna ha belenyúlok a freki szabályozásba? ( ergo meg mutatkozni a fogyasztásban?) Seth kolléga szerint nem jelentős.

Ez melyik betűtípus? Szép letisztult :)

Én pl nem az aksi miatt használom, a fix rate miatt :DDD nem kell az adaptív vezérlés.

És ennek így mi az előnye?

[ Szerkesztve ]

(#4017) Bagoly81 válasza S e t h (#3978) üzenetére


Bagoly81
aktív tag

kb énis igy vagyok, s20 ultráról váltottam, az akadozás nálam is előfordul, a megoldás az lett, hogy a képernyőfelbontást levettem fhd+ ra , meg most tesztelem hd+ on, sajnos a legnyobb felbontáson akad a gép, szégyen.

(#4018) pepe792 válasza Bagoly81 (#4017) üzenetére


pepe792
tag

Nálam nem akad..

(#4019) Gomez1984 válasza Bagoly81 (#4017) üzenetére


Gomez1984
aktív tag

400K+ kifizetni valamiért hogy HD+ felbontáson használd?
Én QHD-n használom kimaxolva mindent, teljesen jól megy. ( mondjuk nem egy GT2 Pro )
Amúgy szégyen igen hogy nem teljesen fluid a rendszer :)

(#4020) bordi10 válasza gyuri81 (#4016) üzenetére


bordi10
senior tag

Fogyasztást nem mértem/mérek. Nekem a fix 96Hz a lényeg, 120 felesleges. 60->96 óriási a különbség, 96->120 alig észrevehető. 120ról levéve lehet nyerni pár %-ot aksiban, akinek fontos. Én úgy vagyok vele, hogy egy tizedpillanatra se kelljen "gondolkoznia" a procinak, ha görgetek.
[link] itt érdemes tesztelni, hogy milyen ha adaptív mellett nem nyúlsz a kijelzőhöz, azonnal szaggat az animáció pár mp múlva. Fix értéknél végig smooth.
A font pedig Gilroy Medium :K

[ Szerkesztve ]

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#4021) madkiller válasza Gomez1984 (#4019) üzenetére


madkiller
őstag

Hát teljesen sima szerintem sosem lesz egy samsung én ezt már így elfogadtam. Ez van. Vannak időszakai mikor vajsima minden, máskor megjönnek a mikor akadások. Akkor szoktam wipe cache/sdmaid. Foglalkozos a történet. De pl feleségem telefonját a kezembe vettem, mindig észrevettem, hogy az övé gyorsabb. Mások az apphasználati szokások. S10eje fluidabb volt a 6gb ramjával, mint a Note10+om stb.

(#4022) ShadowLac válasza madkiller (#4021) üzenetére


ShadowLac
addikt

Az én telóm nagyon unalmas. Semmilyen hibát nem találtam 1 hónap alatt.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#4023) kanqkac válasza alasoh (#3985) üzenetére


kanqkac
lelkes újonc

Én is ott rakattam fel Clearplex fóliát 4 napja, de nem tetszik, lehet, hogy inkább Samsung üzletben rakatok rá gyári fóliát. Állítólag hajszárítózni kellene, hogy újra kisimuljon, de alapból se tükörsima a felszíne, ocsmány és zavaró napfényben nézve..

A mai frissítés óta a Chrome képtelen normálisan működni, nem vált át a rendszerrel együtt sötétről világos témára, ha kijelölt szövegre szeretnék rákeresni, "Nem sikerült elérni a hálózatot" (bár korábban is volt ilyen). A telefon indítása már a legelejétől kezdve fájdalmasan lassú, megkésve töltenek be a widgetek, a 4 éves, leharcolt S9+-om viselkedik most így, de azzal újkorában nem volt ennyi idegesítő megakadás meg probléma.. Akkuidőn nem tudom, hogy lehetne még javítani, 71 alkalmazást alvó módba raktam, hogy ne tudjanak a háttérben működni, de így is van, hogy repülő üzemmódban estéről reggelre 10-20%-ot merül.

[ Szerkesztve ]

(#4024) Gomez1984 válasza kanqkac (#4023) üzenetére


Gomez1984
aktív tag

A 10-20% elég sok.
Én nem tiltottam le semmit, max 4-6% ot merül reggelig.
Nem lehet hogy valami rendszerappot is letiltottál amit nem kellene?
Vagy nem keres folyamatosan hálózatot? Akkor szokott ilyen merülést produkálni egy Samsung.

(#4025) kanqkac válasza Gomez1984 (#4024) üzenetére


kanqkac
lelkes újonc

Nem tudom, hogy keres-e hálózatot, de valami a háttérben nem nem oké, a Smart Lock Megbízható helyek se működik normálisan, hiába van beállítva egy cím, teljesen random, hogy felold, vagy sem

(#4026) Bagoly81


Bagoly81
aktív tag

egykis saját véleményem volna ezzel az akadozással kapcsolatossan,, pl userenként váltzik ki mennyi social appot használ, és ha viber , watcup, face, insta , telegram, twitter, meg kitudja még mennyi minden van, ezek aztán pörgetik a telot, a másik meg bizonyos weblapok , oldalak, hirdetések, olyan felbontású képeket használnak amitől konkrétan behall( lelasul, "akadozik a gőregetés" s20nál nagyondurván észrelehetett venni, de ittis ja persze 120 hz en, 60 on is akadozik, de ott kisebbebb a a különbség, én megszoktam,, és néha mosolyogok rajta , néha meg dühitt, mivel csak samum volt, nincs összehasonlitási alapom

(#4027) F40


F40
csendes tag

Sziasztok!

A múlt héten én is vettem egy 256 gigás S22 Ultrát a Samsung honlapjáról, néhány tapasztalatomat megosztom Veletek, hátha másnak is érdekes lehet.
Szerda délelőtt rendeltem meg a telefont, csütörtök délben már meg is érkezett az ajándék Buds 2-vel. Felhasználtam a rendeléshez a beszámítási kedvezmény 55 ezer forintját, egy értékelésért kapott 10%-os kupont és egy korábbi vásárlást követő 10%-os kupont, így kb. 394.500 Ft volt a vételár. Más kupont nem fogadott el a rendszer ezekkel együtt. Érdekes, hogy Samsung mobiltelefonról és iPad-ről ez az ár volt elérhető, de ha Windows 10-ről próbáltam több PC-n is, akkor mindig csak kb. 6.000 forinttal drágábban, 400.500 forintért adták volna a telefont. Így tehát iPad-ról rendeltem meg, és a végén feldobta egy új ablakba a következő vásárlásoknál felhasználható -10%-os kedvezményt, de az IPad-on ezután csak egy üres oldal nyílt meg és azóta sem lelem sehol. Tudja esetleg valaki, hogy lehet ehhez hozzájutni?

A szaggatás és a laggolás egy érdekes téma. Az Ultrát a lányomnak vettem ajándékba, amit később kap meg, így én csak próbálgattam, állítgattam. Az én saját telefonom egy Z Fold 3, amiben Snapdragon chip van és minden nagyon szépen, simán, gördülékenyen, akadásmentesen fut rajta. Ehhez képest nekem feltűnő volt, hogy az Ultra kissé darabosabb, akadósabb, valami más. Természetesen ez nem egy eget rengető probléma, de valahogy különböző érzés kezelni a két telefont.
Készenlétben jól fogyaszt az Ultra is, éjjel kb. 5-6%-ot merül, nappal AOD-vel kb. 22%-ot.

Összességében ez egy nagyon klassz telefon. Nekem korábban Note 8-am volt, amit nagyon szerettem, az Ultra visszahozza ezt a feeling-et.

Üdv,

F40

(#4028) p87 válasza kanqkac (#4023) üzenetére


p87
senior tag

Ha ennyit merül akkor nem megy el mélyalvó módba.
Korábban volt egy wi-fi bug, amiatt nem ment, de ezt már az AVDA frissítéssel javították elvileg, de ha előtte jó volt és frissítés után nem akkor valamit elszúrtak megint.
Esetleg próbát megér fejlesztői beállításokban pipáld be a gyorsítótárazott alkalmazások végrehajtásának felfüggesztése opciót, ez sokaknak segített.
Gsam battery monitor-al megtudod, nézni lezárt kijelzőnél mennyi időt töltött mélyalvásban.

[ Szerkesztve ]

(#4029) bigmasterg válasza Bagoly81 (#4026) üzenetére


bigmasterg
addikt

Az itteni Mobilarenás tesztben is leírták, illetve Mobilarena tv-ben is említették már, hogy meg-meg tud röccenni a telefon.
Azért a cikkíró, tesztelők srácok és lányok kezében nem egy telefon fordul meg és van amelyiknél ez nem jön elő.
Persze simán lehet, hogy jön egy frissítés és megoldódik. Meg simán lehet Snapdragon vs exynos különbség is
és nyilván függhet felhasználói szokásoktól is, de akkor is kicsit kellemetlen.

(#4030) Bilux


Bilux
veterán

Ezt sikerült valakinek megoldani? Nagyon zavar... tudom kilehet kapcsolni de én szoktam használni másik telefonon :F

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#4031) madkiller válasza kanqkac (#4023) üzenetére


madkiller
őstag

Nekem az a mélyalvós sztori note10nál sem jött be. Beraktam mindent azt. hittem jobb lesz aztán mikor hosszú idő után kiszedegettem, mintha energiabombát kapott volna a telefon.

(#4032) JockeyEwing


JockeyEwing
aktív tag

Sziasztok

Szeretnék venni NFC taget, amit saját magam felprogramozok. A cél, hogy különböző Bixby rutinokat használhassak, ha különböző nfc tagekhez érintem a telefont.
Tudnátok ajánlani olyan NFC taget, ami olcsón és gyorsan beszerezhető és megy az S22U-val?

(#4033) doooo válasza ForRedGlory (#3969) üzenetére


doooo
veterán

És mégsem az lett belőle... :DDD (mondjuk jól elszóltam magam, erre az opcióra nem számítottam [link] :o )

(#4034) Kisszaboo válasza doooo (#4033) üzenetére


Kisszaboo
junior tag

:R :R :R

Philips 65 Oled 805 , Asus Zenfone 7 , és 7 Pro

(#4035) S e t h


S e t h
nagyúr

Nem hallottam még erről a tokról, viszont tetszik, ugyanakkor találtam olyan hozzászólást az amazonon miszerint bullshit a wireless töltési lehetőség, mivel gyakorlatilag nem működik ezzel a tokkal.
Azért kérdezem, volt esetleg vkinek már korábban, vagy most szerencséje Mous tokhoz, ahol próbálta is a vezetékmentes töltést?

[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#4036) Laraxior


Laraxior
titán

Gcamot használtok? Kettőt probaltam, de egyikse működik teljesen. :(((

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#4037) Teal'C válasza S e t h (#4035) üzenetére


Teal'C
addikt

Pedig nem tünnek túl vastagnak, viszont ahogy nézem a li ken valami magsafe szerű rendszer van hozzá az elképzelhető hogy bizonyos vezetéknélküli tőltők nem mennek vele. Egy egész ökoszisztémát akarnak kialakítani mint a pitaka.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#4038) bbendre válasza Laraxior (#4036) üzenetére


bbendre
őstag

Csak Pixelen hasznalom :DDD . Btw nekem még nem sikerült jó GCAM-ot találnom S7 óta.
Sokat fotóztam régebben és a legtöbb GCAM a N20U óta nem hozza azt amit szeretnék valamint a legtöbbnél egy halom dolog hiányzik, vagy a lencse váltás fagy vagy pl a portré mód indítja újra a telefont. A végeredmény pedig éri meg a sok szenvedést.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#4039) pepe792 válasza Laraxior (#4036) üzenetére


pepe792
tag

Expert raw nem jó?

(#4040) kakuk100


kakuk100
őstag

Aki megkapta már a májusi frissítést megnézné, hogy mennyi a kamera névjegye? Én úgy látom, hogy a kamerát nem frissítették!
Ugyan annyi a száma mint volt. :F

(#4041) polonic válasza kakuk100 (#4040) üzenetére


polonic
félisten

12.0.01.69

(#4042) kakuk100 válasza polonic (#4041) üzenetére


kakuk100
őstag

Köszi szépen. Az enyém is ennyi. Az S21 is ennyi. Akkor mi a különbség? :((

(#4043) madkiller válasza Kisszaboo (#4034) üzenetére


madkiller
őstag

Miért nem veszel valamit 50kért? Nem fog csalódás érni, hogy csak ennyit tud az eszköz.

(#4044) Saccco válasza madkiller (#4043) üzenetére


Saccco
nagyúr

+ egy MILC vagy DSLR és meg is van. :DDD

Szerk.: egyébként a legjobb kamera az, ami éppen nálad van! ;) :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4045) gyuri81 válasza madkiller (#4043) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

S21 ultrát vásárolt a kolléga:
[link]

(#4046) S e t h válasza gyuri81 (#4045) üzenetére


S e t h
nagyúr

Már viszi vissza a boltba.....

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#4047) e.vid válasza S e t h (#4046) üzenetére


e.vid
senior tag

Mondta, hogy "zéró tolerancia" van. :D

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#4048) bordi10 válasza e.vid (#4047) üzenetére


bordi10
senior tag

Fogjatok le :D
"Próbálj ki egy iphonet."

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#4049) Laraxior válasza S e t h (#4046) üzenetére


Laraxior
titán

Létezik olyan elvárásokkal telefon egyáltalán? :U
Meg persze gondolom az ingyentől olcsóbban kéne, 100 év garival ;]

Ti milyen méretarányos képeket csináltok? Alapból a 4:3 van beállítva neki.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#4050) ForRedGlory válasza e.vid (#4047) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Mi lett volna, ha az apróról veszi és nem tudja visszaadni, mert nem tetszik neki? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.