Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29151) rolypk válasza dkovizoli (#29150) üzenetére


rolypk
csendes tag

Köszönöm a segítséget.

(#29152) csorbajeno válasza laci1892 (#29148) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az S9 topicban volt, aki vett széleslátó lencsét és nagyon meg volt vele elégedve.

(#29153) HThomas válasza laci1892 (#29148) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

90-ért miért nem inkább egy használt nagyszenzoros kompakt? A halszemet kivéve mindent nyújt, jobb minőségben, jobb kezelőszervekkel. Őszintén érdekel a válasz, fotózom mobillal, kompakttal, tükrössel, mikor hogy, de még eszembe nem jutott volna egyszer sem ilyen kiegészítőket venni mobilhoz.

(#29154) laci1892 válasza HThomas (#29153) üzenetére


laci1892
senior tag

Van egy d5300-am nagy objektívekkel, viszont érdekel a mobillal való fotózás témája, mindazonáltal ezek az objektívek lényegesen kisebbek ( a minőség nem azonos ezzel tisztában vagyok) , így a kompakt méretüknél fogva békeidőkben akár praktikussabbak is, ha nem elsősorban pályázatokra / munkára való fotózás a cél, mint inkább a szebb képek.

Lényegében : kíváncsiság, hobbi.

A Nikonon a fix önmagában drágább mint maga a telefon.
Viszont a moment objektívei talán jobb képminőséget eredményeznek, ezen gondolkodtam... 90-ért 4 obi+ az adapteres tok van benne.

[ Szerkesztve ]

(#29155) mayacska válasza thamasz (#29145) üzenetére


mayacska
csendes tag

:K

(#29156) HThomas válasza laci1892 (#29154) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Köszi! Hasonló volt nekem az S7-tel, hiányzott a több látószög, az S10+ ezt megoldotta. Viszont ha sikerül egy-egy jobb kép mobillal, amit mondjuk már ki is nyomtatnék, akkor azért bennem van, hogy csak kompromisszumos az a minőség... A végeredmény pedig, hogy ha tudom, inkább viszem magammal legalább az LX100-at...

(#29157) laci1892 válasza HThomas (#29156) üzenetére


laci1892
senior tag

Általános célú felhasználásra ( értsd.: Socialmedia [ Facebook, Instagram .. etc ... ] , otthoni képek a falra ) azt gondolom a nagy kompaktok és egy high end telefon kamerája között már nem jön ki olyan markánsan a különbség. Maximum akkor, ha azt valaki fotós szemmel kezdi el vizslatni és / vagy az igények túl mutatnak azon hogy picit művészibb képeket gyártsunk az Instagrammra vagy máshova. Egyértelmű hogy, a nagyobb érzékelő előnye ( akár az lx100 esetében ) nagyobb dinamikatartományt és jobb minőséget fog eredményezni. :R

Kicsit off : de pont ezen indokokból kifolyólag nem látom a megapixelek háborúnak az értelmét sem. Inkább növeljék a szenzor méretét. Lényegében egy lx100 jobb képeket tud készíteni mint egy s21 ha valaki szakmai kézzel nyúl a rendes géphez.
Főleg mivel egy kis szenzor érzékenységének növelése mindenképp több képzajjal jár.

Nem azt mondom hogy legyen full frame mindegyik telefon de... 🙄🙄

[ Szerkesztve ]

(#29158) stefi68


stefi68
addikt

Most, hogy kijött a frissítés javítása, megint dilemmában vagyok, hogy feltegyem-e?

Aki azt tapasztalta, hogy romlott a képminőség Android 11 alatt, az felrakta már a javítást?
Megjavult tőle a képminőség?
Mi a helyzet a bazi hangos csengőhanggal?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#29159) HThomas válasza laci1892 (#29157) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

nem látom a megapixelek háborúnak az értelmét sem
Amennyire én látom, pongyolán megfogalmazva: az ulták nagy megapixeles szenzorán a pixel binning + a BSI ISOCELL szenzorok miatt nem nő a zaj jelentősen, amennyiben a már binnelt képet hasonlítanád egy ugyanakkora (binnelés utáni) felbontású szenzorról kiolvasott nem binnelt képhez képest. Viszont a vonalélesség jobb, mivel az egyes színcsatornák mintavételezése javul.
De ettől még persze igaz, hogy a nagyobb szenzor jobb, csak ahhoz nagyobb objektív is kell, ami megint probléma...

(#29160) Taci válasza laci1892 (#29148) üzenetére


Taci
addikt

A Moment gyártja az egyik legjobb objektíveket mobilokra. Én is venni terveztem tőlük (pont az S10+-ra), de aztán Sony A6400 lett belőle + Sigma trió.
Ha tőlük veszed, minőségi terméket és megoldást kapsz, nagyon profik. YouTube-on rengeteg videójuk, bemutatójuk, tesztjük van, elmagyarázzák, mit-miért-hogyan. Ha esetleg nem nézted volna még, pótold, tetszeni fog, és meghozza még jobban a termékeikhez a kedvet. :)

(#29161) PixelRambo


PixelRambo
csendes tag

Sziasztok, látom most volt kérdés e témában, engem is foglalkoztat, hogy az enyémre mi megy fel?
A smartswitch xeh-nakazonosítja ami ugye kint van, de frissítés még nem jött. Gyakorlatilag az izgat hogy lehet nincs OTA nálam?
Amúgy XEH/XEH/XEH/DRE és ami rajta van a SAOMC_SM-G973F_OXM_XEH_QQ_0006
Esetleg manuálisan erre mi megy amire aztán lesz OTA?
Köszi

(#29162) laci1892 válasza Taci (#29160) üzenetére


laci1892
senior tag

Köszi szépen a tanácsot. :R

(#29163) laci1892


laci1892
senior tag

Más. : Nem tudom ki használja rajtam kívül a dex-et de a tegnapi nap tulajdonosa lettem egy Samsung M5 monitornak ( LS32AM500NUXEN )

Baromi jó cucc. Monitor váltás előtt voltam és az ilyen méretű VA+ paneles kijelzők hasonló árban voltak, szóval nincs túlon túl árazva.

Számos más előnye mellet, nagy előnye hogy, vezeték nélkül ki lehet rá tenni a mobil képernyőjét, illetve így működik vele a vezetéknélküli dex is. :DD :))

(#29164) csorbajeno válasza PixelRambo (#29161) üzenetére


csorbajeno
veterán

Azért nem lát még frissítést, mert még nem adták ki Újra az XEH kódra a frissítést.

(#29165) pietrrr válasza csorbajeno (#29164) üzenetére


pietrrr
aktív tag

De, kiadták.

(#29166) laci1892 válasza csorbajeno (#29164) üzenetére


laci1892
senior tag

Arra leszek kíváncsi, mikor jön tmh-ra :)) :U

(#29167) csaba1203 válasza csaba1203 (#29138) üzenetére


csaba1203
addikt

Most értem haza munkából és voálá jön is lefelé a frissítés....
Na ez korrekt gyorsan javították a srácok.

(#29168) csaba1203 válasza csorbajeno (#29164) üzenetére


csaba1203
addikt

De igen :K

(#29169) MrBazsi válasza csaba1203 (#29168) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Érdekes, nálam is xeh-n nem lát frissítést se otán, se gépen a Smart swich
pedig Xeh, akkor hogy van ez?

(#29170) sgeza válasza MrBazsi (#29169) üzenetére


sgeza
veterán

Sima S10-re nincs még XEH kóddal. Legalábbis "kábelesen" (SmartSwitch, Frija) nincsen. Ettől még OTÁ-n elvileg lehet, de ezt én már nem tudom megmondani, mert nekem fent van Odinnel.

(#29171) sgeza válasza PixelRambo (#29161) üzenetére


sgeza
veterán

Mikor frissült utoljára? Ha az utolsó frissítés OTÁ-n történt, akkor biztosan fog jönni most is! Valójában a build száma kellene, abból lehetne pontosan megmondani!

[ Szerkesztve ]

(#29172) csaba1203 válasza MrBazsi (#29169) üzenetére


csaba1203
addikt

S10+? vagy sima?
Nekem S10+ van.

(#29173) sgeza válasza csaba1203 (#29172) üzenetére


sgeza
veterán

Innen indult a kérdés:

Amúgy XEH/XEH/XEH/DRE és ami rajta van a SAOMC_SM-G973F_OXM_XEH_QQ_0006

Vagyis sima S10.

Nézd meg, mire válaszolsz! ;) Több lépcső volt. Csorbajeno kolléga nem részletezte a válaszában, hogy melyik készülék, mert az a kérdésben volt benne.

[ Szerkesztve ]

(#29174) PixelRambo válasza sgeza (#29171) üzenetére


PixelRambo
csendes tag

Meg nem mondom hogy frissült utoljára.
QP1A.190711.020.G973FXXS9DTL1 az aktuális build szám.

(#29175) laccczka


laccczka
tag

2 kérdésem lenne a tisztelt fórumtársakhoz:

1., A kijelző védő fóliát szándékozom lecseréni üvegre. Az apróban találtam is csak azt írja az eladó, hogy az ujjlenyomat szenzornál ki kell takarni az UV lámpás résznél felrakás közben. Van valakinek ilyenről saját tapasztalata?

2., A laptopomon frissült a Smart Switch és azóta a telekomos telómra TK9 szoftvert ír.
Ez a változás mit takar?

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#29176) Lootolok


Lootolok
tag

Sziasztok.
Tudnátok abban segíteni, hogy az S10-esem mai nappal mitől változtatta meg a Chrome lap elrendezését? Ez valami automatikus frissítés, amit nemcis lehet visszaállítani? Mert engem marhára idegesít ez a csempe szerű elrendezés, és kezelés. Előtte egymás mögötti "kártyás" volt.

Köszi előre is a segítséget.

(#29177) Lootolok válasza laci1892 (#29157) üzenetére


Lootolok
tag

Vanxegy Canon GX1 Mark II kompakt gépem, 2014-es modell, de ehhez képest az S10 kép minősége egy hulladék kategória. Szóval szerintem messze nem egy kategória meg egy csúcs mobil sem. De persze aki képes az előlapi kamerával fotózni, annak tök mindegy :)

(#29178) sgeza válasza PixelRambo (#29174) üzenetére


sgeza
veterán

Szerintem te legutóbb BTU kóddal kérted le a firmware-t, és rátetted Odinnel. Ez lehet?
Ha igen, ez egy olyan kiadás, ami szerintem csak a BTU régióban jött ki, ez esetben nem jön rá frissítés OTÁ-n.

Szerintem szedd le a legfrissebbet AUT kóddal, és tedd fel Odinnel! Ez szinte biztos, hogy ki fog jönni a XEH régióban. Vagy ha gondolod, várd meg, hogy kiadják a XEH régióban is! Ha egyezik a kettő, akkor teljesen mindegy, melyik kóddal kéred le, ha nem, akkor XEH kóddal kérd le, és tedd fel Odinnel! Utána már lesz OTA frissítésed.

(#29179) csaba1203 válasza sgeza (#29173) üzenetére


csaba1203
addikt

Bocs annyira nem olvastam vissza csak hazaértem nyomtam egy OTA frissítést és 10 perc alatt kész is volt a javított 11....

(#29180) -Valinas- válasza sgeza (#29178) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Én Odinnel raktam fel (szerintem XEH 10-esről) a február eleji 11-et (G973FXXU9ETLJ). Nekem se jött eddig OTA a javításról. Ha Odinnal felteszem a legfrisebb AUT kódosat, és nem home_csc-t választok, akkor erre már majd fogom kapni a jövőben az OTA-kat?

(#29181) csorbajeno válasza csaba1203 (#29172) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nálunk a sima S10-re még nem jött ki.

(#29182) PixelRambo válasza sgeza (#29178) üzenetére


PixelRambo
csendes tag

Köszi

(#29183) sgeza válasza csaba1203 (#29179) üzenetére


sgeza
veterán

No problem! :)

[ Szerkesztve ]

(#29184) sgeza válasza -Valinas- (#29180) üzenetére


sgeza
veterán

Az mindegy, hogy Odinnal tetted fel, az ki lett adva ebben a régióban, tehát fog jönni rá OTA, csak a sima S10-re nem jött még ki a XEH régióban.
Ha azonban nem akarsz várni a frissítésre, akkor természetesen felteheted az AUT kóddal letöltött frissítést, de nem szükséges a sima CSC-t használnod, mehet home_csc-vel is. Hacsak nem akarsz mindenképp a nulláról indulni.

[ Szerkesztve ]

(#29185) dkovizoli válasza sgeza (#29178) üzenetére


dkovizoli
addikt

Igy van. Ez Btu kódos firmware.

[ Szerkesztve ]

(#29186) szpeti40 válasza laci1892 (#29148) üzenetére


szpeti40
addikt

A halszemen kivül a többi ugyan úgy ott van a telefon hátulján :F
90k-ból már majdnem egy másik s10-et veszel, miért jobb hogy egy másik lencse adja a széles látót a gyári mellett?
Szerintem ilyen icipici szenzortól azért csodát nem kell várni, én is fotózgatok nagyobb gépekkel is. 90k-ból azért már kijön egy jobb obi is a nikonra.
Nem lebeszélni akarlak, a moment-nek is meg kell élnie valamiből :D csak nem értem a dolgot, tele obi is van a telefonon alapból.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#29187) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Tudja valaki, hogy Samu internet esetében, valahogy be lehet állítani, hogy ne kelljen elfogadni minden oldalon a cookie-kat?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#29188) thamasz


thamasz
senior tag

Itt maradtam a sima S10-essel köztetek. Tegnap estig viszketett az ujjam az egérgombon hogy betegyek-e a kosárba egy S21U-t, sima S21 vagy a pluszra váltás nem vonzott. Sikerült megállnom. Nem mondtam le róla, kb húsvét-nyár környékén újra előveszem a kérdést. Egyelőre hiba mentes a lassan két éves anno előrendelt S10.

(#29189) thamasz


thamasz
senior tag

Sima S10 XEH -re is kint a frissítés, frija is látja, nekem ota jött (tmh->btu->xeh)

(#29190) KrAt válasza thamasz (#29189) üzenetére


KrAt
veterán

Nekem is.

(#29191) EAndrew válasza thamasz (#29189) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Nekem is írja OTA, de létezhet hogy csak 163MB? Ez így nem egy nagy csomag, valaki korábban giga feletti méretet írt, vagy az akkor nem sima 10 volt, vagy az teljes "kezdő" csomag?

[ Szerkesztve ]

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#29192) melan válasza EAndrew (#29191) üzenetére


melan
senior tag

Igen. S10+nál is ott körül van.

(#29193) mihail38 válasza EAndrew (#29191) üzenetére


mihail38
aktív tag

Ez a javított csomag ami az S10+ nál is 163MB körül volt tegnap.

(#29194) csorbajeno válasza EAndrew (#29191) üzenetére


csorbajeno
veterán

Te már frissítették korábban az A11-re és ez csak a javítócsomag.

(#29195) EAndrew válasza csorbajeno (#29194) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Köszi nektek, akkor lássuk csodát. Sajnos lesz mivel hasonlítani, mert az elmosódás nekem előjött fényképezésnél.

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#29196) KrAt


KrAt
veterán

Amúgy van arra mód, hogy a Galéria app képek fülön (ami default bejön), ott csak a fényképezős képek jelenjenek meg, a viberes, és egyéb ne?

(#29197) stefi68 válasza EAndrew (#29195) üzenetére


stefi68
addikt

Én is kíváncsi vagyok, hogy mi is van ezzel a kamera elmosással.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#29198) EAndrew válasza stefi68 (#29197) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Hazaérek és már tesztelek is.
Egyébként frissítés után ez a verzió lett: G973FXXU9EUA4 , de a biztonsági javítási szint az január 1 (Ez nem változott)
Ez hogy lehet? Vagy ilyenkor akkor ez nem is változik?

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#29199) stefi68 válasza EAndrew (#29198) üzenetére


stefi68
addikt

Mivel ez csak egy javító frissítés és a kettő között pár hét telt el, nem változott a biztonsági javítási szint.
Majd ha felment a frissítés lesz pár kérdésem. Én még A10-en vagyok...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#29200) sgeza válasza KrAt (#29196) üzenetére


sgeza
veterán

Egyrészt át tudsz váltani alul az albumok nézetre, ahol bele tudsz menni csak a kamera képekbe. Ugyanakkor ugyanitt jobb felül három pötty, majd albumok rejtése és mutatása lehetőséggel ki tudsz venni albumokat (vagyis könyvtárakat) a megjelenített képek közül. Ez érvényes lesz az összesített (képek) nézetre is, tehát onnan is eltűnnek az adott (mondjuk Viber) képek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.