Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29051) stefi68 válasza csorbajeno (#29050) üzenetére


stefi68
addikt

Én tisztában vagyok a lehetőségekkel...
A "készülékkel történik valami", azt úgy értettem, hogy működésképtelenné válik (összetörik, beázik, stb.).
Így hiába tudja kivenni az SD-t, nem tudja kinyerni az adatokat róla.
De hát mindenki döntse el mi a jó neki :K

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#29052) MikeWazowski válasza Taci (#29047) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Ezer hála! Ez kell nekem. :R Köszönöm Mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#29053) sgeza válasza MikeWazowski (#29045) üzenetére


sgeza
veterán

Igen, ezt akartam én is írni. Úgy emlékeztem én is, hogy alapból tudja a készülék.

(#29054) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Srácok a bixby gombot h lehet külön app nélkül teljesen inaktívvá tenni? Volt rá vmi trükk, de nem jövök rá mióta ujraraktam a remdszert azóta nem találom a megoldást. Adatok törlese nem segít....

(#29055) sgeza válasza MrBazsi (#29054) üzenetére


sgeza
veterán

ADB paranccsal tiltod az összes bixby cuccot.

(#29056) rothfb válasza sgeza (#29055) üzenetére


rothfb
veterán

Ez engem is érdekelne. Hol és milyen parancsot kell kiadni?

(#29057) Wuzy


Wuzy
tag

TMH ROM-on van RCS? (Üzenetek- Csevegés beállításai- Rich Communications beállításai)

Minap nyomogattam egy THM S20 Ultrát és nekem találtam rajta Google Üzenetek alkalmazás meg azt mondta nem támogatja a készülék. Szóval ezt is tiltja a TMH vagy más a baj a készülékkel...

[ Szerkesztve ]

RTFM

(#29058) FireFox1996 válasza rothfb (#29056) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

ADB: [link]

S10 sorozat Root: [link]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#29059) sgeza válasza rothfb (#29056) üzenetére


sgeza
veterán

A kolléga által linkelt oldal uninstallál (ha jól láttam, csak végiggörgettem az oldalt), neked nem az kell, hanem ez:

Rendszeralkalmazás kikapcsolása:
adb shell pm disable-user --user 0 <package_to_disable>

Viszakapcsolása:
adb shell pm enable <package_to_enable>

Infó - Az az elején ismertetett alkalmazás nem fog kelleni, mert az alábbiakban minden le van írva, és egyébként én a csomagnevek megkereséséhez sem használta, ADB-n kereszstül kerestem ki mindent. Kimásoltam az alkalmazáslistát a megfelelő parancssal, majd minden bixby-hez (meg ami még érdekelt engem) kapcsolódó csomagot kiválogattam.

Én ezt összegyűjtöttem már, hogy ne kelljen állandóan keresgélnem a csomagok nevét. 11 alatt nem ellenőriztem le, hogy ugyanezek a nevek vannak, de szerintem igen.

Ez kell a Bixby gombhoz, ha azt a funkcióját meg akarjátok tartani, hogy egy vagy két gombnyomásra csináljon valamit, ez esetben ez ne kerüljön tiltásra:

Bixby Voice: com.samsung.android.bixby.agent-hYn_SitPJUihAociz5zA4A=/base.apk=com.samsung.android.bixby.agent

Ezek tilthatók ADB-n keresztül:
Bixby Routines: Routines/Routines.apk=com.samsung.android.app.routines
Bixby Szolgáltatás: BixbyService/BixbyService.apk=com.samsung.android.bixby.service
Bixby Vision: VisionIntelligence3.5/VisionIntelligence3.5.apk=com.samsung.android.visionintelligence
BixbyVision Framework: BixbyVisionFramework3.5/BixbyVisionFramework3.5.apk=com.samsung.android.bixbyvision.framework
SettingsBixby: SettingsBixby/SettingsBixby.apk=com.samsung.android.app.settings.bixby
SystemUIBixby2: SystemUIBixby2/SystemUIBixby2.apk=com.samsung.systemui.bixby2
Ébresztés hanggal: com.samsung.android.bixby.wakeup-nbXbvS8TvbcyAw13fd4_nA=/base.apk=com.samsung.android.bixby.wakeup

Ez tiltható a renszeren belül is, de ADB-n is természetesen:
Bixby Voice Stub: BixbyAgentStub/BixbyAgentStub.apk=com.samsung.android.bixby.agent.dummy

Ezeket az alábbi parancsokat kell kiadni, elég csak innen másolni, akkor nem kell gépelni. Persze az előfeltétel legyen meg, tehát az ADB-n keresztül legyenek kiadhatók a parancsok!

adb shell pm disable-user --user 0 com.samsung.android.app.routines
adb shell pm disable-user --user 0 com.samsung.android.bixby.service
adb shell pm disable-user --user 0 com.samsung.android.visionintelligence
adb shell pm disable-user --user 0 com.samsung.android.bixbyvision.framework
adb shell pm disable-user --user 0 com.samsung.android.app.settings.bixby
adb shell pm disable-user --user 0 com.samsung.systemui.bixby2
adb shell pm disable-user --user 0 com.samsung.android.bixby.wakeup
adb shell pm disable-user --user 0 com.samsung.android.bixby.agent.dummy

Össze van ez nekem egyébként szedve egy txt fájlba több más alkalmazással is, akinek szükséges, szívesen elküldöm. Habár ide is beilleszthető, de ahhoz talán hosszú. De ha nem zavaró, szívesen bedobom ide hozzászólásként.

[ Szerkesztve ]

(#29060) sgeza válasza Wuzy (#29057) üzenetére


sgeza
veterán

Az még nem biztos, hogy azt jelenti, de természetesen érdemes utánanézni! Nem tudom, hogy boltban nyomogattad-e, ha igen, akkor vélhetően nem volt benne SIM. Esetleg emiatt is írhatta.

(#29061) MrBazsi válasza sgeza (#29055) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Ehhez kell root is? Nekem vmi egyszerübb megoldás volt de mar nem tudom h mi pontosan

(#29062) sgeza válasza MrBazsi (#29061) üzenetére


sgeza
veterán

Nem kell root. Ez tök egyszerű. Csak az utolsó részben lévő parancsok kellenek.

(#29063) grafnet


grafnet
veterán

Tudja valamelyikőtök, hogy az A20e kap-e 11-es androidot?

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#29064) trebrona válasza grafnet (#29063) üzenetére


trebrona
nagyúr

Elvileg igen, július környékén.

Samsung Members-ben megtalálod.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#29065) Wuzy válasza sgeza (#29060) üzenetére


Wuzy
tag

Nem, ez egy kollégám telefonja, bár az is lehet, hogy az ősrégi SIM kártya a ludas, nem akartam feltartani ezért nem csináltam keresztpróbát, másik kártyával.

RTFM

(#29066) hanti


hanti
senior tag

Kint van a friss 11 AUT-re S10+!

(#29067) csorbajeno válasza Wuzy (#29057) üzenetére


csorbajeno
veterán

A TMH-n volt elsőként az országban még az S9-cel debütált.

(#29068) csorbajeno válasza hanti (#29066) üzenetére


csorbajeno
veterán

Akkor helyrerakták a 11-es frissítést vagy abban a régióban vissza sem lett vonva?

(#29069) mihail38 válasza csorbajeno (#29068) üzenetére


mihail38
aktív tag

Ez egy nagyon jó kérdés :)
Főleg abban a tudatban, hogy senki nem tudja hogy konkrétan miért lett vissza vonva és mikor inditják ujra.... :U

(#29070) hanti válasza csorbajeno (#29068) üzenetére


hanti
senior tag

A Samsung szerverén nem volt fent egy régió sem, ez már 2021-s ROM.

(#29071) dkovizoli válasza csorbajeno (#29068) üzenetére


dkovizoli
addikt

Vissza lett vonva a svájci is. Néztem utána, mikor megtörtént és AUT kóddal sem volt 11-es rom már. De tegnap néztem n975-re és már ott is januári build volt AUT kóddal.

[ Szerkesztve ]

(#29072) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Galaxy S10 One UI 3.0 Android 11 update rollout has been resumed -> [link]

"Multiple users had reported some issues with the update which is probably why it was pulled. Samsung seems to have resolved the issues as it’s now rolling out the update once again."

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#29073) HThomas válasza MikeWazowski (#29072) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Akinek már felment OTA-n az "eredeti" 11 update, az most akkor kap egy új frissítést?

(#29074) MikeWazowski válasza HThomas (#29073) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Ahogy mondod, mivel változott is a build.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#29075) sgeza válasza HThomas (#29073) üzenetére


sgeza
veterán

Tuti, hogy fog. Mivel hivatalosan kint volt, ha jól emlékszem XEH kóddal is, nem csak "mókolva". Csak visszavonták. Akinek lejött OTÁ-n, annak a következő is le fog.

Egyébként a sima S10 is kint van, AUT kóddal már tölthető!

[ Szerkesztve ]

(#29076) grafnet válasza trebrona (#29064) üzenetére


grafnet
veterán

Köszi!

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#29077) csorbajeno válasza sgeza (#29075) üzenetére


csorbajeno
veterán

Igen, kint volt XEH-ra adva hivatalosan, nekem OTA frissült. :K

[ Szerkesztve ]

(#29078) laccczka válasza csorbajeno (#29050) üzenetére


laccczka
tag

4., Vesz SD-kártyát és titkosítja azt majd rendszeres mentés számítógépre vagy külső ssd-re esetleg felhőbe.

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#29079) Wuzy válasza sgeza (#29075) üzenetére


Wuzy
tag

Igen, fél kettő óta azt nyúzom, eddig nem sikerült a melegedést reprodukálnom, mint az első verzióval.

RTFM

(#29080) sgeza válasza Wuzy (#29079) üzenetére


sgeza
veterán

Ez jó hír! Akkor remélem, hogy az akksi is jobban fogja bírni!
Nekem is fent van amúgy, de még nem nagyon néztem.

(#29081) sgeza válasza csorbajeno (#29077) üzenetére


sgeza
veterán

Így akkor teljesen biztos! :K

(#29082) csaba1203 válasza Wuzy (#29079) üzenetére


csaba1203
addikt

Nálam normál felhasználás mellett nem melegszik egyáltalán az OTA 11-es van fenn.
Játékra nem használom egyáltalán....

(#29083) mihail38 válasza csaba1203 (#29082) üzenetére


mihail38
aktív tag

Én is OTA frissitettem a 11-et (XEH) nem vettem észre melegedést, egyedűl amikor messengeren használtam a kamerát itt volt érzékelhető de az sem vokt vészes.

(#29084) csaba1203 válasza mihail38 (#29083) üzenetére


csaba1203
addikt

Nálam akku idő lett sokkal jobb...
Remélem ha jön ez az újabb 11 csak valami patch lesz nem kell újra húzni az egészet.

(#29085) mihail38 válasza csaba1203 (#29084) üzenetére


mihail38
aktív tag

Az akku idővel eddig sem volt problémám, de érzékelhetően most jobb lett

(#29086) Gedeon31


Gedeon31
addikt

A 11-es frissítés elött csodálatos képeket lehetett készíteni nappal szemben, most a frissítés után borzasztó lett a kamera. Szerintem egy A50-es telefonnal is lehet ilyen képeket csinálni ,mint most az S10+ kamerájával. :((

(#29087) balintka válasza Gedeon31 (#29086) üzenetére


balintka
addikt

Svájci AUT régióra már kint van a javítás a sammobile szerint, akkor hamarosan mi is kapjuk.

(#29088) Gedeon31 válasza balintka (#29087) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nagyon remélem ,mert így elég gáz . Esti képekkel nem is próbálkozom ,mert rögtön vennék egy 12 Pro Max-ot ;]

(#29089) s.Oliv3r


s.Oliv3r
senior tag

Azt hittem csak én haluztam be, de látom Ti is úgy érzitek, hogy rosszabb lett a kamera az előző 11-es verzióban :( melegedést csak néha tapasztalok, mindegy holnap cserélik az akksit, megkérem őket, hogy már az új firmware-t rakják rá :)

[ Szerkesztve ]

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#29090) Lajcsika


Lajcsika
tag

S 10 TMH-ra Odinnal raktam fel az A11-et/AUT/ így lett ismét BTU/BTU,BTU/TMH. Erre fog jönni OTA-n a patch A11 ?

(#29091) sgeza válasza Lajcsika (#29090) üzenetére


sgeza
veterán

Nem így kellett volna!
Még a 10-esen fel kell tenni a függetlent, átállítani a CSC kódot XEH-re (persze csak, ha érdekel), utána mehet fel a 11.

De a kérdésedre válaszolva akkor derül ki, hogy jön-e majd OTA, ha megtudjuk, hogy a BTU régióban is kijön-e ez a build. Ha igen, akkor jön, ha nem, akkor nem. Utóbbi esetben az aktuális legfrissebb buildet felteszed, amit a BTU régióban kiadtak, vagyis BTU kóddal kéred le, akkor jön OTA. Legalábbis ha maradni akarsz BTU-n. Ha nem, akkor tedd vissza a 10-est, válts át XEH-re, majd utána mehet a 11!

[ Szerkesztve ]

(#29092) dkovizoli válasza Lajcsika (#29090) üzenetére


dkovizoli
addikt

Nem tudom volt-e BTU-ra kint hivatalosként is , a később törölt, általad is felrakott build. Ha igen, akkor kapsz. Ha BTU -ra nem jelent meg, akkor nem kapsz OTA frissítést. De mivel kint van a friss szoftver már AUT kóddal, szerintem tedd azt fel Odinnal. Most már mehet fel home csc-vel, vagyis az adataid nem vesznek el.

[ Szerkesztve ]

(#29093) Lajcsika válasza dkovizoli (#29092) üzenetére


Lajcsika
tag

Köszönöm a válaszokat, várok 1-2 napot, ha nem jön akkor felrakom Odinnal a javított verziót. Igaz nekem semmi gondom nem volt a mostanival sem./G973FXXU9ETLJ/

(#29094) dkovizoli válasza Lajcsika (#29093) üzenetére


dkovizoli
addikt

Nekem sincs vele gondom. Csak én német régión vagyok és arra tuti kint volt OTA is a törölt firmware. Így jön majd frissítés. Remélem hamarosan, mert megunom a várakozást és felteszem a svájcit. :DD

(#29095) sgeza válasza Lajcsika (#29093) üzenetére


sgeza
veterán

Az nem zavar, hogy BTU-n vagy? Most még át tudod váltani XEH-re, később kétséges. Legalábbis egyelőre 11-en nem tudjuk hogyan kell, de 10-en igen.

(#29096) sgeza válasza dkovizoli (#29094) üzenetére


sgeza
veterán

Én nem vártam... :P

(#29097) zoo8800


zoo8800
veterán

Akinek romlott a fotók minősége A11 alatt, légyszi tegyen már fel pár tesztfotót :)

rip and tear, until it is done

(#29098) Lajcsika válasza sgeza (#29095) üzenetére


Lajcsika
tag

Nem zavart,mert a 10-et is Odinnal tettem fel anno és mindig is BTU-n volt mivel Telekomos.

(#29099) dancsuri válasza sgeza (#29095) üzenetére


dancsuri
veterán

Hogy mennyit birkóztok ezzel a régiókóddal. Nem mindegy mi van fenn? mindegyik teljesen azonos.

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#29100) FireFox1996 válasza dancsuri (#29099) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

:R
Sokan nem tudják.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.