Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A40 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) DJGABI válasza Faterkam (#550) üzenetére


DJGABI
addikt

[link] index cikkben is 90-et írtak, meg is lepődtem, Media markt-os ára annyi talán. Amazonon most hirtelen ilyen 95k-s árat látok, meg osztrák médiában is 81k... simán alul árazták. de ezt kb első nap javítaniuk kellett volna, nem pusmogni. mondjuk A70 is ilyen gsm boltos áron megy náluk... lehet samsunggal valami szerződésük van, fentebb is írta valaki h sok helyen reklámozzák

szerk: olasz amazonon 208 eur [link]

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#552) Faterkam válasza DJGABI (#551) üzenetére


Faterkam
addikt

Pontosan! A hozzáállás a gáz, de az nagyon!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#553) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az A60 se rossz Qualcomm Snapdragon 675 meg baloldali kameralyukkal. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#554) rothfb válasza pusszycat (#553) üzenetére


rothfb
veterán

Nem rossz, bár amióta meg van ez a telefon (meg már előtte is), egyre jobban nem értem minek vesz bárki ennél nagyobb telefont, drágábban. Veszik a tepsiket, bőven százezer feletti áron és érthetetlennek tartom. Nem egyszer látom, hogy a zsebükbe teszik az emberek ezeket a téglákat, láttam mostanában nem egy eltört telefont a nagyság miatt, nehezek is, egy kézzel kezelhetetlenek és némelyik iszonyú sokba kerül. Annyiba, amennyit telefonért sosem adnék.
Ez az a60 vagy az a50 nem rossz, nem olyan vészes az áruk, de sokkal nagyobbak, nehezebbek.
Számomra a kompaktság volt a fontos és ezt megkaptam, emellé elegáns, mondhatni szép készüléket kaptam. Nem akad, nem laggol, futtat mindent, amit használok, gyönyörű a képernyője. Sikerült szuper szilikon tokot venni rá és emellé még egy bebújtatós tokba is beleteszem.
Egy szóval biztosan több pontot ad az a60 tesztben, de nagy, nehéz és számomra felesleges.

(#555) Faterkam


Faterkam
addikt

A dupla koppot hol lehet kikapcsolni? :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#556) Faterkam válasza Faterkam (#555) üzenetére


Faterkam
addikt

Közben meglett, jól el van temetve ;)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#557) Floydman válasza Faterkam (#555) üzenetére


Floydman
tag

Beállítások/Speciális funkciók/Kéz- és egyéb mozdulatok

(#558) Faterkam válasza Floydman (#557) üzenetére


Faterkam
addikt

:R Közben addig kínlódtam, amíg megtaláltam! Nem volt egyszerű :)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#559) rothfb


rothfb
veterán

Akit esetleg érdekel.
A Corning felvette az A40-et is a termékei listájára. Eddig nem volt rajta.

[link]

Ez azt jelenti, hogy a Corning hivatalosan is elismerte a Gorilla Glass védőüveget a telefon kijelzőjén. Azt, hogy melyik típus van rajta, azt nem tudni, illetve, az 5-öst kizártam, mert ott vannak telefontípusok az oldalon, az A40 nincs köztük, csak felső kategóriás telefonok vannak. A 6-os még nagyon kevés telefonon van, azon belül is csak drágábbakon olvastam, tehát azt is kizárnám. A legelsőt sem tartom valószínűnek. Marad a 3-as verzió, szerintem 99%, hogy az van rajta.

(#560) HKorn válasza rothfb (#559) üzenetére


HKorn
addikt

Nem tudom a 3-as mennyire számít jónak védelem szempontjából, de ez a telefon sokkal sérülékenyebb sajnos, mint eddig bármelyik amelyik nálunk volt.

Run&Ride

(#561) Floydman válasza HKorn (#560) üzenetére


Floydman
tag

Igen sajnos. Én most használok először tokot és fóliát. Majd eltelik 1 év és már lehet, hogy nem idegesít annyira néhány karc |és leveszem.

(#562) HKorn válasza Floydman (#561) üzenetére


HKorn
addikt

És erre a műanyag konstrukció csak rátesz egy lapáttal, mi is kénytelen leszünk szilikotokot és fóliát rakatni rá.

Run&Ride

(#563) Floydman válasza HKorn (#562) üzenetére


Floydman
tag

A színátmenetes gyári tok 5000 Ft-ért nagyon minőségi. Merem ajánlani. Nem lesz töle vastagabb és jó az anyagminősége is. Meg még szép is.
A ClearPlex nem tudom milyen, de az ránézésre szinte láthatatlan. Csak a videókon nézve olyan matt műanyaghatásúnak láttam. Lehet, hogy nincs igazam. Van valakinek esetleg tapasztalata?
Üvegfóliában van egész kijelzőt betakaró változat.
Sajnos én nem olyat tettem rá.

(#564) duo


duo
őstag

megerősítem tényleg szép és nagyony passzentos, de az ujjlenxyomatokat gyűjti és csúszós. ezért lett egy karbonszálas szilikontok. asszony mondja, hogy jobb a fogása és egy mm-t túllóg a kijelzőn is, így pofával letéve is védi valamennnyire.

clearplex fóliához linket tud e valaki?

másik kérdés: két sim van a telefonban, és az állapotsor alatt ott van eltüntethetetlenül, hogy melyik simmel telefonál a ember meg melyikkel van adatkapcsolata. ezt el lehet tüntetni onnan valahogy? én még nem jöttem rá.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#565) Floydman válasza duo (#564) üzenetére


Floydman
tag

https://honorblog.hu/mediamarkt-okospult-clearplex-utesallo-folia-felhelyezes/

(#566) dzsi23 válasza Floydman (#565) üzenetére


dzsi23
addikt

Sziasztok!
Bár a teszt szerint nincs, de rákérdezek: van az A40-ben manuális fókusz? :U

(#567) DJGABI válasza dzsi23 (#566) üzenetére


DJGABI
addikt

nincs, pro módban is csak iso meg fehéregyensúly állítás van. kolléga talán megnézi gcam-mal, de kétlem hogy api nélkül engedné állítani

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#568) dzsi23 válasza DJGABI (#567) üzenetére


dzsi23
addikt

Mi A1-en sokat használom a manuális fókuszt, de váltanék valami kisebbre. Eddig a Mi A2 Lite volt a befutó, de rájöttem, hogy azon nincs, és így az A40 felejtős, sajnos. :( Pedig az A40 még kisebb, mint az A2 Lite, tökéletes lenne...
Köszönöm a választ!

(#569) kato78 válasza dzsi23 (#568) üzenetére


kato78
tag

Mi az a manuális fókusz? Ahová böksz a kijelzön oda élesít. Erre gondolsz? Autofókuszt tud, Sonynál volt ilyen manuálfókusz, ami ugyanaz mint a bökés a kijelzöre. Legalábbis még az i8 -nál sem volt ilyen, ott is ahová böksz, oda fókuszált. Próbálj ki egy ilyen telefont, addig ne vesd el mint lehetöséget.

(#570) capper


capper
újonc

Sziasztok! A szolgáltatótól vett független telefonnak (jelen esetben pl. Telenor) van valami hátránya? Pl. más, szolgáltatóra szabott szoftver, ami esetleg késő, elmaradó frissítést jelenthetne, vagy plusz eltávolíthatatlan appok? Vagy egyéb?
Vagy ugyanazt adják, amit a Samsung márkaboltban is megvehetnék?

(#571) Floydman válasza dzsi23 (#568) üzenetére


Floydman
tag

Élő fókusz van benne. Ahová böksz, élesít, máshol homályos lesz.

(#572) glacious válasza kato78 (#569) üzenetére


glacious
addikt

Van egy csúszka, amivel a fókuszpontot állíthatod. Ezen nincs ilyen.

(#573) seadrone


seadrone
őstag

heló!

a5 2017 ről váltanék a40re

tényleg nincs benne always on screen vagy micsoda?
app van rá, nem, jó az rá?

egyszer eg ilyet fel akartam tenni az egyik régebbi telomra, és azt mondta az app, hogy mindnet amit a kijelzőn lát, elolvas, mondom na szevasz! ez nem para?

ja igen, ha külföldi mediamarktban veszem, a gari hungaryban vajon hogyan és hol lesz érvényes?

kösti ;9

(#574) HKorn válasza seadrone (#573) üzenetére


HKorn
addikt

Én A5 2017-ről annyira nem érzem, hogy megéri váltani. Jobb a kijelző, de nem annyival, sebesség kicsit gyorsabb az A40 javára, de szintén nem annyival, cserébe nem lesz AoD és IP68-as védelem sem, illetve a fém/üveg készülékház helyett kapsz egy műanyagot.

Run&Ride

(#575) seadrone válasza HKorn (#574) üzenetére


seadrone
őstag

az a5 hogy is fogalmazzak, péppétört :(

(#576) desigo


desigo
senior tag

Online Tetlenoros rendelés lett a leggyorsabb,legegyszerűbb megoldás ahogy korábban írtátk.Rendeléstől számítva 2 nap volt és 69.990 Ft.
Szép,kompakt és független.
Samsung oldalán lehet garanciát regisztrálni vagy nem fontos?

(#577) Floydman válasza seadrone (#573) üzenetére


Floydman
tag

App van sok az AOD-re, de azok nem az igaziak. Plussz eszik az akksit.

(#578) tom120514 válasza desigo (#576) üzenetére


tom120514
őstag

Próbáltam de a Samu oldalán ez van, elsőre nem néztem tovább, mit mond a papír, mit ad ha regisztrálsz, megmondod légyszi, nincs közel most? [link]

Never go full retard.

(#579) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Sziasztok! Hamarosan én is csatlakozom a táborba, egy Huaweit váltok majd. :) Nagyon szimpi a készülék, a kis mérete, OLED kijelző, kamera miatt. Akik hosszabb ideje használják, mit gondolnak róla?

(#580) kutyek válasza lorcsi (#485) üzenetére


kutyek
senior tag

Gyári email: van, aki nem akarja megosztani a céges levelezését a Google-lel - a Samsung email tökéletesen kezeli az Exchange és O365 fiókokat. Van, aki eleve Google account nélkül használja a telefont, van, aki csak a Gmail appot nem kedveli. Egyébként feature-öket és UI-t tekintve is teljesen jó kliens.
Én a chrome-ot is rühellem, egyébiránt a Samsung browser nagyon jó böngésző. S Calendar is jó...

(#581) Floydman válasza kalanchoe (#579) üzenetére


Floydman
tag

Két hete nyüstölöm. Nagyon gyors, szép, nem akad, kézreáll, szóval nekem nagyon bejön.
A hátránya a sérülékenység. Kelll rá védelem.😕
Net és hálózat nagyon gyors.

(#582) kalanchoe válasza Floydman (#581) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Akkor jó kis telefon lehet. Te miről váltottál?
Sérülékenység alatt mit értesz pontosan? Könnyen karcolódik? Szerintetek pár napig, amíg nem szerzek szilikon tokot + üvegfóliát egy "bújtatós" tok elég lesz? Bár amíg nincs meg a kellő védelem, inkább a jelenlegi mobilom használom.

(#583) Markizmark válasza tom120514 (#578) üzenetére


Markizmark
addikt

Regisztráció nélkül jár a 2 év, nincs teendő. Nem ártana elolvasni.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#584) tom120514 válasza Markizmark (#583) üzenetére


tom120514
őstag

Jaja, el kell olvasni.
"Amennyiben olyan terméket vásárolt vagy vásárol a jövőben, amelyre a Samsung 2 évnél hosszabb jótállást biztosít, ezen jótállás igénybevételéhez a készülékét továbbra is szükséges regisztrálnia. (Ilyenek például a 2018. május 25-ét megelőzően vásárolt 6500-as szériás és az afölötti TV készülékek, bármelyik 2 évnél hosszabb jótállást kínáló promóciónk keretében megvásárolt hűtőszekrény vagy egyéb termék, illetve az Ön által a termékhez vásárolt kiterjesztett jótállás.)"

Elárulja valaki, mi van a papíron?

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#585) HKorn válasza seadrone (#575) üzenetére


HKorn
addikt

Az más, úgy már megéri :D

Run&Ride

(#586) dzsi23 válasza kato78 (#569) üzenetére


dzsi23
addikt

A fókuszálás során gyakorlatilag azt kell beállítani, hogy mekkora távolságra lévő dolgok legyenek élesek a képen. Autofókusz esetén a telefon próbálja kitalálni, hogy milyen messze vannak a kép közepén látható dolgok, és ez alapján állítja be a fókuszt. Ha ráböksz a kijelzőre, akkor ugyanez a folyamat játszódik le, csak nem feltétlenül a kijelző közepén, hanem ott, ahova böktél. Manuális fókusz esetén viszont nem a telefon találja ki, hanem én állíthatok be egy távolságot, és mindig az lesz éles, ami pont akkora távolságra van.
Persze, ezt biztos sokan le tudnák írni szakszerű(bb)en. :U

[ Szerkesztve ]

(#587) Floydman válasza kalanchoe (#582) üzenetére


Floydman
tag

Az inkább ég és föld. Samsung J3.
A hátlapon a zsebemben tartva mikrokarcok keletkeztek. Ha kb. neon fény felé tartom, akkor látszik. A kijelzőn ugyanez a helyzet. Mindez egy hét alatt.
Ebből gondolom, hogy kell hozzá tok meg vonó.
hát, ha ennyit tud a Gorilla Glass 3, az elég karcsú.
Xiaomi RedMi 2 állta a sarat rendesen, de a J3-on sme volt egy karcolás sem a kijelzőn.
A hátlap mondjuk ott is kopott.

(#588) duo


duo
őstag

Zseblámpa funkció. A kijelzo kikapcsolasa utan kialszik ebreszteskor ujra bekapcsol. Meh. :( valami tipp? Be lehet ezt allitani valahol?

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#589) kalanchoe válasza Floydman (#587) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Először egy J3-at szerettem volna, de végül kifutott, ez meg elég jónak tűnt, így a Telekomnál online meg is rendeltem a mobilt. De ez jobb készülék is.
Tokból, fóliából milyen javasolt?

(#590) rothfb


rothfb
veterán

Sziasztok.
A biometrikus azonosítással kapcsolatban lenne kérdésem.
Gondoltam kipróbálom és beállítok ujjlenyomatot. Kipróbáltam az arcfelismerést is.
Engem az ujjlenyomat érdekelt volna, viszont ezt a feloldási módot csak egy másik (biztonságos) móddal együtt lehet használni. Magyarul pin kódot, mintát vagy jelszót kell mellé beállítani. Így viszont nem értem mi az értelme az ujjlenyomatnak. Ugyanis feloldódik, de még kéri a másik beállított, biztonságos azonosítót. Feloldom és kéri még a pin kódot vagy mintát, jelszót attól függően milyen biztonságos azonosítást állítottam még be. Ennek semmi értelme így. Ha teljesen feloldaná a telefont az ujjlenyomat, akkor oké. Max akkor kellene kérni pl pin kódot, ha nem tudja leolvasni az ujjamat, vagy más akarja feloldani rajtam kívül a telefont.
Így egyébként pl ha dupla koppintással ébresztem a telefont egyből be is írhatom a pint és ujjlenyomat nélkül is feloldom.
Nem lehet esetleg úgy beállítani, hogy odateszem az ujjam és teljesen felold a telefon?
Azt szerettem volna elérni.
Előre is köszönöm ha válaszolna valaki...

[ Szerkesztve ]

(#591) tylerszeged


tylerszeged
csendes tag

én vodanál vettem rá tokot meg foliát vmi mocsok drága volt (tudom h igy a legnagyobb lehuzás de egyszerüen sehol se volt és nem akartam szétkarcolni amig megérkezik az 1$-os kínából)...

a tok amúgy tök jó,gumis nem vastagitja túlságosan, a fólia alá viszont levegö jutott első nap úgyhogy azóta anélkül van de szerencsére nem karcolodott eddig...

nekem volt a5 2017, van amiben az jobb volt, kinézetében ez modernebb, pöpec a rendszer is...

kb 2 hét tapasztalat alapján egyetlen problémás pont a kamera, ha nincs elég fény akkor vakuval meg semmivel nem csinál jó képet...de a méret miatt megéri, hasonló a kategóriában
a mi 9se de a miui nekem nagyon nem adta, egyszerüen sztem szebb a samsung felülete

(#592) Faterkam válasza rothfb (#590) üzenetére


Faterkam
addikt

Valamit te állítottál el! Az elején kér biztonsági kódot, amikor beállítod az ujjlenyomatod! Ha párszor rosszul, vagy hibásan olvassa le, (vizes, zsíros az ujj) akkor kér kódot. Legalábbis nálunk minden teló így működik!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#593) tylerszeged válasza rothfb (#590) üzenetére


tylerszeged
csendes tag

de be lehet állítani, elöször kéri csak beállításnál és utána már bármi van akkor csak oda kell rakni az ujjadat, néztem beállításban mit ronthattal el de nincs ötletem, de biztosan meg lehet oldani!

(#594) tylerszeged


tylerszeged
csendes tag

nekem egyetlen dolog van amire nem jöttem még rá hogy ha le van zárva a képernyö és kapok egy sms vagy fb értesítést vagy bármit akkor mivel tudom beállítani azt h felvillanjon a képernyön egy idöre h érkezett értesítés, ha valaki tudja ne tartsa magába, elöre is köszi :)

(#595) Floydman válasza kalanchoe (#589) üzenetére


Floydman
tag

Én ilyen tokot vettem:
https://www.samsung.com/hu/mobile-accessories/galaxy-gradation-cover-ef-aa405/EF-AA405CBEGWW/

fóliából ez tetszik, de hirtelen egy egyszerű üveget applikáltam rá:
https://www.notebook-alkatresz.hu/temp-glass006280-samsung-galaxy-a40-teljes-lefedettseget-biztosito-karcallo-utesallo-kijelzovedo-uvegfolia-fekete-kerettel-tempered-glass-torlokendovel-p1489394

(#596) rothfb válasza Faterkam (#592) üzenetére


rothfb
veterán

Nem tudom mit. Amikor ráteszem az ujjam, elhúzást kell még csinálnom és a következőt írja ki:
"A biztonsági házirend előírásai szerint az ujjlenyomatának használata helyett adja meg a PIN kódot".

Én semmit sem állítottam el. A biztonsági házirend egyébként nem rég frissült. Ez egy irányelv, amivel a telefont védi a Google.

(#597) Floydman válasza tylerszeged (#594) üzenetére


Floydman
tag

Kisegítő lehetőségek/Speciális beállítások/Értesítések/Értesítés villanással vaku vagy képernyővaku.

(#598) duo


duo
őstag

Kipróbáltam: másik zseblámpa appal is csinálja...

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#599) rothfb válasza rothfb (#596) üzenetére


rothfb
veterán

Na rájöttem. Egy screen off program akadályozta a biometrikus azonosítás folyamatát. Ezt az alkalmazást azért használom, hogy kíméljem az oldalsó gombot. Csak rányomok és zárolja a képernyőt. Viszont bekevert az ujjlenyomat és arcfelismerésbe. Mint kiderült, a legtöbb ilyen program eszközadminisztrátorként akadályozza a biometrikus azonosítást.
Sikerült találnom olyat, ami rendesen működik és mellette az azonosítás arccal és ujjlenyomattal is.

(#600) DJGABI válasza duo (#588) üzenetére


DJGABI
addikt

én azt vettem észre altatva is össze-vissza villog... de nem mozgásra, nem hangra, nem értem... power button meg nem kapcsolja ki. gáz

(#594) tylerszeged fenti Glimpse Notification erre való [link]

(#599) rothfb nova launcherben van dupla tappos alvás. még ikont se kell kirakni. csak ajánlani tudom.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.