Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A40 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) glacious válasza sinci01 (#1400) üzenetére


glacious
addikt

Beállítások->Képernyő lezárása->Értesítések és ott csak ikonokra kell állítani a nézetet.

(#1402) DJGABI válasza I02S3F (#1397) üzenetére


DJGABI
addikt

beállítások -> eszközkarbantartó ->akkumulátor -> jobb fent beállítások -> legalul kábeles gyorstöltés

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1403) I02S3F válasza DJGABI (#1402) üzenetére


I02S3F
őstag

Király!:) köszi!

(#1404) kalanchoe válasza rothfb (#1398) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Topikgazda nincs a topikban, szóval ide külön "kirendelt" ember ilyenekre nincs.
Könnyű megoldás: nem kell a trollokat etetni. :N

(#1405) rothfb válasza kalanchoe (#1404) üzenetére


rothfb
veterán

Igen igen, pontosan ezért nem válaszoltam már neki. Ha megteszem, annak csak egy végeláthatatlan nem idevágó vita lett volna a vége.

(#1406) borix válasza kalanchoe (#1404) üzenetére


borix
őstag

Nem volt itt semmi trollkodás ami nem áll meg a realitás talaján.
Attól, hogy össze nyálazzátok az új kis drágaszágot legyen józan ítélő véleményetek.
Topikgazda mit csinálna? Semmit! Nehogy már ne lehessen negatív véleménnyel is megnyilvánulni.

Másik szar fél tégla nekem nem kéne.
Lehet, hogy minőségibben összerakott nagyobb akkuval azért?
Olvass vissza mit reagált.

[ Szerkesztve ]

(#1407) rothfb válasza kalanchoe (#1404) üzenetére


rothfb
veterán

Amúgy az efféle trollkodásokat igen is törölni kellene. Ugyanis én sem megyek oda a P20-as fórumba, hogy az milyen sz@r (miközben még messziről sem láttam), meg mókuskák veszik 0 Ft-s kezdőrészletre drága szolgáltatói csomaggal hűségre. Én személy szerint akár több P20-t is meg tudnék venni kp-re függetlenül, nem azért vettem A40-t, mert azt nem tudnám. Én pl megszabtam magamnak, mennyit ér meg nekem bármelyik telefon, mi az amit már sokallok. Meg milyen méretig. Ez tökéletesen megfelelt.
Visszatérve igen, trollkodás az, amikor tudatlanul beledumálok olyan fórumba, aminek tárgyával semmilyen tapasztalatom nincs.😃 Okoskodom és ismeretlenül lemókuskázok intelligens embereket úgy, hogy sem írni, sem olvasni, sem értelemesen viselkedni nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#1408) Floydman válasza rothfb (#1407) üzenetére


Floydman
tag

Amúgy én belakva sem tapasztaltam semmilyen lassulást.

(#1409) borix válasza rothfb (#1407) üzenetére


borix
őstag

Kérdezték, hogy mit javasoltok megéri e venni A40.
Írtam lényegében, hogy gondolja át mert én is ilyet akartam venni de szerintem 70e nem ér.
Átgondolja vagy nem gondolja az az ő dolga.

Elkezdtetek ezen remegni neee mááár ne hogy máá mit beszél ez itt!!! ;]
Reakciók trooool én nem venném a másik mert egy fél tégla nem tetszik vagy mint te is hogy mennyit szánsz rá ki hogy veszi mi köze van ennek a telefonhoz?
Az trollkodás, hogy leírom hogy szépen mikor az emberek rájönnek, hogy mégis csak nagyobb akku kellene és egy erősebb proci, hogy faszán menjenek a kedvenc játékai akkor 55E körül jó kis vétel lesz ez használtan.
Érzékenyek vagytok az igazságra elvagytok a hazugságaitokba.

[ Szerkesztve ]

(#1410) sxxorp válasza borix (#1409) üzenetére


sxxorp
őstag

"Kérdezték, hogy mit javasoltok megéri e venni A40."
"Reakciók trooool én nem venném a másik mert egy fél tégla nem tetszik vagy mint te is hogy mennyit szánsz rá ki hogy veszi mi köze van ennek a telefonhoz?"
"Érzékenyek vagytok az igazságra elvagytok a hazugságaitokba."

Tanulj meg értelmesen írni, talán nem egyből vesszük semmibe a véleményed.
Amiben egy egy évvel idősebb, csupán IPS képernyős, a kb. ugyanakkora képernyőhöz mégis fél cm-rel nagyobb, kétes jövőjű készüléket nyomatsz gyomorforgató stílusban.
Egyébként is páromnak első héten vettük 50eFt-ért. Várj a drágább használt középkategóriásra, mókuska.

[ Szerkesztve ]

(#1411) Floydman válasza borix (#1409) üzenetére


Floydman
tag

Nem értem ezt az egészet. Ez csak egy telefon. Mi ez a háborúzás? Egyszerűen vegyél egy másik típust.

(#1412) borix válasza Floydman (#1411) üzenetére


borix
őstag

Beírtam a véleményemet sokaknak nem tetszik.
Nem lett volna a kérdező eszembe nem jutott volna ide beírni bármit is P20 kapcsolatban.

Nem vagyok Huawei párti de szerintem használtan egy p20 jobban megéri garival mint ez újonnan.
A procija 2X ilyen erős az A40 AMOLED kijelzője meg nem dob 2X annyit a másikhoz képest nincs az a nagy különbség.
Méretben sem fogod észrevenni kezelhetőség téren azt az 5mm amennyivel a P20 nagyobb.
Írják, hogy az A40 belakva meg megakad akkor mi lesz fél egy év múlva.

Ez olyan nagy dolog?
Valaki nem így gondolja rendben nem azt vettétek rendben de nem is annak írtam aki már vett.
Utána jöttek a sértődések egóból és beszéltek 100 felé.
Persze ha olyan szar amit itt sokan nyomnak ellene akkor miért nem ment le az új ára még most sem 100E alá?
Azért csak nem egy kategóriába tartozik a 2 telefon ha összképet nézünk.
Az az IPS képernyő ami benne van olyan gagyi lenne mint egy 50E kategóriásé, hogy annyival jobb az AMOLED?

(#1413) rothfb válasza borix (#1412) üzenetére


rothfb
veterán

Normális ember nem megy egy telefon saját topicjába fikázni az adott készüléket úgy, hogy még 1 percet sem használta. Aztán nem csodálkozik el azon, hogy ezért szólnak, hogy takarodjon a fórumból és vegye meg álmai P20-át. Mi olyan bonyolult ezen? Úgy beszélsz le erről a készülékről idetévedt kérdező, telefonvásárlás előtt álló embereket, hogy 0 percet használtad az A40-t. Amikor ezért megkérnek, hogy ne tedd, te lenézve mindenkit lemókuskázol ismeretleneket, megjegyezve, hogy kispénzűek és ezért csak A40-re futotta nekik. Pedig mennyire tudnád, hogy ez nem így van. De ha így is lenne, neked ehhez semmi közöd sem lenne. Tehát mi a búbánatot nem értesz? Tényleg menj innen, vegyél P20-t és boldogítsd annak a telefonnak a fórumlakóit a hülyeségeiddel, az itteni lebeszélést vagy éppen rábeszélést meg hagyd meg azoknak, akiknek van A40-ük és már használják. Kicsit kompetensebbek nálad.

[ Szerkesztve ]

(#1414) borix válasza rothfb (#1413) üzenetére


borix
őstag

Írtam, hogy volt a kezemben A40 kezeltem igaz nincs tulajdonomban.
Nem kell, hogy tulajdonomban legyen, hogy tudjam, hogy P20 2X olyan erős procierőben és jobb az anyaghasználata, szerintem a kamerája is jobb, akkuidőben jobb agresszív ram kezelés miatt is. (ami valakit zavar valakit pedig nem)
Nem kell, hogy tulajdonomban legyen, hogy tudjam pl itt is akik annyira sztárolják az AMOLED előnyét kezébe venne 10db felső kategóriás még meg nem jelent márkajelzés nélküli telefont tévesztene jó pár ember, hogy melyik az AMOLED és melyik nem.
Az A40 is megvannak a saját előnyei.

az itteni lebeszélést vagy éppen rábeszélést meg hagyd meg azoknak, akiknek van A40-ük és már használják. Kicsit kompetensebbek nálad.

A végén még oda lyukadunk a nagy kompetenciátokkal, hogy az P30 Pro, S10+ is felejtse el az ember mert A40 70E annyira csúcsmobil.Ez volt a gondom veletek ne túlozunk már akár saját topic akár nem.

[ Szerkesztve ]

(#1415) sxxorp válasza borix (#1414) üzenetére


sxxorp
őstag

1 Azt megítélni, hogy a telefon általános jellemzője-e a megakadás, vagy egy kevésbé jó felhasználói viselkedésé pont nem az kell, hogy láttál már ilyen telefont, hanem tartós használat.->Mehetsz, vagy csend.
2. Procierő egy normális user esetében bőven másodlagos a mai középkategóriában, főleg ha gyakran a CPU-t a GPU kárára nyomató Kirinről van szó.
3. A többi, általad feltételezett - de megint nem tudott - előnyt BŐVEN kompenzálja a kiváló AMOLED kijelző! Örülök, hogy hasonlóan jó az Mi 9SE-mé. Csak egy látássérült nem érzékeli, hogy mennyivel másabb, jobb, élénkebb, mint akár egy ütős IPS. Ennek a telefonnak az eladási pontjai a 1) hiánycikk kompakt méret, 2) a kiváló kijelző, 3) főleg szolgáltatói oldalon kedvező árakon, 4) az egy évvel idősebb, kevésbé jövőálló P20 gyengébb ajánlat, és a tepsi, önmagukban drága P30 Pro, S10+ sem alternatíva -> mehetsz, vagy csend!
+Logikai bukfenc: a kispénzűeket fikázod, mégis áresésre, használt verzióra vársz az általuk megvett termékből. Nemcsak hangosan megtagadni akarod ahova te ténylegesen, és inkább tartozol? ;)
Ideje befejezni ámokfutásod.

[ Szerkesztve ]

(#1416) szenesember válasza borix (#1414) üzenetére


szenesember
aktív tag

Nem az A40, hanem az AMOLED védelmében szólva, csak addig nem zavar téged az IPS kijelző az AMOLED-el szemben, amíg nincs gond a látásoddal! Fél éve vannak kisebb problémáim a szememmel, és hidd el nekem, az IPS úgy cs€szi a szemet, hogy 5-10 perc után már nem tudom olvasni. (Ezért is váltottam telefont.) Rettenetesen fárasztja a szemet az AMOLED-el ellentétben. Az AMOLED-et valahogy sokkal természetesebb fénynek látom.
Ebből én azt szűröm le, h ha az IPS-nek ennyire "fárasztó" a fénye, akkor valószínüleg a szem egészségét is intenzívebben károsítja. Személy szerint többé nem vennék IPS-el szerelt telefont.

(#1417) sinci01


sinci01
aktív tag

Ugyan engedjétek már el ezt a Huawei témát. Saját magatoknak generáljátok a trollkodást. Addig, amíg valaki mindig visszaír, soha nem lesz vége. Pro-kontra. Intelligens ember elengedi, és tovább lép.

(#1418) hg75 válasza borix (#1414) üzenetére


hg75
csendes tag

"P20 2X olyan erős procierőben" tipikus 500Le Mustang a pesti dugóban... a pláza előtt jól mutat de semmi értelme.....
Jobb anyaghasználat: megveszed dupla áron a takony csúszós üveg fém kombót és edugod 300ft-os alis tokba...
Fényképezni: arra DSLR való....
Akku? költözz be tanyáról a legalább a faluig ott van villany....
Hidd el átlag usernek idéális választás...

(#1419) Alsec


Alsec
tag

lol ennyi erővel hasonlítsuk akkor össze a p10lite-ot a galaxy s9-el .....

(#1420) sxxorp válasza sinci01 (#1417) üzenetére


sxxorp
őstag

Hangulatfüggő: igazán intelligens ember továbbléphet, de ha épp bejön neki az önkéntes boxzsák, belepüföl örömmel :DDD

(#1421) I02S3F


I02S3F
őstag

Elégedett vagyok a telefonnal. P9 Lite-ról váltottam. A kijelző gyönyörű, nem agresszív a memória kezelés, nem lassul be több app telepítése miatt. Gyorsan tölt. Az UI azonnal kézre állt.

Örülök neki:)!

(#1422) ben11 válasza I02S3F (#1421) üzenetére


ben11
őstag

Én is így vagyok, szerintem szuper kis telefon. Én kb be is laktam és nem dadog egyelőre.
A ram kezelés is jó. Csomó mindent bent tartott a memóriában úgy hogy még a pubg mobile is futott a háttérben.

Nekem xiaomi note4 után a kompaktsága is igazi felüdülés.

(#1423) I02S3F válasza ben11 (#1422) üzenetére


I02S3F
őstag

Mondjuk nálam nincs játék. Az képes megenni a telefonokat egy bizonyos kategóriában.

(#1424) szenesember


szenesember
aktív tag

Ilyen jó üzemidőt sem értem el még, mióta megvan:D

4 óra böngészés, 1 óra messenger, 30 p Real racing, 30 p Google Keep, és egyéb apróságok.
(Eddig a wi-fi, a "google play szolgáltatások", meg az "android operációs rendszer" élen járt a listában, most valahogy eltűntek, azóta jobb a helyzet.)

I02S3F - Nem frissítettem, fogalmam sincs, h mitől lett jobb.

[ Szerkesztve ]

(#1425) I02S3F válasza szenesember (#1424) üzenetére


I02S3F
őstag

Frissítésnek köszönhetően? Vagy mitől lett jobb az üzemidő?

(#1426) kalanchoe válasza szenesember (#1424) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Na ez erdekes nagyon jo SoT! Foleg ugy h meg jatek is ment. :)

(#1427) szenesember válasza kalanchoe (#1426) üzenetére


szenesember
aktív tag

Ja! Pedig nem állítottam lejjebb sem a felbontást, sem az fps-t, sem a teljesítményt a Game launcher-ben. És akku kímélő mód sem volt bekapcsolva a telón. Egyébként egész magas fényerőn használom a kijelzőt (+adaptív is be van kapcsolva)
(Azóta 8 óra SOT, és 15%-on van :D)

(#1428) kalanchoe válasza szenesember (#1427) üzenetére


kalanchoe
senior tag

En meg alacsony fenyeron szoktam kb 5-6 orakat kihozni. Szvsz szoftveres dolog lehet ez, nekem TMH van, marciusi, es finoman szolva uzemido teren nem ok, a 3100as telepbol tobbet is ki lehetne hozni ezek szerint.

(#1429) szenesember válasza kalanchoe (#1428) üzenetére


szenesember
aktív tag

Az én meglátásom szerint az új One UI-al szerelt Samsung-féle operációs rendszer meglehetősen félkész állapotban van. (Pl zsebben a teló, a véletlen érintések elleni védelem bekapcsolva, erre jön egy értesítés, és mire kiveszem a zsebemből, képernyő feloldva, és összenyomódott minden, úgy, h ujjlenyomatos feloldással használom. Zenelejátszás közben, ha jön értesítés, a fülesben nem hallom, csak elhalkul a zene, és vissza...)
Ahogy fentebb is írtam, eddig a fogyasztási lista elején volt a Wi-fi, a "google play szolgáltatások", és az "android operációs rendszer". Akkor nálam is ilyen 4-5 órás SOT-ok voltak. Bekapcsolva hagyott wi-fivel éjszaka merült kb 15%-ot, repülő üzemmódban 0%-ot! Szerintem valami be volt akadva a háttérben, amit nem tudott megcsinálni a rendszer, most ez megszűnt valami miatt, és ezért jobb lett... Nemtom...
Nálam is márciusi TMH.

[ Szerkesztve ]

(#1430) Alsec válasza kalanchoe (#1428) üzenetére


Alsec
tag

van mar frissites keress rá beallitasoknal. mintha nekem is javult volna tőle az üzemidő

(#1431) szenesember válasza Alsec (#1430) üzenetére


szenesember
aktív tag

Én nem frissítettem, úgyh nem tudom, mitől javult...

(#1432) I02S3F válasza szenesember (#1429) üzenetére


I02S3F
őstag

"az új One UI-al szerelt Samsung-féle operációs rendszer meglehetősen félkész állapotban van." - Szerintem javulni fog. A Samsung nem Huawei (a frissítéseket illetően).

(#1433) kalanchoe válasza Alsec (#1430) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Es tenyleg, nem gondoltam vna hogy kiadja a T. Letoltom, majd holnap telepitem. :)

Szelfi kamera alatti vibralas nem lenne gond, mert nem nagyon hasznalok adaptiv modot.
Masfelol kivancsi leszek a kamera app valtozasaira, es az uj funkciokra is.
Es remelem az akkuido is pozitiv iranyba valtozik.

(#1434) szenesember válasza I02S3F (#1432) üzenetére


szenesember
aktív tag

Biztosan javulni fog, bár nem hinném, hogy az első, vagy a második frissítéssel. Egyelőre óvatos vagyok a frissítésekkel kapcsolatban. Inkább biztosra megyek, mert pillanatnyilag olyan jól működik :D

Az általad idézett véleményemet nem kizárólag a saját tapasztalatomra alapozva írtam. Az egyik barátom családjában 3 készülék van One UI-al a fedélzetén, és finoman fogalmazva, akadnak problémák midhárom készüléken. Az egyik készülék - egy Note 9-es - 4-szer omlott össze tőle, 1 alkalommal szerviz lett a vége.

(#1435) I02S3F válasza szenesember (#1434) üzenetére


I02S3F
őstag

Gondolom, mert még "friss" a szoftver.

A Diablo 3 is súlyos problémákkal startolt. Gondolom mindent csak nem tudnak letesztelni a szoftveren.

(#1436) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Off, de azért belinkelem ide, hátha van telekom előfizető még, aki nem hallott a dologról:

0630- a kapcsolat napja [link]

(#1437) gyuri2008 válasza kalanchoe (#1436) üzenetére


gyuri2008
veterán

Kamu az egész.
Nállam ugyan úgy nincs adás.

(#1438) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok, megérkezett a feleségem telenor kártyás A40-e (xeh független), korábban rendeltem ebay-ről üvegfóliát, de kiderült, hogy az egyenes üveglap, nem fedi teljesen a kijelzőt, nem követi az ívét. Talált valaki már ebayen olyat ami a valóságban is jól passzol a kijelzőre? ....esetleg egy linket megköszönnék :) (....nem lenne baj ha fekete keret nélküli lenne :D ) Továbbá ez a szilikon tok már megjött, de sajnos eléggé csúszós, .....esetleg tudtok ajánlani ami nektek bevált?

(#1439) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Feltettem a frissítést. Az értesítési sávon sokkal apróbb lett minden. Lassítás funkciót én nem találom. Egyebkent a kamera szoftver jobb lett.
Akkura leszek még kíváncsi.

(#1440) szenesember válasza kalanchoe (#1439) üzenetére


szenesember
aktív tag

Asszem reset-elni kell a kamerát ahhoz, hogy a lassítás funciót elővarázsold. Kamera/beállítások/alapbeállítás visszaállítása.
Én még nem raktam fel.

(#1441) borix válasza kalanchoe (#1439) üzenetére


borix
őstag

Ne legyél te olyan kiváncsi.Elégedj meg azzal ami van.
Vagy fogadd meg a szaktársad tanácsát.

Akku? költözz be tanyáról a legalább a faluig ott van villany....

(#1442) kalanchoe válasza szenesember (#1440) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Koszi, reseteltem, most mar van benne Lasitas funkcio is. :R

(#1443) mamomo válasza fireman123 (#1438) üzenetére


mamomo
kezdő

Olyan sokat tanultam itt, amit köszönök, és végre én is tudok adni valamit. Ezért regisztráltam.
Az első tokom gyönyörű volt, de csúszott. végül találtam egyet a neten, ami ráadásul a sarkokon is extra ütéscsillapító védelmet ad. Ez a típus: https://www.imak-hk.com/product/imak-vega-carbon-fiber-case-for-samsung-galaxy-a30-a40-a50-a70/
IMAK , talán ez a lényege. A hátlap egyszerűen nem csúszós, de a két oldalszélén, ahol épp megfogom (bal kézzel), ott gyakorlatilag tapad. Egy hónapja van meg, nekem nagyon bevált.
Mivel nem akartam külföldről rendelni, találtam hazai forgalmazót , tokbolt.hu . Így drágább lett, de nekem megérte. Sima ügymenet, FoxPost szállítás.

(#1444) szucstom


szucstom
őstag

Sziasztok! Lehet volt már itt téma, de az A20/A40-re van kiadva Lineage OS?

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#1445) I02S3F válasza szucstom (#1444) üzenetére


I02S3F
őstag

Nem.

(#1446) mamomo válasza mamomo (#1443) üzenetére


mamomo
kezdő

[link]
Az alábbi szilikon tok a sarkokon extra ütéscsillapító védelmet ad. A hátlap egyszerűen nem csúszós, de a két oldalszélén, ahol épp megfogom (bal kézzel), ott gyakorlatilag tapad, könnyedén használható az ujjlenyomat nyílás is. Egy hónapja van meg, nekem nagyon bevált
(A link nem sikerült az előző hsz-ben), Ez a tok nem csúszik, és biztonságos. Én a tokbolt.hu-n rendeltem meg. Az ő fotójuk nem mutatja az ujjlenyomat olvasó helyét, de van rajta.. (remélem már jó a link) Így néz ki, amit megkaptam :
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1447) szucstom válasza I02S3F (#1445) üzenetére


szucstom
őstag

Köszi szépen

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#1448) I02S3F válasza mamomo (#1446) üzenetére


I02S3F
őstag

Én az első a tpicban szembejövőt megrendeltem. Remélem jó lesz.

Szucstom - Nincs mit!

[ Szerkesztve ]

(#1449) Laslow


Laslow
senior tag

És ki milyen autós tartóval használja a telefont? Én kizárólag szélvédőre feltapadósat szeretnék venni hozzá, de nem tudom, melyiket válasszam...

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1450) szucstom válasza Laslow (#1449) üzenetére


szucstom
őstag

Én bolhapiacon vettem samsung mobiltartót ezeöccáért.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.