Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A40 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Fred23 válasza HKorn (#100) üzenetére


Fred23
nagyúr

A3 2017 is szuper készülék volt. Egyszer kellett szervizelni, mert nedvességet érzékelt a töltőcsatinál, de gariban javították, és ezt leszámítva sosem adott okot csalódásra.

(#102) #65577472 válasza Alastair' (#99) üzenetére


#65577472
törölt tag

"az eddigi A széria egy trágya halom volt"

Ezt kifejtenéd? A5, A7 és A8 mind nagyon jó telefonok, A9 egyetlen bűne a 4 hátlapi kamera, A6 pedig csak azért került piacra, hogy elkezdje leradírozni a J szériát.

(#103) ollie válasza pusszycat (#87) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hogy tudjanak több pénzt kérni a közép kategóriáért.

Most már ott tartunk, hogy az alsó kategóriában is használható telefonokat lehet vásárolni, ezért valamivel vonzóvá kell tenni a közepet.

***

(#104) Alastair' válasza HKorn (#100) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Korábban írtam, hogy független.

Másképp: a korábbi A szériából nem vettem volna jelenleg telefont, mert ennek az árába az A5 2017 is erős visszalépés lett volna, még az iphone se-hez képest is.
A8, A9 drágábbak.
Ip védelem dekát nem érdekel, értesítő led és AoD szintúgy nem szempont számomra.
Ez az A40 tetszik külsőre is, kijelzőre is, méretre is, a hadvere pedig a felhasználói szokásaimhoz bőven elég.
A tepsiket pedig gyűlölöm.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#105) mrnobody válasza bajusz15 (#91) üzenetére


mrnobody
tag

Telekomnál az van, Telenornál gyanus, hogy nem, mert hálózat függőt adnak.

[ Szerkesztve ]

(#106) HKorn válasza Alastair' (#104) üzenetére


HKorn
addikt

Oké, az jó, köszi.

Az A5 2017 hogy lenne visszalépés egy SE-hez képest? Az SE egy nyomorult kis telefon gagyi kijelzővel, az A5 FHD Amoledje egy IMAX vászon ahhoz képest és az A5 is elég kompakt méretű.

Abban egytértünk viszont, hogy az A40 nagyon jó kis készülék lett.

Run&Ride

(#107) Alastair' válasza HKorn (#106) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Még szerencse, hogy ennyi teló van, mert mindenkinek más az igénye :)

Én úgy érzem, hogy az A40 hozta el amire vártam, mikor megláttam a fizikai valóságában azt éreztem, hogy Na ez az :) és ehhez persze az ára is társult.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#108) ujvendeg válasza Alsec (#70) üzenetére


ujvendeg
tag

Nagyon örülök, hogy Alsec kolléga sokkal jobban ért a telefonokhoz, mint én: ebben nincs egyedül. Tudása előtt - majdnem - meghajlok.
A Youtube vágott, manipulált telefonszerelési videói egy hozzáértő számára nem mérvadóak, vagy ha igen, annál nagyobb baj. Az S10 "hajszárítós" módszerrel nem szedhető szét, még célszerszámokkal is rendkívüli ügyességet kíván a készülék megbontása, egy felkészületlen szakember is könnyen törheti. (Mellesleg az Iphone két része műanyag és fém stiftekkel van egymáshoz rögzítve és hőlégbefuvó vagy remegő kézzel készített hajszárítós beavatkozás nélkül is szerelmető, már az 5s-től.) A telefongyártásban nem ismerek se rombolókat, se zászlóshajókat, se repülőgép-hordozókat, csupán úgy vélem - és nem pedig kategorikusan kijelentem -, hogy egy hovatovább 4. esztendejébe lépett, akármilyen "zászlóshajónál", négy évvel később, főleg a szokásos túlárazott módon illene valamivel innovatívabb szerszámmal előállni, legalább egy értesítési ledet alkalmazni, amit 6 évvel is alkalmazott már néhány úgynevezett névtelen gyártó. Legalább 8 féle Samsungot használtam, saját tulajdonként (S7, Xcover4, A3 2016, A3 2017 - most is van egy ilyen telefonom -, A5 2017, sőt a gyalázatos, a mobilipar szégyenét jelentő J330-at is), semmi mást nem kívántam jelezni a hozzászólásommal, csupan annyit, hogy kb. az első tíz legmagasabban jegyzett telefongyártó készülékei közül a Samsung az egyik - de ezen kívül semmi egetrázó különlegesség, nem a Szent Grál, hanem a többi telefonhoz hasonlóan egy gyorsan avuló hétköznapi eszköz. Végül: azt írni, hogy mit sem számít a hajtogatós (félkész) telefon révén a gyártót ért súlyos blama, az egész dolog lényegtelen, csak az a lényeg, hogy írtak a cégről - informatikai, technika, műszaki szempontból - hogy is fogalmazzam finoman - kapitális balfogás. S a tőzsde is valószínűleg érzékenyebben reagált. De hát jó: készítsünk mobiltelefonokat, amik két napig bírják, nem baj, de írnak rólunk. Tetszik ez Alcec kollégának, vagy nem, a hajtogatós telefon, s főleg az a törekvés, hogy a Samsung ebben első legyen, a gazdasági megfontolásokból következő konok akarnokság visszaütött - s lehet, nagyobbat, mint várták. Továbbra is egy szerény hozzáértő.

(#109) mrThomi válasza sxxorp (#94) üzenetére


mrThomi
addikt

Annyival szerintem nem nagyobb a 40-nél. Most kapott anyum egy A50-et, elötte xiaomi redmi 3-ja volt, és egyáltalán nem panaszkodik a méretre. Flip case rá, és aki táskában hordja,mondjuk az idősebb nők,nekik teljeseb mindegy a kompaktság, sőt inkább bírja tovább az akksija is. Ha a samu az A szériát ugyanzokkal a paraméterekkel dobja piacra csak más más méretben, egy szavam nem lenne az A40-re de így számomra nem érné meg. De persze mindenkinek más

Nothing Phone (2a)

(#110) elfelejtette válasza mrThomi (#109) üzenetére


elfelejtette
veterán

Számomra (is és szerintem másoknak is) a kompaktság egyik feltétele a 70mm-nél kisebb szélesség, mert így a fogáspont magasságában legalább horizontálisan átéred a telefont. Az 5 collnál nagyobb képátlójú kijelző tetejét úgysem lehet fogás váltás nélkül elérni...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#111) turtle72


turtle72
csendes tag

Most rendeltem meg Telekomnál szerződés hosszabbítással 49e-ért. Kíváncsi leszek rá. A kompakt(abb) méret, az FM rádió, az NFC és Gorilla Glass kombó, friss szoftver kombó nehezen összehozható ennyiért.

(#112) Alsec válasza ujvendeg (#108) üzenetére


Alsec
tag

Ki beszélt itt mókolásos hajszárítós szerelésről? (Az egy akkora szaktekintély mint te, akinél egyáltalán felmerül a hajszárítós szerelés) Milyen youtubos manipulált videókról beszélsz? Minden okés, mert egy ép elme nem szül ilyenféle összeesküvés elméleteket abból amit írtam. Galaxy Foldon is igen fennakadt a szemed 5 keszulek ment tonkre abbol 2 rol lehuztak a vedofoliat(igen persze beledolgozhattak volna a kijelzo felso retegebe jobban hogy hulyebiztos legyen) 1 keszuleket szarra tortek, maradek 3 nak meg még vizsgaljak a meghibasodasanak a korulmenyeit. Kár veled vitatkozni te kis szerény jószág.

[ Szerkesztve ]

(#113) HKorn válasza mrThomi (#109) üzenetére


HKorn
addikt

De bakker, az A50 annyival drágább is, mint amennyivel többet tud ráadásul még tepsi is, nekem se kellene a mérete miatt. És akkor még ott vannak a még nagyobb tepsik a A70 és tsai, amikről már elképzelni sem tudom hogy lehet komfortosan használni hétköznapi körülmények között.

Run&Ride

(#114) nyisziati válasza HKorn (#113) üzenetére


nyisziati
veterán

Lehet használni, csak akarni kell. :D
Én az A9-et (ami önmagában méretes) armor tokban használom.

(#115) HKorn válasza nyisziati (#114) üzenetére


HKorn
addikt

Jah, tudom, minden csak megszokás kérdése :D

Run&Ride

(#116) szenesember válasza nyisziati (#114) üzenetére


szenesember
aktív tag

Én pl. a Redmi 5 Plus-t tudom használni egy kézzel, úgy, h még a tetejét is elérem, de nem egyszerű mutatvány, (fordult már ki így a kezemből :D ) ráadásul kényelmetlen is. Mégis, most ezzel a jószággal szemezek, mert visszatérnék kisebb méretre. ( Nem éri meg zsonglőrködni :D )

(#117) nyisziati válasza szenesember (#116) üzenetére


nyisziati
veterán

Én azért használom az armor tokot és az üvegfóliát, hogy ne legyen következménye a zsonglőrködésnek. :D
Meg a GG5 is ott van, pont ma néztem meg a Tech2 videóját, nagyon jól véd az is.

(#115) HKorn : tartalomfogyasztáshoz a nagy a jó. :))

(#118) alexis33 válasza sxxorp (#89) üzenetére


alexis33
újonc

Az automatikus fényerő nálamsem működik.

(#119) HKorn válasza nyisziati (#117) üzenetére


HKorn
addikt

De bakker, az A40 is 6" kijelzőt ad, hova kell még nagyobb? :)

Nehogy azt mond, hogy fél coll plusz miatt megéri a kényelmetlenséget egy tepsi napi használata, mert nekem nem.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#121) pusszycat válasza ujvendeg (#108) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A sok szerénykedés nem szimpi,ami a tied az a tied,ami a másé az a másé. Ennyi. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#122) elfelejtette válasza Fred23 (#120) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ők is 7885-öt írnak procinak...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#123) Fred23 válasza elfelejtette (#122) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én is néztem, de GeekBench pontok alapján sokkal inkább Exynos 7904. Mondjuk az eltérés kábé jelentéktelen szerintem. Egyik se váltja meg a világot, de mindegyik hozza a 2019-es minimum szintet. Arra számítottam, hogy ezt a 7904-et kapja majd az Xcover 5 is, és nem túl nagy örömmel, de elfogadtam. A RAM sokkal nagyobb gáz lehet, ha nincs elég. Minimum 4 GB már egyszerűen kellene az összes új mobilba! (Attól tartottam kicsit, hogy az Xcover 5-be csak 3 kerül; erre elsunnyogták az egész telót.)

Akinek van már A40-e, feltehetné EZT a progit, és bedobhatná ide, mit ír a CPU-ra! (Ez se 100%-ban ad mondjuk helyes infót, de ha Exynos 7904-et mond, akkor a kérdés szerintem lezárva.)

[ Szerkesztve ]

(#124) #04430080 válasza mrThomi (#109) üzenetére


#04430080
törölt tag

HW miatt én is az A50 -et vettem. Az a másfél cm nem oszt és szoroz.

(#125) nyisziati válasza HKorn (#119) üzenetére


nyisziati
veterán

KELL.
:DDD

(#126) Depression válasza #04430080 (#124) üzenetére


Depression
veterán

Nem csak a másfél centi a különbség, hanem azért ott van kb. 30k Ft különbség is, ami egy előfizetésnél már simán lehet 50%-os felár is. Páromnak néztem ki ezt a telefont, telenornál elég olcsó volt, most viszont inkább az a7 lesz a befutó, ami ~20k-rel olcsóbb most már. Az is csak 1,5 centivel nagyobb. Nem érdekli, hogy milyen játék hogy fut, csak messenger, facebook, és dzsatubé menjen.

Van egyébként tapasztalata valakinek, aki a7-ről váltott volna, vagy van közelében mindkettő? Érdekelne a különbség.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#127) manokaki


manokaki
őstag

Én még 2 hét után is tudok benne gyönyörködni, hiába müanyag a hátlap, igényes kidolgozás , a kijelző pedig gyönyörü és , nagyon keskenyek az oldalszélek, még az S10e -nek is vastagabbak , meg az A50-nek is ,talán pont az ujlenyomat kijelzőbe épitése miatt...

A másik dolog ! Ezt a telefont élőben kell megnézni , nem videon meg foton, élőben adja vissza az igai mivoltát a megjelenése !!!

[ Szerkesztve ]

(#128) Alsec válasza manokaki (#127) üzenetére


Alsec
tag

Teljes mertekben igazad van

(#129) Czvik2.0 válasza Depression (#126) üzenetére


Czvik2.0
tag

Az A7 es téma érdekelne engem is.. Én is arrol váltanék vagy erre vagy A50re mert ennek kritikán aluli a fogása valamiért.

(#130) Fred23 válasza #04430080 (#124) üzenetére


Fred23
nagyúr

82-ért is van már A50, és ennyiért nagyon jó vétel, de sokan vannak, akiknek a méret miatt ez mégse jó. Nem mindenki fogadja el könnyedén, hogy ehh, egy centivel nagyobb, pár mm-rel szélesebb... Ez az A40 egy szép kis telefon azoknak, akik ezt a méretet kedvelik. Nagy kár mondjuk szerintem, hogy kimaradt a vízállóság, ha nem lenne telóm, és most szeretnék venni valamit, a falat kaparnám mérgemben, amiért az A40-et számomra megfosztották az egyik számomra alapvető, szükséges tulajdonságától. Remélem, jövőre vissza fog térni az IP68 az A szériába!

[ Szerkesztve ]

(#131) skroy válasza Fred23 (#123) üzenetére


skroy
senior tag

(#132) HKorn válasza Fred23 (#130) üzenetére


HKorn
addikt

Mondjuk ez egy elég dzsunka shopnak tűnik, nem biztos, hogy vennék innen telót

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#133) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Az aida 64 ad rendes infót

Alister from Hell

(#134) Fred23 válasza skroy (#131) üzenetére


Fred23
nagyúr

Marad a kérdés ezek szerint, de tippre a szoftver nem tudja jól. Esetleg egy csökkentett órajelű 7885, de inkább csak a 7904.

A 7885 CPU része 2.2GHz Dual-core (Cortex®-A73) + 1.6GHz Hexa-core (Cortex®-A53). A 7904-nél viszont stimmelnek az órajelek.

_Alister_ képe után egyértelmű, hogy 7904-et kapott! Fiery űberpowa. :D

[ Szerkesztve ]

(#135) Crafter32 válasza #46930944 (#77) üzenetére


Crafter32
őstag

Huu az nagyon jó. Garis, függetlenül és 70. Hmm

(#136) skroy válasza Fred23 (#134) üzenetére


skroy
senior tag

Valóban, az Aida nálam is ugyanazt mutatja, mint _Alister_-nél. :K

(#137) mrThomi válasza HKorn (#119) üzenetére


mrThomi
addikt

de hol kenyelmetlen ezt magyarazzatok el nekem ? a kocsiba vezetes közben ? mert ott biztos, igen !

Nothing Phone (2a)

(#138) elfelejtette válasza mrThomi (#137) üzenetére


elfelejtette
veterán

A #110-es hszben már leírtam. Lényeg az, hogy fogadd el, hogy van olyan, aki egy kézzel akarja kezelni a telefont.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#139) HKorn válasza mrThomi (#137) üzenetére


HKorn
addikt

szvsz már zsebben is kényelmetlen, de persze mások vagyunk, más igényekkel.

Run&Ride

(#140) HKorn


HKorn
addikt

Telenornál most szerintem 3 teló is jó vétel, A50 100 ezerért, A7 73 ezerért, A40 70 ezerért.

Kártyásan, függetlenül.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#141) A Zéé válasza mrThomi (#137) üzenetére


A Zéé
addikt

zsebben.
Lumia 650 és J3(2016) van most nekem, és nekem már ezek is cinkesek a zsebben. Sokat szállok ki-be autóból, munkagépekből, munkagödörből, mászok fel létrára, guggolok le mérni valamit, és néha ezek a telefonok már útban vannak. Vagy pl. van olyan melós gatyám, aminek a telefontartó részébe már pont nem férnek bele ezek sem. És nem kívánom azt az érzést vissza, amikor egy másik zsebbe kellett beraknom, aztán ahogy dolgoztam vele, ugrabugrált a Bobcat, valahogy kicsúszott a telefon a zsebemből, és a gép alá került... Persze már csak akkor vettük észre, amikor 10 perce kerestük. Iszonyat szerencse volt, hogy nem mentem keresztül rajta.

De ennél kisebb, a preferenciáimnak jobban megfelelő telefon nincs más, így ilyen telefont fogok venni. Kár, hogy a gyári flip tok olyan drága, ebayen meg nincs olyan, ami követi mind a 4 oldalon a telefon ívelt sarkát.

(#140) HKorn
Én is néztem a Telenornál, ha tényleg kártyafüggetlen (remélem valaki visszaigazolja), akkor jövő héten be is szerzem onnan.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#142) Depression válasza A Zéé (#141) üzenetére


Depression
veterán

Sógorom hasonló helyzetben van, de ő megoldotta egy kínai okosórával, az kapcsolódik blutoothon a telefonhoz, a telefon meg egy biztonságos helyen van lerakva a targoncán.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#143) nyisziati válasza A Zéé (#141) üzenetére


nyisziati
veterán

A Telenor topikban a TG megerősítette (ott dolgozik), hogy a Samsungok és Huawei-ek függetlenek (a kétkártyásak).
Az én A9-esem is független, pedig szerződéssel hoztam ki a Telenortól.

(#144) HKorn válasza nyisziati (#143) üzenetére


HKorn
addikt

Valaki azért szólhatna nekik, hogy az A6 74-ért viszont vicces. :D

Run&Ride

(#145) A Zéé válasza nyisziati (#143) üzenetére


A Zéé
addikt

Nagyszerű, köszi!

(#142) Depression
Nekem igazából nem is feladatom a gépkezelés, csak nem mindig van olyan brigád nálam, akik tudják kezelni, aztán ha valamit mégis mozgatni kell, akkor nincs más, mint én :) Ha egész nap ezt csinálnám, akkor én is valami hasonlóban gondolkoznék

Just a simple Lineman...

(#146) mrThomi válasza A Zéé (#141) üzenetére


mrThomi
addikt

én pl ilyen keresztbe kötős megoldást használok túrázáshoz [link] ( itt van a video elejen), a legkenyelmesebb. zsebbe nagyon ritkán teszem már a telefont, ha vezetek is mindig kiveszem.
nem kötekedni akartam tényleg, csak nem értettem sokaknak miért ez az elsődleges szempont. ma saturnba megfogtam mégegyszer az A40-et és tenyleg remek érzés fogásra, és olyan dolgok hiányoznak velőle ami belekényszerít egy nagyobb méretű telefon vásárlásába( értelmes anyagi keretek között persze) de nekem nem a méret az elsődleges, akkor inkàbb nagyobb méret és akksi, jobb proci stb, mert ezeket kompakt méretben ritkán látni, bár már egyre több gyártó probálkozik a mindenkinek megfelelő telefonnal

Nothing Phone (2a)

(#147) szenesember


szenesember
aktív tag

Hát, a GSMArena-s teszt alapján az akkuja nem bírja valami jól... De majd a tulajok is biztosan megosztják a használati tapasztalataikat itt, a fórumon... :D

Amúgy honnan az infó, h GorillaGlass 5 van rajta? Én nem találtam sehol...

(#148) manokaki válasza szenesember (#147) üzenetére


manokaki
őstag

Én Gorilla Glass 3-rol tudok , szerintem azt elirták ..

(#149) nyisziati válasza szenesember (#147) üzenetére


nyisziati
veterán

Azt a sajátomról írtam.
Az újakon az A 30-on, 50-en és 80-on van.

(#150) pusszycat válasza mrThomi (#146) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez olyan mintha pisztolyt hordanál,a magam részéről hanyagolnám.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.