Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A40 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Jester95 válasza RedCactus (#1644) üzenetére


Jester95
csendes tag

Sikerült, ezer köszönet! :R

(#1652) lcdtv


lcdtv
aktív tag

Megnézi valaki hogy A40 esetén a family link GPS helyzet keresés a legutóbbi frissítés óta nem működik . Csak teker, a telefonon meg csatlakozási hibát írja. Már volt teljes visszaállítás is

(#1653) szenesember


szenesember
aktív tag

Valaki meg tudná mondani, kb milyen indőközönként szoktak jönni Samsung-ra frissítések? (MIUI-ról jöttem.) TMH-nál mennyit késik általában?

(#1654) kalanchoe válasza szenesember (#1653) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Modelltől függő. Volt olyan Samsungom, ami egy frissítést se kapott, volt olyan is, ami 1 főverziót + pár biztonságit. A3 2016-ot kb 2,5 évig támogatták, 2 főverzió volt rá, meg kb 10 hónapja kapta meg az utolsó havi biztonságit.

(#1655) szucstom válasza szenesember (#1653) üzenetére


szucstom
őstag

Hali.

Változó, de Telekom esetén az átlag kb. 2 hónap szokott lenni.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#1656) Szári


Szári
tag

Hi all. A bixby voice assistant vagy a google assistant ot valahogy eleter lehet hivni?

(#1657) Szári


Szári
tag

A facebook és vagy messenger fiókszinkronizálás másnál sem működik?

(#1658) ben11


ben11
őstag

Úgy nézem jön frissítés, bár a teló még nem jelzett.

[kép]

(#1659) szenesember válasza szucstom (#1655) üzenetére


szenesember
aktív tag

kalanchoe és szucstom - Köszönöm a választ!
Eszerint használhatom két hónapig adaptív fényerő nélkül, míg kijavítják! :(((

(#1660) ben11 válasza szenesember (#1659) üzenetére


ben11
őstag

Sztem csodát ne várj majd tőle. Valószínűleg a számolás módjában van hiba. Kötve hiszem, hogy ténylegesen ennyit fogyasztana az automata fényerő állítása.

(#1661) szucstom válasza szenesember (#1659) üzenetére


szucstom
őstag

Nem akarok beleszólni, de az adaptív fényerőnek az az egyik előnye, hogy csak akkor fogyaszt sokat, ha fel kell húzni a láthatóság miatt. Ha sokat van max érték közelében, akkor lehet az a gond. Nem akarok beleszólni, hisz nekem csak egy A20e van.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#1662) szenesember válasza ben11 (#1660) üzenetére


szenesember
aktív tag

Frissítés előtt nem is fogyasztott egyáltalán. Első frissítés óta jelentkezett a hiba, és azóta van a már sokat említett villogás is a notch alatt. Elvileg a samu tud róla, és javítják, ezért várom a frissítést.

(#1661) szucstom - Annyira nincs gyakran max fényerő közelében, sőt, azt vettem észre, h kikapcsolt képernyőnél is fogyaszt az Adaptive brightness. Ezért is kapcsoltam ki.

(#1663) Nekton válasza lcdtv (#1652) üzenetére


Nekton
aktív tag

Szia!

Nálam nem teker a family link, hanem azt mutatja, hogy a kölykök telefonja valószínűleg offline, de az utolsó helyzetüket jól mutatja. Sajnos van egy olyan hiba a rendszerben, hogy ha a gyerek kikapcsolja a wifit és a mobiladatot, akkor teker-teker, de nem találja. Eleve hiba, hogy ki tudja kapcsolni a gyerek ezeket, és csak a helymeghatározást nem tudja kapcsolgatni. Iternet nélkül viszont nem tud helyadatot küldeni a telefon. 🤦‍♂️🤷‍♂️

[ Szerkesztve ]

(#1664) enddav


enddav
aktív tag

szegény mai gyerekek, minden lépésüket figyelik :DDD

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#1665) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Sziasztok! Én jól megnyomkodtam egy szolgáltatónál, azon volt videónál 4k, teszt szerint nincs. ????

(#1666) DJGABI válasza metalstorm (#1665) üzenetére


DJGABI
addikt

hát nálam a legfrissebb szofttal sincs. 2336*1080 a max

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1667) metalstorm válasza DJGABI (#1666) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Köszi akkor elnézhettem...

(#1668) nyisziati válasza enddav (#1664) üzenetére


nyisziati
veterán

Ne gondold, hogy ez csak ma van így. Anno nekem anyám megszabta, mely utcákon mehetek haza és időnként ellenőrizte. :Y
Pedig már jó rég volt...

(#1669) Nekton válasza enddav (#1664) üzenetére


Nekton
aktív tag

A family link azért kell, mert anélkül nem is tudsz gyerekfiókot létrehozni google-ben. Nem figyelgetem, hogy merre megy a gyerek, hanem ez biztosítja, hogy felnőtt tartalmakhoz ne férjen hozzá. A helyadat csak egy plusz benne sok egyéb mellett.

(#1670) I02S3F válasza nyisziati (#1668) üzenetére


I02S3F
őstag

Úgyis ki tudtad játszani szerintem

(#1671) muxum2 válasza rothfb (#1650) üzenetére


muxum2
csendes tag

Sajnos nem oldja meg a dupla koppos ébresztés kikapcsolása, de a jó időben kikapcsolt kijelző javít valamennyit .Sajnso van, amikor így is visszakapcsol. De ez így biztosan nem maradhat, megy szervízbe. Ezer éves alap feature a telefonokon a jól használható proximity sensor, és közel nélkülözhetetlen is.

(#1672) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Sziasztok! Telenoros érdeklődésem kétkártyás mobilokról... Dual sim függő? Most akkor???

(#1673) I02S3F válasza metalstorm (#1672) üzenetére


I02S3F
őstag

Szia! Rendszeres ez a kérdés. Független a mobil, hiába mondják, hogy nem az. Olvass vissza nyugodtan, ha gondolod!

(#1674) fireman123 válasza I02S3F (#1673) üzenetére


fireman123
őstag

jaja, nekem is ezt írták, sőt bementem a kisvárosi lakóhelyemen lévő Telenor üzletbe és ott azt mondták, hogy "ezt kell mondaniuk" :DDD , de eddig egyik sem volt függő amit eladtak, .....viszont csak úgy akartak nekem eladni feltöltő kártyásat ha töltenek is rá mindjárt 3e ft-ot, ....mondtam, hogy nekem nem kell rá mert más kártya kerül bele ....mondták, hogy ezt egyből gondolták :D , de csak így adhatják el, .......no erre megrendeltem online 3e feltöltés nélkül, ....és független volt, nem kellett függetleníteni mint ahogy lentebb írják (kb. 3 hete vettem meg)

ezt írták chaten:

[ Szerkesztve ]

(#1675) metalstorm válasza fireman123 (#1674) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Na ez jó :) Érdekes hogy tréjmobil felmeri tüntetni :)

(#1676) glacious válasza metalstorm (#1675) üzenetére


glacious
addikt

Sőt ők büszkék is rá :D

(#1677) Depression válasza metalstorm (#1675) üzenetére


Depression
veterán

Tréjmlobil hiába tünteti fel, ha arra 2 hónapp csúszással jönnek a frissítések.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#1678) lorcsi


lorcsi
veterán

kicsit zavaró, hogy a közelség érzékelője nem nagyon akarja az igazat..
beszélgetés közben kihangosítani, tartani..nem a legjobb :((

(#1679) Alsec


Alsec
tag

Google Camera működik [link]

itt lehet letölteni [link]

[ Szerkesztve ]

(#1680) kalanchoe válasza Alsec (#1679) üzenetére


kalanchoe
senior tag

:R
Holnap kipróbálom. Már szerettem volna rá egy gcamot, mert sokkal több van ebben.
Egyébként ez biztonságos?

Más: a notch eltüntetést más helyre tették,ahogy nézem

[ Szerkesztve ]

(#1681) szenesember válasza Alsec (#1679) üzenetére


szenesember
aktív tag

1000 hála! :R
Kérdés:
Hol tudom bekapcsolni a hdr módot? Van egy csomó beállítás hozzá, de működésre bírni nem tudtam.
A "portré mód" nálatok sem működik? (Nem jön be a kép, csak az ikon van.)

(#1682) DJGABI válasza fireman123 (#1674) üzenetére


DJGABI
addikt

Ez érdekes, anno mikor vettem srác azt mondta ők aztán nem függetlenítenek ingyen... vicc banda.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1683) ben11 válasza kalanchoe (#1680) üzenetére


ben11
őstag

Én nem találok ilyen opciót sehol.

(#1684) glacious válasza ben11 (#1683) üzenetére


glacious
addikt

A teljesképernyős alkalmazásoknál volt/van.

[ Szerkesztve ]

(#1685) DJGABI válasza Alsec (#1679) üzenetére


DJGABI
addikt

Angol, porté mód nem megy. Delete.

Verziót nem néztem, de fura volt a menüje, az újabbaké szerintem nem ilyen... felesleges ezekkel bohóckodni. Nincs camera2api support. Korábban írtam ruszkik melyik kamera appot ajánlják, abban levehető a gyári erőteljes szűrés, az úgy ahogy való valamire

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1686) ben11 válasza glacious (#1684) üzenetére


ben11
őstag

Köszi!

(#1687) Szári


Szári
tag

Nos leírom az eddigi tapasztalataimat a készülékről így 3 nap nyomkodás után hátha hasznos lesz azoknak akik gondolkodnak a készülék megvásárlásán.
Telenornál vettem azt mondják, hogy hálózatfüggő de csak azért mert azt kell mondaniuk. Egyébként hálózatfüggetlen Telenor feltöltős + Digi van benne tökéletesen működik.
A Telenor akció igen kedvező, ennyiért ajándék a készülék.
A Telenornál ne hagyjátok rábeszélni magatokat a kijelző védő fóliára nagyon szart adnak konkrétan kisebb mint a kijelző és torzít. Vegyetek normálisat ami rámegy a kijelző keretre is.
Akku üzemidő kiváló szerintem, ahogy a töltés gyorsasága is a gyári töltővel bár az automata fényerő szabályzó egy kicsit mindig lentebb veszi a fényerőt mint az indokolt lenne . Qi cahrger nincs de mivel nagyon hozzá szoktam rendeltem egy ilyet [link] ha megjön beszámolok róla.
A térerő talán valamivel gyengébb mint Lumia 930 volt de rendben van.
Az itteni tesztben említett bekapcsol a kijelző ha felemeled az nem igaz, külön app viszont van hozzá a play store ban pl: [link] . Noch eltüntetésére nincs gyári lehetőség ahogy itt a kolega el is mondja [link] meg itt [link].
A kijelző remek, az ujjlenyomat olvasó gyors és pontos, a "face unlock" gyors és pontos "nekem nem sikerült képpel sem átvernem" a rendszer összességében stabil és gördülékeny. A beépített hangszóró na az szar de ha kell hangos :) legalábbis nem azon fogok zenét hallgatni. Normális fülessel "nem a gyárival" viszont szépen szól. Itt említeném meg, hogy a hangokkal nem vagyok teljesen kibékülve pl: a tárcsázó hangja halk és nem is állítható valamint egyes értesítések üvöltenek míg mások észlelhetetlenül halkak ezen kell matekozni, hogy a megfelelő beállítást megtaláljam. A kamerát én közepesnek mondanám nem ér fel az előző 5 éves készülékem Lumia 930 képeivel. Megkeresésemre a Samsung support azt mondta, hogy Bixby voice assistant és Google Voice assistant nem támogatott. Erre szeretném ha valaki reflektálna ha sikerült életre keltenie valamelyiket mert nagyon hiányzik. Noha a fiókok szinkronizálásába be lehet tenni a Facebook/Messenger párost nem csinál semmit. A kontaktokat nem képes ellátni a megfelelő fényképekkel és adatokkal ezt a Google kontaktokban manuálisan megteheted és onnan már képes a telefon mindent szinkronizálni a kapcsolatok képeivel együtt. Az evidens mindenkinek, hogy a Play store ból frissíted az appokat de mivel van egy külön Galaxy store ott is frissíteni kell/lehet appokat amik be vannak ágyazva a Samsung készülékein: Galaxy Store app/3 pötty jobb felső sarok/ saját oldal/Frissítés. Sok Google és egyéb alapvető app kipróbálása után azt kell mondanom, hogy a Samsung gyári appjai tökéletesek és szépen illeszkednek a rendszerhez kivétel a Mail ami nekem valamiért lassan tolja át a maileket "megfelelő beállítások után is" illetve nem tördeli és húzza szét olyan szépen a szöveget mint a Gmal. A Samsug gyári böngészőn viszont meglepődtem, hogy mennyire jó főleg, hogy van dark mód és a reklámszűrőket beépítve támogatja akár többet egyszerre, valamint igényesen "ios szetűen" jeleníti meg a megnyitott lapokat. Összességében ennyi pénzért amiért a Telenor tolja best buy a cucc sztem. Ha valaki tudja hogy kell megcsinálni a Bixby vagy Goole asszisztenst kérem írja le.

(#1688) ben11 válasza Szári (#1687) üzenetére


ben11
őstag

Noch eltüntetésére nincs gyári lehetőség

Pont az előbb írták hol lehet.

(#1689) kalanchoe válasza Szári (#1687) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Bixby (asszisztens) nem fog menni, Google Assistant angol nyelvre állítva lehet, de nem próbáltam.
Notch eltüntetésre van lehetőség, és elég jól néz ki, olyan, mintha valós káva lenne ott. :)

[ Szerkesztve ]

(#1690) Szári


Szári
tag

Angol nyelvere állítva simán elindult a Google Assistant szóval a Bixby-t a Samsung tiltja.

(#1691) sinci01


sinci01
aktív tag

Egyébként miért akarja mindenki eltüntetni a notc-ot, miben zavarja a felhasználókat? Szerintem meg pont jó, hogy nincs felül fekete sáv, ki van használva az egész telefon kijelzője. Vagy ez valami "notch-hiszti"? :D Ha van keret az a baj, ha nincs akkor az.

(#1692) Alsec válasza DJGABI (#1685) üzenetére


Alsec
tag

ja értem. de eddig még nem talaltam mukodo verziot belole aminel jo lenne a kamera meg a videofelvétel is. Kiprobaltam nekem nem jon be csak gondoltam megosztom veletek.

(#1693) kalanchoe válasza sinci01 (#1691) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Ki mit preferál. :) Számomra így sokkal szebb, és nem rondtja a képet. Főleg videonézésnél előnytelen.

(#1694) DJGABI válasza sinci01 (#1691) üzenetére


DJGABI
addikt

pont ezen gondolkoztam, nyilván a háttérrel is ez lehet a helyzet, de egy fixen fekete sáv nagyobb eséllyel ég be a kijelzőbe. én se preferálom.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1695) ben11


ben11
őstag

Nálatok volt már olyan, hogy valahogy hozzáértetek a telefonhoz (még nem jöttem rá hogyan), és nem a záróképernyő jön elő a beállított háttérrel, hanem olyan mintha AOD lenne. Fekete a háttér és az óra teljesen más mint a záróképernyőn.
Sajnos még nem sikerült lefényképezni..:/

(#1696) DJGABI válasza ben11 (#1695) üzenetére


DJGABI
addikt

zárképernyőn nyomj rá az órára ;)

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1697) ben11 válasza DJGABI (#1696) üzenetére


ben11
őstag

Bááázd :DDD
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1698) ben11 válasza DJGABI (#1696) üzenetére


ben11
őstag

Ezt lehet valahogy paraméterezni? Meddig legyen aktív, stílus, méret?

(#1699) metalstorm válasza Szári (#1687) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Köszi a leírást... a vicc hogy 2019- ellenére egy 930-as jött csaknem képbe, de személyes okok miatt lecsúsztam róla... :( De nekem a kamera elég fontos, igy kissé most levagyok törve....

(#1700) sinci01


sinci01
aktív tag

Üdv. Korábbi Samsung A3 telómnál be lehetett állítani, hogy hívás fogadáskor elég volt megérinteni a zöld gombot, nem kellett oldalra simizni, itt nem találom ezt az opciót. Létezik, hogy ebben nincs is ilyen?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.