Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A40 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) rothfb válasza üszök (#1549) üzenetére


rothfb
veterán

ABC sorrendben fogja mutatni, én sem találok olyat, hogy más sorrend. Vagy mire gondolsz, milyen sorrendben szeretnéd látni a névjegyeket?
Egyébként olyat lehet csinálni, hogy megnyitod a névjegyzéket, ott bal oldalon a három vonal, majd jobb felső sarokban a kis kerék. Ott be lehet olyat állítani, hogy vezetéknév vagy keresztnév legyen elöl.

[ Szerkesztve ]

(#1552) üszök válasza rothfb (#1551) üzenetére


üszök
őstag

A második bekezdés érdekelne,de nem találok ilyet. (Vagy béna vagyok)

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#1553) I02S3F válasza üszök (#1552) üzenetére


I02S3F
őstag

Esetleg más dialereket kipróbálni?

(#1554) üszök válasza üszök (#1552) üzenetére


üszök
őstag

Nekem csak ez van. Vagy nem jó helyen keresem?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#1555) rothfb válasza üszök (#1554) üzenetére


rothfb
veterán

Ez a telefon alkalmazás. De van olyan, hogy névjegyzék. Az alkalmazások között. Én a főképernyő aljára ki is tettem a telefon alkalmazás mellé. Na ott érvényes az általam írt előző hozzászólás.

(#1556) üszök válasza rothfb (#1555) üzenetére


üszök
őstag

Ó basszus. Ezer hála ezt kerestem.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#1557) rothfb válasza üszök (#1556) üzenetére


rothfb
veterán

Szívesen.

(#1558) vzsoca válasza szenesember (#1544) üzenetére


vzsoca
csendes tag

Sajnos éjjel is meg volt a 4% merülés, napközbe párszor csak óra miatt vettem elő, reggeltől eddig merült 6%-ot! Pedig se nem játszom, filmezek, zenélek, max 10-15 perc mobilnet.
Azért köszönöm mégegyszer a tippet!

(#1559) rothfb válasza vzsoca (#1558) üzenetére


rothfb
veterán

Alaphelyzet? És úgy teszt egy pár napig?

(#1560) A Zéé válasza vzsoca (#1558) üzenetére


A Zéé
addikt

Tulajdonképp most amúgy annyi a baj, hogy 1 nap alatt merült 10%-ot? Ez azért nem olyan tragikus dolog...

Just a simple Lineman...

(#1561) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Hali,

Ez a telefon ilyet nem tud, mint a Sony Z1c-m tudott?

Azaz, hogy ébresztésig legyen néma? Méghozzá úgy, hogy a kivételek bekapcsolásával adott emberek így is felhívhatnak. A hangerőgombos menüből mindössze 2 módot tudok választani, normált vagy rezgőt, a némához már le kell húznom a menüt.

Most nem tudom, hogy ezt a Sony hozta össze vagy visszafelé fejlődik az Android.

Hogy egy rohadék értesítési LED-et se tudjanak elhelyezni a telefonon, az meg a másik. Tudom, ott az AoD, de hogy ne legyen erre gyári megoldás...

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#1562) szucstom válasza Dark Archon (#1561) üzenetére


szucstom
őstag

Ne zavarj menüpont. Értesítési panelen is ott van. Félhold alakú ikon.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#1563) rothfb válasza Dark Archon (#1561) üzenetére


rothfb
veterán

Nem tud ilyet. Az a Sonynak volt egy szoftveres szolgáltatása valószinüleg.
Nem fejlődik vissza semmi, ha már itt tartunk a Sony szoftverével komoly problémáim voltak anno, ha csak egy ilyen ébresztéses hiányossága lett volna, mint most ennek az A40-nek, az semmi. Ott a totál optimalizálatlan komplett szoftver miatt vertem a virtuális falba a fejem sokszor. Erős telefon egy pocsék szoftverrel, legalábbis a gyári az katasztrófa volt.

(#1564) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

A70-en van erre talán a Bixby Routines, ami szerintem tök jó kis app, automatizáló szerűség. Jó lenne, ha az A40 is megkapná.

(#1565) szenesember válasza vzsoca (#1558) üzenetére


szenesember
aktív tag

Ha a nappali fogyasztást nézzük, az úgy rendben van, mert az antennák be voltak kapcsolva (gondolom).
Éjjel repülő üzemmódban volt? Ha igen, akkor nem kellett volna merülnie semennyit. Ha viszont be volt kapcsolva a hálózat/wi-fi, akkor az is rendben van.
Valamelyik rendszeralkalmazástól (pl play áruház, google play szolgáltatások...) véletlenül nincs megvonva a hattérbeli tevékenység engedélye? Mert az is tud okozni ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

(#1566) rothfb válasza kalanchoe (#1564) üzenetére


rothfb
veterán

A sima Bixby nem tud ilyet?

(#1567) kalanchoe válasza rothfb (#1566) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Sima Bixby, (like Siri, Cortana, etc.) nincs a mobilban, csak Bixby Home, ami az updaynek, Briefingnek meg ilyesminek az utodja. A Bixby Rutinok -ez az eddigiektol fuggetlen, tok mas stuff - meg frissitessel bekerulhetnenek.

(#1568) szucstom


szucstom
őstag

Azt tudja valaki, hogy a bixby vision és voice részt hogyan lehet működésre bírni? Home üzemel, a többi sajnos nem.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#1569) vzsoca válasza szenesember (#1565) üzenetére


vzsoca
csendes tag

Nem használok repülő üzem módot. Éjjel érdemes erre állítani, akkor is fog működni az ébresztő?
Nappal és éjjel se hagyom menjen a wifi/mobilnet, ha gyorsan meg kell nézni valamit, akkor kapcsolom be, majd ki.
Net után ezeket szoktam Kényszerleállítani: AR-Emoji, Bixby(fő oldalon ki kapcsolva), Drive, Facebook, G-Play Store, G-Play filmek és zene, Messenger, Samsung Internet, Spotify, Youtube. Be vannak téve Alvó alkalmazások közé is.
Hol találom a háttérbeli tev.eng., hogy megtudjam nézni nincs-e tiltva google valamelyik része?
Alaphelyzet vagyis visszaállítás lenne? Pár programot használok csak, nem tart sokáig vissza rakni, ha segítene rajta...
Érdemes lenne a Kábeles gyorstöltést kikapcsolni?

(#1570) szenesember válasza vzsoca (#1569) üzenetére


szenesember
aktív tag

Ha nem vársz fontos hívásokat éjjelente, akkor nyugodtan bekapcsolhatod a repülő üzemmódot, semmilyen hatása nincs az ébresztőre. Ha hálózaton volt éjszaka, simán merülhetett 4%-ot.
Ezeket az app-okat kényszerleállítgatni kb szélmalomharc. Tiltsd le, ami nem kell, a többit meg hagyd dolgozni! (Volt, h valaki azért szívta meg, mert nem hagyta "élni" pl a play store-t.)
A Facebook app-ot, a google play filmek/zenét, ar-emoji-t tilhthatod nyugodtan! (Már, ha égető szükséged nincs valamelyikükre) A play áruházat vedd ki alvó üzemmódból!
Előbb ezeket a dolgokat próbáld ki, ha ez sem oldja meg, akkor jöhet az alaphelyzet.
(Én személy szerint nem is a gyári töltőjével használom, hanem egy 1A-es töltőfejjel éjszaka töltöm. Tapasztalatom szerint jót tesz az akkunak.)

(#1571) borix válasza szenesember (#1570) üzenetére


borix
őstag

Nem biztos, hogy olyan jót tesz az 1A töltés.
Azt mondják, hogy a vezérlés, szabályozás kikerült a töltőfejbe.
Pl feltölt az 1A töltő telefon küldi a töltőnek, hogy kapcsolj le hát küldheti.

(#1572) szenesember válasza borix (#1571) üzenetére


szenesember
aktív tag

Ez érdekes! Ennek utánajárok!
Kösz az infót! :R
Az előző telefonomat (Redmi 5 Plus) így töltöttem, és piszok jó üzemidőket értem el (9-11 óra Sot), ráadásul egy év elteltével semmit sem gyengült az akku.

(#1573) pjen válasza vzsoca (#1569) üzenetére


pjen
félisten

Ahol használod nincs villany?

(#1574) Dark Archon válasza szucstom (#1562) üzenetére


Dark Archon
addikt

Köszi :) Nem pont ua., de kezdetnek jó lesz.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#1575) Alsec válasza kalanchoe (#1564) üzenetére


Alsec
tag

fel lehet tenni a 40 re is a routines-t. A leirasban ami oldalt linkeltem apk kent a nicelockkal mukodik.

(#1576) A Zéé válasza vzsoca (#1569) üzenetére


A Zéé
addikt

Továbbra sem értem a problémád. Egy elektronikai eszközről beszélünk, aminek tétlenség alatt is van fogyasztása, mert hálózathoz csatlakozik, meg kommunikál a tornyokkal.
Egy nap alatt ment le 10%, ez még akkor is 7-8 nap készenléti idő, ha nem hagyod teljesen lemerülni. Ennyit tudnak a butatelefonok is maximum.
Régen én is ki-be kapcsolgattam mindent, mert hogy jajj eszi az akksit, de nem spórolsz vele annyi energiát, mint amennyit te belefektetsz.

Just a simple Lineman...

(#1577) pjen válasza borix (#1571) üzenetére


pjen
félisten

Ezt nehezen tudom elképzelni,ha gépre dugod,bármilyen okból,az is tölti.A gépben biztos nincs töltés szabályzó.

(#1578) kalanchoe válasza Alsec (#1575) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Es tenyleg! Koszi!

(#1579) borix válasza pjen (#1577) üzenetére


borix
őstag

Tölteni tölt de ha feltöltött akkor le is kapcsol?
Egy akkus appal érdemes lenne ránézni de lehet, hogy root kell hozzá.
Ebben a videóban beszélnek róla.
[link]

(#1580) pjen válasza borix (#1579) üzenetére


pjen
félisten

Az USB kimenet egy meghatározott feszültség,a terhelhetősége változik.Ahogy az aksi feszültsége emelkedik,egyre kisebb lesz a feszültség különbség a töltő és az aksi között,ergó egyre kisebb áramot képes áthajtani.Tehát nem fogja a kidurranásig tölteni.A töltési metódusokról pedig:hatodik éve van egy Sony tablet Z tablítem,műst is azon írok.Mikor megvettem 5-6 képernyő órát tudott.Rendszeresen úgy töltöm,hogy este felteszem töltőre,reggel le.Még nem csökkent számottevően az aku idő.

(#1581) borix válasza pjen (#1580) üzenetére


borix
őstag

Az USB feszültség 500 mA. A régebbi töltők 1-2A

A töltési metódusra telefonomat össze vissza töltöttem és így is majd 5 év után kezdett csökkenni a kapacitása de akkor már érezhetően.
Vettem bele egy akkut 3,5E nem fogok szarakodni.
Ha ilyen telefonom lenne ezzel sem tenném műanyag hátlapja ennyiből előnye, hogy könnyebb lenne levarázsolni 3-4 év után ha még meglenne.
Telefon esti merülései mikor használaton kívül van beragadó appok vagy a Google Play-szolgáltatások miatt van.

[ Szerkesztve ]

(#1582) borix


borix
őstag

Ebben a videóban a srác arról beszél, hogy nem tesz jót az akkunak a gyakrabban 100% feltöltés.
[link]
Na most a töltési elméletekkel gondok vannak esti 100% lassú feltöltések / 100% feltöltések csökkentik az akku élettartam ciklusát.

Most nem tudom, hogy hol tartanak az akkuk tölthetőségi meghatározása 2000-2500 töltés ideális esetben.
Nem ideális esetben meg 1000-1500 ez is elég 3-4 évre.

[ Szerkesztve ]

(#1583) pjen válasza borix (#1581) üzenetére


pjen
félisten

Olyan nem létezik,hogy az USB feszültség 500mA.Az USB feszültség az 5V.Legtöbször 500 mA terhelhetőségű.Tv ken vannak USB kettes csatik amik egy ampert tudnak,mellé is van írva,hogy HDD.A régebbi töltők pár száz mA t tudtak leginkább.

(#1584) borix válasza pjen (#1583) üzenetére


borix
őstag

Azért a pár száz mA ne menjünk már annyira vissza.

(#1585) pjen válasza borix (#1584) üzenetére


pjen
félisten

A töltő tudott annyit,nem az aksi.Ha picit számolsz rájössz,hogí a mostani töltők nagy része is pár száz miliamperrel tölt.Öreg nokiával mit akartál.

(#1586) borix válasza pjen (#1585) üzenetére


borix
őstag

Nokiát azért raktam be akkor még elég volt az 500mA töltő az 1200mA akku-hoz.
Szerinted a mostani 3000 - 4000mA akkut 500mA töltővel meddig töltenél?
Nem fel pakolják 1,5 óra alatt 500mA töltővel szerinted?

(#1587) pjen válasza borix (#1586) üzenetére


pjen
félisten

Most megnéztem,a sony tablet Z aksija 6 amperes.A gyári töltője 1500mA.Nem tudom mi az hogy a régebbi töltők 1-2A .A p9 hez 1 amperos töltőt adtak pedig az nem régebbi.

[ Szerkesztve ]

(#1588) borix válasza pjen (#1587) üzenetére


borix
őstag

A 6A akku azért gondolom kibír egy napot úgy voltak vele este meg ráér tölteni a 1,5A.

(#1589) pjen válasza borix (#1588) üzenetére


pjen
félisten

Nem nagyon.Azért 10" az 10".4 óra kb.De már hatodik éves,új korában 5-6 órát birt.

(#1590) szenesember válasza borix (#1582) üzenetére


szenesember
aktív tag

Remek! Tanuljun jútyúbról! Annyiban biztosan igaza van, h ha gyakrabban töltjük 100%-ra, akkor csökken az élettartam. Viszont a lassú töltés és az éjszakai töltés mindenképp jót tesz az akku életrartamának. A leginkább két tartomány károsítja a cellák élettartamát: ~30% - 0% -ig, és ~ 75% - 100% - ig.
A 100% - on tartás csepptöltéssel egyáltalán nem számolódik bele a töltési ciklusba (tehát nem károsítja a kondícióját), ráadásul kalibrálja (kiegyenlíti) a cellák feszültségét. Mindkét dolog jót tesz az akkucellák élettartamának, nem pedig károsítja őket!

[ Szerkesztve ]

(#1591) I02S3F válasza szenesember (#1590) üzenetére


I02S3F
őstag

Én a tech2-n olvastam, hogy összevetve több előnye van a gyors töltésnek, mint hátránya. Nincs erről valami statisztika? (Hogy élettartamot tekintve a gyorstöltés mennyivel károsabb a lassúhoz mérve?)

(#1592) borix válasza szenesember (#1590) üzenetére


borix
őstag

Én úgy vagyok vele, hogy végigtöltöm az egész tartományt hagyom leesni 5-10%ig is nem csak a középső felső tartományban töltögetek.(ebben hiszek)
Annak nem sok értelmét látom, hogy többségben 70-80% töltsem csak a végén meg a nap folyamán mikor pont kellene lemerül nekem. ;]

(#1593) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Én töltöm ahogy sikerül. :D Általában 100%-ig engedem. Van, hogy 40%-on már felteszem, van, hogy 10%-ig merítem.
1,5 éves korában tervezem majd az akkut cseréltetni, és úgy megint megleszek 1,5-2 évig. :)

(#1594) nyisziati válasza I02S3F (#1591) üzenetére


nyisziati
veterán

Az élettartam sokkal inkább függ a gyártó minőségétől, mint a töltéstől, ezt 8 év tapasztalatából mondom.

(#1595) szenesember válasza borix (#1592) üzenetére


szenesember
aktív tag

Ne érts félre! Nem azt mondom, h nem szabad 100%-ra tölteni az akkut. Mindössze leírtam a tartományokat, amik leginkább rontják a cellák kondícióját, hogy megértsük, hogyan kíméli a 100%-on való csepptöltés az akku élettartamát. Ha ebben a ~30-70%- os középtartományban használnánk a mobilokat, akkor kb nem használnánk ki az akku kapacitásának felét sem, ami kvázi hülyeség lenne. (Akkor ilyen erővel írhattam volna azt is, h tartsuk a feszültséget a cellákban 3.6-3,7V-on, mert az a legideálisabb üzemi feszültség számukra.)

(#1591) - I02S3F - Sajnos nem találtam ilyen statisztikát. (A tanulmányokban, amiket korábban olvastam, csak arról volt szó, hogy az ideális töltési feszültségektől eltérő feszültségeken való töltés miként befolyásolja az akkucellák kémiai szerkezetét.)

(#1596) I02S3F válasza szenesember (#1595) üzenetére


I02S3F
őstag

"csak arról volt szó, hogy az ideális töltési feszültségektől eltérő feszültségeken való töltés miként befolyásolja az akkucellák kémiai szerkezetét." - Ebből nem következtethető az élettartam?

[ Szerkesztve ]

(#1597) gyuri2008 válasza I02S3F (#1596) üzenetére


gyuri2008
veterán

Ez már nagyon szakmai amiről itt írtok.
A lényeg az lenne, hogy ha lemerült akkor fel kell tölteni.

(#1598) gaborm69


gaborm69
aktív tag

Mire el jutottam idáig lemerült a telefonom :DD

Samsung Galaxy S20 FE

(#1599) szenesember válasza I02S3F (#1596) üzenetére


szenesember
aktív tag

Valaki, valahol biztosan ki tudja számolni... és szerintem a gyártók is pontosan tudják, h mennyivel rövidül az akku élettartama a gyorstöltéstől. (Szerintem párszáz ciklusról lehet szó 15W-os töltésnél.)

(#1597) - gyuri2008 - Valahol igazad lehet! :D

(#1600) pjen válasza borix (#1579) üzenetére


pjen
félisten

Kipróbáltam az autóban.Feltölti és leáll,direkt mértem az áram felvételt.Van kijelző az aljzaton.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.