Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A40 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) glacious válasza sinci01 (#1700) üzenetére


glacious
addikt

Régóta úgy működik, hogy lezárt kijelzőnél húzni kell (pl. zseb miatt), feloldottnál pedig csak érinteni, vagy van a kis ablakban megjelenő hívás.

(#1702) lcdtv válasza Nekton (#1663) üzenetére


lcdtv
aktív tag

igen rosszul írtam a gyereknél csak "teker" a szülőnél "csatlakozási hiba valószínűleg offline", de mivel több
készüléken is megnéztem így kizárom hogy a szülői telók a rosszak. Szerintem applikáció mert volt ilyen hozzászólás a Play áruházban

(#1703) lcdtv válasza metalstorm (#1672) üzenetére


lcdtv
aktív tag

Tuti független.

(#1704) gaborm69


gaborm69
aktív tag

Képernyő tükrözés elég akadozva illetve lassan működik.Galaxy J5 2017-viszont hibátlan.Kép nézegetésnél jól jönne.Ti nem vettétek észre?

Samsung Galaxy S20 FE

(#1705) pjen válasza gaborm69 (#1704) üzenetére


pjen
félisten

Nekem megy szépen,igaz a Tv is Samu.

(#1706) gaborm69 válasza pjen (#1705) üzenetére


gaborm69
aktív tag

Tévém LG.Érdekes hogy a régebbi telefonnal szépen működik.Talán egyszer egy frissítéssel jó lessz.Reméljük nem 2 év múlva.

Samsung Galaxy S20 FE

(#1707) pjen válasza gaborm69 (#1706) üzenetére


pjen
félisten

Nekem a gyári tükör az Lg t meg se taláoja.Leszedtem hozzá egy appot az árúházból.A Philipsel viszont jó.ki érti ezt?

[ Szerkesztve ]

(#1708) Gardoni


Gardoni
aktív tag

Valaki tudja használni Telenor hálózatán a VoLTE funkciót?

SAMSUNG A34 5G - 128/8

(#1709) Alastair' válasza Gardoni (#1708) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Igen, haveromnak működik.

Alister from Hell

(#1710) I02S3F válasza Alastair' (#1709) üzenetére


I02S3F
őstag

Telefonfüggő.

(#1711) Alastair' válasza I02S3F (#1710) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Miért? Én azt hittem ez az A40 topik.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#1712) I02S3F válasza Alastair' (#1711) üzenetére


I02S3F
őstag

Igen, utólag nekem is eszembe jutott. Csak mikor írtam, erre nem gondoltam :)!

(#1713) Szári válasza Gardoni (#1708) üzenetére


Szári
tag


Telenor feltöltő + Digi .

[ Szerkesztve ]

(#1714) petarda92


petarda92
csendes tag

Üdv!

Mi a tapasztalat a telefon GPS-éről? Hamar talál jelet, stabilan tartja?

(#1715) Floydman válasza petarda92 (#1714) üzenetére


Floydman
tag

Nekem igen. Külföldön is.

(#1716) ben11 válasza petarda92 (#1714) üzenetére


ben11
őstag

Nekem is jó tapasztalataim vannak.

(#1717) kalanchoe válasza petarda92 (#1714) üzenetére


kalanchoe
senior tag

ma használtam a Futótárs appot, és ott pl. pár másodperc után talált jelet. meg nagyjából mindig pontos, jó.

(#1718) Depression


Depression
veterán

A párom teljesen oda van ezért, meg vissza. Szinte nincs is olyan nap, amikor ne dícsérné, és már 2 hónapja bizrosan megvan. Az ő boldogsága meg nekem mindent megér, szóval ha nem hardcore usernek lesz véve, akkor nagyon ajánlom.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#1719) rothfb válasza Depression (#1718) üzenetére


rothfb
veterán

Mit jelent az, hogy "hardcore user"?

(#1720) thamasz válasza Depression (#1718) üzenetére


thamasz
senior tag

Anyukámnak vettem ma egy ilyet fehérben, Lumia 520-at fog váltani, most csinálom neki az átköltözést/ belakást. Neki hiperűrugrás lesz a váltás, én pedig S10 tulajként azt mondom elsőre amit te, nem hardcore usernek tökéletes készülék.
Ugye jól látom, hogy ezen is van gyárilag fólia? Az S10-en március óta a gyári fólia van, elég jól bírja még.

(#1721) rothfb válasza thamasz (#1720) üzenetére


rothfb
veterán

Nincs rajta fólia gyárilag.
Mi az, hogy hardcore user???
Aki játszik rajta napestig? Vagy egész nap a fészbúkot nyomatja? Vagy aki másodállásban profi fotós? Vagy ki mire gondol, amire ez a készülék nem elég?

[ Szerkesztve ]

(#1722) Szári válasza rothfb (#1721) üzenetére


Szári
tag

Hagyjuk már ezt, hogy ez is visz mindent. A 2010-es Suzuki Swift is el visz a boltba meg a BMW i3 is.
Félre értés ne essék nagyon szeretem ezt a készüléket, pláne amennyiért hozzájutottam de ez manapság inkább egy középkategória alja mit sem top közép.
Akkor lenne felhőtlen az öröm ha ennyiért adnának bele.
Stock Droidot!!
AGK vezeték nélküli fülest.
Acél+üveg szendvics ház+ Gyors QI charging+ töltőpad
8+Gb- Gyorsabb ramot
128-GB Gyorsabb háttértárat
90Hz-kijelző frissítést, AOD, Lift to wake Oledet +HDR, Kijelzőbe integrált ujjlenyomat olvasót, Retinaszkennert.
Snap 855-öt
4200+-os aksit
Jó minőségű sztereó hangszórót
Infra portot
Sony IMX586 kamera szenzort Leica vagy Ziess lencsékkel normális kamera appal ami gyors nem gondolkozik és 4k 60Fps-ben, 1080P ben 240Fps-ben rögzít valamint éjszaka Xenon vakuval is használható.

(#1723) pjen válasza Szári (#1722) üzenetére


pjen
félisten

Nekünk is,de azt 4xennyiért adják.

(#1724) Depression válasza rothfb (#1719) üzenetére


Depression
veterán

A párom szerint gyönyörű képeket csinál, és csak mobilon nézi, vagy megosztja fb-on, a hcu gépen elemezgeti, szerkeszti az elkészült képeket. A párom szerint gyors, a hcu benchmarkokat futtat. Ilyenekre gondoltam. Sőt, a párom flip tokot használ, neki még az aod sem hiányzik.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#1725) thamasz válasza Depression (#1724) üzenetére


thamasz
senior tag

Úgy tűnik, nálam nem megy a Volte, hívásnál visszavált 3G vagy Edgére, lehet, hogy még manapság is külön aktiváltatni kell a Telekomnál?

(#1726) I02S3F válasza thamasz (#1725) üzenetére


I02S3F
őstag

Telekom topicban megmondják!

(#1727) Szári válasza thamasz (#1725) üzenetére


Szári
tag

A Telekomnál hivatalosan benne van a támogatott készülékek listájában [link] A Telenornál nincs [link] mégis működik. Ellenőrizd a beállítások/kapcsolatok/mobilhálózatok VoLTE-hívások ha nem megy keresd fel a szolgáltatót.

(#1728) Gardoni válasza Szári (#1727) üzenetére


Gardoni
aktív tag

Én azt a választ kaptam a Telenor-tól hogy nincs a támogatott készülékek listáján, pedig ugye a beállításokban van ilyen VoLTE-kapcsoló.

SAMSUNG A34 5G - 128/8

(#1729) ben11


ben11
őstag

Azt honnan tudom, hogy volte-n keresztül megy a hívás? A mobilhálózatoknál engedélyeztem, 4g van, de nem ír ki semmit. (telenor)

[ Szerkesztve ]

(#1730) rothfb válasza thamasz (#1725) üzenetére


rothfb
veterán

Aktiváltatni kell. Hívd fel a Wandát.😁

(#1731) rothfb válasza Szári (#1722) üzenetére


rothfb
veterán

Melyik felső kategóriás készüléken van alap Android?
Vezeték nélküli fülest, ha akarok veszek magamnak, olyat amilyet akarok, nem olyat, amilyet adnak a telefonhoz.
Üveg ház? Nekem nem hiányzik. Csúszik és nehezebb lesz a telefon. Töltőpad? Ebben bedugom a USB Type C-t. Nekem ez elég.
8 Gb ram? Minek? Játszol? Mert max ahhoz kell, de én ekkora képernyőn nem nyomok real racinget. Bár az ezen is elfut.
Gyorsabb háttértár? Az jó lenne, de erre sincs panaszom, 2 másodperccel később fejeződik be az alkalmazások telepítése az áruházból.
Aod, 90 hz nem hiányzik. Hdr sem. Ez egy telefon. Még ha okos is. Ujjlenyomat jó helyen van, csak flanc a képernyőbe épített, nem ad semmit hozzá a felhasználói élményhez.
Snap 855? Minek? Játszol? Többet fogyaszt, a mindennapi használat során nem veszed észre, ez sem akad.
Nagyobb akksi? Jó lenne, de nehezebb lenne a telefon tőle (a kompaktság miatt is vettem ezt) és így is eléggé jól bírja, meglepően jól.
Sztereó hangszóró jó lenne.
Infra port nem hiányzik, előző telefonomban volt, de nem lényeges.
Jobb kamera? Persze, de nem vagyok profi fotós, ez is szép képeket csinál.

(#1732) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Tudom, nem idevaló, de hátha - több szem többet lát!... Feleségemnek keresek új készüléket, és végső körben két készüléknél kötöttünk ki, ami neki is tetszik, árban is megfelel, és tudja "papíron", amire igénye van mobilos fronton.Az egyik a topik témája - a másik a Huawei Mate 20 Lite.
Durván 75e-80e Forint a keret.
Ti hogy látjátok a dilemmánkat?
Aki tud, kérem segítsen :R
Eredeti bejegyzés: [link]

(#1733) ben11 válasza zolikaDB (#1732) üzenetére


ben11
őstag

A mate 20 lite szerintem nem női kézbe való, messze nem olyan kompakt, mint ez. Ha már huawei, feleségemnek p20lite van, hasonló méretekkel rendelkezik és hardveresen sem rossz. A kamerája jobb, van értesítő led (amit én ezen hiányolok).
Az a40-en jobban tetszik a felület és a kijelző is szebb, hardveresen valamivel elősebb

Sógoromnak mate 20 lite-ja van. Jó telefon az is, de én spec xiaomi note 4 után igazi felüdülésként élem meg ezt a kompakt méretet.

[ Szerkesztve ]

(#1734) kalanchoe válasza zolikaDB (#1732) üzenetére


kalanchoe
senior tag

A két készülék méretben két külön világ, a Mate 20 Lite egy tepsi, a Galaxy A40 szolid kompakt. A rendszer is más. Érdemes bemenni MediaMarkt-ba, - vagy más boltba ahol meg lehet tapogatni - és kipróbálnia mindkettő mobilt.
Én Huaweiről (ami kb. Mate 20 Lite méretű tepsi) váltottam, nekem nagyon bejön, 2 hónapja használom, és szeretem. Méretben is felüdülés. :)

(#1735) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Köszi srácok!
Feleségem a Mate 20 Lite-ra mondta, hogy neki tetszik, jól tudná használni, végigpróbáltunk ugyanis pár mobilt a MM-ban.
Kislányunk 2 éves, mellette se TV, se tablet nem kerülhet elő, PC szintén alig van bekapcsolva, aztán este lefekvést követően élvezetesebb egy kb. kompakt, de nagyobb kijelzős készüléken lebonyolítani, ami soron van éppen (tartalomfogyasztás, mail, PDF).
Viszont csábító a Samsung garanciális háttere, megbízhatósága, kijelzője - és ahogy mondjátok, a mérete is felötlik, hogy nem kell neki az a nagy Mate 20 méretű képernyő.
Kamerás képességek, üzemidő, fotós teljesítmény, amik homályosabbak számomra mindkét telefon esetén.

[ Szerkesztve ]

(#1736) pjen válasza zolikaDB (#1735) üzenetére


pjen
félisten

A mate 20 at nem ismerem.Én egy P9 lite ről váltottam,minden tekintetben jobb a samu,kivéve a kamera,az nem egy nagy szám.

(#1737) I02S3F válasza rothfb (#1731) üzenetére


I02S3F
őstag

+1

(#1738) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Na, leejtettem (kiesett a kezemből) a telefont kb. fél méterről (fa anyagra) és az üvegfólia alja összetört.
Btw, van valami ajánlott fólia, ami normálisan applikálható, kiér a szélekre is, nem többezres tétel?

[ Szerkesztve ]

(#1739) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Láttátok, hogy az A30 megkapta gyárilag az AoD-ot? Az A40-ből meg kisajnálták?
A samsung indulhatna a troll vb-n.

Alister from Hell

(#1740) stanley00 válasza Alastair' (#1739) üzenetére


stanley00
tag

Ma jött egy új frissítés (XEH ROM, független telefon) de szerinrem nincs benne. Az újdonságokba nem írták bele az biztos. Gondolom a nagyobb aksi miatt bár lehet, hogy ez hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#1741) stanley00 válasza stanley00 (#1740) üzenetére


stanley00
tag

Elnézést, rosszul értelmeztem, azt hittem frissítéssel kapta meg.

(#1742) Szári válasza rothfb (#1731) üzenetére


Szári
tag

Akkor most jól megmagyaráztad, hogy a 15 éves suzuki is elvisz a boltba meg vissza, légkondi nélkül 35 fokban mert az ablakot le tudod tekerni kézzel is és az is jó neked :)
- Melyik felső kategóriás készüléken van alap Android? Pl: Google pixel pedig hidd el rengetegen örülnénk ha lehetne szemezgetni Stock android készülékeket mondjuk Samsung-tól is.
- "Üveg ház? Nekem nem hiányzik". - Akkor ezt megbeszéltük ízlések pofonok.
- "Töltőpad? Ebben bedugom a USB Type C-t". Nekem ez elég.- neked elég, nekem nem.
- "8 Gb ram? Minek? Játszol? "- Nem sokat de időtállóság szempontjából min 6GB kellene androidon a 4GB nagyon az alsó kategória jelenleg így valószínűleg 1-2 évnél nincs több a készülékben látva a mai trendeket illetve azt, hogy abból a 4GB ból 1.7-1.9 szabad úgy, hogy minden be van zárva és optimalizáltam. Na erre még rádobnék 3-4 izmosabb widgetet, Bixby oldalt meg egy 3D Parallel háttérképet akkor szerinted mennyi maradna belőle?
- "Aod, 90 hz nem hiányzik. Hdr sem." Oké ezek top tulajdonságok viszont AOD csak azért nincs, hogy bosszantsák az embert semmi másért.
-"Ujjlenyomat jó helyen van, csak flanc a képernyőbe épített," Akkor unlockold az ágyból úgy hogy nem akarod felemelni meg belenézni. ja az flanc.
-Snap 855? Minek? Játszol? - Nem
-Többet fogyaszt, a mindennapi használat során nem veszed észre, ez sem akad. - Ezt ugye te sem gondoltad komolyan? :)

(#1743) I02S3F válasza Szári (#1742) üzenetére


I02S3F
őstag

Szerintem rothfb nem is úgy használja a telefont ahogy te. Egyébként igazad van.

De ugye a használati szokások mellett ott az ár, mint szempont. Én is azért vagyok elégedett a készülékkel, mert jó áron vettem és nekem a sima P9 Lite-hoz képest előrelépés.

Akartam többet szánni telefonra, de a szolgáltatónál a keresett ársávban nem volt megfelelő (kompakt) készülék.

(#1744) ben11 válasza Alastair' (#1739) üzenetére


ben11
őstag

Én írtam a magyar samsung ceo-nak (ilyen opciót találtam :) ) ez ügyben. Azért is fura,mert a korábbi két a3, sőt j szériás teló is megkapta.
Kaptam is választ, miszerint itthon nincs fejlesztés, így nem tudnak segíteni. Azért megírtam nekik, hogy remélem megtalálják a vállalaton belül azt, aki érdemben tud foglalkozni a kérdéssel.

[ Szerkesztve ]

(#1745) pjen válasza I02S3F (#1743) üzenetére


pjen
félisten

Nem ilyen telót kellett volna vennie,és persze nem ennyiért.

(#1746) I02S3F válasza pjen (#1745) üzenetére


I02S3F
őstag

:) igen!

(#1747) stanley00 válasza ben11 (#1744) üzenetére


stanley00
tag

Én nem értem mire gondolt,az okoska, hogy itthon nincsen fejlesztés. Az A40-ben sehol nincsen AoD, hogy lehet ezt azzal indokolni, hogy itthon nincsen fejlesztés?

(#1748) ben11 válasza stanley00 (#1747) üzenetére


ben11
őstag

Ezért nem tudják megoldani (már magyar samu), hogy legyen..

(#1749) szenesember válasza stanley00 (#1740) üzenetére


szenesember
aktív tag

Az új frissítésben javították a fényérzékelő szenzor bug-ját? (Villódzás magas fényerőnél, és akku fogyasztás)
Ha esetleg nem használod az adaptív fényerőt, meg tudnád nézni?

(#1750) thamasz válasza szenesember (#1749) üzenetére


thamasz
senior tag

Az adaptív fényerő magas fogyasztása valós amúgy, vagy csak hibásan jelenik meg a statisztikában? Anyámé az A40 most új és csak egy napig volt nálam míg be állítottam neki mindent, nincs tapasztalatom vele. Először nem volt ott a statisztikában az AdaptiveBrightnessGo , csak miután települt a frissítés (telekomos, májusira), jelent meg 4% fogyasztással. 80% töltöttségnél kikapcsoltam az autó fényerőt, majd 50% - nál újra néztem a statisztikát, és továbbra is ugyanúgy 4% fogyasztást mutatott. Nem kellett volna ennek csökkennie? Mindegy nem akartam anyámat elkeseríteni hogy hibás az új telefon, és hamar lemerül, ezért inkább kikapcsolva hagytam neki az autó fényerőt. Így meg majd vagy nem látja a napon, vagy kisüti a szemét este.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.