Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A40 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) rothfb válasza nyisziati (#1049) üzenetére


rothfb
veterán

Én nem értek egyet a mindent Kínából rendelgetünk dologgal. Üvegfóliát amúgy itthon is lehet kapni olcsón, legfeljebb még rárakódik a szállítási díj. De, hogy én heteket, hónapokat várjak azért, hogy tényleg 5 dollárt spóroljak... Ezt én már fukarságnak, fillér*****-nak hívom.
Ez olyan kb, minthogy az egyik boltban 1100 Ft az eper kilója, a másikban 950. Van köztük mondjuk 5 km távolság. Nem fogok átmenni a másikba 2 kg eper miatt, hogy spóroljak 300 Ft-t.

(#1052) rothfb válasza sinci01 (#1048) üzenetére


rothfb
veterán

A kártyát áttéve egy másik telefonba megkapod az üzeneteket?

(#1053) DJGABI válasza rothfb (#1051) üzenetére


DJGABI
addikt

1-2$-ért már vannak üvegfóliák bőven. az pedig nem 6k. de nekem is gyorsan kellett, nem akartam h egyből sérüljön, 2k volt felrakással helyi gsm boltban

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1054) Alastair' válasza rothfb (#1051) üzenetére


Alastair'
nagyúr

450 huf-ért rendeltem kínából tokot az A40-re.
Előtte MO webshopból 3600-ért postával.

Alister from Hell

(#1055) rothfb válasza DJGABI (#1053) üzenetére


rothfb
veterán

Félreértesz. A 6k az drága, de bevállaltam. De sima üvegfóliát lehet 2k-ért is venni.

(#1056) rothfb válasza Alastair' (#1054) üzenetére


rothfb
veterán

Én csak próbálok arra célozgatni, hogy az itthoni boltok tönkre fognak menni. Ezzel az erővel bármit lehetne Kínából rendelni... Telefont miért nem onnan rendelt itt bárki?
Ha van pénzem, itt megveszem. Ezek szerint az itt lévőknek nincs pénzük 3000 Ft-s tokra?
Sokan tényleg rosszul élnek, de azoknak az embereknek nem az a legnagyobb problémája, hogy egy új mobilra tokot vegyenek.
Én értem a spórolást, de nálam van egy határ.
Én a magam részéről ezt a témát lezárom, csak elmondtam a gondolataim.

[ Szerkesztve ]

(#1057) I02S3F válasza rothfb (#1043) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszi!

#1056"Telefont miért nem onnan rendelt itt bárki?" - Haver ezt egy Huawei telefonnal eljátszotta és az itteni Huawei szervíz nem tudja javítani. Gondolom biztos tudják valahol javítani, csak az nincs ingyen.

[ Szerkesztve ]

(#1058) DJGABI válasza rothfb (#1056) üzenetére


DJGABI
addikt

been there done that. nekem mondjuk pozitív tapasztalataim vannak vele. de ja, a gariztatás érdekes téma

már meg se éri, nem lehet rajt annyit fogni. max ha valami ritka/itthon nem kapható telefont keresel. mikor jöttek a dual simesek ki lehetett fogni jókat. meg a dollár is jó volt akkor még. lenovo a820, jiayu g4s ilyen 30-40 ezrekért? quad/octacore, 1/2gb ram mikor itthon még a zte blade utód msm7227a meg snapi 400 procis csodák mentek? imádtam azt az időszakot

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1059) sinci01 válasza rothfb (#1052) üzenetére


sinci01
aktív tag

Éjjel beszéltem a Telekom ügyfélszolgálattal, felvették a hibát. Azt mondja az ügyintéző, majd SMS-ben értesítenek! Kössszzz b+, csak éppen az SMS-t nem kapom meg... :D :D
Egyszer csak hajnalban megérkezett az összes beragadt SMS. Szerintem valami szolgáltató gond lehetett, de azóta jó!

(#1060) rothfb válasza sinci01 (#1059) üzenetére


rothfb
veterán

😁
Valami szolgáltató felöli hiba lehetett.

(#1061) sxxorp válasza I02S3F (#1036) üzenetére


sxxorp
őstag

MIUI-ra raktam fel, az a verzió elég jól sikerült, ez az általános előd: [link]

(#1062) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok,
Úgy tűnik eldőlt, hogy a feleségem haldokló S4 Minije A40-re lesz lecserélve (nagy nehezen sikerült rábeszélnem, hogy még ez az egyik legkompaktabb méretű teló és 4 colosat már ugysem fog találni).
Kérdésem, hogy a Telenornál biztos, hogy függetlent kapok, ugyanis vodásak vagyunk, .....vett valaki mostanában náluk?
Mindenképpen érdemesebb venni a Telenornál pár ezerrel drágábban, mint a kicsit olcsóbb webshopokban? A Telenornál kaphatókra vonatkozik a Samsung +1 éves garija?

Köszi a segítséget előre is :R , kicsit tájékozatlan vagyok, elég ritkán cserélünk telót :) .

(#1063) nylontacsko válasza fireman123 (#1062) üzenetére


nylontacsko
senior tag

ellenkező irányba független.
voda előfizetés és telekom kártya is megy, természetesen mindkét foglalatban
nem gondolnám, hogy a telekomnál függő lenne

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#1064) rothfb válasza fireman123 (#1062) üzenetére


rothfb
veterán

Valaki írta korábban, hogy a dual simes telefonok a Telenornál is függetlenek. Érdekes is lenne, ha nem...😄
A Telekom pedig eleve csak független telefonokat árul.

(#1065) fireman123 válasza nylontacsko (#1063) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi, ...öööö ....azon mit értesz, hogy "ellenkező irányban független"????
Nekem az lenne a lényeg, hogy a Telenor-nál vehető A40-be (mivel náluk a legjobb az ár) vodás előfizus kártya működjön, ha jól értem akkor ez teljesül. (csak az ellenkező irányt nem értem :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#1066) glacious válasza fireman123 (#1065) üzenetére


glacious
addikt

Ha esetleg nem lenne, akkor is kötelesek ingyen azonnal (72 órán belül) függetleníteni, mert kártyás konstrukcióban lett vásárolva.

(#1067) Floydman


Floydman
tag

Nektek nem old fel a zsebetekben, ha dupla koppos feloldásra van állítva?
A vêletlen feloldáselleni védelem bekapcsolva.
Van valami tipp?

(#1068) enddav válasza Floydman (#1067) üzenetére


enddav
aktív tag

Nekem is állandóan kivilágosodott, már csak ha megfogtam és vittem a kezemben. Kikapcsoltam a dupla koppot és minden ugy van ahogy a régi J3 telomnál.

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#1069) rothfb válasza Floydman (#1067) üzenetére


rothfb
veterán

Nincs tipp. Felold és kész. És nem csak ezért kapcsoltam ki, hanem azért is amit korábban írtam, hogy telefonálás közben, hiába a közelség érzékelő, bekapcsol a kijelző, amikor neki tetszik. Ez is a duplakopp miatt van. Kikapcsoltam, azóta nem ébred fel telefonálás közben a képernyő, illetve nem is old fel a zsebben. Talán később javítanak rajta.

(#1070) fireman123 válasza fireman123 (#1062) üzenetére


fireman123
őstag

.....és a Telenoros A40-re érvényes a +1 év Samsung gari?

(#1071) nylontacsko válasza fireman123 (#1065) üzenetére


nylontacsko
senior tag

nincs is jelentősége
rosszul fogalmaztam :DDD

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#1072) kalanchoe válasza fireman123 (#1070) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Alapbol 2 ev jar. :)

(#1073) Andrewstarr


Andrewstarr
aktív tag

Sziasztok, az elemlámpát nézzétek meg legyetek szívesek. A5 2017-em volt, ott kikapcsolt kijelzővel is ment a lámpa, itt ha lekapcsolom a kijelzőt, kialszik a lámpa, pár mp múlva felvillan, és megint kialszik. :F

(#1074) A Zéé válasza Andrewstarr (#1073) üzenetére


A Zéé
addikt

volt nemrég frissítés, szerintem az javította, mert korábban nekem is így volt.
Most egy perce van előttem gombbal lezárva, arccal lefelé, flip tok fedőjével letakarva, és megszakítás nélkül világít.

Just a simple Lineman...

(#1075) Andrewstarr válasza A Zéé (#1074) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Köszönöm, :R Telekomos készülék, 2019.03.01. frissítés az utolsó, a Tied milyen?

(#1076) A Zéé válasza Andrewstarr (#1075) üzenetére


A Zéé
addikt

június 5 volt a frissítés dátuma, és 2019.05.01-i biztonsági frissítések vannak rajta.
Telenoros, de független készülék.

Just a simple Lineman...

(#1077) Andrewstarr válasza A Zéé (#1076) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Aha, akkor azt kell megvárnom... :)

(#1078) rothfb válasza Andrewstarr (#1077) üzenetére


rothfb
veterán

Megerősítem. Május 1-i biztonsági frissítéssel az elemlámpa kikapcsolt képernyőnél is világít.

(#1079) Floydman


Floydman
tag

Dupla koppos képernyő feloldó appot tudnátok ajánlani? Ami működik is.
Köszi!

(#1080) rothfb válasza Floydman (#1079) üzenetére


rothfb
veterán

Én nem ajánlom az ilyesmit, mert ezek olyanok, mint a áruházas AOD-k. Azok is és (ha léteznek duplakoppos appok) ezek is komolyan meríteni fogják az akksit.

(#1081) A Zéé válasza Andrewstarr (#1077) üzenetére


A Zéé
addikt

ha rákeresel a frissítésre, akkor sem dobja ki?

Just a simple Lineman...

(#1082) Floydman válasza rothfb (#1080) üzenetére


Floydman
tag

Köszi! Éreztem én is. Akkor várok, hátha javítanak rajta. Pedig az tetszett, dehát így zsebben hordva használhatatlan. Jó lenne hozzá legalább egy közvetlen parancsikon. Most csak speciális funkciókhoz tudtam csinálni a Shortcut Creatorral.

(#1083) Floydman válasza Andrewstarr (#1077) üzenetére


Floydman
tag

Nekem is rákereséssel frissített.

(#1084) rothfb válasza Floydman (#1082) üzenetére


rothfb
veterán

Parancsikon tényleg jó lenne. Ha esetleg valakinek van ötlete, ne tartsa magában.

(#1085) Alsec válasza Andrewstarr (#1075) üzenetére


Alsec
tag

mocskos telekomnál miért tart több mint 2 hónapig a szoftverfrissítés felhőbe való feltöltése.... kész röhej.

(#1086) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!

Milyen fülhallgatót adnak a telefon melle?
Aki telenornál vette, ugye független a készülék?

Köszi!

(#1087) szucstom válasza ben11 (#1086) üzenetére


szucstom
őstag

Hali!

Mivel 2 nano SIM-es a készülék, természetesen független.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#1088) rothfb válasza ben11 (#1086) üzenetére


rothfb
veterán

Mondjuk úgy, hogy adnak hozzá egy fülhallgatót, de ha valóban jó minőségben akarsz bármit hallgatni, venned kell egy normálisat.

(#1089) sinci01


sinci01
aktív tag

Üdv. Az mitől lehet hogy böngészés közben hullámozva változik a képernyő fenyereje? A fényviszonyok nem változnak, egy szobában ülök bent. Az auto fényerő be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#1090) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Sziasztok! Az A40-nél mindkét sim párhuzamosan 4G képes?
Mert egyes telefonok csak egyik SIM-en enegdik a 4G-t, a másikon akkor vagy csak 2G lehet, vagy jobb esetben 2G/3G mehet.
Anno az S9-en mindkettő sim párhuzamosan ment 4G-vel, csak ebben az "olcsóbb" kategóriában is így van-e?

(#1091) Andrewstarr válasza rothfb (#1080) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Nem akarja frissíteni még....

(#1092) rothfb válasza radio100jozs (#1090) üzenetére


rothfb
veterán

A telefon párhozamosan 4g képes, Volte képes, és ha támogatja a szolgáltatód, Vowifi képes.

(#1093) rothfb válasza sinci01 (#1089) üzenetére


rothfb
veterán

Nézd meg a kijelző, képernyő módnál, hátha egy másik beállítás segít.
Samsung böngészőt használsz?

[ Szerkesztve ]

(#1094) sinci01 válasza rothfb (#1093) üzenetére


sinci01
aktív tag

Nem, Firefoxot, de Facebook közben is hullámzik a fényerő. Most átkapcsoltam fix fényerőre, majd vissza, automatára. Egyelőre megjavult.

(#1095) rothfb válasza sinci01 (#1094) üzenetére


rothfb
veterán

Elképzelhető, hogy automatán figyelembe veszi a hátteret is, ezért mikor netezel, különböző színű hátterek esetén még tovább szabályozza a fényerőt. Fehér háttérnél esetleg lejjebb veszi a fényt, sötétebbnél feljebb állítja. De ez nem biztos.

(#1096) radio100jozs válasza rothfb (#1092) üzenetére


radio100jozs
őstag

Köszönöm. Megkérdeztem még este a Samsung store Kökiben, na ott nem tudták megmondani ezt, és mivel a kiállított készülékekben nincs sim kártya, így a beállításoknál sem tudtam megnézni.
Mivel Telekom-Telenor sim-et használok, ezért is lenne fontos, hogy mindkettő 4G-n menjen, a VoLTE miatt, mert a mostani telefonban csak az egyik sim lehet 4G-n, és VoLTE, a másik sanos csak 2G-n megy akkor.

(#1097) gyuri2008


gyuri2008
veterán

A Vodafone tudja a VoLTE?
Ha igen hol lehet beállítani a telefonon?

(#1098) DJGABI válasza radio100jozs (#1096) üzenetére


DJGABI
addikt

[link] még az elején a topicnak volt téma: megy együtt mindkettő sim foglalat 4G-n, de a mobilnet beesik. egyszerre mindkettőn úgyse netezel, érdemes a telefonálós simet 2/3G-re tenni

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1099) gyuri2008 válasza gyuri2008 (#1097) üzenetére


gyuri2008
veterán

Igen tudja.
A VoLTE hívás mire is jó?

(#1100) radio100jozs válasza DJGABI (#1098) üzenetére


radio100jozs
őstag

Köszi, így viszont akkor értelme nincs az egésznek. Mert az rendben van, hogy egyszerre csak az egyik simen van bekapcsolva a mobilnet, ez tiszta sor, de akkor a másik sim nem mehet 4G hálón, az már zavaros, mert pont a VOLTE lényege veszik el benne, mert ahhoz meg 4G hálón kel lennie a simnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.