Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A40 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) rothfb válasza mouQssh (#1299) üzenetére


rothfb
veterán

Ha maximum fényerőn van, de nem süt rá a nap, akkor is látható a vibrálás az adott képernyőterületen?

(#1302) mouQssh válasza rothfb (#1301) üzenetére


mouQssh
újonc

Nem, ha nem süt rá a nap akkor nem látható a vibralas/nem vibrál.

(#1303) mouQssh válasza mouQssh (#1302) üzenetére


mouQssh
újonc

Annyi felfedezést tettem ma munka után, hogy ugyanúgy maximum fényerőn, napsütésben a vibrálás alábbhagyott, de fehér felületen (pl. messenger-ben) a kameracsepp alatt két kamera nagyságú folt látható valamint ezek mellett egy harmadik kisebb folt. (Gondolom a szenzorok átlátszanak ilyen körülmények között, nem tudom hogy ez normális e)

(#1304) rothfb válasza mouQssh (#1303) üzenetére


rothfb
veterán

A szenzorok átlátszanak...
Erre gondoltam én is. A képernyő egy vékony réteg, az éles napsütésben átlátszódhatnak a szenzorok, láthatóvá válnak és ezt láthatják páran.
Én személy szerint amúgy senkinek nem javasolnám, hogy huzamosabb ideig (maximum amíg megnézi, addig nem lesz baja) éles napsütésnek tegye ki az oled képernyőt.

(#1305) bazger válasza mouQssh (#1302) üzenetére


bazger
csendes tag

Mint már leírtam, szobában, kint, de teljesen felhős időbem...random jelentkezik a dolog...

(#1306) rothfb válasza bazger (#1305) üzenetére


rothfb
veterán

Ha napsütés nélkül is jelentkezik véletlenszerűen, én még megpróbálnék egy alaphelyzetet és utána pár napig mindenféle szükségtelen program nélkül használnám a telefont. Ha úgy is csinálja, plusz a már általad leírt problémák továbbra is fennállnak, akkor irány a szervíz.
Nem tudnál egy videót valahogy készíteni a jelenségről és feltenni valahová, hogy lássam, lássuk a hibát?

(#1307) #69182976


#69182976
törölt tag

[link] Ilyen üvegfóliát vettem a telefonra. Érthetetlen, hogy miért van magának a fóliának fekete kerete, így kb körbe kitakar kb 1mm-nyi képernyőt. Mi értelme van ennek?

(#1308) Alsec válasza #69182976 (#1307) üzenetére


Alsec
tag

van fekete keret nelkuli ebayen 300 ft

(#1309) bazger válasza rothfb (#1306) üzenetére


bazger
csendes tag

Egy dolog biztos, csak nagy fény hatására jön elő, este sötétben még egyszer se..., de azért furcsa, gondolom más telefonnál nincs ilyen

[ Szerkesztve ]

(#1310) Pipi75 válasza bazger (#1309) üzenetére


Pipi75
tag

Igen,szerintem nálam is így volt.. Egyszer nagyobb fényerőt tettem rá,mert kint erős napsütés volt. Előtte való napon,mikor először jött elő a jelenség,nem emlékszem,hogy napon voltam-e a telefonnal. Mindenesetre úgy tűník,hogy nem egyedi eset,így én nem viszem szervízbe most/még.

[ Szerkesztve ]

(#1311) szenesember válasza Pipi75 (#1310) üzenetére


szenesember
aktív tag

Ez biztosan szoftveres gond lesz. Nálam is márciusi van fenn (TMH), és semmi nyoma a jelenségnek. Nem kell aggódni szvsz. Majd javítják!

[ Szerkesztve ]

(#1312) DJGABI válasza #69182976 (#1307) üzenetére


DJGABI
addikt

ennél nem tudom, Redmi 4X-nél a szélén hogy ne látszódjon a buborék (ilyen 2.5d-s volt már annak is a kijelzője) azért volt kerete. de ott már a telefonnak is kerete volt, nem kijelző. érthetetlen ennél miért így van

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1313) Pipi75 válasza szenesember (#1311) üzenetére


Pipi75
tag

Köszi :) !

(#1314) hederahelixx


hederahelixx
újonc

Sziasztok! Nálam is jelentkezett a probléma, erős fényben, június elején először, azóta kétszer láttam (minden esetben kültéren, erős fényben, az adaptív fényerő bekapcsolt állapotban).
Notch alatt, szabályos vibráló kör, úgy néz ki mint egy apró (előlapi kamera nagyságú) szappanbuborék.
Pár képernyő ki-be kapcs után elmúlt.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#1315) adabra válasza hederahelixx (#1314) üzenetére


adabra
senior tag

Azt tervezem, ilyen telefont vásárolok.
Erről a jelenségről van szó?

(#1316) Pipi75 válasza adabra (#1315) üzenetére


Pipi75
tag

Basszus,igen!
Erről vajon tud a Samsung? Vagy hogy lehet ezt jelezni feléjük? Nem gondolom,hogy a magyarországi telefonos ügyfélszolgálat ebben bármit tud tenni.
Közben a videó alatti orosz szöveget a Kollégám lefordította nekem. Az egyik hozzászóló az elején azt írta,hogy a Samsung tud róla és frissítéssel javítani fogják. És talán addig is segít,ha ki van kapcsolva a véletlen érintés védelem.

[ Szerkesztve ]

(#1317) enddav


enddav
aktív tag

Közszolg. Eddig egy hónapig egy sim kártyával használtam, tegnaptól már kettővel és úgy vettem észre, hogy 10-20%-kal jobban fogyasztja így az akksit.

[ Szerkesztve ]

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#1318) Alsec válasza enddav (#1317) üzenetére


Alsec
tag

ez sajnos ilyen. 2 hálózatot kell fenntartania a készüléknek. alapbol is sokat fogyaszt 1-is főleg ahol még gyenge is a jel.

(#1319) nyisziati válasza enddav (#1317) üzenetére


nyisziati
veterán

Minden telefonnál kb. ennyivel fogyaszt többet.

(#1320) DJGABI


DJGABI
addikt

ismét 4pda-n jártam:

aod [link] de kommentekben utána ha jól értem azt írják csak az egyik marketes app portolva + a beállítások menübe integrálva, akksit eszi, meg duplatappos ébresztés nem működik. részemről felejtős, nem is próbáltam
navigációs sáv alul ottmarad, arra írnak is megoldást: [link]

camera 2 api-ra valami olyasmit írtak hogy kamera oldalon van letiltva (?) nem igazán értem. de Snap camerában [link] bekapcsolva (beállítások -> egyéb -> api2) szebb képeket lő, zajszűrés kikapcsolással [link]

Reklámblokkoláshoz van ez a Disconnect Pro, samsung meg ios tulajoknak volt valami ingyenes promo. hogy most az él-e még vagy valami tört apk-t linkeltek csak nem tudom, próbát megérhet, aki ilyet keres. inkább nem linkelem.

kamera hang némításhoz ezt a Silent Mode Pro [link] appot ajánlják

+ a májusi frissítéssel amúgy mintha megszűnt volna ez a messengeres értesítési hang késés amiről korábban én is írtam

a fényérzékelő villogás meg A30-nál is bejött. valszeg tudnak róla, majd javítják

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1321) hederahelixx válasza adabra (#1315) üzenetére


hederahelixx
újonc

Igen, pontosan ez, és a hiba most is jelen van. Nem segít a kijelző ki be kapcs és most félárnyékban kezdődött. Remélem tényleg javítják, mert rendkívül idegesítő.
Amúgy tudom ajánlani a telefont, Iphone SEről váltottam, tetszik, egy Spigen szilikontokkal és kijelzővédővel remélem tartós is lesz.
A hangminőség hívás közben az egyetlen gyenge pontja, néha túl halk, de amúgy hamar megszerettem.

(#1322) galgo76


galgo76
csendes tag

Üdv tagok, Párom A40-esében nem működik a közelségérzékelő (Proximity sensor), tehát telefonáláskor nem sötétül el a kijelző. Ma bevitte a Köki-ben található Samsung Store-ba, ott elhajtották hogy ilyen érzékelő nincs is benne, hanem billentyűzárat kapcsolja be. Én utánanéztem és kell benne lenni ennek az érzékelőnek. Nálatok működik rendesen? Köszönöm.

(#1323) mandalorian válasza galgo76 (#1322) üzenetére


mandalorian
csendes tag

Samsung hivatalos oldalán: "
Szenzorok
Gyorsulásmérő, Ujjlenyomat szenzor, Gyro érzékelő, Geomágneses szenzor, Hall-érzékelő, Fényérzékelő, Közelségérzékelő "

[link]
Nekem még nincs meg, így gyakorlati tapasztalatot nem tudok mondani.

(#1324) adabra válasza galgo76 (#1322) üzenetére


adabra
senior tag

Mi történik, ha a tárcsázóba ezt beírod?
*#77692#

(#1325) hederahelixx válasza lorcsi (#1171) üzenetére


hederahelixx
újonc

Szia! Lehet azóta már megoldottad, de nekem is hasonló problémám volt. Engedélyezni kell, hogy a zenelejátszó fusson a háttérben és használhasson mobiladatot (ha szeretnéd, én Spotifyt használok és nem csak offline módban).

(#1326) DJGABI válasza galgo76 (#1322) üzenetére


DJGABI
addikt

nem tudom mi köze van a kettőnek egymáshoz, de oroszoknál azt írják a duplatappos érintést kapcsoljátok ki, akkor megjavul (beállítások -> speciális funkciók -> kéz- és egyéb mozdulatok -> érintse meg 2x az ébresztéshez). egy próbát megér. ha így sem, akkor szerviz.

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1327) enddav


enddav
aktív tag

Hol tudom beállítani, hogy ne kérje bekapcsoláskor a PIN kódot?

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#1328) DJGABI válasza enddav (#1327) üzenetére


DJGABI
addikt

beállítások -> biometrikus -> egyéb -> sim

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1329) enddav válasza DJGABI (#1328) üzenetére


enddav
aktív tag

Köszi.

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#1330) lorcsi válasza hederahelixx (#1325) üzenetére


lorcsi
veterán

Hol lehet ilyet engeeelyezni ?

(#1331) szenesember


szenesember
aktív tag

Arról van valakinek infója, hogy mi a fenéért nem csinál semmit a kijelző fehéregyensúly/kézi beállítása? Bárhogy próbálgatom a csúszkákat, nem változik semmi.

[ Szerkesztve ]

(#1332) DJGABI válasza szenesember (#1331) üzenetére


DJGABI
addikt

lóóól, szerintem a frissítéssel cseszték el azt is. a második képnél, a fa mintát ha nézed minimálisan változik. de régebben tényleg feltűnőbb volt, valszeg szűkítették a skálát :C

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1333) I02S3F válasza Alsec (#501) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszi! Ezeket rendeltem meg én is! (Az ajánlásod alapján)

(#1334) szenesember válasza DJGABI (#1332) üzenetére


szenesember
aktív tag

Nálam még nem volt frissítés, és abszolúte semmi váltotást nem látok a színekben, ha változtatok rajta.
Egyébként A30-nál is írták ezt a problémát valamelyik fórumon.

[ Szerkesztve ]

(#1335) Imi1981 válasza szenesember (#1334) üzenetére


Imi1981
veterán

A70-en se változik! Minimálisat se. Sőt A70 kevesebb képmód van mint A50-en amit nem is értek. Drágább telefon de nem tudom olyan részletesen állítani a kijelzőt mint az olcsóbbon. Bár most ez a legkisebb gondom :/ .

(#1336) hederahelixx válasza lorcsi (#1330) üzenetére


hederahelixx
újonc

Beállítások -> Alkalmazások -> Kikeresed az alkalmazást -> Mobil adatok. Itt lehet megadni az engedélyt az adathasználatra

Beállítások -> Alkalmazások -> Kikeresed az alkalmazást -> Akkumulátor. Itt lehet engedélyezni a háttérbeli tevékenységet

Mióta engedélyeztem ezeket, azóta problémamentesen működik a lejátszás.
Az első napokban a Spotify éjszaka a háttérben is merített pár százalékot, de ez szerencsére elmúlt.

(#1337) lcdtv


lcdtv
aktív tag

Családban vettünk egy A40 telefont. Sajna március végi a firmware. A405FNXXU1ASC2. Telekomos. Lehet ezt frissíteni valahogy?. Köszi

(#1338) lorcsi válasza hederahelixx (#1336) üzenetére


lorcsi
veterán

köszi!
be is lőttem, hétvégén tartós teszt lesz :)

(#1339) kalanchoe válasza lcdtv (#1337) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Nem. De ha visszaolvasod az elozo hszeket, nem is lenne erdemes az elolapi kamera alatti vibralas miatt.

(#1340) fireman123 válasza kalanchoe (#1339) üzenetére


fireman123
őstag

A Telenor-os A40 amúgy frissül? (olvastam, hogy most éppen nem kellene frissíteni, de majd csak kijavítják) ...mert én holnap akarok venni az asszonynak Telenor feltöltőkártyásat, remélem független lesz vagy függetlenítik vételkor az üzletben, ...legalábbis azt írta az ügyfélszoli a chat-en, hogy nem függetlenek, de ingyen függetlenítik helyben, ....itt pedig pár napja-hete többen írták, hogy alapból független volt.

[ Szerkesztve ]

(#1341) kalanchoe válasza fireman123 (#1340) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Nem tudom, elvben igen. Attol fugg a telenorosoknak milyen rom van rajta. De gondolom xeh. Az meg frissul.

[ Szerkesztve ]

(#1342) Floydman válasza kalanchoe (#1339) üzenetére


Floydman
tag

Vibrált az már előtte is. Igaz nekem csak egyszer, erős fényben.

(#1343) Cyrin válasza kalanchoe (#1341) üzenetére


Cyrin
addikt

igen, telenor:

XEH van rajta, A405FNXXU1ASE3, május 1 biztonsági csomag

(#1344) Gardoni


Gardoni
aktív tag

Na megvettem én is a Telenor-nál, gyakorlatilag ingyen, XEH független szoftverrel, és egy álom ez a teló. Méretei hibátlanok, működés teljesen megfelelő! Pont ilyen készüléket kerestem! J5 2017-et váltott! Igazából nincs is mit hozzáfűznöm!

SAMSUNG A34 5G - 128/8

(#1345) rothfb válasza Gardoni (#1344) üzenetére


rothfb
veterán

Használd egészséggel.

(#1346) rothfb válasza kalanchoe (#1339) üzenetére


rothfb
veterán

Van két telefon a családban. Az egyik XEH, a másik BLG-XEH rommal, mindkettő frissült már a május 1-i biztonsági csomagra és egyiken sincs semmilyen villogás. Hozzáteszem, egyik sem szolgáltatónál vásárolt készülék.
Korábban volt egy Sony telefonom, amelyik esetében a szolgáltatói készülékeknél sok olyan hiba jelentkezett, ami a simáknál, viszonteladónál vásároltaknál nem volt tapasztalható.
Ezzel nem akarok semmire célozni, de engem érdekelne, hogy akiknél jelentkezik a villogásos hiba, az szolgáltatónál vásárolta a készülékét vagy viszonteladónál, esetleg sufni gsmnél.
Magyarul nem egyértelmű az, hogy a hiba a frissítés miatt jelentkezik bárkinél is.

(#1347) kalanchoe válasza Floydman (#1342) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Nem tudom mi lehet, csak en gondolom h v.szeg szoftveres. Megkerdeztem az ugyfelszolgalatot es azt mondtak h ok nem tudnak ilyenrol.

(#1348) Floydman válasza rothfb (#1346) üzenetére


Floydman
tag

Biztos helyröl, kártyafüggetlen, nem szolgáltatói. Tűző napon adaptív fényerővel néhányszor villlog.

(#1349) rothfb válasza Floydman (#1348) üzenetére


rothfb
veterán

Kikapcsolt adaptív fényerővel is?

[ Szerkesztve ]

(#1350) Floydman válasza rothfb (#1349) üzenetére


Floydman
tag

Úgy nem. De azt szeretem, úgyhogy nem kapcsolom ki. Szerintem nem zavaró. Néhànyszor jelentkezett erős napsütésnél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.