Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A40 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Dee Dee válasza Ryoo (#2999) üzenetére


Dee Dee
tag

Egyelőre mi is próbáljuk szűkíteni a probléma forrását.
Egyik kollégának a sajátja is telekom, tehát a két telekomossal csinálja ezt. De az is igaz, hogy egy másiknak viszont nincs baja vele...

(#3002) CheGhost válasza Dee Dee (#3001) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Szia!
November eleje óta van meg a telefon. Szintén céges készülékként kaptam. Mindkét sim slot-ban telenor-os kártya van. Minden rendben van vele nekem. Hanghívás és adatforgalom is mindkét kártyáról hibátlan. A frissítéseket felraktam az eleje óta, eddig 2 volt. Az első után lett HD hang. A mobilnet rendben. Budapesten használom.
A testvéremnek régebb óta (+ néhány hónap) ez a céges mobilja. Ő csak egy vodás céges kártyával használja. Nem panaszkodott még.

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#3003) Ryoo válasza CheGhost (#3002) üzenetére


Ryoo
senior tag

Akkor úgy tűnik ez az elmélet is megcáfolódott 😂

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#3004) CheGhost válasza Ryoo (#3003) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Az utóbbi pár nap alapján nekem inkább az az érzésem, hogy az utolsó szállítmány esetén jelentkezik a probléma.
Kb. november óta követem a topikot, amióta megkaptam a telefont. Nem emlékszem olyan időszakra, amikor pár nap alatt többen is valami problémával jöttek volna. Most januárban viszont dömping van.

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#3005) Dee Dee válasza CheGhost (#3004) üzenetére


Dee Dee
tag

Köszi a visszajelzéseket.
Szerintem se az összes cuccal van gond, lehet becsúszott valami a gyárban egy adagnál. Mi mind decemberben kaptuk meg a telókat a telekomtól, ennek megfelelően a szolgáltatói szoftver TMH/TMH, TMH/TMH. Akinél jelentkezett, annak szintén ilyen?

(#3006) DJGABI válasza Dee Dee (#3005) üzenetére


DJGABI
addikt

enyém telenoros, valami korai batch, xeh rom

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#3007) borix válasza Ryoo (#2999) üzenetére


borix
őstag

Lehet, hogy kijött egy szériahibás sorozat de az is lehet, hogy a Telenor szúrt akkor el valamit a frissítéssel. Telenoros vagyok de nem náluk vettem a készüléket, nálam nem jelentkezik a hiba.

(#3008) Ryoo válasza borix (#3007) üzenetére


Ryoo
senior tag

Ez is lehet. Én eMAG-ról rendeltem, egyelőre jól működik, remélem így is marad. 😊

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#3009) Omega81


Omega81
senior tag

Sziasztok kedves Fórumtársak!

Pár napja átvettem az A40- em, egy 2 éves Galaxy J7 2017- et váltott. Méltó utódjának gondoltam. Számomra fontos volt nagyon a méret a munkaköröm miatt, elkell férnie mell-zsebben zárva, mert robbanásveszélyes helyen vagyok, így örültem is, hogy kompaktabb mérete ellenére a kijelző gazdagabb, illetve maga a készülék is a hardverében előrelépés. Csak hát itt van a DE. A J7- em új korához képest határozottabban gyorsan merült, észrevehetően csökkent a 3600mAH- s akksi teljesítménye. Láttam én, hogy ennek 3100mAH- s van, de gondoltam modernebb, meg újabb. Hát nem. Nagyon kevesellem az üzemidőt, egy óra alatt leszopkod 20%- ot nálam legalább is, 4G Facebook/Youtube/Messenger intenzív használat. Nem gondolom hogy hibás lenne, egyszerűen ennyit bír gondolom. OK a gyorstöltő, nagyon gyorsan feltölti ez nem kérdés, de nekem ez így nem pálya, hozzászoktam, hogy napi 1x rádugom és az ajánlott előírás szerint 80-90% közé töltöm.

Kérdésem, lehet- e bele nagyobb akksit rendelni, mert volna emberem aki beszereli (de Őt most nem tudom elérni), ha nem, akkor pedig kérdésem, érdekel-e valakit vadi új üvegfóliával, átlátszó szilikon tokban, gyárilag függetlenül, dobozában?

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#3010) Bibby válasza Omega81 (#3009) üzenetére


Bibby
addikt

Kicsit irreális elvárásaid voltak szerintem... Egy óra intenzív használattal -20%, azt jelenti 5 óra körüli képernyőidő. Az még jó is ekkora telepről.

Ελευθερια η θανατος

(#3011) borix válasza Omega81 (#3009) üzenetére


borix
őstag

Az akku technológia lényegében csak gyorstöltés téren fejlődött. (nagyobb akkuidő
aránylik a nagyobb telefon mérethez nincs jelentős fejlődés, mint a prociknál a csíkszélesség csökkentés, elmagosodás [link] ;] )
A40 kisebb teló, amihez nagyobb kijelző és nagyobb kijelző felbontás társul mit a J7-hez.

[ Szerkesztve ]

(#3012) Omega81


Omega81
senior tag

Tisztelettel megköszönöm a válaszokat, hát akkor így jártam. :B

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#3013) DJGABI válasza Omega81 (#3009) üzenetére


DJGABI
addikt

power bank?

a fizikát nem lehet meghazudtolni, a nagyobb-nak hazudott- akksinak vagy nem akkora a kapacitása mint ami rá van írva, vagy nem fog rámenni a hátlap mert egyszerűen nagyobb.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#3014) eclipse19 válasza Omega81 (#3012) üzenetére


eclipse19
senior tag

A különböző energia takarékossági trükkökkel (sötét mód, fényerő és processzor visszafogása) ezért még megpróbálkozhatsz. Legalább megtudjuk mennyit számítanak.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#3015) Thusor válasza DJGABI (#3000) üzenetére


Thusor
őstag

Ha már ennyien írják, hogy rossz akkor én is csatlakoznék pozitív véleménnyel. Én Telenor hálózatán használom 4G és 4G+ hálózatokon. Nincs gondja már vagy 3 hónapja. De csak egy SIM van a SIM1 portban. Lehet a dual SIM okozza a problémát.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#3016) DJGABI válasza Thusor (#3015) üzenetére


DJGABI
addikt

dual sim, ja. lehet majd megpróbálom megcserélni őket, de előtte legdzsunkább kínaiban is működött rendesen a mobilnet, xiaomiban megint gondok voltak 4g-vel...

az a gáz ingázok, otthon meg alig van 3g, ott nyomkodhatom vissza 4g-re :C

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#3017) Dee Dee válasza Thusor (#3015) üzenetére


Dee Dee
tag

Biztos, hogy a dual sim okozza a problémát. Ez az egy ami biztos. Korábban én is eggyel használtam gond nélkül. Csak akkor ne írják rá, hogy dual sim, ha bár slot van, de nem működik...
(Lenovo S750 és Moto x4-nél semmi gondom nem volt, sőt az utóbbi akku kihasználása egész jó - Omega81 kollégának egy tipp)

[ Szerkesztve ]

(#3018) Andrewstarr válasza borix (#3007) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Nem lehet rossz széria sem, mert az enyém régebbi, és csak most jelentkezett a hiba. A Digi kártya pár hónapja van benne, akkor sem volt semmi, csak most. De mintha hallottam volna Xiaomi csoportban is hasonló problémáról dual sim-el, Telenor/Digi kombóval. :U

[ Szerkesztve ]

(#3019) Andrewstarr válasza Dee Dee (#3017) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Ez egészen biztos, mert én nálam ki van kapcsolva a 2. sim Digi, és amikor bekapcsolom akkor jelentkezik a hiba.

(#3020) Floydman válasza Andrewstarr (#3018) üzenetére


Floydman
tag

Telenor/Telekom dual simmel 9 hónap alatt egyszer sem volt gondom. Mobilnettel sem.
Elsődleges a Telekom.

(#3021) pjen válasza Floydman (#3020) üzenetére


pjen
félisten

Voda Digi párossal is megy gond nélkül.

(#3022) punky10


punky10
addikt

Amióta kivettem az adatkártyát,és csak 1 SIM van benne,nem jelentkezett a SIM-probléma.Nálam mindkettő Telekomos volt.
Hétvégén azért visszateszem... :)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#3023) ocsesz


ocsesz
aktív tag

Nekem Telenoros Sim van benne és semmi gond.
Igaz függetlenként vettem nyáron a MediaM-ba.

(#3024) LIFE1


LIFE1
tag

A párom telója most 3 napja nem csinálja a pín kód kérést.Ugynézki most helyre jött!🙂

(#3025) Ryoo válasza LIFE1 (#3024) üzenetére


Ryoo
senior tag

Nejemé meg úgy rezeg mostanában random, üzenet érkezése nélkül, hogy ki van kapcsolva minden rezgés a telefonon. Ezt mi okozhatja? Tapasztalt vki hasonlót?

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#3026) punky10 válasza LIFE1 (#3024) üzenetére


punky10
addikt

Nálunk is tünetmentes a Samu.Lassan egy hete... :)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#3027) Andrewstarr


Andrewstarr
aktív tag

Kicsit mintha le is lassult volna a teló mostanában nálam. Ma jött frissítés dec. 1. -i, most pörgősebb.

(#3028) enemot


enemot
csendes tag

Sziasztok!

Csinálni akartam pár "néma" videót, de nem tudom, hol található a mikrofon lenémítás funkció.
Esetleg valaki találkozott vele? Eddig se a kamera beállításokban, se a hangnál nem találtam meg. Elég bosszantó.

[ Szerkesztve ]

(#3029) m.zmrzlina válasza Dee Dee (#2998) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Úgy látom nem vagyok egyedül a hibámmal, bár nem ugyanaz mint amről te írsz.

Az enyém kártyafüggetlen (céges) beszerzés. 1. slotban telekom 2.-ban telenor kártya. A telenoros számot hívók már többször mondták hogy nem tudnak elérni. "A szám adminisztrációs okok miat nem kapcsolható" rendszerüzenetet kapnak. A hálózatot nem dobálja el (legalábbis a kijelzőn nincs nyoma) mobilnetezni (a telekom kártyával) folyamatosan tudok.

:F :F :F

(#3030) glacious válasza enemot (#3028) üzenetére


glacious
addikt

Sajnos nincs, de van lehetőség a hangsáv eltávolítására.

(#3031) enemot válasza glacious (#3030) üzenetére


enemot
csendes tag

Akkor csak videoszerkesztővel lehet eltávolítani?
Egyébként külső mikrofon csatlakoztatása lehetséges?

(#3032) mamomo


mamomo
kezdő

Hogyan lehet telefonálás közben megnézni pl. a naptárat?
Nem gyakran fordul elő, hogy szükségem lenne rá, de akkor nagyon kellemetlen. Kihangosítom, de semmi lehetőséget nem találtam erre.
Lehet egyáltalán? Előre is köszönöm a segítséget.

(#3033) A Zéé válasza mamomo (#3032) üzenetére


A Zéé
addikt

Elveszed a telefont a füledtől, megnyomod a középső gombot, ezután pedig azt csinálsz, amit csak szeretnél.

Just a simple Lineman...

(#3034) mamomo válasza A Zéé (#3033) üzenetére


mamomo
kezdő

Köszönöm, de nekem nincs középső gomb ha a kijelzőre gondolsz

(#3035) pjen válasza mamomo (#3034) üzenetére


pjen
félisten

Kéne,hogy legyen.3 vonal,4 szög,nyíl. :)

[ Szerkesztve ]

(#3036) kugli válasza mamomo (#3034) üzenetére


kugli
aktív tag

A kijelző legalján 3 vezélző "gomb" van. A középső,amivel bármilyen alkalmazásból a főképernyőre irányít.

(#3037) mamomo


mamomo
kezdő

ezt látom, lehet hogy rosszul van beállítva

(#3038) mamomo válasza pjen (#3035) üzenetére


mamomo
kezdő

Azt ismerem, de hogyan varázsoljam oda ? :)

(#3039) DJGABI válasza mamomo (#3038) üzenetére


DJGABI
addikt

a izén, teljesképernyős módon vagy? gesztusokkal kell vezérelni ugyanúgy mint normál használatnál, lentről felfelé kell húzni vagy mi [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#3040) mamomo válasza DJGABI (#3039) üzenetére


mamomo
kezdő

ó atyám, lehet hogy ez a gond, mindjárt kipróbálom

(#3041) pjen válasza mamomo (#3037) üzenetére


pjen
félisten

Ez,hogy lett Neked?

(#3042) mamomo válasza DJGABI (#3039) üzenetére


mamomo
kezdő

Ez a megoldás.
Nem szoktam használni, nem jutott eszembe.

Örök hála!

(#3043) mamomo válasza pjen (#3041) üzenetére


mamomo
kezdő

Mi hogy lett? A teljes képernyő?

(#3044) pjen válasza mamomo (#3043) üzenetére


pjen
félisten

Aha.

(#3045) mamomo válasza pjen (#3044) üzenetére


mamomo
kezdő

Még majd nézem, de a teljes képernyős mód automatikusra van állítva. Minden appnál. Valahol másutt kell keresni a "főkapcsolót"
A képernyő nagyítása pl.maximumra van állítva. Talán ez?

(#3046) mamomo válasza mamomo (#3045) üzenetére


mamomo
kezdő

folytatás
nem találtam meg az okot, ui. nem gesztusvezérlésre van állítva, és a többi alkalmazásnál látszanak az alsó ikonok. Csak a telefon használatakor nem.
Majd áttanulmányozom újból a súgót, talán holnap.
Amúgy a True Phone alkalmazást használom, jött át az előző telefonomról, de az eredetinél is ue. a helyzet, és a True Phone https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free beállításában sincs erre magyarázat.

(#3047) Ryoo válasza mamomo (#3046) üzenetére


Ryoo
senior tag

Miért használsz külön tárcsázó alkalmazást? Nem felel meg a gyári?

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#3048) mamomo válasza Ryoo (#3047) üzenetére


mamomo
kezdő

Előző telefonomon két sim-kártyát szerettem volna használni, ezért utánakerestem hogy mi kezeli, ezt találtam jónak. Végül nem lett két sim-kártya, de nekem nagyon bevált ez az alkalmazás, meg is szoktam. Átjött a telefonomra, és maradt. Sokoldalúbb, nekem kézre áll.

[ Szerkesztve ]

(#3049) Krihó úr


Krihó úr
csendes újonc

Elv. van hozzá olyan app amivel el lehet érni hogy legyen Always on display rajta

Üdvözlettel: Krihó Kristóf

(#3050) punky10 válasza mamomo (#3046) üzenetére


punky10
addikt

Kb 8 éve nem használok gyári tárcsázót.Eleinte RocketDial,majd az ExDialer,most pedig szintén a True van használatban.Nem is tudom most mit tudnak az új gyári telefon-alkalmazások,de már megszoktam a gesztusokat,az áll8tható betűméretet,válastható színeket,megjelenített hívóképeket,híváskor nagy méretben,a telefonkönyvben megjelenített plusz infókat...stb

Bocs,ez inkább Ryoo-nak szól... :B

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.