Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A40 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) I02S3F válasza Floydman (#1149) üzenetére


I02S3F
őstag

Pont ezért gondolkodom én is az A40-en.

(#1152) Depression válasza Imi1981 (#1148) üzenetére


Depression
veterán

Én a páromnak vettem az A40-et telenornál, és az egyetlen igazi ellenfele a redmi 7 lett volna. A "hülye" alsókategóriás telefonjait kerülni kell, igazi ipari hulladékok. Volt "szerencsém" egy y6 2018-hoz, mint céges telefon. Sajnálok mindenkit, aki a mate és p20 telefonok tesztjei alapján elhitte, hogy maga az egész márka jó.
Viszont a párom az első 0Ft-os samsung J5-öt cserélte erre. A J5 4 vagy 5 évet szolgált, mielőtt kezdett rosszalkodni. Ráadásul, ha kérsz egy kódot, amit akár én is tudok külldeni, akkor az A40-et blue+m csomagban ingyen megkapod. Nekem nem lesz előnyöm belőle, mert a páromnak már megvan a telefon, én meg nem váltok a hello datáról, szóval bárkitől lehet kérni kódot a telenor topicból.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#1153) Floydman válasza I02S3F (#1151) üzenetére


Floydman
tag

Nagyon kompakt. Egy tenyérnyi majdnem 100% amoled kijelző. Káva szinte nulla.

(#1154) DJGABI válasza fireman123 (#1146) üzenetére


DJGABI
addikt

nyilván nem céljuk reklámozni. meg a témobhoz képest kb mintha megragadtak vna a múltban (ott ugye ha függő is ha egyben kifizetted v lejárt a hűség ingyen függetlenítik)

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1155) rothfb válasza DJGABI (#1154) üzenetére


rothfb
veterán

Telekomnál minden egyes telefon független. Kártyásan és előfizetéssel is. Már csak függetlent árulnak.

(#1156) Imi1981 válasza Depression (#1152) üzenetére


Imi1981
veterán

Én blue+s csomagot akarok. Annál is számít az a kód?

(#1157) petarda92


petarda92
csendes tag

Sziasztok!

Engem az érdekelne az A40-nel kapcsolatban, hogy a rendszernek milyen a ram kezelése? Konkrétan ha egy alkalmazás esetében engedem a háttérben futást, nincs semmilyen aksikímélő üzemmód beállítva + az alkalmazásváltóban "le is lakatolom", akkor tartósan nyitva tartja?

Nem vagyok játékfüggő power user, de jelenleg az EMUI a 2 gb rammal kezd az őrületbe kergetni.

(#1158) Depression válasza Imi1981 (#1156) üzenetére


Depression
veterán

Igen, bármely blue+ csomagra kapsz 15k kedvezményt.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#1159) fireman123 válasza DJGABI (#1154) üzenetére


fireman123
őstag

Persze, nem kell kiplakátolni, hogy náluk a legolcsóbb 2 év gyári garival (de gondolom ezen az áron sem buktával adják, ....így még akár reklámozhatnák is), ....de ha megkérdezem az ügyfélszolit mint potenciális vásárló akkor miért kamuznak?.....miből gondolja, hogy biztos másik szolgáltató kártyáját használnám kizárólagosan.

[ Szerkesztve ]

(#1160) ben11 válasza petarda92 (#1157) üzenetére


ben11
őstag

Amennyire láttam ilyen olyan yutube tesztekben,nem olyan agresszív a ram kezelése, mint a xiaomi/huawei telefonoknak, azaz több mindent tart bent a memóriában.

(#1161) kalanchoe válasza rothfb (#1132) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Köszi! :R
Azért remélem 1,5-2 évet kibír az akku, de ha már rossz állapotban lesz, majd cseréltetem.

(#1162) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

:)

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#1163) kalanchoe válasza Alsec (#660) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Közben már vannak új verziók is, én most a 14.21.54 ver.t használom, 0.2.6.17455 verziós MicroG-vel. Itt megtalálhatjátok: [link]
Ezeknél már a bejelentkezéssel sincs gond.

(#1164) DJGABI válasza petarda92 (#1157) üzenetére


DJGABI
addikt

mérsékelten aggresszív. yt, twitter, insta, böngésző megy és azért el tud fogyni, van hogy újratölt. nálad azért a 2 giga se túl combos, főleg ha valami újabb droid van rajt. 4GB-n azért el lehet már lenni

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1165) kalanchoe válasza DJGABI (#1164) üzenetére


kalanchoe
senior tag

emui alatt azért gáz a 2gb ram mert az szeret lövöldözőset játszani. engem is felidegesített, hogy szabad volt majdnem a fele, mégis kidobta a ramból pl. a google photos-t. igaz emui 8-9 alatt jobb a helyzet.,

(#1166) Alsec válasza kalanchoe (#1163) üzenetére


Alsec
tag

van valami ujdonsag a hibajavitason kivul?

(#1167) I02S3F válasza Alsec (#1166) üzenetére


I02S3F
őstag

A frissítésekre folyamatosan lehet számolni?

(#1168) Imi1981


Imi1981
veterán

AliExpress vagy ebayről lehet olyan kijelző védő üveget rendelni ami teljes felületen feltapad és nem áll el körbe a széle ? A keretes csak körben a keretén tapadós üvegeket rühellem mert nagyon rontja a képet és kültéren a láthatóságot.

(#1169) elfelejtette válasza kalanchoe (#1165) üzenetére


elfelejtette
veterán

Én is az emui miatt akarok váltani, a honor 7a 3gb ram mellett is általában 1gb alá nem engedi a szabad ramot... :-(

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1170) orsib78


orsib78
tag

Meg tudna nekem mondani valaki, hogy hol lehet azt beallitani, hogy ha jon egy ertesites ne csak hanggal es/vagy rezgessel jelezze, hanem eledjen fel a kijelzo is?

(#1171) lorcsi


lorcsi
veterán

bt-n keresztül szerettem volna ma az autóban zenét hallgatni, de olyan 1,5-2 percenként megállt
néztem a beállításokat a telefonon..semmit nem találtam, de az autó beállításaiban sem
viszont bt-n telefonon meg tudok beszélni akár 5-10 perceket is simán

mi lehet a problem a zenékkel ?

(#1172) DJGABI válasza orsib78 (#1170) üzenetére


DJGABI
addikt

csak külön appal: glimpse notification [link] [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1173) orsib78 válasza DJGABI (#1172) üzenetére


orsib78
tag

Koszi megnezem. Egy kicsit troget dolgnak erzem, hogy nincs egy kapcsolo a beallitasokban es kulom 3rd party app kell... :(

(#1174) DJGABI válasza orsib78 (#1173) üzenetére


DJGABI
addikt

AOD-hez sincs. a jó kis gúgel féle ambient display kiirtották belőle. csamcsung :C

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1175) kato78 válasza orsib78 (#1170) üzenetére


kato78
tag

Beállítások - Kisegítö lehetöségek - Speciális beállítások - Értesítés villanással - itt lehet vaku vagy kijelzö villogtatást beállítani.

(#1176) kalanchoe válasza Alsec (#1166) üzenetére


kalanchoe
senior tag

nem nagyon, annyi hogy ujabb es ehhez meg fent van az oldalon az aktualis microg. (Regebbieket leszedtek)
viszont teljesen jo a bejelentkezes most mar.

(#1177) orsib78 válasza DJGABI (#1174) üzenetére


orsib78
tag

Na eppen ez a baj, hogy ezen a telefonon nincs se ertesito LED, sem AOD (hacsak nem tevedek). Ezert az, hogy ez az opcio nincs benne (a raise to wake is ildomos lenne, amiota nincs alul gomb rajta, bar a duplakoppal megoldhato, viszont kenyelmesebb csak felemelni a telot az arcod ele es elolvasni) nem valami felhasznalobarat dolog SZVSZ. Nyilvan ezeket mind meg lehet oldani appokkal, de az megsem ugyanaz, legalabb is nem professzionalis.

[ Szerkesztve ]

(#1178) ben11 válasza orsib78 (#1173) üzenetére


ben11
őstag

Én azt sem tartom kizártnak, hogy későbbi frissítéssel tudni fogja. Slow-mo sem volt eredetileg videónál, de frissítéssel bekerült.

Az első A3-on sem volt egyik sem, de NoLED-del hibátlanul pótoltam ezt a funkciót.

[ Szerkesztve ]

(#1179) orsib78 válasza kato78 (#1175) üzenetére


orsib78
tag

Majd kiprobalom, de ha nem jelenit meg tartalmat csak villogtatja a kijelzot, akkor nem sokra megyek vele. Igazabol azert hianyzik ez a feature, hogy ha melo kozben jon valami, akkor csak le kelljen pillantanom a telefonra a monitorrol, hogy lassam erdemes-e azzal foglalkozni, ami jott... Nem csak a bejovo ertesites tenyere van szuksegem, hanem a tartalmara is...

(#1180) orsib78 válasza ben11 (#1178) üzenetére


orsib78
tag

Jaja. Remeljuk a legjobbakat. iPhone-rol valtottam ra (kenyszerusegbol, mert a Digimobilhoz nem megy a VoLTE es VoWifi az almas cuccban) es ezek nagyon hianyoznak az iphonehoz kepest. A tobbit most hagyjuk mert nem lehet osszehasnolitani az almat a kortevel, ez nem egy liga, de egyebkent egyenlore jo kis iparosmunkanak tartom ezt a telefont. Bar amit nem ertek, hogy miert nem adja ki a Samsung ezeket a telokat inkabb Android One-al, szerintem sokkal jobban lenne optimalizalva a cucc es oszinten szolva a letorolhetetlen Samsung alkalmazasokat sem ertem, mert mindegyikkel szemben szivesebben hasznalom a google fele appokat (contacts, calendar, gmail, messages, stb.). Meg az iphone-on is a Google Photos-t hasznaltam, mert az Apple fele photoshoz kepest az egy alom... Szoval miert eroltetik ezt a sajat hulyeseget az also es kozepkategoriaban es miert nem nyomatjak inkabb Android One-nal. Vagy legalabb valaszthatnek...

(#1181) I02S3F válasza orsib78 (#1180) üzenetére


I02S3F
őstag

+1

(#1182) kato78 válasza orsib78 (#1180) üzenetére


kato78
tag

Helló, én is almáról váltottam. Olyat részben tud csak. Ami neked érdekes lehet akkor az a Beállítások - Zárolt kpernyö - Értesítések - Értesítéseket "Be" kapcsolni, majd rábökni a feliratra és a Nézetstílus alatt kiválasztod a "Rövid" vagy a "Részletes" nézetett. Ilyenkor a bekapcsológomb megnyomása után láttod a zárolt képernyön az értesítéseket, majdnem mint almán.

(#1183) DJGABI válasza ben11 (#1178) üzenetére


DJGABI
addikt

slow-mo? mármint a40-en? hol? :Y

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1184) ben11 válasza DJGABI (#1183) üzenetére


ben11
őstag

Lehet ide még nem érkezett meg az a frissítés, de az egyik security patch alkalmassá teszi a kamerát.
Annyi, hogy resetelni kell a kamera appot majd hozzá.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1185) DJGABI válasza ben11 (#1184) üzenetére


DJGABI
addikt

legújabb XEH-es szofttal valóban megy, fényképező adatok törlése kellett hozzá.

köszi :R

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1186) ben11 válasza DJGABI (#1185) üzenetére


ben11
őstag

Na, örülök neki. Tök véletlen futottam bele, egy videotesztben felsorolták a hianyosságok között, amin meglepődtem. Rákerestem és az első találatok között volt a linkelt weblap. :)

Esetleg a minőségéről írnál? Fps,felbontás? Esetleg egy tesztvideó?

[ Szerkesztve ]

(#1187) DJGABI válasza ben11 (#1186) üzenetére


DJGABI
addikt

furán működik, mert belezoomol a képbe, szóval nem az a crop mint rendes felvételnél, meg az előnézet 60FPS-es... elég recés, lehet hogy szoftveresen csinál a 60ból dupla frame-mel lassítottat? passz.

majd próbálgatom. nálam is ez volt az egyik hiányossága. ha az aod-t is belerakják tök korrekt kis teló lesz ;]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1188) szenesember


szenesember
aktív tag

Végre nálam is megérkezett az A40-es! :D Egyelőre nagyon rendben van! Redmi 5 Plus után nagyon szokatlanul kicsi.

(#1189) borix


borix
őstag

Üdv.
Telefon akkuja átlagos használat mellett játék nélkül kb mennyit bírhat majd ki míg cserélni kellesz?
Nem hivatalos viszonteladói helyről véve az üzlet által van a garanciális ügyek intézve.
Ez mennyire lehet teljes körű?
Telefonra külsejére mi a legegyszerűbb védelmi megoldás hátlapra szilikon tok előlapra folyékony kijelzővéső, hogy ne álljon el?

(#1190) lorcsi


lorcsi
veterán

a telenorban vásárolt készülékbe gond nélkül belepasszolt a digis micro sim :))
nagyon frankó kis készülék ez :K

(#1191) lorcsi válasza orsib78 (#1170) üzenetére


lorcsi
veterán

ledet, villanást lehet rá bekapcsolni

(#1192) Dr.NX válasza lorcsi (#1190) üzenetére


Dr.NX
addikt

Micro SIM-et tettél a nano-s telefonba? Kemény vagy! :D

Elfogadom a sütiket.

(#1193) nyisziati válasza Dr.NX (#1192) üzenetére


nyisziati
veterán

Ja... Már akartam írni, hogy ez hogy sikerült... :D

(#1194) lorcsi válasza Dr.NX (#1192) üzenetére


lorcsi
veterán

Kicsit nehezen...de segített a kalapács :D

-elirtam-

(#1195) stanley00


stanley00
tag

Sziasztok!

Na kezdődik. Próbálnám először beállítani a telefont. Már a Wi-Fi-t nem tudom működésre bírni. Rejtett hálózatom van de a rejtett hálózat engedélyezve van a beállításokban. Megadom az SSID-t, titkosítás módját és a jelszót de nem hajlandó csatlakozni. Net, router meg ilyenek működik rendesen. Másik telefon, tablet hiba nélkül megy. Van valakinek esetleg valami elképzelése?

Köszönöm!

(#1196) stanley00 válasza stanley00 (#1195) üzenetére


stanley00
tag

Megoldódott.

(#1197) rothfb válasza stanley00 (#1196) üzenetére


rothfb
veterán

Mi volt a gond?

(#1198) Depression válasza rothfb (#1197) üzenetére


Depression
veterán

Szinte mindenhol írom, szerintem már itt is kértem, hogy ha valaki segítséget kér, és közben megoldja, akkor írja már le, hogy hogyan oldotta meg, mert ha valaki erre keres rá, akkor pont annyit lát, hogy megoldódott. De eddig mindig hiába koptattam én is a billentyűzetet.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#1199) gyuri2008 válasza Depression (#1198) üzenetére


gyuri2008
veterán

Igazad van, ezért van a fórum.
Gondolom én.

(#1200) Depression


Depression
veterán

A pátom összes fényképe elveszett, mert elszállt az sd kártyája. Hol lehet beállítani, hogy minden fénykép és videó automatikusan mentődjön egy felhőbe?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.