Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A40 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) gyuri2008 válasza szenesember (#1599) üzenetére


gyuri2008
veterán

Ki kell kapcsolni a gyors töltés.

(#1602) kalanchoe


kalanchoe
senior tag


Most már elég jó üzemidőket tudok kihozni, 6 és fél óra, YT, Rtl most, böngésző, és még maradt 24-25 százalék a telepben.

(#1603) Depression válasza gyuri2008 (#1601) üzenetére


Depression
veterán

Aki mazochista, nyugodtan. A mai akkumulátoroknak leginkább az idő szab hatatárt. S6 edge szigorúan csak lassú töltéssel, alig használva, és note 5 gyorstöltés legalább napi 2x tapasztalata alapján egyserre ment gajra mind a 2.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#1604) sxxorp válasza gyuri2008 (#1597) üzenetére


sxxorp
őstag

Baromira nem atomfizika: az új kábellel és a régi 800mA-es töltővel töltöm, ha nem sürgős (esetek 95%-a}, és 30%-os merültség körül felrakom, amikor észreveszem. A felső határt (a max. 80-90%-ra töltést) nem vadászom (root esetén volt erre app-om), egyébként is a túlzott mértékű merülés károsabb. Ennyi.

(#1605) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Hali,

Próbálom a Light Manager 2-t használni, ami elég jó AoD alkalmazás lenne. Működik is, de baromi halványan jelenik meg, alig látszik. Próbáltam más alkalmazásokat is, szintén ez a gond, akármit állítok.

Mi a gond? Van olyan AoD alkalmazás, ami normálisan működik ezen a telón?

Köszi,

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#1606) szucstom válasza Dark Archon (#1605) üzenetére


szucstom
őstag

Üdv.

Felejtsd el a 3rd party AoD appokat. Csak szívják az akksit és a legtöbbje tele van reklámmal.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#1607) Dark Archon válasza szucstom (#1606) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát, de a Samsung ba***tt rátenni gyárit... nem is értem, se LED, se AoD gyárilag. A Galaxy Store-ban sincs semmi.

Ennyire nem érdekli az embereket, ha nem látják az értesítéseket? Rég feld***m volna az ilyen telefonokat annak a s***be, aki kitalálta.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#1608) nyisziati válasza Dark Archon (#1607) üzenetére


nyisziati
veterán

Én már évek óta leszoktam az értesítősdiről. Ha már egyszer előveszem, úgyis bekapcsolom és megnézem mindet.
Ha meg nem veszem elő, akkor meg nem mindegy?! :DDD

(#1609) szenesember válasza Dark Archon (#1607) üzenetére


szenesember
aktív tag

Próbáld ki az AOE Always On Edge nevű app-ot. Van AOD funkciója is, bár én csak az edge lightning-ot használom belőle. Így az akku fogyasztása nulla.

(#1610) rothfb válasza Dark Archon (#1607) üzenetére


rothfb
veterán

Én tudod mit nem értek? Tudnod kellett, hogy ezen nincs se led, se aod, én legalábbis tudtam és ennek tudatában is kellett a telefon. Egyrészt nem érdekelnek annyira az értesítések, másrészt viszont van egy okosórám, amin egyből látok mindent ami a telefonra jön. Plusz van hangjelzés a világon, plusz be tudok állítani rezgést is, hogy amíg nem nézem meg, rezegjen időnként. Nem értem ezt a kiakadást, mert egyrészt nem látom akkora értelmét se a lednek, se az aod-nak, előző telefonom ledes volt, de most nem hiányzik, másrészt pedig minek vetted ezt a telefont, tudnod kellett, hogy nincs rajta ez a két funkció, ami neked elengedhetetlen.

(#1611) sinci01


sinci01
aktív tag

NoLed alkalmazás az AOD helyett, párszor már ki lett vesézve, linkeltem többször is. Jelenleg a 6.0.20 a legújabb verzió.

(#1612) kalanchoe válasza sinci01 (#1611) üzenetére


kalanchoe
senior tag

nem is lesz új szvsz belőle, de ez legalább normálisan működik.
egyébként apkmirrorról nemrég leszedték, csak tudnám miért. :F

Ajánlott appok Galaxy A40 mobilra
írást frissítettem, beletettem az AoE-t is. Kiwi browsert is kipróbálom és ha jó, azt is beleteszem. :K

[ Szerkesztve ]

(#1613) Cyrin válasza sinci01 (#1611) üzenetére


Cyrin
addikt

ja, tök jól működik, nincs miért sírni a led hiánya miatt..

(#1614) szenesember válasza kalanchoe (#1612) üzenetére


szenesember
aktív tag

Az AoE alkalmazást nem lehet valahogy rávenni, hogy a nem fogadott hívásokkor is jelezzen az edge lighting? (A NoLed nálam nem működik.)

(#1615) Dark Archon válasza rothfb (#1610) üzenetére


Dark Archon
addikt

Én álmomban sem vennék ilyet, céges telefon, okosórát szerintem nem fogok kapni hozzá.

nyisziati: de, ha csak úgy van az asztalon és ránézek, nem látom, hogy történt-e valami. Persze le lehet szokni erről is, mint a fizikai gombokról, de attól is @gyf@szt kapok időnként, hogy folyton félregépelek.

szenesember: köszi, megnézem.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#1616) szucstom válasza Dark Archon (#1615) üzenetére


szucstom
őstag

"@gyf@szt kapok időnként, hogy folyton félregépelek." - erre én csak annyit tudok mondani: vegyél nyomógombos telefont, az okostelefont meg hagyd meg az utókornak.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#1617) I02S3F válasza szucstom (#1616) üzenetére


I02S3F
őstag

Például az új ThinkPad-eknél is vitatják a funkcionalitás kárára végzett tervezési szempontokat (Például vékonyság).

Én megértem azokat is akiknek ez nem tetszik, meg azokat is, akiknek tetszik.

Akik szeretnének egy adott konstrukció mellett megmaradni, azoknak bizony kevés a választási lehetőségük (Például hány nyomógombos okos telefon elérhető)

(#1618) gaborm69


gaborm69
aktív tag

Több százezres iphonokon se nincs led.

Samsung Galaxy S20 FE

(#1619) kalanchoe válasza gaborm69 (#1618) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Ott nem gond, az Apple kitalálta a forradalmi Sight vagy milyen vakut ami villog értesítéskor. ;] Egyenként vakus értesítő itt is van

(#1620) sxxorp válasza kalanchoe (#1612) üzenetére


sxxorp
őstag

Pár hónapja ismerem a Kiwi-t, azóta csak azt ajánlom: dark mode, de az a Samsung Browsernek is van (fontos: Accessibility menüpontban a night mode contrast 100 felett legyen, különben nem elég kontrasztos pl. ez a fórum), beépített adblock, de az asztali Chrome-bővítmények, és ami kompakt telefon esetén különösen fontos: a leginkább egy kézzel vezérelhető, a jobb hüvelyk közelében van a legtöbb minden, sőt a honlap teteje is oda húzható a kéz ikonnal.

(#1621) Szupercsirke


Szupercsirke
tag

Sziasztok lenne egy olyan problémám h vettem anyámnak ajándékba egy a40 est de a fülhallgató kimenet nem működik próbáltam 3 fülessel is új telefon lenne. :O

(#1622) DJGABI válasza sxxorp (#1620) üzenetére


DJGABI
addikt

Legfontosabbat viszont nem tudja (de egyik 3rd party sem) google bookmark sync :(

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1623) sxxorp válasza DJGABI (#1622) üzenetére


sxxorp
őstag

Nem maguktól, a Google köcsög:) A jelszavak Lastpass-ben, az megy, a könyvjelzők pedig mobilon valahogy sosem hiányoztak (rengeteget halmoztam fel desktop-on, kifejezetten jó, ha nem szinkronizálja be azt a halmot)

(#1624) rothfb válasza Szupercsirke (#1621) üzenetére


rothfb
veterán

Garancia?

(#1625) HUNPablo


HUNPablo
tag

Sziasztok a szolgáltatónál vásárolt (Telenor), az kartyafuggetlen készülék ?

(#1626) Laslow válasza sxxorp (#1623) üzenetére


Laslow
senior tag

Én néhány éve azért nem tudtam Firefoxra cserélni a Chrome-ot, mert a jelszavakat a Chrome tárolja, és nem sikerült őket átmigrálnom. (Exportálni szöveges állományba igen, de az nem elég.)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1627) sxxorp válasza Laslow (#1626) üzenetére


sxxorp
őstag

Hát, érdekes kérdés, én nem mertem a böngészőben tárolni a kezdeti időszakban, dedikált megoldás mellett döntöttem (Lastpass), aztán úgy maradt :) És az desktop váltás volt neked, mobilon valahogy nem kell belépkednem annyi helyre, ahol alig jártam, többnyire tudom a jelszót azokhoz, ami fontos...

[ Szerkesztve ]

(#1628) csibe1


csibe1
addikt

Üdv!
Nagyjából egy hónapja édesanyám kapott az előfizetés mellé egy A40-est. Ma felhívott, hogy valami nem teljesen oké, mert reggel 6-kor ébreszt a telefonja, pedig nem is állított be ébresztőt. Kikapcsolni meg sajnos eddig nem tudta. Nekem annyi volt a tippem (Honor8-asom van), hogy nyomjon az óra ikonra, és akkor fent lesz az óra, ébresztő, stopper, világóra.
Szerinte nincs ott semmi ilyesmi. Nálam párszor volt csak a telefon amikor néhány dolgot telepítettem, beállítottam rajta.
Valaki találkozott már ilyen jelenséggel?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#1629) pillevas


pillevas
csendes tag

Sziasztok!
Egy kérdés: kezdőképernyőn és a programok között lehet valahogy körbe-körbe görgetni?
Régi TouchW.-ben így volt és hiányzik

Gigabyte GA-H270N-WIFI; Intel Core i3-7100; Cougar QBX Kaze; Samsung Galaxy A40

(#1630) lcdtv válasza HUNPablo (#1625) üzenetére


lcdtv
aktív tag

:K igen

(#1631) Faterkam válasza HUNPablo (#1625) üzenetére


Faterkam
addikt

A Telenor + független szóra rákeresve ;)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1632) fireman123 válasza HUNPablo (#1625) üzenetére


fireman123
őstag

2-3 hete vettem, független, ...viszont "felnyomták" az árát kemény 1e ft-al :DDD,

[ Szerkesztve ]

(#1633) HUNPablo


HUNPablo
tag

Köszönöm szépen a válaszokat ! :)

(#1634) szenesember


szenesember
aktív tag

A szoftverfrissítés (TMH) teljesen elszúrta az adaptív fényerő működését! Villódzás nincs, viszont 15%- ot fogyaszt az akkuból naponta. Más is tapasztalt hasonlót?

(#1635) kalanchoe válasza szenesember (#1634) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Nekem is sokat fogyaszt, megfigyeltem az akku fülön, hogy az AdaptiveBrightness folyamat benne van a top fogyasztókba.

(#1636) szenesember válasza kalanchoe (#1635) üzenetére


szenesember
aktív tag

De ciklusonként ~30% az rohadt sok! Viszont egyik ismerősöm Note9-esén is volt ilyen. Frissítéssel jött, és frissítéssel ment is a hiba... Remélem, itt is javítani fogják. :(((
(Kénytelen voltam kikapcsolni...)

[ Szerkesztve ]

(#1637) Szári


Szári
tag

"A készüléket felemelve persze aktiválódik a kijelző, a dupla koppos ébresztés is játszik"
Valaki legyen szíves megerősíteni, hogy a "lift to wake" van benne mert én nem talákom,

(#1638) kalanchoe válasza Szári (#1637) üzenetére


kalanchoe
senior tag


Ilyen van csak. (Intelligens jelzés)

(#1639) Szári válasza kalanchoe (#1638) üzenetére


Szári
tag

Köszi eddig én is eljutottam ma vettem a készüléket de a tesztben egyértelműen azt írják, hogy felemelve aktiválódik a kijelző és nekem ez nagyon hiányzik.. valami ötlet? vagy app?

(#1640) ben11 válasza kalanchoe (#1638) üzenetére


ben11
őstag

Köszi a blogodnak, ez a nice lock jópofa cucc. Így már van drag and drop féle split screen és pop-up view. Plusz a módosítottam a programválasztót és a navigációs sávot is.
:R

(#1641) mamomo válasza rothfb (#1524) üzenetére


mamomo
kezdő

Örülök, hogy megfelelő lett neked is, köszönöm a visszajelzést.
Nekem azóta is tökéletes.
Azon gondolkodtam, hogy hova lesznek az ujjnyomok, és hogy mivel kellene időnként mégis letakarítani?

(#1642) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok, telefonbeszélgetés rögzítésére van-e valami megoldás? ......gyári gondolom nincs (az A40 a feleségemé így csak felületesen ismerem), és talán valahol olvastam, hogy az android 9-ben már nem működik egyik ilyen app sem? (xiaomi redmi telómban van gyári, bár régebbi az adroid verziója)

(#1643) Jester95


Jester95
csendes tag

Sziasztok! A hét elején lettem tulajdonosa egy ilyen telefonnak, egy Galaxy J5 2016-ról váltottam. Az lenne a kérdésem, hogy van-e arra valami megoldás, hogy a fényerőszabályzó csúszkához ne kelljen lehúznom az egész értesítési panelt, hanem egyből ott legyen a gyorsgombok alatt? :DD

(#1644) RedCactus válasza Jester95 (#1643) üzenetére


RedCactus
senior tag

A70-nél ha a csúszka melletti kis lefelé nyílra böksz, akkor a lenyíló menüben a "Szabályozó megjelenítése felül" kapcsolót kell aktiválni. Szerintem A40-en is így van...

(#1645) kalanchoe válasza RedCactus (#1644) üzenetére


kalanchoe
senior tag

:K

(#1646) muxum2


muxum2
csendes tag

Sziasztok!
Küzdök egy ilyen telefon Proximity szenzorával. Hívás közben nem kapcsol ki a kijelző, mintha nem érzékelné, hogy közel van a fül. Próbáltam sensor box alkalmazásokkal, azokban sem reagál a proximity szenzor. De találtam neten a telo egy tesztjét (a hívás funkcióban kellett valami #*xxxxx# számot beütni, de a számra már nem emlékszem), és ott ha belapcsolom az érzékelőt, akkor jól működik. De olyan, mintha nem tartaná meg az érzékelő bekpacsolt állapotát. Más nem tapasztalt ilyet?

(#1647) sxxorp válasza Jester95 (#1643) üzenetére


sxxorp
őstag

Ennek az app-nak a Miui változatát használom, egykezes telefonhoz nagyon jó, minden hüvelykujj közelbe kerül [link] Nemhogy a fenti gyors gombok alá, de jóval lejjebb.
freeman: Pie alapú MIUI-n is még mindig alap a hívásrögzítés.

(#1648) I02S3F válasza muxum2 (#1646) üzenetére


I02S3F
őstag

Én is tapasztaltam ilyet. Azt hiszem a dupla kopp letiltása oldotta meg.

(#1649) rothfb válasza RedCactus (#1644) üzenetére


rothfb
veterán

Ez marha jó tipp. Köszi szépen!:C

[ Szerkesztve ]

(#1650) rothfb válasza muxum2 (#1646) üzenetére


rothfb
veterán

Tiltsd le a duplakoppos ébresztést. Másrészt pedig, mikor telefonálsz és ráböksz a hívásra, várd meg, amíg megjelenik a hívási képernyő és akkor tedd a füledhez. Híváskor kisvártatva jelenik meg az a képernyő, ami beszélgetés közben ugye aktív, csak onnantól él a közelségérzékelő. Ugyanígy amikor felveszel egy hívást, egy gondolatnyit várj, mielőtt a füledhez teszed és beleszólsz.
Talán majd egy frissítéssel javítják ezt a kis apró malőrt a későbbiekben. De amúgy együtt lehet élni vele.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.