Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A40 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) borix válasza szucstom (#1444) üzenetére


borix
őstag

Miért cserélnéd le a gyárit?

(#1452) szucstom válasza borix (#1451) üzenetére


szucstom
őstag

Sok jót hallotam a Lineage OSről, plusz ez OneUI bár használható, de lehetne jobb is sztem. Pusztán a kíváncsiság hajt.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#1453) borix válasza szucstom (#1452) üzenetére


borix
őstag

Pl Valakinek van egy Galaxy S 6-7 telója és nem akarja még cserélni földobja rá pl a Lineage OS-t és egy darabig még el van vele de lehet, hogy 8.1 jobban jár főzöttnél mert kiforrottabb.

[ Szerkesztve ]

(#1454) I02S3F válasza borix (#1453) üzenetére


I02S3F
őstag

Meddig várhatok frissítést az A40-re? (biztonsági, bugfix) és mennyi Android verziót ad majd ki a Samsung ehhez a készülékhez az elmúlt tapasztalatok alapján?

[ Szerkesztve ]

(#1455) Alsec


Alsec
tag

10 es android meg biztos jonni fog rá.

Lineageos nagyon jó amúgy. galaxy s4 emre azt raktam lollipopp helyett. 9.0 ás lineage os_el sokkal fluidabb gyorsabb volt. Nem basszák tele minden szarral. Erre majd 2 ev mulva teszem rá ahogy a s4 emre. De az exynos chipre macerásabb kódolni mintha snapdragon lenne benne (mint a regi galaxy s4 emben)

[ Szerkesztve ]

(#1456) borix válasza I02S3F (#1454) üzenetére


borix
őstag

Szerintem android verziót még kettőt biztonsági frissítést meg azért tovább.
Beleolvasol pl a következő Android Q cikkek hozzászólásaiba sokan azt mondják, hogy nincs annyi benne, hogy főverziónak lehessen nevezni voltak jó páran akik már a mostani Pie verzióra is mondták.

(#1457) rothfb válasza I02S3F (#1454) üzenetére


rothfb
veterán

A Samsung két főverziót szokott emlegetni, ami nagyon valószínű, hogy a 10-s android jönni fog rá. Hogy meddig fog kiadni rá biztonsági frissítéseket, jó kérdés.

(#1458) I02S3F válasza Alsec (#1455) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszi. Ez nekem is perspektíva. És a szervizeléskor újra szükséges húzni?

(#1459) kalanchoe válasza rothfb (#1457) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Biztonsagit szerintem viszonylag sokaig fog kapni. (Galaxy A3 2016, Telenoros 2-2,5 evig kapott biztonsagit, es 2 foverzio volt.)

[ Szerkesztve ]

(#1460) kalanchoe válasza I02S3F (#1458) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Ha szervizelnek, alapbol ujrahuzzak a rendszert.

(#1461) I02S3F válasza kalanchoe (#1459) üzenetére


I02S3F
őstag

Király! Köszi!

(#1462) fireman123 válasza mamomo (#1446) üzenetére


fireman123
őstag

Szia, ..köszi a linket, ez tényleg elég jól védheti, viszont a képen "nem tűnik túl karcsúnak" :D a sarkai miatt, ....persze lehet, hogy élőben nem zavaró, de a feleségemé a teló, neki pedig számít a kinézet is, no meg a szín is (a fekete szerinte nem szín :)) ) ...aztán lehet kompromisszumot kell kötni a kinézet és a védelem (meg a nem csúszósság) között, .....ez útban van és még ezt nézte ki, ....kiderül ezek milyenek lesznek.

(#1463) Floydman válasza szenesember (#1440) üzenetére


Floydman
tag

Igen

(#1464) Laslow válasza fireman123 (#1462) üzenetére


Laslow
senior tag

Légy szíves írd majd meg a 2 tokról a véleményed, engem érdekelne.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1465) ben11 válasza fireman123 (#1462) üzenetére


ben11
őstag

Szigorúan véve a fekete tényleg nem szín.

(#1466) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Ha már tokok, én most ilyet használok nagy megelégedéssel:

690 ft, egész jó minőségű TPU.

(#1468) mamomo válasza fireman123 (#1462) üzenetére


mamomo
kezdő

Az első tokot a vodánál vettem meg, a telefonnal együtt. Mint írtam, nagyon szép, elegáns, nem is fekete. A hibája az volt, hogy állandóan attól féltem, kisiklik a kezemből, ez meg alig engedi letenni magát. Nem is vittem ki magammal, használtam a legyengült Sony xperia compactomat. Azon is fekete tok van, így most hasonlítanak egymásra, és ez tényleg egy masszív kinézetű telefon lett :). Ez nem zavar. Aránylag kicsi kezem van, az is számít, ha biztonságos fogásról beszélünk . A napi használati szokások, helyzetek is különböznek. A sarokerősítés funkciója nekem különösen tetszik.
Köszönöm a visszajelzést!

(#1469) Laslow


Laslow
senior tag

Egyébként miért jó tokot tenni a telefonra? Műanyagból van a hátlap, elvileg nem olyan törékeny, mint az üveg. Jó, lehet, hogy karcolódik... Az előlapot viszont úgysem védi, nem? (Én is gondolkozom tokban, de most szöget ütött a fejemben, hogy vajon valóban kell rá?)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1470) Gardoni


Gardoni
aktív tag

Nekem is előjött a kör effektus, full képernyőn, erős napsütésnél, random módon, aztán eltűnt! Nem tudom mi lehet ez! :D

SAMSUNG A34 5G - 128/8

(#1471) ben11 válasza Laslow (#1469) üzenetére


ben11
őstag

Én olyan tokot használok, aminek a pereme síkban a képernyő fölé ér, így védi azt, illetve a sarkoknál vaskosabb, hogy a esést jobban bírja.
De az is előny hogy nem csúszik annyira

[ Szerkesztve ]

(#1472) fireman123 válasza Laslow (#1469) üzenetére


fireman123
őstag

előlapra meg teszünk üvegfóliát :) , és valóban az a legjobb ha a tok pereme magasabb a kijelző síkjánál, ....no itt kell(ene) megtalálni a kompromisszumot, hogy ne legyen a kombó túldundi hanem megmaradjon a teló karcsúsága is és védjen is :D

Nektek melyik fólia vált be? ebay-ről ezt rendeltem, de ez sík lap és nem ér ki a kijelző széléig ahol már az íves, valami íves kialakítás kellene, de azokból csak olyat találtam amelyeknek van fekete kerete, ....ez még szállítás alatt van, ....jó lenne íves, fekete keret nélkülit találni ami a gyakorlatban is bevált már valakinek

[ Szerkesztve ]

(#1473) Nekton válasza fireman123 (#1472) üzenetére


Nekton
aktív tag

A Clearplex nagyon bevált. Le is ejtettem kőre. Lettek rajta ütésnyomok, de másnapra kijavította magát. Nem maszatolódik. Igazából nem is látszik hogy van fólia.

(#1474) enddav


enddav
aktív tag

Én sosem használtam se fóliát, se tokot egyik telómon se, ezen se. Yolo van :DDD

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#1475) nyisziati válasza enddav (#1474) üzenetére


nyisziati
veterán

"Yolo van".
A telefonnak meg főleg, ha kicsúszik... :DDD

(#1476) sinci01 válasza nyisziati (#1475) üzenetére


sinci01
aktív tag

:C :C :C

(#1477) öKrös01


öKrös01
csendes tag

Na, hali hali! :D

Jelentem én összetörtem, mint az az üzletben kiderült, az első vagyok Szegeden! :DDD
Az a vicces, hogy nem is leejtettem, hanem zsebből csúszott ki! Kb 0.3 métert pottyant én a felső bal sarkán ért földet. Innen szépen kiindult 1 jó törés átlósan lefele egészen a képernyő jobb közepéig.

Ezután még bőven használható volt, ám pár napra rá egy még ennél is kisebb sörpados koccanás után a képernyő is elment teljesen. Működik jelez, de nem tudsz vele mit kezdeni, hisz fekete vagy "véraláfutásos" a képernyő, nem reagál semmire.

Ma vittem be, volt rá biztosítás majd értesítenek mi a szitu vele, hát meglássuk! Életemben nem törtem még el telót, de ennél már amikor a kezembe fogtam az üzletben tudtam, hogy meg fog történni. Tok nem volt rajta!

(#1478) szucstom válasza enddav (#1474) üzenetére


szucstom
őstag

Khm... lehet hogy a közel 30as korommal öreg vagyok már, de mi a tököm az a yolo?😅

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#1479) kalanchoe válasza szucstom (#1478) üzenetére


kalanchoe
senior tag

You Only Live Once
"Csak" egyszer élsz. :)

[ Szerkesztve ]

(#1480) nyisziati válasza szucstom (#1478) üzenetére


nyisziati
veterán

'90-ben volt sláger Bon Jovi-tól a "Bad medicine".
Nem teljesen értettem a szövegét, főleg a refrén előtt amit kiabáltak, de kedveltem a dalt.
Aztán jó időre elfelejtettem.

Mostanában unalmamban turkáltam a Deezer ajánló bugyraiban és ráakadtam erre a dalra, le is töltöttem.
Ahogy hallgatom (fülhallgatóval + 30 évnyi angolos tapasztalattal), hirtelen rájövök, hogy a refrén előtt pont ezt kiabálják:
"YOLO, bad medicine, bad medicine is all i need!" :))

(#1481) hg75 válasza Laslow (#1469) üzenetére


hg75
csendes tag

Szóval miért is jó a tok...nekem stabilabb ha 1 kézzel használom, persze ez toktól függ....
védi a kijelzőt ha pofára esik mert minimálisan kilóg, védi a kamerát, ha nem sík felületen van nem szánkózik, jobban adja magát az
ujjlenyomat olvasó, meg ha nem viszek magammal semmit csak telót, a tok alatt mindig tartok 1 2000-st (ez lehet csak évente 1x van de akkor jól jöhet.. sokan átlátszó tok alatt a helyi bérletet hordják...)

(#1482) sinci01 válasza hg75 (#1481) üzenetére


sinci01
aktív tag

Nekem átlátszó tok alatt a lakcím kártya másolata van. Elvesztés esetén adok egy esélyt, hogy egy becsületes ember visszajuttatja a címemre. :)

(#1483) szucstom válasza kalanchoe (#1479) üzenetére


szucstom
őstag

Köszönöm szépen a választ :D
Ettől is okosabb lettem:DD

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#1484) Dr.NX válasza nyisziati (#1480) üzenetére


Dr.NX
addikt

Akkor még kicsit gyúrj az angolra, vagy keress rá a szövegre a lyrics kulcsszóval! ;)
"Your love, bad medicine
Bad medicine is what I need, whoa!"

Elfogadom a sütiket.

(#1485) kalanchoe válasza Dr.NX (#1484) üzenetére


kalanchoe
senior tag

(#1486) nyisziati válasza Dr.NX (#1484) üzenetére


nyisziati
veterán

:DDD :DDD
Oké, rágyúrok.

(#1487) pillevas


pillevas
csendes tag

Sziasztok!
Nem rég váltottam Samsung A3-ról (A300FU Galaxy A3) A40-re. Telenornál elég jó áron volt 39990Ft. 2év hűséggel.
Kérdésem lenne:
- Kamerája tud valahogy lassított videót csinálni? Úgy láttam az A50ben benne van!
- mért nem lehet nagylátószögű fotómódban vakuzni?
- valaki használ CallRecoder-t? Google közli hogy használjam továbbra is, de a neveket kézzel kell társítani a felvételekhez. Tudtok erre más megoldást?
- A galéribán a videókat nem lehet valahogy társítani más lejátszóhoz? Pl. MX player
- képek telefonon való utómunkáihoz ti milyen progit használtok?

Sajnos a tárcsázót le kellett cserélni mert gyári az botrányos.

Köszi előre is.

Gigabyte GA-H270N-WIFI; Intel Core i3-7100; Cougar QBX Kaze; Samsung Galaxy A40

(#1488) szenesember válasza pillevas (#1487) üzenetére


szenesember
aktív tag

Frissítés után tud lassított videót, de ahhoz, h megjelengyen, alaphelyzetbe kell állítani a kamerát.(Kamera/beállítások/Alapbeállítás visszaállítása.)
Mi volt a baj a tárcsázóval?

[ Szerkesztve ]

(#1489) kalanchoe válasza pillevas (#1487) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Kamerája tud valahogy lassított videót csinálni? Úgy láttam az A50ben benne van!

előttem szenesember írta már, az alapbeállítás visszaállítása kell hozzá. valamint még a legújabb frissítés legyen telepítve.

mért nem lehet nagylátószögű fotómódban vakuzni?

szerintem nem támogatja a lencse, lehet szoftveres is a vaku hiánya a második kameránál. 🤷‍♂️

A galéribán a videókat nem lehet valahogy társítani más lejátszóhoz? Pl. MX player

ha van engedély adva a fájlokhoz, meg kéne nyitnia az mx playernek. ilyet még nem próbáltam, én az alap videolejátszót használom - ha használok videólejátszót.

képek telefonon való utómunkáihoz ti milyen progit használtok?

én PicsArtot használok, de ha komolyabban akarsz szerkeszteni, akkor a PS Lightrommot és az Express-t ajánlom. :) btw hamarosan bővítem az ajánlott appok listáját ezzel kapcsolatban is, ha gondoljátok

(#1490) pillevas válasza szenesember (#1488) üzenetére


pillevas
csendes tag

Köszi a válaszokat. (kalanchoe és szenesember)
:R
Elkezdtem olvani a fórumot de még csak 850. HSZ-ig jutottam, gondoltam felteszem a kérdést.
A tárcsázóval az volt a bajom hogy mikor csak elkezded bepötögni a nevet, pl. : "Kovács Róbert asztalos" akkor a nevéből kb fele látszik és mögé teszi a számot közvetlenül, de nekem a teljes név kell, nem a szám hogy lássam hogy mit írtam utána.

Gigabyte GA-H270N-WIFI; Intel Core i3-7100; Cougar QBX Kaze; Samsung Galaxy A40

(#1491) sinci01 válasza pillevas (#1490) üzenetére


sinci01
aktív tag

Én is így jártam a tárcsázóval. Ha csökkented a betű méretet, akkor viszont már használható.
Egyébként milyen tárcsázó progit raktál fel rá?

(#1492) pillevas válasza sinci01 (#1491) üzenetére


pillevas
csendes tag

dialer: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.simpler.dialer&rdid=com.simpler.dialer
Teszi a dolgát, nem annyira jó mint a régi Galaxyn volt, de 3-4et kipróbáltam még ez volt a legjobb.

Gigabyte GA-H270N-WIFI; Intel Core i3-7100; Cougar QBX Kaze; Samsung Galaxy A40

(#1493) pillevas


pillevas
csendes tag

Még egy kérdés: kezdőképernyőn és a programok között lehet valahogy körbe-körbe görgetni?

Gigabyte GA-H270N-WIFI; Intel Core i3-7100; Cougar QBX Kaze; Samsung Galaxy A40

(#1494) kato78 válasza pillevas (#1492) üzenetére


kato78
tag

Ezért kár volt lecserélni a gyári tárcsázót, tudja az is. Annyi, hogy ne a "Billentyű" hanem vagy a ""Legutóbbi" vagy a "Névjegyzék" alatt kezd beírni vagy a számot vagy a nevet.
Kiír minden infot szépen. Amelyik névjegyre ráböksz ott a részletes nézet, minden infoval amit elmentettél.

(#1495) pillevas válasza pillevas (#1487) üzenetére


pillevas
csendes tag

Úgy látom hogy a Google tiltja/korlátozza a Callrecording programokat:
" ...Sajnos a hívásfelvétel (a kihangosító bekapcsolása és a mikrofon kimeneten keresztül történő felvétel nélkül) alapvetően lehetetlen a legtöbb Android-eszközön, mivel a Google letiltotta az utoljára használt rögzítési alkalmazásokat. A Google munkatársa által a Google Issue Tracker-en hagyott megjegyzés szerint azonban a Google újragondolhatja a hívásfelvevőkre vonatkozó álláspontját...."
:((( :((( :(((

Gigabyte GA-H270N-WIFI; Intel Core i3-7100; Cougar QBX Kaze; Samsung Galaxy A40

(#1496) pillevas válasza kato78 (#1494) üzenetére


pillevas
csendes tag

Sajnos az nekem nem jó mert van hogy csak elkezdem a tárcsázón bepötyögni és már dobja is fel neveket és ez nagyon kényelmes. Mind 1, lecseréltem, most használható.

Gigabyte GA-H270N-WIFI; Intel Core i3-7100; Cougar QBX Kaze; Samsung Galaxy A40

(#1497) Laslow válasza pillevas (#1495) üzenetére


Laslow
senior tag

Az ACR nevű alkalmazás nekem továbbra is működik és veszi fel a beszélgetéseket, jó minőségben.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1498) stanley00


stanley00
tag

A fényképezôvel kapcsolatban kérdeznék. Az normális (vagyis biztos nem normális), hogy ha az elôlapi kamerát használnám fényképezésre akkor az arcok totál eltorzulnak. A kijelzôn is úgy látszik és a fénykép is olyan lesz. Ha szabályosan szemben van az arccal a kamera még csak-csak de az archoz képest felülről, alulról vagy oldalról tartva a kamerát eléggé röhejes képeket csinál a telefon. Olyanok az arcok, fejek mintha Gru lenne az illető. Keskeny, vékony áll és folyamatosan szélesedő arc a fej tetejéig. Én még ilyet nem láttam. Nekem rossz lenne a kamera a telefonban?

(#1499) gyuri2008 válasza Laslow (#1497) üzenetére


gyuri2008
veterán

Milyen beállításokkal?
Nekem nem működik.
Pedig én megvettem.

(#1500) nyisziati válasza stanley00 (#1498) üzenetére


nyisziati
veterán

Kicsit torzít, mert nagylátószögű és közelről fotózol. Hátlapi kamerával fotóztasd magad, kérj meg valakit.

Nekem a hátlapi nagylátószögű is ilyen, kerülöm is a használatát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.