Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A40 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) polk válasza rothfb (#1797) üzenetére


polk
csendes tag

Ilyen fóliát rakattam fel én is. Eddig jól szerepel, szintén tokbarát módon van felhelyezve. Nem igazán lehet észrevenni, hogy fenn van. Teljesen jó, bár nem volt olcsó a kínai cuccokhoz képest, remélem sokáig fogja bírni...

(#1802) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sracok!
Akinek van uvegfoliaja, az milyen tipus/marka?
Illetve van bevalt tok, amit itt tobben is hasznalnak?

(#1803) kalanchoe válasza rothfb (#1797) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Törés ellen milyen a Clearplex?
Nekem most GSMButikból rendelt - gondolom kínai - üvegfólia van fent. Kicsit könnyen betört, szerencsére nem látványos. Nem sürgős leváltani, de később lehet beruházok egy jobbra.

(#1804) Depression


Depression
veterán

Ízlések, és pofonok. Én pl. sosem adtam el egy telefonomat sem, így egyáltalán nem érdekel, amikor leamortizálódik. Addig használom, míg az akksija meg nem adja magát. És vannak, akik kincsként őrzik, őket is megértem.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#1805) I02S3F válasza Depression (#1804) üzenetére


I02S3F
őstag

Én téged is és magamat is megértem, de tudod mit nem értek? Hogy kiérti ezt?:)

(#1806) kalanchoe válasza Depression (#1804) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Én sem szoktam eladni a mobiljaim, általában elteszem a fiókba. Ettől függetlenül mindig is vigyáztam a telefonjaimra, ahogy lehetett, például a Samsung Corbym 10 éves, és még mindig jól érzi magát. Igaz, az akku már gyenge de ez ilyenkor már természetes.

(#1807) sxxorp válasza stanley00 (#1783) üzenetére


sxxorp
őstag

Huh, de megindult a habzó szájú szófosásod! Hát te figyelj, bár az eddigieknél alapján reménytelen.
Arról amit utána konkrétan lehazudsz, itt [link] , és itt [link] mutattad be egy üveges szemű birka értetkenkedését, ezekre kaptad a választ és nem csak tőlem, többektől. Hiába, "előre szólok nem fog menni de megmagyarázni biztosan meg fogod."
A stanley-ke fotelmorog a genyó Samsungra, mert szerinte hogy kellene csinálnia, 'hiszen A30' témával eddig sem, az egész oldalra kiterjedő sértettségedből fakadó további hisztiddel pedig ezután sem foglalkozom.
Bízom benne, hogy eddig is gyenge lábakon álló mondandódat nem teszed 100%-ig hiteltelenné, és tényleg befejezted.

[ Szerkesztve ]

(#1808) pjen válasza Depression (#1804) üzenetére


pjen
félisten

Aztán még kiválóan használzató navinak az autóban.Nekem most is az előző teló a navi.

(#1809) tetova


tetova
tag

Hogy ti milyen hülyeségeken tudtok vitatkozni! Nincs az A40-en AoD funkció! Nincs. És miért nincs? Csak. Mert így döntött a Samsung. Annak idején az S6 Edge a csúcsok csúcsa volt, AoD nélkül. Miért? Csak. Vagy emlékezzetek a Lumiákra: teljesen követhetetlenül engedélyezte a Microsoft is ezt a funkciót, volt, hogy a 30-40 ezres telefonok tudták, a csúcsmodell meg nem. Ez van, ezt kell lenyelnünk, ha kell ez a telefon. Ha meg AoD kell, akkor másikat kell venni, mert 99,99%, hogy az A40-en nem is lesz. Én inkább abban bízom, hátha eszébe jut valakinek, hogy az elülső kamera alatt fickándozó-villogó kis félkörrel lehetne a hiányzó LED-et pótolni. (Bocsi, ha hosszú voltam.)

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#1810) pjen válasza tetova (#1809) üzenetére


pjen
félisten

+1

(#1811) nyisziati válasza tetova (#1809) üzenetére


nyisziati
veterán

+1

Ezt az AOD hisztit én se értem. Évekig elvoltunk nélküle, most is elvagyunk.
Sőt, az enyémen pl. van, de nem használom. Eszi az aksit és engem zavar is.

Notiled is hol van, hol nincs - most pl. nincs. iPhone-on soha nem is volt, mégis 300-ért (meg fölötte) adják csúcstelóként.

[ Szerkesztve ]

(#1812) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Kint van a 07.01-es biztonsági frissítés XEH rom-ra.
Otán nem jelzett még senkinek?

Alister from Hell

(#1813) dedike válasza Alastair' (#1812) üzenetére


dedike
addikt

Most töltöm éppen. 337,29 MB. Új tulajdonság: Samsung Pay (Mo. nem).

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#1814) ben11 válasza Alastair' (#1812) üzenetére


ben11
őstag

Nekem települt már, telenoros XEH.

(#1815) fireman123 válasza ben11 (#1814) üzenetére


fireman123
őstag

mi változott? .....a szelfi kamera alatti villódzás megszűnt? .....amúgy hogy megy a frissítés folyamata? ....feleségemnek van A40-e még talán márciusi verziós, ......sorban fel kell rakni minden frissítést vagy ki lehet hagyni azt ami nem éppen sikerült és csak a legutolsót lehet?

(#1816) tetova válasza fireman123 (#1815) üzenetére


tetova
tag

Igazából látható változást nem tapasztalok, nekem eddig sem voltak problémák. Ez egy biztonsági patch, a Samsung Pay nálunk nem működik.
Ami a frissítést illeti: engedélyezd, és majd kiderül. Elképzelhető, hogy sorban felrakja a korábbiakat, mert az utolsó már feltételezi, hogy az azokban lévő javítások megtörténtek.

szenesember-nek (is) írom: az AdaptiveBrightnessGo-tól úgy tudsz megszabadulni, hogy csinálsz egy kényszerleállitást. Nekem is a legnagyobb fogyasztó volt, de azóta nem jelentkezik.

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#1817) ben11 válasza fireman123 (#1815) üzenetére


ben11
őstag

Reggel frissült, egyelőre nem jelentkezett a villódzás.
Egyelőre nem látok semmi változást.

(#1818) szenesember válasza tetova (#1816) üzenetére


szenesember
aktív tag

Köszönöm! Viszont én használni szeretném az auto fényerőt, de így nem tudom! :F

(#1819) tetova válasza szenesember (#1818) üzenetére


tetova
tag

Dehogynem! Ugyanúgy bekapcsolva marad, csak nem kínlódik többet.

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#1820) sxxorp válasza szenesember (#1818) üzenetére


sxxorp
őstag

Ez gyakori megoldás lehet beragadó applikációkra, mostanában nekem például a Google Play tartotta állandóan ébren a telefont lezárt képernyővel is. Most újraindítás / töltés után egyszer kilövöm, és nem ragad be, de maradéktalanul használható.

(#1821) szenesember válasza tetova (#1819) üzenetére


szenesember
aktív tag

tetova és sxxorp

Hm. Erre nem gondoltam.
Köszönöm nektek!

(#1822) pillevas válasza fireman123 (#1815) üzenetére


pillevas
csendes tag

Sziasztok én már feltettem a mai frissítést. Szerintem a kamera javult megint. Régen alig akart fókuszt találni főleg lassított videó módban. Most azonnal éles. AdaptiveBrightn.Go még mindig zabálja az akkut :( Más egyenlőre nem találtam ami új lenne.
Samsung ezt írja: http://doc.samsungmobile.com/SM-A405FN/XEH/doc.html

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-H270N-WIFI; Intel Core i3-7100; Cougar QBX Kaze; Samsung Galaxy A40

(#1823) tetova válasza pillevas (#1822) üzenetére


tetova
tag

Az ABGo-val kapcsolatban olvass vissza pár hozzászólást!
Más: Ajánlom figyelmetekbe a "Nem fogadott hívás emlékeztető " nevű alkalmazást az áruházból. Egészen jól pótolja a már alaposan kitárgyalt értesítési hiányosságokat. Az ingyenes verzió csak a hívásokról és az sms-ekről értesít, viszont nincs reklám. Be lehet állítani, hogy mennyi ideig és milyen időközönként értesítsen, hanggal, rezgéssel, a képernyő felébresztésével, vagy akár minddel egyszerre, stb. Tud magyarul, egy próbát megér szerintem. :)

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#1824) kárátékutyá


kárátékutyá
őstag

Vodafone XEH július 1. is kint.

(#1825) pjen válasza tetova (#1823) üzenetére


pjen
félisten

ABGo nálam 4% fogyasztást ír,az sok?

(#1826) tetova válasza pjen (#1825) üzenetére


tetova
tag

Azért sok, mert egyáltalán nem kéne megjelennie.

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#1827) szenesember válasza pjen (#1825) üzenetére


szenesember
aktív tag

Első szoftverben normálisan működött, és addig volt 4%- os a fogyasztás, amíg tanult, aztán eltűnt a folyamat a statisztikából. Talán frissítést követően újra tanulni kezd...

(#1828) pjen válasza tetova (#1826) üzenetére


pjen
félisten

Most nyomtqm egy kényszer leállítást.Meglátom,mi változik.

(#1829) Alastair' válasza kárátékutyá (#1824) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A vodafon nem adott ki külön romot, a XEH a független.
A VHD a vodafon sajátja.

Alister from Hell

(#1830) kárátékutyá válasza Alastair' (#1829) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Vodafone-nál vásárolt XEH független, erre gondoltam.

(#1831) ben11


ben11
őstag

Telenortól jött a következő üzenet:

Tisztelt Ügyfelünk! Örömmel értesitjük, hogy 72 òràn belül aktivàljuk készülékén a VoLTE technikai ùjitàsunkat. A technològia hasznàlata nem jàr extra költségekkel, és àltala lehetöség nyilik 4G hàlòzaton HD minöségü hanghivàsok bonyolitàsàra, akàr ezzel egy idöben 4G-n netezésre. Ahhoz, hogy ezt kipròbàlhassa, nem kell màst tennie, mint frissiteni a legùjabb szoftverre a készülékét. A VoLTE technològiàròl tovàbbi részletek: http://bit.ly/telenor-volte Üdvözlettel, Telenor

Ez gyors volt :)

[ Szerkesztve ]

(#1832) Alsec


Alsec
tag

Samsung Eredeti Aod működik
1.[link] legutolsó komment
2.csatolt 2 db apk-t
3.mindkettőt fell kell telepíteni
4.menj beallitasok/zaroltkepernyo/aod
5.adj meg neki minden engedélyt

(#1833) DJGABI válasza Alsec (#1832) üzenetére


DJGABI
addikt

ez szerintem ugyanaz lesz mint amiről [itt] is írtam. röviden: felejtős

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1834) Alsec válasza DJGABI (#1833) üzenetére


Alsec
tag

legalabb probald ki mielott eliteled. navigacios sav nem marad ott nem bugos. akkufogyasztast nap vegen leirom

(#1835) DJGABI válasza Alsec (#1834) üzenetére


DJGABI
addikt

kipróbáltam. kalap f*s. sose lesz olyan mint a gyári. lezárom, van hogy nem csinál semmit. hektikus, mikor tölt be.. ha meg be is tölt az AOD annyit csinál nyitáskor, hogy kiírja: "a telefont feloldotta ujjlenyomattal", csak épp nem unlockol... alulról fel kell húzni a tálcát, aztán úgy home... nagyon felhasználóbarát :C

nem ellened szól, én is nagyon szeretném ha működne. de ez nem olyan amilyennek lennie kéne..
[link] érdekes, itt a srácnak majdnem jól működik. glimpse notit leszedtem, az se zavarhat be.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1836) Alsec válasza DJGABI (#1835) üzenetére


Alsec
tag

ja igaz egy lezárást kell nyomni már lezárt állapotban, hogy megjelenjen az aod, de utána fenn marad, engem nem zavar a felhúzás ( én kiváltképp nem szeretem, ha csak az időt akarom megnézni, akkor nem old fel egyből hanem marad az aod-nél és egy simítással már egyből felold ha kiírta hogy ,,a telefont feloldotta arccal'' hát ja nem tökéletes még, de alakul a molekula

[ Szerkesztve ]

(#1837) ph2012


ph2012
senior tag

Ez az üvegfólia megfelelő: [link] ? Máshol nem nagyon látok.

(#1838) ph2012


ph2012
senior tag

Jó lenne ha kijönne egy A40 plus verzió, minden maradhatna csak az aksi lenne erősebb.

(#1839) Alastair' válasza Alsec (#1832) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én az AoD helyett Amazfit Bip-et használok. :D
Pedig az A50-en van, de rögtön ki is kapcsoltam.
Próbáljatok ki, ez tényleg működik. :D

Alister from Hell

(#1840) rothfb válasza Alastair' (#1839) üzenetére


rothfb
veterán

Én is.
+1 😉

(#1841) Pavua


Pavua
csendes tag

Sziasztok,

samsung a40 és xiaomi a1 között vacilálok, a samsung sokkal jobban tetszik, viszont a jelenlegi telefonomat is régóta lineageOS-szel használom, ami csak az utóbbira van.

1. Tudjátok, hogy mitől függ, hogy mi kap lineageOS-t és mi nem? (hivatalost) A40 vajon kap?

2. A másik, hogy a itt úgy látom, mintha úgy beszélnétek, hogy nincs root, ami nélkül viszont biztos nem veszek, ezért meg tudnátok nézni, hogy az itthon vásároltaknak mi a pontos száma?

Ha jól gondolom akkor a
A405F és
A405FN

rootolható ezzel a módszerrel, viszont az A405FM nem:
https://www.youtube.com/watch?v=s2Xp-lQg1xs

Itt írták:
https://forum.xda-developers.com/samsung-a-series/help/samsung-a40-how-to-root-t3929496

3. Vagy van más root tapasztalatotok?

köszi szépen

(#1842) rothfb


rothfb
veterán

1. Én nem cserélném le az eredeti OS-t, főleg, hogy szerintem a OneUI felület szuper, kár lenne érte. Ha mégis cserélnéd, fogalmam sincs mikor lesz rá Lineage OS. Vagy egyáltalán lesz e.
2. Én nem rootolnám a telefont, mert azonnal elveszted a garanciát. A Knox itt is számolni fog (mint minden Samsung telefonnál), tehát ha vissza is tudod csinálni, azt is látni fogja a szervíz. Persze elképzelhető, hogy lehet nullázni a Knoxot, de ezen a telefonon nem tudom, hogy lehet e. Plusz egy Samut könnyű téglásítani is szerintem.
3. Eddig nem beszéltünk rootolásról, mert nincs rá szüksége senkinek itt. Az előző telefonom rootolva volt, de az egy használt S4 volt gari nélkül. De igazából én előnyét nem tapasztaltam.

Amúgy a pontos típus A405FN.
Ha mókolgatni akarsz, szerintem nem ez a Te telefonod.

[ Szerkesztve ]

(#1843) ben11 válasza rothfb (#1842) üzenetére


ben11
őstag

+1
Szerintem sincs semmi szükség alternatív os-re, vagy root-ra.
Ezt csak használni kell és kész.

(#1844) DJGABI válasza Pavua (#1841) üzenetére


DJGABI
addikt

4pda-n érdemes nézelődni. [link] gúgli translate egész jól eszi. régen én is nagy gányolós voltam, de ilyen 6-os droid óta nem sok értelmét látom a romozgatásnak. meg ahogy fent is írják, a one ui elég jól összerakott rendszer. sok mindenben jobb mint egy stock android. az a1 elég régi készülék. de a sáomik általában jobban romozgathatók. ha az kell akkor inkább ott nézelődj, ja. az Exynos procik mindig is szenvedősebbek voltak.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1845) elfelejtette válasza ph2012 (#1838) üzenetére


elfelejtette
veterán

És most lógott bele a bilibe a kezed... :DDD

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1846) borix válasza ben11 (#1843) üzenetére


borix
őstag

Ez a baj, hogy szerintem meg nekem nem kéne...
PL a root és a lineageOS ha most még nem is de pár év múlva jól jöhet mikor szabadultok meg a telótól mert tegyük fel csak 1 fő verzió frissítést kapott.
Igaz akkor már számolni kell egy akku cserével is.
Szóval valaki ilyen szempontból is néz egy telót és nem úgy, hogy úgy is cserélem akkor 1-2 év múlva.

(#1847) I02S3F válasza borix (#1846) üzenetére


I02S3F
őstag

Ismerem ezt az igényt. Ha tutira akarsz menni, akkor veszel (a L OS által) támogatott készüléket.

Ez a készülék 2 főverziót is megkaphat. A Samsung nem úgy támogatja szoftveresen a telefonjait, mint például a Huawei.

(#1848) borix válasza I02S3F (#1847) üzenetére


borix
őstag

Bár szerintem amit írtam az inkább az erősebb telefonokra igaz.
PL adott egy S7 teljesítménye megfelel még az emberkének gyártói támogatása lassan lejár és a 9.0 LineageOS 16 mikor bug mentes feldobja rá akkor miért cserélné le erre?

[ Szerkesztve ]

(#1849) I02S3F válasza borix (#1848) üzenetére


I02S3F
őstag

Igen! Értelek! A OnePlus 5T is ilyen készülék. Most is van rá friss droid.

(#1850) Pavua válasza borix (#1846) üzenetére


Pavua
csendes tag

Erről van szó. Most nem kellene még rá lineageOS, csak később az opció, hogy családban maradhasson, vagy eladható legyen.

Viszont a root az nem úri huncutság, mert van pár app amihez szükséges. Pl reklámblokkolás nem csak a böngészőben, hanem minden appban, stb.

köszi a a válaszokat, főleg az orosz oldalt, mert tök elfelejtettem és a Knox említést, mert nem volt még samsunggal dolgom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.