Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A40 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) borix válasza Pavua (#1850) üzenetére


borix
őstag

reklámblokkolás nem csak a böngészőben, hanem minden appban
AdAway? ;]

Az a baj, hogy friss telefonoknál még nem tudni igazán, hogy melyik támogatott teló később bekerülhet a lineageOS táborába. állítólag Snapdragon-ra jobban szeretnek dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#1852) Pavua válasza borix (#1851) üzenetére


Pavua
csendes tag

eddig adaway-t root-tal használtam és úgy tudom kell is neki, viszont találtam a blokada-t, aminek nem kell és benne van az adaway szűrője, így ezt kipipáltam. Már csak egy appot kell letesztelnem, hogy megy-e root nélkül, vagy van-e alternatíva :)

update: korai volt az öröm, mert ez a blokada, nem fog meg mindent. Megnéztem és szerintem adaway-nek kell root.

[ Szerkesztve ]

(#1853) szenesember válasza Pavua (#1852) üzenetére


szenesember
aktív tag

Az Adguard nem opció? Nálam működik. Root sem kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#1854) Pavua válasza szenesember (#1853) üzenetére


Pavua
csendes tag

Megnéztem ezt az adguardot és csak böngészőben blokkol, akkor már jó a beépített samsung böngésző.

(#1855) rothfb válasza Pavua (#1852) üzenetére


rothfb
veterán

Próbáld ki a block this nevű blokkolót.

(#1856) Pavua válasza rothfb (#1855) üzenetére


Pavua
csendes tag

Ez sajnos a blokada-val ellentétben olyan megoldás, hogy egy ismeretlen szerveren keresztül kellene futtatno az adataimat és nem open source, plusz fizetős, szóval ez nem a legjobb.
Még próbálkozom a blokada-val, csak az meg egyelőre nem kezel saját listákat, csak egyesével lehet felvinni hostokat tiltásra. De nagyon köszi a tippet.

(#1857) ph2012 válasza elfelejtette (#1845) üzenetére


ph2012
senior tag

bugris suttyó, senki nem kíváncsi rá, nyomi.

(#1858) rothfb válasza Pavua (#1856) üzenetére


rothfb
veterán

Nem fizetős. Már régóta használom. Le kell tölteni az alkalmazást, bekapcsolni és ennyi. Nem lassít és minden reklámot megfog.
A blokada nekem nem működött megfelelően. Maradtak reklámok...

[ Szerkesztve ]

(#1859) szenesember válasza Pavua (#1854) üzenetére


szenesember
aktív tag

Nem a böngészőbe épülő változatára gondoltam, hanem a globális reklámblokkoló app-ra. 4da-n fenn van (vagy az Addguard honlapján, ha meg akarod vásárolni). Youtube reklámokon kívül mindent megfog, rosszindulatú weboldalak, követők stb ellen is véd, rendkívül jól konfigurálható, akár app-onként is tilthatod részletesen a net használatot (wi-fi, mobilnet, wi-fi háttérben, mobilnet háttérben) Vpn-en keresztül blokkol, és teljesen megbízható. (Nekem van licence-em, de egy ideig a 4pda-s verzióját használtam, de az is tökéletesen működött. Minden fontos része frissül)

(#1860) Pavua


Pavua
csendes tag

Ezt a 3 appot kipróbálnátok, hogy melyik működik úgy, hogy NEM mikrofonból, hanem vonalból vesz fel a40-en?

https://f-droid.org/en/packages/com.github.axet.callrecorder/
https://callrecorder.skvalex.com/get
https://www.boldbeast.com/android/call_recorder.html

eddig ezek működtek nálam megfelelően és android verziótól/telefontól függően kellett vagy nem kellett root. Remélem itt nem kell.

köszi

(#1861) DJGABI válasza Pavua (#1860) üzenetére


DJGABI
addikt

asszem többen is kerestek hangrögzítőt, az volt a konszenzus hogy a friss droid megölte a többségét

miui-ban pl alapból benn van kb verziótól függetlenül ;]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1862) elfelejtette válasza ph2012 (#1857) üzenetére


elfelejtette
veterán

És miért kell egyből alpári módon megnyilvánulni. Ettől még (sajnos) magasról leszarják a gyártók a vásárlói igényeket. Az én ideális telefonom is az A40 lenne 10mm-es vastagsággal, és 6000mAh-s aksival. Nem is kellene az egésznek 10mm-nek lennie, csak lekerekítve úgy, mint az XZ2C, legalább akkor a kamera se lógna ki, mint ahogy mostanában divat.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1863) Laslow válasza szenesember (#1859) üzenetére


Laslow
senior tag

Szia!
A 4pda oroszul van, egy mukkot sem értek belőle. Mit kellene letölteni az Adguardhoz, mik a tudnivalók róla?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1864) DJGABI válasza Laslow (#1863) üzenetére


DJGABI
addikt

a 4pda-s változat szerintem simán illegál, "adguard [3.1.0].apk" erre guglizz rá. de mielőtt telepíted azért virustotal-on én lefuttatnám hogy nincs-e benn valami finomság. de én is egy régebbi okosított változatot használok. bár vásárolni ezen keresztül se vásárolnék.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1865) cstom


cstom
aktív tag

Sziasztok!
A terv a közvetkező: a Telenornál szeretnék venni A40-et, mert árban itt a legjobb és hivatalos forrás. Viszont Telekomos és DigiMobil-os SIM lenne benne.
Kérdés: működne ebben a felállásban, illetve a VOLTE engedélyezve van már?
Köszi a válaszokat!

(#1866) szucstom válasza cstom (#1865) üzenetére


szucstom
őstag

Mivel független, természetesen működik. Az már más kérdés, hogy mennyire fogja esetlegesen ütni egymást a kettő. Nálam a két T-s SIM nem szereti egymást, van hogy csak utólag kapok arról sms-t, hogy nem fogadott hívásom volt.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#1867) Pavua válasza DJGABI (#1861) üzenetére


Pavua
csendes tag

eléggé körbejártam a témát, és a gagyi programokkal valóban nem lehet megoldani, ezért lenne jó, ha ezeket kipróbálná valaki. Free és/vagy van ingyen trial.

A sokadik terv az a CSC váltás, ha más régióhoz tartozóban valóban van gyárilag rögzítés.
Az A50-ben van. Honnan lehet tudni, hogy az A40-ben van-e más régióban és melyikben?

https://forum.xda-developers.com/galaxy-a50/help/enable-native-call-recording-t3922062

köszi

(#1868) cstom


cstom
aktív tag

Most látom az Alzában 67-ért meg lehet venni. Itt hivatalos Samsung garit adnak?

(#1869) cstom


cstom
aktív tag

Illetve azt még meg tudná mondani vki, hogy a Telenornál vett készüléken vmi spec Telenoros ROM van?

(#1870) Alastair' válasza cstom (#1869) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az A40-re nincs Telenoros rom, független van rajta.

Alister from Hell

(#1871) DJGABI válasza cstom (#1868) üzenetére


DJGABI
addikt

[link] alza gari kérdése ebben a topicban volt téma, én nem tudtam kihámozni a választ.

#1865 és #1869: kereső. többször volt már téma. független a készülék és XEH (szolgaláltatófüggetlen) a rom. digi téma: megy a volte, vowifi, még az oldalukon a támogatott készülékek listájában külön is ott van...

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1872) cstom válasza DJGABI (#1871) üzenetére


cstom
aktív tag

Köszönöm szépen a részletes választ! :R Akkor Alza off.

[ Szerkesztve ]

(#1873) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Vodafone (kártyás) VoLTE megy az A40-en?

(#1874) Faterkam válasza cstom (#1872) üzenetére


Faterkam
addikt

Az Alza nem javíttat, csak csere, vagy az ára vissza!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1875) rothfb válasza cstom (#1865) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem az első helyen Telekomos, a második helyen Digimobilos kártya van benne. Telekomon működik a VoLte, aktiválni kell ugye, a Digin működik a VoLte és a VoWifi is alapból. Jól meg vannak egymással. Mindkét kártya folymatosan LTE-n van. Jönnek sms-ek, működnek a hívások (mindkettő HD hanggal) és a net is mindkét kártyán. Hívásfogadás mindkét kártyával megy egyszerre. Annyi, ha beszélsz az egyik kártyán, a másik lecsatlakozik a hálózatról, addig amíg beszélsz.

[ Szerkesztve ]

(#1876) maxima


maxima
tag

Sziasztok!

Tapasztalt-e már valaki olyat, hogy ha olyan helyre kerül a telefon,
hogy nincs LTE, utána hiába ér LTE területre, csak akkor hajlandó
azon kapcsolódni ha újra van indítva?
Két készülék van, egyszerre lettek véve, a másiknál ilyen nincs.
Ötlet, vélemény?

(#1877) cstom válasza rothfb (#1875) üzenetére


cstom
aktív tag

Köszi szépen. Végül nem szarakodtam pár ezren és vettem egyet az Extreme Digitalban. Onnan meg át a Media Marktba és egyből egy tokot is. Holnap még egy kijelzővédő fólia és ennyi. Most lakom be, eddig tetszik. (Előtte S7 Edge és iPhone 6S volt.)

(#1878) brugo


brugo
aktív tag

SZiasztok,
Be lehet ugy allitani a telot,hogy este 22 oratol reggel 7-ig ne csengessen ( ezt minden nap igy csinalja).
De azert tudjak internet radiot hallgatni, tehat csak a hivasokat ne fogadja ?

(#1879) DJGABI válasza brugo (#1878) üzenetére


DJGABI
addikt

beállítások -> értesítések -> ne zavarjanak

még ütemezni is lehet pont ahogy szeretnéd

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1880) brugo válasza DJGABI (#1879) üzenetére


brugo
aktív tag

Köszönöm .

(#1881) cstom


cstom
aktív tag

Engedélyeztettem a Telekomnál a VoLTE-t. Jött is SMS hogy aktív lett. Eltelt már pár óra, 2x is újraindítottam a készüléket, a beállításokban is ki van pipálva, viszont az ikon még mindig csak 4G+ jelez. Láttam itt pár embernél, hogy a felső sávba kirakja a VoLTE ikont.

[ Szerkesztve ]

(#1882) glacious válasza cstom (#1881) üzenetére


glacious
addikt

A telekomnál nem fogja.

(#1883) cstom válasza glacious (#1882) üzenetére


cstom
aktív tag

Köszi! Gyanús is volt, mert ha hívtam valakit, kiírta hogy HD. Illetve beszélgetés közben tudtam netezni is.

(#1884) kalanchoe válasza kalanchoe (#1873) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Valakinek van ezzel kapcsolatosan tapasztalata?

(#1885) rothfb válasza cstom (#1883) üzenetére


rothfb
veterán

Diginél kiírja. Telekomnál nem, de aktív, ha HD a hívás, plusz a 4g vagy 4g+ nem megy el.

(#1886) cstom válasza rothfb (#1885) üzenetére


cstom
aktív tag

:R

(#1887) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

apósomnak van a40-e és időnként (teljesen random) dob egy üzenet hangjelzést,de semmi egyéb látszatja nincs a dolognak.mi a fene lehet ez?talán egy a telefon által felfedezett wifi hálózat?vagy mi?
előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#1888) elmouse válasza betyarr (#1887) üzenetére


elmouse
aktív tag

Nézd meg, hogy a Beállítások/Kisegítő lehetőségek/Speciális beállítások menün belül nincs-e aktiválva az Értesítési emlékeztetők.
Nekem az volt. Próbálgattam mindenfélét, aztán úgy maradt. :-D

Ka nama kaa lajerama!

(#1889) betyarr válasza elmouse (#1888) üzenetére


betyarr
veterán

megnézem,köszi! :R

(#1890) BeeNiTTo


BeeNiTTo
aktív tag

Sziasztok
Leguttobi frissités óta másnak is gyorsabban merül a telefon??
Abgo-t kilőttem kényszerleállitással de még igy is elég gyorsan merül
Reggel 8 tol délig merül 50% ot ugy hogy kb pár perceket böngészek meg a mail szinkronizál eddig azért jobban birta

(#1891) lorcsi


lorcsi
veterán

Hogyan lehet screen shotot csinalni ?

[link]--megvan

[ Szerkesztve ]

(#1892) BeeNiTTo válasza lorcsi (#1891) üzenetére


BeeNiTTo
aktív tag

Hang le és zár 1xre

(#1893) rothfb válasza lorcsi (#1891) üzenetére


rothfb
veterán

Lehet úgy is, hogy elsimítod a tenyered a képernyő előtt közvetlenül. Nekem gesztusoknál be van állítva. Szerintem praktikusabb, mint a gombnyomogatós.

(#1894) rothfb válasza BeeNiTTo (#1890) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem nem merül jobban, sőt. Akkunál meg kell nézni, mi meríti.

(#1895) BeeNiTTo válasza rothfb (#1894) üzenetére


BeeNiTTo
aktív tag

Ugynézki a chrome ,mondjuk eddig is azt használtam nemszivta ennyire

(#1896) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok, használ valaki olyan üvegfóliát ami kinyúlik a képernyő széléig és követi annak az ívét? ...már 2-őt rendeltem ebayről, de mind 2 sík és nem ívelt. Ebay-es linket esetleg tud valaki amit rendelt és tényleg ívelt? :R

(#1897) betyarr válasza elmouse (#1888) üzenetére


betyarr
veterán

sajnos nem ez volt a megoldás... :( így marad a kérdés továbbra is.

(#1898) Szári válasza fireman123 (#1896) üzenetére


Szári
tag

Remdeltem egy ilyet [link] ha megjön beszámolok. Pontosabban egy 3 as pakkot mert úgy jobban megéri. Leírásban nem szerepel az A40 de a rendelési opcíóban benne van.

[ Szerkesztve ]

(#1899) elmouse válasza betyarr (#1897) üzenetére


elmouse
aktív tag

Ha a Beállításokon belül bemész az Értesítésekbe (nem tudom, pontosan hol van, rákerestem, rózsaszínes ikonja van), akkor ott felsorolja a legutóbbi alkalmazásokat, amik értesítettek. Itt nem derül ki?

Ka nama kaa lajerama!

(#1900) fireman123 válasza Szári (#1898) üzenetére


fireman123
őstag

Én ezt rendeltem (szerintem ua. mint amit linkeltél), még nem raktam fel, de szemmel nem látok semmiféle ívet, bár a fólián lévő rajz szerint ívelt, ....meglátjuk ha majd felkerül. Ennek még hátránya a fekete keret.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.