Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A40 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) Nekton


Nekton
aktív tag

Nálunk asszony használja. Simán megy még rajta minden. Most jött frissítés is.

(#4952) rothfb


rothfb
veterán

Adott egy A40. Minden oké vele, annyi gondom van, hogy most először kapott egy vodás kártyát és nincs volte. Magyarul a hívások 2g-n bonyolódnak.
Ez eddig is ilyen volt? Van erre valami megoldás?
Telekom volte megy vele.

(#4953) Nekton válasza rothfb (#4952) üzenetére


Nekton
aktív tag

Voda anno támogatta ezt a telefont? Üfsz mit mond?

(#4954) Pete55555


Pete55555
addikt

Sziasztok,

Asszony idáig nagy megelégedéssel használta a kis A40-et, egészen addig, amíg beleejtette a mosószeres vízbe... Utána még felhívott róla, de állítása szerint elzöldült a képernyő, nem is hallott jól, azóta vártam vele pár napot, feldugtam töltőre, fel is ment szépen 100%-ra, bekapcsoláskor viszont sajnos bootlop van. Ebből ki tudom rángatni valahogy? Legalább egy recovery jó lenne, ha jól emlékszem még akkor onnan le lehetne SD-re menteni az adatokat - főleg a képek kellenének ugye. Onedrive mentést beállítottam neki még anno, de az 5 Gb hamar telement, és a Drágám elfelejtett szólni, hogy mentsem le :U Így 2020-2021 van meg... 2 év hiányzik.

Szóval ötlet? Vagy megvárom míg lemerül, újra feltöltöm, és egyből recovery-be próbáljak belépni?

Másik kérdés. Megéri ezzel foglalkozni, javítani, vagy kuka?

:R

...Szeretem leracsniztatni...

(#4955) velho válasza Crafter32 (#4938) üzenetére


velho
csendes tag

Hali!
Én most vettem egyet Rejoy-tól. Újszerű, gyönyörű állapotban, teljesen karcmentes, kiválóan működik. Egy éves garanciával. Akksi még tanul, kíváncsi vagyok mit tud majd ha beáll. Nekem is A3 - at váltott, mert az új e-bank már nem települt a régi telóra. Utálom a nagy tepsiket, iPhone meg nekem teljesen ismeretlen világ. Ha mégis úgy döntök akkor az is Rejoy lesz. Nincs a piacon megfelelő méretű telefon és talán már nem is lesz.

(#4956) tvamos válasza velho (#4955) üzenetére


tvamos
nagyúr

Gratula! Kivancsi vagyok, mennyire fog tetszeni neked. Nalam a sebesseg mar feszegeti neha a hatarokat.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4957) velho válasza tvamos (#4956) üzenetére


velho
csendes tag

Szia!
Egy hét után azt kell mondjam hogy tetszik, egyedül az akksi idővel nem vagyok elégedett. A cég azt állította, hogy maximális a teljesítménye. Ezzel együtt kicsivel több mint három napot bír úgy, hogy nem is ez a fő telefonom. Tehát alig használom. Ennyit még a 8 éves (!) Galaxy A3 is tud még mindig. Szóval ez csalódás.

(#4958) sali24 válasza tvamos (#4956) üzenetére


sali24
csendes tag

Teljesen egyetértek.
Sajnos a sebesség, már nem a régi.

(#4959) velho válasza sali24 (#4958) üzenetére


velho
csendes tag

Nálam a sebesség teljesen rendben van. (Még szép - gyakorlatilag új telefon) Csak az érdekelne, hogy új korában mennyit bírt az aksi egy feltöltéssel. Olvastam a fórumon hogy ennek a telónak ez a gyenge pontja, habár ez nagyon felhasználótól függ. De azért kíváncsi lennék az eredeti üzemidőre.

(#4960) tvamos válasza velho (#4959) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem kb. masfel napot, 2 SIM-mel, sok nyomkodassal.

(#4958) sali24
Nem folyamatosan lassu, hanem neha piszokul belassul. Aztan visszaall normalisra.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4961) velho válasza tvamos (#4960) üzenetére


velho
csendes tag

Kösz a választ! Ezek szerint a 3 és fél nap nem is olyan rossz?

(#4962) tvamos válasza velho (#4961) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem az jo.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4963) sali24 válasza velho (#4959) üzenetére


sali24
csendes tag

Másfél napot bírt maximum, de teljesen megfelelő volt nekem.
Nem azt mondom, hogy használhatatlan, de észrevehetően lassabb már.
Kompakt méret esetén, nincs túl nagy választék, elfogadható áron.

(#4964) velho válasza sali24 (#4963) üzenetére


velho
csendes tag

Kösz a választ. Hát akkor ez van, remélem sokáig szolgál majd. Nehezen válok meg a telefonjaimtól. :)

(#4965) István89 válasza velho (#4961) üzenetére


István89
tag

Mire használod Te ezt a telefont, ha 3 és fél napot kibír és még ezzel se vagy elégedett... Nekem új korában se bírt 2 napnál többet, most már 3 évesen az 1 napot kis szerencsével, de kibírja. :)

[ Szerkesztve ]

(#4966) velho válasza István89 (#4965) üzenetére


velho
csendes tag

Mint már feljebb is írtam, elsősorban azért kellett, mert a régire már nem tudtam telepíteni az e-bankot. Közölte a telepítő, hogy nem kompatibilis. A régi telóm egy Galaxy A3 2015 még mindig kifogástalanul működik, nagyon vigyáztam rá. Ha majd mégiscsak megadja magát akkor a SIM kártyáját átteszem ebbe, és utána egyben lesz a két telefon. Ezt találtam ki, persze lehet hogy hülyeség.

(#4967) üszök válasza velho (#4959) üzenetére


üszök
őstag

Nekem új kora óta napi 2 töltés kb. :C Ahhoz képest, hogy 4,5 éves még egész jól bírja, emlékeim szerint új korába se bírt többet mint most.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4968) velho válasza üszök (#4967) üzenetére


velho
csendes tag

Mostanra már beállt, kb. 4 napot bír egy töltéssel. Igaz, csak bankolásra használom, de elégedett vagyok vele. :)

(#4969) kiskkas


kiskkas
tag

Kedves fórumozók, segitséget kérnék. Idegesítő a Samsung A40 telefon képernyője hivás közben egy rövid idő múlva elhomályosodik ha közel tartom a fülemhez, ha távol. Telefon beállitásokban nem találok rá megoldást. Normális ez Samsung 40 es nél ha lejár a garancia.
Kihangositáskor ugyan ez van asztalra tett telefonnál is.

[ Szerkesztve ]

Xiami Note 10 5G . iPlay-40 pro

(#4970) Nekton válasza kiskkas (#4969) üzenetére


Nekton
aktív tag

Biztosan nem normális. Nálunk sincs ilyen.

(#4971) rebla válasza kiskkas (#4969) üzenetére


rebla
aktív tag

Csinálj egy rendszer vissza állítást! Ha nem segít akkor szervíz.

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#4972) kiskkas válasza rebla (#4971) üzenetére


kiskkas
tag

Köszönöm a segítséget, a Truephonnal megszünt a problémám, nem akartam feltenni de hát.......
:R

Xiami Note 10 5G . iPlay-40 pro

(#4973) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok!
Egy ideje azt csinálja a telefonom, hogy hiába van bekapcsolva a mobilnet nincs internet és nincs ott fent a nyíl sem hogy lenne kapcsolat. A Wifi + mobilnet is mindig be van kapcsolva, hogyha megyek-jövök automatán átmegy egyikről a másikra. 2 db Yettel SIM van benne, mind a kettőt cseréltettem már mert azt tippeltem esetleg az a gond. Mind a két sim-en van net is, ha átváltom a másikra, van hogy megjavul, de van hogy ez sem segít csak újraindítás. Elég zavaró, mert sokszor elfelejtem aztán ha hosszabb ideig nem vagyok wifin feltűnk egy idő után, hogy nem jött semmi e-mail, üzenet... Ezen segíthetne egy gyári visszaállítás? Nagyon nem akarnám, főleg ha nem segít, de ha nincs más megcsinálom...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#4974) rebla válasza garga01 (#4973) üzenetére


rebla
aktív tag

Szia! A beállításoknál az alkalmazás kezelésben szerintem tudsz gyorsító tárat vagy minden adatot törölni. Esetleg frissítést eltávolítani... Viszont fogalmam sincs melyik alkalmazás felelős ezért...

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#4975) rothfb válasza garga01 (#4973) üzenetére


rothfb
veterán

Pedig a gyári visszaállítás megoldás lehet.

(#4976) garga01 válasza rothfb (#4975) üzenetére


garga01
senior tag

Köszi, ettől féltem... :O
Az a nagy gondom vele, hogy mivel céges + privát sim is van benne, most épp 367 telszám van, és a 90%-a meg van adva, melyik kártyáról menjen a hívás. Anno mikor a régi Nokiáról költöztem át, eszméletlen szívás volt ezt beállítani. Google accountba vannak mentve a kontakttok, külön egy a cégesnek és egy a privátnak (2 db fiókkal vagyok belépve rajta).
Azt lenne jó megoldani, hogy egy app vagy vmi beállítsa, melyik fiók melyik kártyáról menjen.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#4977) rebla válasza rebla (#4974) üzenetére


rebla
aktív tag

Cseréld meg a 2 kártyát... Hátha segít....

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#4978) garga01 válasza rebla (#4977) üzenetére


garga01
senior tag

Azt nem nem szívesen tenném meg, pont az előzőben írt gondok miatt :( Akkor már inkább a gyári visszaállítás.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#4979) rothfb válasza garga01 (#4976) üzenetére


rothfb
veterán

Ha Samsung telefonra cseréled ezt az A40-est, a Smart Switch-el átköltözve (akár összekötve kábellal a két telefont, akár vezeték nélkül wifivel) meg fognak maradni a beállításaid. Tehát az is, hogy melyik telefonszám mivel legyen hívva. Legalábbis 99%, hogy így lesz. Az mindent egy az egyben átvisz, annyi, hogy a programokba, appokba újra be kell lépni.
Ez tudom nem vígasztal, csak azért írtam le, ha esetleg telefont váltasz, nem akkora szívás már.

(#4980) üszök


üszök
őstag

El kell búcsúzzak az A40 től mert vettem egy Iphone 15-öt.
Most vettem észre az A40-nél, hogy baloldalt középtájon fel van vállva a hátlap. Ha körömmel alá nyúlok végig fel lehet nyitni. Valószínűleg fel van puffadva az akku. 100% töltésnél érezni, hogy elvan válva a hátlap. Jó telefon volt szerettem. 4,5 évig használtam, napi 2 töltés volt a minimum.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4981) kabalapasika


kabalapasika
tag

Sziasztok!
Haláleset után megörököltünk egy ilyen telefont….Amit most használatba vennénk!De a telefon levolt zárva kóddal!Ezt hogy lehet megszüntetni?Sajnos a hard reset sem segített!Továbbra is kéri!

(#4982) Nekton válasza kabalapasika (#4981) üzenetére


Nekton
aktív tag

Sajnos kelleni fog az eredetileg belépett google fiók és a jelszava. Hátha volt megadva hozzá helyreállításhoz telefonszám, vagy másodlagos fiók. Asztali gépen próbáljatok belépni.

(#4983) üszök válasza kabalapasika (#4981) üzenetére


üszök
őstag

A Hard reset az Factory reset volt? Gondolom nem.

Az mindent visz nem kérdezősködik fiókok után. [link]

viszont itt minden adat távozik a telefonról.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4984) asynur válasza üszök (#4983) üzenetére


asynur
tag

Hozzám azután került az a40, hogy egy rokonom leváltotta. Ezen mintázat zár volt, amit ismertem, de sehogy sem tudtam a saját fiókommal belépni és rendesen használatba venni csak miután sikerült az eredeti google fiókkal kijelentkezni, ahogy Nekton is írja . (esetemben az eredeti tulaj közreműködésével), .
Arra nem emlékszem már pontosan, hogy a factory reset-et simán csak nem engedte jelszó nélkül vagy engedte és továbbra is "zárolva" volt a teló és csak a sallangot takarította le.
Ezek a dolgok azért az újabb telefonokon már nem mennek annyira egyszerű a fejlettebb lopásvédelem miatt.

(#4985) nyitom válasza asynur (#4984) üzenetére


nyitom
aktív tag

Tény 3csak simán alapállapotba kellene visszaállítani a telefont, de a google fiókból ki kell jelentkeztetni, különben nem lehet addig a másik fiókhoz hozzárendelni. Lehet hogy a google től kellene segítséget kérni.

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#4986) kabalapasika


kabalapasika
tag

Köszi mindenkinek a segítséget!Hard reset megtörtént recoveryből!Sajnos azután is kéri a kódot!Egy évig nem volt használva….sajnos nem tudom hogy rossz a jelszó vagy a Google megszüntette a fiókot.

(#4987) tvamos válasza kabalapasika (#4986) üzenetére


tvamos
nagyúr

Esetleg ezzel probalkozhatnal. Nem tudom, segit-e.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4988) üszök


üszök
őstag

Bocs lehet én vagyok lemaradva. A8 al próbáltam utoljára vagy 2 éve.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4989) kabalapasika válasza tvamos (#4987) üzenetére


kabalapasika
tag

Köszi!Ezzel sikerült! :R

(#4990) tvamos válasza kabalapasika (#4989) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szivesen! Nagyon orulok, hogy tudtam segiteni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.