Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A40 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) sxxorp válasza Depression (#1200) üzenetére


sxxorp
őstag

Google Photos, elfogadható minőségben korlátlanul

(#1202) I02S3F válasza Depression (#1200) üzenetére


I02S3F
őstag

Ezt a google photos tudja, ami szerintem első indításnál rákérdez erre.

(#1203) Cyrin válasza Depression (#1200) üzenetére


Cyrin
addikt

Google fotók alkalmazás

(#1204) stanley00 válasza Depression (#1198) üzenetére


stanley00
tag

Elnézést, igazatok van. A problémám az volt, hogy rejtett SSID-s wifi-m van. Plusz network filter is be van állítva a routerben, tehát elméletileg csak olyan eszközök csatlakozhatnak wifi-re amiknek a MAC címe engedélyezve van a routerben. Az A40-nek a MAC címét is megadtam a routernek és utána amikor elvégeztem a telefonon a wifi beállítását (úgy, hogy engedélyezve volt a rejtett hálózat is) továbbra sem csatlakozott a wifire. Többször próbáltam de sikertelenül. Aztán végső elkeseredésemben újraindítottam a routert :DD :)) . Ez megoldotta a problémát, utána egyből csatlakozott a hálózathoz. Ezek szerint a routernek egy újraindítás is szükséges, hogy frissítse az engedélyezett MAC címeket. Tehát egy kicsit user error volt de nézzétek el nekem kicsit pánikba estem :D . Így biztos vagyok benne, hogy lesznek még itt kérdéseim hozzátok :R .

Mégegyszer elnézést és köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1205) I02S3F válasza stanley00 (#1204) üzenetére


I02S3F
őstag

Operátorként dolgozok és akármi a hiba a főnök mindig azzal kezdi a probléma elhárítást, hogy megkérdezi, hogy újra lett-e indítva a gép a program. (Nemrég tanultam meg én is)

(#1206) Tomiii258 válasza Depression (#1200) üzenetére


Tomiii258
tag

Ahogy a többiek írták vagy a Google Photos app, vagy elvileg a Samsung Clouddal is szinkronizálhatod a képeket (utóbbi bekapcsolása a galéria beállításaiban is elérhető pl S8-on, de ha már One UI, akkor gondolom A40-en is).
Mondjuk hozzáteszem, hogy én sose próbáltam ezt a Samsungos képszinkronizálást, de mint lehetőség létezik :DDD

Tomiii258

(#1207) sxxorp válasza Tomiii258 (#1206) üzenetére


sxxorp
őstag

Köszi a többszörös megerősítést! :DSamsung Cloud: korlátlan?

(#1208) A Zéé válasza Depression (#1200) üzenetére


A Zéé
addikt

én Onedrive-ba szinkronizálom a képeket, oda is megy automatikusan.

Just a simple Lineman...

(#1209) kalanchoe válasza A Zéé (#1208) üzenetére


kalanchoe
senior tag

btw ott ingyen van egy évre 100 gb samsungok esetén-

(#1210) Depression


Depression
veterán

A párom telefonja 3 csörgés után bemondja, hogy sms-ben kap értesítést telenornál. Ez azt jelenti, hogy nála szinte ki sem csöng. Volte-t kikapcsoltam nála, az sem segített. Hol kellene keresnem a hibát?

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#1211) Tomiii258 válasza sxxorp (#1207) üzenetére


Tomiii258
tag

Nem korlátlan, 15G-t kap minden Samsung tulaj ingyen, de a Google is csak tömörített képek esetén korlátlan (jó, ez mondjuk az átlag usernek pont megfelel, de azért sokan "fényképbuzik" :D ), különben az oda szinkronizált képek is beleszámítanak a szintén 15 G-s Gugli tárhelybe.

Tomiii258

(#1212) SpeedHUNGARY


SpeedHUNGARY
aktív tag

Sziasztok!

Afeleségemnek vettünk egy ilyen készüléket. Tudnátok ajánlani jó AOD appot? Amiket eddig próbáltam, szívták nagyon az aksit, vagy nagyon bonyolultak voltak.

A válaszokat előre is köszönöm!

"Aki hülye, haljon meg!" - De mi van, ha én még nem akarok? GamerTag: Seedcop

(#1213) Alastair' válasza SpeedHUNGARY (#1212) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Mind szívja az aksit.

Alister from Hell

(#1214) SpeedHUNGARY válasza Alastair' (#1213) üzenetére


SpeedHUNGARY
aktív tag

Fain. A Samsung gyári megoldása azért elég gazdaságos ebből a szempontból. Bíztam benne, hogy van valami hasonló az áruházban...

"Aki hülye, haljon meg!" - De mi van, ha én még nem akarok? GamerTag: Seedcop

(#1215) fotóssrác


fotóssrác
csendes tag

Sziasztok!

Csak egy infó a leendő vásárlóknak ha telenornál vásároltok: blue M csomagban 2 év hűségre vásároltam, és független a telefon. Azt mondták nem az, de kipróbáltam. Telekomos kártyáról hívtunk és működik. Üdv mindenkinek!

(#1216) stanley00


stanley00
tag

Sziasztok!

Az létezik, hogy alapból nincs ezen a telefonon ujjlenyomattal feloldható app lock?

(#1217) sinci01 válasza SpeedHUNGARY (#1212) üzenetére


sinci01
aktív tag

Keress rá a Noled alkalmazásra. Play áruházból már levették, de külső oldalról még elérhető. 6.0.20 a legfrissebb verzió. Én nagyon szeretem, és nem meríti a telefont. Korábban A3-on használtam. [link] Innen le is tudod szedni, tud magyarul is, nagyon jól testre szabható. Én jelenleg is ezt használom.

(#1218) ben11


ben11
őstag

Végre a kezemben ez a gyönyörűség. Nagyon tetszik, note 4 után igazi felüdülés a méret, mind amellett hogy a kijelző mérete nőtt.

Kérdés, bixbyt hogy kapxsolgatom ki hogy balra húzásnál ne jelenjen meg?
Köszi!

(#1219) rothfb válasza ben11 (#1218) üzenetére


rothfb
veterán

Tartsd rajta az ujjad a kijelző egy még üres területén, úgy előjönnek a képernyők, meg ott lehet hátteret módosítani stb, és húzd oda a bixbyhez. A jobb felső van egy kapcsoló, ott lehet kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#1220) SpeedHUNGARY válasza sinci01 (#1217) üzenetére


SpeedHUNGARY
aktív tag

Köszi! Jónak tűnik eddig. :)

"Aki hülye, haljon meg!" - De mi van, ha én még nem akarok? GamerTag: Seedcop

(#1221) ben11 válasza rothfb (#1219) üzenetére


ben11
őstag

Köszi, működik! :R

(#1222) I02S3F válasza rothfb (#1219) üzenetére


I02S3F
őstag

Ezt egyébként berakhatná az arra jogosult az összefoglalóba, mert már kérdezték vagy 2-3x.

(#1223) Floydman válasza SpeedHUNGARY (#1220) üzenetére


Floydman
tag

Valóban jó. Egyáltalán nem meríti az akksit és jól testreszabható.

(#1224) stanley00


stanley00
tag

Esetleg valaki meg tudná mondani, hogy ennél a telefonnál meg lehet-e oldani, hogy egy app csak akkor indul el ha feloldom ujjlenyomattal. Én eddig nem találtam meg ennek a lehetőségét.

(#1225) Cyrin


Cyrin
addikt

Néztem az akku használatot, és a Samsung adaptive brightness elég sokat eszik. A második a képernyő után.
Másnál is ez a helyzet?

(#1226) ben11 válasza sinci01 (#1217) üzenetére


ben11
őstag

Szia!
A link nem működik, meg tudod osztani a 20-ast? Én csak a 19-et találom, de ott a nem akar rendesen ébredni a kijelző.

(#1227) DJGABI válasza stanley00 (#1224) üzenetére


DJGABI
addikt

külön app-pal biztos megy [link] pl

(#1225) Cyrin sose használtam az automata fényerőszabályzót

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1228) stanley00 válasza DJGABI (#1227) üzenetére


stanley00
tag

Köszönöm szépen. Igazából jobban tetszene egy nativ megoldás. Nem is értem miért nincs benne alapból egy ilyen alapvető funkció. Amúgy a telefon maga nagyon tetszik.

(#1229) szenesember válasza Cyrin (#1225) üzenetére


szenesember
aktív tag

Eddig nálam is így volt. Azt gondoltam, biztosan a kijelző mögötti technológia miatt kell neki több energia, tegnap óta viszont eltűnt. Még a listában sincs benne. (Talán amíg "tanulja" a felhasználó stokásait, addig eszik sokat... nemtom) Nálam a wi-fi fogyaszt sokat :F

[ Szerkesztve ]

(#1230) kalanchoe válasza I02S3F (#1222) üzenetére


kalanchoe
senior tag

majd beleteszem. :K

(#1231) sinci01 válasza ben11 (#1226) üzenetére


sinci01
aktív tag

(#1232) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

lett szerkesztve a topik összefoglalón, remélhetőleg ma/holnap bekerül. :)

(#1233) I02S3F válasza kalanchoe (#1232) üzenetére


I02S3F
őstag

Király! :) Köszi!

(#1234) vbandit válasza sinci01 (#1217) üzenetére


vbandit
tag

Telepítettem, de nekem sehog se működik.Tudnál segíteni mi a trükkje? köszönöm!!

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/38236970@N03/

(#1235) ben11 válasza sinci01 (#1231) üzenetére


ben11
őstag

Nálad a feloldásnáĺ nincs gond?

(#1236) kalanchoe válasza I02S3F (#1233) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Szívesen, köszi a visszajelzést! :R

(#1237) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

szerintetek az mitől lehet,hogy a google szolgáltatások beragad? emiatt merült éjjel a telefonom kb. 40%-ot. :((

(#1238) rothfb válasza kalanchoe (#1237) üzenetére


rothfb
veterán

Próbálj meg egy újraindítást. Nekem ugyan nincs problémám a Google Szolgáltatásokkal, de egy újraindítás után szerintem meg fog szünni a jelenség neked is. Ha nem, akkor nem tudom. Korábban volt a Szolgáltatásoknak olyan verziója, ami bizonyos Android verziók és telefontípusok esetében durván merítette az akkumulátort. De szerintem most nem ez a helyzet, mert másnál nincs ilyen probléma.

(#1239) rothfb válasza rothfb (#1238) üzenetére


rothfb
veterán

Azt még hozzátenném, hogy az Androidos telefonokat eleve ajánlott 2-3 naponta újraindítani.

(#1240) sinci01 válasza ben11 (#1235) üzenetére


sinci01
aktív tag

Hali! Nincs, tökéletesen működik. Én a kis pontok jelzését átállítottam ikon jelzésre, bekapcsoltam a hangjelzést is, 3 percenként csippan egyet. A feloldás nálam úgy működik, hogy ha látom az értesítést, megérintem a képernyőt, alul előugrik a home gomb, valamint vissza nyil, azt megérintem, majd oldalra "söpröm" a kijelzőt, és már fel is oldott.

(#1241) borix válasza rothfb (#1238) üzenetére


borix
őstag

Az egész fórum tele van a gyorsabban lemerülő telefonokkal (főleg éjjel reggelre esik 40-50%)
A gyorsítótár cache törlését szokták javasolni az alkalmazásoknál. (és a memóriánál?)

(#1242) Floydman válasza ben11 (#1235) üzenetére


Floydman
tag

Egyéb beállítások/Értesítések kikapcsolása. Itt álltsd be a home vagy az összes gombot. Nagyon jó app. A töltést is kijelzi. Látod, hogy hol tart a feltöltés.

(#1243) ben11 válasza sinci01 (#1240) üzenetére


ben11
őstag

Szóval elsőre neked sem old fel? Mert én az ujjlenyomattal rögtön a főképernyőre szoktam jutni, de most fekete képernyő, és csak a home gomb megnyomásával jutok oda.

(#1244) sinci01 válasza ben11 (#1243) üzenetére


sinci01
aktív tag

Én többnyire az arcfelismerést használom, de így megszoktam, egy tapi, majd vissza gomb, és arcra felold.

(#1245) ben11 válasza sinci01 (#1244) üzenetére


ben11
őstag

Én az arcot kikapcsoltam, mert a nova duplakoppos lezárásnal valamiért bezavar és feléled a kijelző.

(#1246) rothfb válasza borix (#1241) üzenetére


rothfb
veterán

Mivel van tele? Nem ugyanazt a fórumot nézzük.

(#1247) kalanchoe válasza rothfb (#1238) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Köszi a tippet! :R Újraindítást kb 2-3 napja csináltam, de lehet megint itt az ideje.
Eddig nem volt ilyen gondom. Viszont a youtubeot nemrég engedélyeztem újra mert a Vanced mostanában xarakodik. (Leállás loop, nem tolt be semmi, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#1248) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok! Anyaghasználatot tekintve kibírja a leejtést? Tudom, hogy nem ip védett. A mostani p9 lite-om sem az. Mégis kibírt számos leejtést.

(#1249) sinci01 válasza I02S3F (#1248) üzenetére


sinci01
aktív tag

Ha tok nélkül használod szerintem törik. Én szilikon tokban tartom, de még szerencsére nem ejtettem le. Szerintem tok nélkül egy telefon sem ütesálló.

(#1250) Csocsesz75 válasza ben11 (#1245) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Nekem is nova van fent de lezárásra ( és gesztusvezérlésre ) a One Hand Operation+ appot használom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.