Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A40 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Kár az AOD és az IP védettség hiánya miatt, azokkal együtt BestBuy lenne azoknak, akik kis méretű készüléket keresnek.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#2) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az AoD miatt ejtettem ill. annak hiánya miatt,és vettem egy hiánypótló S9+-t.

elfelejtette@ : szerintem elfelejtették belerakni,és majd frissítik.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#3) DS39


DS39
nagyúr

a SoC el van írva: "Samsung Exynos 7904"
ebben a telefonban ez van -> Exynos 7885

[ Szerkesztve ]

(#4) Wuk07


Wuk07
tag

Always on Display utólagosan nem telepíthető valamiféle alkalmazással? nincs rá APP a play-ben?

N8 -> 1020 -> P10-> P30

(#5) Drughi


Drughi
addikt

Várom a nagyobb tesó tesztjét, szerintem az jobb vétel lesz. ( nagyobb akku, AOD )

(#6) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Szimpi készülék de ez ennyiért elég drága.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#7) mark004


mark004
csendes tag

Lesz valamikor Xiaomi mi 9 SE teszt is?

(#8) PowerBuldog válasza mark004 (#7) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Még a sima Mi9 sem kapható a xiaomi store-ban, se az eustocknál. Szóval még odébb lesz az.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#9) bajusz15


bajusz15
senior tag

Jéé, majdnem 4 hét után itt is van a cikk :U

DS39: nincs elírva a cikkben, így ismeri fel mindenhol a készüléket a program, legalábbis láttam minimum 10-15 videót róla, mindenhol ez volt. 7885 van benne.

(#10) Tomiii258


Tomiii258
tag

Annak, aki nem játszik telón és nem akar tepsit magával cipelni, szerintem ez lenne a legjobb ár-érték arányú telefon a mostani piacon...ha lenne értesítő LED vagy AOD.
(az utóbbi hiányát tényleg nem is értem, ha már ott az amoled panel... ez akkora luxus funkció lenne?)

Persze ez már eleve adódik a méreteiből is, elvégre lassan ott tartunk, hogy elég kevés telefon van 150mm alatt.

Tomiii258

(#11) Tomiii258 válasza bajusz15 (#9) üzenetére


Tomiii258
tag

Szerintem ő is pont ezt írta, hogy 7885 van benne.
Ennek mondjuk ellentmond a Samsung hivatalos oldala, ahol a processzor nevét ugyan nem említik, de a jelzett sebességek alapján az 7904.
Egyébként valóban elég ellentmondóak az infók ezzel kapcsolatban, de nem lehet, hogy az új 7904-et egyszerűen nem tudják még beazonosítani az appok és jobb híján 7885-nek mondják?

Tomiii258

(#12) babosmiki válasza pusszycat (#2) üzenetére


babosmiki
addikt

Csak ez miatt? :U Play: [link] Vannak nagyon jól testre szabható AOD alkalmazások, csak ki kell választani a megfelelőt!. Minek nektek okos mobil ha nem használjátok ki? ;]

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#13) AliceWake válasza DS39 (#3) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Nem. Mindenhol máshol van elírva. A készülékben 7904 van.

Non omnis moriar.

(#14) forgonati válasza Tomiii258 (#10) üzenetére


forgonati
őstag

Relatív, az enyémben van AOD, sosem volt még bekapcsolva. Mindig is értesítési LED párti voltam, messziről látom hogy milyen értesítésem van, függően attól, milyen színnel villog. Ebből rögtön tudom, fontos vagy sem. Az AOD ezt nem tudja. Persze ehhez az kell hogy legyen színes LED. Ebben az nincs ezek szerint, szívás ha nincs benne se ez se az...

Keelah Se'lai!

(#15) babosmiki válasza forgonati (#14) üzenetére


babosmiki
addikt

Miért lenne szívás? :U [link]

"Galaxy Z Fold" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#16) DS39 válasza AliceWake (#13) üzenetére


DS39
nagyúr

hmm, köszi a választ. meglepő, hogy a gsmarena.com-on is ez hibásan szerepel. viszont ez jó hír, mert akkor erősebb SoC van benne valójában.

(#17) Tomiii258 válasza forgonati (#14) üzenetére


Tomiii258
tag

Egyetértünk, az értesítő ledet szeretem én is, az S8-on is azt használom és nem az AOD-ot.
De a lednek van hardver igénye, ha kispórolják egy telóból, hát kispórolják, el lehet fogadni. Viszont ha már ott az amoled panel, akkor értesítő LED helyettesítésnek jó lenne az AOD, ami már csak szoftveres kérdés.

@babosmiki: és ezek vajon probléma nélkül működnek olyan telón is, amiben gyárilag nincs AOD? Komolyan kérdem, mert barátnőmnek kéne új teló, nem játszik, nem szereti a tepsiket, szóval ez lenne neki a tökéletes választás, de mindenképp LED-es vagy AOD-os telóra lenne szüksége, mert sokszor lemarad a kapott üzenetekről :DDD

[ Szerkesztve ]

Tomiii258

(#18) Gardoni


Gardoni
aktív tag

Megvan az új telefonom! Ezt nekem találták ki! :)

SAMSUNG A34 5G - 128/8

(#19) borand


borand
aktív tag

Szomorú, hogy a kisméretnél megint az a kompromisszum, hogy gyengébb hardveresen és szoftveresen. Nem igazán értem, hogy miért ne lehetett volna ez inkább egy "A50e". Vették volna ki a kijelzőbe épített ujjlenyomatolvasót aztán jól van.

(#20) janeszgol válasza DS39 (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

A kettő majdnem ugyan az. A 7904 kamerában nagyobb felbontást támogat, illetve kijelzőben is ue. Ennyi.

A cikkhez: jó telefonnak tűnik. Szolgáltatói csomagban tuti vétel lehet.

(#21) skroy válasza janeszgol (#20) üzenetére


skroy
senior tag

Pont tegnap rendeltem meg T-től előfizu mellé. 48k-ért azt hiszem nagyon jó vétel. :)

(#22) HKorn


HKorn
addikt

Mostanában ez az egy készülék ami megfogott. Kézbe véve azonnal feltűnt mennyire ideális a mérete, a kijelző meg gyönyörű.

Egy fájó pont az AoD, de végülis ezt 3rd party appal lehet pótolni, szóval nem a világ.

Amint 70K-ra lemegy az ára, azonnal vevős is lesz.

Run&Ride

(#23) Bossyy


Bossyy
tag

Lehet, hogy tévedek, de az AoD hez kell egy bizonyos képernyő-memória. Ha az hardveresen nincs a telóban, akkor nem lehet rámókolni. Érdekes, hogy a Nokia betette a 8 ba, vagy az LG a G7 be pedig azok nem is AMOLED panellel szereltek, itt pedig kihagyta a Samsung a ziccert. (Miközben például a két évvel ezelőtt megjelent A5(2017) már tudta ezt a középkategóriában.)

(#24) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Mindenki víz alatt dolgozik 0-24-ben hogy IP védettség és az AOD a fontos? Láthassátok víz alatt is, ha valaki megcsörgettet, de korábban valahogy mégsem láttátok, nem halottátok, és nem éreztétetek... :C

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#25) elfelejtette válasza Aprósólyom (#24) üzenetére


elfelejtette
veterán

Gondolom neked soha nem csörög esőben a telefonod, és télen se mész be a -20 fokről egyből egy fűtött helyiségbe (nekem lett már ilyen ok miatt problémám korábban).

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#26) <Adamsky> válasza Tomiii258 (#10) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... ha lenne értesítő LED vagy AOD ... "
Muszáj volt valahol belerondítani a tökéletes képbe. A végén még sokan rájönnének, hogy tök felesleges nekik a 100...200e + telefon.
Én is szívesen elfelejteném a zászlóshajókat, ha egy ilyen kijönne mindenféle nyomorult nocth v. lyuk nélkül, ne adj' Isten értesítési led-el megfűszerezve. A hülye 18:9-es képarányról is - örömmel - lemondanék.

(#27) Tomiii258 válasza Aprósólyom (#24) üzenetére


Tomiii258
tag

Az IP védettség szerintem abszolút luxus, azt tényleg csak csúcskategóriában lehetne elvárni és nem itt a középkategóriában.
De egy led-értesítő, vagy ha azt már kihagyták, akkor AoD rohadt kényelmes dolog.

Nem kell hozzányúlni a telóhoz, meló közben elég rápillantani, vagy otthon kis túlzással a szoba másik végéből is látod, ha lemaradtál vmiről. Nyilván a led a jobb, mert akkor még a kijelzőre sem feltétlen rálátni, de a kettő közül valamelyik nekem már alapfelszereltségbe tartozik, ami nélkül nem vennék új telefont. Oké, hogy mindenkinek más a fontossági sorrendje, de ahogy olvasom, ezzel a nézettel nem vagyok egyedül.

Tomiii258

(#28) HKorn válasza Bossyy (#23) üzenetére


HKorn
addikt

Lássuk be, hogy nem akarták beletenni, nem elfelejtették. Ez is egy fature amivel láttatni akarták a szintbeli különbséget az A50 és az A40 között.

Run&Ride

(#29) Bossyy


Bossyy
tag

Offként még annyit a cikkhez, hogy a benchmark táblázatban szereplő "LG G7 fit" SD 821 es Soc vel semmiképpen sem tudhat 257 ezres antutu tesztet, hanem kb. 100 ezerrel kevesebbet. A 257 ezer már a SD 845 tel szerelt "LG G7 ThinQ" világa.

[ Szerkesztve ]

(#30) Fred23


Fred23
nagyúr

Szimpatikus készülék, de nem ezen az áron!<br/>Ha lenne IP védelem, AOD, Qi töltés, akkor a 75-öt is megérhetné; így -hogy nincs- viszont 55 fölött szerintem már nem jó vétel.

Aprósólyom: Évek óta azzal kezdem az új mobilom keresését, hogy a GSMArena keresőjében beállítok pár szükséges, alapvető kívánalmat; az IP védelem mindig ezek között van, kiemelt helyen. Xperia go -> S5 Mini -> A3 (2017) -> Nokia 8 Sirocco. Meg közben néhány kicsit sem vízálló, amik meg is haltak. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31) borand válasza Bossyy (#23) üzenetére


borand
aktív tag

Az az A5 akkoriban 120 eFt körül nyitott, ahogy az A50 is. Nos az A40 az A3 árán 100 körül nyithatott volna és belefért volna egy AOD, de leginkább egy kicsivel erősebb soc.

[ Szerkesztve ]

(#32) Aprósólyom válasza elfelejtette (#25) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Jogos, de a készüléken belüli lecsapódó párától az IP besorolás sem véd. Nem találok rá semmilyen utalást, se magyarul, se angolul. :)

(#30) Fred23: Én ott kezdem, hogy 140mm magasság max. és 2Gb RAM minimum. 2016-ig visszamenőleg tudod mennyi a találat? 23 találat van, 3-t tudok kiválasztani a további preferenciáim alapján. Szóval, nekem vagy ez az A40 fogcsikorgatva, vagy semmi vagy az a 3 hardverapróról... Nem én vagyok a célközönség mostanság... :U

Jevons paradox

(#33) Crafter32


Crafter32
őstag

Utóbbin keresztül 10 wattos gyorstöltést is bonyolíthatunk a mellékelt 2 amepres hálózati töltőfejjel.

15 wattos töltés van, vagy rosszul tudom?

(#34) bajusz15 válasza Tomiii258 (#11) üzenetére


bajusz15
senior tag

Akárhogy is, szerintem gyenge bele ez a proci. Nem várok S855-öt persze, de egy kissé magasabb árral, A50 procival best buy lenne. Így azért megy az agyalás nálam is, hogy melyik kéne: pingpongütő vagy kompaktabb, de lassabb készülék. Tudom ez sem full akadós, de azért nem egy videót láttam, ahol a beállításokon belül akart belépni az illető a wifi alpontba és gondolkozott egy jó másodpercet a telefon. Aztán lehet, hogy marad végül az A40, vágyakozok a felsőkategóriás telók után, aztán eszembe jut, hogy face, messenger, zenehallgatás és kemény 1 játékon kívül semmit nem csinálok, így szerintem le se tudnám meríteni ezt a kis akksit se. Ezzel a "taktikával" megmaradna ez a teló kb 1 évig - lássuk be, utána valszeg lassabb lesz - és addigra talán valaki kijön egy értelmes nem notch/nem zavaró lyuk megoldással, és válthatok arra. Ismerősnek van S10-e, filmet mutatott rajta, hogy milyen fasza a kijelző, és a gyönyörű napsütéses jelenetben mondhatom marha szép volt egy fekete lyuk :DDD :DDD

(#35) Aprósólyom válasza Aprósólyom (#32) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Vagy esetleg egy SHARP C10.
Van B20, VoLTE, alig magasabb 140mm-nél, Android. A minimumot nagyjából teljesíti. Alig vártam, hogy legyen SHARP globál vagy európai jelenlét.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#36) Zolik válasza PowerBuldog (#8) üzenetére


Zolik
senior tag

Kétlem hogy ettől függene. A global verzió már hetek óta elérhető...
Nyilván ha arra várnak hogy kapják az ingyenes tesztkészüléket az más, gondolom saját maguk nem fognak rá költeni x ezer Ft-ot hogy tesztelhessék.

Ettől függetlenül szégyen és gyalázat, hogy egy lassan 1 hónapja elérhető készüléket nem lehet kapni a hivatalos Xiaomi store-ba Bp-en, se a webshopba...

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#37) Fred23 válasza Aprósólyom (#32) üzenetére


Fred23
nagyúr

Hosszúságban pár mm extra alig érezhető; némi kompromisszum bevállalásával nagyon jól lehet járni! Az A40 helyett én tuti egy ritka, Snapdragon 450-es LG Q7 Plus-t vennék 58-ért. Snapdragon 450, 4GB RAM, IP68, 1080p-s IPS kijelző, 64 GB tárhely, 3.5mm jack, stb.

Vagy megvárnám, amíg lesz 55-ért A40; de ez így ennyiért rablás szerintem!

[ Szerkesztve ]

(#38) Crafter32


Crafter32
őstag

Samsung A3 utódja is lehetne akár hivatalosan is. Sony XZ2 Compact idejét múlt lett külsőre még akkor is ha jó készülék még mindig, ráadásul drága. Samsung S10e megint majd 2x drágább. Nincs más alternatíva. Igy tökéletes készülék ebben a méretben. Egy kicsit lehetne még kisebb 140 mm alatti, de így sem vészes.
Szóval erősen ajánlott a készülék.
I6s helyett végre van számomra egy normális lehetőség amit muszáj lesz kihasználni.

(#39) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

A redmi 7 50k körüli árával sokkal jobb vétel, mint ez.

(#40) nyisziati


nyisziati
veterán

Micsoda igények... :Y
Nekem se a notiled, se az AOD nem hiányzik, ott aaz óra. De anélkül se törik le a kezem, hogy feloldjam.
IP is minek... Párásodás ellen nem véd, egyébként meg luxus (szerintem).
Az ára szamszungosan sok, de szolgáltatóiban megérheti.

Ami igazán az előnye, az a kis méret és az ehhez képest nagy kijelzőarány.

(#41) Shyciii válasza elfelejtette (#25) üzenetére


Shyciii
veterán

Nekem csörgött már esőben a telefonom, és egyik se volt soha IP védett. Igaz én nem úgy vagyok esőben, hogy szarrá ázok, hanem esernyő vagy kapucni. Ebben az esetben megint nem kell IPvédettség.
Másik a pára amit említettél. Soha egyetlen egy telefonomnál sem volt gond a párával, pedig 3/4 évente cserélek mobilt. Egyik se ment ez miatt tönkre.
Egyetlenegy telefonom volt, ami ennek megfelelt, az a legelső mobilom volt: Motorola Defy. Azonkívűl, hogy jó poén beledobni a sörbe, és semmi baja, azonkívűl semmi előnye nem volt.

Szal én sem látom komoly előnyét az IP védettségnél, főleg egy alsó-közép kategóriájú telefonnál.

(#42) tom120514 válasza <Adamsky> (#26) üzenetére


tom120514
őstag

A50-en olvasom ezt, első notchos telóm, pont fel sem tűnik. Az AOD- kikapcsoltam. Ha nálam van rezeg úgyis, ha nincs közel vagy nem hallom/érzem akkor is rezeg a Xiaomi kétezer forintos karkötőm :) Érdekes azonban hogy az A50 akad itt-ott, pedig gondolom erősebb a bele...

Never go full retard.

(#43) Crafter32


Crafter32
őstag

Egy előnye van: Nekem úgy ment tönkre a Samsung A3 2016, hogy kint felejtettem a cefre hordó tetején mikor elkezdett esni az eső. Mire rájöttem késő volt. Kuka lett a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#44) Fred23 válasza nyisziati (#40) üzenetére


Fred23
nagyúr

"IP is minek... Párásodás ellen nem véd"

Tapasztalataim szerint véd.

(#45) babosmiki válasza Tomiii258 (#17) üzenetére


babosmiki
addikt

Van több is amelyik igen jó, csak a fogyasztásra kell figyelni, nem mindegyik takarékos...

"Galaxy Z Fold" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#46) ujvendeg válasza Wuk07 (#4) üzenetére


ujvendeg
tag

Telepíthető. Többféle is. Falják az akkumulátort. A3 2017 és A5 2017 egykori tulajdonosaként: a gyárilag beépített verziók egy éjszaka alatt, készenléti állapotban, megettek 4-5%-ot, az A5 még többet is, pláne ha valaki színezi is, mert azt is lehet.
Az ingyenes "Flash figyelmeztetés: hívások és értesítések" a Google Áruházból, a vakut használja. A semminél több. (Tesztelték: Samsung Galaxy J2, J4, J7, J4, J6, Oppo A3s, HUAWEI Y6, Y5, 7A, Mi Redmi 6A, 4X, Micromax Bharat 2, Infinix HOT5, Tecno CAMON 11, Motorola e5.) Sokszorosan gazdaságosabb, mint a barkácsolt, utólag telepített Always on Display, amely természetesen egészen más elven működik, mint a gyári értesítési led. Egy szerény hozzáértő, üdvözlettel.

(#47) pusszycat válasza Crafter32 (#43) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az enyém sem kapcsolt be eső után,majd kb. 1 hét múlva töltőre raktam, mondom egy utolsó próba mielőtt földhöz vágom,és mit látok tölt a kis mocsok. :D

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#48) dave_gahan válasza nyisziati (#40) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Kinek a pap, kinek a... ;]
Több évvel ezelőtt is alapelvárás volt, hogy egy telefon (és egyben social és multimédia eszköz) a nem fogadott értesítéseket jelezze anélkül is, hogy fel kelljen oldani. Az értesítő LED-et többekkel együtt én is jobban preferálom, sokkal jobban látszódik, mint az AOD...de ebből még azt is kisprórolták...(a szoftveresen megeggyező A50-ben benne van).
Ez az alapvető hiányosság sokak számára dealbreaker... Megint ott tartunk, h ha jobb paramétereket és funkciókat szeretnénk, akkor a nagyobb testvért (= tepsi) "kell" megvenni az A50 személyében.
Hát nem fogom. ;]

[ Szerkesztve ]

(#49) ujvendeg válasza Crafter32 (#38) üzenetére


ujvendeg
tag

Nem az állítólagosan idejétmúlt XZ2 Compact (idejétmúlt, mert nem hasonlít a Samsungra?), hanem az XZ1 Compact is jóval magasabb műszaki minőség, és az valóban kompakt, a 140mm feletti hosszúságú telefont kompaktnak nevezni erős túlzás.
XZ1 Compact: 129mmx65mmX8,3mm
AnTuTu: 205 514, SnapD. 835, processzorsebesség 2,45 GHZ, operatív memória 4G (forrás: Kimovil.com) - ez a kompakt telefon, igaz, lassan két és fél évvel idősebb lesz, mint A40, aminél a hároméves S7 is többet tud. S aminek kapcsán a Samsung-hívek nekem rontottak, amikor ezeken az oldalakon arról folyt az eszmecsere, hogy melyik gyártó innovatívabb.
Egy-két - nem egetrengetően lényeges dolgot leszámítva - a két és fél éves Huawei P9 Lite mini tudja ugyanazt, mint az A40, és rendelkezik értesítési leddel, dupla kopp-pal, sőt multifunkciós ujjlenyomat-olvasóval is, s időzítője képes óra-perc pontossággal ki- vagy bekapcsolni a telefont: nem a kijelzőt, hanem a teljes készüléket, s egy 3020 mAh-s akku a szíve, s minden bizonnyal sokak szemében a szegények elavult telefonja. Üdvözlettel: egy szerény hozzáértő.

(#50) <Adamsky> válasza ProEvoFan (#39) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Aki A40-ben gondolkozik, az jobbára a méret miatt teszi. Innen nézve az R7-ed tepsi (ahogy lassan az összes többi Xiaomi telefon is)

(#42) tom120514
"... első notchos telóm, pont fel sem tűnik."
Elhiszem, de nekem tuti szúrná a szemem. Én abban bízok, hogy mire a P10 "eof" lesz, addigra (újra) feltalálják a normál kijelzőt vagy esetég a motoros megoldások lesznek elterjedtebbek.

(#49) ujvendeg
"... Huawei P9 Lite mini tudja ugyanazt, mint az A40 ... "
A P9 Lite-ban nincs NFC. Vagy rosszul tudom?

" ... időzítője képes óra-perc pontossággal ki- vagy bekapcsolni a telefont ... "
Ennek sose láttam az értelmét (de érdekelne, hogy Te mire használtad). Ha ugyanis nagyon spórolni akarok, akkor ott a repülő üzemmód. Egy jó rendszeren gyk. 0 fogyasztás jön így ki éjszaka.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.