Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A40 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) rothfb válasza HKorn (#700) üzenetére


rothfb
veterán

Ma is tanultam valamit...
Ez komoly? A többi kártyafüggő? Akkor is, ha listaáron veszem tőlük?

De amúgy meg függetlenítik ingyen nem?
Telenoros sem leszek, az biztos.

Telekomnál:
"Használhatom a Telekomnál vásárolt készüléket másik szolgáltató SIM-kártyájával?
A Telekom a mobilkészülékeket kártyafüggetlen módon értékesíti."
Minden készüléket. Ami meg még akkor lett vásárolva, amikor még függő volt, ingyen függetlenítik.

[ Szerkesztve ]

(#702) giroud199


giroud199
aktív tag

Xiaomi mi band et használ valaki?? Nem akarja az ertesiteseket jelezni, eddig minden androidos készülékkel működött és a mellette lévő xiaomi s2 és Huawei p30al is tökéletesen üzemel..

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#703) Alsec válasza giroud199 (#702) üzenetére


Alsec
tag

engedélyezd hogy a háttérben is fusson a program és adj neki hozzáférést az értesítésekhez

/nekem mi band 2-vel működik/

ha továbbra se javulna a helyzeted, ajánlom a Mi Bandage alkalmazást, ezzel még a mi band 2-re is ki lehet írattatni a szövegeket, és egyéni ikonokat lehet alkalmazásokhoz egyenként rendelni.

[ Szerkesztve ]

(#704) giroud199 válasza Alsec (#703) üzenetére


giroud199
aktív tag

Hozzáférést kapom, de a háttérben való futás nem találom :(

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#705) Alsec válasza giroud199 (#704) üzenetére


Alsec
tag

1. hosszu erintes mi fit appon
2. alkalmazas info
3. akkumlator
4. hattertevekenyseg engedelyezese

(#706) giroud199 válasza Alsec (#705) üzenetére


giroud199
aktív tag

Köszi, pedig be van kapcsolva..
Közben meglett alkalmazás ertesiteseket külön engedélyezni kellett az appon belül is ;)

[ Szerkesztve ]

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#707) Alsec válasza giroud199 (#706) üzenetére


Alsec
tag

ja,akkor jó :D

(#708) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Sziasztok. A hagyományos gesztus vezérléses navigációs sávot be lehet állítani, vagy csak ez a 3 vonalas megoldás létezik? Nem rossz ez, csak azt szoktam meg. Köszi.

(#709) Alsec válasza joefasalasso (#708) üzenetére


Alsec
tag

csak 3 vonal vagy annak elrejtése is.

esetleg one hand operation appal tudsz meg trukkozni

(#710) joefasalasso válasza Alsec (#709) üzenetére


joefasalasso
aktív tag

Köszi.

(#711) sinci01


sinci01
aktív tag

Nem Samsungos kérdés, de hátha itt több a "guru". Huawei Y6 értesítések esetén az alkalmazások mellett csak egy pont jelenik meg, nem pedig száma. Hogyan tudom ezt beállítani, hogy számmal jelezze az alkalmazás ikonon az elmulasztott eseményt? Köszi!

(#712) Alastair' válasza sinci01 (#711) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Beállítások-értesítések- alkalmazás ikon jelvények - megjelenítés számmal.

Alister from Hell

(#713) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Nagyon vékony tokot keresek a40-hez. Nillkin frosted? Mit javasoltok? Köszi

(#714) nyisziati válasza joefasalasso (#713) üzenetére


nyisziati
veterán

Itt nézd meg.
vagy eMag

[ Szerkesztve ]

(#715) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Kedd óta használom a mobilt, eddig nagyon jó.
Az átállás picit nehéz volt, mert meg kellett szokni ezt az új fajta UI-t, képernyő arányt, stb. de miután ez megvan, gond nélkül használható is a mobil. Gesztus vezérlést használom, egész jó.
Kijelző... OLED, ez mindent elmond. A színek baromi jók, de tényleg. AoD hiánya miatt kár egy kicsit.
Hardver. Nem teszteltem még, ritkán játszom, mérésekre meg nem nagyon adok. De teljesen jó átlag felhasználás alatt.
Kamera: az előző mobilomhoz képest durván jó. Szép képeket csinál, van témafelismerő, elég sok szoftveres cucc. A széleslátó kamera néha jó lehet, de az 5 megapixeles minőségével nem kell tőle csodákat várni.
Akku: A gyorstöltéssel ~ 1 óra alatt feltöltött 44%-ról 100%-ra. Viszont még nincs rendesen bejárata. Majd meglátom.
Külön piros pont jár az 5GHz wifiért, és a 4G+ képességért.
Szóval összességében király telefon, ajánlani tudom. :D

Tokból egyébként egy mágneses Flip-es tokot vettem, GSMButikból, 1490 ft-ért. Teljesen jó, fóliát is rendelek majd később.

[ Szerkesztve ]

(#716) sinci01 válasza Alastair' (#712) üzenetére


sinci01
aktív tag

Köszönöm. Sikerült.

(#717) Csocsesz75 válasza joefasalasso (#713) üzenetére


Csocsesz75
őstag

A50-hez azt használok, szerintem nagyon jó. Viszont kivenni belőle a telefont kész rémálom, szoros mint állat. Ennek ellenére már A70-hez is ezt rendeltem.

(#718) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Van valami AoD helyettesítő app? Vagy valami notch körüli értesítő led app, mint az S10 szériánál?

(#719) rothfb válasza kalanchoe (#718) üzenetére


rothfb
veterán

Nincs. Ha találsz is AOD alkalmazást hozzá, az borzasztóan meríteni fogja az akkumulátort. Tehát nem ajánlatos. Led pedig nincs rajta. Viszont vannak appok (Missed call reminder), amik jeleznek, ha van sms, telefonhívás, be lehet állítani, hogy hanggal, rezgéssel bizonyos időközönként jelezzenek. A telefonban is van gyárilag valami kezdetleges, amit legkevesebb 3 percre lehet állítani, de én mást telepítettem.
Amúgy nekem van még egy okosórám, egy Xiaomi, ami minden hívást, sms-t, app értesítést (amit beállítok) jelez. Nem maradok le semmiről.

(#720) manokaki válasza kalanchoe (#718) üzenetére


manokaki
őstag

Van Aoedge az tökéletesen memt az A40-n, nem egyszerü beállitani de jó , mondjuk ez is fogyaszt azért..

(#721) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Mindegy, kezdem megszokni a LED hiányát. :D Ha elmulaszthatatlan értesítésem lenne, összekapcsolom a Mi Bandemmel.

(#722) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Samsung Billentyűzet tud swype-ot? Ja, meg akkuidő nálatok milyen?

(#723) gyuri2008 válasza mrnobody (#83) üzenetére


gyuri2008
veterán

Ha dual sim-es a telefon, nem lehet függő, akkor mi értelme lenne a dual-nak?
Bocsi a duplázásért..

[ Szerkesztve ]

(#724) gyuri2008


gyuri2008
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#725) DJGABI válasza gyuri2008 (#723) üzenetére


DJGABI
addikt

1 céges, 1 magán? és pont mindkettő telenoros... sokáig így volt, sőt fentebb írták, samuk meg huaweiek függetlenek csak általában náluk..

én is meglepődtem a dolgon [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#726) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Nálatok milyen akkuidőket produkál a mobil?

(#727) rothfb válasza kalanchoe (#726) üzenetére


rothfb
veterán

Szerintem meglepően jó az üzemidő. Két napot simán kibír, pedig az okosórám miatt, a bluetooth pl állandóan be van kapcsolva. Mobilnetezni is szoktam 4G-n is, munkahelyemen, itthon is van Wifi is, szóval azért használatban van. Talán 3 napot is bírna, csak 40%-al már nem megyek el sehová.
Mellékesen hozzáteszem, hogy én kikapcsoltam mindenféle szinkronizálást és pl nem használok Facebookot, le is tiltottam, meg még pár olyan appot, ami nekem nem kell.

(#728) kalanchoe válasza rothfb (#727) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Nekem meg egy napot is nehezen bír ki. :( Pedig FB használaton kívül van, fekete a háttér, szinkronizálás kikapcsolva van. Éjjel is 10%-ot merült, pedig WiFi, 4G-t kikapcsoltam. Azért még megnézem, mert gondolom többre képes. Bár mióta 0-ra merítettem és 100-ra töltöttem jobb.
Az normális, hogy néha magától bezárja a böngészőt? :F

(#729) rothfb válasza kalanchoe (#728) üzenetére


rothfb
veterán

Ha sokminden van megnyitva a háttérben, akkor bezárhatja.
A 10% merülés nem normális dolog. Én ha kikapcsolok mindent, bluetooth, wifi, mobilnet stb, 1%-ot sem merül. Persze 2 vagy 3G-re kell kapcsolni. 4G-s hálózat picit meríti. Valamilyen progi lehet a háttérben. Be kell menni az akkumulátor részhez és megnézni mi fogyaszt sokat.

(#730) kalanchoe válasza rothfb (#729) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Akkor valószínűleg azért zárta be.
A háttérben való mobilnet- és akku használatot is letiltottam azoknál az appoknál, amiket nem használok, de fogyaszthatnak.
Talán az meríti annyira, hogy 4G-n vagyok, de 1-2 csík a térerőm, mivel a torony kicsit messze van. (-115 dBm) Ha átteszem 2G-re, az segíthet?

(#731) aprokaroka87 válasza kalanchoe (#730) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Elvileg a gyengébb térerő negativ hatással lehet az akkumlátor üzemidőre, ha 2g-n jobb és nem fontos a gyors mobilnet, akkor hagyhatod is úgy.

(#732) rothfb válasza kalanchoe (#730) üzenetére


rothfb
veterán

Segíthet. De a 10% így is sok... Ha az akksinál a "Cella készenlétben" mellett sok %-ot látsz, akkor talán az meríti ennyire. De én valami appra gyanakszom. Ki kell jelölni, hogy a fogyasztásnál a rendszerappokat is mutassa. Hogy minden látszódjon.

(#733) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Megnéztem, 4G-s torony ~1km-re, 2G-s torony 60 km-re van tőlem. Utóbbit mondjuk nem értem, mert van közelebb is... :F
Szerintem éjszakára repülő üzemmódba teszem, hogy ne merüljön annyit. Éppenséggel nem mutatja, mi meríti, de holnap megnézem.
Messenger appot meg a Litera cseréltem, FB-t letiltottam, helyette marad a Lite. Szerencse, hogy nem használom sokat ezeket.
Az akksit egyébként azért nem szeretném terhelni, mert 2 évre tervezek ezzel.

Kijelző beégés ellen van valami tippetek?

[ Szerkesztve ]

(#734) zolikaDB válasza rothfb (#719) üzenetére


zolikaDB
veterán

Srácok, mi ez az AOD mánia?
Nekem S7 van, tudja, meg LED is van rajta, de nem használom egyiket sem, mégis megjönnek az értesítések :DDD A LED úgyis csak pár színt tud, ebből a piros a merülés, a zöld meg feltöltött állapot + nem tudom még mi.
Amikor előveszem a telefont, akkor úgyis feloldom, vagy minimum benyomom a bekapcsoló gombot, és már látom is kilistázva az értesítéseket. Ezt tudja az A40 is, nemde?

(#735) kalanchoe válasza zolikaDB (#734) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Nem, nincs benne LED.
Mikor váltottam, fura volt, hogy töltéskor, értesítéskor nem világít. :DDe most már annyira megszoktam a mobilt, hogy semmiért se mennék vissza az előző Huaweimre.

(#736) lorcsi válasza zolikaDB (#734) üzenetére


lorcsi
veterán

+1
ráadásul be lehet állítani, hogy a fotós led villanjon, ha üzenet érkezik

(#737) Alsec válasza zolikaDB (#734) üzenetére


Alsec
tag

amúgy s7-nél főzött rommal, pl: lineage 16.0-val, már az rgb ledből a rendszer kikever bármilyen színt, így hozzá tudod rendelni a hupililát a facebookhoz, vagy a fehéret a youtubhoz, alacsony töltéshez narancssárgát stb.

[ Szerkesztve ]

(#738) rothfb válasza zolikaDB (#734) üzenetére


rothfb
veterán

Nem tudom, miért nekem írtad az AOD mániát, én is csak válaszoltam, hogy áruházban találni rá megoldást, de nem javaslom, mert megeszi az akkumulátort.
Én meg vagyok nélküle, amoleden meg szerintem amúgy sem lenne egészséges egy állandó valami a képernyőn.
A led jó lenne, az előző telefonomon volt, de azért annélkül is megvagyok. Duplakoppintásos ébresztés és már látom is, hogy volt e valami, még gombot sem kell nyomni. Meg nekem van még egy emlékeztető program is fent, mi rezegteti a telefont időnként, ha van értesítés. Sőt gyárilag is van a 9-es androidban értesítés emlékeztető, csak kevés beállíthatósága van, ezért használok külön programot.

(#739) rothfb válasza kalanchoe (#733) üzenetére


rothfb
veterán

Kijelzőbeégés: Ne hagyd órákat bekapcsolva a képernyőt úgy, hogy ugyanaz a kép van rajta. Ennyi. Ha ez teljesül, semmi baja nem lesz.

(#740) nyisziati válasza rothfb (#739) üzenetére


nyisziati
veterán

Nem csak ezt nem szabad hagyni, hanem a túlmelegedést se. Nyáron, szélvédő mögött iszonyat meleg tud lenni, és akkor fokozottabb a beégés veszélye, akár 1 órán belül is beéghet egy állapotsáv.

(#741) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Nem szoktam bekapcsolva hagyni ugyanazt órákon át, viszont a navigációs- és állapotsáv beégésétől tartok. Igaz, a navit gesztusosra cseréltem már. Eddig 2 oledes, S advanceom volt, de azok be is égtek sajnos.
Navigációt mellőzöm, arra van másik IPS-es mobil.

SoT:

Szerintetek ez milyen?

[ Szerkesztve ]

(#742) zolikaDB válasza rothfb (#738) üzenetére


zolikaDB
veterán

Elnezest, igaz.
Sot, annyit teszek hozza, h szeretem a Samsung OS-ét, de en is Nova Launchert hasznalok ennek ellenere, es az is tudja a dupla koppos ebresztest, akcioban 200 forint alatt van az ára.

(#743) Alastair' válasza Alsec (#737) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Évek óta erre vágyom.

Alister from Hell

(#744) coli7369


coli7369
újonc

üdv.akinek van már a40 . próbálta már open camera stb,hogy lehet 4k videót rögzíteni?

(#745) coli7369


coli7369
újonc

open camera -val nem lehet 4k videót rögzíteni?

(#746) stanley00


stanley00
tag

Arra lennék kíváncsi, hogy akár lakossági akár üzleti (flottás) előfizetésnél ez a telefon a dual SIM miatt a Telenornál valóban független? Írták már valahol korábban páran de azért én biztosra szeretnék menni, hátha valakinek itt van így ilyen teleonja.
Köszi!

(#747) rothfb válasza zolikaDB (#742) üzenetére


rothfb
veterán

Már One UI van, nem Touchwiz. Erre nem kell semmilyen memóriazabáló launcher. Nem mintha a Touchwiz rossz lett volna, de a mostani így a Pie-on tökéletes.

(#748) rothfb válasza coli7369 (#744) üzenetére


rothfb
veterán

Egyáltalán nem lehet 4k videót rögzíteni.

(#749) rothfb válasza stanley00 (#746) üzenetére


rothfb
veterán

Biztos, hogy független!
Nekem ugyan nincs és nem is lesz Telenoros telefonom, de biztos lehetsz benne, hogy a dual sim-es telefonok függetlenek.

[ Szerkesztve ]

(#750) kalanchoe válasza stanley00 (#746) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Nekem a Huaweim volt Telenoros, Dual SIM-es, és független volt. De biztonság kedvéért én a Telenor topikban megkérdeznèm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.