Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) vazsofi válasza snecizero (#645) üzenetére


vazsofi
újonc

Köszönöm a visszajelzést és a tippeket :)

(#652) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Édesanyámnak keresnék egy Samsung J5 2017 utódot. Nincsenek nagy igényei de szokott fényképezni ha úgy adódik. 3.5jack látom van rajta ami jó mert szokott rádiót használni. Amit nem tudok a felhasználói visszajelzések milyenek? Szoftver anomáliák vannak?

(#653) Narxis válasza Csabi1984 (#652) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ha szeret fényképezni akkor talán jobb választás az AMOLED kijelzős redmi note 10 pro(?).

Thanos was right.

(#654) Csabi1984 válasza Narxis (#653) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia :) Inkább úgy fogalmazok szokott fényképet csinálni. Néztem én is a Note 10 Pro-t de arukeresőn olvastam pár negatív véleményt.

(#655) Tompika777 válasza Csabi1984 (#654) üzenetére


Tompika777
senior tag

Ha itt visszaolvasol, akkor itt is fogsz negatív dolgokat is olvasni (pl. Ghost touch)

(#656) oba válasza Csabi1984 (#652) üzenetére


oba
addikt

A kijelző fényereje kint nem mindig elég, inkább nézz valami amoledes telefont. Az értesítések is szeretnek rosszalkodni hála a csodálatos MIUI csodálatos akkukímélésének. Anyukádnak szerintem ez nagy is lenne, nem egy apró készülék. Ha mégis ezt veszed akkor kizárólag itthoni hivatalos forrásból vedd, fizesd ki a "felárat", mert ha előjön a ghost touch mint sok embernél akkor kelleni fog a normális garancia.

(#657) Csabi1984 válasza oba (#656) üzenetére


Csabi1984
addikt

Akkor lehet inkább érdemesebb maradni a Samsung vonalon? Nekem A71-van és teljesen elégedett vagyok vele bár ilyenkor jönnek azzal,.hogy annyiért már Xiomit lehet venni jobb hardverrel :) Fene a jobb hardvert ha szoftver alkalmas arra, hogy anomáliàt okozzon.

(#658) junior11 válasza Csabi1984 (#657) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem a software mindenképpen stabilabban, megbízhatóbb a Samsungon.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#659) oba válasza Csabi1984 (#657) üzenetére


oba
addikt

Samsung, Oneplus, Pixel, iPhone... én ezek közül nézelődnék.

(#660) Csabi1984 válasza oba (#659) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi :R

(#661) szkaroly válasza oba (#659) üzenetére


szkaroly
senior tag

85-ért én a felsorolt gyártók közül egyiktől se vennék telefont. 120-140 az már persze más.

[ Szerkesztve ]

Poco X3 Pro

(#662) Csabi1984 válasza szkaroly (#661) üzenetére


Csabi1984
addikt

Én 120.000 Ft-ig vennék :)

(#663) szkaroly válasza Csabi1984 (#662) üzenetére


szkaroly
senior tag

Akkor Pixel, Oneplus és iPhone ki is esik. Hacsak nem szolgáltatónál veszel. Ez [link] a Samsung még okés, bár 5g ezen sincs. Van tesztje a mobilarénán. 30 rugóval drágább mint az X3 pro.

Poco X3 Pro

(#664) oba válasza szkaroly (#663) üzenetére


oba
addikt

Oneplus miért esik ki? Ott van pl a Nord CE, belefér a keretbe és a célnak tökéletes amire keresi.

(#665) szkaroly válasza oba (#664) üzenetére


szkaroly
senior tag

Igaz, még pont befér.

Poco X3 Pro

(#666) eldrah


eldrah
aktív tag

Szép napot! Na lassan egy hónapos nyuzas után eljutottam odaig merjek véleményt irni es legyen is miről, ráadásul most lett időm a kért képek mappába rakasahoz is😁
Anyudnak a telefont meg lehet gondolni szerintem. Ennyiért, ha mar okostelefont akarsz nem rossz, de tenyleg erdemes normalis helyen megvenni, a xiaominal, Lurdyban vettem a sajatom, annyiert mint amennyibe nevenincs helyeken is vehettem volna..Az hogy nagy, még elonyos is lehet..nagyobb kép,jobban látja. Fotózni, telefonon visszanezve (nagyitas nélkül :D ) szép képeket csinál, kinyomtatni még nem probaltam ennél. Kabelt radugva en a kocsiban szoktam auxon keresztul hallgatni zenét, szépen szól. Radiozni jo lesz neki, vagy bar sokan mondjak nincs benne basszus(de könyörgöm ez egy telefon ;) ) siman lehet hallgatni kihangositva is. Nem vagyok hive, de kiprobaltam, szerintem elfogadható, es jokat derülok még mai napig a sztereo hangzason, nem vagyok hozzaszokva telefonnál hol innen szolt, hol onnan,meg vandorol a hang :)

Na de.. Összegzés...amire nekem kellett, hasznalom..
Telefon funkcio(ha mar van benne ilyen is ügye,mert ezeket alig tesztelik,van vélemény :D ) :
- hangos..Nagyon! Remélem igy is marad, mert nekem ez tök jó, olyan helyen dolgozom, na meg hallkabbra venni lehet, adni ra ha nincs mibol nehezebben)
-tisztan hallanak es en is masokat, a térerő egész jó ahol eddig nem volt erdot járva, most sokszor van még netem is, öröm es boldogsag:)
- GPS: nos, megfelelően beállítva, sokkal jobb mint az előző, de ezen is meglepodtem kicsit, csinalt vicces menetrogziteseket(kikapcsolt kijelzonel nem rogzitett,majd bekapcsolva huzott egy egyenes vonalat a két pont kozt, lasd mellekelt ábrák a mappaban majd),de kb 2000 km vezetés, navi, túra miegymas alkalmaval azt mondom, egesz pontos, gyors, sokkal jobb mint az előző telóm (igaz..nem is annyiba kerult😁)
Kamera:- Haaat...sok videót megnéztem, egész jo, a gyarival is, de azert valljuk be nem ez az erőssége a telefonnak. Mint irtam, így visszanézni jó, kitettem 167 centis 4k tévére...ott már csalódás.Tudom..Tudom..ne tegyem ki oda😁
Akku: eleinte megijedtem, nagyon melegedett az elso par toltesnel a teló, es ossze vissza merült, hol jol birta, hol nem, de mostanra beallt talán... talán..mert még mindig változó valamennyire.. ez ugye sok dologtol függ. mobile legend nagyon szivja, de nem melegszik a telo nekem közben.
Egy napot siman bir, kevesebb jatekkal(1-2 óra, de annyi meg nem nagyon van rá ugyse nekem) amugy szerintem ketto napot is kihuzna.
Kijelző:- nos..a 120ra allitast en elfelejtettem. Alapon hasznalom, tok jo igy is..egyszer atraktam, ugy beszaggatot tole a kép, inkabb hagytam..lehet kellett volna még nyuzni ugy, de jo ez igy is. Fenyben egesz turhetoen látni, nem amoled es nem e-ink kijelzo(istenem de hianyzik az a yotaphonombol😁), de tokeletesen hasznalhato szerintem.
Camshieldes tokkal hasznalom ami jo is, meg nem is..mire letudom pattintani a védőt neha, hulyet kapok, de legalabb nem csúszik le magatol😏😁
Szoftver:- Haaat..vannak hulyesegei..messenger ha irok, majd valami van kozben es visszalepek, folyton eltunteti a billentyűzetet, de ki es belépés megoldja, a gyari ROM van rajta, frissites a legelejen erkezett csak ra, meg par alap szoftver frissitese,de nem hiszem hogy attol hetente kidobnak egy frissitest az tamogatottsagot jelent, mert talalkoztam olyannal, frissites jott, de csak tettek bele par plussz témát 🤦‍♂️ Hat köszi..inkabb ne..kevesebb néha több. Ha valami mukodik nem feltetlenul kell hozzanyulni, lasd kozossegi appok pl. Egyre gagyibbak szerintem, igaz en szeretem a puritan, jol mukodo dolgokat, nem preferalom a csilli-vili kinezetet, ha a hasznalat rovasara megy.
Es itt a memoraihasznalatra visszaterve. Siman beallithato mit lojjon ki a telo es mit ne ha ugy van. Nem egyszerű megtalálni, de megoldható.
Mindent összevetve, nem erzem rossz telonak, nekem még (remeljuk nem is fog) nem jott ki semmi hiba, nyuzom keményen pedig. Gyors, jo "kis"( szerintem a merete abszolut nem gáz, az umidigim amit valtott kisebb kijelzovel is ekkora volt majd csak 😁)telefon, bár nem érzek eszméletlen nagy kulonbseget napi használatban ár-ertek arányt nézve az eddigi telefonjaimhoz nezve napi használatban. Igaz ez valoszinuleg az en maradisagom, vagy spursagom, de fajt kiadni ennyi penzt telefonra az eddigi 40 ezres határ mellett😁
Na azt hiszem ennyi.. kicait hosszu lett, de jojjenek a képek, kulonosebb valogatas nélkül
[link]

(#667) szkaroly válasza eldrah (#666) üzenetére


szkaroly
senior tag

Ennyiért jobb telefont szerintem nem lehet venni. Nyilván vannak hibái (rezonál a hátulja kihangosítva zenehallgatáskor, ghosting tianma panelnél, kamera közepes, nincs 5g, nincs OIS, miui-hoz nem árt egy kis hozzáértés), de a pozitív dolgok messze meghaladják ezeket. Ráadásul megy rajta a Telenor VoLTE, mivel árusítják hivatalosan.

Poco X3 Pro

(#668) snecizero


snecizero
senior tag

Elérkezett az idő hogy lecseréljem a poco x3 pro telefont.
Egy poco x3 GT telefonra esett a választás. A 67W gyorstöltés vonzott inkább. Ezt a telót is szerettem nagyon. Ti mit gondoltok erről a cseréről ?

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#669) eldrah válasza szkaroly (#667) üzenetére


eldrah
aktív tag

Az 5G hianya engem nem izgat pl. Szerintem tul van ez misztifikalva... kiépített halozat sincs rendesen még..amireeg lesz, addigra ugyis lecseréli az ember a telefont szinte. A rezonalas vicces..nem tudtam elképzelni milyen lehet amikor olvastam róla,de ebben a tokban pl. Nem érzem, na meg őszintén, hány ember hallgat kihangositva így zenét?
Ghosting.. remélem nem lesz olyanom:/
OIS.jo dolog, de elég jól mukodik a stabilizalas igy is. Trappoltam a túrán (videokon a mappaban hallani mennyire szuszogok :D ) eleg osszevissza terepen megis turhetoen egyben tartja a regihez képest.
Ami nekem nagyon nem tetszik, de ezt is embere valogatja, ez az oldalra rakott ujjlenyomat olvaso..alig akarja felismerni a mintát es kenyelmetlen helyen van nekem..a hatulra szerelt .egoldas nekem a legjobb volt eddig kenyelem és működés szempontjabol. Bar ez is megszokas kérdése.
A kamera meg...Ez egy telefon.. arra megorokitsek vele par szep helyet, a gyerekek bohockodasait, es nagy neha visszanezzem bőven elég:)

Snecizero: szerintem felesleges csere ha csak emiatt a toltes miatt tenned..Most akkor nem fel ora hanem 20 perc amíg feltölt..De persze kinek mi az érdek:) :)

[ Szerkesztve ]

(#670) tyan válasza vazsofi (#642) üzenetére


tyan
senior tag

Szia!
lnnen 94900 ft, 2 év hivatalos gari, ingyen házhozszállítás. A Xiaomi telók hivatalos forgalmazója.
Ahonnan venni szeretnétek, onnan nem venném.

(#671) Csabi1984 válasza eldrah (#666) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szép képeket csinál :)

(#672) eldrah válasza Csabi1984 (#671) üzenetére


eldrah
aktív tag

Ha nem nagyitasz bele, vagy nem teszed ki nagy tévére, projektorra😁 ha pro módban hozza birizgal az ember sokkal jobb kepeket készít..de más alkalmazással meg meg jobbakat..es vegre ezen mukodik a google camera régi valtozata es a giroszkop is normalisan benne, a panoramahoz(9 képet fűz ossze egybe, korpanorama, na abba bele lehet nagyitani;) )

(#673) HollyBoni válasza eldrah (#666) üzenetére


HollyBoni
veterán

GPS-nél valami akku kímélő beállítás, jogosultság vagy valami hasonló gond lesz nálad. Hétvégén mentem egy 6 órás kört bicóval ahol alig kapcsoltam be párszor a kijelzőt és végig rögzítettem az útvonalat Strava-val, nem volt kihagyás egyszer sem.

[ Szerkesztve ]

(#674) ktommy91 válasza snecizero (#668) üzenetére


ktommy91
addikt

Részemről baromságnak tartom, de mindenkinek mások az igényei... Teljesítményben a SD860 mindenre is elég, 5G és csillió wattos töltés engem nem mozgat és a mediatek procis telefonok közössége messze elmarad a snapdragon-os verziókétól. Egyetlen vonzó feature a wifi6 támogatás, de azzal együtt sem érne nekem egy forintot sem a váltás.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#675) Theory66


Theory66
aktív tag

Sziasztok!

Melyik custom romra érdemes cserélni a MIUI-t jelenleg?

(#676) fudi2002 válasza Theory66 (#675) üzenetére


fudi2002
veterán

Bármelyikre :D
Arrowos, Crdroid, Havoc stb. Mind mind jó. Miuihoz képest meg maga a megváltás kb bármi.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#677) Theory66 válasza fudi2002 (#676) üzenetére


Theory66
aktív tag

Azt hiszem te a Redmi note 4 időkben is segítettél nekem akku időt nyújtani :D
Cr-t használtam sokat, Arrow nekem új névnek tűnik, van valami amiben rosszabb/jobb a Cr-nél?

(#678) fudi2002 válasza Theory66 (#677) üzenetére


fudi2002
veterán

Üdv itt is :)
Igaziból nagyon jó szinte bármelyik. Volt cr, xperience, OSS alapú havoc , most OSS arrow. Nyugodt szívvel ajánlom kb bármelyiket. Kernelben is tudok pár jót. Ha érdekel, keress meg újra :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#679) eurolac


eurolac
senior tag

Sziasztok!

Kollégámnak szeretnék segíteni. Vett napokban egy ilyen telót. Nem mókolt rajta semmit, nem is ért hozzá. Bekapcsolás után belakta. Problémája: az ébresztőjét ha kikapcsolja ill. törli is az ébresztést (üres az ébresztés menüje nincs semmilyen időpont benne) az értesítési sávon fent ott marad az ébresztő óra ikonja és ébreszt is a telefon. Újraindítás után fent megjelenik az ébr. óra ikonja, üres az ébresztő óra menüje - nincs semmilyen ébresztő időpont beállítva benne - és csak ébreszt az utolsó beállítás időpontjában. Én Huawei/Honor vonalon mozgok nem ismerem a Xiaomi lelkivilágát, nincs ötletünk.
Ha lenne valakinek ötlete örömmel vennénk! Ezt leszámítva meg van elégedve a telójával.

Eurolac

(#680) fudi2002 válasza eurolac (#679) üzenetére


fudi2002
veterán

Óra rendszeralkalmazást keressétek ki az alkalmazások menüben, be kell kapcsolni hogy mutassa a rendszer alkalmazásokat, ott adattörlés és újraindítás. Hátha.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#681) eurolac válasza fudi2002 (#680) üzenetére


eurolac
senior tag

Szia, köszönjük, továbbítottam, megpróbálja!

Eurolac

(#682) szoke12


szoke12
őstag

Sziasztok!
Másik topicban kapott ajánlásra rendeltem egy ilyen csodát :D
De kíváncsiságból elkezdtem átolvasni a fórumot és azt látom, hogy vannak hibák, amik itt-ott kijönnek. Ez leginkább a miui kiforratlansága miatt van? Ha megérkezik a teló, inkább cseréljem rajta a rendszert?
Régen volt egy Mi 2-m, és emlékszem, hogy azon is elég hamar cserélnem kellett rendszert, de ez meg garis lenne elvileg. (goboo rendelés)
De ha azt mondjátok, hogy bosszantó tud lenni, akkor nem is laknám be a gyári rendszert, hanem azonnal csere, aztán reméljük nem lesz a garira szükség.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#683) ktommy91 válasza szoke12 (#682) üzenetére


ktommy91
addikt

Nincs hibátlan termék/rendszer de ezen a telefonon (is) jól működik a MIUI. Részemről root és custom kernel ajánlott, de gyári állapotában is elég jó és akkor még MIUI alapú custom ROM-ról nem is beszéltem . Persze vannak, akik hitük szerint xarozzák a MIUI-t de én javaslom hogy ne higgy nekik. Pláne, hogy puncsos acc nélkül 2 hét a BL nyitás, addig marad a gyári rendszer. Egyébként a garancia megmarad nyitott BL-rel is.

Nincs kerítés.

(#684) Spec válasza szoke12 (#682) üzenetére


Spec
őstag

Elnézést, ez lehet kicsit off lesz...
Remélem tisztában vagytok vele, hogy bármilyen mókolás, nem csak hardver, hanem szoftver oldalon is, azonnali gari vesztéssel jár. Egy kirootolás, egy bootloader feloldás, egy rom csere, simán nyomot hagy a telóban, és a szakszervíz egyből levágja, ha volt ilyen, és hiába csinálsz gyári visszaállítást, nem marad titokban a dolog.
Lehet fikázni a MIUI rendszert, biztos van komoly oka is egyeseknek erre, de én kb. 6-7 éve használok xiaomi/poco telefont és még sosem cseréltem rendszert egyik telómon se. Persze, vannak gyerekbetegségei, mint minden másnak is, de semmi olyan nem történik, amit beállításokkal, finomhangolásokkal, optimalizálással ne lehetne orvosolni. Aki ennyire rühelli a MIUI-t, az miért vesz magának xiaomi/poco telefont? Az vegyen magának valami stock androidos csodát, vagy ájfónt arany áron, és nincs probléma. Én ezt a kényszeredett rendszer cserélgetést nem tudom megérteni esküszöm.
Ha valami gondod van a rendszerrel, akkor vagy finomhangolod (ha tudod), vagy ha olyan probléma van vele, ami így nem orvosolható, és nem összeegyeztethető a normál működési paraméterekkel, akkor meg vissza gariban, és majd megoldják.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#685) fudi2002 válasza ktommy91 (#683) üzenetére


fudi2002
veterán

Igazad van, hibátlan. Telenoros kártyám mobilnete csak úgy hajlandó miui alatt működni, hogy csinálok egy új apn-t ahova pontosan ugyanazokat kell beírnom mint a gyárilag belőtt profilban és ezt választom ki. Gyárinál nuku mobilnet :) (igen, visszaállítást is csináltam)
Band b20 sim2-es slotban nem működött, kitudja hogy javították-e. Miután csirkét is áldoztam, úgy is kilövi a háttérben az alkalmazásokat random. Nem volt fantom érzékelésem , de jött a 12.5.3-as verzió no ott volt. Későbbinél szintén nincs. Ezt sztem a gyár küldte, nehogy unatkozzak. Ezeket leszámítva már majdnem használható is...

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#686) Narxis válasza fudi2002 (#685) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szerintem pont azt írta, hogy nincs hibátlan rendszer...

Thanos was right.

(#687) fudi2002 válasza Narxis (#686) üzenetére


fudi2002
veterán

" Persze vannak, akik hitük szerint xarozzák a MIUI-t de én javaslom hogy ne higgy nekik."

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#688) Spec válasza ktommy91 (#683) üzenetére


Spec
őstag

Én úgy tudom, hogy a bootloader nyitása önmagában valóban nem jár gari vesztéssel (bár ezt azt hiszem a xiaomi csak EU-n kívülre erősítette meg hivatalosan is), de csak ha utána valamilyen hivatalos gyári ROM kerül a telefonra.
Ha bármilyen piszkált custom ROM kerül rá, ne adj isten brickeled vele a telefont, akkor az már gari vesztéssel jár, és nem javítják/cserélik gariban. Persze lehet rosszul tudom, én sosem piszkáltam a telóimat ilyen szinten.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#689) Bóti válasza ktommy91 (#683) üzenetére


Bóti
senior tag

Teljesen egyetertek Veled, nem csak ezzel, hanem az elozo hozzaszolasoddal is: #674
Nalam is ezek voltak a szempontok tobbek kozt.
Custom kernelt en nem is pakoltam fel, de a xiaomi.eu ROM-ot hasznalom amiota lejart a 168 ora, es nyithattam a BL-t. :D
#682
MIUI kiforratlansag? Mar anno Motorola Defy-ra is volt custom MIUI, kicsivel tobb, mint 10 evvel ezelott. :D
Vannak aprobb hibak, de ezek mas rendszernel is megvannak. Pl.: Samsungnal folyamatosan random kikapcsolja a zarkepernyon megjeleno ertesiteseket (bar az igaz, hogy a Samsungnal kevesebb ilyen hulyeseget talaltam). Viszont van, amiben jobb is a MIUI, pl akku kezeles.
#688
BL nyithato, annyi a kitetel, hogy ha gariba visszaviszed, akkor a gyari rendszert kell ra visszapakolni.

(#690) szoke12


szoke12
őstag

Köszönöm a visszajelzéseket!
Látom van pro-kontra is, de inkább pro. Így már nem félek annyira tőle.

"Aki ennyire rühelli a MIUI-t, az miért vesz magának xiaomi/poco telefont?"
Egyáltalán nem rühellem, azt használtam a Voda Smart 858, Motorola Defy, Defy+, Atrix 2 és még a Mi 2 telefonomon is (csak nem a gyáriját). Szóval alapvetően szeretem, és elolvasva a tesztet, megnézve a specifikációt, illetve a fórum első pár oldalát döntöttem úgy, hogy veszek egyet. Igazából csak a topic utóbbi lapjait olvasva kezdett bennem felmerülni, hogy a rendszer lehet nincs teljesen kireszelve erre a telóra...

Mindent egybevetve akkor várunk, meglátjuk milyen lesz, nem babrálom.
:R

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#691) Spec válasza szoke12 (#690) üzenetére


Spec
őstag

Szerintem a MIUI rendszerrel sima átlagos felhasználásra alapvetően semmi gond nincs. Persze power userek biztos találnak benne hibát, de ezek szerintem az átlag felhasználók 99%-ának fel se tűnnek.
Nekem ezen a telón a sima gyári 12.5.2.0 stable (RJUEUXM) rendszer van, amit mindjárt vásárlás és üzembe helyezés után frissítettem OTA. Azóta is ez van, és nem is ajánlott fel újabbat azóta se. Kb. 3 hónap használat alatt, pár említésre se méltó hülyeségtől eltekintve nem találkoztam komolyabb buggal (kopp-kopp).
A készülék komolyabb típushibájának említhető ghost touch probléma, ami sok embernél előfordult már, és sokan emiatt ragelnek a fórumokon, szintén nem bizonyított, hogy szoftveres hibára vezethető vissza. Valószínűleg a valamivel silányabb minőségű Tianma gyártmányú kijelző panelek lehetnek a háttérben, de ez se igazolt még, csak találgatás. Egyébként pont a piszkált romok is okozhatják, különösen a nem megfelelő kijelző firmware/driver alkalmazása.
Nem tudni mely sorozatokat érinti pontosan, és a gyakoriságára is csak találgatások vannak, de tekintve, hogy mennyit adnak el belőle, és hány visszajelzés van, valószínű hogy max. 1-2 % lehet érintett. Ha ilyen van, akkor gariztatás és kész.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#692) Narxis válasza fudi2002 (#687) üzenetére


Narxis
nagyúr

Most nem azért de a hibátlan és sz.r között vannak fokozatok, na oda kéne belőni a MIUI-t mindenkinek a felhasználási szokásai alapján. Én més gyártóknál is olvastam és tapasztaltam is szoftveres problémákat. A xiaomi-t az olcsóbb hardver és a moddolhatóság miatt vesszük, evidens, hogy valahol lesz 1-2 kompromisszum.

Thanos was right.

(#693) zsiz válasza Spec (#691) üzenetére


zsiz
őstag

Ghost touch nálam is jelen van sajnos. Mókolva nincs a telefon, úgyhogy nálam biztos nem a rossz fw/driver van a háttérben. Persze Ali-s telefon, gari nincs. Bekapcsoltam, hogy mutassa az érintés helyét és ha látom, hogy hülyéskedik, akkor kijelző kikapcs, bekapcs és elmúlik.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#694) Spec válasza zsiz (#693) üzenetére


Spec
őstag

Mikori a telód, ha megkérdezhetem? A használatba vétel után mennyi idő elteltével jött ki a hiba először? Pontosan milyen verziójú rom van rajta? Köszi!

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#695) Tompika777 válasza Spec (#694) üzenetére


Tompika777
senior tag

Bár a kérdés nem nekem szólt, de azért én is válaszolok rá. Az én telefonom májusi kiadás, Global 12.5.2 rom van rajta, 6/128-as,eredetileg német piacra szánt készülék, én egy hónaposan vettem, hibamentesen.
Nekem a ghost touch hiba kb. augusztus vége-szeptember elején jött elő, addig semmi baja nem volt. Sosem cseréltem rajta romot, bl is zárva van, tehát teljesen gyári, érintettlen.
Van,higy pár napig elő sem jön, aztán van, hogy naponta többször is, ez teljesen hektikus. Garancia nincs, így komolyabban nem is foglalkozom vele, bár eléggé zavaró tud lenni. Ezt a dolgot leszámitva meg vagyok elégedve a telefonnal, de jelzem, hogy ha erről a hibáról előre tudok(mármint hogy az X3 Pro-nál előfordulhat), akkor nem vettem volna meg. Igaz, nekem olcsó volt(55ezer Ft,és ez még mint írtam júniusban).

(#696) fudi2002 válasza Narxis (#692) üzenetére


fudi2002
veterán

Ne haragudj már, az szted apró bug ha egy szoftververzióval fantom érintések vannak és lépked a menüben magától? És az, hogy nem lép b20as 4gre mikor ott figyel a torony és 3gvel netezek?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#697) Spec válasza Tompika777 (#695) üzenetére


Spec
őstag

A napokban olvastam egy javasolt megoldást a ghost touchra, ami állítólag sokaknak bevált, és tényleg megszűnt a probléma:

"Working SOLUTION for poco x3 pro ghost touch issue:
1. Turn off MIUI optimization (in developer settings)
2. Change your refresh rate to 60hz
3. Change your launcher (I am using nova launcher)
4. Restart your phone."

Akiknek ilyen gondja van, próbáljátok ki, hátha beválik. Jelezzetek vissza, ha kipróbáltátok, és van-e változás, vagy nincs.

Amúgy azt is olvastam a POCO community fórumban, hogy akik megkapták már a 12.5.5 updatet, azoknak megszűnt a ghost touch. Többen is írták, hogy azóta nincs, úgyhogy van remény ez ügyben.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#698) Tompika777 válasza Spec (#697) üzenetére


Tompika777
senior tag

Megvárom, hogy a következő Global rommal mi történik, aztán hátha.. Egyéb mokolásba most nem fogok.. Csak jön valamikor az az update Global romra is.

(#699) Spec válasza Tompika777 (#698) üzenetére


Spec
őstag

Hát egy launcher csere nem nagy mókolás végülis, de persze megértem. Én se szeretem a már belakott, berendezgetett telefonomat pisztergálni. Egyébként egyre több helyen olvasom, hogy a launcher miatt van ez leginkább. Persze lehet más oka is, de többnyire a launcher okozza állítólag.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#700) Tompika777 válasza Spec (#699) üzenetére


Tompika777
senior tag

Amúgy akár az is lehet valóban, hogy launcher hiba... De hátha javítják... Amúgy így higy említetted, azért hajlok én is ennek tulajdonítani a dolgot, mert a rom az nem frissült, a Poco launcher viszont azt hiszem kétszer vagy háromszor is amióta megvan a telefon.
Viszont a kérdés akkor is az, hogy miért csak egyes készülékeket érint ez? Mert van akinek a gyanúsított Tianma panel van a telefonjában, és mégsem jelentkezik a ghost touch(mindegy mikori gyártású) , pedig globálisan nem 2-3 ezer telefonról van szó, hiszen egy sláger termék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.