Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) Pityu. válasza Spec (#1599) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Most már mindegy az a fólia anno le lett szedve,ma meg újra ragasztottam az üvegfóliát most már jobb lett

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1602) Headbang válasza Spec (#1599) üzenetére


Headbang
aktív tag

Én is örültem, hogy nem kell pluszban szenvedni a beszerzésével és felrakásával. Plusz az olcsóbb üvegfóliákkal (aliexpress) én eddig nem voltam megelégedve. Előbb utóbb mindegyik felválik a széleknél. Lehet kicsit jobban bírja az ütést, de úgyis a sarkára fog esni a teló az esetek nagy részében ami ellen nem véd.

(#1603) Spec válasza Headbang (#1602) üzenetére


Spec
őstag

Az üvegfóliákkal kapcsolatban nagy tévedés egyébként hogy jól bírják az ütést. Pont ellenkezőleg. A keménységi foka az a karcállóságra vonatkozik, de minél ellenállóbb, annál keményebb, ridegebb, és ezáltal törékenyebb is. Az üvegfóliák a pontszerű ütésekre, nagyon rosszul reagálnak, és vagy szépen végig reped egy vonalon, vagy az egész be pókhálósodik.
Én speciel már jobban szeretem a puha fóliákat, mert az nem reped be. Olcsóbb is jellemzően, mint az üvegfólia. Karcolás ellen az is védi a kijelzőt, és ha maga a fólia meg már túl karcos lesz akkor csere, de a kijelző alatta védve van. Ütés ellen meg inkább a tok védi meg, ezért fontos a megfelelő tok választása, ami a kijelzőt is úgy ahogy megvédi. Ha meg pont "pofára ejted" és ott kap egy nagy ütést, akkor a jó Isten se védi meg sajnos. Akkor csak a kijelző ellenállóságában lehet bízni.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1604) DeFranco válasza Spec (#1603) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem az a lényeg, hogy ütésre ne repedjen az üvegfólia, hanem hogy az repedjen.

kb. mint az autóknál a gyűrődési zóna, akkor jó, ha az üvegfólia veszi fel a becsapódás energiáját és akár reped meg ettől, mert ezzel a kijelzőt tehermentesíti.

inkább cserélek egy 400 forintos üvegfóliát mint kijelzőt.

(#1605) Spec válasza DeFranco (#1604) üzenetére


Spec
őstag

Ez jól hangozna, ha így működne, de sajnos nem. Sajnos saját tapasztalatom, hogy az üvegfólia nem védi meg a kijelzőt a betöréstől, ha közvetlen ütést kap. Nyilván valamennyire tompítja az ütést, de az elenyésző, ahhoz képest, amit el kellene nyelnie. Közvetlen ütésnél, főleg ha pontszerű, akkor törni fog a fólia és a kijelző is. Az üvegfólia a karcolódástól véd jól.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1606) DeFranco válasza Spec (#1605) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ne ilyenre gondolj, ami merőlegesen érkezik, az ellen nyilván nem tud annyira védeni, de egy tipikus sarokkal padlóra eséskor már lehet szerepe.

nálunk feleségem telefonja általában így esik, az üvegfóliát meg is lehet nézni rajta, a kijelző viszont teljesen sérülésmentes.

(#1607) Prowler válasza Pityu. (#1600) üzenetére


Prowler
senior tag

Az alapértelmezett kártyát nem tudod kikapcsolni. Ahogy írja is, a másik SIMet tedd alapértelmezetté az előző oldalon.

Veremivadék Undorkutya

(#1608) Pityu. válasza Prowler (#1607) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem alapból így van beállítva. Szerintem így kéne nem?

Ha a másodikat beállítom elsőnek akkor két első lenne szóval úgy meg értelmetlen nekem az egyik kártya csak adatra kell semmi másra. De a másik kártyánál is ha ki akarnám kapcsolni ugyanazt írja ki mint a mint a másiknál.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1609) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nem rossz ez a telefon csak kicsit furcsa a poco launcher végett.De olyat nem lehet csinálni,hogyha telepítek valamit ne csak a lentről felhúzható zagyva menüben jelenjen meg hanem a főképernyőt balra elhúzva következő oldalon is?Mert én anno milaunchernél úgy szoktam meg a felfelé húzható ki volt kapcsolva de ugye itt olyat nem lehet.Szóval egyenként felhúzgálni a lenti menüből a fentibe a nekem kellő ikonokat elég macerás.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1610) Pityu. válasza Pityu. (#1609) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Kicsit az is fura de biztos megszokható,hogy ha hang szól a hátlap rezgést visz át a kézre.Gondolom a műanyag hátlap jobban berezonál a hangszórók hangjára.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1611) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Hát megszívat ez a szar miui pont mint az RN8 Pro-n nem tudok egyedi csengőhangot beállítani csak a gyárit erőlteti itt a zenelejátszós trükk sem működött,hülye bug.Valaki valami módszert tud?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1612) Pityu. válasza Pityu. (#1611) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na végül sikerült a csengőhang dolgot megoldani itt ennél a telefonnál a téma appon keresztül sikerült beállítani.Már kezdett felmérgelni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1613) Gloob válasza Pityu. (#1611) üzenetére


Gloob
addikt

https://www.google.com/amp/s/helloxiaomi.hu/nem-tudsz-beallitani-egyedi-csengohangot-itt-a-megoldas/%3famp=1
Ennek segítségével menni kell!

Samsung Galaxy A52S

(#1614) DeFranco válasza Pityu. (#1609) üzenetére


DeFranco
nagyúr

de, be lehet állítani valahol, én is utólag találtam meg, de most már kipakolja egyből az új ikonokat a home-ra.

(#1615) Prowler válasza Pityu. (#1608) üzenetére


Prowler
senior tag

Akkor passzolom sajnos, nem tudom. :F

Annyit mondhatok saját tapasztalatból hogy felesleges kikapcsolnod a második kártyát, nálam semmit nem számított üzemidőben.

Veremivadék Undorkutya

(#1616) Pityu. válasza Gloob (#1613) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez működött az RN8 Pro-nál de a poconál nem a poconál a témákban beállítás működött.

#DeFranco

És nem emlékszel,hogy hol?Mert egyenként megkeresni meg kihúzgálni agy lezsibbasztó.Próbáltam amúgy a Milaunchert felrakni fel is ment aztán meg megfagyott,gondoltam abban átrendezem aztán vissza kapcsolom a poco launchert de nem sikerült.

#Prowler

Most úgy sikerült kikapcsolni a netes sim kártyát,hogy elsődlegesre van rakva mind kettő sim kártya és a neteset ki tudtam kapcsolni csak azt hittem egyszerűbb.
így sikerült

Vagyis max az érne velemit ha kivenném a másik sim kártyát?Akkor a kikapcsolás nem is kikapcsolás valójában?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1617) Spec válasza Pityu. (#1612) üzenetére


Spec
őstag

Igen, sajnos simán a beállításokon keresztül bugos az egyedi csengőhang beállítása. A Téma appon belül kell beállítani és akkor jó lesz.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1618) DeFranco válasza Pityu. (#1616) üzenetére


DeFranco
nagyúr

beállítások/kezdőképernyő/kezdőképernyő/telepített alkalmazások automatikus hozzáadása a kezdőképernyőhöz

tada.wav

[ Szerkesztve ]

(#1619) Pityu. válasza DeFranco (#1618) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1620) yanna válasza Prowler (#1607) üzenetére


yanna
őstag

Érdekes, nekem se volte kapcsoló, se a sms menüpont sincs ... :U

(#1621) yanna válasza Pityu. (#1608) üzenetére


yanna
őstag

Nálam ugyan így van, simán működik a ki-be kapcsolgatás.

(#1622) Pityu. válasza yanna (#1621) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nálam ilyen állásban amit linkeltem nem működik csak ilyen állásban a kikapcsolás

Mind a kettőt elsődlegessé kell tenni.Eddig úgy használtam másik telefonon ahogy az előző képen volt vodefone 1 telekom 2 ha mind kettőt egyre teszem az nem kavarhat be,hogy pl véletlenül telekomról is idíthatok hívást?Én mondjuk úgy értelmeztem ezt az 1/2 beállítást,hogy vodafone van az egyes slotban a telekom meg a kettes slotban de lehet nem is azt jelenti.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1623) yanna válasza Pityu. (#1622) üzenetére


yanna
őstag

Nem tudom min múlik, hogy kinél milyen módon működik. Nálam Voda az elsődleges az 1-es slotban, Telenor adat a 2-es slotban, és mint írtam, simán kapcsolgathatom.

(#1624) Pokesz007 válasza Pityu. (#1612) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Én úgy oldottam még az elején,hogy bementem a zene app-ba és ott beállítottam a telóra rámásolt zenét csengőhangnak. Rányomtam a számra és alul megjelent az olló jel és beállítás csengőhangnak funkció.
Két sim kártyám nincs,így nem tudom megnézni,amit te írsz.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#1625) yanna válasza Pokesz007 (#1624) üzenetére


yanna
őstag

Pont most jött redszeralkalmazás frissítés (beállítások) csengőhang alkalmazásának javítására. Bár nekem nem volt vele gondom, mikor belaktam.

(#1626) sgabor


sgabor
csendes tag

Most vettem a telót, nagyon tetszik. Egyetlen bajom vele, hogy telefonbeszélgetéskor nagyon hangos. Pedig a legkisebbre van véve a hangerő. Annyira hangos, hogy ha az irodában vagyok, kénytelen vagyok kimenni valahová ha telefonálok, hogy ne zavarjam a kollégáim. A gyári legfrissebb MIUI van rajta. Lehet ezzel valamit kezdeni a gyári ROM keretein belül, mert rootolásba/más ROM-ra áttérésre nem szívesen fognék bele.

(#1627) yanna válasza Pityu. (#1622) üzenetére


yanna
őstag

Hülyeséget beszéltem, nem jól mondtam. :W Úgy van, ahogy nálad is. :B Először le kell a hálózatról választani.

(#1628) Headbang


Headbang
aktív tag

Google discover feed scroll is szaggat, másnak is 120hzen?

(#1629) Pityu. válasza yanna (#1623) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Látod nekem is pont így volt de csak mind kettőt első helyre állítva sikerült kikapcsolni.De ha azt mondják nem jelent semmit fogyasztásban akkor lehet visszakapcsolom az adat kártyát is.RN8 Pron se volt gond a csengőhang dologgal míg nem frissült a miui aztán jött a bug.De lehet nem minden telefonra ugyan úgy hatott nem tudom.

#Pokesz007

Igen mikor az előző telefonomnál elő jött ez a miui bug,hogy nem lehet csengőhangot beállítani sajátot ott nekem is a zenelejátszón keresztül sikerült beállítanom,itt viszont az nem működött itt a témákon keresztül sikerült.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1630) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na közben kipróbáltam a jelző ledet tényleg kicsit kisebbnek érzékelem mint az előző telefonon de elég éles fénye van csak nem a legjobb helyre van betéve mert nem minden szögből lehet rendesen észlelni,viszont legalább van :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1631) yanna válasza Pityu. (#1629) üzenetére


yanna
őstag

Az előző az telefonomban (RN5-ben) éjszaka repülő módban 1 aktív simmel 2 %-ot merült, 2 aktív simmel a dupláját. Úgyhogy én kikapcsolom, ha nincs rá szükség.

(#1632) Pityu. válasza yanna (#1631) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Egy ideig én is repülőüzem módoztam csak akkor nem tudtak elérni és átálltam az ultraerős akkumulátor kímélő módra bekapcsolt simekkel úgy se nagyon fogyasztott hívni tudtak csak sms nem jött.De akkor te azt mondod amikor nem kell az adat sim ha kilövöm menüben csökkenhet a fogyasztás?Kicsit még szoknom kell a telefont fura nekem,hogy a hátlap átveszi a rezgéseket pl messenger üzenetnél az asztalon fura a rezgés hang bár lehet,hogy a rezgő motor is erős erősebb mint a másik telómban volt meg mikor hallgatok vagy nézek valamit akkor a hangra rezonancia jelenik meg a hátlapon,viszont a sztrereo hangzás az nagyon bejött.Biztos megszokom majd a dolgokat idővel.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1633) fudi2002 válasza Pityu. (#1632) üzenetére


fudi2002
veterán

Számottevően nem fog javulni a helyzet. Ugyanis a modem még a hálózatok közt attól keresgél, pláne ha nincs stabil 4g ahol használod folyamat hálózat után kutat és merít. Erre a megoldás a megoldásom, de ahhoz nyitott loader és root kell.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1634) Pityu. válasza fudi2002 (#1633) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem fogom babrálni a telefont amúgy is még csak bejáratós még az aksi is alakul majd valamennyit.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1635) fudi2002 válasza Pityu. (#1634) üzenetére


fudi2002
veterán

Nem kértelek rá, hogy ezt tedd. Csak válaszoltam a kérdésedre. Igazi sim akku spórolás, ha a kártyákat visszarakod 3g vagy 2gre. Pont.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1636) Pityu. válasza fudi2002 (#1635) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Még egyenlőre nem is tudom a valós teljesítményt aku szinten aztán meglátom :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1637) Pokesz007 válasza yanna (#1625) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Köszi,hogy szòltàl ,nekem is jelezte ,frissìtve.
Nekem kivan kapcsolva erre az értesítés,azért nem nem vettem észre.

Pityu
Lényeg,hogy sikerült.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#1638) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Másnak is van ilyen 6 hónap kijelző garanciás telefonja?Van rajta egy adattörlő beváltó kód az mit takarna?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1639) Viktor0610 válasza Pityu. (#1638) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Adattörlés

Samsung Galaxy A54

(#1640) Szaraz válasza Pityu. (#1611) üzenetére


Szaraz
tag

Szia! A csengőhangot következőképpen tudod beállítani:
Beállítások\Hangok és rezgések\Csengőhang\ itt az "Összes csengőhang"-ra kattints ( a szövegre )\ itt már van online, helyi, meg a rendszerben lévők.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#1641) Pityu. válasza Viktor0610 (#1639) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És ennek mi értelme ez is nemzeti mint a dohány bolt? Factory reset nem elég?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1642) Viktor0610 válasza Pityu. (#1641) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem ismerem a szolgáltatást, csak tudom, hogy a telefonok mellé kell adni ilyen matricát.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1643) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ki melyik gcamot próbálta már?

Én most a 8.1-et raktam fel és végre nincsen élőkép szaggatás meg minden működik rendesen :) RN8 Pron fele működött meg szaggatott az élőkép ezért is akartam én snapdragon processzoros telefont :)
Egyedül a HDR állítást nem tudtam még életre hívni.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1644) yanna válasza Pityu. (#1643) üzenetére


yanna
őstag

BSG 8.1 van nálam is. HDR állítás megy

(#1645) Pityu. válasza yanna (#1644) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Config fájlt tudtál letölteni hozzá vagy nem?
Nekem is be van kapcsolva a hdr de nem mutatja a menüben


Ó rá is jöttem mi van első képen ami be van kapcsolva hdr-es valami azt ki kell kapcsolni :) illetve utána jött be ott egy másik hdr bekapcsolási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1646) yanna


yanna
őstag

Itt a config is: [link]

(#1647) Pityu. válasza yanna (#1646) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Közben sikerült megtalálni
Jól csináltam,hogy leírás szerint ide kell rakni?
/Downloads/MGC_8.1.101_Configs/
Mert másik telefonon még így volt

Meg azt nem értem pl 8.2 nél mi ez a több verzió ott vajon melyiket kéne felrakni?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1648) yanna válasza Pityu. (#1647) üzenetére


yanna
őstag

Sztem oda csak letölti. Nekem GCam/Configs8 mappában van a config file, mnint a képen . Könyvtárakat én hoztam létre de, nem magam találtam ki, valahol olvastam az biztos. Lehet ahonnan a kép való.
A 8.2-nél meg a verziókról halvány lila sejtelmem sincs.

[ Szerkesztve ]

(#1649) Pityu. válasza yanna (#1648) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én azt hoztam létre amit az első oldalon írt,hogy downloads könyvtárban.De gondolom ha be tudom tallózni akkor jó
így is mutatja gondolom akkor ezt be is töltötte

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1650) yanna válasza Pityu. (#1649) üzenetére


yanna
őstag

Nem tudom... nem kellene egy ok gomb is?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.