Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Daelion


Daelion
őstag

Előző nap én is vagy hajnali 2-ig ezt túrtam neten, hogy mit lehet erről tudni.
Találtam egy ilyen oldalt ahol szokták updatelni, hogy ha van valami fejlemény:
https://piunikaweb.com/2021/08/20/poco-x3-nfc-poco-x3-pro-touch-issue-reported-by-many-no-fix-in-sight/

Itt is említik, hogy több Xiaomi telefont is érint/érintett a probléma de most legjobban a X3 pro körül megy a balhé.
Máshol valaki aszonta, hogy valami progival/appal át állította a frissítést 90Hz-re és az segített neki de valakinek meg nem.

Nézegettem alternatívákat ebben az ár sávban de max ilyen Realme 7-8 5G van de az meg eh, nem tudom hogy akarok annyit adni azokért. 'azért gyengébb hardver'
Mivel én azért szoktam játszani telefonon 'FPS-t nem' és ha most előjön ez a érintős gond akkor elég kellemetlen lesz.
Garanciával meg se így se úgy nem lenne kedvem foglalkozni pláne ha visszatérő gond lehet. utána is.

Eléggé elvette a kedvem ez ami azt illeti, lehet nem lenne gond de a szerencsémet ismerve biztos kifogok egy ilyet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#402) oba válasza Spec (#400) üzenetére


oba
addikt

A gyári fólia van rajta, nem vettem le, látszólag nincs alatta semmi. Kéne egy skint szerezni olcsón, gyors szállítással és akkor kipróbálnám tok nélkül. Persze, ki kéne próbálni mert hátha megoldja, de nem szeretném összekarcolni. Ha megjavul, ha nem, novemberben tervezem majd lecserélni, még nem tudom mire. És eladásnál azért számít a külső állapot is. Persze ha nem javul meg akkor a hiba ténye eleve nagyon le fogja vinni az árat, ha egyáltalán el fog úgy kelni.

(#403) fudi2002 válasza oba (#392) üzenetére


fudi2002
veterán

Megprivizlek később. Van olyan kernel ami indiai touch firmet tartalmaz, heavy ghost touch esetére. Így fogalmaz a fejlesztő. Lyb egy béta kernele, nyitott bl és bármi rom kell twrp ugye.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#404) oba válasza fudi2002 (#403) üzenetére


oba
addikt

Már zárva van a bl, gondolom megint várakozási idő kell meg miegymás. Nem sok kedvem van hozzá... :DDD Nincs kedved kipróbálni? :D

(#405) v.attis válasza Spec (#398) üzenetére


v.attis
őstag

Szeptember 4.
Nálam egyébként az volt a fura, hogy brutális gyorsan dolgozott a telefon a szellemérintések alkalmával. 5 másodperc alatt betöltött vagy 10 weblapot, ebben voltak előzmények is, meg az oldalakon található hirdetések, ezeket meg nyitogatta új ablakokban is, majd az új lapon is talált valamit amit tovább nyitott.... Egyszóval úgy pörgött, hogy fel sem fogtam! Amikor én nyitok meg valamit ennél nagyon sokkal lassabb! Néhány másodperc alatt lett vagy 6 új ablakom, mindegyikben egy full betöltött weboldal, egyesekbe bele is nagyított.

(#406) fudi2002 válasza oba (#404) üzenetére


fudi2002
veterán

Nincs ghost touch nálam. 12.0.6 megoldotta. Nem kell várnod, simán nyitható azonnal.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#407) Spec válasza v.attis (#405) üzenetére


Spec
őstag

Aha, hát ha szeptember 4-én lefrissítette a Chrome-ot és az után, kizárólag a Chrome-ban jött elő ez a probléma, akkor lehet az app frissítés a ludas. Persze ez csak tipp, lehet simán véletlen egybeesés is. Próbáld meg esetleg feltenni a Firefoxot, és azt használni böngészésre, hogy ott jelentkezik-e a hiba. Én feltennék a helyedben egy reklám/script blokkolót is, mondjuk egy uBlockot is a böngészőbe, hátha valami script hülyíti meg. Persze ez is csak találgatás, lehet az ég világon semmi köze a dologhoz.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#408) oba válasza fudi2002 (#406) üzenetére


oba
addikt

Érdekes, hogy nálad az a fw megoldotta, nálam meg nem. Kíváncsi lennék hogy mi lenne nálad a helyzet egy 12.5.4 alatt.

(#409) Spec válasza fudi2002 (#406) üzenetére


Spec
őstag

Ez egyébként jó hír, hogy van olyan akinél egy másik ROM verzió megoldotta a problémát. Akkor ez mégiscsak erősen arra utal, hogy itt nem hardveres gond van, és nem arról van szó, hogy a kijelző panel gyártójától függ van-e hiba, vagy nincs, hanem simán szoftveres, mondjuk driver, firmware probléma okozza leginkább, meg az ezzel összeakadó alkalmazások. Csak kíváncsiságból, megtennéd, hogy megnézed neked milyen gyártmány a kijelző panel?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#410) fudi2002 válasza Spec (#409) üzenetére


fudi2002
veterán

A szarabbik. 12.5.3 alatt csinálta nekem is. Amúgy nem a fw a ludas, hanem a vendorban levő touch firm. 12.0.6 vendor+12.5.3al pl nem csinálta.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#411) Spec válasza fudi2002 (#410) üzenetére


Spec
őstag

Sima gyári 12.5.2 MIUI alatt is produkált ghost touchot, vagy úgy nem is próbáltad, hanem egyből ment fel custom rom? Mert a jelenlegi verzió ez, legalábbis nekem gyárilag ez a verzió van, és nem ajánl fel újabb frissítést.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#412) fudi2002 válasza Spec (#411) üzenetére


fudi2002
veterán

Rühellem a miuit, de miui vendoros romokat használok. Gyári 12.0.6 volt míg nyílhatott a loader, ott nem volt gond. Az arra rakott 12
5.3 firmmel sem, csak jobban merült a készülék. Aztán egy kavirc miatt kénytelen voltam teljesbpartíció visszaírást 12.5.3 miui.eu és arra custom, no akkor kezdődött. Aztán eu 12.0.6 és custom vissza, újra jó.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#413) oba válasza Spec (#411) üzenetére


oba
addikt

Nálam is gyári van már, és már a 12.5.4-et is felajánlotta. Nálam mindenféle rom, firmware, kernel alatt csinálta...

(#414) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Telefonálásnál ha már egy hangyányit elveszem a telót a fülemtől, bekapcsol a kijelző. Ilyenkor állandóan megnyomom valahogy a fülemmel a kihangosító gombot, elég idegesítő. Nem lehet állítani a szenzor érzékenységén, vagy valami hasonló?

(#415) bgyg1


bgyg1
aktív tag

Sziasztok! Gcam-hoz kérhetnék egy letöltési linket, olyat amit használtok is és tényleg jó képeket csinál!
Köszönöm!

(#416) oba válasza bgyg1 (#415) üzenetére


oba
addikt

Én ezt használom ezzel a configgal. Nekem bőven megfelel.

[link]

(#417) fehermokus


fehermokus
aktív tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy van-e köztetek aki jártas a telefon szoftvereiben, vagy ismer vkit aki igen?
Olyan problémám van, hogy mikor felraktam a TWRP-t, vmi történhetett a telefonnal, mert eltűntek a telefon azonosítói, így sem telefonálni, sem internetezni nem tudok vele.
A forgalmazóhoz és egy csomó szervizez is fordultam, de vagy nem akartak, vagy nem tudtak segíteni.
Most teljesen megvagyok lőve, nem tudom hová fordulhatnék még?

(#418) Gloob válasza fehermokus (#417) üzenetére


Gloob
addikt

Ha van facebook-od, akkor ott keresd meg Attila Komáromit. Xiaomis csoportokban megtalálható.

Samsung Galaxy A52S

(#419) Sanki


Sanki
Topikgazda

Végre csatlakoztam én is a csapathoz, aqua.hu több, mint 1 hétig nem tudta küldeni a rendelést.
De végre itt van. :DD
Honor 8-ról váltok, ami 2016.10 hó óta volt meg. :K

(#420) oba válasza Spec (#400) üzenetére


oba
addikt

Az előbb vettem le a tokot/fóliát róla, megpucoltam szépen a készüléket. Indul a teszt, kíváncsi vagyok. De meglepődnék ha ez lenne a gondja.

(#421) fehermokus válasza Gloob (#418) üzenetére


fehermokus
aktív tag

Köszönöm, meg fogom keresni. :R

(#422) Spec válasza oba (#420) üzenetére


Spec
őstag

Szuper! Kíváncsian várom az eredményt :)

Egyébként olvastam még pár trükköt a neten, amivel állítólag jelentősen javítható a helyzet.

Egyrészt a képernyő frissítést le kell venni 60 Hz-re.
Másrészt meg van a képernyőmentés funkció, ami alapból egy 3-újjas csúsztatásra van állítva. No, ezt elvileg érdemes kikapcsolni, azt mondják.
Beállítások->További beállítások->Gyorsbillentyűk->Képernyőkép-kép készítés és itt a Nincs-re rakni.

És van akinek az oldotta meg a problémát, hogy nem mentett ujjlenyomat mintát, vagy kitörölte a már mentetteket, bár ez annyira nem jó dolog szerintem biztonsági okokból. Aki amúgy sem használ ujjlenyomatos azonosítást, az ezzel is próbálkozhat.

Egyébként nem értem hogy lehet, hogy nektek 12.5.3 sőt 12.5.4 rendszer frissítést is felajánlotta már, nekem meg 12.5.2 van, és azt írja nem elérhető frissítés. Ez miért van? Nem egyszerre adják ki mindenkinek a frissítéseket?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#423) Prowler válasza Sanki (#419) üzenetére


Prowler
senior tag

Üdv a klubban, használd egészséggel :)

Veremivadék Undorkutya

(#424) Viktor0610 válasza Spec (#422) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Nem egyszerre adják ki mindenkinek a frissítéseket?"

Így van. Akár napok egy-két hét is lehet, míg megkapja mindenki a frissítést.

Samsung Galaxy A54

(#425) v.attis válasza Viktor0610 (#424) üzenetére


v.attis
őstag

Meg az is lehet, hogy nem ugyanarról a romról beszélünk, csak ugye nem említi mindenki a részleteket az összes hsz-ben.

Nekem Xiaomi.eu 12.5.4 van már néhány hete, ugyanakkor ha jól tudom a stock romon még nem tartanak itt.

(#426) oba válasza v.attis (#425) üzenetére


oba
addikt

Én fastboot-os global 12.5.3-at raktam fel múlt héten, de azóta már jött rá 12.5.4 is OTA-n. Gyári rendszer, nem xiaomi.eu

[ Szerkesztve ]

(#427) Spec válasza Viktor0610 (#424) üzenetére


Spec
őstag

Egyébként okozhatja az, hogy én nem kaptam még meg a 12.5.3-at se, hogy nálam a frissítés beállításainál, a "Frissítések korábbi fogadása" nincs bekapcsolva? Nektek ez off, vagy on? :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#428) oba válasza Spec (#427) üzenetére


oba
addikt

nálam off

(#429) oba válasza Spec (#422) üzenetére


oba
addikt

24 órája tünetmentes vagyok, vagyis a készülék. :) De volt már ilyen korábban is, hogy ennyi ideig nem jött elő a ghost touch, szóval még várjuk ki a végét.

(#430) v.attis válasza oba (#429) üzenetére


v.attis
őstag

Képfrissítés és 3 ujjas képernyőkép mentést kikapcsoltad? Vagy most milyen módosítást végeztél? Csak a tok és a fólia eltávolítása?

Nekem van tok, fólia, 3 ujjas mentés, 120 Hz és ma már volt 2 ghost érintésem. Hozzá teszem, hogy valamikor valami (lehet épp a ghost sorozat a múltkor) kikapcsolta a 120 Hz-et, amit ma vettem észre és vissza kapcsoltam.

(#431) oba válasza v.attis (#430) üzenetére


oba
addikt

A screenshot gesture-t már régebben kikapcsoltam, mert azt én is olvastam, hogy okozhatja, de nem segített. Most is ki van kapcsolva, úgy maradt. Tok és fólia került le, teljesen csupasz a készülék most. 120hz-en van a képfrissítés. Beszámolok majd a fejleményekről. Reménykedem.

[ Szerkesztve ]

(#432) v.attis válasza oba (#431) üzenetére


v.attis
őstag

Nálam úgy tűnik, kizárólag a Chrome esetében jön elő és 120Hz-en. Igaz olyan kevés alkalommal történt meg eddig, hogy ebből nem kell statisztikát készíteni, de olyan, mintha hiperérzékennyé válna a kijelző. Legalábbis ma reggel ezt produkálja. Ha csak épp elmegy az ujjam egy reklám fölött, akkor meg is nyitja. Hozzá teszem ez is ritkán történik.

Ilyesmit a kezdetek óta észre vettem, ha a jobb szélen akarok megnyitni egy alkalmazást a kezdőképernyőn, akkor sokszor oldalra söprésnek érzékeli.
Valami olyan próba kellene, hogy az érintési érzékenységet csökkenteni. Nem tudom lehet-e ilyesmit....

(#433) oba válasza v.attis (#432) üzenetére


oba
addikt

240hz az érintés érzékenysége, és tudtommal ezen nem lehet változtatni. Lehet, hogy még root-al sem.

(#434) oba válasza oba (#429) üzenetére


oba
addikt

újabb tünetmentes 24 óra... hmm :Y

(#435) Spec válasza oba (#434) üzenetére


Spec
őstag

Ez bíztató hír. Akkor mégiscsak lehet köze hozzá. Ha nem is kizárólag ez okozza, akkor is hozzájárulhat. Arra tudok gondolni, mivel egyeseknél 2-3 hónap használat után jön elő a ghost touch, és nem azonnal, hogy ez idő alatt a tok és a touch screen széle között begyűlik némi piszok, por, hajszál, stb. és ez okoz érintés hibát a túlérzékeny touch sensor esetében.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#436) fudi2002 válasza Spec (#435) üzenetére


fudi2002
veterán

Szinte kizárt. Ha valami ott van, a ki bekapcsra miért javul, illetve miért x naponta okoz gondot? A hardverhibákon túl itt erős szoftver oldali gubanc van...

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#437) Spec válasza fudi2002 (#436) üzenetére


Spec
őstag

Én ezt értem, és el is fogadom. Valószínűleg sok rétű ez a probléma, és meg merem kockáztatni, hogy ahány hiba annyi féle oka van. No de az mégiscsak furcsa, hogy ha valaki leveszi a tokot, és az üvegfóliát, és alaposan megtisztogatja a telót, akkor onnantól varázsütésre nem jön elő a hiba napok óta.
Csak hogy egy morbid hasonlattal éljek, ez kicsit olyan, mint a rák. Lehet, hogy valaki genetikailag hajlamos egy adott rákféleségre (hardveres hiba), de egész addig nem jön elő nála, amíg nincs valami extra behatás, környezeti hatás (user error), vagy életmódbeli probléma (szoftveres bug/user error), ami megadja hozzá az utolsó löketet. Itt is valami ilyesmi lehet a ludas.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#438) fudi2002 válasza Spec (#437) üzenetére


fudi2002
veterán

2 nap az semmi, térjünk vissza rá 1 hét után.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#439) Spec válasza fudi2002 (#438) üzenetére


Spec
őstag

Igen, de akinél naponta fordult elő korábban, vagy akár naponta többször is, annak a két nap maga az örökkévalóság :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#440) fudi2002 válasza Spec (#439) üzenetére


fudi2002
veterán

Nála is volt, hogy két napig semmi, aztán igen.. Várjuk ki.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#441) v.attis válasza fudi2002 (#440) üzenetére


v.attis
őstag

Én a mutató sebességét vettem le nullára, azóta semmi gond és szerintem a felhasználói élmény is jobb, nincs véletlen érintés, nem olyan hiper érzékeny a kijelzőm.
Maradt a tok, a fólia, a 3 ujjas képernyőkép, csak ezt változtattam.

(#442) fudi2002 válasza v.attis (#441) üzenetére


fudi2002
veterán

Szoftver... Xiaomi alkotott. Ismét. Van pár ember telegramon akiknél ugyanaz mint nálam. 12.0.6 hibátlan, 12.5.2 ghost. Namost arról számoltak be többen, hogy 12.5.4el ismét jó. Nyilván van egy réteg kinek hardverhiba, az annyi. Én attól tartok, kétféle touchpanel, de azoknak is kitudja hány revíziója került bele, amiknek touch firmware nem teljesen kompatibilis. De ez csak megérzés, nem tudom alátámasztani.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#443) v.attis válasza fudi2002 (#442) üzenetére


v.attis
őstag

Éjszakás műszak... :))

(#444) Spec válasza v.attis (#441) üzenetére


Spec
őstag

Ez pontosan melyik beállítás? Hol található?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#445) v.attis válasza Spec (#444) üzenetére


v.attis
őstag

(#446) Spec válasza v.attis (#445) üzenetére


Spec
őstag

Köszi! Ez nekem most alapértelmezetten 50%-on van. Érdemes ezt lejjebb vinni, akár 0-ra? Van érdemi különbség közte?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#447) Prowler válasza v.attis (#445) üzenetére


Prowler
senior tag

Ez tudomásom szerint csak a Bluetoothon keresztül csatlakoztatott egérre vonatkozik, nem a kijelző érzékelési sebességére.

Veremivadék Undorkutya

(#448) v.attis válasza Prowler (#447) üzenetére


v.attis
őstag

Nekem is fura volt, elvégre nincs mutató normál használatnál, de máshol is láttam/olvastam ezt a tippet. Le vittem nullára, majd látjuk mi lesz a vége.

(#449) Spec válasza v.attis (#448) üzenetére


Spec
őstag

Én azt tudtam, hogy a Játékgyorsító beállításai között, a "További beállításokban" van lehetőség játékonként konfigurálni az érintési reakciót, és az érintések érzékenységét, és érintésre nem reagáló területeket lehet még beállítani. De általánosságban az egész telefonra érvényes ilyen beállításról én se tudok.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#450) oba


oba
addikt

Vége a jó világnak, megint előjött a ghosting... szóval a tok/fólia leszedés nem oldja meg a dolgot. Feladtam... :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.