Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) fudi2002 válasza v.attis (#1100) üzenetére


fudi2002
veterán

Nézd, nyilván lehet olyan hogy a konfig bővült az új verzióval és régi hülyétkap olyan adatokkal ami nála még nem kellettek. Ez amolyan vagy-vagy kategória. Próba, aztán ha alkalmazások fagynak-bezáródnak akkor 0-ról újra.

Custom aosp romoknál én volt hogy downgradetem gond nélkül, miuinál majd kiderül mit bír.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1102) gixxergabi


gixxergabi
senior tag

Nálam mintha picit gyorsabb lenne (vagy placebó), ha kilépek egy alkalmazásból akkor az eltünési animáció sokkal szebb, folyamatosabb, viszont ma reggeli indításnál jó sokáig néztem poco feliratot, már azt hittem lefagyott...

(#1103) Gloob válasza v.attis (#1097) üzenetére


Gloob
addikt

Sehogy! Nincs downgrade lehetőség. Visszatenni ugyan visszateszi recovery-ből, de nem fog elindulni a telefon csak recovery-be! Próbáltam már régebben.

Samsung Galaxy A52S

(#1104) Viktor0610 válasza Gloob (#1103) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Xiaomi.eu ROM-okon szerintem is van downgrade lehetőség, de ahogy fudi2002 is írja, lehetnek vele hibák.

A gyári ROM-mal valóban nemigen lehet "visszafelé" frissíteni.

Samsung Galaxy A54

(#1105) tyan válasza headhunter (#1081) üzenetére


tyan
senior tag

Nálam jól megy. Most próbáltam.

(#1106) v.attis válasza Gloob (#1103) üzenetére


v.attis
őstag

Lehet nem is baj, ha csinálok egy clean installt. A 12.5.5 volt eddig a legjobb rom, minden működött rajta és a ghost touch is eltűnt. És már az is frissítésként jött a telefonra! Hosszú távon azon maradok szerintem és így viszont biztosan nem árt ha új telepítésként kerül a készülékre.

(#1107) Gloob válasza Viktor0610 (#1104) üzenetére


Gloob
addikt

Xiaomi.eu romon próbáltam ki. Nincs lehetőség rá. De ki kell próbálni, hátha sikerül. Nekem nem ment. Persze nem csináltam clean installt, csak dirty flash volt. No úgy nem ment. Csak recovery-be indult újra. Vissza kellett tennem a frissebb verziót. 😀

Samsung Galaxy A52S

(#1108) v.attis


v.attis
őstag

És TWRP-ben mit kell törölni, hogy engedje vissza a korábbi verziót? Mert nekem nem engedi. Töröltem amit tudtam, de csak annyit értem el vele, hogy lett egy factory resetem a 12.5.7.-en.

(#1109) v.attis


v.attis
őstag

Mondjuk most meg működik a hívásrögzítés. Lehet csak a gyári visszaállítás kellett neki.

(#1110) Tompika777


Tompika777
senior tag

Na, én is telepítettem a frissítést...
Egyből jött egy olyan "hiba", hogy a Tippmix radar alkalmazásnál ha beszkennelek egy szelvényt, akkor a képernyő alján fekete háttérben dob egy hibaüzenet,hogy az alkalmazás nem kompatibilis az NFC-vel... 😁 Ha kikapcsolom az NFC-t, akkor nyilván ilyen üzenet nincs, de eddig bekapcsolt NFC-vel sem volt ilyen üzenet, ezt a frissítés "hozta". Mondjuk ettől a szkennelés működik, csak baromi zavaró ez a felbukkanó üzenet minden egyes szelvénynél 😂

(#1111) headhunter válasza tyan (#1105) üzenetére


headhunter
addikt

Nálam is megjavult.
Tegnap amikor írtam, nem akart belépni.

(#1112) -FreaK- válasza headhunter (#1111) üzenetére


-FreaK-
veterán

Tudtok ajánlani egy flip tokot a telefonhoz, itthoni beszerzéssel? (vagyis karácsony előtt kellene ide érjen)

(#1113) Tompika777 válasza -FreaK- (#1112) üzenetére


Tompika777
senior tag

Nillkin

(#1114) oba


oba
addikt

Van itt olyan akinek RJUMIXM van 12.5.5-ön, és esetleg ez a verzió oldotta meg neki a ghostingot? Jött ki most rá a 12.5.7 és nem tudom hogy merjem e frissíteni... nem akarom hogy visszatérjen vele a ghost.

(#1115) Viktor0610 válasza oba (#1114) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Lehet sok mindent mondani a Xiaomira a szoftverfrissítések milyensége miatt, de azért olyat nemigen hallottam, hogy egy korábban javított hiba visszatért volna.
De persze, érthető, ha a rossz tapasztalatok miatt nem szívesen frissítenél.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1116) oba válasza Viktor0610 (#1115) üzenetére


oba
addikt

Az a problémám, hogy a 12.5.5-nél nem írták a changelogban, hogy bármit is csinálna a jelenséggel. Vagy nem írták bele mert ezzel elismerték volna, hogy van ilyen (ez a jobbik eset) vagy több tényező szerencsés együttállása miatt véletlenül oldódott meg a dolog. Ha az utóbbi helyzet van akkor bármikor újra vissza is jöhet a gond. Másoknál más verzió oldotta meg a dolgot korábban, valakinél ez sem... Nem nevezném kiszámíthatónak a Xiaomit ilyen téren :)

(#1117) fudi2002 válasza oba (#1116) üzenetére


fudi2002
veterán

Ha műxik hozzá ne nyúlj :N

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1118) Spec válasza oba (#1116) üzenetére


Spec
őstag

Nekem nem volt ghost touch gondom (kopp-kopp) korábban se, de a legutolsó frissítés óta se tapasztalok ilyesmit, szóval nem tudom, hogy mit változtattak rajta.
Ellenben valamit biztos mókoltak a touch kezelésen, mert nekem mintha kevésbé lenne érzékeny a kijelzőm. Korábban elég volt ha éppen hozzáértem, már nyomta is el, sőt olyan is volt hogy csak fölötte volt az ujjam pár mm-re már azt is érzékelte (nem tudom ez lehetséges-e egyáltalán, vagy csak behalucináltam). Meg amit még észrevettem változást az az, hogy be van állítva a dupla koppintásos altatás/ébresztés, és ezt van hogy elsőre nem hajtja végre, csak 2.,3., sőt van hogy csak 4. próbálkozásra. Nem tudom ennek is lehet-e köze ehhez. Szóval szerintem tuti variáltak valamit a touch panel érzékenységén, beállításán, firmwarején, stb.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1119) yanna


yanna
őstag

Sziasztok, innen az ikonokat el lehet tüntetni valahogy? Megköszönném, ha segítene valaki.

(#1120) Spec válasza yanna (#1119) üzenetére


Spec
őstag

Nekem nincs ilyen menüm kirakva. Ez nem valami widget panel? Simán ha hosszan nyomod, nem tudod lehúzni a képernyőről? Vagy üres helyen hosszan nyomva nem tudod szerkeszteni, törölni?

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1121) Viktor0610 válasza yanna (#1119) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Elvileg Beállítások - Kezdőképernyő - A Biztonság javaslatainak megjelenítése.

Fontos, hogy a k. (nem kedveset jelent :((( ) Xiaomi a 12.5 ROM-okból kivette/kivehette ezt az opciót.
Tehát ha előtte kikapcsoltad, az jó, de ha már 12.5-ön vagy, akkor nem biztos, hogy van ilyen opciód!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1122) yanna válasza Spec (#1120) üzenetére


yanna
őstag

Sima, gyári alkalmazás előzmények. Próbáltam már bökni, hosszan nyomni, eredmény nélkül. :N RN5 telefonon ugyan itt nincsenek ezek.

[ Szerkesztve ]

(#1123) yanna válasza Viktor0610 (#1121) üzenetére


yanna
őstag

12.5 van már, kezdőképernyő alatt van ilyen (valahol, most nincs nálam a teló), de ki van kapcsolva.

(#1124) Viktor0610 válasza yanna (#1123) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hm.
Pedig ennek kellene ezt ki-bekapcsolnia.
Majd csekkold, lécci, ha nálad lesz a teló!

Samsung Galaxy A54

(#1125) yanna válasza Viktor0610 (#1124) üzenetére


yanna
őstag

Visszaszereztem 1 percre...
Valószínűleg más a kapcsoló, rosszul emlékeztem.

(#1126) mazda83


mazda83
csendes tag

Hello
Vettem 1 x3 prot, előtte x3 NFC volt. Miért ennyire lassú a letöltési sebesség?

[ Szerkesztve ]

(#1127) mazda83


mazda83
csendes tag

(#1128) Viktor0610 válasza mazda83 (#1126) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem az egyik 2,4 GHz hálózaton van (X3 Pro), a másik 5 GHz-esen (X3 NFC).
Nézd meg, mit mutat a wi-fi hálózatnál:

Samsung Galaxy A54

(#1129) Viktor0610 válasza yanna (#1125) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezek alapján nálad sincs erre kapcsoló.
Akkor -ha jól értem- ez a fantasztikus feature nem kikapcsolható a készülékeden. :(((

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1130) mazda83 válasza Viktor0610 (#1128) üzenetére


mazda83
csendes tag

Köszönöm.

(#1131) mazda83 válasza mazda83 (#1130) üzenetére


mazda83
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#1132) v.attis válasza yanna (#1119) üzenetére


v.attis
őstag

Xiaomi.eu romon:

(#1133) v.attis válasza mazda83 (#1127) üzenetére


v.attis
őstag

Wifi 5GHz-en, szintén X3 Pro:

(#1134) Viktor0610 válasza v.attis (#1132) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi a képet!
Ez a menüpont az, igen.
Apró, de annál bosszantóbb különbség a gyári és a Xiaomi.eu ROM-ok között.

Samsung Galaxy A54

(#1135) v.attis válasza Viktor0610 (#1115) üzenetére


v.attis
őstag

Azt valóban nem tapsztaltam én sem, hogy a frissítés visszalépést jelentett volna, ellenben olyat igen, hogy 12.5.5.-re frissítve ment a 12.5.7. és sokkal több magyar menüpont volt, mint utána amikor twrp-ből nulláztam a 12.5.7.-et. Persze ez xiaomi.eu romon van, nem gyári romról beszélek.

Egyébként valaki viszonylag részletesen le tudná írni, hogy miként tudom vissza rakni a 12.5.5.-öt? Mindenhol olyan leírásokat és videókat találok, hogy "downgrade, with closed bootloader", meg "downgrade stock miui"... de nekem nyitva van a bootloader, valamint nem is stock rom van rajta...
Legutóbbi próbámra a twrp legyalulta a 12.5.7.-et és annyi. Nem települt fel az előző rom. Sőt, valójában a gyalulás is fura volt, mert nem jött elő a kezdő beállítások oldal, tehát nem kérte e régiót, a nyelvet, nem kellett különböző dolgokat elfogadni...., hanem simán bejött a kezdőképernyő magyar nyelven, stock kinézettel. Elfelejtett minden fiókot, legyalult minden alkalmazást, de pl a sötét módot, meg a kezdőképernyő hátteret megtartotta.
Lehet azért megpróbálok még egy gyári visszaállítást az ünnepek alatt, idő lesz rá....

(#1136) yanna


yanna
őstag

Köszönöm a válaszokat! :R Megszokom, vagy nem nézek oda. :((

(#1137) Spec


Spec
őstag

Tudom, hogy ez nem feltétlenül ide tartozó kérdés, de mivel ezen a telón jelentkezik, ezért kicsit mégis. Fent van a telón az ESET Mobile Security (ezen most ne kezdjünk el vitázni légyszi, hogy kell-e vagy sem, csak fogadjuk el, hogy fent van), és az alkalmazás ikont hiába rakom a helyére, ahová én szeretném, és hiába rögzítem a képernyő elrendezést, mégis mindig átpakolja egy új, üres lapra az alkalmazáshoz tartozó fizetésvédelem ikonjával együtt. Ha belerakom őket egy mappába, akkor ott maradnak a helyükön, de ez nem túl elegáns megoldás. Ez a MUI hülyesége, vagy az ESET-é? Előre is köszi az ötleteket!

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1138) v.attis válasza Spec (#1137) üzenetére


v.attis
őstag

Szerintem a Miui hülyesége. Nekem a kihelyezett névjegy parancsikonokat szokta, eltűntetni.

(#1139) Alarikman


Alarikman
senior tag

Üdv nektek, csatlakoztam a poco klubhoz. A teló tetszik, főleg a sebessége és a mély feketéje, IPS-en ilyet még nem láttam, olyan mint a VA panel TV-n. 😀

(#1140) atosan válasza Alarikman (#1139) üzenetére


atosan
addikt

Hali,
Mit váltott?

Maine coon

(#1141) Alarikman válasza atosan (#1140) üzenetére


Alarikman
senior tag

Mi 9t-t - 6/64-est. A sebesség durván előrelépés.

(#1142) atosan válasza Alarikman (#1141) üzenetére


atosan
addikt

Pedig az Amoled kijelző. Ennyire jó lenne a benne levő IPS?
Sebesség tényleg jó, maradjon is ilyen :)

Maine coon

(#1143) Alarikman válasza atosan (#1142) üzenetére


Alarikman
senior tag

Igen, régen láttam ilyen minőségű IPS kijelzőt. Habár nincs a környezetemben most nagyon jó mobil. Egy mi 10t-t vettem kézbe egy fél éve, na annak volt ilyen jó kijelzője. Az enyém Huaxing paneles amúgy.
Más: a goboo.com-ról rendelt valaki ilyen telót? Jók a vélemények a boltról? Egy ismerősnek akarom ajánlani. Most 73k a 6/128 onnan.

[ Szerkesztve ]

(#1144) Spec válasza Alarikman (#1143) üzenetére


Spec
őstag

Honnan rendelted a telót, hogy Huaxing panelest kaptál? én még nem találkoztam oylannal aki gyárilag iylen panellal kapta volna, szinte mindenkinek Tianma van rajta. Vagy lehet hogy a mostani szériáknál átálltak a Huaxingra, tanulva a Tianma körüli nyűglődésekből?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1145) atosan válasza Spec (#1144) üzenetére


atosan
addikt

Hogyan állapítom meg, hogy milyen panel van benne?

Maine coon

(#1146) Spec válasza atosan (#1145) üzenetére


Spec
őstag

Nem egyszerű sajnos kideríteni. Itt van egy videós tutorial róla. Root joggal, vagy anélkül is kideríthető, az előbbivel kicsit egyszerűbb, de utóbbi esetben se lehetetlen, csak kicsit mókolós.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1147) Alarikman válasza Spec (#1144) üzenetére


Alarikman
senior tag

Banggood-ról rendeltem november 20-án. 8/256-os fekete. December 13-án jött meg jó lassan.
Ez van a "dumpstate_board.txt"-ben:
J20S: DisplayDxe: MDPPLATFORM_PANEL_HUAXING_NT36672C_J20S_LCD_VIDEO
Ebből következtettem.

[ Szerkesztve ]

(#1148) Spec válasza Alarikman (#1147) üzenetére


Spec
őstag

Igen, az valóban Huaxin panel. Lehet a kinti piacokon már ilyen panelos változatok vannak. Amik az EU-s raktárakban vannak/voltak azok még lehet régebbi szériák, amik jellemzően Tianma panelosak.
Hozzáteszem nekem a Tianma panelos telómmal sincs problémám. Szép a kijelzője ennek is. A páromnak AMOLED-es Xiaomi Mi 11 Lite 5G-je van, és semmivel se jobb a kijelzője, mint az én telómnak, sőt, az enyém fényerőben, kontrasztban simán kenterbe veri. Ghost touch gondom se volt, hál' Istennek, remélem nem is lesz. Akinek meg volt, annak meg állítólag a rom upgrade megoldotta.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1149) Alarikman válasza Spec (#1148) üzenetére


Alarikman
senior tag

Igen igazad lehet. Ez már őszi gyártású. Október-november már nem emlékszem pontosan mi van a dobozon.
A mi 11 lite 5g-ben meg lehet hogy az olcsóbb kínai amoled van és nem Samsung.

(#1150) Alarikman válasza Spec (#1148) üzenetére


Alarikman
senior tag

Xiaomi Mi 11 Lite-okra az XDA-n eléggé panaszkodnak a kijelző miatt. Kínai amoled. És azt mondják, hogy sokszor rosszabb mint az IPS és sokat is fogyaszt.
Forrás: [link]
Sajna Xiaomi amoled-es telót én már csak felső kategóriásat vennék. Nem mint ha a 11 lite nem lenne Felső-közép. De fene tudja. Talán a POCO F3 panelje az ami még nagyon jó(Samsung amoled E4).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.