Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) Spec válasza Pityu. (#1849) üzenetére


Spec
őstag

Sajnos nem. Ezt már korábban körbe jártuk. A MIUI-ban nincs ilyen opció sajnos. Van amelyik ROM-ban van, de a gyári ROM-okban jelenleg nincs tudtommal.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1852) DeFranco válasza fudi2002 (#1850) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem az a baj, hogy 5000 Ft-os akku, hanem hogy nem kapsz bele gyári csereakkut mire cserélni kellene, csak valam püffedős dzsunkát, vagy ha épp van még gyári a speedshopban, akkor az vagy DOA már eleve, vagy túltárolt és eleve 80%-ról indulsz vele

plusz a szívás a szereléssel meg a nem várt dolgok, stb.

én sem vagyok egyébként híve a túlkímélésnek, észben tartom az alapokat és ha van rá mód, be is tartom, de nem megyek a falnak ha épp a kocsiban gyorstölt a töltő mert olyan az adapterem vagy épp 2%-ig merítem mert nem jutok töltőhöz valamiért

(#1853) Headbang


Headbang
aktív tag

Én is lassú töltés párti vagyok csak, hogy hozzászóljak a témához. Bár mondjuk engem nem hoz lázba a gyorstöltés, mert mindig éjszaka töltöm a telóimat, úgy hogy 10%alá nem hagyom merülni. Van egy digi. időkapcsolós dugaljam ezt úgy állítom be, hogy az 1A-es töltővel úgy valahol 95-99% nál álljon le. Ha a helyzet miatt muszáj, akkor teszem csak gyorstöltésre. Egy hónapban max 1x ha ilyen előfordul. 😀

Az akksi cseréről meg annyit, hogy nekem az a tapasztalatom, hogy gyárival megegyező kapacitású és minőségű akkut a xiaomikba nehéz beszerezni. Valamire csak rámondják, hogy gyári közben mégsem az. Vagy sokáig állt egy raktárban az se jó stb.. A korábbi rn3se be nohont vettem azt ajánlom is(tartós volt és közel gyári kapacitású), de az se volt tökéletes, mert pár tized mm-el vastagabb volt az eredetinél és néhány hónap alatt meghajlította a hátlapot 1-2mmel. Persze ez csak esztétikai problémát okozott. Mindebből csak arra akarok célozni, hogy jobb vigyázni az eredeti akksira, mert nem lesz olyan a teló, mint korábban.

(#1854) Spec válasza fudi2002 (#1850) üzenetére


Spec
őstag

Nem, nem az 5000 Ft-os akkuról van szó. Hanem arról, hogy ha cserélni kell, azt nem tudod megtenni egyszerűen, mint régen egy Nokia 3310-ben, hogy lepattintottad a hátlapot, és beletetted a BLC-2-es akksit, és már mehet is tovább a buli.
Ezekben a telókban csak úgy lehet akksit cserélni, ha szétb*szod hozzá az egészet, ami nem megy nyom nélkül. Eleve szétszedni se egyszerű, meg a beragasztott akksit se lehet olyan egyszerűen kivenni. Ráadásul ha szervizzel csináltatod még ki is kell adni a kezedből, és lehet napokra nélkülöznöd kell.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1855) balazs1022 válasza Headbang (#1853) üzenetére


balazs1022
őstag

Én is lassú töltés párti vagyok. AccA app-ot használok töltésre. Ezen be lehet állítani, hogy hány Ampert vegyen fel, illetve mikor álljon le a töltés. Jelenleg 400mAh-val töltöm és 98%-ig.

Éjszaka úgysem nyomkodom, ilyenkor nyugodtan töltődhet.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#1856) fudi2002 válasza DeFranco (#1852) üzenetére


fudi2002
veterán

Nem tök8, 1 év múlva sem kapsz hozzá jó állapotú eredetit. Szóval 1 vagy 1.5 év tök8. Ha vki okos vesz most egy akkut félre tölti és hűtő. De amilyen minőségű alkatrészekből van a telefon, addigra úgyis befosik, szóval nyugi úgyis veszünk másikat.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1857) Headbang válasza balazs1022 (#1855) üzenetére


Headbang
aktív tag

Köszi, de biztos jól írtad? Ilyen nevű appot én nem találok.

(#1858) balazs1022 válasza Headbang (#1857) üzenetére


balazs1022
őstag

Igen, jól írtam. De 3th party app. Root kell hozzá annyi a lényeg.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#1859) Pityu. válasza Spec (#1854) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ha ügyes vagy nem b...szol szét semmit se xiaomikban meg általában nem olyan gagyi az aksi beragasztása mint más telefonokban mert szereltem már huaweit meg samsungot is az nehezen kiszedhető mert csak az aksi alatt van a ragasztás kivéve pár huawei modellt ahol oldalt van egy kapaszkodó amivel szépen ki lehet szedni az aksit,a xiaominál meg megint csak szokott egy jó megoldás lenni,hogy a ragasztó vége ki van vezetve az aksira és szép finoman ki lehet húzni az aksi alól a ragasztást aztán meg kiesik magától.

Más

Na most akkor hol és mennyiért és milyen márkájú töltőfejet érdemes venni?RN8 Pro-hoz 18wattos volt gyárilag.

#fudi2002

Nekem nincs kedvem sűrűn új telefont vásárolni pláne,hogy jóval drágábban adják már őket mint amennyit valójában értek anno. Lehet a végén vissza állok a hagyományos telefonra ott nincs ilyen aksi para.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1860) Pityu. válasza Pityu. (#1859) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez jó lehet vagy még a 18Watt is sok?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1861) Raruh válasza fudi2002 (#1824) üzenetére


Raruh
tag

Feltenném a nap leghülyébb kérdését:
Kizárólag a telefon használatával megoldható ez a folyamat?
Sajna csak céges gépem van fastboot nem játszik... :(

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#1862) Alarikman válasza Pityu. (#1860) üzenetére


Alarikman
senior tag

Ez a leírás sántít. 5V2A és utána írja, hogy 18W. A képen is jobban megnézve 2A. Szóval akkor nem tudnak számolni.
Nincs régebbi teló után megmaradt lassú, de minőségi töltő?
Amúgy Ali-rol 2e Ft-ert tudsz rendelni Xiaomi 18W-osat. Igaz 2-3 hét mire megjön.
Én az olyan töltőket szeretem amik két portosak. Az egyik 10W-os, a másik 18W-os. Így tudsz választani. Ja és kettőt is tudsz tölteni. Pl Ugreen, Baseus

[ Szerkesztve ]

(#1863) Alarikman


Alarikman
senior tag

Ja amúgy teoretikus kérdés:
A Samsung és az Apple miért állt meg 15W körüli töltőknél? Miért csak a kínaiak ültek fel a gyorstöltéses vonatra?
Amúgy meg le kellene már váltani a lithiumos technikát úgy ahogy van. Csak ugye a lobbi és a pénz beszél. Mint az olajjal van/volt.

(#1864) Spec válasza Alarikman (#1862) üzenetére


Spec
őstag

Nekem van egy gyári Xiaomi töltő adapterem, ami Redmi Note 5 Pro-hoz volt. Ezzel jó lehet tölteni a saját töltője helyett?

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1865) fudi2002 válasza Raruh (#1861) üzenetére


fudi2002
veterán

Már mit? Mentés vagy twrp?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1866) Alarikman válasza Spec (#1864) üzenetére


Alarikman
senior tag

Simán. Emlékeim szerint az még 10W-os volt. Nekem is volt olyan telóm. Szerettem.

(#1867) oba válasza Alarikman (#1863) üzenetére


oba
addikt

Nem álltak meg. Az Apple 18 Wattnál van ha jól emlékszem, az új Samsungok meg ennél jóval gyorsabban töltenek. Nincs itt semmi lobbi meg összeesküvés elmélet, csak szándékos feature halogatás, hogy el lehessen valamivel adni a következő évi modellt is. Nem értem mit pörögtek ennyire ezen a gyorstöltés témán :) Aki nem akarja kihasználni amit tud a telefonja az vegyen hozzá jó pár évvel ezelőtti töltőfejet és töltse lassan. Van rá lehetősége.

(#1868) Raruh válasza fudi2002 (#1865) üzenetére


Raruh
tag

Mentés és flash.
Most jövök csak rá, hogy elméletileg van sd kártya lehetőség ennél a telefonnál :O 256gb miatt nem használtam eddig, de ha arra teszem a 12.0.6 firmware-t, a dotos romot és a kernelt is, akkor elméletileg amikor storage wipe-ot csinálok twrpben az sdkártyán megmaradnak az adatok ugye?
Fuh régen csináltam már ilyet, és legutóbb a wipe részénél hiba csúszott a gépezetbe, talán pont ezért és fastbooton keresztül kellett végül flashelnem, de mivel nincsen saját gépem erre a célra, 3 nap kiesett telefon nélkül :(

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#1869) fudi2002 válasza Raruh (#1868) üzenetére


fudi2002
veterán

Igen, megmaradnak rajta, de a twrphez fog kelleni fastboot. Elvileg két telót összekötve otgvel meg lehet oldani, én nem csináltam még.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1870) Alarikman válasza oba (#1867) üzenetére


Alarikman
senior tag

Miért, legalább beszélünk valamiről ami nem custom rom és twrp. Konstruktív vita, vélemények ütköztetése. 😀

(#1871) Raruh válasza fudi2002 (#1869) üzenetére


Raruh
tag

Hál az égnek, a twrp már fent van, így az fix :) viszont másik dolog, amit most hirtelen nem találok:
Leszedtem a dotos 5.2.1-et, viszont sehol nem látom, hogy ez kompatibilis lesz a 12.0.6-ra? Vagy ehhez már 12.5.x kellene?

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#1872) fudi2002 válasza Alarikman (#1870) üzenetére


fudi2002
veterán

Sajnálhatod, hogy lövésed sincs a témakörben, baromi sok jó dolgot lehet roottal megoldani és a custom romok pedig szuperek. Pattogós, megbízható, kiszámítható, akkukímélő, friss. Ami a miuiról nem mondható el....

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1873) fudi2002 válasza Raruh (#1871) üzenetére


fudi2002
veterán

Megy, ezt használom én is 12.0.6al.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1874) Alarikman válasza fudi2002 (#1872) üzenetére


Alarikman
senior tag

De igen van. Samsung S1-től S6-ig minden telóm root-olva volt és tudom az előnyöket. Csak idősebb lettem és nem érdekel már. Gyerekem van és időm az nincs.
Szóval ez most nagyon mellé ment. :DD

(#1875) fudi2002 válasza Alarikman (#1874) üzenetére


fudi2002
veterán

Használtál aosp vagy los romot is? Automatizálást?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1876) Alarikman válasza fudi2002 (#1875) üzenetére


Alarikman
senior tag

Aosp-t igen, de nekem nem tetszik a Vanilla Google felület és a minimál testre szabhatóság. Használtam Xposed-et, magisk, adblock. Xda-n sokat lógtam. Automatizálásnál arra a magyar appra gondolsz ami most nem jut az eszembe?

(#1877) fudi2002 válasza Alarikman (#1876) üzenetére


fudi2002
veterán

Nem, tasker pl.

Egy jól automatizált rendszer esetén pl
Wifi, böngésztem, chateltem

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1878) Alarikman válasza fudi2002 (#1877) üzenetére


Alarikman
senior tag

Ja, azt nem, mert ennyire nem érdekelt, hogy mindent irányítsak az életemben. Pl haza érve és erre a wifire kapcsolódva, ezt, meg ezt tegye.

(#1879) fudi2002 válasza Alarikman (#1878) üzenetére


fudi2002
veterán

Akkor nem tudod miről írtam. Nem, annyira mégsem lőttem mellé :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1880) Alarikman válasza fudi2002 (#1879) üzenetére


Alarikman
senior tag

Írd meg privátban, hogy mire képes. Elég sokat elfoglaltunk itt az off-unkkal.

(#1881) szkaroly válasza Alarikman (#1863) üzenetére


szkaroly
senior tag

Apple valószínűleg a fillérb*sz*s miatt, az S22 már 45 W-on tölthet, nem? Amúgy én csak egy dolgot nem értek: amikor még nem volt gyorstöltés akkor sem bírták az aksik tovább. Akkor is a nem cserélhetőség volt a legnagyobb probléma sokaknak. Nem hinném hogy sokat változtak volna a dolgok. A userek 80%-ának fogalma sincs hogyan kimélhetné hogy tovább maradjon jó állapotban.

Poco X3 Pro

(#1882) Alarikman válasza szkaroly (#1881) üzenetére


Alarikman
senior tag

A lithium akkukról rengeteg tanulmány, teszt jelent meg az utóbbi 30+ évben. Nem értem mi nem érthető.
A lithium akku szereti:
1. Kicsi töltések, sokszor.
2. Nem meríted le nagyon( 3,4V alá nem)
3. Nem szereti a magas töltést(4,2V fölött)
Mit nem szeret nagyon:
1. Magas hőmérséklet(navigáció közben tölteni nyáron)
2. Feltöltve maxra, és utána úgy hagyva(kikapcsolva)
Szóval aki azt mondta, hogy a 20-80 szabály hülyeség, gondolja újra.
Példa: gyerek lithiumos 4*4-es játéka, sokáig leszartam. Maxra töltöttem az akkukat. Egy év után használhatatlanok. Semmi ideig nem bírják. Azóta újak vannak. Oda figyelek. Van olyan kütyü, hogy le lehet meríteni vele 3,7V-ra, tárolásra. Azóta nem halnak meg. A drónos gyerekek sokat tudnának mesélni.

(#1883) fudi2002 válasza Alarikman (#1882) üzenetére


fudi2002
veterán

"Példa: gyerek lithiumos 4*4-es játéka, sokáig leszartam."
Most viccelsz, vagy komolyan gondolod hogy egy fapados töltési metódust hasonlítasz egy telefon vezérlő által vezértelt töltéshez(hő, menet közben töltőáram szabályozás, védelem lemerülés ellen, stb)? Tisztában vagy vele mennyi V a 0% egy telefonnál?
A koppra töltés valóban káros, de a használat is. Amúgy a 20-80%ot programmal beállítod hogy sípoljon? Vagy fölötte ülsz és kuksolod? Mert én roottal megoldom ha kell, hogy szó szerint álljon meg a töltés és ha egész éjjelre rajta maradna és leesik 78%-ra akkor kezdjen rátölteni akár. De ez totál értelmetlen szenvedés, pláne hogy 2 évig így is értelmes minőségben hozza amit kell.
De hogy konkrét legyek: Jiayu g4, 2db redmi note 4, asus tab, samsung tab a, poco x3 nfc és 1db pro 100%-0%on használva. Redmi note4-eknél néztem, 2 év alatt még 80% körül produkált mind a két telefon. A saját note4-em nem tudta mi az a rátöltés. Szinte kivétel nélkül 0%ról indult a töltés, koppig. Samsung tab van vagy 4 éves, kb 85%-ot hozza(minőség ugye! pedig nem vagyok samsung márka fanboy) továbbra is.

Én inkább arra voksoltam, hogy olyan üzemidőt préselek ki minden készülékemből, hogy ne kelljen sokszor tölteni. Nekem ez vált be.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1884) Pityu. válasza Alarikman (#1862) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nincs megmaradt.Nekem jó itthonról is nem halok bele abba a pár ezer forintba csak akkor milyen legyen gondoltam xiaomi mert ugye azt tudom,hogy minőségi.
Vagy esetleg ez jó lehetne?
Uniq Versa Slim 18W töltő fej: USB-C + USB-C kábel - 2490 Ft

Na amit #Spec mutatott fotón ugyan az van ráírva mint amit én linkeltem pedig az általa említett redmi note 5 pro 18wattos töltéssel rendelkezik,mint ahogy anno a redmi note 8 prom is. Szóval akkor csak jó lehet amit linkeltem.

Egyébként pl a Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 45wattal tölt

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1885) Pityu. válasza Alarikman (#1862) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez pl 15wattnak van írva de ezen is annyi van írva mint a xiaomin akkor ez se 15wattos?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1886) Pityu. válasza Alarikman (#1882) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Fura én 2 évig így töltöttem az RN8 pro-t de nem vettem észre semmi különöset ugyan úgy bírta mint előtte.

#fudi2002

Szerintem az a száz se száz mint ahogy a nulla se nulla szóval a 100%-ra töltés se árt semmit se.Pláne,hogy érezni a visszahűlést miután feltöltött a telefon ha túl tudna tölteni akkor meleg maradna minden,az meg tényleg biztos,hogy ártana.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1887) Pityu. válasza Alarikman (#1862) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ilyesmi töltőre gondoltál amúgy?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1888) fudi2002 válasza Pityu. (#1886) üzenetére


fudi2002
veterán

Igaziból a 100% sajnos valóban nem túl jó, 4400mv-ra tolja, tehát a 4,2v helyett 4,4-re. Ez valóban nem egészséges. A 0% pedig 3400mv. Amúgy én lítium celláknál nem 3,4v hanem 3v-ra emlékszem mint nem túl jó és 2,8v mint határozottan bajvan érték, de bárhogy is, totál biztonságos tartományban van az a bizonyos 0%.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1889) Alarikman válasza Pityu. (#1887) üzenetére


Alarikman
senior tag

Írtam privátban.

(#1890) Alarikman válasza fudi2002 (#1883) üzenetére


Alarikman
senior tag

Persze nem. A telefon az más mint egy sima "kütyü". A sima kütyüt le kell meríteni tárolási feszültségre. Mert ha éppen nem használod a drónod, akkor ki fogja nyirni az akkuját. A telefon szerencsédre folyamatosan "discharge"-olja az akkut. Ennyi előnyünk van. De amit írtam fentebb az akkor is igaz.

(#1891) ktmt válasza Spec (#1846) üzenetére


ktmt
aktív tag

AccuBattery Pro tapasztalatok: nekem volt olyan telefonom (Vodafone Smart V8, valójában ZTE V870) , aminél már a 3 óra kijelzőidő is karcos volt, de gyors töltéssel (18W) még használható volt 2 év aktív napi nyüstöléssel is. AccuBattery ekkor büszke 78%-ot mutatott amikor a fiam örökölte kapott egy új aksit az Aliról. AccuBattery pár perc használat múlva 78%-on volt, és most a mai napig ott van.
Köszönöm szépen, ebben én már nem bízom meg.

(#1892) ktmt válasza fudi2002 (#1850) üzenetére


ktmt
aktív tag

Mennyire könnyű a házi akkucsere? Próbálta már valaki? Az ilyen IP58-as telóknál van, hogy a kijelző nem éli túl a feszegetést. Tapasztalat sajnos.

(#1893) ktmt válasza Spec (#1864) üzenetére


ktmt
aktív tag

Én Redmi Note 8T töltőjével próbáltam, azzal jó a "gyors töltés".

Tegnap óta ArrowOS van fenn, ultra charge nem vele, de 1.5 óra alatt azért feltölt. Másik bug, hogy nem lehet képfrissítési frekit állítani, talán ezt majd kikalapálják. Egyelőre a többi dolog jóság, Lawnchair mellett nem kell Novat használnom, banki appok is már tesztelve lettek :C !

[ Szerkesztve ]

(#1894) fudi2002 válasza ktmt (#1892) üzenetére


fudi2002
veterán

Note4en csináltam, ez is kb hasonló sztem. Az első szétszedés a cumi, ott is a nyamvadt hőtől megkeményedő ragasztócsíkkal való küzdelem. Elvileg kihúzható csipesszel, de szakad. Szóval egy plasztikkártya finoman betoszigál az akku és a fém keret közé. Türelemjáték, de megoldható.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1895) Spec


Spec
őstag

No kipróbáltam a Redmi Note 5 Pro töltőjével, és 2 óra 22 perc kellett neki 18%-ról 100%-ra. Ugyanez a sajátjával durván 1 óra. Szóval kb. 2,5x lassabb a töltés. Ez mar eléggé kíméletes, vagy még mindig gyors? :U

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1896) Alarikman válasza fudi2002 (#1883) üzenetére


Alarikman
senior tag

A 0% az kb 3,4V kb. Nem engedik jobban merülni, mert utána tűz veszélyes lehet. Én annak örülnék, ha lenne lehetőség a szoftverben beállítás. Asszem az Asus tud beállítani x%-os töltést max. Meg talán a OnePlus?

[ Szerkesztve ]

(#1897) fudi2002 válasza Alarikman (#1896) üzenetére


fudi2002
veterán

Na akkor még egyszer. A 0% 3400mv, tehát 3,4v. Nem kb, hanem pontosan.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1898) Alarikman válasza fudi2002 (#1897) üzenetére


Alarikman
senior tag

Szerintem hagyjuk. Én elmondtam amit érdemes tudni másoknak, te bele kötsz minden kis hibába. És nem hozzá teszel, hanem kritizálsz. Ez nem konstruktív. Jó éjt.

(#1899) ktmt válasza ktmt (#1891) üzenetére


ktmt
aktív tag

OMG- Most jöttem rá, hogy a Vodafone Smart V8 már lassan három és fél éve (40 hónapja) szolgálja a családot, ehhez képest a most elbúcsúztatott Redmi Note 8T 17 hónapot élt, merre tart ez az egész?

(#1900) Raruh válasza fudi2002 (#1869) üzenetére


Raruh
tag

Fenébe :D sikerült a 12.0.6 de mivel ennek van gyári recovery, az felülírta a twrp-t. Szóval holnap reggel megyek egy gyors kört haverhoz, hogy fastbootban toljak rá egy twrp-t, aztán mehet a dotos és a kernel.
Ugye így van? :D

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.