Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) fudi2002 válasza tudos4 (#850) üzenetére


fudi2002
veterán

Custom romok nagy része vanilla build, azaz alapból nincs google semmi benne, flashkor külön kell rakni gúglit ha kell. De azért nem érdemes túllihegni a kérdéskört sztem.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#852) Spec válasza fudi2002 (#849) üzenetére


Spec
őstag

Nem is feltétlenül a kémkedéssel van gondom. Az manapság sehol/sehogy nem zárható ki. Inkább a kártékony kódokkal. Abban meg jobban bízom, hogy egy gyári rendszer tiszta, mint egy ami a vadonból származik, és isten tudja ki és mit piszkál bele.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#853) DeFranco válasza Spec (#846) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Még egy kérdés: itt a poco x3 pro 8/256-ra a 80-90k-s beszerzést itthoni forrásra írtad, vagy külföldi rendelésre?

itthon drágábban találok rendes boltból.

(#854) Spec válasza DeFranco (#853) üzenetére


Spec
őstag

Én 87e bruttóért vettem Smartshopban kb. fél éve, igaz csak 1 év garival. Viszont 12-ért vettem hozzá +2 év gari kiterjesztést, így összesen 3 év garim van rá 99e-ért. Van ahol meg alapból 1 év garival volt 100+, szóval ahhoz képest még így is jobb a helyzet. Smartshop úgy tudom nem hivatalos hazai POCO/Xiaomi forgalmazó, de nem is az a noname garázs GSM bolt kategória. Mo. egyik legnagyobb webáruháza elektronikai termékek tekintetében. Ez most nem Smartshop reklám, csak mivel én náluk vettem, így erről tudok nyilatkozni, véleményt írni.
Megnéztem náluk most 99.899 Ft - 105.599-es tartományban van a teló szín függvényében. Úgy látszik felfelé mentek az árak, gondolom megnyomták mindenhol BF/karácsony éra előtt, hogy legyen miből akciózni.
Amúgy szerintem árukeresőn nézelődj. Én a helyedben lehet most várnék pár hetet, hátha lesz akciózva.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#855) DeFranco válasza Spec (#854) üzenetére


DeFranco
nagyúr

persze, árukeresőn nézelődtem, ott most 90/100 a legjobb ajánlat nemsufni helyen, ezért kérdeztem, hogy kimaradt-e valami.

olcsóbb szerintem nem lesz, megy fel az ára mindennek, plusz karácsonyra sem lesz ésszerű akció már szerintem.

(#856) Spec válasza DeFranco (#855) üzenetére


Spec
őstag

Én a mostani felhozatalból talán az Aqua 102.890 Ft-os ajánlatát választanám, mert ahhoz alapból 2 év gari jár. Az még talán elfogadható szint, és a bolt se noname kategória, de persze nem akarok beleszólni a döntésedbe :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#857) Mano66 válasza DeFranco (#855) üzenetére


Mano66
senior tag

Ez is egy megbízható bolt. :)
[Vertigostore]
Ha van vállalkozó a családban, vagy ismerősöd akkor még olcsóbb is.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#858) DeFranco válasza Mano66 (#857) üzenetére


DeFranco
nagyúr

számlára vásárlással az a baj (azon kívül hogy nem szabályos) hogy esetleges, hogy megadják-e a fogyasztói garit vagy sem, itt meg a ghosting miatt nem mindegy hogy kell-e, lehet-e cserélni (egyébként sem)

(#859) Spec válasza DeFranco (#858) üzenetére


Spec
őstag

Most nézem, hogy még 220volt is jó lehet. Az is ad 2 év garit, normális bolt is, és 98.990 Ft 3-féle színben. Nem rossz ajánlat ez sem.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#860) Tompika777


Tompika777
senior tag

Ezt a ghost touch témát lehet már el kellene engedni...
Sokan olyanok szajkózzák még mindig, akiknek nem is volt, csak olvastak-hallottak róla, és a telefon negatívumai közt állandóan felsorolásra kerül.
Nekem volt benne részem, és bátran állíthatom, hogy az utolsó frissítéssel teljesen megszűnt a jelenség.
Aki most vesz egy új telefont, és belakás előtt úgy is frissíti a rendszert, az nagy valószínűség szerint nem fog találkozni a jelenséggel.

(#861) Mano66 válasza DeFranco (#858) üzenetére


Mano66
senior tag

Több mindent vásáróltam már náluk. Semmi gond nem volt. A fogyasztói gari él. Mi a gondod a számlával? EU-s országból jön. Evvel az erővel csak itthonról rendelj. :D

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#862) Spec válasza Tompika777 (#860) üzenetére


Spec
őstag

Nyilván szerintem minden POCO X3 Pro tulaj örül annak, hogy az utolsó frissítés elviekben megoldotta a gondot, az is akinek volt, és az is akinek nem, mert nem kell paráznia tőle, hogy egyszer csak robban az időzített bomba.
Viszont mivel sokaknak csak több hónapos használat után jött elő ez a gond, így egy rendszer frissítés esetében se lehet ezt pár nap, vagy hét használat után kijelenteni, hogy teljesen megszűnt. Várjuk meg a nagy számok törvénye alapján, hogy mit mond a rengeteg user a neten, aki eddig panaszkodott, hogy tényleg mindenkinél eltűnt-e. Ráadásul, ha ezt tényleg szoftveres probléma okozta, akkor nem zárható ki az se, hogy egy későbbi másik frissítésnél meg megint előjön egyeseknél. Persze reménykedjünk benne, hogy Xiaomiék nem ennyire balf*szok azért.
Amúgy meg ha valaki érdeklődik a telefonról, és ajánlásokat, véleményeket, tapasztalatokat vár, szerintem a ghost touch issue hozzátartozik a teljes történethez, és jó ha tudnak erről, mielőtt telefont vesznek.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#863) fudi2002 válasza Tompika777 (#860) üzenetére


fudi2002
veterán

És egy következő frissítéssel nem bszák el? ;] Én erre nem kötnék fogadást! Náluk a szoftverfejlesztés: 2 előre, 1 hátra.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#864) Tompika777 válasza fudi2002 (#863) üzenetére


Tompika777
senior tag

Ezt hagyjuk... Bármelyik gyártónál tudnak hibázni,akár óriásit is, mindegy, hogy Xiaomi, Apple, Google vagy bármi más... Erre sehol nincs garancia, hogy valamelyik frissítés nem fog elbszni valamit.
De párhuzamnak nézd meg az autóipart, ott is ugyanez van folyamatosan, hol egyik hol másik gyártónál, és tökmindegy, hogy népautó vagy prémium,mégis veszik az emberek...
A BMW-nél hány autó égett porrá csak az idén?

[ Szerkesztve ]

(#865) D@niel


D@niel
addikt

Van itt debreceni, aki jártas a romolásban?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#866) oba


oba
addikt

12.5.5 óta nálam sem jött elő a ghost touch, még mindig tünetmentes vagyok. Előtte semmi módszer, trükk, rom, tyúkszarral való bekenés sem segített, de a 12.5.5 nálam megoldotta a dolgot.

(#867) oba válasza D@niel (#865) üzenetére


oba
addikt

munchy nevezetű youtuber videóit ajánlom a témában, én az ő videói, kommentjei alapján csináltam mindent

(#868) tudos4 válasza Spec (#852) üzenetére


tudos4
tag

Mivel szinte az összes nyílt forráskódú, aki ért hozzá ezt bármikor leellenőrizheti. MIUI csak részben az úgy tudom.

(#869) Spec válasza tudos4 (#868) üzenetére


Spec
őstag

Én nem értek hozzá, abban meg nem bízom, hogy aki ért az megnézi, megtalálja, és meg időben szól is. Attól mert a kernel nyílt forráskódú, a rajta végzett mókolásokat nem feltétlenül ellenőrzik le többen, így simán átcsúszhat bármilyen kártékony kód. Lehet hogy előbb utóbb kiderül, de addig meg szépen terjed.
A rootoló meg unlockoló "segédprogramok" meg nem opensource progik általában, és az is elég ha betol valami backdoort, trójait rendszer szinten.
Szóval köszi, én ezekből nem kérek, amikor a fél életem a telefonomon van.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#870) fudi2002 válasza tudos4 (#868) üzenetére


fudi2002
veterán

Engedd el, hagyd meg a hitében békében :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#871) oba válasza Spec (#869) üzenetére


oba
addikt

Van renegeteg neves custom rom készítő csapat akik évek óta sok-sok készülékre adják ki a custom romokat. Azokat használva nekem semmi félelmem nem lenne, nem egy új csapatról, vagy egy friss újoncról van szó. A régi csapatok esetében már kiderült volna ha bármi idegen és kártékony kód lenne a romokban.
És azt is hozzá kell tenni, hogy a MIUI (Xiaomi) igenis kémkedik és adatot gyűjt rólad. De gyártótól és oprendszertől függetlenül a Facebook és a Google azt is tudja rólad, hogy mire gondoltál, mire gondolsz, és mire fogsz gondolni. Önként és dalolva, ingyen és bérmentve adod (adjuk) el nekik minden adatunkat, szokásainkat, titkainkat. Ezek alapján egy megbízható csapat romja miatt aggódni túlzottan paranoiás. De nyilván nem akarlak rábeszélni semmire. :)

[ Szerkesztve ]

(#872) atosan


atosan
addikt

Üdv,
Bekukkantok én is egy ilyen szerkezettel.
Remélem nem fog szellemeskedni. Írtátok, hogy a 12.5.5 javította. Ez gondolom MIXM. Az enyém EUXM, arra a 12.5.3 a legutolsó. Ezzel is javították?

Maine coon

(#873) Viktor0610 válasza atosan (#872) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha nem tette, akkor úgyis tapasztalod majd...

;]

Samsung Galaxy A54

(#874) Sanki


Sanki
Topikgazda

Messages app nektek rendesen működik?
Bármikor megnyitok egy sms-t, akkor alul egy fehér rész jelenik meg.
[kép]

Utána, ha belekattintok mintha írni szeretnék, akkor a billentyűzet pont azon a részen jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

(#875) Viktor0610 válasza Sanki (#874) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem ez a billentyűzet hibája.
Próbálj egy restartot, ha nem segít, telepítsd újra.

Samsung Galaxy A54

(#876) Sanki válasza Viktor0610 (#875) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Gyári Gboard app, újraindítás után is ugyanez van.

(#877) oba válasza Sanki (#874) üzenetére


oba
addikt

nálam is ugyanez a helyzet... én swiftkeyt használok szóval nem hiszem hogy billentyűzet gond lenne

(#878) Viktor0610 válasza oba (#877) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hm. 🤔
Ez érdekes.

Samsung Galaxy A54

(#879) eldrah


eldrah
aktív tag

Hasonlot nekem is szokott, gyari gboarddal..eleg idegesito tud lenni, de kilep,majd be es ujra van. Akartam screenshotot rola persze most nem csinalja😀

(#880) Tompika777 válasza atosan (#872) üzenetére


Tompika777
senior tag

Nekem volt Ghost rendesen, 12.5.3 global is javította természetesen.

(#881) atosan válasza Tompika777 (#880) üzenetére


atosan
addikt

Köszi

Maine coon

(#882) D@niel


D@niel
addikt

miui 12.5 enhanced edition mikorra várható? Tudomásom szerint már kint kellene lennie pro-ra, de még mindig semmi - pedig be van kapcsolva a frissítésnél a korai hozzáférés. xPerience rom előtt még ki akarom próbálni.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#883) Spec válasza Sanki (#874) üzenetére


Spec
őstag

Nekem is így működik a dolog, de együtt tudok vele élni. Ha nem szólsz észre se veszem, hogy ez rendellenes működés lenne. Szerintem ez legyen a legnagyobb bajunk a MIUI-val :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#884) szkaroly válasza D@niel (#882) üzenetére


szkaroly
senior tag

Nincs hír arról hogy kapna. Korábban arról volt szó hogy nem kap, csak az erősebb modellek, de azóta a xiaomi sokkal gyengébb eszközökre is kirakta, újabb hír viszont nincs.

[ Szerkesztve ]

Poco X3 Pro

(#885) zsiz


zsiz
őstag

Utólagos vezeték nélküli töltőt nem használ esetleg valaki a telefonhoz? [link] [videó] Tapasztalatok érdekelnének. A lassabb töltés nem gond, éjszaka úgyis töltőn van mindig.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#886) Spec válasza zsiz (#885) üzenetére


Spec
őstag

Én nem használok, de ha már töltés, akkor elmondom egy tapasztalásom ezzel kapcsolatban. Én a hozzá adott gyorstöltővel szoktam tölteni a telót, és USB-n keresztül, csak a kábelével.
A gyorstöltővel kb. bő 1 óra alatt felnyomja szinte maxra és még csak fel se melegszik tőle, talán enyhén langyos lesz, viszont az USB kábelen keresztül meg gyakorlatilag fél napig tölti, mire full lesz, kb. 10-12 órát simán. Ez normális, hogy ilyen lassan tölti?
Az előző telómnak asszem 4500 mAh-s akksija volt, és azt az USB-n keresztül nagyjából 4-5 óra alatt feltöltötte. Ez meg simán a duplája minimum.
Ráadásul azt vettem észre ha csak a kábelével töltöm fel fullra, utána mintha jóval gyorsabban merülne. Ha simán a gyorstöltőjével töltöm fel, lazán kibírja a teló 1,5-2 napig is. Tegnap előtt este kábellel töltöttem fullra, reggel levettem a töltőről, és du. 2-re már 53%-on volt, estére meg 12-őn. Lehet valami összefüggés, vagy csak beleképzelem? :D

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#887) DeFranco válasza Spec (#886) üzenetére


DeFranco
nagyúr

utóbbi szerintem simán placebo, előbbire lehet megoldás ha kis USB teszterrel monitorozod hogy milyen áramerősséggel tölt USB-ről

standard USB2 port lead 500 mAh-t, az akku 5160 mAh, tehát alsó hangon 10+ óra a töltés, ha a veszteséget vagy egyéb limitációkat nem számolunk, plusz egyenletes áramfelvételt feltételezünk (ami nem valószínű)

USB3-on 900 mAh, ha szépen állnak együtt a csillagok.

ki lehet mérni.

(#888) rejtő válasza Spec (#886) üzenetére


rejtő
tag

én mostanában 2 A-s Aukey töltővel töltöm Blitzwolf kábellel, 2 és fél 3 óra alatt lesz fullon. Szerintem sokkal simábban bír ki 2 napot így, hogy lassabban kapja naftát..

(#889) Spec válasza rejtő (#888) üzenetére


Spec
őstag

Az a fura, hogy én pont az ellenkezőjét tapasztaltam. A lassú USB portról való töltésnél mintha utána gyorsabban merülne. A saját gyorstöltője 1 óra alatt megnyomja, és utána lazán megy 1,5-2 napig.
Lehet ez is úgy működik, mint az autóknál. Néha kell a verdának, hogy rendesen ki legyen hajtva, ki legyen kormolva, mert különben "ellustul" tőle, ha folyamatosan kímélő üzemmódban használja az ember.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#890) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Egy gyors kérdés: a Poco x3 és az X3 pro tokok egymással kompatibilisek?

Találtam viszonylag jó árban tokot a telefonra, de a sima x3 van feltüntetve a típusnál.

A specek alapján a méret azonos, de nem tudom gombkiosztás, stb. alapján van-e eltérés.

(#891) Spec válasza DeFranco (#890) üzenetére


Spec
őstag

Elvileg igen. Az én telómon is olyan tok van, ami elvileg sima X3 NFC-re volt írva. Tökéletesen passzol rá. Mondjuk nem tudom, hogy ez mindegyik toknál így van-e :)

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#892) DeFranco válasza Spec (#891) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kipróbáljuk, megrendeltem, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#893) Sanki válasza DeFranco (#890) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Nillkin tokot, amit rendeltem az is sima x3 nfc-hez volt írva és tökéletes illeszkedik rá.

(#894) DeFranco válasza Sanki (#893) üzenetére


DeFranco
nagyúr

dettó, nillkin frosted tokot rendeltem, az előző telefonnál is bejött, szerintem nagyon elegáns és viszonylag vékony.

(#895) Sanki válasza DeFranco (#894) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Régi telefonjaimhoz is voltak nillkin tokok, ehhez is már van 2 (nature és textured). :DDD
Plusz ezen kívül aliról is van 2 olcsó tok.

(#896) DeFranco válasza Sanki (#895) üzenetére


DeFranco
nagyúr

alzánál most olcsóbb egyébként, mit aliról rendelve :D

(#897) Sanki válasza DeFranco (#896) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Most nem veszek több tokot. :DDD
Amúgy én edigital-tól rendeltem, nézz szét ott is, plusz, ha úgy van ott szokott lenni ingyenes easybox szállítás.

(#898) DeFranco


DeFranco
nagyúr

lehet buta kérdés, de: ma vettem át a telefont, lefrissítette mindent, most megy fel a miui frissítés

ha lefrissítette a rendszert 12.5.3.0-ra (ezt ajánlotta fel) akkor utána kell csinálni factory resetet?

[ Szerkesztve ]

(#899) Sanki válasza DeFranco (#898) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Én már belakott telefonra kaptam a frissítést (12.5.3), factory reset így nem volt.
Hibát nem vettem észre eddig emiatt.
Ha még neked teljesen üres a teló, akkor lehet én megcsinálnám.

(#900) Spec válasza DeFranco (#898) üzenetére


Spec
őstag

Nem, miért is kellene? :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.