Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Spec válasza Tompika777 (#750) üzenetére


Spec
őstag

Áh, értem, köszi! Én azt hittem a 12.5.5 is global, csak még nem kapta meg mindenki.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#752) oba válasza Spec (#751) üzenetére


oba
addikt

Nekem fastbootos global rom volt, 12.5.2 talán, azóta OTA-n frissül, és a 12.5.5 is jött rá. Nem Xiaomi.EU rom.

(#753) Spec válasza oba (#752) üzenetére


Spec
őstag

Most már meg vagyok zavarodva... Einhorn az Finkle, Finkle az Einhorn... Eu rom, Global rom, 12.5.3, 12.5.5. Most akkor mi a hivatalosan kiadott legújabb global rom, ami OTA-n frissül? Mert ha van 12.5.5 stable, akkor megvárom amíg az kijön? Amúgy ha mondjuk skippelem a 12.5.3-at, akkor tudok egyből 12.5.5-re frissíteni, ha kijön? :U

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#754) oba válasza Spec (#753) üzenetére


oba
addikt

Szerintem a 12.5.5 a legfrissebb. Nálam így néz ki:

Innen szedtem le korábban a 12.5.x-et, nem emlékszem már pontosan, de azóta két frissítés is jött rá OTA-n, legutóbb ez a 12.5.5.

[link]

(#755) junior11 válasza Spec (#753) üzenetére


junior11
veterán

Nekem is 12.5.3 van, pár napja frissült, nem mókolt, gyári rommal.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#756) HollyBoni válasza Spec (#753) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem asszem 2 napja dobta fel a 12.5.5-öt a teló. Teljesen gyári ROM.

(#757) gixxergabi válasza Spec (#753) üzenetére


gixxergabi
senior tag

RJUEUXM- re jött a 12.5.3
Övé RJUMIXM arra már van 12.5.5
Nekünk még várni kell...

(#758) Spec válasza gixxergabi (#757) üzenetére


Spec
őstag

Köszi! És mi a különbség a kettő között? Nekem is RJUEUXM van, de ezt ugyanúgy Global-nak írja, mint nála a RJUMIXM-t. Most akkor melyik az EU rom, és melyik a Global? Elég zavaros ez.
A neten annyit találtam csak hogy a RJUEUXM egy recovery rom, a RJUMIXM meg fastboot rom. De van valami egyéb lényegi különbség közöttük?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#759) HollyBoni válasza HollyBoni (#756) üzenetére


HollyBoni
veterán

Tök hülye vagyok, 12.5.3-ra frissült, nem 12.5.5...

[ Szerkesztve ]

(#760) Gloob válasza Spec (#758) üzenetére


Gloob
addikt

Az EUXM végű rom az EU országok részére kiadott globál rom. Ezek tartalmazzák az EU által megkívánt megkötéseket.
A MIXM végű rom az a világ többi országa részére kiadott globál rom. A két rom simán nem átjárható!
A Xiaomi.eu romok a kínai romokból készített custom romok, amiből kiszedték a kínai, meg az egyéb felesleges cuccokat. Szintén nem telepíthető csak úgy! Bootloader nyitás kell hozzá! 😀

Samsung Galaxy A52S

(#761) zsiz válasza Gloob (#760) üzenetére


zsiz
őstag

És melyikben van alapból használható automatikus hívásrögzítő?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#762) Gloob válasza zsiz (#761) üzenetére


Gloob
addikt

Szerintem csak a Xiaomi.eu-ban.

Samsung Galaxy A52S

(#763) oba válasza Gloob (#760) üzenetére


oba
addikt

Én mint mondtam fastboot-al raktam a MIXM végűt, az törölt mindent a telefonról, és én zártam is a bootloadert. Gond nélkül felment, szóval nem kell hozzá nyitott bootloader. A Xiaomi.eu-hoz persze kell, és egy twrp sem árt.

(#764) Viktor0610 válasza oba (#763) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Említed a bl zárást, akkor mégis nyitva volt.
Vagy félreértelek?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#765) Gloob válasza oba (#763) üzenetére


Gloob
addikt

Én a Xiaomi.eu - ra írtam a nyitott bootloadert. Természetesen TWRP is kell hozzá. Viszont, ha az EUXM-re akarsz fastbootos MIXM-es romot tenni, ahhoz kell a nyitott BL. Utána már zárható. A flashtool meg is csinálja, ha beállítod neki.

Samsung Galaxy A52S

(#766) oba válasza Viktor0610 (#764) üzenetére


oba
addikt

Nyitva volt igen. De mindent IS kipróbáltam akkor, hogy a ghosting elmúljon, így a bl-t is bezártam... hátha. :DDD Volt fent twrp is meg rakás custom rom is, de mindegyikkel ghostingolt. Én meg vissza akartam állni teljesen gyári romra, zárt bl-el.

(#767) Spec


Spec
őstag

Feltettem én is a 12.5.3-at. Érdekes, ugyan nekem nem volt ghost touch problémám (és remélem nem is lesz), de mégis érzek különbséget az előző verzióhoz képest. Olyan mintha kicsit más lenne a touch érzékelés, valahogy reszponzívabb, pontosabb mint előtte. Lehet csak behalucinálom, de érzésre jobb. Ezek szerint tuti piszkálták a touch firmwaret/drivert.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#768) Csaby25 válasza Csaby25 (#712) üzenetére


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Végül kék lett. 12.5.2 MIUI van, RJUEUXM. Kijött már a 12.5.3? Mert nekem még nem találja...
Köszi!

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#769) Viktor0610 válasza Csaby25 (#768) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Elvileg igen: [link]

Samsung Galaxy A54

(#770) Csaby25 válasza Viktor0610 (#769) üzenetére


Csaby25
senior tag

Köszi! Ezt lehet frissíteni, anélkül, hogy babrálni kellene a bootloader-el vagy inkább várjam meg OTA-n? Gondolom előbb - utóbb így is elérhető lesz...

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#771) Viktor0610 válasza Csaby25 (#770) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezt fogod megkapni OTA, ha egyszer feldobja a teló. ;)

Samsung Galaxy A54

(#772) Pokzoli válasza Csaby25 (#768) üzenetére


Pokzoli
tag

Üdv. a klubban. :)

(#773) Sanki válasza Csaby25 (#770) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Majd megérkezik szépen lassan mindenkinek. :K

(#774) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Control center és értesítések közt nagyon nehézkes valamiért a váltás. Vagy 5x húzni kell oldalra hogy történjen valami. Régen mindig mikor újraindítottam a telót akkor egy ideig ilyen volt, aztán elmúlt. Most viszont nem akar.
Más is tapasztalta ezt, vagy egyedi hiba?

(#775) tyan válasza HollyBoni (#774) üzenetére


tyan
senior tag

Most próbáltam a telómon, nekem akadásmentesen és azonnal megy a váltás.
12.5.3 MIUI Global van a telón.

(#776) Csaby25 válasza Pokzoli (#772) üzenetére


Csaby25
senior tag

Köszi :)

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#777) HollyBoni válasza tyan (#775) üzenetére


HollyBoni
veterán

Most már nekem is megjavult. :DDD Az a fura hogy nem szaggat vagy valami, szimplán nem reagál.

(#778) Narxis válasza HollyBoni (#777) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ajaj, reméljük nem kijelző probléma lesz. :Y

Thanos was right.

(#779) Spec válasza HollyBoni (#774) üzenetére


Spec
őstag

Nekem ok, semmi gond vele. Mondjuk én átállítottam a klasszikus android verzióra, mert nekem az jobban fekszik, azt szoktam meg. Próbáld ki hátha, úgy neked is megy gond nélkül.
Egyébként még annyi változást észrevettem a 12.5.3-al, hogy a dupla érintéses felébresztés, és alvó módba küldés is sokkal pontosabb, reszponzívabb lett. A 12.5.2-nél volt hogy csak 3., 4.-re ébredt fel a teló, most simán megy minden próbálkozásra. Tuti köszörültek valamit a touch driveren.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#780) zho-lee


zho-lee
addikt

Üdv Srácok!
Beállok én is a sorba egy barnás készülékkel.
Ég és föld, pedig Huawei Mate 10 pro-t cseréltem erre.

Olvasgattam itt a gyári romokról, nekem 12.5.5 RJUMIXM van rajta.
Akkor ha átállítom a régiót pl Kínára, Indiára, akkor lehet menni fog a hívásrögzítés?
De gondolom, vagy sikerül, vagy nem..

Köszönöm előre is, ha valakinek van ötlete még ehhez a témához.

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#781) szoke12 válasza zho-lee (#780) üzenetére


szoke12
őstag

Hopp, egy régi ismerős :C

Mi a feleségemnek vettünk egyet, de lassan az én P10 liteom is leáldoz, úgyhogy lehet én is benevezek egyre :))

De gondoltam várok pár hetet, hogy mennyire válik be neki.

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#782) HollyBoni válasza Narxis (#778) üzenetére


HollyBoni
veterán

Már az elejétől csinálja, de csak újraindítás után egy ideig. Máshol eddig sehol nem vettem észre ilyet.

(#783) zho-lee válasza szoke12 (#781) üzenetére


zho-lee
addikt

Szeva, üdv a fedélzeten!
Nem fogod megbánni szerintem :K
Nekem a legjobban az tetszik (mivel néha el-el felejtek dolgokat már..), hogy látható helyre kell tenni a töltőt, mert három nap után lehet vakarózni, hová is tettem.. :B :B

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#784) zsiz válasza zho-lee (#783) üzenetére


zsiz
őstag

3 nap? Én valamit nem jól csinálok. [kép] Reggel vettem le. Van benne egy kis játék is mondjuk, bár statisztika szerint nem sokat fogyasztott. [kép]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#785) Viktor0610 válasza zsiz (#784) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Valószínűleg nálad magasabb a fényerő és/vagy gyengébb a lefedettség és/vagy több a telepített/háttérben futó app és/vagy ezer meg kettő dolog van, amitől függ.

Samsung Galaxy A54

(#786) zsiz válasza Viktor0610 (#785) üzenetére


zsiz
őstag

Azt tudom, hogy millió dologtól függhet. Egyébként valóban, általában full fényerőn és 120Hz-en használom, a főkártyám DIGI, aminek nem mindenhol tökéletes a lefedettsége, van egy pár lelakatolt alkalmazásom is a háttérben, bár nem sok. Meg nyilván van még egy pár dolog. Igazából amíg stabilan kibír egy napot, addig különösen nem foglalkoztat, este úgyis töltőre kerül. Csak valahogy én sosem tudok olyan üzemidőt kihozni a telefonjaimból, mint mások :D

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#787) Viktor0610 válasza zsiz (#786) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A full fényerő pl. erősen beleharaphat az akkuidőbe.

Samsung Galaxy A54

(#788) Narxis válasza HollyBoni (#782) üzenetére


Narxis
nagyúr

Akkor MIUI bug, nem baj, majd javítják.

Thanos was right.

(#789) zho-lee válasza zsiz (#786) üzenetére


zho-lee
addikt

Én sem tudtam ilyet csinálni soha, semmilyen telefonnal.
Na jó, a Xaomi Redmi Note 4-gyel majdnem..
Nálam csak 60Hz van beállítva, egy T-s sim van csak benne, a fényerő meg Auto, és általában igen alacsonyan van a csúszka, ha ránézek.
Épp hogy csak sikerült "belakni" a telefont.
:R

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#790) Csaby25 válasza Viktor0610 (#769) üzenetére


Csaby25
senior tag

Látom, van Recovery és Fastboot típusú. Recovery zip-et nem lehet frissíteni a Frissítés menüből, a 3 pontos menünél, nem találok ilyen opciót, hogy file- ból frissítsen... :F "A legújabb frissítőcsomag letöltése" az aktuális rom-ot tölti le? Közben megtaláltam, 10-szer kattintani a frissítés ikonra. Mostmár elérhető a Frissítőcsomag kiválasztása opció, innen telepithetem a hivatalos Recovery típusú rom-ot?

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#791) Viktor0610 válasza Csaby25 (#790) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kattints többször a nagy 12-es számra azon az oldalon, ahol ellenőrizheted a frissítést.
Ha jól kattintottál, lesz néhány plusz menüpontod a három pöttyös menüben. :K

Samsung Galaxy A54

(#792) Csaby25 válasza Viktor0610 (#791) üzenetére


Csaby25
senior tag

Igen, közben megtaláltam :) . Innen lehet telepíteni a hivatalos Recovery zip-et?

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#793) Viktor0610 válasza Csaby25 (#792) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen.

Samsung Galaxy A54

(#794) Csaby25 válasza Viktor0610 (#793) üzenetére


Csaby25
senior tag

Elég az Incremental Update vagy a full rom kell?

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#795) Viktor0610 válasza Csaby25 (#794) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Elég lehet az inkrementális is akár, de én mindig a teljes ROM-ot szoktam letölteni. :D
A végeredmény ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#796) Csaby25 válasza Viktor0610 (#795) üzenetére


Csaby25
senior tag

Értem, köszi! Utolsó kérdés :D . Ugye nem jár adatvesztéssel? Illetve van különbség ha megvárom OTA-n vagy így teszem fel?

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#797) Viktor0610 válasza Csaby25 (#796) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem jár adatvesztéssel.
Nincs különbség, mert ugyanezt kapnád meg OTA is. Ezek az oldalak a Xiaomi saját letöltési linkjeit gyűjtik össze.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#798) Gloob válasza Csaby25 (#796) üzenetére


Gloob
addikt

Nincs különbség, OTA-n is ugyan az fog érkezni. Nem jár adatvesztéssel.

Samsung Galaxy A52S

(#799) Csaby25 válasza Viktor0610 (#797) üzenetére


Csaby25
senior tag

Gloob: Köszi! :R Már meg is van. Nem bírtam kivárni az OTA-t :D .

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#800) tudos4


tudos4
tag

Sziasztok, erről mit gondoltok?

https://t.me/pocox3proglobalofficial/746378

Ha valakinek nincs telegramja:
"If you ever get this glitchy screen there's a high chance that your device is going to get hard bricked soon. The glitches usually get accompanied by system reboots or reboots to fastboot.
We still haven't determined what exactly leads to a brick. All reports so far have been from users on stock MIUI 12.5.x or MIUI 12.5.x based custom ROMs, either with locked or unlocked bootloader. But yesterday we had the first case of a brick on AOSP too. It's probably MIUI 12.5.x firmware's fault so we suggest you to use MIUI 12.0.x if you want to use MIUI and use only 12.0.x firmware if you're an AOSP/CAF custom ROM user.
Also, make sure to take a backup of your internal storage and your apps as soon as possible if you ever encounter these graphical glitches. You'd better take backups regularly either way just to be safe.
In case you get a hard brick, you have to visit a service center to get your motherboard replaced."

A mellékelt kép: [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.