Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Tompika777 válasza tudos4 (#800) üzenetére


Tompika777
senior tag

PC-nél egy ilyen kép egy vga halált jelent 😁

(#802) fudi2002 válasza tudos4 (#800) üzenetére


fudi2002
veterán

Telegramon pár ilyen esetet láttam, baromi sok ezer hozzászólás közül. Szóval nem jellemző hiba, de természetesen ettől még létezik. A ghost touch jellemzőbb, de többnyire szoftverre visszavezethető hiba. Miui én így szeretlek... :P

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#803) tudos4 válasza fudi2002 (#802) üzenetére


tudos4
tag

Igen én is hasonló következtetésre jutottam

(#804) tudos4


tudos4
tag

Én nem szeretem a miui-t föl is fog menni rá egy XPerience szombaton amint kinyitottam a bootloadert.

(#805) fudi2002 válasza tudos4 (#804) üzenetére


fudi2002
veterán

Nagyon jó rom, 2 hiányossága volt ami miatt cseréltem. Havocost és Arrowot javaslom még, most előbbi van. Remek cucc, mindent tud ami nekem fontos. Ráadásul gyárilag van benne alarm és wakelock blocker, amit eddig egyik vayu romban sem látttam.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#806) tudos4 válasza fudi2002 (#805) üzenetére


tudos4
tag

Nekem a testreszabhatóság nem igazán számít és úgy olvastam hogy elég kevés dolog van benne de emiatt cserébe nagyon gyors, ami nekem pont jó. Ezért esett erre a választás.

(#807) tudos4 válasza fudi2002 (#805) üzenetére


tudos4
tag

Előző xiaomi mi a2 lite-on havoc volt sokáig aztán áttértem posp-re szintén amiatt mert gyorsabb volt mint a havoc. most apám-é a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#808) fudi2002 válasza tudos4 (#806) üzenetére


fudi2002
veterán

Igen, bár nem sokkal gyorsabb mint a többi. De a simkártáimmal nyűglődtem vele amit egyik rommal sem kellett eddig csak ennél, illetve a nyamvadt alacsony akku ledvillogást nem lehet letiltani benne. Ráadásul a gyári kernelével sem voltam megelégedve, baromira nem takarékos perf kernel. Havoc lyb 1.12es kernellel nagyonbaba, 12.5.5ös firmre rakva.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#809) tudos4 válasza fudi2002 (#808) üzenetére


tudos4
tag

Lehet hogy majd egyszer megnézem. De egyelőre most csak sz XPerience-re nézek rá.

(#810) tudos4 válasza fudi2002 (#808) üzenetére


tudos4
tag

A lybkernelt a "lybkernel vayu discussion" nevű telegram csoportból töltötted le?

(#811) fudi2002 válasza tudos4 (#810) üzenetére


fudi2002
veterán

Igen, de picit módosítottam. Tsmod simára írd át a fájlnevet és úgy.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#812) tudos4 válasza fudi2002 (#811) üzenetére


tudos4
tag

Oké, ezeknek majd még utána nézek.

(#813) nyaxi


nyaxi
csendes tag

Sziasztok!

3 teló közt vacilálok, nem tudok dönteni, segítsetek kérlek, nem értek a telefonokhoz ...
Elolvastam a teszteket, de igazából semmi eredményre nem vezetett azon kívül, hogy az egyik LED paneles, a másik kettő pedig nem. Sosem volt LED-es telefon, igazából a lényeg, hogy a régi Redmi 4x-et cserélném, mert nagyon belassult, és hosszú üzemidőt szeretnék és hogy viszonylag gyors legyen, meg lehessen vele normális fotót készíteni, mert a Redmi 4x az tragédia kamera terén...

(#814) Viktor0610 válasza nyaxi (#813) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Melyik okostelefont vegyem?

Vagy a Mi 10T Lite-ot venném vagy a Redmi Note 10 Prót, ha a kamera fontos. Talán utóbbit, mert újabb.
A Poco X3 Pro teljesítményben a legjobb a három közül.

Samsung Galaxy A54

(#815) zsiz válasza nyaxi (#813) üzenetére


zsiz
őstag

Én talán a Note 10 Pro-t venném a 3 közül. Nekem a Note 9 Pro volt még a kiszemelt a Poco mellett (ha jól emlékszem, de nem tudom már követni ezt a sok féle-fajta modellt, és nem elég, hogy ma már minden telefon egyformán néz ki, már név alapján is nehéz megkülönböztetni őket). A Poco-val sincs igazán bajom, csak ez a ghost touch probléma kicsit elbizonytalanított. De egyébként legalább másfél hete már nem volt azzal sem gondom. Hogy a frissítés miatt vagy sem, azt nem tudom.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#816) nyaxi válasza Viktor0610 (#814) üzenetére


nyaxi
csendes tag

Köszi. Az mennyire számít, hogy 4 vagy 6 GB a ram?

(#817) Viktor0610 válasza nyaxi (#816) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Minél több memória, hosszabb távon jobban használható marad a teló.

Samsung Galaxy A54

(#818) headhunter válasza Viktor0610 (#817) üzenetére


headhunter
addikt

Milyen méretű fólia vagy üveg kell a Poco X3 Pro-ra?

1. 153x70mm
2. 157x71mm
3. ? x ? mm

[ Szerkesztve ]

(#819) Viktor0610 válasza headhunter (#818) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát ezt passzolom, de miért fontos milliméter pontosan?

Ha jól sejtem, az X3 NFC kijelzőjével azonos a méret, ami jó hozzá.

Samsung Galaxy A54

(#820) Sanki válasza headhunter (#818) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Enyémen most ilyen van: 155,5 x 69 mm. Aqua-nál csak ez volt, ezért került rá ez.
Kijelzőt nem fedi teljesen, de másik fajta fólia is van már aliról, azt holnap megmérem még.

[ Szerkesztve ]

(#821) headhunter válasza Sanki (#820) üzenetére


headhunter
addikt

+ #819 Viktor0610

Aliról rendeltem és nálam sem fedi teljesen, gondoltam reklamálok, de akkor nem erőltetem.

Ezeket rendeltem: [link] , [link]
Itt viszont nagyobbat írnak: [link] , [link]
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Front kamera lyuknak kellene lenni az üvegen vagy fólián?

[ Szerkesztve ]

(#822) Sanki válasza headhunter (#821) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Holnap megkeresem és linkelem én is mit vettem.
Nem mindegyik fólián van kivágva elől a kamerának.

(#823) oba válasza headhunter (#821) üzenetére


oba
addikt

Szerintem üvegen nem baj ha nincs kivágva, nem ront a képminőségen, de a fólián inkább legyen kivágva.

(#824) Sanki válasza headhunter (#821) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Másik üveg mérete: 159,5 x 71,5 mm.
Ez nagyjából lefedi az egész kijelzőt + a kameránál ki van vágva.
Ez pontosan nem tudom melyik rendelés, mert több is volt. :DDD
Van még fekete keretes fólia is, ha kell még tudom mérni, csak azt korábban elpakoltam.

(#825) headhunter válasza Sanki (#824) üzenetére


headhunter
addikt

Nem tudod beazonosítani, melyik eladótól rendelted?
Ebben méretben én is bepróbálnák egy rendelést. (159,5 x 71,5mm)

Hétvégén lefotózom, amiket nekem küldtek.

[ Szerkesztve ]

(#826) tamasgolf1


tamasgolf1
csendes újonc

Sziasztok! A kovetkezo ket telefonnal szemezgetek, segitsetek ki melyik erne meg jobban nekem. Jelenleg egy Nokia 8ast hasznalok amivel alapbol elegedett vagyok de kezd oregedni mar kicsit. A valaszokat elore is koszonom!

(#827) balazs1022


balazs1022
őstag

Valaki tudna küldeni nekem egy DNG raw fájlt ami ezzel a telefonnal készült? Van egy olyan érzésem h a 12 mp ellenére jobb képet csinal mint a 16mp-es NFC-s változat.

Köszönöm előre is a segítséget! :R

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#828) gixxergabi válasza headhunter (#825) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Ekkora az enyém is
jó hogy nem lyukas, előző az volt és mindig gyűlt mellette a kosz...

(#829) Narxis válasza tamasgolf1 (#826) üzenetére


Narxis
nagyúr

AMOLED kijelző jobban látható kültéren és szebb, ha sokat használod szabadban a telót akkor a Note 10 a jobb válsztás, fotózásban nem tudom jobb-e vagy az számít-e neked. Nyers erőben, pl. játékoknál talán jobb a Poco.

Thanos was right.

(#830) D@niel válasza tudos4 (#804) üzenetére


D@niel
addikt

Pont az xPerience-t (és a pixel romot) néztem ki, most már neki állok.
Kérnék szépen valakitől egy rövid, vázlazos leírást a rom-cserére. Köszönöm.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#831) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Kollegám telefont keres.
Én erősen ajánlottam neki a felsoroltakból az X3 Pro-t.
Tudtok valami ellenjavallatról, hibáról, olyasmiről, ami miatt nem ajánlott jelenleg ez a készülék?
Mi az általános - kritikus - véleményetek róla?
Köszönöm! :R

(#832) D@niel válasza zolikaDB (#831) üzenetére


D@niel
addikt

Szia - szintén Debrecenből,
nekem az sd860, nagy kijelző, 5000mah aksi, 120hz volt a fontos, jó dolog a gyorstöltés. Kamerában talán nem a legjobb, gcam használat ajánlott.
Nem tudok hibákról, áprilisban vettem, azóta hibátlan. Kiszámíthatóan működik.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#833) Spec válasza zolikaDB (#831) üzenetére


Spec
őstag

Ennél a típusnál az erős ellenjavallat, amitől sokan f*snak, és ezért nem veszik meg, az a kijelző ghost touch problémája. Ez viszonylag sokaknál előfordult (értsd, az eladott készülék számra vetítve pár %-nál), és elég idegesítő probléma, ami vagy csak garanciális kijelző cserével orvosolható, vagy sehogy. Pozitív változás a hiba esetében, hogy a legutolsó rendszer frissítéssel a legtöbb embernél, aki erre panaszkodott, megszűnt a probléma. Most kivárás van, hogy előjön-e újra, de úgy tűnik mégis orvosolható gond szoftveresen is, és nem kell hozzá a kijelzőt kukázni.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#834) balazs1022 válasza D@niel (#832) üzenetére


balazs1022
őstag

Kameraban is nagyon jó. A sima NFC-s verziótól mindenképp (hiába 12mp). A nagylátója viszont az utóbbinak jobb. Szerintem nyugodtan megveheti ezt a telefont. :)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#835) zolikaDB válasza balazs1022 (#834) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszi mindannyiótoknak a választ! :R

(#836) tudos4 válasza D@niel (#832) üzenetére


tudos4
tag

Bootloader fel van oldva gondolom.

(#837) tudos4


tudos4
tag

Úgy értem kinyitva.

(#838) D@niel


D@niel
addikt

Még nincs, előző géppel (redmi note 9s) csináltam, de már nincs meg, hogy ilyenkor törli az összes adatot - vagy sem, és 1 hét a nyitás?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#839) tudos4 válasza D@niel (#838) üzenetére


tudos4
tag

Így van lessz egy gyári viszaállítás és 1 hét a nyitás.

(#840) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Kinéztem magamnak ezt a modellt, de még nem döntöttem, kíváncsi lennék, hogy milyen alternatívákban gondolkozhatok és nagyjából miben különböznek...

Egy redmi 4x-et váltanék, ami fontos:

must-have:
- kb. ez az ársáv amiben szeretnék gondolkodni, 100 fölé nem szívesen mennék ha nem muszáj
- fontos, hogy legyen elegendő a RAM és a procierő hosszabb távon, játék nem lesz, nem fontos, de szeretném ha egy app indításra nem kellene fél percet várni
- fontos a megfelelő akkuidő, kezdetben óvatos használattal akár két nap közeli, de hosszabb távon is bírjon közepes használattal egy teljes napot, ne merüljön rám

preferenciák:
- nagyon szeretnék egy olyan telefont, amivel lehet értékelhető point-and-shoot fotókat készíteni, családi élményeket megörökíteni akár beltérben borús időben is. Nem elvárás a DSLR szint, elég, ha vállalható az eredmény, és nem egy rosszul fényelt krumpli. Nagy előny lenne ha az új telefon ezt tudná.
- szeretnék amoled kijelzőt, ha lehet, de ez nem dealbreaker (a poco nem az, tudom)

Tudnátok segíteni hogy a poco ezeket mennyire teljesíti illetve milyen versenytársakban lehet még gondolkodni? A poco esetén milyen bugok ismertek a gyári rendszeren? Romolni nem fogok, bootloadert nyitni sem.

(#841) fudi2002 válasza DeFranco (#840) üzenetére


fudi2002
veterán

-Ram és erő oké.
-Akkuidő oké, töltés elég gyors ráadásul.
-Képek rendben vannak, mondom ezt hobbifotósként magas kategóriás dslrel.

-De előfordul fantom érzékelés. Ez lehet hardverhiba és bizony a xiaomi szokásos töketlenkedése. Nálam pl a 12.5.3-al csinálta, azon kívül egyik rommal sem. Van akinél mindegyikkel csinálta, kivéve a 12.5.5-el. Szóval rendes boltból, sok garral, ha van pénz akkor gar kiterjesztéssel (már ha hosszú távra tervezel)
-Miui. No erről sok szépet és csúnyát lehetne írni, ezt el tudod dönteni magad is. Én rühellem. De régen is folyamatos gond volt vele, most is van és a jövőben is lesz. (nálam kezdett a telefon, miuival nem ment 2 (telenor)simmel a 2es slotban a b20. Látta, ott figyelt a torony, de felmenni rá nem akart. Aztán elgurult a gyógyszerem, kapott egy custom romot és ugyanazzal a firmware-el tökéletesen ugrott b20-ra.) Ghost touch kérdése mint írtam szoftver.
Az a gond, hogy ennyi pénzért én nem tudok alternatívát.
Szóval sok sikert a döntéshez :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#842) fudi2002


fudi2002
veterán

Custom romosok:
Derpfest, ha valaki nem próbálta még ki, nagyon sürgős tempóban tegye meg. Óckodtam tőle sokáig, baromi jó cucc. Wakelock detector benne, kevés romban van. Sok beállítás, a gyárin felül. És amit más romban nem találtam még, hogy van benne egy fényerőszint szabályozó, aholis a bugyuta automata fényerőt ha kézzel a csúszkán felülírod azt megjegyzi. Tehát tanítható az automata fényerő. Baromi hasznos, én nonstop állítgattam előtte, főleg nagyon fényszegény helyen annyira nem rak rá háttérvilágítást hogy alig látom. Ez is megoldva.
Lyb kernellel ráadásul igencsak tempós, benchhuszárok szeretni fogják.
Ez illetve még egy rom volt eddig, xperience ahol 2.4ghzes wifin tudtam mérni 270mbit/s-et, azért ez sem semmi (igen, mindegyik romot ugyanazzal a lyb kernellel haszálom, szóval a rom, illetve a vendorban levő driver ami csodát művel)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#843) Narxis válasza DeFranco (#840) üzenetére


Narxis
nagyúr

Xiaomi Redmi Note 10 Pro 128GB 6GB RAM 113 ezer 220volt-nál 2 év garival.
Poco X3 Pro pedig 90 ezer Ft.

Az árkülönbségért cserébe kapsz AMOLED kijelzőt és jobb kamerát, a RAM-nak van a legkevesebb köze ahhoz, hogy milyen gyors a teló, 6GB-tal el leszel még évekig főleg ha tényleg nem játszol.

Én csak azért vettem Poco-t mert egyáltalán nem fényképezek viszont nyáron nem érte meg az 50 ezer forintos különbséget a Poco F3, teljesítményben meg nem akartam lejjebb adni mert néha játszok ezzel-azzal. Amúgy harmadikként a Note 10 Pro lett volna befutó.

Thanos was right.

(#844) Spec válasza Narxis (#843) üzenetére


Spec
őstag

A Xiaomi Redmi Note 10 Pro-nak az Achilles-sarka sajnos pont a SoC, és az ehhez mérten nem túl optimalizált MIUI. A Snapdragon 732G és az Adreno 618 GPU nem túl acélosak már 2021-ben, és emiatt sokan panaszkodnak a teljesítményére, és hogy még a sima rendszer se túl fürge. Akadnak a lapok görgetésnél, nem túl reszponzív az egész rendszer.
Akkor már szerintem inkább egy Xiaomi Mi 11 Lite 5G, az árban kb. ott vam ahol a Note 10 Pro, ellenben Snapdragon 780G és Adreno 642 van benne, ami azért combosabb teljesítményben.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#845) DeFranco válasza fudi2002 (#841) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszi az inputokat.

nekem a 4x-en a miuival nem volt bajom szerencsére, persze az egy teljesen más rendszer.

@Narxis: köszi, érdekes amit spec ír, olyan telefont azért nem vennék ami már most is köhöghet sebességben, így is évek óta malmozok ha kell valami :D

@Spec: hát... a Mi11 Lite 5g már lényegesen felette van árban annak amit szántam rá, igaz 6 vs 8 gb memória, de harmadával magasabb ár... nem mondom hogy elvetendő, de azért emésztenem kell, hogy annyival jobb-e...

[ Szerkesztve ]

(#846) Spec válasza DeFranco (#845) üzenetére


Spec
őstag

Én a Mi 11 Lite 5G-t nem a POCO X3 Pro alternatívájának írtam, hanem a Note 10 Pro-énak.
A 80-90 ezres ártartományban messze a 256/8-as POCO X3 Pro a legjobb vétel. De még a magasabban árazott Note 10 Pro-val, vagy a Mi 11 Lite 5G-vel szemben is bőven jobb vétel szerintem. Én is emiatt vettem. Ár/érték arányban szerintem verhetetlen jelenleg :)
Egyedül akkor lehet para, ha fosol a ghost touch problémától, ami mondhatni típus hiba, viszont elvileg a legújabb frissítéssel úgy tűnik megoldották, szóval akkor valószínűleg mégse hardveres, hanem driver/szoftver gond volt. Reméljük nem jön elő újra soha többé.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#847) fudi2002 válasza Spec (#846) üzenetére


fudi2002
veterán

Halkan megjegyzem, hogy asszony pocox3nfcjében is a gyengusz chip igencsak vágtat egy arrowos társaságában. Majdnem x3 pro sebesség..

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#848) Spec válasza fudi2002 (#847) üzenetére


Spec
őstag

Nálam rom mókolás teljesen kizárt. tudom hogy ritka példány vagyok a gondolkodásommal, de én csakis kizárólag gyári rendszert használok. Nem nyitogatok boot loadert, nem rootolgatok, semmi ilyesmi. Nekem a telómon bizalmas magán dolgaim vannak, net bank, stb. Szeretek nyugodtan aludni :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#849) fudi2002 válasza Spec (#848) üzenetére


fudi2002
veterán

Vicces, mert a gyári miui többet kémked mint hinnéd. Sőt a google is.. Ilyen alapon fogj egy öreg nokiát.:)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#850) tudos4 válasza fudi2002 (#849) üzenetére


tudos4
tag

Igaz , nem hiába szokták degoogled-dé tenni egyesek a telefonjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.