Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Gloob válasza gixxergabi (#1447) üzenetére


Gloob
addikt

Szia
Ennél a Gcam-nál a setting file-t hová kell berakni, mi az útvonal? Köszi előre is!

Samsung Galaxy A52S

(#1452) Viktor0610 válasza fudi2002 (#1419) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én bátor voltam, és Spanyolországból rendeltem a Poco X3 NFC-met. ;]
No garancia (tudom, elvileg van, de biztos, nem fogom küldözgetni, ha úgy adódna. :N ), no para. Legalább olcsó volt. 🤑
De persze, könnyen beszélek, mert engem szeret a Xiaomi, így komoly bajom egy telójukkal sem volt.
(Volt ghost touch gondom is, de frissítés helyretette.)

Samsung Galaxy A54

(#1453) fudi2002 válasza Viktor0610 (#1452) üzenetére


fudi2002
veterán

Én is spanyolból vettem a telókat. Asszony pocox3nfcje a legelső 11-es rommal is ghostolt tegnap, úgyhogy most raktam neki egy android 10-et és rá custromot. Ha így se, akkor még egy próba az indiai rommal és rá custom, aztán nincs már tippem..

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1454) gixxergabi válasza Gloob (#1451) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Az exponáló gomb mellé koppintasz 2x a sötét területre.

(#1455) Alarikman válasza gixxergabi (#1447) üzenetére


Alarikman
senior tag

A sok apk közül melyiket ajánlott letölteni? Az elsőt?

(#1456) gixxergabi válasza Alarikman (#1455) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Bármelyiket, mind ugyanaz.

(#1457) Alarikman válasza fudi2002 (#1414) üzenetére


Alarikman
senior tag

Sajnálom, hogy ilyen a véleményed vagy netán a tapasztalatod a külföldi rendelésekkel. Egy itteni külföldi webshop-os, sokat látott topik gazda véleménye erről ez:
"Elolvasva amit ír(a te hozzászólásod) egy kicsit sarkítva van a mondanivaló, de ilyen is előfordul. Olyan is hogy normálisan lehet a garanciáztatást megoldani. Az biztos hogy nem egyszerű a dolog, a visszaküldés Kínába elég drága lehet 500 G-ig 4700 Ft 501-2000 g 10700 Ft. Ha kiküldjük akkor kell csatolni vám-árúnyilatkozatot és ha az CN23 akkor 2 példányban és ráírva hogy garanciás visszaküldés nincs gond a vámnál csere témában.
Az hogy szerinte miként történik a javítás az nem releváns, fogadjuk el hogy ott is hozzáértő emberek foglalkoznak vele, ha neki negatív tapasztalata lett is volna, de néhány ember a hallomásokat is saját tapasztalatként adja elő.
Kínai termékbe kínai alkatrész kerül, szóval nem tudom miből gondol mást.
Én eleve élettartam garanciában gondolkodom, remélem hogy működik hibátlanul legalább egy évig és megpróbálom nem a legolcsóbbat beszerezni. Ha tönkre megy akkor nem küldöm vissza hanem alkatrészt rendelek, mert olcsóbb a megoldás. Vagy lejárt az élettartam garanciája nálam és kuka."

[ Szerkesztve ]

(#1458) fudi2002 válasza Alarikman (#1457) üzenetére


fudi2002
veterán

Aha, volt már dolgod nem gyári, hanem "kínai" kijelzővel? Nekem igen, 3dbból 3 volt szar. 1 foltos, 1 ghost touchos, 1 pedig ghost és fakó színek. Végül a gyári töröttet raktam vissza, még úgy is kultúráltabb volt. A kínai nem a származására utalt, hanem a minőségére. És megnyugodhatsz, hogy nem a drágább minőségit rakja bele.

Ezt nézd úgy mintha akkut vennél kínából. 10ből 9.5 kamu valós kapacitású, gyárinak mégcsak a közelébe se ér. Igen, ez is saját tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1459) Alarikman válasza fudi2002 (#1458) üzenetére


Alarikman
senior tag

Gondolom az ilyen AliExpress-ről rendelt xyz eladóktól kapott kijelzőkkel vannak gondok. De egy garis külföldön cserélt kijelző, nem hiszem hogy problémás.
Ja és a Xiaomi-t EU-ban kell garanciáztatni, nem kell vissza küldeni Kínába. Javítják az öreg kontinensen. Hogy most spanyolban vagy lengyelben már nem tudom, de biztosan itt EU-ban. Feltéve ha EU-s telód van, nem global.

[ Szerkesztve ]

(#1460) fudi2002 válasza Alarikman (#1459) üzenetére


fudi2002
veterán

Ha ebben hiszel, akkor legyen úgy. Csak nehogy valaki meglepődjön, gondoltam szólok. :R

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1461) HollyBoni válasza fudi2002 (#1458) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ez amúgy garis ügy volt? Milyen teló, milyen eladó (itt arra agondolok hogy valami random eladó, vagy "hivatalos" bolt)?

[ Szerkesztve ]

(#1462) fudi2002 válasza HollyBoni (#1461) üzenetére


fudi2002
veterán

Nem garos, redmi note4.
Mi a hivatalos bolt?
Mennyire hivatalos bolt szerinted spanyolban ahonnan vettem ezeket telókat, amire a hivatalos magyar márkaszervíz (tmx) közölte hogy nem európába szánt készülék és pénzért sem javítja?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1463) fudi2002 válasza fudi2002 (#1462) üzenetére


fudi2002
veterán


Tessék, innen vettem amire a tmx ezt írta vissza imei alapján. Ezek után akkor definiáld a hivatalos bolt kifejezést :)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1464) HollyBoni válasza fudi2002 (#1462) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ali Poco store-ra gondoltam pl. "hivatalos" boltként. Csak azért kérdeztem mert azt hittem garis volt a történeted, és gondoltam hátha máshogy állnak a garihoz mint egy random Alis eladó.

De fingom sincs mi mennyire hivatalos (nem véletlen használtam idézőjelet). Nem vitatkozni akarok, nekem csak az a furi picit hogy igazából ha jól veszem le itt mindenki találgat (én is) hogy milyen is egy Goboo vagy Ali Poco store garis javítás, mert bár nem olvastam végig a topikot, eddig ahogy láttam csak oba-nak volt tapasztalata, de ugye nála sem lett javítás végül. Lehet ugyanolyan f*s alkatrészeket használnak, nem tudom, de továbbra is kíváncsi lennék rá (de remélem nem lesz személyes tapasztalat).
Az hogy maga a procedúra nagyobb szívás az tagadhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#1465) fudi2002 válasza HollyBoni (#1464) üzenetére


fudi2002
veterán

Nézd én anno írtam nekik ghost miatt. Javasolta keressem meg a magyar szervízt, ha kell kifizeti a javítást. Wayteq felhív, már nem ők hanem tmx. Tmx email imeivel, közölték nem európai a cucc, pénzért sem nyúlhatnak hozzá, így állapodtak meg a xiaomival. Végül szoftveresen addig hekkeltem, míg nem került sor a cserére. Még...
A spanyol(vagy kínai sztem) amúgy nagyon nem akarta hogy visszaküldjem, inkább fizet. Asszem 17e ftról 22e re licitáltam, amire még azt írta hogy oké. Szóval ennyit a Poco Spain hivatalos storeról... :)

Nem véletlen írtam, hogy ha valaki teheti vegye meg normális magyar forrásból.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1466) Alarikman válasza fudi2002 (#1463) üzenetére


Alarikman
senior tag

2021 előtt tapasztalat, hogy a külföldről rendelt telók sima global-ok voltak. Azok tényleg nem ide való imei-sek.
Viszont tavaly óta azt látom, hogy figyelnek többnyire és EU-s firmware-el küldik. Ezek már ide valók. Garban is szerintem. Valószínűleg te ebből még ki maradtál.

(#1467) fudi2002 válasza Alarikman (#1466) üzenetére


fudi2002
veterán

2021 nyár körül vettem a sajátom. Mikor megjelent.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1468) Alarikman válasza fudi2002 (#1467) üzenetére


Alarikman
senior tag

Nem redmi note 4-ről volt szó az esetedben?

(#1469) fudi2002 válasza Alarikman (#1468) üzenetére


fudi2002
veterán

Nem, abban cseréltem 3 kijelzőt, az korábbi történet. Ott jöttem rá, hogy a gyári alkatrész minőségét pótolni nagyon nehéz. Aztán vettem az x3prot, meg annyuknak x3nfct.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1470) Pityu. válasza fudi2002 (#1469) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Lehet venni gyári cuccot én fixshopról szoktam venni kijelzőt.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1471) fudi2002 válasza Pityu. (#1470) üzenetére


fudi2002
veterán

Tudom. 15e ftért tudtam volna venni, egy akkor alig 20et érő telóba.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1472) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Off off!
Köszi!

Samsung Galaxy A54

(#1473) HollyBoni válasza fudi2002 (#1465) üzenetére


HollyBoni
veterán

Végülis a javítás fizetése itthoni szervizben amúgy tök korrekt LENNE, de ez a nem európai dolog jó nagy szívás. Nincs pl. valahol a környező országokban normálisabb szerviz ahol hozzányúltak volna?

Ha már szóba került, meg tudom magamnak valahogy nézni hogy európai a teló vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#1474) fudi2002 válasza HollyBoni (#1473) üzenetére


fudi2002
veterán

Lenne, de az is kiderült végül hogy nem az egészet fizette volna. Ott licitálgattunk, szerinte 17.000hufból simán. Aztán felmentünk 22.000re, de úgy hogy magyarhonban csak a kijelző 30e és még a munkadíj.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1475) Pityu. válasza fudi2002 (#1471) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én mindig azt mondom,hogy ha meg akarod tartani a telefont megéri ha nem akkor nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1476) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Lehetséges holnapra itt lesz a telefonom :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1477) Alarikman válasza HollyBoni (#1473) üzenetére


Alarikman
senior tag

Erről tudok csak: link
Ez IMEI alapján megnézi, hogy jó régiós telód van-e. Azaz international vagy kínai.

(#1478) HollyBoni válasza Alarikman (#1477) üzenetére


HollyBoni
veterán

Zsír!

(#1479) fudi2002 válasza HollyBoni (#1478) üzenetére


fudi2002
veterán

Nekem is ezt írja, mégis visszadobták. Tmx mobile oldalán nézzétek meg, emailt kellett küldeni imeivel és meglesik.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1480) Tompika777 válasza fudi2002 (#1479) üzenetére


Tompika777
senior tag

Nekem is ugyanezt írja, a bibi csak az, hogy nekem pl. nem fekete hanem kék a telefonom...Szóval a hitelesség kérdéses az oldallal... Vagy a telefonommal :DD

(#1481) oba válasza HollyBoni (#1478) üzenetére


oba
addikt

Nekem is ezt írja. Spanyol Poco store vásárlás az Aliról. Én is úgy jártam mint fudi2002, még pénzért sem nyúlt hozzá a Xiaomi/Poco itthoni hivatalos szervizpartnere.

[ Szerkesztve ]

(#1482) Alarikman válasza oba (#1481) üzenetére


Alarikman
senior tag

Szerintem ez az oldal csak azt nézi, hogy nemzetközi verzió vagy kínai belpiacos. Azt, hogy milyen országba szánták, nem.
Ha valaki talál ilyet, szóljon. Én tartok a nem hivatalos, IMEI számot kérő oldalaktól. Simán gyűjtik az IMEI számokat. Vagy rosszabb.

(#1483) Prowler válasza Alarikman (#1477) üzenetére


Prowler
senior tag

Köszi a linket, nekem is működött. :)

Veremivadék Undorkutya

(#1484) HollyBoni válasza oba (#1481) üzenetére


HollyBoni
veterán

Akkor nem zsír?

(#1485) siddis


siddis
őstag

Nekem a doboz oldalán lévő matricán van rajta, hogy melyik országokba szánták.. kínai -és nem indiai- gyártású, 2021 júniusából.. állítólag az Indiában gyártottakban van Tianma (?) kijelző.. állítólag..

-- Aux armes, citoyens --

(#1486) fudi2002 válasza siddis (#1485) üzenetére


fudi2002
veterán

Lehet benne valami, szoftveres oldalon nagyon sokan javasolják az indiai miuira való áttérést, állítólag ott már rég javították a fantom érzékelést.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1487) siddis válasza fudi2002 (#1486) üzenetére


siddis
őstag

..a Telegram-on olvastam.. még annyira nem vettem bele, magam, mert csak szerdán délben nyílik a bootloader..

-- Aux armes, citoyens --

(#1488) oba válasza fudi2002 (#1486) üzenetére


oba
addikt

Én már időközben, múlt héten ráengedtem a frissítést is amit előtte nem mertem, a 12.5.7-et (RJUMIXM) és továbbra sincs ghost touchom.

(#1489) fudi2002 válasza oba (#1488) üzenetére


fudi2002
veterán

12.5.5 volt most sokáig derpfesttel, tök jól működött. Aztán pár napja behülyült egymás után 2x. Most 12.0.6+ evoxt raktam, régen ezzel a firmmel töéletes volt. Ha ezzel is fogja csinálni, akkor küzdök tovább.. Azért ha lenne fejlesztői közösség és romhalmaz, már realme telefonra cseréltem volna...

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1490) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Van valami app amivel ellenőrizni lehet a B20 meglétét?Szóval,hogy ki is írja.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1491) oba válasza fudi2002 (#1489) üzenetére


oba
addikt

Én jövő hónapban váltok, valószínűleg egy Realme GT Master-re. Ha szépen működik a rendszer, ami nem MIUI, akkor engem nem zavar a romolgatás hiánya.

(#1492) fudi2002 válasza oba (#1491) üzenetére


fudi2002
veterán

Pont azt néztem én is. Számolj majd be róla légyszi.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1493) Headbang válasza fudi2002 (#1492) üzenetére


Headbang
aktív tag

Azon én is sokat gondolkodtam, de tartottam az amoled beégéstôl. :) Vagy oneplus nord2

(#1494) Headbang


Headbang
aktív tag

Nekem is megjött a teló. Bestbyte boltos, 8gigás. Egyébként engem csak az elôlapi kamera kivágás körüli foltokban elfogyó háttérvilágítás zavar. Főként világos háttérnál látszik A betekintési szögek, színek élénksége egyébként nem rossz. Ez másnak is ilyen?

(#1495) Viktor0610 válasza Headbang (#1494) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

X3 NFC, igen.
De alig észrevehető, így nekem nem gond. :N

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1496) DeFranco válasza Headbang (#1494) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Igen, bar hamar megszoktam. Nalam a space hagy ki gyakran, regen, mas telefonnal ezzel nem volt gondom, illetve az ujjlenyomat olvaso van rossz helyen a bekapcsologombon szerintem.

Ertem a logikat, es design szempontbol tenyleg celszeru, de annyira erzekeny hogy ha gombbal lezarok (tudom van duplakopp, de azzal ki kell menni a homera) akkor van hogy elengedesnel felold, illetve gyakran zsebrerakaskor is felold.

(#1497) gixxergabi válasza DeFranco (#1496) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Be lehet állítani, hogy csak a gomb nyomásra olvasson ujjlenyomatot, ne pedig érintésre...

(#1498) DeFranco válasza gixxergabi (#1497) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hm... Koszi, ez egy megoldas, bar ez is kenyelmetlenebb... Mindegy, egyutt lehet ezzel elni, ha csak ennyit lehet felhozni, az mar nagyon jo :)

(#1499) Headbang válasza DeFranco (#1498) üzenetére


Headbang
aktív tag

Viszont lehet hamarabb kell majd bekapcs gombot cserélni. :D

(#1500) Viktor0610 válasza DeFranco (#1496) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pedig a dupla kopp nagyon jó dolog. :K
Én inkább kimennék a home képernyőre, mint használjam a ki-bekapcsoló gombot. Ahogy tudom, kímélem, mióta egy korábbi (ZTE) telómon az mondta be az unalmast. :DDD

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.