Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) F.B.I. válasza tomasekbobo (#50) üzenetére


F.B.I.
veterán

P20 pro-t cseréltem erre, kamerában visszalépés (de már nem fotózok, rohangáló kisgyereket) minden másban ugyanaz a szint, a proci és a háttértár miatt, azonban nekem, sokkal gyorsabbnak érződik (már csak talán egy 888-at éreznék gyorsabbnak).

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#52) Predatorr


Predatorr
őstag

Gondolom, a zenelejátszó továbbra is csak a xiaomi szíves adatgyűjtésével hajlandó működni, a messenger pedig továbbra is szétszarja a képernyőt.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#53) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Nagyon várom már a Mi Max 3 utódját, de mostanában senki nem csinál egy rendes középkategóriás péklapátot... :D
Persze 18/9 képarány kéne, a most divatos 21/9 szörnyű.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#54) F.B.I. válasza zeon.hu (#53) üzenetére


F.B.I.
veterán

Én is vártam de közben úgy leromlott a szemem, hogy tablet lett a péklapát. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#55) zeon.hu válasza F.B.I. (#54) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Van 2 is, de nem fér be a zsebembe... :DD

#?*@&!

(#56) F.B.I. válasza zeon.hu (#55) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nekem sem, táskával járok dolgozni. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#57) junior11


junior11
veterán

Sziasztok.

Srácok lenne pár kérdésem:

Szerintetek megéri minimálisan ráfizetni az F3-ra (akciósan, kupónnal tudnám megszerezni)?

Nem tudom, manapság elég-e a 6/128GB-os modell hosszútávon (2-3 év), a MIUI állítólag úgyis agresszíven kezeli a ramot, így nem tudom van-e értelme a 8/256Gb-os modellnek esetemben. Alapból mennyi az üres tárhely a 128Gb-os modellnél?

Nincs lehetőségem megtekinteni és összehasonlítani őket, hogy mennyivel jobb az amoled kijelző az F3-ban ill. mennyivel gyengébb ebben az IPS (jelenleg Galaxy S7-et használok, aminek tulajdonképpen semmi baja, nem lassult be, teszi a dolgát továbbra is), de gondolkodom a cserén...

A kamerák jól tudom hogy ugyanazok mindkét modellben így szinte egyformák a fotós képességek?

5G nem érdekel, sem a játékok, viszont fontos a gyors, stabil. megbízható működés (ilyen téren picit tartok a MIUI-tól), a jó multitasking (sok videót láttam, ahol az X3 Pro újratöltött a megnyitás után és csak pár alkalmazás volt megnyitva...)...

A telefonálás rendben van? 2 SIM kártya lenne benne, és rendben legyen a beszélgetési hangminőség a jó, stabil térerő.

üzemidőben szerintetek jobb lenne az X3 Pro? Bár tény, hogy nagyobb az akksija, de állítólag az amoled miatt egálban vannak ebben az F3-mal, mások szerint az X3 Pro tovább bírja...

Szerintetek meddig lesznek frissítve ezek a modellek? Gondolok itt az android főverzióira, egyet még biztosan megkapnak, de aztán... Valamint meddig fognak járni és milyen rendszerességel a biztonsági frissítések...

Gyári fólia van alapból mindkét modellen?

Melegedés szempontjából hogy állnak ezek a modellek? Mi a tapasztalat?

Nem mókolva, gyári rendszerrel szeretném használni, romokat cserélgetni nem fogok.

Elnézést, ha hosszúra sikeredett, előre is köszönöm, aki tud segíteni, tanácsot adni. :)

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58) zsoca67 válasza junior11 (#57) üzenetére


zsoca67
tag

Beszélgetés közben elég halkan hallom a másik felet.Igen tudom hol kell hangerőt állítani :D

(#59) bostone válasza junior11 (#57) üzenetére


bostone
addikt

Azért a Poco picit más lavórban evez, mint a Samsung S.
Az új kapanyelet is be kell járatni, szokatlan lesz, de az első héten kiderül, hogy barátok lesztek vagy alkoholisták.
Talán az F3 tovább tartós marad az erőből ítélve. Ráadásul amoled.

(#60) junior11 válasza bostone (#59) üzenetére


junior11
veterán

Persze, tudom, a héten meglátom. Ami aggaszt, hogy sok a panasz a MIUI-ra, másoknak meg gond nélkül fut, ez kicsit elbizonytalanított, pl. az értesítések nem jönnek meg mindig a megfelelő beállítások ellenére sem, hirtelen merülés, proximity senzor hibák, agresszív memóriakezelés még mindig stb...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#61) Narxis válasza junior11 (#57) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én nem tudom hol veszed az F3-mat de nekem csak gyártói garancia jöhetett szóba és így 50 ezer forint volt a 2 teló közti különbség, F3-ból a microSD hiánya miatt csak 256GB-os verzió jöhetett szóba nálam. Ha nem volt még amoled-es telód akkor lehet érzékeny rá a szemed. Én nem látom értelmét a drága telóknak ha tényleg 2-3 évben gondolkodsz, de kinek mi a drága.... 130-140 felett én már Samut vennék, főleg ha nem akarsz ROMolni.

Egyetlen komoly érv szól az F3 mellett és az a kijelző ha sokat használnád kültéren, akkor abban mindenképp jobb.

zsoca67: nekem kifejezetten hangos a másik fél, igaz nem torzított de redmi note 5 után mintha 3-szoros lenne a hangerő.

Thanos was right.

(#62) junior11 válasza Narxis (#61) üzenetére


junior11
veterán

Galaxy S7 van jelenleg, előtte IPS volt Sony Xperia, a Samsung még mindig gond nélkül fut, csak elgondolkodtam, de most akciós ajánlat van a Poco telefonokra, külföldön élek. 287 euró lenne a 6/128gb-os változat az F3-ból és 231 az X3 pro 8/256-os változata. Gyári, hivatalos garancia, két évvel, boltban.
Romolni egyáltalán, dobozból kivéve szoktam használni gyári rendszerrel a telefonokat, ennyiért nincs Samsung, ami kiválthatná az S7et, az A52, A72 meg jelenleg jóval drágább.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63) Oldman2


Oldman2
veterán

Végre, saját Teszt az X3 Pro készülékről!

Én nemrég álltam vissza crDroid-ról Xiaomi.eu ROM-ra.
Értelemszerűen már nyitott a Bootloader.

Eddig tökéletes, 8/256-os verzióm van. Az akkuidő számomra több, mint megfelelő.
:C

(#64) kbyte1024


kbyte1024
addikt

2sim-el használom, t és digi. Nincs gond, hangerő térerő jó. Egész nap megy a navi és simán bírja.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#65) bostone válasza junior11 (#62) üzenetére


bostone
addikt

Azért azt nem árt szem előtt tartanod, hogy a Xiaomi picit másképp viszonyul a "régi dolgaihoz".

Voltam boldog tulajdonos és volt készülék, amit az első héten visszaküldtem.

Nézz be az F3 topikba, ott másról nincs is szó, hogy hogyan teljesítenek egyes szoftververziók és hogyan tudod őket feltenni. Ezzel és a "magyarnótával" engem a világból ki lehet kergetni. :))

Ki kell próbálnod a xiaomi érzést, legfeljebb visszaküldöd.

(#66) junior11 válasza bostone (#65) üzenetére


junior11
veterán

Beleolvastam a topikjába igen, és ott is rákérdeztem.
Tehát azt akarod mondani, bejön vagy sem, ha jól értettem a MIUI miatt? 🤔 Mert romolgatás nálam nem játszik. Legszívesebben maradnék a Samsung mellett, de nagyon elszálltak az árakkal, annyit nekem egy telefon nem ér.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#67) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Poco X3 NFC-vel, hogy érdemes (beállításokkal) jó minőségű képeket készíteni?

NGCam-ot ajánlották sokan és van a GCam

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#68) Ciccuka válasza junior11 (#15) üzenetére


Ciccuka
veterán

Olyan 4 havonta igen.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#69) bostone válasza junior11 (#66) üzenetére


bostone
addikt

Engem nem zavart a durva ram kezelés. Ha nem a telefon tette volna meg, én magam lövök ki mindent.
A netet kikapcsolva tartom, amikor az üzeneteket akarom olvasni, akkor bekapcsolom, tehát alapjába véve nem ért meglepetés.

Azért a poco jól össze van rakva, amit tud ennyiért, az elég konkrét.
Ár-érték arányban nincs kérdés, hogy az X3 pro vagy az F3 a legjobbak között van, ha nem a legjobb.

Eme két példányból egyik sem volt kezemben pár percnél tovább, de azelőtt egy xiaomit sem romoltam és mégis tudtam használni.

De ez én vagyok.

(#70) blueye válasza bostone (#69) üzenetére


blueye
veterán

"az X3 pro vagy az F3 a legjobbak között van, ha nem a legjobb." - ez igy van.
Mindkettot hasznaltam/om (igaz 8Gb-osakat) gyari ROMmal is teljesen jol mukodik.
De ez meg en vagyok :)

(#71) junior11


junior11
veterán

-

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#72) junior11 válasza blueye (#70) üzenetére


junior11
veterán

Szia, észrevehetően jobb a kijelzője az F3-nak? Akksiidőben nem teljesít jobban az X3 Pro vagy egálban vannak?

A közelségérzékelő problémája (F3-ban állítólag ultrahangos van) ennél a modellnél is fenáll? Mert többnyire a másik esetében vannak panaszok és videók is róla. Eléggé bosszantó egy ilyen hiba, amit képtelenek mind a mai napig orvosolni...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#73) blueye válasza junior11 (#72) üzenetére


blueye
veterán

Igen, jobb a kepernyo, ezert valtottam, igy mar tudom hogy megszoktam az AMOLED-et. Amugy maradhatott volna az X3 pro.
Mindketto akkuja kivalo, ez nem perdonto.
"közelségérzékelő ": attol fugg hogyan fogod a telefont, ha a valladhoz szoktad szoritani akkor ne ilyet vegyel.

(#74) junior11 válasza blueye (#73) üzenetére


junior11
veterán

Kb így tartom kézzel a fülhöz [link] , nem a vállammal, de nevetséges, hogy még az asztalon sem működik..

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#75) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!

Egy Android 6.0 telefonról (LG G4, H815, nem rootolt, sose volt fejlesztői mód bekapcsolva) szeretnék átköltözni X3 PRO 8/256-osra ami már Android 11.

[Re:] Poco X3 NFC - minden, ami kell
A topikban a Mi Mover-t /Mi Átköltözés-t ajánlották. Néhány videó (sajnos egyik se volt magyar) után még vannak kérdéseim, hogyan kell.

Android 6.0 és Android 11. 5 verzió a különbség. Ez nem teszi lehetetlenné a költözést?

Nekem 1 SIM kártyám van. Ennyi elég? Ha elég akkor melyik telefonban legyen az átköltözésnél?

A videókon mindkét telefon úgy nézett ki, mintha már beléptek volna egy fiókkal. Akkor ha megjön a X3 PRO már be is léphetek/bejelentkezhetek vele a Google fiókommal? Ugyanazzal a Google fiókkal amivel a G4-et használom?

Mindent át tudok vinni egyszerre, faék egyszerűen? Lesz olyan amit nem, amit manuálisan kell átmásolni? Van alkalmazásom telefonbeszélgetések rögzítésére, SMS-ek mentésére.

G4-en van Pebble app, még a Google Play-ből telepítettem. Google néhány éve törölte a Play-ből, mikor megszűnt a Pebble óragyártó. Ha lehet vinném ezt az appot is.
Nem ismerem a másik módszert a telepítésre, nem akarok APK-val foglalkozni.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#76) szkaroly válasza junior11 (#72) üzenetére


szkaroly
senior tag

Amolednél nagyobb a fényerő, jobb a kontraszt, kisebb a fogyasztás ami igazán csak a videónézéskor jön ki a fekete háttér miatt. Viszont van pwm, a szokásos amoled anomáliák alacsony fényerőnél és az esetleges beégés problémája. Neked kell eldöntened mi a fontosabb. Plusz az F3-nál nincs jack, ez megint egyéni igény kérdése.

Poco X3 Pro

(#77) zsoca67 válasza Narxis (#61) üzenetére


zsoca67
tag

Balf... voltam. a beszélgetési hangerőt csak aktív hívás közben lehet módosítani. :W :) Most már jó.

(#78) junior11


junior11
veterán

Mos a videóban ez csak a fényerőkülönbség a 2 kijelző között vagy ennyire jobb az F3-ban? Mintha fakóbb, piszkosabb lenne az X3 Pro-ban, és gyengébb betekintési szögei lennének már csak az asztalra letéve. :F [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#79) Oldman2 válasza junior11 (#78) üzenetére


Oldman2
veterán

Mivel a lényeg nem szerepel a videóban (azonos fényerő és színséma beállítása), az egyébként jogos kérdésed ez alapján a videó alapján nem igazán megválaszolható.

Az AMOLED kijelzőket egyébként sokan nem szeretik éppen a túlszaturált (nem valós) színek miatt, miközben éppen emiatt sokan meg szeretik.
:C

(#80) milu válasza junior11 (#78) üzenetére


milu
aktív tag

Erre a kérdésre kapott válasz engem is nagyon érdekel...Most vagyok Poco X3 Pro (8/256) közvetlen vásárlása előtt!

A kérdésem az, hogy véleményetek szerint a Poco X3 Pro 6/128 vagy a 8/256 meríti jobban az akksit nem játékkal, hanem általános, normál használatban? (valahol azt olvastam, hogy talán a 8/256 gyorsabban meríti)
A telefon márkája és típusa amiatt lett választva, mert kedvező feltételeket kaptam rá.

(#81) kbyte1024 válasza milu (#80) üzenetére


kbyte1024
addikt

Sziaszto. Nekem a 8/256 van. Durvan jol birja :R 10:00-tol 16:00 allando gos navigacio ,telo hivasok,es mail. Este meg 30-on van.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#82) milu válasza kbyte1024 (#81) üzenetére


milu
aktív tag

kbyte1024! Köszönöm a válaszodat, hasznos a telefonbeszerzés végső döntésem meghozatalában.

(#83) fudi2002 válasza milu (#80) üzenetére


fudi2002
veterán

"valahol azt olvastam, hogy talán a 8/256 gyorsabban meríti"
És elhitted?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#84) junior11 válasza milu (#80) üzenetére


junior11
veterán

Az IPS panel vmivel jobban meríti, mint az amoled pl. az F3-ban, de ebben nagyobb az akksi, szóval kb egálban kellene lenniük nagyjából.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#85) blueye válasza junior11 (#84) üzenetére


blueye
veterán

Az en hasznalati szokasaim szerint nagyjabol egyforma volt a ketto.

(#86) junior11 válasza blueye (#85) üzenetére


junior11
veterán

Mindkét modellt használod?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#87) blueye válasza junior11 (#86) üzenetére


blueye
veterán

Mar nem. Eloszor X3 pro 8/256, most F3 8/256.

(#88) junior11 válasza blueye (#87) üzenetére


junior11
veterán

Miért váltottál, ha szabad tudni? Nem voltál elégedett az X3 Pro-val? Engem a kijelző minősége és az üzemidő érdekel még.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#89) blueye válasza junior11 (#88) üzenetére


blueye
veterán

Az a baj h tul sok topic foglalkozik ezekkel a telokkal.
A kijelzo miatt valtottam.

(#90) junior11 válasza blueye (#89) üzenetére


junior11
veterán

Rendben, köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#91) szkaroly


szkaroly
senior tag

Most nézem hogy az Euronics-nál csak 1 év gyártói garancia van? Alzánál meg 24 hó jótállás? Akik már vettek ilyen telefont mennyi gari volt rá?

Poco X3 Pro

(#92) Narxis válasza szkaroly (#91) üzenetére


Narxis
nagyúr

220volt-nál 2 év.

Thanos was right.

(#93) NGA válasza junior11 (#15) üzenetére


NGA
addikt

Poco X3 NFC:
Android 11
Miui 12.0.8
májusi bizt. frissítés

(#94) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, van, aki 2 SIM kártyával használja a telefont? Végül mégis kipróbálom az X3 Pro-t, kedvezményes árban (230€) a 8/256-ost rendelem meg. Mindkét SIM foglalat kezeli rendesen a 4G-t? Bár az egyik kártya többnyire amúgy is csak hívásra lenne, a másik pedig nethez. Készenléti állapotban - csak a kártyák aktívak (wifi, mobilnet, bluetooth kikapcsolva) mennyire szokott merülni egy éjszaka alatt?
A jelenlegi Samsung S7 1-2%-ot csak, de gondolom 2 SIM-mel ez kicsit több lehet. Mik a tapasztalatok? Hívás során a beszélgetési minőség rendben van, megfelelő? Régebben volt panasz ilyen téren a Xiaomira, hogy pl. gyengén hallani a másikat, visszhangzik, nem jelez ha hív stb megfelelő térerő mellett, ezért érdekelne.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#95) milu


milu
aktív tag

Véleményetek szerint ezt a nem eredeti Clear view védőtokot érdemes megvásárolni?
Xiaomi Poco X3-hoz ajánlják, ettől függetlenül jó lehet a POCO X3 Pro-hoz is? (Mert a Pro kicsit vékonyabb, ahogy nézem a méreteket)
Ha valakinek van ilyen védőtokja, kérem írja meg a véleményét, pl.: könnyen használható-e, a kijelző jól látható-e lecsukott fedél esetében?

(#96) doongoo válasza milu (#95) üzenetére


doongoo
addikt

Por alámegy és jobban karcolódik, mint nélküle...

(#97) junior11 válasza doongoo (#96) üzenetére


junior11
veterán

Nem biztos, S7-en nekem lassan 4 éve ilyen tok van, fólia sincs a kijelzőn és karc nélküli mai napig.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#98) doongoo válasza junior11 (#97) üzenetére


doongoo
addikt

A kivétel mindig erősíti a szabályt :)

(#99) qge


qge
aktív tag

Sziasztok. GCam-ot használ valaki? Akadna link használható verzióhoz? Érdemes váltani?
Köszi.

(#100) Mr.QwErT válasza qge (#99) üzenetére


Mr.QwErT
csendes tag

használok / GCam_7.3.018_Urnyx05-v2.5 /

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.