Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) DeFranco válasza Spec (#900) üzenetére


DeFranco
nagyúr

redmin voltak bugok ha nem volt FR a frissítés után (én történetesen pont azzal a rendszerrel használtam végig, amivel megvettem, szóval engem nem érintett :D )

@Sanki: persze, most nem volt sok tétje, de a jövőre vonatkozóan nem baj, ha tudom mi a gyakorlat

(#902) Spec válasza DeFranco (#901) üzenetére


Spec
őstag

Ez újdonság számomra, én még ezt nem hallottam. Sosem csináltam resettet frissítés után. Nekem is volt Redmi Note 5 Pro-m is, azon se kellett soha.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#903) atosan


atosan
addikt

Üdv,
Van két megoldandó feladat.
Mi True Wirless bt füles az eddigi telóimnál automatikusan csatlakozott, amint kivettem a tartójából. Itt mindig manuálisan kell megoldani.
Van egy online rádió alkalmazás. Hiába van az auto indítás bekapcsolva, miui optimalizáció kikapcsolva, lakat feloldva, 10 perc után kilövi. Mit tudok még tenni?

Maine coon

(#904) eldrah


eldrah
aktív tag

Na ma érdekes anomalia volt a teloval. Este nem tettem töltőre, nem volt kedvem mar kimászni az ágyból, ma reggel 47% volt az akkuszint, annyit hasznaltam beleptem böngészőbe, eppenhogy csak feloldottam a kijelzőt, erre kiirta akkuszint alacsony es masodperceken belül kikapcsol ha nem teszem töltőre, amit mire eszbekaptam meg is tett..radugva kiirja 47% majd bekapcsolva mar 60. Az utobbi meg elhiszem elkezdte felpumpalnj es beletoltott annyit, de ez a 47-nel kikapcsolas fura😳 Valaki járt mar igy?

A fulessel es egyeb bluetooth eszkozokkel valo csatlakozas "problémája" ismerős. Nem szoktam rajta fenn akadni, de kicsit problemas neha a működése. Elfelejti a parositott eszközöket, vagy ha ujra parositanam, bekapcsolom a Bluetoothot es nem keres, talál semmit, csak ha vagy haromszor ki-be kapcsolom a csuszkat. Igen..szoktam varni, volt egy fél percet is, hátha csak keres, de semmi..a kis korocskere a frissitessel,ujrakeresesre nyomni meg nem lehet mert nem aktiv jelecske:) Altalaban akkor csinalja ha masik eszkozre akarok csatlakozni. Mintha csak egyet tudna megjegyezni.

(#905) Viktor0610 válasza eldrah (#904) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha többször előfordul, akkuhiba lehet.

Samsung Galaxy A54

(#906) Alarikman


Alarikman
senior tag

Üdv. Szemezek ezzel a telóval egy ideje. Viszont csak most vált aktuálissá, mert eladom a régit. Kérdés:
A Ghost touch akkor megoldottnak tekinthető?
Továbbá GSMarena tesztben a fehér háttér előtt való gyors scrollozás elmosódást okozott a szövegben/képeken (smearing). Mondta is a csávó.
Ez mennyire feltűnő?
Köszi.

(#907) donbig válasza Alarikman (#906) üzenetére


donbig
tag

Engem is visszatart a vásárlástól, főleg, hogy külföldről rendelném, nem tudom mikor lesz egyértemű megoldás, nekem ez egy ilyen értékű telefontól elfogadhatatlan.

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#908) Spec válasza Alarikman (#906) üzenetére


Spec
őstag

A ghost touch a legújabb frissítéssel állítólag megszűnt akinél volt. Nekem nem is volt, remélem nem is lesz. Erről a smearingről meg nem is hallottam, sosem tapasztaltam ilyet :)

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#909) qge válasza zsiz (#885) üzenetére


qge
aktív tag

Csak kíváncsiság, ha úgyis éjjel töltöd, miért kell vezeték nélküli töltő megoldás?? :DD

(#910) Viktor0610 válasza qge (#909) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mert a csatlakozót kíméli.

Samsung Galaxy A54

(#911) Alarikman válasza Spec (#908) üzenetére


Alarikman
senior tag

Köszi, ma pár input-ot meghallgattam, tulajjal is beszéltem. Eléggé vissza olvastam ezt a topikot is. Végül is megrendeltem. Szóval hamarosan csatlakozom a klubhoz.

(#912) zsiz válasza qge (#909) üzenetére


zsiz
őstag

Nem tudom, még nem volt olyanom, amit vezeték nélkül lehetett tölteni 😃 Már az előző telefonomnál is gondoltam rá, de azzal se próbáltam ki. Ott mondjuk az volt a fő ok, hogy kikopott a csatlakozó a sok kábelhúzgálástól. Abban mondjuk ki tudtam cserélni. Ebben nem tudom hogyan lehet, pedig biztos ez is kikopik előbb-utóbb. Plusz ott van még az is, hogy ha véletlenül ráfekszek vagy lerántom bedugott kábellel, az nem használ a csatinak. Ha nincs kábel, akkor meg ugye ez a veszély sincs.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#913) eldrah válasza Viktor0610 (#905) üzenetére


eldrah
aktív tag

Szerencsére eddig semmi ilyesmi..ez valami aznapi elmeroggyanasa lehetett..legalabbis.. Remélem:)

Zsiz:
Yotaphone 2 volt regen nekem, ezeréves telefon(na jo persze tulozva, de mai napig imadom, vagyis imadnam ha nem tört volna ossze mind a két kijelzője 😂, bar neha extremebb melokhoz használom nem sajnalnam ha leesik a magasbol, vagy barmi ilyesmi) annak volt QI töltése, szerettem, jópofa, de büdös eletben nem használtam, mert ugyanugy le esik a kis tartotol, felre tettem ra,mar nem töltött, meg hasonlók, azon kivul baromi lassú volt..:)

(#914) AttilaMvh válasza zsiz (#912) üzenetére


AttilaMvh
tag

Én mágneses töltőkábeleket vettem, van microusb, type C illetve lightning csatlakozója, amit egyszer bedugsz a készülékbe, aztán csak felcuppan rá a mágneses kábelvég töltéskor. 3 amperes, megy a gyorstöltés rajta keresztül. Vettem vagy négy ilyen kábelt a létező töltőfejekhez otthonra, melóba, a töltendő készülékeknek megfelelő csatlakozókkal, így tablet, telefon, ebook reader, mind ugyanazzal a kábellel tölthető.

(#915) atosan válasza fudi2002 (#851) üzenetére


atosan
addikt

Szó van itt a vezeték mentes töltésről. Tudja ezt a telefon?

Maine coon

(#916) Viktor0610 válasza atosan (#915) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem.
Csak külső adapterrel.

Samsung Galaxy A54

(#917) AttilaMvh válasza atosan (#915) üzenetére


AttilaMvh
tag

Alapból nem tud, de egy két részes külső kütyüvel megoldható. Egyi része a telefon hátára, a tok alá bújtatható rész ami a töltőcsatlakozóba van bedugva, ezen keresztül lehet vezetékmentesen tölteni a másik részről. Csak nem tudom ha érdemes...

[ Szerkesztve ]

(#918) atosan válasza Viktor0610 (#916) üzenetére


atosan
addikt

Köszi :R
Neked is AttilaMvh
Azt inkább kihagyom, maradok a hagyományos módszernél.

Maine coon

(#919) zsiz válasza AttilaMvh (#914) üzenetére


zsiz
őstag

Olyat már használtam. Két bajom volt vele. Egyik, hogy töltés közben nem tudtam nyomogatni a telót, mert folyton "letört" róla a kábel. A másik meg, hogy mindenféle mágnesezhető szemetet összeszedett a zsebpiszokból vagy onnan ahova épp leraktam :D Na mindegy, szerintem ennél sem fogom kipróbálni a vezeték nélküli töltést.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#920) HollyBoni válasza Spec (#886) üzenetére


HollyBoni
veterán

Normális hogy USB-ről ilyen lassan tölt. Nálam ha este nagyon le van merülve a teló akkor lefekvés előtt feldobom USB-re és kb. hajnalban/reggelre lesz kész. Ennyit tud leadni egy USB2 port, nincs itt semmi ördöngősség.
Az hogy USB-ről töltés után jobban merülne teljesen placebo. Ha beletöltesz mondjuk 4000mAh-t akkor az 4000mAh lesz, tök mindegy hogy milyen áramerősségel töltöd. Hosszú távon talán jobb az akkunak a gyengébb áramerősséggel töltés, de erről is volt már itt vita. :))

Rakd fel pl. az Accubattery-t, és látni fogod hogy azért merült gyorsabban a teló mert szimplán többet használtad és/vagy olyan appokat használtál ami jobban megizzasztotta.

[ Szerkesztve ]

(#921) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok. Egy ilyen telefont szeretnék édesanyámnak venni. Sok új készülékből kiszedték az "FM Rádió" funkciót ha meg van benne akkor meg drága. Édesanyámnak egy Samsung J5 2017 van tehát ahhoz viszonyítsuk a választ. Attól nem fogok tartani, hogy amíg a Samsung Super Amoled addig ez lehet, hogy nem! Digitális Tv adásnál sem lát különbséget a FHD-hez viszonyítva :).

Amitől inkább előre félek a szoftver anomáliák? Mennyire van jelen?

(#922) Viktor0610 válasza Csabi1984 (#921) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Leginkább a "szellem érintés" (kb. magától működő kijelző) problémát írták a panaszkodók, de ezt a legújabb frissítés megjavította.
Szóval szerintem simán ajánlott a teló. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#923) Tompika777 válasza Csabi1984 (#921) üzenetére


Tompika777
senior tag

Azt vedd figyelembe, hogy méretre is egy nagyobb készülékről van szó, mint a J5.
Szerintem nagyon nem egy klasszikusan nőies telefon, vékonynak és könnyűnek sem mondható.
Szerintem van Xiaomi palettán olyan, ami picit kisebb, karcsúbb és ugyanúgy van benne rádió funkció.
Persze azok is MIUI....
És igen, van akinek a MIUI bonyolultnak tűnik, sok mindenben a Samsung felülete logikusabb, "felhasználó barátabb".

(#924) Csabi1984 válasza Tompika777 (#923) üzenetére


Csabi1984
addikt

Hát igen! Van egyéb javaslat? Igen nagyobb a készülék azt tudom de tényleg tanácstalan vagyok. Vennék Samsung A51-et vagy A71-et az vékonyabb de az már kifutott és csak használtan hozzájutni. Ha azt mondom a J5 2017-et is két kézzel használta akkor nem sokkal van hátrányba :D

(#925) Viktor0610 válasza Csabi1984 (#924) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Melyik okostelefont vegyem?
Mi 11 Lite 4G. Nem kisebb, de legalább vékonyabb, könnyebb.

Samsung Galaxy A54

(#926) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Gondom van az átköltözéssel. Egy redmi 4x-ről szeretném átvinni az SMS-eket és a híváslistát, az SMS-eket viszont nem hajandó átvenni sehogy sem.

Próbálkoztam my phone explorerrel, PC-n keresztül, és MI Moverrel, de nem hajlandó importálni az SMS-eket egyik módszerrel sem.

Mi mover áttölti a régi telefonról, de a poco nem importálja, piros felkiáltójel van a sor végén, de hibaüzenetet nem ad. Mit rontok el?

(#927) Viktor0610 válasza DeFranco (#926) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azt nem tudom, mi a hiba, de használhatsz egy appot az SMS-ek másolására. Pl. SMS Backup & Restore. (Valamit mókoltak a Playen, nem tudom megosztani a linkjét. 🤔 )

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#928) Narxis válasza Viktor0610 (#927) üzenetére


Narxis
nagyúr

[link]

Thanos was right.

(#929) Csabi1984 válasza Viktor0610 (#925) üzenetére


Csabi1984
addikt

csak fm rádió nincs benne :) Én is néztem korábban a telefont!

(#930) Tompika777 válasza Csabi1984 (#929) üzenetére


Tompika777
senior tag

Redmi Note 10.... Amoled is és rádió is van tudtommal...Árfekvés is hasonló

(#931) DeFranco válasza Viktor0610 (#927) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszönöm, ez az app megoldotta. Valószínűleg az volt a trükk, hogy ez átvette a default SMS küldő alkalmazás funkcióját és így már tudta írni magát, amit a gyári SMS apppal semmi nem tudott megtenni.

Nagy kő esett ezzel le most. :R

(#932) Csabi1984 válasza Tompika777 (#930) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi :D

(#933) Csabi1984 válasza Tompika777 (#930) üzenetére


Csabi1984
addikt

Meg is tipi tapiztam a médiamarktba, nekem semmi bajom nincs a kijelzővel, pörgős is :)
Ott volt a Poco pro 3 is igen azért látszódik, hogy az vastagabb.

[ Szerkesztve ]

(#934) DeFranco


DeFranco
nagyúr

kijelző kérdés: fehér háttéren főleg a kameralyuk körül, de a kijelző szélén is körben kicsit sötétebb a kép, mintha lenne egy sötét "glória" a széleken (+ kameralyuk).

nem vészes, nem hangsúlyos, nem éles, csak látható.

ez normális?

(#935) Spec válasza DeFranco (#934) üzenetére


Spec
őstag

Alig észrevehetően mintha az enyémen is látszódna, de csak ha kifejezetten ezt nézem, és figyelem. Ha nem mondod valószínűleg sosem tűnik fel :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#936) szkaroly válasza DeFranco (#934) üzenetére


szkaroly
senior tag

Szerintem ebben az árkategóriában mind ilyen.

Poco X3 Pro

(#937) DeFranco válasza szkaroly (#936) üzenetére


DeFranco
nagyúr

OK, engem sem zavar, csak kíváncsi vagyok hogy általános (tehát nem kell vele foglalkozni) vagy egyedi hiba, ami miatt esetleg érdemes gariztatni stb.

(#938) Spec válasza HollyBoni (#920) üzenetére


Spec
őstag

Köszi a tippet! Feltettem az AccuBattery appot, és tényleg nagyon informatív, hasznos adatokat ad az akksiról. Viszont nem tudom megoldani, hogy ne lője ki a rendszer a háttér folyamatok közül, amikor lezárom a telót. Így viszont folyamatosan megszakad a figyelés, és pró szakaszokból állnak a statisztikai adatok, ami nem olyan elegáns. Van erre megoldás, hogy folyamatosan menjen a figyelés, és folyamatosan fusson a háttérben?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#939) Csabi1984 válasza Spec (#938) üzenetére


Csabi1984
addikt

szia :) Accubattery Samsungra is jó :) ?

(#940) HollyBoni válasza Spec (#938) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én a beállításokban az akku optimalizációt kilőttem, illetve "lakatolom". Így életben szokott maradni a háttérben.

(#941) atosan


atosan
addikt

Esetleg aki vállalkozó szellemű, lehet jelentkezni tesztelőnek [link]

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#942) Gloob válasza HollyBoni (#940) üzenetére


Gloob
addikt

Még az autotstartot be lehet kapcsolni. Így, ha esetleg kilövi, akkor újra indul.

Samsung Galaxy A52S

(#943) Spec válasza HollyBoni (#940) üzenetére


Spec
őstag

Lakatolás alatt mit értesz pontosan? A többit megcsináltam, mégis kilövi a task killer.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#944) HollyBoni válasza Spec (#943) üzenetére


HollyBoni
veterán

Alul három gomb közül ráböksz arra amivel a megnyitott programok között tudsz ugrálni, rányomsz hosszan az Accubattery-re, ott lesz egy lakat, ráböksz. Pontosan nem tudom mit csinál, de úgy vettem észre nálam így futnak normálisan háttérben az appok. Nem csak az Accu, hanem pl. mikor útvonalat rögzítek Strava-val.

(#945) Spec válasza HollyBoni (#944) üzenetére


Spec
őstag

Oh, megvan, köszi! Ahogy nézem ez rögzíti a futó háttér alkalmazást, és nem engedi kilőni. Nem is használtam még ezt a funkciót eddig. Mindig tanul az ember :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#946) zsolx


zsolx
tag

Sziasztok, valaki segítene? Bekapcsoltam a hívó nevének mondását, de fogalmam nincs hol. Ki kellene kapcsolni de nem találom. Valaki tudja esetleg?

(#947) Sanki válasza zsolx (#946) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Telefon app - 3 pötty jobb felül - beállítások - lent hívóazonosító kimondása

(#948) zsolx válasza Sanki (#947) üzenetére


zsolx
tag

Nagyon, nagyon köszönöm :R

(#949) v.attis válasza Sanki (#947) üzenetére


v.attis
őstag

Milyen romon? Mert nekem Xiaomi.eu romon sehol nincs ilyesmi. Már ott kezdődik, hogy a telefon alkalmazásban nem fent van 3 pötty menü, hanem lent van hamburger menü.

(#950) Sanki válasza v.attis (#949) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Gyári rom, nem piszkáltam még.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.