Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Spec válasza -FreaK- (#1050) üzenetére


Spec
őstag

Amikor linkeltem még 93 volt, 2-vel lejjebbi kolléga be is húzta annyiért 3 év garival. Az árak változnak, ez természetes dolog. Amúgy 90 alatt már nem nagyon fogsz szerintem találni. A mostani felhozatalból én talán a Smartshopot választanám, ott 95-ért van a 8/265-os, de ők csak 1 év garit adnak rá. 12.000-ért vehetsz rá +2 évet, az már 3 év gari, úgy viszont már 107.000 Ft az ára.
Amúgy én úgy tudom, hogy a jelenlegi szabályozás alapján a 100e Ft alatti elektronikai eszközökre az alap jótállási idő 1 év, 100e fölött 2 év, és 250e Ft fölött meg 3 év.
Szóval lehet jobban megéri egy 101e-es készüléket megvenni, mert arra alapból 2 év van, mint egy 99e-st, amire csak 1 év.
Ha véletlenül találsz olyan forgalmazót aki a 100e alattira ad 2-3 évet, az a tuti nyerő, de ilyen egyre kevesebb van sajnos.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1052) gixxergabi


gixxergabi
senior tag

RJUMIXM-eseknek jó hír [link]

(#1053) Spec válasza gixxergabi (#1052) üzenetére


Spec
őstag

Egy gyors kérdés ehhez: Az RJUMIXM kódú ROM-ot írják mindenhol Global ROM-nak. Az én telómon az RJUEUXM van, ami az EU-s (EEA) változat. Ellenben ha megnyitom a beállításokban "A telefonról" menüt, ott meg azt írja hogy MIUI Global 12.5.3. Most akkor melyik a global verzió, és mi a különbség köztük amúgy?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1054) szkaroly válasza Spec (#1053) üzenetére


szkaroly
senior tag

Mert van Global és EU Global. :D Kell egy kis idő mire megszokja az ember.

[link] Poco X3 Pro kiválasztása.

Poco X3 Pro

(#1055) atosan válasza Spec (#1053) üzenetére


atosan
addikt

Azelőtt a MIXM volt csak a global. Aztán nejött a GDPR, ha jól írom, így lett külön EUXM. Asszem.

Maine coon

(#1056) ates2


ates2
senior tag

Jegyzetek alkalmazáshoz jött egy frissítés jól sikerült :p
Azóta nem jeleníti meg a beírt szövegeket a widgetnél :p

(#1057) Spec


Spec
őstag

Sziasztok! Azt meglehet oldani valahogy a telóval, hogy az okosórámmal (Huawei Watch GT2 Pro) szinkronizálja a reggeli ébresztést, és az órán kitudjam nyomni? Néztem a telón is az óra beállításait, és a Huawei Health appban is, de nem találtam iylen opciót, de hátha csak vak vagyok :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1058) Narxis válasza ates2 (#1056) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hehe majd javítják :D

Thanos was right.

(#1059) Spec válasza Spec (#1057) üzenetére


Spec
őstag

Ok, meg is van a válasz. Azért nem találom ezt a funkciót, mert ez csak Huawei, vagy Honor telefonnal működik. Szóval a válasz az, hogy nem, POCO-val nem működik a synced alarm funkció sajnos. Azért köszi! :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1060) b-max


b-max
aktív tag

Sziasztok, másnak nincs gondja a csengőhang beállitással ?
Látszólag kiválasztom, de viszont ha hivnak, akkor is a gyári szól .
Mi lehet a gond ?

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#1061) Tompika777 válasza b-max (#1060) üzenetére


Tompika777
senior tag

Szia! Ezzel én is szívtam.. Aztán valahogy megoldottam, csak nem emlékszem, hogy hogyan... Pedig azt hiszem még ide a topikba is megírtam, valamikor május június körül talán...

(#1062) b-max válasza Tompika777 (#1061) üzenetére


b-max
aktív tag

Visszakerestem, de nem nagyon találom.

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#1063) atosan válasza b-max (#1060) üzenetére


atosan
addikt

Eddigi MIUI telefonjaimon a gyári zenelejátszón keresztül választottam a csengőhangot. Úgy nem volt semmi gond.

Maine coon

(#1064) atosan


atosan
addikt

EGT-re is jön a frissítés

Maine coon

(#1065) Viktor0610 válasza atosan (#1064) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem értem a képen látottakat.
A 12-es szám a körben a droid 12-t jelenti? De akkor a ROM nevében miért R-betű van? 🤔
Meg mi az a Google Pixel felirat? :B
Nincs több kérdésem. :DDD

Szerk.:
Az 12-es szám és a Google Pixel felirat talán a témával van összefüggésben?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1066) atosan válasza Viktor0610 (#1065) üzenetére


atosan
addikt

Így van, a téma kotnyeleskedik bele.

Nálad is változott a téma :D Jól áll

Maine coon

(#1067) gixxergabi válasza atosan (#1064) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Nálam beállításokhoz belépve mutatta piros pöttyel, "a telefonról" menüben írta is hogy frissítés, majd rányomok de ott már semmi, nincs frissítés... tőlem visszavonták...

(#1068) ates2 válasza b-max (#1060) üzenetére


ates2
senior tag

2 ilyen teló van itthon,asszonynál pont ez a gond,nem oldotta meg semmi,mondjuk alap beállítást nem próbáltuk mert már tele pakolta a telot.

Az enyémen ment rendesen... de én se találtam megoldást rá.

Ez valami bug lesz,ha neten rá keresel írnak róla,más xiaomi telónál is előfordul.

[ Szerkesztve ]

(#1069) Spec válasza gixxergabi (#1067) üzenetére


Spec
őstag

Nálam reggel feldobta, rá is nyomtam, és simán települt is a 12.5.4 RJUEUXM. Mondjuk nem tudom mit változtattak rajta, mert igazából semmilyen változást nem tapasztalok (egyelőre).
Az "optimized system performance" ellenére, reboot után szépen akadt a lapozás a telón, kicsit meg is ijedtem elsőre, de utána elmúlt.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1070) b-max válasza ates2 (#1068) üzenetére


b-max
aktív tag

közben meglett,
de most már én sem tudom pontosan hogy, valahogy a témák, és ott a profilom, vagy a csengőhang ?

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#1071) ates2 válasza b-max (#1070) üzenetére


ates2
senior tag

Én bármit állítottam az 1-es telon nem ment, 2-es telón szó nélkül.
Mindegy mit honnan és miért.

Olyan mintha nem tudná a MIUI olvasni a file-t. Vicc az,hogy amúgy lejátssza a file-t,csak csengőhang ként nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#1072) matyics válasza b-max (#1060) üzenetére


matyics
őstag

Nekem is ezt csinálta, többszöri beállítás után működött.

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#1073) ates2 válasza b-max (#1070) üzenetére


ates2
senior tag

Baszki tényleg,megpróbáltam asszony telóján és megy.
Beállítások - témák - továbbiak - ott az utolsó fül jobb oldalt - csengőhangok és úgy
.......

De ez akkor is valami MIUI bug hogy innen engedi a beállítások - csengőhangnál meg nem. :D

Na de legalább megoldva :D

[ Szerkesztve ]

(#1074) atosan válasza Spec (#1069) üzenetére


atosan
addikt

Ez volt előtte is?

Maine coon

(#1075) Spec válasza atosan (#1074) üzenetére


Spec
őstag

Nem rémlik, hogy láttam volna. De így már értem miért hízott 41 giga fölé hirtelen a tárhely foglalás, amikor a korábbinál még csak 38 körül volt. Nálam egyébként 3,00-t ír és nem 2-t mint nálad, érdekes.
Gyorsan ki is kapcsoltam a funkciót, mert nem hiszem a 8 giga kevés lenne neki bármire is. Mindjárt leesett a helyfoglalás 39,4 gigára. Úgyhogy tuti ez okozta. Biztosan lefoglalja előre a helyet neki.
Ez olyasmi lehet mint a Windows esetében volt a swap file régebben. Amikor kevés volt a ram, akkor a vinyórol swapelt hozzá jó lassú sebességgel, és kerregett tőle mint az istennyila. Most androidon is feltalálták a spanyolviaszt.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1076) atosan válasza Spec (#1075) üzenetére


atosan
addikt

Lehet nálam azért 2 giga, mert az enyém 6 giga rammal van.

Maine coon

(#1077) Spec válasza atosan (#1076) üzenetére


Spec
őstag

Az elég nyakatekert logika lenne, hogy a kevesebb ramos verziónak kevesebb virtuális ramot foglal le, a nagyobbnak, meg többet.
Mi a jó abban, ha a 6 giga RAM-hoz hozzáad még 2-t, így lesz 8 giga. A 8 gigához, meg hozzáad 3-at és lesz 11. :U

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1078) Viktor0610 válasza Spec (#1077) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam és egy másik márkatársnál (Poco X3 NFC) a szabad hely is számított.
Nála több volt, 2 giga volt a bővítmény mértéke, nekem kevesebb szabad helyem van, nekem csak 1 giga (mindkét teló 64 giga tárhelyes).

Samsung Galaxy A54

(#1079) Spec válasza Viktor0610 (#1078) üzenetére


Spec
őstag

Aha, na ez már lehet jobb megközelítés, nekem ugyebár 8/256-os változat van, akkor lehet azért több, mint a 6/128-asnál. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de ez eléggé felesleges featurenek tűnik nekem.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1080) Viktor0610 válasza Spec (#1079) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én is kikapcsoltam. :K

Samsung Galaxy A54

(#1081) headhunter


headhunter
addikt

Bitwarden jelszókezelő, másnál is hibát ír ki?

(#1082) fudi2002


fudi2002
veterán

Megkérdezhetem, hogy ki mire használja ezt a memóriabővítményt? Van valaki is aki kinőtte a 6gb-ot? Azontúl hogy ez lassabb és totál értelmetlen....

UI: bár nem olvastam utána a működéséről, de remélem még tömöríti is az ebbe tett adatokat, ezzel dolgoztatva teljesen feleslegesen a socot így merítve a telefont...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1083) gixxergabi válasza Spec (#1069) üzenetére


gixxergabi
senior tag

MiCredit frissítést dobott most fájdalom díjként :DDD (de hogy az mire való)

(#1084) Viktor0610 válasza gixxergabi (#1083) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Itthon semmire, Indiában és talán Kínában már annál több értelme van: [link]

Samsung Galaxy A54

(#1085) gixxergabi válasza gixxergabi (#1083) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Közben csak addig próbálkoztam, hogy most sikerült, már tölti le...

(#1086) atosan válasza Spec (#1075) üzenetére


atosan
addikt

Még az elején roottal lehetett mobilra is swap-ot csinálni. 256 mega ram volt a telóban, próbálgattam.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#1087) Rollee válasza Viktor0610 (#1080) üzenetére


Rollee
aktív tag

Szia! Segíts légyszives, mert én nem találom hol kell kikapcsolni. :(
Köszi.

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#1088) Viktor0610 válasza Rollee (#1087) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Beállítások / További beállítások / Memóriabővítmény

Samsung Galaxy A54

(#1089) Rollee válasza Viktor0610 (#1088) üzenetére


Rollee
aktív tag

Ha ott nem találom akkor nincs aktiválva vagy kell egy szemüveg nekem?

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#1090) Spec válasza Rollee (#1089) üzenetére


Spec
őstag

Frissítetted a rendszert a legújabb 12.5.4-re? Mert azzal jött ez a "nagyon hasznos" funkció.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1091) Rollee válasza Spec (#1090) üzenetére


Rollee
aktív tag

Akkor az a hiba, még nem dobta fel nekem a.frissítést. :W

Köszönöm a gyors válaszokat! :R

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#1092) Viktor0610 válasza Spec (#1090) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ja, igen!
Ez a 12.5 Enhanced verzióval jött, az ennél a telónál 12.5.4.
Ha nem ezen vagy még, akkor azért nem találod.

Samsung Galaxy A54

(#1093) Spec válasza Viktor0610 (#1092) üzenetére


Spec
őstag

Ha már itt tartunk, akkor mitől Enhanced ez a verzió? Leszámítva persze ezt a virtuális RAM funkciót, aminek kb. semmi értelme. Van egyéb értelmes dolog, mert én semmi különöset nem vettem észre?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1094) Viktor0610 válasza Spec (#1093) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Más is kérdezte ma már, ezt találtam: MIUI 12.5 Enhanced Edition augusztus végén megjön 12 eszközre.

Samsung Galaxy A54

(#1095) Spec válasza Viktor0610 (#1094) üzenetére


Spec
őstag

Köszi! Szóval ha jól értem a memória menedzsmenten csiszoltak. Nálam ennek sok érezhető hatása nincs, de elhiszem hogy szuper jó :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1096) fudi2002 válasza Viktor0610 (#1094) üzenetére


fudi2002
veterán

Töredezettségmentesítés muhaha. Egy gyors random elérésű tárhelyen, mint egy falat kenyér.. :)Feldobtad az estémet, köszönöm! :R

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1097) v.attis


v.attis
őstag

Xiaomi.eu rom esetében hogy lehet visszaállítani az eggyel korábbi verziót? A legfrissebb nem veszi fel a hívásokat, valamit elcsesztek benne.
Nagyon fontos lenne, hogy adatvesztés nélkül kerüljön vissza a 12.5.5

(#1098) Spec válasza v.attis (#1097) üzenetére


Spec
őstag

Nálam se veszi fel a hívásokat, nekem kell rányomni. :DD
(Bocs, nem tudtam kihagyni.)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1099) fudi2002 válasza v.attis (#1097) üzenetére


fudi2002
veterán

Ráflasheled a régebbi verziót recoveryből, majd wipe cache,dalvic. Ha mákod van hibamentesen fog is működni utána.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1100) v.attis válasza fudi2002 (#1099) üzenetére


v.attis
őstag

Tehát nem garantált?
Akkor lehet jobb rádolgozni és tiszta telepítést végezni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.