Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) v.attis válasza Spec (#499) üzenetére


v.attis
őstag

Gyorsabb voltál... :C

(#502) HollyBoni válasza Spec (#496) üzenetére


HollyBoni
veterán

Dettó ugyanez, ha átmásolom működik minden. Passz hogy mi lehet a hiba oka, de elég idegesítő. :(

(#503) Futyu


Futyu
csendes tag

Köszönöm a segítséget v.attis és Spec ,sajnos nekem bonyolultabb mert nincs asztali gépem így nem tudom követni, még egy kérés,hol vagy hogyan tudom beállítani a hátsó kameránál a mpx-eket, a 48 ok, a makró 2, de pl.16ra,12re

(#504) v.attis válasza Futyu (#503) üzenetére


v.attis
őstag

Gép nélkül is meg tudod csinálni. Tedd kép a képben módba a youtube-ot, ha kell megállítod. Ma már szinte mindent meg tudsz csinálni telefonon is.

(#505) Futyu


Futyu
csendes tag

Ok! megpróbálom, de nem vagyok egy nagy guru,igaz nálam még nem jelentkezett a szellem, igaz csak 1hónapos múlt, esetleg a mpx állítás?

(#506) eldrah


eldrah
aktív tag

Szép napot! Egy ideje szemezgetek ezzel a teloval, de ami nekem fontos lenne, arrol sehol nem talalok igazan infot. Valaki tudna nekem véleményt mondani, térerő (tudom eléggé hely/zet függő)gps pontosság es giroszkop ugyben? Az umidigim barmit csinálok vele, a giroszkopja fotozasnal ossze vissza ugrál..mas helyzetekben működik, jatekoknal, meg mindenhol(azzal teszteltem) de kameranal egy hanyadek...Elore is köszi az infót.

(#507) v.attis válasza eldrah (#506) üzenetére


v.attis
őstag

Csak akkor kattan be ha hátlappal lefelé fotózok, mondjuk egy dokumentumot ami az asztalon van. Azt 90%-ban elforgatva fotózza be, de akkor sem ugrál, csak valamiért beáll az elfordított pozícióba.
Semikor nem tapasztaltam még giroszkóp problémát és nekem a gps is teljesen rendben van. Nem rég volt egy majd' 1000 Km-es túrám, végig normálisan irányított, egy elhibázott kereszteződésem sem volt.
Vodafone-os kártyám van, nem volt még térerő gondom, pedig egy kisvárosban lakom, egy nagyon vidéki kisvárosban. A fent említett úton végig ment az online rádió bluetoothal a kocsira továbbítva és persze a navigáció. Egy megakadás sem volt, egyszer sem.

(#508) eldrah válasza v.attis (#507) üzenetére


eldrah
aktív tag

Még egy kérdés! A vizzel végülis hogy áll? Az NFC froccsenes es esoallonak mondott ennek nem lattam ilyet kiirva..mennyire bírja vajon egy tura soran a halozsakba pakolast, vagy telen a satroban levèst(paratartalaom eleg nagy, a mostani beparasodott a kameraszigetnel,bar baja nem.lett de nah)
Köszönöm szépen! Az a fotozasnal elfordulas nálad nem a kepernyo elforgatasa miatt van,hogy be van kapcsolva automatara?:) Lehet belevágok Csak eddig megálltam a 40 ezres alomhatarnal(kintrol rendelt telok) de annyira nincs értelmes mostanság (plusz a vam es postas mizéria), nem eri meg igazan kimtrol rendelni, max eu raktárból. Ott meg már..bemegy az ember es annyival nem tobbert megveszi..de..az nagyon nem 40 ezer😂

(#509) v.attis válasza eldrah (#508) üzenetére


v.attis
őstag

Na, ezt nem tudom. Izzadtam meg keményen a nyáron és közben a zsebemben volt, amikor elővettem az egész képernyő vastagon párás volt. Nyomogattam szemerkélő esőben is, nem lett baja egyiktől sem, de azért nem alapoznék arra, hogy ez mindig így lesz.
Ha ilyen veszélynek van kitéve nálad, akkor nézz egy strapatelefont, mondjuk az Umidigi Bisonnal én is szemeztem egy ideig, van neki mostmár Pro verziója is.

(#510) Csaby25 válasza eldrah (#508) üzenetére


Csaby25
senior tag

Szia!
IP53, dust and splash protection

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#511) ktommy91


ktommy91
addikt

Volt egy kis időm fordítani egy kernelt, akinek van rá igénye, próbálja ki: [link]
Az összes ROM-on működni kellene neki.

Nincs kerítés.

(#512) headhunter


headhunter
addikt

Eddig 1 kártya volt a telefonban, most került mellé a 2.-ik és ezt a hibaüzenetet írja ki minden bekapcsoláskor:

"Nem sikerült aktiválni a szolgáltatást...
Nem sikerült ellenőrizni a telefonszámot.
Ellenőrizze a hogy a 1 SIM-kártya megfelelően működik-e, és próbálkozzon újra."

Hogyan szüntethető meg (tüntethető el) hibaüzenet?

1. SIM = DIGIMOBIL Plusz
2. SIM = Vodafone (feltöltőkártyás)

MI Account = 2. SIM

(#513) Tompika777 válasza headhunter (#512) üzenetére


Tompika777
senior tag

Próbáld megcserélni a slotokban a kártyákat

(#514) Viktor0610 válasza headhunter (#512) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az adatforgalmat állítsd a Digire (ha nem azon van), kapcsold ki a wi-fit, hátha akkor megy.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#515) eldrah


eldrah
aktív tag

Na ujra itt! Ma megnéztem egy két napos túra utan személyesen a telót..nem is olyan nagy.. és szép is.. ujra belefutottam a sajatommal.par dologba, ez érdekelne, igaz már kérdeztem, de speckosabb korulmeny erdekelne. Szokott itt barki túrázni? Tehat vadabb, hiányosabb részen kilrobalta mar a telot? Varosban ez is tok jo(Umidigi a7 pro) gps es halozat téren, de kint most Rezi var környékén teljesen halott volt nem egyszer(persze fontos helyeknek foleg🤣) a térerő es igy a gps is.. ennél is ennyire osszefugg a kettő? Hálózat nélkül mukodik a GPS, vagy ennek is kell a tamogatas a hálózattol)

(#516) headhunter válasza Tompika777 (#513) üzenetére


headhunter
addikt

+ #514 Viktor0610

Csere is megvolt, Wi-Fi leállítás, adatforgalom alapból Digin, mert a vodafone-hoz nincs adatcsomag.

Nem tudok rájönni mi nem tetszik a készüléknek. :F

(#517) Viktor0610 válasza headhunter (#516) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Régebben volt olyan baj, hogy nem ment a nemzetközi SMS Digivel.
Esetleg kérdezz rá náluk vagy itt, a Digi topikban, hogy ez változott-e azóta.

Samsung Galaxy A54

(#518) HollyBoni válasza eldrah (#515) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem nyár óta van meg az X3 Pro és azóta mindig őt használom hogy rögzítsem a bicózásokat Strava-val, illetve navigációhoz is szoktam használni (de arra inkább a régi Redmi 5A van kormányon). Montival megyek, annyira megyek a "vadonba" amennyire lehet itt Pest/Fejér/Komárom Esztergom megyében. Eddig olyan 5 óra volt a leghosszabb kör, és egyszer nem vesztette el a GPS jelet. Igazából régebbi még olcsóbb telókkal sem volt ilyen gondom. Néha van hogy pontatlanok, de itt mondjuk ilyen 10-20 méterre gondolj.
GPS-hez nem kell hálózat, a Redmi 5-ben amit a kormányon használok navinak SIM sincs. Úgy tudom hogy mikor először akarod használni a GPS-t, akkor ha van hálózat talán le tudja tölteni a műholdak pozicióját (vagy valami hasonló), és így gyorsabban talál műholdat. Emlékszem régen mikor még nem volt mobilnetem, minden túra előtt felmentem wifi-re és valamilyen GPS progival letöltöttem a műhold poziciókat, mert amúgy először percekig nem talált műholdat a teló net nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#519) headhunter válasza Viktor0610 (#517) üzenetére


headhunter
addikt

Nemzetközi SMS a regisztrációhoz kellene?
Volt egy SMS küldés, amikor belehelyeztem, mert a DIGI oldalán megjelent:
Aktuális telefonforgalom: 21 Ft (Ennyi az SMS ára)

Vodafone van legtöbbször benne és azzal lett aktiválva a Xiaomi fiók.

(#520) Viktor0610 válasza headhunter (#519) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen.

Samsung Galaxy A54

(#521) eldrah válasza HollyBoni (#518) üzenetére


eldrah
aktív tag

jo reggelt! Köszi a választ. Nekem ez a nyavajas ha nincs tererom GPS jelet se fog(nem is igazán értem, mert csak a rasegites végett kellene neki elmeletileg a net ahogy Te is irtad) Itt a hetvegit túrabol egy kis kép,mennyire is működik jol a mostaniban,pont erdoben járva :DD A regi Meizu m6 noteval nem voltak ilyen gondjaim.Az sejthető nem eppen ilyen nyomvonalon mentem.A helyi adatok letöltése megvolt, kalibraciok megvoltak, de a giroszkop es a GPS a en telomnak a rakfeneje(bar van tippem nálam csak, olyan lehet mint itt a ghost touch)A durva, ha van net, akkor egesz jo a városokban, településeken, rengeteget hasznalom es nincs gond vele. Ez a ghost touch(rakerestem neten, elegget raparaztam) mennyire jellemző, mert sokatoktol nem olvasok ilyen problémát:)
[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#522) Viktor0610 válasza eldrah (#521) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem X3 NFC-m van, az is "jól" követte az utat, mikor térerőhiányos helyre mentem.

Szerintem ezek a pontatlanságok inkább annak tudhatók be, hogy nem került megadásra az app minden engedélye, hogy rendben fusson a háttérben.

Samsung Galaxy A54

(#523) HollyBoni válasza eldrah (#521) üzenetére


HollyBoni
veterán

Azzal a telóval valami gebasz lesz. Rögzítettem már az X3 Pro-val egy jó 30-40 óra bringázást (hegyekben, erdőkben stb.) de ilyet még nem produkált. Szerintem az előző Redmi 5 telóm sem csinált ilyet, az pedig egy 35 ezres telefon volt vagy 4 éve, és mobilnetem egy csomó ideig nem is volt (most meg ahogy írtam SIM nélkül használom navinak).

(#524) herceges215


herceges215
csendes tag

Üdv. Érdekelne hogy milyen a jack csatlakozó hangminősége? Mert szeretek telón zenéket, asmr-t és filmet nézni/hallgatni és szeretem ha hangos és nem tórzít. 48/60 ohm-es fejhallgatót képes jól megszólítatni? :)

(#525) Dika22


Dika22
tag

Sziasztok! Már egy ideje felajánlotta a teló a 12.5.2-es frissítést. Érdemes felrakni, vagy hagyjam? :)

"Samsung s23 ultra®

(#526) Sanki válasza Dika22 (#525) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Nekem az van fent, nincs vele problémám.
Szerintem mehet fel nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#527) Dika22 válasza Sanki (#526) üzenetére


Dika22
tag

Köszi szépen! :)

"Samsung s23 ultra®

(#528) Menotti


Menotti
aktív tag

Sziasztok.
Tanács kellene..
Poco x3 pro-n a google play minden reggel bekapcsolja a Bluetooth-ot.
Keresgéltem a Play beállításaiban,de nem találtam semmit...:-(

(#529) Sanki válasza Menotti (#528) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Azt honnan látod, hogy a play kapcsolja be?

(#530) Menotti válasza Sanki (#529) üzenetére


Menotti
aktív tag

(#531) Viktor0610 válasza Menotti (#530) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tetszik a screenshot-technikád. ;]

Ez kell neked: Tartózkodási hely/Wi‑Fi- és Bluetooth-alapú keresés/Bluetooth-alapú keresés. Itt kapcsold ki a Bluetooth-alapú keresést.

Samsung Galaxy A54

(#532) Menotti válasza Viktor0610 (#531) üzenetére


Menotti
aktív tag

Én még a régi világhoz tartozom..:-)
Köszi a tippet,jó lett!

(#533) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

A gyári tokjában mennyire billeg, illetve stabil a Poco X3 Pro, a kiálló kamerasziget miatt?

Néztem a gyári tokját, még azzal is kiáll kb 1 mm.
Esetleg tudtok hozzá olyat tokot (akár Ali-ról is), amely vastagabb, és szintbe hozza a kiálló részt? Vagy ez ostoba ötlet?

Kösz! :)

(#534) Viktor0610 válasza batagy (#533) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

X3 NFC-hez én Ringke Fusion X tokot vettem.
Nem billeg. :N

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#535) batagy válasza Viktor0610 (#534) üzenetére


batagy
őstag

Ilyet?
Ja hogy ennek van 4 lába a sarkain?

(#536) Viktor0610 válasza batagy (#535) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen. :K

Samsung Galaxy A54

(#537) Spec válasza batagy (#533) üzenetére


Spec
őstag

Én ilyet vettem hozzá magyar webshopból. Nem volt vészes az ára, és 2 napon belül meg is jött ;)

[link]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#538) Viktor0610 válasza Spec (#537) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De ezzel billeg, nem? :DDD

Samsung Galaxy A54

(#539) Narxis válasza batagy (#533) üzenetére


Narxis
nagyúr

Thanos was right.

(#540) batagy


batagy
őstag

A 220volt és az Aqua az teljesen hivatalos magyar Xiaomi garanciát ad?

Most jártam a Lurdyban a Xiaomi shopban, hogy megveszem, de a 8GB/256GB-osból nincs nekik fekete szín, és én ragaszkodok a fekete színhez.

(#541) batagy válasza Viktor0610 (#536) üzenetére


batagy
őstag

Viktor0610, Spec , Narxis, Köszönöm a tok infókat! :)

(#542) Spec válasza Viktor0610 (#538) üzenetére


Spec
őstag

Nem, abszolút nem billeg. A hátán fekve teljesen stabil. Amennyire kiáll a kamerasziget, annyira eltartja a sarkokon a kiálló kis dudor. Teljesen pöpec ;)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#543) szkaroly válasza batagy (#540) üzenetére


szkaroly
senior tag

Emailben azt a választ kaptam hogy igen. Én is e kettő között vacilláltam mivel az MM és Euronics csak egy év garit ad. A 220Volt lett a befutó mivel az Aqua-nál a kék valamiért drágább volt.

Poco X3 Pro

(#544) Narxis válasza batagy (#541) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mondjuk nem írtam oda, hogy Nillkin CamShield a tok neve de ez csak vízszintes viszont billeg ha billegteted. Ha az is cél, hogy ne billegjen akkor jobb a többi ajánlat.

Thanos was right.

(#545) batagy válasza szkaroly (#543) üzenetére


batagy
őstag

Köszi!
Végül az Aqua-nál rendeltem. Holnap átveszem. ;)

(#546) Spec


Spec
őstag

Egy kérdés... Nektek is csinálja a teló, hogy telefon beszélgetés közben, amikor a fületekhez tartjátok a telefont, akkor gyakorlatilag folyamatosan ki-be kapcsol a kijelző? Mintha a közelség érzékelő, vagy a kijelző touch szenzora nem venné az adást, hogy éppen "fülön van". Van erre valami megoldás, beállítás esetleg? Elég idegesítő tud lenni a dolog...

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#547) Gloob válasza Spec (#546) üzenetére


Gloob
addikt

Nekem ennél furcsábbat is csinál. Ha telefonálok működik a közelség szenzor. Befejezem a hívást, és nem adja vissza a képernyőt, csak a bekacs gombbal tudom feléleszteni, így tudom a hívást befejezni. Utána viszont, a következő hívásnál már nem működik a proximity senzor. A teszt ilyenkor azt mutatja, hogy nincs proximity senzor.! Telefon kikapcs, majd be, és megint működik az első 1-2 hívásig. Nagyon idegesítő így, és nem tudom, hogy mi okozza! Gyanítom, hogy egy full reset megoldaná, de jó lenne elkerülni az újra belakást, meg a beállítgatásokat. Egyébként nem olyan rég óta csinálja.

Samsung Galaxy A52S

(#548) junior11


junior11
veterán

Xiaomi telefonoknál régóta panasz a közelségérzékelővel kapcsolatok problémák.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#549) Sanki válasza junior11 (#548) üzenetére


Sanki
Topikgazda

+1 - Redmi 9-nél és tapasztaljuk.

(#550) HollyBoni válasza Spec (#546) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem is csinálja, csak akkor nem ha teljesen oda nyomom és ott is tartom a fülemnél. Ha már egy hangyaf*sznyit elveszem a fülemtől, egyből bekapcsol a kijelző (és csomószor megnyomom a kihangosító gombot a fülemmel). Szóval nálam pont olyan minha túl érzékeny lenne a szenzor.
Tényleg nagyon idegesítő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.