Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) Narxis válasza v.attis (#5000) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kamera jól működik?

Thanos was right.

(#5002) zsiz válasza v.attis (#4996) üzenetére


zsiz
őstag

"Nekem nem kellene ennél jobb telefon..."

Na ezzel én is pontosan így vagyok. Számomra ár-érték arányban eléggé bajnok telefon (volt). De ha visszaolvasol, nekem is pont most adta meg magát pár napja, 2 év 3 hónap használat után, úgyhogy a tiéd meg az enyém kb. egyidősek lehetnek. És bár sikerült életet lehelni bele, már nem bízok úgy benne. Mélyen ott van a gondolat, hogy vennem kell egy újat, drágábbat, jobbat, bármennyire is nem akarom lecserélni még és bármennyire nem is éri meg nekem ennél jobb tudású telefon jelenleg.. De ha veszek, gondolva a jövőre nyilván erősebbet kell venni, mert az újat is használnám pár évig..
Ujjlenyomattal nálam nincs baj. Az elején mintha pontatlanabb lett volna, de aztán javult. Na meg nálam nagyon régóta úgy van, hogy egy ujjam többször is hozzá van adva. Kb. nincs olyan, hogy ne oldana fel, hacsak nem nagyon koszos az ujjam vagy épp le van kopva az ujjlenyomatom :D

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#5003) v.attis válasza Narxis (#5001) üzenetére


v.attis
őstag

Az még kifogástalan! Akku 84%-os, meg amit írtam. Ezeken kívül nincs baja, még csak nem is karcos.

(#5004) v.attis válasza zsiz (#5002) üzenetére


v.attis
őstag

Nekem nem ismeri fel, de olyan is előfordul, hogy nem is érzékeli az érintést.
Miui-ban háromszor volt hozzá adva ugyanaz az ujjam, Arrow alatt kétszer adtam még hozzá.
Az eredmény ugyanaz.

Nfc is pont ilyen bizonytalan. Sehol egy hibaüzenet, tudom kapcsolgatni, gugli is látja. Aztán oda tartom a terminálhoz és nem történik semmi. Nem fut hibára a terminál sem, olyan, mintha nem is tartanám oda...

Azért egy fél évet még igazán kibírhatna, ünnepek előtt nem hiányzik a csere.

(#5005) Fall-N válasza v.attis (#5004) üzenetére


Fall-N
veterán

Hardveres hiba, ezért mindegy is, hogy a gyári MIUI vagy custom ROM, nem fog működni, ha elromlott a szenzor.

(#5006) v.attis


v.attis
őstag

Azt tudom, hogy nem ide tartozik, de hátha van köztetek tapasztalattal rendelkező...

Úgy látom az Arrow elég lassan követi a megjelenéseket (Poco vonalon talán az X4 Pro a legfrissebb), pedig nálam tuti nem marad gyári rom a készüléken... a Xiaomi készülékek rom cseréje egyértelmű, beleértve a bootloader nyitást is.
De mi a helyzet a többi gyártóval? Ahogy nézem azért elég sok gyártó készülékeire készítenek romot, csak a rom cseréjének folyamata nem tiszta számomra.
Van még olyan brand amelyken hasonlóan könnyű romot cserélni? Vagy a leg egyszerűbb megmaradni Xiaomi vonalon?

(#5007) headhunter válasza Alarikman (#4992) üzenetére


headhunter
addikt

Ezt a verziót kell letölteni?

"Device: POCO X3 Pro EEA
Codename: vayu
Version: V14.0.2.0.TJUEUXM
Branch: Stable
Type: Recovery
Size: 3.9 GB
Release Date: 2023-04-19
Package Name: miui_VAYUEEAGlobal_V14.0.2.0.TJUEUXM_f91bef7f04_13.0.zip
MD5: f91bef7f04588fb231c2a3d71fe9ba31"

(#5008) szabzoltan1


szabzoltan1
csendes tag

Sziasztok.
Szerintetek megéri még kicseréltetni ebben a tipusban a kijelzőt,vagy nézzek valamit helyette?
Esetleg tudtok ajánlani megbízható szerelőt a kijelző cseréhez szegeden?
Köszönöm.

(#5009) Alarikman válasza headhunter (#5007) üzenetére


Alarikman
senior tag

Igen

(#5010) headhunter válasza Alarikman (#5009) üzenetére


headhunter
addikt

Betanak érzékelte és nem akarja frissíteni.

(#5011) beller válasza Alarikman (#5009) üzenetére


beller
aktív tag

Attól függ mennyi az annyi. Ha egy húszas ól kijön akkor nekem megérné. Ha nem találsz szerelőt néz meg pár videót a cseréről a YouTube-ön és vágj bele. Még tudod csinálni.

(#5012) Pityu. válasza beller (#5011) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ha lehet hinni a dolgoknak akkor ez gyári
és 17000Ft kerettel már 30000Ft ott csak átépíteni kell itt ragasztani aránylag nem vészes a kijelző ára ragasztó meg talán 1500Ft hozzá.Aksinál kell vigyázni mert könnyen meglehet sérteni a felöleltét feszgetésnél bár úgy láttam a poconál vannak segítőfülek a felszedéshez bár kis alkoholt bejuttatni alá segítségül és akkor biztosan kijön.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#5013) beller válasza Pityu. (#5012) üzenetére


beller
aktív tag

+1

(#5014) Alarikman válasza headhunter (#5010) üzenetére


Alarikman
senior tag

Hmm, majd valaki hozzáértő talán tud valami tippet adni. Passzolok sajna.

(#5015) Spec válasza headhunter (#5010) üzenetére


Spec
őstag

Ez a módszer miért nem felel meg? Így tuti nem töltesz le vacak romot, és a felvarázsolásával se kell vacakolni. :U

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#5016) DeFranco válasza Spec (#5015) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Csináltatok FR-t 14-re váltás után?

Biztonsági frissítés mikori a lengyel kanyarral frissítés után?

(#5017) Sanki válasza DeFranco (#5016) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Nekem nem volt FR, 14.0.2 - 2023.03.01 biztonsági frissítés.

(#5018) Spec válasza DeFranco (#5016) üzenetére


Spec
őstag

Nem csináltam, se előtte, se utána.

Jelenleg a 14.0.1.0 (TJUEUXM) van rajta.
Android-verzió: 13 TKQ1.221013.002
Android biztonsági frissítés: 2023.01.01

Automatikusan OTA újabbat nekem nem ajánlott fel.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#5019) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek!

(#5020) headhunter válasza Spec (#5015) üzenetére


headhunter
addikt

:R

Végül engedtem a "kísértésnek" és ezzel a módszerrel sikerült. (14.0.1.0)

A 14.0.2.0 az még nem minden régióban elérhető?

(#5021) Sanki válasza headhunter (#5020) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Nem emlékszem már nekem mikor dobta fel, de próbáld meg vissza állítani a régiót és hátha bejön.

(#5022) headhunter válasza Sanki (#5021) üzenetére


headhunter
addikt

Újra lengyelre?

(#5023) siddis


siddis
őstag

crDroidAndroid-13.0 2023-09-18 v9.9

-- Aux armes, citoyens --

(#5024) DeFranco válasza DeFranco (#5019) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Csak nekem tűnik úgy, mintha MIUI 14 alatt nagyobb lenne a betűméret? Már 12-ről 13-ra is ezt éreztem, de most megint úgy tűnik, mintha minden pár pixellel nagyobb lenne.

Plusz kikerült fixen a felső sávba az nfc ikon, ezt nem lehet kivenni?

(#5025) junior11 válasza DeFranco (#5024) üzenetére


junior11
veterán

Nagyobb lett egy picit igen.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#5026) Sanki válasza headhunter (#5022) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Mindkettőn meg lehet nézni, de miután nekem lefrissült minden én magyarra visszaállítottam.

(#5027) gixxergabi válasza DeFranco (#5024) üzenetére


gixxergabi
senior tag

fixen a felső sávba az nfc ikon, ezt nem lehet kivenni?
Nekem idővel eltűnt, pedig wallet és nfc is be van kapcsolva...

(#5028) DeFranco válasza junior11 (#5025) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Na, nagyon zavart, de megtaláltam a megoldást:

A fejlesztői beállításokban fel kell venni a 'legkeskenyebb szélesség' értékét 392-re, ekkor visszaáll a korábbi betűméret és elosztás, de még a chorme kezdőlapon is 2x4 ikonsor lesz a 2x3 helyett...

seo: android 13 miui 14 betűméret ikonok nagy méret

(#5029) Narxis válasza siddis (#5023) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez hivatalosan még nincs bejelentve, én várnék a flasheléssel.

Thanos was right.

(#5030) siddis válasza Narxis (#5029) üzenetére


siddis
őstag

..Na igen, azóta van újabb.. :D

-- Aux armes, citoyens --

(#5031) zsiz válasza zsiz (#4959) üzenetére


zsiz
őstag

Hát eddig bírta a melegítéses megoldás, bő egy hetet. Kedden melóból hazafelé megállt, szürke képernyő, majd kikapcsolt és ezután nem reagált semmire. Hazaérve ismét szétszedtem. Akksit le- majd újracsatlakoztatva már reagált a bekapcsoló gombra, de a Poco logó után fehér képernyő volt és kikapcsolt. Úgyhogy megint rámentem a hőlégfúvóval. Így most második napja megint megy. De ezzel én ezt a telefont elengedem. Az utód már megrendelve: Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 8/256GB
A Poco meg megy a saját kis gyűjteményembe, egyrészt így úgyis eladhatatlan, másrészt meg az eddigi összes telefonomból itt figyel egy-egy darab bekapcsolható állapotban, ez se maradjon ki a sorból.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#5032) KurtCobain válasza zsiz (#5031) üzenetére


KurtCobain
őstag

Alkatrésznek eladható, ha külsőleg jó állapotban van, ha szép a kijelzője, stb.

Mmm'kay?

(#5033) Narxis válasza zsiz (#5031) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én is szemeztem ezzel a telóval de akkor már nem jobb német amazonról a Poco F5? Mondjuk az így is 30 ezerrel drágább és csak 67W-os a max. töltési sebessége, cserébe erősebb a SoC. Ennyiért hivatalos helyről ha nem vagy nagy gamer akkor lehet jobb a Redmi.

Nekem még működik de az aksival nem vagyok megelégedve.

Thanos was right.

(#5034) Tompika777 válasza zsiz (#5031) üzenetére


Tompika777
senior tag

Ugyanez a hiba volt nálam is, de a gyári kijelző miatt megvették egy törött telefonhoz donornak.

(#5035) zsiz


zsiz
őstag

Nem szeretném eladni. A kijelző szinte új, talán mondhatom, hogy karcmentes. Nem volt olyan, hogy ne lett volna rajta valamilyen védelem. Tulajdonképpen mindene jó, kivéve ugye ezt a RAM/CPU hibát, meg 2 év alatt a tok és a hátlap közé bekerülő por és kosz kicsit összekaristolta a hátlapot, de ez szerintem elkerülhetetlen. Most is használatban van, de ez így nyilván nem jó, hogy nem tudom mikor és hol leszek, mikor újra megadja magát.
Ha eladnám, később úgyis vennék egyet a gyűjteménybe, és kérdéses, hogy mennyiért kapnék ilyen állapotút, csak azért, hogy a polcon álljon. Úgyhogy marad a háznál.

#5033 Narxis nem igazán akartam külföldről venni, meg igazán Poco-t se akartam újra. Na meg ez a 120k is már a plafon, amibe a RN12 került. Teljesítményre az X3 Pro is elég volt, ez sem lesz kevés. Csak bírja is minél tovább.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#5036) Narxis


Narxis
nagyúr

Felraktam a legfrissebb xiaomi.eu ROM-ot és megnéztem ezt: [link] Nekem még mindig a gyári méretet mutatja ami 2 éves telefon lévén kicsit hihetetlennek tűnik.

Megcsináltam ezt is:

Use your phone dialer Launch your phone dialer app and dial *#*#6485#*#*, a screen with battery information will appear. Here: MB_00: Remaining battery power. MB_06: Battery health status (“Good” means good battery health)

Az MB_06 sorban azt írja, hogy Good. :F

Esetleg az zavarja meg ezeket az értékeket, hogy frissen flashelt a ROM?

Thanos was right.

(#5037) Spec


Spec
őstag

Mióta frissítettem a 14-es MIUI-ra, azóta a kezdőlapon lévő Outlook ikonomból ilyen szép tojás lett. A többi rendben van érdekes módon, csak ez az egy ikon ami problémás. További érdekesség, hogy időnként jó, aztán megint tojás lesz. Ötletek esetleg? :F

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#5038) szkaroly válasza Spec (#5037) üzenetére


szkaroly
senior tag

Nekem is előfordult már egyszer-kétszer ilyen (Opera ikon), restart mindig megoldotta.

Poco X3 Pro

(#5039) Spec válasza DeFranco (#5028) üzenetére


Spec
őstag

Ugyanez a módszer megoldotta nálam a tojás alakú Outlook ikon, és a Chrome ikon problémát. Köszi a tippet! :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#5040) varaki válasza v.attis (#5006) üzenetére


varaki
csendes tag

Szerintem jobban jársz ha maradsz a Xiaomi vonalon. Samsungokat pl. gyűlöletesen ótvar bütykölni, soha nem fogok Samsungot venni, az biztos.
Xiaomi telókkal kivárod az egy hetet nyitáskor és onnantól kezdve azt csinálsz vele, amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#5041) v.attis válasza varaki (#5040) üzenetére


v.attis
őstag

Igen, azóta sokat olvasgattam és én is erre a döntésre jutottam, annyi különbséggel, hogy lehet elengedem a Poco-t, helyette valóban Xiaomi-ra váltok. Talán az jobban bírja...
A fiamnak volt egy redmi 9-e, az nem volt kímélve egyáltalán, havonta törte az üvegfóliát, naphosszat youtube -ozott, majd egész éjjel töltőn hagyta. 4 évet bírt. Valójában most sincs semmi baja, csak betört a kijelzője.
Ezzel szemben én úgy vigyázok a pocokra, hogy még piszkos sem volt soha és 2 év 3 hónap után az ujjlenyomat haldoklik, az nfc haldoklik, az akku már csak Arrow os alatt bír ki 24 órát biztosan. Nagyon nagy szerelem után rohamos romlás... mondanám, hogy csalódott vagyok, de ez még 56 ezerbe került anno, szóval ennyit megért még így is...

Van tuti módszeretek Arrow alatt miui kamera vagy anx kamera használatra? Tudom, hogy rootolni kell, de használok banki appot, simple-t, efo bejelentőt, meg szinte mindenféle adminisztrációs alkalmazást és ezek biztos bele fognak kötni a magisk-be.
A miui kameráből a videós stabilizálás meg a doku szkennelés nagyon hiányzik, nekem ezek napi használatban voltak. Gcam-en a stabilizálás nem olyan hatékony, szkennelni nem is tud. Utóbbira a Microsoft lens-el kínlódok, meg a Gdrive saját szkennerét, egyik sem olyan jó és nem olyan egyszerű, mint a miui cam.
Egyedül ezek hiányoznak az Arrow os-ből. Nem akarom vissza rakni a Xiaomi.eu-t ezek miatt...

(#5042) Pityu. válasza v.attis (#5041) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Lehet én vagyok a hülye de egy egy hibás modell miatt leáltalánosítani egy márkát szerintem hülyeség.Egy barátom megvette a leggagyibb redmi 9A telefont szarakodik neki de köztudott,hogy az semmire sem jó de azt mondta a xiaomi szar,vagy egy ismerősömnek volt egy redmi note 8 telefonja már nem emlékszem mivel is szórakozott a telefon de egy csomó embernek meg hibátlanul ment vagy néha egy kis akármi bosszúság.Most az,hogy poco vonalon is volt alaplap döglés nem fog minden sorozat lehalni meg az sem mindenkinél történt meg meg megeshet,hogy a tiédet gyengébb alkatrészekből rakták össze.De szerintem ha más márkáknál is körbekérdeznénk ott is tudnának mesélni pl a motorolla telefonoknál is van sok idegesítő dolog meg azt sem csipázza mindenki.Meg szerintem ha az ember belemélyedne simán sok infót találna a neten xy márkáknál pórul járt vagy bosszankodó embereket. eddig kb 4 xiaomi telefonom volt úgy beleértve a pocot is de komolyabb gondom sosem volt velük,jó néha kicsit idegesített a miui ,hogy itt ott kicsit keresztbe tett de nem jelentős :) meg egyszer igaz eltört a redmi note 7 bekapcsológombja de kb ennyi.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#5043) v.attis válasza Pityu. (#5042) üzenetére


v.attis
őstag

És az nem lehet, hogy a poco brand eleve más kritériumok szerint kerül forgalmazásba? Például alacsonyabb minőségi követelmények a hasonló kategóriás, anyavállalat nevén futó modellekhez képest.
Az szinte biztos, hogy megmaradok a Xiaomi vonalon, de Poco X5 Pro vagy valamelyik Xiaomi 13-as modell jöhet szóba, amelyikre jobb cfw-t találok (Arrow, LOS, Xiaomi.eu).
Sőt a mostani haldokló telót sem dobom még el, nyúzom amíg csak tudom. Arrow-ban nagyon könnyen és stabilan tudom pótolni az ujjlenyomat hiányát, nfc nélkül meg elvagyok, van bankkártyám ...

(#5044) Pityu. válasza v.attis (#5043) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát majd megmondom neked pár hónap múlva mert bevallom most én is váltok de nem azért mert gondom lenne nekem bevált a poco x3 pro csak néha szoftveresen volt idegesítő vagyis a miui de csak apróságokkal de ez minden xiaomin előfordult.Én egy Poco F5 5g-t rendeltem most,az x3 pro-t mat meg elégedetten használja az új tulaja.
Biztos jó teló a Xiaomi 13 de nekem már az F5 is az ingerküszöbömön felüli árban a Xiaomi 13 meg a kétszerese.Poco X5 Pro-t is néztem bejövős volt de aztán csak F5 lett a kiválasztott aztán meg majd meglátjuk.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#5045) Fall-N válasza v.attis (#5043) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem hinném, mert sokszor az adott Xiaomi vagy Redmi telefon Európában POCO néven futott, de ugyanaz volt teljesen.

(#5046) DeFranco válasza v.attis (#5043) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem, nem hiszem, ez inkább kognitív disszonancia. Nagy számokat kellene nézni (nem elérhető) mert az 1-2 elemű ismerősi tapasztalat nem mérvadó, de a fórumokból leszűrt infó is csak korlátosan, mert akinek minden rendben van az nem írja le, vagy nem is fórumozik.

Lehet, hogy van típushibája a szériának, ezt nem vitatom, de néhány hibás készülékből ezt nem nagyon lehet megállapítani.

(#5047) Pityu. válasza Fall-N (#5045) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igen,max kicsit faragnak rajta kis duzájnban,hogy pocosabb legyen de pl a poco f5 nél ez se nagyon történt meg a redmi note 12 turbóval kapcsolatban csak annyi,hogy tudja a B20-at meg a kis felírta hátul.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#5048) Spec válasza Spec (#5037) üzenetére


Spec
őstag

Ezt úgy tűnik elkiabáltam. Mégse javult meg a helyzet. Amikor átállítottam a szélességet, akkor frissült a launcher, és akkor jó volt egy darabig. Aztán megint visszaállt a tojás forma. Érthetetlen, hogy miért csak az Outlook ikonja csinálja, az összes többi appé jó, csak ezé nem :F

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#5049) Fall-N válasza Spec (#5048) üzenetére


Fall-N
veterán

MIUI vagy a launcher hibája. Valamiért rosszul generálja az ikont.

(#5050) Spec válasza Fall-N (#5049) üzenetére


Spec
őstag

Hát igen, erre magam is rájöttem, csak a megoldásra, és a miértjére nem :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.